• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

ירידה מהארץ

מצב
הנושא נעול.
נכון, אבל בגלל ערכיות או כי משתלם?

ושוב הטענה העיקרית שלי היא:
על פי היהדות אנשים פועלים במוסריות כי יש להם פחד מהעונש שיקבלו בעולם הבא
אז בוא, אל תשחק אותה כאילו רק חרדים הם צדיקים גמורים והחילונים רק מחפשים לעשות רע ופשוט מפחדים מהחוק

מה שאתה כותב מקומם

אז בוא, אל תשחק אותה כאילו רק חרדים הם צדיקים גמורים והחילונים רק מחפשים לעשות רע ופשוט מפחדים מהחוק

מה שאתה כותב מקומם
אני לא מבין את תת הדיון הזה. יש בכלל ויכוח שאנשים בשם הדת ומטעם אלוהים כביכול עשו מעשי זוועה לאורך כל ההיסטוריה האנושית?

אתה מסביר מצוין איך זה יוצר אפליה וזה לא שוויון, ובכל זאת אתה חושב שזה מסתדר עם השוויון... אז מה התשובה לשאלה שלי? איך מסתדר חוק השוויון עם תואר ראשון...
אני לא מבין מה אתה לא מבין.
עכ״פ תואר ראשון זה לא מחקר. מחקר זה תואר שני ושלישי. לא ממליץ ללמוד בהפרדה כי הרמה תהיה יותר נמוכה. אפשר ללמוד בזום.

הדיונים בבית המשפט לוקחים שנים גם ככה, והפסיקות של בג״ץ בד״כ מחזירות את הכדור לכנסת גם בלי חוק ההתגברות. בשביל עיכוב לא צריך חוק התגברות.
אני לא טוען שרק עם פסקת התגברות יהיה עיכוב, אלא שגם עם פסקת התגברות יהיה עיכוב (אפילו בלי דרישה לרוב של 61).
אגב, לדעתי עיכוב מסוים הוא מועיל (לא צריך להגזים עם זה).

דיון ציבורי במדינת ישראל זה בעיקר תעמולה והסתה.
לטעמי אתה פוסל באופן גורף מדי את הדיון הציבורי בישראל.
אגב, לא כל מה שאדם חדור אידאולוגיה (או דת) רואה כתעמולה והסתה הן באמת כאלה; לפעמים התלונות על תעמולה והסתה נובעות מרגישות-יתר, ומהקושי להשלים עם זה שגם דעה שונה נשמעת.

צריך את בג״ץ בשביל שיגיד למחוקקים לחשוב ?
צריך code review כדי שהתוכניתנים יכתבו קוד טוב? – כן, לפעמים זה מועיל.

מה שאתה כותב מקומם
אני חושב שהאמירה שלו אמנם מוקצנת והוא דיבר שם המון שטויות דמגוגיות אבל יש נקודה חשובה לדעתי באחד הדברים שהוא אמר. בחברה החרדית יש מידה גבוהה של סולידריות וערבות הדדית כי זה מאוד קריטי לעצם הקיום שלה, לכן יש שם מידה קטנה יותר של מקרי אלימות ורצח, הרי זה מנוגד להיגיון שמאחורי עצם הקיום של החברה החרדית. מצד שני יש מידה זהה או אפילו גבוהה יותר של סוגים אחרים של פשיעה, במיוחד בכל מה שקשור לעבירות מין ומשפחה שאותם דואגים לטאטא מתחת לשטיח בגלל הבושה. חילונות בהגדרה היא חוסר של משהו, נוצר חלל שצריך למלא בתבונה או שהוא יתמלא בערכים שליליים כמו שלושת הכפ״ים, מטריאליזם וכו׳ על ידי המדיה, פוליטיקאים או האינטרנט. אז אמנם התורה לא באמת הופכת אנשים למוסריים יותר (בכלל הדתות האברהמיות הן רעיון חולני מהיסוד), אבל כן צריך איזשהו אתוס משותף ליהדות החילונית כמו שהיה לפני קום המדינה שיעודד אנשים להחזיק בערכים חיוביים ויניא אנשים מלנהוג כנגד אותם ערכים, לצערנו בישראל יש רק את 3 הכ״פים.

