• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

חדש בתחום - השקעת ETF בחו"ל - מיסים, דמ"נ, המרות מט"ח וכד'

Fitch

משתמש בכיר
דירוג
3,005
שלום,
לי ולאשתי יש כרגע תיק ני"ע של 200K ש"ח שמושקע 95/5 בקרנות ישראליות/מניות ישראליות (כאשר ה95% זה קרנות).
אנחנו הולכים "לאכול" מזה כ-50-75% בשביל לשלם על דירה שבדיוק רכשנו (הידד!).

כרגע התיק הוא פסיבי למדי אבל מנוהל, פעם ב, על ידי דוד של אשתי - ואין לי מושג מה קורה שם. אין דמי ניהול וקניה/מכירה יש רק על מניות (יש כרגע 2 מניות בתיק).
לשנינו יש קרנות השתלמות שאני לא רוצה להתייחס אליהן כהשקעה, או לערב אותן בשרשור זה. מבחינתי הכסף להשקעה זה הכסף הפנוי והלא פטור ממס רווחי הון.

הני"ע ערך מנוהלות בבנק מזרחי עם התנאים הבאים (לא יודע אם טוב או לא):
עמלת קניה ומכירה בניירות ערך ישראלים 0.10%
עמלת קניה ומכירה בניירות ערך זרים 0.20% (לא כולל עמלת קורספונדנט)
ללא דמי ניהול פיקדון ניירות ערך ישראלים
ללא דמי ניהול פיקדון ניירות ערך זרים
מט"ח:
הטבות שער ברכישה והמרת מט"ח - 5 פרומיל
עמלת חליפין 75% אחוז הנחה

במרוצת השנים, כנראה נסיים את המשכנתא די מהר (התכנון הוא תוך 5 שנים) ויתפנו כ-5K-10K ש"ח חודשיים להשקעה + הסכום שישאר כרגע בתיק (50K-100K) + קרנות השתלמות עתידיות (200K).

נגיד ונרצה להשקיע ב-etf לדוגמא - נגיד VT או EIMI (לא יעוץ ולא נעליים).

א. איך ניתן לראות מה כולל כל etf? ואיך בודקים אם אין חפיפה בין מוצרים שונים שארצה לקנות?
ב. האם ניתן לקנות etf אלו בארץ בשקלים? בקיצור, איך חוסכים את עלויות ההמרה לUSD או GBP?
ג. האם אפשר להמשיך להתנהל דרך הבנק או שצריך לפנות לבית השקעות?
ד. מה הם דמי הניהול בetf? קניה/מכירה? שמירה? מה זה קורספונדנט?
ה. נגיד ואני רוצה לממש משהו כעבור כמה שנים, איפה אני משלם מס על הרווח? (אנחנו אזרחים ישראלים בלבד ללא אזרחות נוספת).
ו. אם יש הפסדים במהלך השנה, האם אפשר להתקזז כמו בתיק שלנו כרגע?
ז. איך אני קונה מדדים בשווקים שונים בלי להתפזר בין 3-4 בורסות (קנדה, ארה"ב, לונדון, אוסטרליה נגיד)?

כרגע עשיתי תיק וירטואלי בGoogle Finance עם כמה ETF-ים ומניות שאני רוצה לעקוב אחריהם.

אשמח לכל עצה למי שהדיוט לחלוטין בתחום אך רוצה להשתלב (בלי לייעץ כמובן).
תודה מראש,
ניר

א. כנס לעמוד של ה-ETF היכן שזה מנוהל, אתה יכול לבדוק שם את כל האחזקות לפי משקלים.
ב. לא.
ג. כן.
ד. חפש Expanse ratio. זה הדמי ניהול השנתיים. קוריספונדנט זה בנק שיושב איפהשהו בעולם שנותן שירות לבנק אחר בעולם.
ה. בתי השקעות עושים את העבודה, מאמין שגם הבנק.
ו. כן. בתי ההשקעות עושים לך את זה. אתה גם יכול לקבל מגן מס ולגלגל הלאה.
ז. מחפש מדדים שמחקים את הבורסות שאתה רוצה. etfdb.com זה מקום די טוב לחפש ETFs.

לגבי עמלות הקניה/מכירה - בבית השקעות הקניה/מכירה זה בסביבות 8 דולר ברוב בתי ההשקעות ואז נקודת האיזון שלך עבור 0.2% זה 15,000 שקל. 15+ ועדיף את ה-8 דולר. IB מציע הרבה פחות לפי מה שאומרים כאן.

