• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

ירידה מהארץ

מצב
הנושא נעול.
לדעתך אזרחים במדינות מערביות שאין אצלם שירות משמעותי בשטחים גם אין אצלם רצח?

בכל מקרה מאוד מעניין התשובה המחקרית, ובגלל שזה נשמע לי לא סביר, אשמח אם יצא לך בקלות להביא מחקר כזה.
מה עם לעשות ההיפך? לגבות את הטענות שלך עם ראיות?

לא בדיוק מה ששאלת -
לנער בן 18 החוויות של כניסה באמצע הלילה לבית משפחה וריכוז כל בני המשפחה בסלון כדי לערוך חיפוש או להגיד לאדם בגיל של סבא שלך לחכות שעתיים במחסום בשמש, זו חוויה קשה גם כשהחיילים נוהגים באופן הומני (והרוב המכריע של החיילים שאני פגשתי התנהגו בין סביר למצויין).

אני דיברתי על צנזור בגלל שמצוי אצלכם הרבה רצח ואלימות, ואצלינו לא, לכן המלצתי לכם לצנזר שהילדים לא יהיו חשופים, אם אצלנו היה רצח ואלימות אז הייתי שומע את הטענה שלך.

ולגבי גוף הטענה לדעתי שלומדים היסטוריה זה לא משפיע או שכמעט ולא משפיע על הנפש, כי זה ברור שיש את פעם ויש את היום, ובמיוחד שאצל החרדים בתלמודי תורה לומדים את זה אחרת לגמרי מהצורה שאתם לומדים תנך... אצלינו מתמקדים במה שרוצים להתמקד, ועוקפים או שלומדים מהר את מה שלא רוצים להתמקד.

על אלימות במשפחה בחברה החרדית

מה עם לעשות ההיפך? לגבות את הטענות שלך עם ראיות?
אני גדלתי בחינוך שמאוד חשוב לא לחשוף ילדים לדברים שאתה לא רוצה שהם יעשו, עכשיו אפשר להתווכח האם זה נכון לעשות את זה לילדים או שלא, אבל במבחן התוצאה בעיני זה די ברור שזה צודק.

אני חושב שזה היגיון פשוט שאדם שהיה חשוף לרצח בגיל הקטן שאז האישיות מתעצבת, הגיוני שזה משפיע עליו, ולדעתי מי שחושב הפוך הוא צריך להביא הוכחה.

ודרך אגב אני הבאתי את זה כהצעה, ולא קבעתי עובדות.
אני דיברתי על רציחות ודקירות, ולגבי אלימות במשפחה אני מסכים שגם בציבור החרדי יש.

אני גדלתי בחינוך שמאוד חשוב לא לחשוף ילדים לדברים שאתה לא רוצה שהם יעשו, עכשיו אפשר להתווכח האם זה נכון לעשות את זה לילדים או שלא, אבל במבחן התוצאה בעיני זה די ברור שזה צודק.

אני חושב שזה היגיון פשוט שאדם שהיה חשוף לרצח בגיל הקטן שאז האישיות מתעצבת, הגיוני שזה משפיע עליו, ולדעתי מי שחושב הפוך הוא צריך להביא הוכחה.

אני דיברתי על רציחות ודקירות, ולגבי אלימות במשפחה אני מסכים שגם בציבור החרדי יש.
תסלח לי אבל אתה מדבר שטויות, מי שטוען טענה הוא זה שצריך לספק ראיות.

גם אני חשבתי כמוך. אבל יש הרבה דברים שנשמעים הגיונים, שנשמעים נכונים אבל מחקרים הוכיחו שהם לא נכונים.

אני חושב שההבדל במקרה של סרטים אלימים, זה שמגיל מסויים ילדים יודעים להבדיל בין מציאות לדמיון.

מצטער, אין לי כוח עכשיו להתחיל לחפש מחקרים.עייף. אבל אתה בחור חכם, אם זה באמת מעניין אותך ללמוד על הנושא , אני מאמין שחיפוש לא ארוך יוביל אותך לשם.

