• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

יומנו של מתחיל מאוחר

The humble dreamer

משתמש סולידי
דירוג
36
היי כולם,
ראשית אני רוצה לומר תודה.
תודה לכולכם על הקהילה המדהימה הזו שחשפה בפניי עולם שלם של תוכן שלא נחשפתי אליו לפני כן ושבאמת עוזר לי לעשות שינוי חיובי בחיים.

אשתף אתכם שאני נושק לגיל 30, רווק, הייטקיסט, חי במרכז.
על פניו נשמע סבבה אבל אני חי בדאגה מסויימת ממצבי הכלכלי ומהעתיד וכבר אפרוק מולכם למה.

את התואר במדעי המחשב סיימתי בגיל 28 - אז כבר עבדתי בהייטק, הרווחתי יפה והחיים נראו כאילו עלו על המסלול.
לאחר זמן מה במקום העבודה - פוטרתי.
באותו רגע שמחתי - לא אהבתי את מקום העבודה הזה.
מה שלא ידעתי זה שאחכ אשב למעלה מחצי שנה בבית ואשרוף את כל חסכונותיי תוך כדי שאני מחזיק דירה וחי מחוץ לבית הוריי.
למי שלא בהייטק - כצעיר חסר ניסיון - מאד קשה להיכנס פנימה, ובמיוחד אחרי שפוטרת תוך זמן לא ארוך - לך תסביר את הסיפור שלך.
כך יצא שאני עושה מאמצים אדירים כדי להתקבל לעבודה שוב אחרי שכבר חשבתי שהנה הכל הסתדר סוף סוף - ובמקביל מדמם כסף כל חודש.
לבסוף שרפתי את כל חסכונותיי ובאותו החודש שבו הלך השקל האחרון - מצאתי עבודה חדשה, מקום העבודה הנוכחי שלי שאותו אני אוהב ומעריך.
היום אני מברך על התקופה ההיא - קיבלתי שיעור מאד חזק על עבודה, קריירה, כסף, תכנון ועוד.

מאדם שלא יודע כמה כסף הוא מוציא בחודש, ורק מסתכל שיש משהו בעו"ש, הפכתי לאדם שהחשבון שלו והאשראי שלו מנוטר ע"י אפליקצית מעקב, שיודע על מה הולך הכסף בכל חודש ומציב יעדים לחיסכון ואשכרה חוסך ומשקיע.
הפסקתי להגיד יהיה בסדר והתחלתי לטפל בנושאים האלה בחיים שלי.

אשתף במצב הנוכחי שלי:
עו"ש - 4K ש"ח

תיק השקעות - 67K ש"ח שמפוזרים באופן הבא: 30K כרגע מזומן שמיועד לרכישת אג"ח שיהווה קרן חירום, 20K ש"ח שמושקעים בפיזור 80% על MSCI ACWI ו20% על NASDAQ (קרנות איריות של בלאקרוק - ISHARES) ועוד 17K ש"ח מזומן שממתינים שאקנה בהם עוד מהETF שאני כבר משקיע בהם תוך שמירה על אותו פיזור.
הבטחתי לעצמי שעד סוף החודש אני סוגר את הפינה הזו - גם של הקרן חירום וגם של לקנות עוד מהETF.

קרן פנסיה - 114K ש"ח
קרן השתלמות - 32K ש"ח
שתיהן מנוהלות, מנייתי תלוי גיל.
משימה שרשומה לי זה להעביר את שתיהן למסלול מחקה מדד SP 500.
ניסיתי IRA - אין לי מספיק, זה ייאלץ להמתין.

אם אסכום את כל המספרים שפירטתי למעלה - אגיע לשווי כולל של 217K ש"ח.

לגבי שכר - אני מרוויח 20K ברוטו - 14K נטו - עם יעד לחיסכון חודשי של 6K.

