• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

חידוש ויזה לארה"ב- בארץ או בחו"ל?

לאץ'

משתמש רגיל
דירוג
249
לפני כמה חודשים שמתי לב שפג תוקפה של הויזה שלי לארה"ב (B1/B2) בשנה שעברה.

מילאתי כבר את הDS-160 וכמו זה נראה, אני עומדת בתנאים שמאפשרים לי לדלג על ראיון אישי.

עוד חודשיים אני עתידה לצאת לרילוקיישן לאירופה.
האם כדאי לי למהר ולהמשיך עם הוצאת הויזה כאן או שעדיף לי בחו"ל? האם תתכן בירוקרטיה או סיבוך נוסף במקרה של הוצאת ויזה במדינה שאני לא אזרחית שלה?

במקומך הייתי ממתינה עד לסיום המעבר. אחרת את עשויה להסתבך ולהיתקע בלי דרכון כשאת צריכה אותו. לגשת לשגרירות ממדינה אחרת זה לא מורכב יותר, זו עדיין שגרירות ארצות הברית כך או אחרת.

והתהליך עשוי להיות אף מהיר יותר אם תעברי למדינה של האיחוד (כי האזרחים של לא צריכים ויזה, ברוב מדינות האיחוד).

האם כדאי לי למהר ולהמשיך עם הוצאת הויזה כאן או שעדיף לי בחו"ל? האם תתכן בירוקרטיה או סיבוך נוסף במקרה של הוצאת ויזה במדינה שאני לא אזרחית שלה?
מניסיון אישי עדיף להוציא את הויזה רק במדינה שאתה האזרח שלה. האמריקאים לא תמיד מסתכלים על הדברים כמונו, ולפעמים עצם ההגשה של הבקשה ממדינה אחרת מעלה חשד אצלם. יש לך עוד זמן הייתי עושה את הכל עכשיו .
שאלת תם, מדברים על פטור מויזה לארה״ב , אם אין טיול או נסיעה מתוכננת לא עדיף לחכות קצת ? לראות מה קורה עם זה ?

שאלת תם, מדברים על פטור מויזה לארה״ב , אם אין טיול או נסיעה מתוכננת לא עדיף לחכות קצת ? לראות מה קורה עם זה ?
נדמה לי שמדברים על זה כבר שנים. עם ההתפתחויות הפוליטיות האחרונות לא יעזרו להרצת התהליך, לדעתי

האם כדאי לי למהר ולהמשיך עם הוצאת הויזה כאן או שעדיף לי בחו"ל?
באופן כללי, האמריקאים תמיד ממליצים להגיש בקשה לויזה במדינה בה נולדת.
האם זה ישפיע על סיכוי הקבלה במידה ותגישי במדינה אחרת? לא יודע.

מניסיון אישי עדיף להוציא את הויזה רק במדינה שאתה האזרח שלה. האמריקאים לא תמיד מסתכלים על הדברים כמונו, ולפעמים עצם ההגשה של הבקשה ממדינה אחרת מעלה חשד אצלם.
לאמריקאים אכן יש הסתכלות אחרת - הכל תלוי בנסיבות. אבל את פשוט טועה שיש עדיפות בהגשת הבקשה בישראל. כפי שאמרה @פטל ואוכמניות , באיחוד האירופי התור יהיה קצר יותר. מכיר מקרה של אזרח ממדינת עולם-שלישי שהוא תושב קבע באוסטרליה והגיש בקשה לויזת תייר לארה״ב. שאלו אותו בראיון רק שאלה אחת: ״מה המעמד שלך באוסטרליה?״ כשהוא השיב ״תושב קבע״, זה כל מה שהמראיינת היתה צריכה והיא העניקה לו את הויזה ושלחה אותו לחופשי.

ברור שאם אתה מטייל בין מסיבות-חשק באייה נאפה ועל הדרך קופץ שם בקפריסין לראיון עבור ויזה בארה״ב, אז הנסיבות האלה שונות לגמרי וזה יעלה גבה לא חשוב מי אתה.
באופן כללי, האמריקאים תמיד ממליצים להגיש בקשה לויזה במדינה בה נולדת.
האם זה ישפיע על סיכוי הקבלה במידה ותגישי במדינה אחרת? לא יודע.
יש מדינות שיש בהן הנחיה גורפת של הקונסוליות והשגרירות לדחות על הסף את כולם. למשל מצרי שמגיש את הבקשה שלו בקהיר מחשש להגירה לא-חוקית או רוסי שמגיש את הבקשה במוסקבה מסיבות שאין צורך להרחיב.