נערך לאחרונה ב:
א. איך ניתן לראות מה כולל כל etf? ואיך בודקים אם אין חפיפה בין מוצרים שונים שארצה לקנות?
בנוסף לתשובתו של @Nimrod אתה יכול לבקר באתר: http://etfdb.com/etf/VT

ב. האם ניתן לקנות etf אלו בארץ בשקלים?
לא.
איך חוסכים את עלויות ההמרה לUSD או GBP?
ניתן להשקיע דרך ברוקר בחו"ל.
כחלק מקבוצה שהתארגנה (ואחרים יוכלו להפנות אותך אליה אם זה יהיה רלוונטי) אני משלם נכון להיום 2.5 דולר בלבד על פעולת המרה כאשר נעשה שימוש בשער של המסחר הרציף כך שאין עמלה נסתרת נוספת של פער שערים (עד לסכום של 25 אלף דולר - מעל סכום זה העמלה היא באחוזים).

יש יתרונות וחסרונות למסחר דרך ברוקר בחו"ל וחשוב להבין אותם לפני שמתחילים!

ג. האם אפשר להמשיך להתנהל דרך הבנק או שצריך לפנות לבית השקעות?
אפשר? כן.
כדאי? לא בהכרח.
מצד שני מבחינה כלכלית ישנה אפשרות לעבוד עם ברוקר בחו"ל ולהוזיל את העלויות בצורה דרסטית (בעשרות אחוזים!) מול כל אלטרנטיבה ישראלית.

ד. מה הם דמי הניהול בetf?
תלוי ב-ETF - ראה באתרים מתשובה א'.

קניה/מכירה?
תלוי בחשבון שלך.
אני משלם 0.09 סנט למניה כפוף למינימום של 1.4 דולר בלבד.

תלוי בגוף שבו נמצא החשבון שלך - לי אין עלות שכזו.

מה זה קורספונדנט?
גוף נוסף בשרשרת הפעולות בינך לבין רכישת המניות בפועל שלרוב גובה עמלה.
הברוקר שאני נמצא בו הוא הקורספונדנט של עצמו כך שאני לא משלם עמלה זו בכלל.

ה. נגיד ואני רוצה לממש משהו כעבור כמה שנים, איפה אני משלם מס על הרווח? (אנחנו אזרחים ישראלים בלבד ללא אזרחות נוספת).
אם הניירות מוחזקים בחשבון ישראלי אז ישנו ניכוי מס במקור (שלרוב יותר גבוה מהסכום שאתה באמת צריך לשלם).
אם הניירות מוחזקים בחשבון בחו"ל אז אתה צריך להגיש טפסים למס הכנסה ולשלם אך ורק את המס שאתה חייב אחרי קיזוז הפסדי הון משנים קודמות.

ו. אם יש הפסדים במהלך השנה, האם אפשר להתקזז כמו בתיק שלנו כרגע?
אם הניירות מוחזקים בחשבון ישראלי אז אתה יכול להתקזז על הפסדים רק במהלך אותה השנה (ויש גופים שיקזזו הפסדים רק אם ההפסד מומש לפני הרווח באותה שנת המס).
אם הניירות מוחזקים בחשבון בחו"ל אז כמו בתשובה הקודמת אתה צריך להגיש טפסים למס הכנסה ולשלם אך ורק את המס שאתה חייב אחרי קיזוז הפסדי הון משנים קודמות.

ז. איך אני קונה מדדים בשווקים שונים בלי להתפזר בין 3-4 בורסות (קנדה, ארה"ב, לונדון, אוסטרליה נגיד)?
אתה יכול לרכוש תעודות שעוקבות אחרי מדדים שונים כמעט בכל בורסה.
גם בבורסה הישראלית וגם בבורסה האמריקאית אתה יכול למצוא תעודות שעוקבות אחרי המדדים הגדולים (ולדעתי אתה תוכל למצוא תעודות שעוקבות אחרי כל המדדים שציינת - לא בדקתי!).

אשמח לכל עצה למי שהדיוט לחלוטין בתחום
* תקרא הרבה.
* תבין את המשמעויות של המיסוי.
* תתייעץ עם אנשי מקצוע (ספציפית בנושא של מיסוי).
* תבדוק דברים לעומק תוך התחשבות במקרה הפרטי שלך בלי להסתמך על תוצאות של אחרים שמוטות למקרה הפרטי שלהם.

והכי חשוב:
* אל תאמין לשום דבר שמגיבים אנונימיים אומרים לך בפורום ותוודא את הדברים בעצמך!

נ.ב.
למי שזה לא ברור - גם אני מגיב אנונימי!

לא רוצה לפתוח נושא חדש,

אבל איך הייתם מיישבים קונפליקט אישי בין השקעה שתעשו לפי אלוקציה וניירות שבחרתם, לבין השקעה שתעשו לפי אופטימיזציות של מקדמים/תוצאות עבר/סימולציות אדםשליו וכד' - כאשר בנתיים, בתיק הוירטואלי - התיק שPV בנה לכם מכה את התיק שלכם, ובהתסכלות אחורה הכה אותו מראשית הימים.