המכה שחטפתי בתקופת האבטלה, הפיטורים ושריפת כל החסכונות - מצד אחד גרמו לי לקחת פיקוד ולהסתכל על דברים אחרת ומצד שני תחושה של חשש ותסכול מהכסף והזמן שאבד, מרגיש שאני בפיגור ולא בקצב של אלה שסיימו איתי את התואר ועובדים ברצף עם משכורות אפילו יותר יפות.
אני מנסה לחשוב איך אני יכול לפצות על הזמן והחסכון שאבד ולהתקדם יותר מהר לעבר העצמאות הכלכלית שלי.
אשמח לרעיונות וביקורות - במיוחד על אפשרויות להגדלת ההכנסה.
אציין שאני שוקל לימודי מנהל עסקים כתואר שני וחולם להביא לעולם פתרון שאני חשבתי עליו ושאנשים יהיו מוכנים לשלם עליו - כלומר להקים חברה ולהוביל אותה - ומקווה שאצליח להגשים את זה בעשור שבין 30 ל40.

כמה משימות שאני רושם לעצמי פה כתזכורת ורצון לסיים עם כולן החודש:
1. להקים הוראת קבע להפקדת 6K ש"ח בכל חודש באופן אוטומטי מהעו"ש לתיק ההשקעות.
2. להעביר את קרן הפנסיה למסלול מחקה מדד SP 500.
3. להעביר את קרן ההשתלמות למסלול מחקה מדד SP 500.
4. להסדיר את עניין קרן החירום.
5. לרכוש עוד ETF עם המזומן שכרגע קיים בתיק ההשקעות.

תודה שקראתם, תודה על כל תגובה :)

ברוך הבא לפורום!

טוב שקיבלת "סטירה" בגיל צעיר, עכשיו נחכה למשבר הבא למדוד את קיבולת התנודתיות;)אף פעם לא מאוחר להתחיל וגיל 28 זה בכלל לא מאוחר.

יש לך יעדים ומטרות ארוכי טווח? למה אתה חוסך? מה יעד החיסכון? אתה מתכוון להגדיל את שיעור החיסכון החודשי?
אלה שאלות שכדאי לך לתהות לגביהן.

בהצלחה!

ברוך הבא לפורום!

טוב שקיבלת "סטירה" בגיל צעיר, עכשיו נחכה למשבר הבא למדוד את קיבולת התנודתיות;)אף פעם לא מאוחר להתחיל וגיל 28 זה בכלל לא מאוחר.

יש לך יעדים ומטרות ארוכי טווח? למה אתה חוסך? מה יעד החיסכון? אתה מתכוון להגדיל את שיעור החיסכון החודשי?
אלה שאלות שכדאי לך לתהות לגביהן.

בהצלחה!
תודה! הייתי שמח להיות צעיר בשנתיים, תכף כבר 30.

כמובן - המטרה היא עצמאות כלכלית - היכולת להתקיים מבלי לעבוד.
אגב אני אוהב את העבודה שלי ומתכנן לעבוד בה גם כאשר אגיע לעצמאות כלכלית.
לגבי ה_גדלת שיעור החיסכון החודשי - הגעתי למסקנה שאני חי טוב עם הוצאה של 8K בחודש, כך שכל העלאת שכר שתגיע כל עוד אני בסטטוס הנוכחי - תלך ישירות לחיסכון.
לגבי הקטנת הוצאות - אני בוחן את זה - כרגע לא נראה שיש משהו דרמטי שישתנה.

יעד החיסכון - הערכתי ש15K בחודש בימינו זה סכום נאה שאפשר לחיות איתו כמשכורת פסיבית ולהחזיק משפחה (כלומר זה יהיה גובה המשיכה החודשית מהתיק).
בנוסף שקללתי אינפלציה שנתית של 2% לסכום הזה - כלומר כמה Y אצטרך למשוך בעוד X שנים כדי שמה שאמשוך יהיה שקול ל15K היום.
הגעתי למסקנה שבעוד כ25 שנים(X), תוך המשך הפקדה של 6K כל חודש, ותשואה שנתית ממוצעת של 10% בתיק ההשקעות, אז אגיע לעצמאות כלכלית (ואוכל למשוך 3.5% כל חודש מהתיק).
אגב הY הוא 23K - כלומר כמה אמשוך כל חודש בעוד 25 שנים.