דווקא במקרים כאלה אני יודע שההמלצה החד-משמעית היא כן להגיש ממדינה אחרת וזה מעלה להם דרמטית את הסיכויים. אבל במדינת ישראל, שאחוזי הדחייה של אזרחיה הם פחות מ-3%, אפשר להגיש כאן ללא חשש.

אבל את פשוט טועה שיש עדיפות בהגשת הבקשה בישראל
עדיפות לאזרח ישראלי. אזרח מצרי שמגיש בישראל לא בטוחה אם יצליח לו.

ישראל היא ממש לא אוסטרליה.

בכל מקרה כותב הפוסט לא כתב מאיזה מדינה באירופה הוא יגיש את הבקשה. מהכרותי האישית (לא ערכתי מחקר מקיף) , התגוררתי במדינה אירופאית שייכת לאיחוד האירופי ואת הבקשה לויזה הגיש סטודנט לרפואה תושב ישראל. קיבל סירוב בלי שום סיבה ואחרי כמה חודשים, בקיץ הגיש את הבקשה בישראל וכמובן קיבל אישור מיד. קוריוז קטן , הוא הוכיח שהוא סטודנט לרפואה עם מכתב רישמי של הפקולטה מהמדינה בה הגיש וסורב.
לכן מניסיוני, אין סיבה לקחת סיכונים עם 100 דולר או כמה שלא תיהיה האגרה כיום והכי קל ופשוט להגיש במדינת המקור.

מהכרותי האישית (לא ערכתי מחקר מקיף) , התגוררתי במדינה אירופאית שייכת לאיחוד האירופי ואת הבקשה לויזה הגיש סטודנט לרפואה תושב ישראל. קיבל סירוב בלי שום סיבה ואחרי כמה חודשים, בקיץ הגיש את הבקשה בישראל וכמובן קיבל אישור מיד. קוריוז קטן , הוא הוכיח שהוא סטודנט לרפואה עם מכתב רישמי של הפקולטה מהמדינה בה הגיש וסורב.
סלחי לי, אבל המקרה של הסטודנט שתיארת שונה בתכלית מהמקרה שאני תיארתי. סטודנט זר שחי במדינה שכנראה אסור לו גם לעבוד בה או שיש הגבלות רבות על היקף העבודה שמותר לו לבצע לעומת תושב קבע - זה אפילו לא ניתן להשוואה. תושב קבע זה אדם שנמצא כבר חצי-צעד מהתאזרחות וכדי לשמור על המעמד הזה צריך לנהל את מרכז החיים שלך במדינת התושבות. סטודנט (מה זה משנה בכלל שהוא לרפואה...?) שהוא כנראה עני ונזקק להעברות כספיות פה ושם מההורים - אתה לא יודע מה הוא יעשה אצלך במדינה.

כי בקונסוליה, כמו שאמרת בעצמך, יש הסתכלות אחרת. לכי תסבירי לאמריקאים שהוא לומד רפואה במולדובה או רומניה כי לא קיבלו אותו לפקולטה בישראל. מבחינתם, הוא עוד מזרח-תיכוני שמנסה כנראה להגר לאירופה דרך לימודים.
ישראל היא ממש לא אוסטרליה.
היא לא, אבל אוסטרליה היא גם לא כזה וואו. גם מדינה חמה ויקרה עם בעיות משלה... אמריקה בהרבה תחומים לוקחת את ישראל, אבל על אוסטרליה אפשר להתווכח.

עם דרכון ישראלי אפשר להיכנס ללא-ויזה להרבה למדינות שמחזיקי-דרכון מערבי לא יכולים להיכנס - יש בזה יתרונות גדולים. וגם ככה אנחנו ניכנס לרשימת ה-VWP לקראת סוף השנה הזו, ואז אוסטרליה תהיה המדינה המערבית היחידה שלמחזיקי-דרכון ישראלי אין אליה גישה ללא-ויזה. אם הייתי צריך לוותר על אחד, לא הייתי מוותר על דרכון ישראלי לטובת דרכון מערבי. פשוט לא שווה.

אם הייתי צריך לוותר על אחד, לא הייתי מוותר על דרכון ישראלי לטובת דרכון מערבי. פשוט לא שווה.
דרכון זה לא רק לאיזה מדינה אתה יכול להכנס, זה גם באיזה מדינה אתה יכול לעבוד, לחיות, לקבל שירותי רווחה, ועוד..