תשנו לבחירה של ה"אלגוריתם"? או תדבקו בבחירה האישית?

השקעה שתעשו לפי אופטימיזציות של מקדמים/תוצאות עבר/סימולציות אדםשליו וכד' - כאשר בנתיים, בתיק הוירטואלי - התיק שPV בנה לכם מכה את התיק שלכם, ובהתסכלות אחורה הכה אותו מראשית הימים.
תשואות ואלוקציית עבר זה דבר מצויין אם תוכל איכשהו לחזור אחורה בזמן, לעתיד לא הייתי מייחס להם הרבה משמעות.

@אורי ג.
אבל גם כשלפני X זמן, הבטתי לעתיד, בניתי את שני התיקים הוירטואליים ו"קניתי", בנתיים התיק שלא שלי מנצח.
בגלל שהתיק אמור להיות עצל, לא רואה איך אני אמור לג'נגל בין האלוקציות בין מה שהיה לפני X זמן לבין מה שאני צופה לעתיד.

@Fitch
תבחר אלוקציה לפי מה שאתה תהיה מסוגל לדבוק בו גם כאשר הוא מפסיד אבסולוטית ויחסית לאחרים.
אם בחרת הקצאה כי אלגוריתם או אדם מסויים המליץ לך והתיק הזה מפסיד ביחס לאחרים יום אחרי חודש אחרי רבעון ... כמה זמן תוכל להמשיך לדבוק בו? אם התשובה היא לא ״לנצח״ אז הבחירה שלך לא טובה.
אתה חייב להיות בטוח בצדקת דרכך מבלי ״להאמין״ בבחירות של מישהו אחר.

טרם ניתן. כי כרגע אני קצת "משחק" עם מגוון תיקים וירטואליים. ברגע שאכניס כסף אמיתי לבחירתי הסופית, אשמח לשתף.

אני אישית לא מבין מה התועלת בתיק וירטואלי. נניח ורכשת מניות בתיק וירטואלי ואתה 'עוקב' אחריהם במשך חצי שנה. האם בהכרח ימשיכו ל'התנהג' באותו אופן כאשר ירכשו לתיק אמיתי? (שאלה רטורית). בנוסף מניות בתיק וירטואלי לא יכולת לבחון את תגובתו המשקיע לתנודתיות , כי זה לא כסף אמיתי.

מסכים. אבל:
- אני בשלב צבירת הידע, והיום אני יודע הרבה יותר מאשר כשפתחתי את השרשור הזה.
- בשביל תיק אמיתי, צריך כסף אמיתי, וזה כרגע אין.
הלמידה היא לעתיד, ולכן תיקים וירטואלים שמגיבים לאירועים עכשויים זה המעט שאני יכול להתנסות בו.

אני לא קופץ ישר למים, למשל בקרנה"ש, בנתיים עברתי למסלול מנוהל של מחקה מדד. צריך לראות איך אני מגיב למה שקורה שם, לפני שאני מתחיל IRA.

איך הייתם מיישבים קונפליקט אישי בין השקעה שתעשו לפי אלוקציה וניירות שבחרתם, לבין השקעה שתעשו לפי אופטימיזציות של מקדמים/תוצאות עבר/סימולציות
מתעלם לחלוטין מסימולציות ואופטימיזציות ומתייחס אך ורק ל-מרפ"א שלי (מטרות/רצונות/פחדים/אמונות).

מסכים. אבל:
- אני בשלב צבירת הידע, והיום אני יודע הרבה יותר מאשר כשפתחתי את השרשור הזה.
- בשביל תיק אמיתי, צריך כסף אמיתי, וזה כרגע אין.
הלמידה היא לעתיד, ולכן תיקים וירטואלים שמגיבים לאירועים עכשויים זה המעט שאני יכול להתנסות בו.

אני לא קופץ ישר למים, למשל בקרנה"ש, בנתיים עברתי למסלול מנוהל של מחקה מדד. צריך לראות איך אני מגיב למה שקורה שם, לפני שאני מתחיל IRA.
תחשוב האם התוצאה שלך מההשקעה היא הרצון לעקוף הכי הרבה אנשים או לספק את עצמך בתוצאות שאמורות לספק אותך ולא את ה"מתחרים" שלך?
תחשוב מה אתה צריך ועם כמה כסף החיים שלך מתנהלים או אמורים להתנהל ואם הגעת ליעד, זה באמת משנה שיש כאלה שהרוויחו יותר\פחות ממך על הנייר?
רק אל תעשה "תנועות חדות" ותקווה לטוב כמו שכל משקיע עושה כאן, לכולם נדרש "כיוונון" מסוים תוך כדי הדרך רק תילמד טוב טוב את הכלים שעומדים לרשותך
(זאת עצה שנתתי הרגע גם לעצמי אז אותי היא סיפקה :))

אני שואף לגדולה :$ או לביצועים של 100% מניות.
לא אכפת לי לוותר על כמה אחוזי תשואה בודדים, על חשבון חוסר-תנודתיות ופחות נפילות במשברים.