אני יודע שאפשר לקצר את הזמן הזה ע"י הקטנת הוצאות והגדלת הכנסות - כלומר לחסוך יותר.
כרגע אני מחפש כיווני מחשבה להגדלת ההכנסות - יש לי זמן פנוי, אנרגיה ואני ללא מחוייבויות ואני רוצה לנצל את זה לטובת העניין.

נערך לאחרונה ע"י מנהל:
30 זה ה20 החדש ;)

אני לוקח את המספרים שלך ויוצא לי 8.5M. גם אם נתעלם מהנחות האינפלציה שלך יוצא לי 5.14M. זה סכום לא מבוטל שמתבסס על לא מעט הנחות אופטימיות.

הייתי ממליץ לך להתמקד בשלב ראשון בהסדרת הקצאת הנכסים שלך (פנסיה והשתלמות). זה יחסית קל ו(לרוב) לא דורש הרבה התעסקות מצידך.

שלב הבא הייתי ממליץ לעבור על ההוצאות שלך. אני לא יודע לתת לך אומדן לגבי רמת ההוצאה כי אני יודע שהשכירות בתל אביב יקרה מאוד מצד אחד ומצד שני אני ובת הזוג לא דוגמא מייצגת לרמת הוצאות נמוכה.
גם זה אמור להיות יחסית קל, רק שים לב שאתה לא מבצע הקרבות.

סיימת את שני אלה? מעולה! עכשיו תוכל להתפנות לתחביבים מניבים.

הייתי ממליץ לך לשים יעדים פיננסים. למשל, להגיע לשיעור חסכון של 50%, לגובה קרן חירום או ליעד כספי.

מרגיש שאני בפיגור ולא בקצב של אלה שסיימו איתי את התואר ועובדים ברצף עם משכורות אפילו יותר יפות
זה לא תחרות.
נראה שיש לך יעדים הגיוניים ודרך שתביא אותך אליהם. ואם השכן יפרוש עם פי 2 יותר, שיהיה לו לבריאות.
כמובן שאין שום סיבה שלא תשאף להגדיל את המשכורת.
אציין שאני שוקל לימודי מנהל עסקים כתואר שני וחולם להביא לעולם פתרון שאני חשבתי עליו ושאנשים יהיו מוכנים לשלם עליו - כלומר להקים חברה ולהוביל אותה - ומקווה שאצליח להגשים את זה בעשור שבין 30 ל40.
הקמת חברה היא הימור מסוכן - הסיכויים להצלחה לא גבוהים ומצד שני התמורה במקרה הצלחה גבוהה מאוד.
לפני שאתה נכנס לזה, תחשוב אם אתה יכול להתמודד עם כשלון. האם אובדן של שנתיים ירחיק אותך מהיעדים קצת, או ירחיק אותם מעבר להישג יד? האם יש לך מספיק נסיון וידע כדי לחזור בקלות לשוק העבודה?

טוב אז לא בדיוק עמדתי בכל המטרות שהגדרתי לעצמי פה עד כה,
הספקתי רק את 1.
הסדרתי הפקדה קבועה בהוראת קבע של 6000 שח מדי חודש למשך שנה בנתיים לתיק ההשקעות, וההפקדה הראשונה כבר קרתה אז רכשתי עוד ETF בעזרת ה6000 שח שנכנסו. עדיין יש לי כסף בעוש שאני צריך להכניס לתיק ההשקעות.