חלק עצום מאוכלוסיית העולם שונאת אותך רק כי אתה מחזיק דרכון ישראלי, זה ממש לא טריוויאלי שהוא עדיף על דרכון גרמני קנדי או בריטי

חלק עצום מאוכלוסיית העולם שונאת אותך רק כי אתה מחזיק דרכון ישראלי, זה ממש לא טריוויאלי שהוא עדיף על דרכון גרמני קנדי או בריטי
זה לישראלי או יהודי יש דרכון קנדי או שווצרי לא יגרום לחברה ששונאים אותנו להפסיק זאת.

בדומה למחבל הפלסטיני עם אזרחות צרפתית שלא גרם לישראלים להתאהב בו.

זה לישראלי או יהודי יש דרכון קנדי או שווצרי לא יגרום לחברה ששונאים אותנו להפסיק זאת.

בדומה למחבל הפלסטיני עם אזרחות צרפתית שלא גרם לישראלים להתאהב בו.
תופתע, אבל רוב השנאה היא לישראל, לא ליהדות, במיוחד בצפון אמריקה

זה גם באיזה מדינה אתה יכול לעבוד, לחיות, לקבל שירותי רווחה, ועוד..

... זה ממש לא טריוויאלי שהוא עדיף על דרכון גרמני קנדי או בריטי
באף אחת מהמדינות שהזכרת הדברים האלה לא יותר טובים מאשר בישראל. נכון לשנת 2023, שלושתן נמצאות במיתון והמצב ממש על הפנים.

אולי אם אין לך רגל אתה תקבל כמה שקלים יותר מביטוח לאומי באחת המדינות האלה, אבל מצב התעסוקה שם על הפנים לעומת ישראל. כפי שציינתי בתגובה קודמת, רק באמריקה עדיין יש יותר אפשרויות בעיקר בפן התעסוקה. באירופה והמושבות הבריטיות לשעבר, לא. היו זמנים באמת שאפשר היה ממש להתפעל מהפער באיכות החיים לטובתם - כמו בשנות האלפיים - אבל הרבה דברים השתנו שם ממש לרעה.
חלק עצום מאוכלוסיית העולם שונאת אותך רק כי אתה מחזיק דרכון ישראלי
למה, חסרים לך מקומות ששונאים שם אמריקאים? לקנדים יש Arguably תדמית יותר טובה. אבל לאמריקה יש הרבה אויבים.

ותתפלא, אבל דווקא לישראלים יש מוניטין הרבה יותר טוב מאשר אתה חושב. בעיקר במזרח-אסיה. יש לך עוד עולם שלם בחוץ מאשר מדינות המערב.

חברים, בבקשה לחזור לנושא השרשור.
תודה.

ישראלים שחיים הרבה זמן בארה"ב חולקים עליך, הרבה שנאה לישראל היא ליהודים במסווה, בנוסף האנטישמיות כלפי יהודים שלא קשורה לישראל לא נעלמה
אשמח לראיות להראות שדבריך נכונים.

התקשרתי לשגרירות ושם נאמר לי שהתהליך עלול לקחת עד חודשיים. מאחר ואני עתידה לנסוע עוד חודשיים (וגם יש חגים באמצע שלא ברור איך ישפיעו על ההליך הבירוקרטי), אני מניחה שאאלץ לחכות ולהתחיל את התהליך מחדש במדינה שאליה אסע.