@yossik @בת העמק

מה יהיה?
עכשיו הפכנו לםורום החזרה בתשובה?
יש לו כל זכות להביע את הדעות האלה. לנסות להזעיק את המנהלים עליו בגללן זה מטריד ומדאיג אותי בהרבה.
זהו, שלא. דיברו פה על רשויות במשטר דמוקרטי. האל״ף בי״ת של דמוקרטיה היא שהרשות השופטת צריכה להיות הצנועה שברשויות. משום שהשופטים שיושבים בה לא נבחרים על ידי הציבור, אלא הם טכנוקרטים.

יש תופעה ממש הרסנית שהתחילה בארה״ב בשנות ה-60. שברגע שמישהו לא מסכים עם החוקים שהממשלה מחוקקת, אז לוקחים אותה לבית המשפט בתקווה ליפול על שופט ״״אקטיביסט״״ שיפסוק לפעמים אפילו בניגוד לחוק. בדרך כלל, זו שיטת פעולה שמזוהה עם תנועות-שמאל, בעולם. אני לא מדבר פה על משפט חוקתי, אלא סתם ערכאות קטנות. פה בארץ למשל, גם היה מחטף כזה של אהרון ברק והמהפכה החוקתית שלו.
ומה שקורה בעשור האחרון בעולם, זה שיש דחיפת-נגד של זה - בעיקר במדינות שנשלטות באופן מסורתי על ידי תנועות-ימין (כמו ישראל, הונגריה, פולין...). פסקת ההתגברות ושאר ירקות... שאומרות - ובמידה רבה של צדק - שלא יתכן שימשיכו לעשות שימוש ציני במערכת המשפט כדי לקדם אג׳נדות.

לטעמי אתה פוסל באופן גורף מדי את הדיון הציבורי בישראל.
בשביל דיונים ציבוריים אמורה להיות עיתונאות חופשית.
ומה בדיוק התפקיד של מאה ועשרים חברי הכנסת? לאשר חוקים בלי לקרא אותם ?

נערך לאחרונה ב:
בשביל דיונים ציבוריים אמורה להיות עיתונאות חופשית.
רק רציתי לציין שהיום התאחדו שלושה אתרים חשובים - שקוף, העין השביעית והמקום הכי חם בגיהנום. מקווה שיהיה לזה אימפקט בציבור.
לנסות להזעיק את המנהלים עליו
באמת, למה מייחסים לי תפקידי ניהול? חזרתי להיות אחת מהחבר'ה כבר לפני שנתיים-שלוש :)

אני לא מבין את תת הדיון הזה. יש בכלל ויכוח שאנשים בשם הדת ומטעם אלוהים כביכול עשו מעשי זוועה לאורך כל ההיסטוריה האנושית?
מגיב בהזיה לטיעון הזיה

כאשר בית המשפט מחליט שחוק של הכנסת חוקי או לא חוקי, הוא איננו פוגע בכנסת או בכבודה, אלא מבטא את רצונה של הכנסת בחוקי היסוד. אם הכנסת איננה מרוצה ממה שבית המשפט קבע, כל כך קל לשנות - הכנסת יכולה להביע את עמדתה ולשנות את החוקים
(אהרן ברק)​