לגבי פנסיה והשתלמות - ביקשתי מסוכן הפנסיה שעובד עם מקום העבודה שלי להעביר את הפנסיה וההשתלמות למיטב דש במסלול מחקה SP 500, אמר לי שהם לא עובדים איתם ואצטרך לעשות זאת בעצמי, אז זה קצת תקוע כרגע. הוא גם נתן לי נאום שזה לא כדאי ושהעמלות אצלהם גבוהות ושיש אלטרנטיבות טובות יותר, אני צריך לפנות לי זמן כדי לבדוק את זה שוב.

לגבי קרן חירום - אני לא מצליח להבין את הנושא של קרן כספית ובחלק מהמאמרים שאני קורא אני מבין שאפשר אפילו להפסיד כסף.
בחלק מהמקומות אני קורא שאפשר פשוט להשקיע את הכסף הזה גם במניות ועדיין לא גיבשתי דעה.

אני הפעם אגדיר לעצמי מטרה אחת לחודש הקרוב וזה להעביר את כל הכסף שנח לו בעו"ש, מלבד 4000 שח, לתיק ההשקעות ולקנות ETF עם זה.

אחרי זה אתפנה למשימות של קרן פנסיה, השתלמות וחירום.

לגבי פנסיה והשתלמות - ביקשתי מסוכן הפנסיה שעובד עם מקום העבודה שלי להעביר את הפנסיה וההשתלמות למיטב דש במסלול מחקה SP 500, אמר לי שהם לא עובדים איתם ואצטרך לעשות זאת בעצמי, אז זה קצת תקוע כרגע. הוא גם נתן לי נאום שזה לא כדאי ושהעמלות אצלהם גבוהות ושיש אלטרנטיבות טובות יותר, אני צריך לפנות לי זמן כדי לבדוק את זה שוב.
שלא יפחיד אותך. דמי ניהול זה מספרים, מספרים זה משהו שקל להשוות ולבדוק אם משתלם.
וכמובן שטיעון ה"תשואות שלהם פחות טובות" לא רלוונטי היות ומדובר על מחקה מדד.
בכל מקרה, בבית ההשקעות שאתה נמצא כרגע אין מסלול מחקה מדד?
לגבי קרן חירום - אני לא מצליח להבין את הנושא של קרן כספית ובחלק מהמאמרים שאני קורא אני מבין שאפשר אפילו להפסיד כסף.
בחלק מהמקומות אני קורא שאפשר פשוט להשקיע את הכסף הזה גם במניות ועדיין לא גיבשתי דעה.
קרן חירום זה פשוט כסף מזומן. אין מה להסתבך עם מכשירי השקעה מורכבים.
פשוט תדאג שתהיה לך איזושהי "כרית" של כסף בעו"ש או מתחת למזרון, מה שיגרום לך להרגיש הכי בטוח.
הכסף הזה אמור להיות נגיש לחלוטין, ולא בסיכון בכלל. לכן גם אי אפשר לצפות לקבל עליו תשואה כלשהי.

עדכון נוסף למסע
קיבלתי העלאת שכר ל25 ברוטו
יוצא לי 16 וחצי בנטו, ואני מתכוון להגדיל את ההפקדה החודשית לתיק ההשקעות ל8000 ש"ח, כך שאני כבר על 50 אחוז חיסכון.

תוהה האם יש איזה שינויים והתאמות שצריך לעשות בפנסיה בעקבות השכר המעודכן כי אני זוכר שקראתי שאפשר להפקיד עד תקרה מסויימת לקרן פנסיה הרגילה. בקיצור שם לי משימה לקרוא על זה.

עדכון נוסף למסע
קיבלתי העלאת שכר ל25 ברוטו
יוצא לי 16 וחצי בנטו, ואני מתכוון להגדיל את ההפקדה החודשית לתיק ההשקעות ל8000 ש"ח, כך שאני כבר על 50 אחוז חיסכון.