יכול להיות.
המגזר החרדי פותר את בעיית ה"מוסר" בדרך מאוד מסויימת עם חוקים נוקשים. היא אפקטיבית בדרכה, אבל גם לה יש מינוסים - אם אתה שונה , אתה תסבול. למשל מדיכאון, או מבדידות עמוקה, או מהרגשה שאתה לא בסדר , הולך נגד מצוות האל וכו.

גם לנו לחילונים לא חסר בעיות, בכלל לא חסר.
אם נחזור שוב לנושא השמרנות וזה - בראייה מסויימת, כשנוצרה הדת היהודית לפני כמה אלפי שנים , היא כנראה היתה בין השיטות היותר טובות ליצירת מסגרת חברתית מיטיבה.
אבל יכול להיות שעם השנים ועם התפתחות הידע והמחקר בעולם וכל מיני ניסויים של גישות שונות נוצרו דרכים חדשות , יותר מועילות לפרט ולקבוצה. למשל יש את הבודהיזם , אני חושב שהוא התפתחות יפה של דרך חיים לפרט ולקבוצה. וגם הפסיכולוגיה תרמה המון.

עכשיו בגלל הטבע של העולם החילוני גישה כזאת לא תקיף את כל החילונים, כי העולם הליברלי ראה מה קורה כשלוקחים חופש בשם אידיאלים(למשל ברוסיה הקומוניסטית) ולכן לא לוקחים חופש וחופש היא זכות בסיסית. יש לזה מחיר, אבל בינתיים זה האופצייה העדיפה.

אבל בתור פרט אתה תראה את הגישות הללו בקבוצות שונות שתוכל להצטרף אליהם ולחיות איתם ועל פי דרכם.
כמובן זה אומר שאתה צריך לבחור , מתוך מגוון אינסופי מבלבל מאוד - לא משימה קלה.

נערך לאחרונה ב:
(אהרן ברק)

(אהרן ברק)​
נ.ב תסלחו לי על הציטוט פשוט ביום אחרון התחלתי לקרוא המון מכתביו של אהרן ברק, עקב הוויכוח הציבור מסביב ביתי המשפט,
אני לא מסכים עם המהפכה החוקתית שהוא יזם. לדעתי, המצב של לפני-1992 היה עדיף. אבל כן, זה גלוי ומשעשע משהו שדווקא שמאלנים נזעקים כל כך נגד פסקת ההתגברות אפילו שאהרון ברק מזוהה עם חשיבה שמאלית.
פשוט עושים לזה יחסי ציבור גרועים בתקשורת כי מאוד רוצים לעזור לקבוצה מסוימת לשלוט ולהוציא אדם מסוים מהנהגת המדינה.

דרך אגב, המשפט שיש בישראל בהיעדר-חוקה נחשב לבין המתקדמים בעולם. בתי משפט בחו״ל מסתמכים לפעמים על פסיקות ישראליות. זה בהחלט כבוד - לפחות לדעתי.

לאיזה רציחות הציבור החילוני חושף את הילדים שלו? אתה אמיתי?

חילוני כם בבוקר וחושב לעצמו "ממ איזה סרטון רצח אראה לילד שלי הבוקר?"

אתה עובר מדיון שאיכשהו היה ענייני להזיה

שוב סיפורי הרצח העיקריים שאני שמעתי בילדות היו בשיעורי תנך
אז לי כחילוני מאוד יהיה חשוב לבטל את שיעורי התנך בחינוך הממלכתי כדי למנוע מהילדים דלי את סיפורי הרצח האלה שאתם רוצים להכניס להם לרוש

כי לי כחילוני מאוד חשוב לא לחשוף ילדים לדברים שאתה לא רוצה שהם יעשו

איך? פייר?

גם אני חשבתי כמוך. אבל יש הרבה דברים שנשמעים הגיונים, שנשמעים נכונים אבל מחקרים הוכיחו שהם לא נכונים.
כן רק חבל שאתה לא בודק כי זה לא אחד מהם.

תסלח לי אבל אתה מדבר שטויות, מי שטוען טענה הוא זה שצריך לספק ראיות.
חפש 2 דקות בגוגל ותראה שהוא ממש לא מדבר שטויות.

חפש 2 דקות בגוגל ותראה שהוא ממש לא מדבר שטויות.
כן, חילונים קמים בבוקר וחושבים לעצמם איזה סרטון רצח ודגירות הם יראו לילדים שלהם היום?