על־פי גישה זו יש מקום לשקול מבנה חוקתי שאינו עושה את שינוי החוקה לבלתי אפשרי, הלכה למעשה, ומאפשר לרוב מיוחד של היום להביא לשינוי בחוקה, אם פרשנותה על ידי בית המשפט אינה לרוחו. גם ״ פיסקת ההתגברות״ - לפיה רוב של חברי הכנסת, בלשון מפורשת, יכולים לפגוע בזכות חוקתית לתקופת זמן מוגבלת - היא אפשרות הפועלת באותו כיוון.
(אהרן ברק)​
יש לאפשר שסתומים חוקתיים המאפשרים לרוב ש ל היום לשנות את החוקה או לפגוע בה בלא לשנותה - ולשם כך נ דרש כמובן רוב מיוחס.​
(אהרן ברק)​
נ.ב תסלחו לי על הציטוט פשוט ביום אחרון התחלתי לקרוא המון מכתביו של אהרן ברק, עקב הוויכוח הציבור מסביב ביתי המשפט,

תכלס'
"The people can change Congress but only God can change the Supreme Court";)

אתה חושב שמי שלומד אצלכם בחינוך האיכותי לשיטתך וחשוף לתקשורת שלכם מגיל קטן, לדעתך גם אין רצח, או שלפעמים פתאום שומעים שרצח את אשתו וכיוצא בזה... תקרא את הטענה שלי אצל הציבור החרדי (חרדי מלידה) אין שום השוואה לציבור החילוני ואפילו המלומדים שלכם.

ואני לא מזלזל בחינוך שלכם, אני כתבתי שלדעתי זה מגיע מהחשיפה המרובה שלכם מגיל קטן לסיפורים של רציחות.
היה ויכוח ארוך שנים האם צפייה בתכנים אלימים מגבירה את האלימות הקשה,כגון רצח.

למיטב ידיעתי התשובה המחקרית היא לא או כמעט ולא.

מה שכן שירות צבאי, שירות בשטחים , מגביר רמת האלימות והכוחניות של אלו ששירתו שם.

גם גורמים אחרים כמו אי יציבות משפחתית ,דור שגדל ברשתות החברתיות , ומלחמה בלתי פוסקת על הפרנסה , מוסיפים לכך.

וחוץ מזה בד"כ מי שנוקט באלימות שייך בד"כ לקבוצה מסויימת באוכלוסיה , ערסים, ואצלם אלימות ותכונות קרובות הם ערך.

אתה חושב שמי שלומד אצלכם בחינוך האיכותי לשיטתך וחשוף לתקשורת שלכם מגיל קטן, לדעתך גם אין רצח, או שלפעמים פתאום שומעים שרצח את אשתו וכיוצא בזה... תקרא את הטענה שלי אצל הציבור החרדי (חרדי מלידה) אין שום השוואה לציבור החילוני ואפילו המלומדים שלכם.

ואני לא מזלזל בחינוך שלכם, אני כתבתי שלדעתי זה מגיע מהחשיפה המרובה שלכם מגיל קטן לסיפורים של רציחות.

גם גורמים אחרים כמו אי יציבות משפחתית ,דור שגדל ברשתות החברתיות , ומלחמה בלתי פוסקת על הפרנסה , מוסיפים לכך.

וחוץ מזה בד"כ מי שנוקט באלימות שייך בד"כ לקבוצה מסויימת באוכלוסיה , ערסים, ואצלם אלימות ותכונות קרובות הם ערך.

סיפורים על רציחות בילדות שמעתי בעיקר בשיעורי תנך

אתה בעד שלא יהיו כאלה שיעורים בבית הספר?

לדעתך אזרחים במדינות מערביות שאין אצלם שירות משמעותי בשטחים גם אין אצלם רצח?

בכל מקרה מאוד מעניין התשובה המחקרית, ובגלל שזה נשמע לי לא סביר, אשמח אם יצא לך בקלות להביא מחקר כזה.

לדעתך אזרחים במדינות מערביות שאין אצלם שירות משמעותי בשטחים גם אין אצלם רצח?