תוהה האם יש איזה שינויים והתאמות שצריך לעשות בפנסיה בעקבות השכר המעודכן כי אני זוכר שקראתי שאפשר להפקיד עד תקרה מסויימת לקרן פנסיה הרגילה. בקיצור שם לי משימה לקרוא על זה.

כל הכבוד על המהפך,
כיף לראות עוד אנשים שהתחילו בגילי ושאני לא היחיד שמרגיש שפיספס בכמה שנים
ושמצליחים לעשות שינויים רלוונטים בזמן כל כך קצר.

בהצלחה איש, נראה שאתה בדרך הנכונה :)

היי כולם,
ראשית אני רוצה לומר תודה.
תודה לכולכם על הקהילה המדהימה הזו שחשפה בפניי עולם שלם של תוכן שלא נחשפתי אליו לפני כן ושבאמת עוזר לי לעשות שינוי חיובי בחיים.

אשתף אתכם שאני נושק לגיל 30, רווק, הייטקיסט, חי במרכז.
על פניו נשמע סבבה אבל אני חי בדאגה מסויימת ממצבי הכלכלי ומהעתיד וכבר אפרוק מולכם למה.

את התואר במדעי המחשב סיימתי בגיל 28 - אז כבר עבדתי בהייטק, הרווחתי יפה והחיים נראו כאילו עלו על המסלול.
לאחר זמן מה במקום העבודה - פוטרתי.
באותו רגע שמחתי - לא אהבתי את מקום העבודה הזה.
מה שלא ידעתי זה שאחכ אשב למעלה מחצי שנה בבית ואשרוף את כל חסכונותיי תוך כדי שאני מחזיק דירה וחי מחוץ לבית הוריי.
למי שלא בהייטק - כצעיר חסר ניסיון - מאד קשה להיכנס פנימה, ובמיוחד אחרי שפוטרת תוך זמן לא ארוך - לך תסביר את הסיפור שלך.
כך יצא שאני עושה מאמצים אדירים כדי להתקבל לעבודה שוב אחרי שכבר חשבתי שהנה הכל הסתדר סוף סוף - ובמקביל מדמם כסף כל חודש.
לבסוף שרפתי את כל חסכונותיי ובאותו החודש שבו הלך השקל האחרון - מצאתי עבודה חדשה, מקום העבודה הנוכחי שלי שאותו אני אוהב ומעריך.
היום אני מברך על התקופה ההיא - קיבלתי שיעור מאד חזק על עבודה, קריירה, כסף, תכנון ועוד.

מאדם שלא יודע כמה כסף הוא מוציא בחודש, ורק מסתכל שיש משהו בעו"ש, הפכתי לאדם שהחשבון שלו והאשראי שלו מנוטר ע"י אפליקצית מעקב, שיודע על מה הולך הכסף בכל חודש ומציב יעדים לחיסכון ואשכרה חוסך ומשקיע.
הפסקתי להגיד יהיה בסדר והתחלתי לטפל בנושאים האלה בחיים שלי.

אשתף במצב הנוכחי שלי:
עו"ש - 4K ש"ח

תיק השקעות - 67K ש"ח שמפוזרים באופן הבא: 30K כרגע מזומן שמיועד לרכישת אג"ח שיהווה קרן חירום, 20K ש"ח שמושקעים בפיזור 80% על MSCI ACWI ו20% על NASDAQ (קרנות איריות של בלאקרוק - ISHARES) ועוד 17K ש"ח מזומן שממתינים שאקנה בהם עוד מהETF שאני כבר משקיע בהם תוך שמירה על אותו פיזור.
הבטחתי לעצמי שעד סוף החודש אני סוגר את הפינה הזו - גם של הקרן חירום וגם של לקנות עוד מהETF.

קרן פנסיה - 114K ש"ח
קרן השתלמות - 32K ש"ח
שתיהן מנוהלות, מנייתי תלוי גיל.
משימה שרשומה לי זה להעביר את שתיהן למסלול מחקה מדד SP 500.
ניסיתי IRA - אין לי מספיק, זה ייאלץ להמתין.