ואיזה חיפוש גוגל אפשר לעשות לזה?

• אהבתי
Reactions: HHH
למשל יש את הבודהיזם , אני חושב שהוא התפתחות יפה של דרך חיים לפרט ולקבוצה.
איזו הכללה…
יש זרמים (מרכזיים ביותר) של בודהיזם טיבטי דתי ונוקשה יותר מקוב הזרמים שאני מכיר ביהדות.
הסיבה היא שזה לא קשור בשום צורה ל״דת״ אלא כי בני אדם מתנהגים בצורה כזו בכל מסגרת אפשרית. כפי שכבר ציינו מקודם - יש כאלו שגם לוקחים את האתאיזם לקיצון.

כן, חילונים קמים בבוקר וחושבים לעצמם איזה סרטון רצח ודגירות הם יראו לילדים שלהם היום?

ואיזה חיפוש גוגל אפשר לעשות לזה?
לא. החיפוש הוא על מחקרים שמראים שטלויזיה אלימה מעודדת התנהגות אגרסיבית.

ואגב, אם זכור לי נכון אז אין לך ילדים. אני יכול להגיד לך בתור אבא לילד בן שלוש שכל חבריו בגן כבר צופים בכל גיבורי העל וכו׳ - צריך לעשות מאמץ מאוד גדול בשביל לא לחשוף ילד לתכנים אלימים בטלויזיה! זה הרבה יותר מורכב ממה שנדמה לך…
ואני מדבר על גיל שלוש… ככל שהזמן עובר זה נהיה הרבה יותר קשה עד בלתי אפשרי.

כן רק חבל שאתה לא בודק כי זה לא אחד מהם.

חפש 2 דקות בגוגל ותראה שהוחסיא ממש לא מדבר שטויות.
כאן מביאים סיכומי מחקרים שונים(יותר על משחקי מחשב אלימים):

לפי מה שהם בגדול כנראה ההשפעה על אלימות היא קטנה יחסית.

מצד שני אין מספיק מחקרים , כי קשה לבצע מחקרים , על הקשר בין משחקי וידאו אלימים לבין אלימות ברמה פלילית.

תאמת בתור הורה , גם אני הייתי מעדיף שילדי לא ישתמשו בתוכן אלים , לכל מקרה שלא יהיה.

כאן מביאים סיכומי מחקרים שונים(יותר על משחקי מחשב אלימים):
אני בדקתי על טלויזיה והקונצנזוס הוא שזה מגביר התנהגות אגרסיבית.

תאמת בתור הורה , גם אני הייתי מעדיף שילדי לא ישתמשו בתוכן אלים , לכל מקרה שלא יהיה.
גם אני אבל כמובן שיש גם עניין חברתי ואולי ההשפעה של לא להכיר שום דבר שהילדים עוסקים בו זה גם לא רעיון טוב. אני מניח שבמידה סבירה זה לא נורא וכמובן שהדבר העיקרי זה החינוך של ההורים.

בכל מקרה מאוד מעניין התשובה המחקרית, ובגלל שזה נשמע לי לא סביר, אשמח אם יצא לך בקלות להביא מחקר כזה.
אחד הגורמים המשמעותיים ביותר שמסביר את שיעורי הרציחות השונים בחברות שונות הוא זמינות הנשק. זה לא גורם יחיד, אבל הוא מאוד משמעותי.

האמריקאים והבריטים צופים באותה טלויזיה אלימה, ואפילו הצבאות שלהם משתתפים במלחמות דומות. אבל יש ההבדל עצום בשיעורי מקרי הרצח. אצל האמריקאים יש נשק חופשי, ואצל הבריטים אין.

לא. החיפוש הוא על מחקרים שמראים שטלויזיה אלימה מעודדת התנהגות אגרסיבית.

ואגב, אם זכור לי נכון אז אין לך ילדים. אני יכול להגיד לך בתור אבא לילד בן שלוש שכל חבריו בגן כבר צופים בכל גיבורי העל וכו׳ - צריך לעשות מאמץ מאוד גדול בשביל לא לחשוף ילד לתכנים אלימים בטלויזיה! זה הרבה יותר מורכב ממה שנדמה לך…
ואני מדבר על גיל שלוש… ככל שהזמן עובר זה נהיה הרבה יותר קשה עד בלתי אפשרי.