בכל מקרה מאוד מעניין התשובה המחקרית, ובגלל שזה נשמע לי לא סביר, אשמח אם יצא לך בקלות להביא מחקר כזה.
אין לי כוח

סיפורים על רציחות בילדות שמעתי בעיקר בשיעורי תנך

אתה בעד שלא יהיו כאלה שיעורים בבית הספר?
אני דיברתי על צנזור בגלל שמצוי אצלכם הרבה רצח ואלימות, ואצלינו לא, לכן המלצתי לכם לצנזר שהילדים לא יהיו חשופים, אם אצלנו היה רצח ואלימות אז הייתי שומע את הטענה שלך.

ולגבי גוף הטענה לדעתי שלומדים היסטוריה זה לא משפיע או שכמעט ולא משפיע על הנפש, כי זה ברור שיש את פעם ויש את היום, ובמיוחד שאצל החרדים בתלמודי תורה לומדים את זה אחרת לגמרי מהצורה שאתם לומדים תנך... אצלינו מתמקדים במה שרוצים להתמקד, ועוקפים או שלומדים מהר את מה שלא רוצים להתמקד.

מצב
הנושא נעול.
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
-michael- ניהול מוצרים פנסיונים לאחר ירידה מהארץ פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
פשוט התנהלות פיננסית בעת ירידה מהארץ פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 31
C ירידה מהארץ - לאן, למה, ואיפה לקרוא על זה? אוף טופיק 44
בן מלך ירידה בשוק ההון - מבצע? שוק ההון 63
T האם ירידה בכמות העסקאות אמורה לגרור ירידה במחיר? נדל"ן 34
D קרנות רייט למגורים - ירידה בהתחלות בניה, ביקוש גדל שוק ההון 19
י סנופי 500 מגודר מפני ירידה בערך הדולר פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 16
ג האם שוק ההון מתמחר בוודאות ירידה במחירי הדיור? נדל"ן 38
ImCarryGG עליה של אג"ח בעת ירידה של השוק הכללי שוק ההון 9
Yos השפעת ירידה במס רווח הון על שינוי הקרנות שוק ההון 8
Modric19 ירידה חדה בVCIT שוק ההון 3
O ירידה בשכר לצורך עלייה בקריירה התפתחות אישית 15
ETL ירידה דרמטית בשער בליש"ט - הזדמנות לקניה במחירי רצפה? שוק ההון 3
newbie ירידה חדה (מדי?) בקרן השתלמות צרכנות פיננסית 33
ל מתי ירידה/עליה הופכת לצלילה/זינוק? אוף טופיק 18
T העברת כספים מהארץ לחו"ל ביורו צרכנות פיננסית 0
ה העברת תיק השקעות מהארץ לIBRK שוק ההון 1
ד האם הגיע הזמן להוציא את ההשקעות מהארץ? ואם כן, אז איך? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 145
M העברת דולרים מהארץ ל IB צרכנות פיננסית 8
P הפקדת אישור יציאה מהארץ, כשבחו"ל? אוף טופיק 1
א חשבון וייז - לא מבין איך מעבירים אליו כסף מהארץ פוסטים מאיכות נמוכה 9
N הוצאת כספים מהארץ כאקט מחאה על הרפורמה המשפטית פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 176
Cleo הצהרה במשטרת הגבולות על יציאה/כניסה מהארץ בנתב"ג באותו יום (עבור תיירים) - אולי מישהו יודע אוף טופיק 1
F תואר מהארץ נחשב בארהב ? אוף טופיק 0
J בדיקת PCR ביציאה מהארץ למחוסנים מנה שניה? אוף טופיק 7
S איך משקיעים בוול סטריט או נאסדק מהארץ? שוק ההון 6
U האם ניתן להשקיע בונגארד (VTSAX) מהארץ? שוק ההון 34
T העברת מט״ח מהארץ לחשבון בחו״ל צרכנות פיננסית 20
I פתיחת חשבון בנק ברוסיה מהארץ צרכנות פיננסית 4
ק מקלט מס לחברה שלא מתנהלת מהארץ שוק ההון 4

נושאים דומים

Back
למעלה