אם אסכום את כל המספרים שפירטתי למעלה - אגיע לשווי כולל של 217K ש"ח.

המכה שחטפתי בתקופת האבטלה, הפיטורים ושריפת כל החסכונות - מצד אחד גרמו לי לקחת פיקוד ולהסתכל על דברים אחרת ומצד שני תחושה של חשש ותסכול מהכסף והזמן שאבד, מרגיש שאני בפיגור ולא בקצב של אלה שסיימו איתי את התואר ועובדים ברצף עם משכורות אפילו יותר יפות.
אני מנסה לחשוב איך אני יכול לפצות על הזמן והחסכון שאבד ולהתקדם יותר מהר לעבר העצמאות הכלכלית שלי.
אשמח לרעיונות וביקורות - במיוחד על אפשרויות להגדלת ההכנסה.

כמה משימות שאני רושם לעצמי פה כתזכורת ורצון לסיים עם כולן החודש:
1. להקים הוראת קבע להפקדת 6K ש"ח בכל חודש באופן אוטומטי מהעו"ש לתיק ההשקעות.
2. להעביר את קרן הפנסיה למסלול מחקה מדד SP 500.
3. להעביר את קרן ההשתלמות למסלול מחקה מדד SP 500.
4. להסדיר את עניין קרן החירום.
5. לרכוש עוד ETF עם המזומן שכרגע קיים בתיק ההשקעות.

תודה שקראתם, תודה על כל תגובה :)
למה אתה חושב שהתחלת מאוחר לי זה נשמע דווקא שהתחלת בגיל סביר והמצב שלך מצוין.
אכפת לך לפרט קצת יותר איפה למדת, איפה אתה עובד, הנאה מהעבודה וכו'?

למה אתה חושב שהתחלת מאוחר לי זה נשמע דווקא שהתחלת בגיל סביר והמצב שלך מצוין.
אכפת לך לפרט קצת יותר איפה למדת, איפה אתה עובד, הנאה מהעבודה וכו'?
לא פה בפומבי כי חברים ומכרים שלי קוראים פה ואני לא מעוניין להיחשף - אוכל בפרטי לספר איפה למדתי ועל מידת הנאה וכו' - לא אשתף לגבי איפה אני עובד.

אם כבר קפצתי לפה נעדכן בסטטוס הנוכחי:
פנסיה - עדיין במסלול תלוי גיל - לא עשיתי עם זה כלום - 157K
קרן השתלמות - כנ"ל אותו מסלול מההתחלה - לא טיפלתי במעבר - 46K
תיק השקעות - אותה חלוקה - 96K בפעם האחרונה שבדקתי לפני כמה ימים - ישמצב שעלה/ירד בכמה אלפים מאז.
עו"ש - 3K

סה"כ עם חסכונות פנסיוניים אני על כ300K
בלי חסכונות פנסיוניים אני על כ100K

אה ומתחיל עבודה חדשה, משכורת 35K (+אופציות שמי יודע אם יהיו שוות משהו יום אחד, נקווה :) )

משהו ששמתי לב - אני לא מצליח להביא את עצמי לשים כסף בצד לקרן חירום.
כשהשוק עלה בכל התקופה האחרונה - רציתי להיכנס ולהיות חלק, עכשיו כשהשוק יורד אני גם רוצה להיכנס ולנצל את המצב.
לא מצליח לשכנע את עצמי לעצור לכמה חודשים לשים כסף בצד ואז לחזור לקנות מניות.
מה גם שהתקופה בהייטק טובה, אני מאד מבוקש ומחוזר בשוק, המשכורת מספקת ומשבר לא נראה באופק.
אשמח לתגובות בנושא.