זה לא סרטוני רצח

אני בדקתי על טלויזיה והקונצנזוס הוא שזה מגביר התנהגות אגרסיבית.

גם אני אבל כמובן שיש גם עניין חברתי ואולי ההשפעה של לא להכיר שום דבר שהילדים עוסקים בו זה גם לא רעיון טוב. אני מניח שבמידה סבירה זה לא נורא וכמובן שהדבר העיקרי זה החינוך של ההורים.
לגבי טלביזיה: מגביר כן ,השאלה בכמה והאם זה מגיע לרמה של פלילי ולרצח.

לגבי זה שהדבר העיקרי זה החינוך של ההורים ,מצד אחד זה חשןב לדעתי, מצד שני יש את המחקרים של ג'ודית האריס ,שטוענת שקבוצת הגיל של הילד ,ואולי המורים שלו ,משפיעים יוצר מהורים מבחינת חינוך

(כל זה בהנחה, נראה לי,שהילד בא מבית סביר -חם ואוהב. כמובן אם זה לא מתקיים להורים השפעה מאוד גדולה)

מצב
הנושא נעול.
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
-michael- ניהול מוצרים פנסיונים לאחר ירידה מהארץ פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
פשוט התנהלות פיננסית בעת ירידה מהארץ פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 31
C ירידה מהארץ - לאן, למה, ואיפה לקרוא על זה? אוף טופיק 44
בן מלך ירידה בשוק ההון - מבצע? שוק ההון 63
T האם ירידה בכמות העסקאות אמורה לגרור ירידה במחיר? נדל"ן 34
D קרנות רייט למגורים - ירידה בהתחלות בניה, ביקוש גדל שוק ההון 19
י סנופי 500 מגודר מפני ירידה בערך הדולר פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 16
ג האם שוק ההון מתמחר בוודאות ירידה במחירי הדיור? נדל"ן 38
ImCarryGG עליה של אג"ח בעת ירידה של השוק הכללי שוק ההון 9
Yos השפעת ירידה במס רווח הון על שינוי הקרנות שוק ההון 8
Modric19 ירידה חדה בVCIT שוק ההון 3
O ירידה בשכר לצורך עלייה בקריירה התפתחות אישית 15
ETL ירידה דרמטית בשער בליש"ט - הזדמנות לקניה במחירי רצפה? שוק ההון 3
newbie ירידה חדה (מדי?) בקרן השתלמות צרכנות פיננסית 33
ל מתי ירידה/עליה הופכת לצלילה/זינוק? אוף טופיק 18
T העברת כספים מהארץ לחו"ל ביורו צרכנות פיננסית 0
ה העברת תיק השקעות מהארץ לIBRK שוק ההון 1
ד האם הגיע הזמן להוציא את ההשקעות מהארץ? ואם כן, אז איך? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 145
M העברת דולרים מהארץ ל IB צרכנות פיננסית 8
P הפקדת אישור יציאה מהארץ, כשבחו"ל? אוף טופיק 1
א חשבון וייז - לא מבין איך מעבירים אליו כסף מהארץ פוסטים מאיכות נמוכה 9
N הוצאת כספים מהארץ כאקט מחאה על הרפורמה המשפטית פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 176
Cleo הצהרה במשטרת הגבולות על יציאה/כניסה מהארץ בנתב"ג באותו יום (עבור תיירים) - אולי מישהו יודע אוף טופיק 1
F תואר מהארץ נחשב בארהב ? אוף טופיק 0
J בדיקת PCR ביציאה מהארץ למחוסנים מנה שניה? אוף טופיק 7
S איך משקיעים בוול סטריט או נאסדק מהארץ? שוק ההון 6
U האם ניתן להשקיע בונגארד (VTSAX) מהארץ? שוק ההון 34
T העברת מט״ח מהארץ לחשבון בחו״ל צרכנות פיננסית 20
I פתיחת חשבון בנק ברוסיה מהארץ צרכנות פיננסית 4
ק מקלט מס לחברה שלא מתנהלת מהארץ שוק ההון 4

נושאים דומים

Back
למעלה