אגב, מסתבר שאזרחי המדינה הזאת בכלל לא חייבים בויזה כדי להכנס לארה"ב, אני תוהה איך זה ישפיע על הבקשה לחידוש.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
לאץ' נסיעה לחו"ל בזמן חידוש דרכון אוף טופיק 6
Fitch עלות חידוש דרכון ביומטרי אחרי 5 שנים פוסטים מאיכות נמוכה 63
V חידוש דרכון ישראלי אוף טופיק 1
S חידוש דרכון אמריקאי צרכנות פיננסית 2
H חידוש המזווה- חכמת ההמונים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 5
ל חידוש פספורט וסושיאל סיקיוריטי אוף טופיק 6
oz1987 חידוש ביטוח רכב מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 176
yossik חידוש ביטוח רכב מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 25
ת חידוש טופס W-8BEN כל שלוש שנים שוק ההון 7
yossik חידוש פנסי רכב ב 5 אגורות מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 13
ט ויזה לארהב ואזרחות ארופאית אוף טופיק 17
א התנהלות פיננסית ברילוקיישן לארה"ב צרכנות פיננסית 9
R מה עושים עם תיק השקעות לפני מעבר לארה"ב שוק ההון 1
WRLD הגירה לארה"ב - חייל משוחרר אוף טופיק 9
deussex שאלה על טיפול בקרנות גמל (ולא רק) בעקבות רלוקיישן לארה"ב פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
י רילוקיישן לארה"ב - פתיחת חשבון השקעות שוק ההון 1
S שוואב ומסחר בבורסות מחוץ לארה״ב שוק ההון 17
M מעבר מחשבון אינטראקטיב בורקס ישאל לארה"ב? משהו השתנה? שוק ההון 1
M העברת כסף מישראל לארה"ב לקרוב משפחה מדרגה ראשונה צרכנות פיננסית 5
A זיכוי מס חוץ בישראל כנגד מס ששולם לארה"ב על פדיון קופת גמל להשקעה מיסים 10
M העברת כסף לארה"ב (סכומים קטנים) צרכנות פיננסית 2
R מעבר לארה"ב עם ויזת L (עם תהליך מיידי של גרין קארד לאחר ההגעה)- מה עושים עם הפנסיה וקרנות ההשתלמות? מיסים 0
tomchoook מעבר לארה״ב לשנה והעברת כסף מהחשבון בארץ צרכנות פיננסית 15
הנולד וולס פרגו סוגרים חשבונות לתושבים מחוץ לארה"ב? צרכנות פיננסית 41
tomchoook מעבר לארה״ב לשנה צרכנות פיננסית 1
B מחפש קרן מחקה לשווקים מפותחים מחוץ לארה״ב שוק ההון 12
ע מענק קורונה ראשון ושני לאזרחי ארה"ב שעדיין לא הגישו שום הצהרה\בקשה לארה"ב בעבר אוף טופיק 2
Y אפיקי השקעה המתאימים לפני מעבר זמני לארה"ב? שוק ההון 7
B איפה רוכשים ביטוח נסיעות לארה"ב - ישראלי/בינלאומי צרכנות פיננסית 0
T איך להשוות את עול המס בישראל לארה״ב? שוק ההון 11
סול חשיפה מוגדלת לארה"ב שוק ההון 14
N מה עושים עם הפורטפוליו הפיננסי ברילוקיישן לארה"ב? צרכנות פיננסית 3
D העברת שקלים לארה״ב צרכנות פיננסית 7
A העברות לארה"ב צרכנות פיננסית 1
H קרן השתלמות חדשה, קופות גמל נזילות (לפני שינוי החוק), חשבון ב- IB ושיקולי רילוקיישן לארה"ב שוק ההון 13
G מיסוי בזמן רילוקיישן לארה"ב מיסים 1
L השקעה בשוק המניות העולמי מחוץ לארה"ב שוק ההון 4
מוריארטי מס על דיבידנדים ורווחי הון מחוץ לארה"ב ב-IB שוק ההון 9
א העברת תיק השקעות מישראל לארה"ב שוק ההון 3
yossik לפי החוק האמריקאי, אזרח שמחזיק ביותר מ-10,000 דולר בחשבון בנק מחוץ לארה"ב נדרש לדווח על כך לרשות המס צרכנות פיננסית 10
מ החזר מס על רואה חשבון למס לארה"ב צרכנות פיננסית 7
C הדרך הטובה ביותר לחסוך לפנסיה לפני מעבר לארה"ב שוק ההון 1
L פתיחת קה"ש לעצמאי/ת כאשר באופק מעבר אפשרי לארה"ב? שוק ההון 7
Y רילוקיישן לארה"ב אוף טופיק 22
P התייעצות לגבי כדאיות השקעה פאסיבית בהתחשב במעבר מתוכנן לארה"ב שוק ההון 66
ס מעבר לארה״ב שוק ההון 1
TunaGolem (סקר) דיווח מס לארה"ב צרכנות פיננסית 63
Matias Katz ברוקר - בית השקעות להשקעות מחוץ לארה''ב שוק ההון 1
R מס על דיבידנדים על ETF אמריקאי שמשקיע מחוץ לארה"ב שוק ההון 43

נושאים דומים

Back
למעלה