כשהשוק עלה בכל התקופה האחרונה - רציתי להיכנס ולהיות חלק, עכשיו כשהשוק יורד אני גם רוצה להיכנס ולנצל את המצב.
כנס למערכת המסחר, לחץ על "שנה סיסמה" והקלד סיסמה שבחיים לא תצליח לזכור (ודא שהבראוזר לא שומר לך אותה)
מה גם שהתקופה בהייטק טובה, אני מאד מבוקש ומחוזר בשוק, המשכורת מספקת ומשבר לא נראה באופק.
הנבואה נתנה לשוטים, כמו שאומרים.

קודם כל תודה רבה על השיתוף.
אם זה מעודד אותך אני לא הייטקיסט, סיימתי את התואר שנה אחריך (ומיד בסיומו התחלתי לעבוד במקצוע) והתחלתי את התיעוד וההשקעות גם באזור גיל 30 אז אני ממש לא חושב שזה מאוחר. אל תשכח שבפורום הזה יש הטיה לטובת אנשים שמודיים לחיסכון וגם אנשים שמרוויחים על קצה העליון של הסקאלה.

אני אהיה קצת דודה פולניה אבל הוצאות של כ-15 אלף ש"ח כרווק זה דיי גבוה על הסקאלה. אני חושב שיש לך הרבה אופציות לקזז שם אם כי קפיצה של 75% בשכר תפצה בגדול על כל צמצום/אופטימיזציה שתצליח לעשות.

נערך לאחרונה ב:
לא מצליח לשכנע את עצמי לעצור לכמה חודשים לשים כסף בצד ואז לחזור לקנות מניות.
לא ממליץ, אבל במצב די דומה לשלך אני נהגתי באותו אופן. לדעתי, בשלב בו יש מספיק כסף (מה זה מספיק? כל אחד והסכום שלו) באפיקים שונים, אין צורך ש״קרן החירום״ תהיה דווקא בעו״ש / פק״מ / מתחת למזרן (למעט אולי צורך פסיכולוגי, שזה שיקול לגיטימי בעיני).

הוצאות של כ-15 אלף ש"ח כרווק זה דיי גבוה על הסקאלה
למה 15? נראה שהוא מוציא בערך 8,000 ש״ח בחודש:

מקווה שאתה צודק והנבואה לא ניתנה לי, אבל אתה עשוי להיות מופתע עוד בשנה זו.
נכון. לצערי המשבר דווקא כן נראה באופק.
התרסקות ה-nasdaq והיוניקורנים הישראליים בחודשים האחרונים על רקע עליית הריביות בעולם - זה מתכון כמעט בטוח למשבר בהייטק.
השאלה האם הסטארטאפים יפעלו מהר לחתוך הוצאות או שימשיכו לשרוף מזומנים בתקווה שעוד כמה זמן יוכלו לגייס שוב.

אה ומתחיל עבודה חדשה, משכורת 35K (+אופציות שמי יודע אם יהיו שוות משהו יום אחד, נקווה :) )
בכללי עשית נכון שאתה ממקסם את המשכורת אבל לדעתי זה יכול להיות לרעתך שהחלפת הרבה עבודות בפרק זמן קצר (3 עבודות בפרק זמן של שנתיים-שלוש).
לדעתי מומלץ לשבת איזה שנתיים בכל מקום כדי שה-HR לא ירימו גבה ולא תצטרך להסביר את עצמך כמו פה:
ובמיוחד אחרי שפוטרת תוך זמן לא ארוך - לך תסביר את הסיפור שלך.

תודה רבה על הפוסט, נהנתי לקרוא ואני מאחל לך רק צמיחה והצלחה! אתה בדרך המלך

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ptom יומנו של Late Bloomer יומני מסע אישיים 13
משקיע בתבונה יומנו של המשקיע בתבונה יומני מסע אישיים 8
G לדברים יש נטיה להסתדר - יומנו של בן 26 יומני מסע אישיים 14
F יומנו של פעור יומני מסע אישיים 12
R יומנו של רודף אחרי הכסף יומני מסע אישיים 84
שם משתמש בעייתי יומנו של מדען פחדן יומני מסע אישיים 61
מ יומנו של שפשף יומני מסע אישיים 10
ח יומנו של חסר מנוחה יומני מסע אישיים 12
J יומנו של 'סתם עוד אחד' יומני מסע אישיים 7
ה יומנו של שאפתן יומני מסע אישיים 15
ה יומנו של דביל :-) יומני מסע אישיים 43
א יומנו של פליט רוח יומני מסע אישיים 5
ע יומנו של תוהה וטועה יומני מסע אישיים 18
ה יומנו של בן המדתא יומני מסע אישיים 44
ה יומנו של בן המדתא יומני מסע אישיים 1
N יומנו של מתלבט יומני מסע אישיים 27
E יומנו של יזם יומני מסע אישיים 11
ה יומנו של סטודנט ומחשבות על העתיד יומני מסע אישיים 20
Shlom Mizrahi יומנו של צעיר שאפתן יומני מסע אישיים 31
CRT יומנו של CRT יומני מסע אישיים 25
ח יומנו של חסר המזל יומני מסע אישיים 16
Wonko יומנו של וונקו השפוי יומני מסע אישיים 292
OiNK יומנו של אוינק - ת״א יא חביבי יומני מסע אישיים 36
S יומנו של עוד זוג יומני מסע אישיים 57
benjamin יומנו של סגפן יומני מסע אישיים 16
KickR עוד הייטקיסט - יומנו של פתית שלג יומני מסע אישיים 595
מ ביטול טיסות של חברות לואוקוסט - האם חכם? אוף טופיק 1
ב אג"ח של בנקים בארץ שוק ההון 6
S האם מדד חלקי סקטוריאלי של סנופי נחשב מדד מבחינת גמל IRA? שוק ההון 1
M הסכם הצטרפות של ברוקרים - להיות רגוע? שוק ההון 8
B כרטיס אשראי של IBK צרכנות פיננסית 1
R איך מוצאים פוליסת חיסכון בעלת יחס גבוהה של נכסים לא סחירים? שוק ההון 9
MaorRocky סכנות של קניית קרקע לפני אישורים נדל"ן 17
Y רעיונות מה לעשות עם זכויות של ישראכרט? צרכנות פיננסית 0
חתול לילה מה צריך להיות הדרוג של אג"ח ישראלי? שוק ההון 16
N שאלה בנוגע למיסוי של אופציות ו RSU מיסים 3
וינסנט זיכוי/החזר מס בגין מיסוי במקור של דיבידנדים מארה"ב ע"י ברוקר זר מיסים 23
L כרטיס אשראי קורפורייט של ישראכרט - עמלת מט"ח 0 צרכנות פיננסית 9
ס האם אפשר לקזז ירידת ערך של רכב ממס רווחי הון מיסים 3
R עזרה בניהול החשבונות של ההורים שוק ההון 12
MaorRocky קופת גמל לא מחזירה לי תשואה של השוק ואני לא מבין למה שוק ההון 2
מ מיסוי אמריקאי של תשלומי מילואים מיסים 9
I אופציה CALL על קרן סל של בלקרוק שוק ההון 1
ש איך עושים סדר בכל הבלגן של חסכונות/פנסיה/השתלמות וכו'? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
ש חסרונות של פנקס קבלות ממוחשב לעומת ידני? מיסים 6
מ שוקל העברת תיק השקעות לIB, העברה של קרנות שקליות ותהיות לגבי התיק שוק ההון 7
K חברה משותפת בבעלות של כמה חברות יזמות והגדלת הכנסות 12
A חובת הגשה של טופס 134 בדוח השנתי מיסים 0
B תשואות של מסלול פנסיה לפי חודש (מחקה מדד s&p 500) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
G נייר ערך של 50 החברות הגדולות ב-s&p שוק ההון 6

נושאים דומים

Back
למעלה