אמשיך ללמוד...

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ETF Shark צעדים ראשונים בתחום ה-Data Science: תואר ראשון והתחבטויות התפתחות אישית 9
T עבודה ראשונה בתחום אחרי התואר התפתחות אישית 1
E בן 19 חדש בתחום דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 2
הפרופסור משרה ראשונה בתחום לא כזה מעניין ובתנאים לא מצויינים התפתחות אישית 10
ר מה דעתכם על השקעות בתחום הנשק? שוק ההון 9
S עצמאי בתחום היעוץ בנוסף להיותי שכיר... התפתחות אישית 16
נ מעוניין לעבור להיות יועץ עצמאי בתחום שלי, לפי פרוייקטים בתחום המומחיות שלי, התפתחות אישית 4
ט מיזם בתחום החסכונות/השקעות אוף טופיק 14
ג מקצוע בתחום הטיפול(פיזי) אוף טופיק 2
Body Solid בנק ישראל בטיוטת הוראות לבנקים: לא יוכלו עוד לסרב באופן גורף לפעול בתחום הקריפטו השקעות אלטרנטיביות 56
ח כשל שוק בתחום הטיסות ואזהרה על חברת אל על אוף טופיק 126
ע כמה שאלות של חדש בתחום נדל"ן 0
M עסק בתחום פינוי המתכות אוף טופיק 8
C פתיחת חסכון עם 0 ידע/זמן בתחום. שוק ההון 5
Blue מחפש הכוונה - מקצוע בתחום הפיננסי התפתחות אישית 25
ב שאלה למבינים בתחום - חובות עו"ד כלפי מוכר הדירה נדל"ן 15
S קורסים בתחום הנדלן. התפתחות אישית 17
A עבודה בתחום הmachine learning ,deep learning התפתחות אישית 1
M עצמאות בתחום הדיגיטל התפתחות אישית 3
D זיכיון לייבא מוצר לחסר ניסיון בתחום אוף טופיק 15
S גיוס משקיעים בתחום הנדל"ן - שאלה נדל"ן 1
L צעדים ראשונים בתחום - מספר שאלות שוק ההון 6
ג מניות הריטייל בארה"ב - בתחום הלבשה ואופנה שוק ההון 34
מ המלצה על קורס בתחום ההייטק התפתחות אישית 4
ח מבקש רעיונות לקורס שיכול לקדם מקצועית בתחום מערכות המידע התפתחות אישית 3
wa11a עז״ב [עשה זאת בעצמך] בתחום הרכב התפתחות אישית 16
Y חדש בתחום שוק ההון 3
ד השתלבות בתחום החינוך התפתחות אישית 2
P קרן REIT ישראלית בתחום דירות מגורים נדל"ן 46
chen15 רכישת רכב סולידית - עזרה לחדשים בתחום מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 52
U הדיוט בתחום, התפטרתי, מה מגיע לי? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 8
א חיפוש עבודה בתחום ה BI התפתחות אישית 0
oz1987 מחקה מדד בתחום ההייטק שוק ההון 12
משה איך אתם יודעים מה המיומנויות הספציפיות ששווה לרכוש בתחום שלכם? התפתחות אישית 14
ל מתחיל בתחום ההשקעות, השקעה ראשונה שוק ההון 2
ע בניית תיק השקעות(חדש בתחום) שוק ההון 16
א ETF בתחום ה-REIT שוק ההון 3
waskindalost איזה חברה היא המובילה ביותר בתחום עיצוב אתרי רשת (Web design) ? אוף טופיק 3
M שאלה של חדש בתחום (בנושא חלוקת דיבידנד) שוק ההון 1
ל תשלום נסיעות במסגרת מלגה בתחום החברתי. אוף טופיק 15
O חדש בתחום, למה לא להחזיק רק MSCI World? שוק ההון 128
ש חדש בתחום, תוהה מהי הדרך הנכונה שוק ההון 58
AlexNOSAM פיתוח אישי בתחום התוכנה התפתחות אישית 41
משה הרצאה על יעילות בתחום המזון אוף טופיק 23
אורי איטרגמל: בשורה בתחום ניהול עצמי ועלויות נמוכות? שוק ההון 36
Avi משהו יודע מה קרה בתחום הפיננסים בארץ שוק ההון 4
K השקעת יורו שהתקבל כירושה שוק ההון 2
I אופציות - מה האסטרטגיה שלכם לחיסכון/השקעת סכום המימוש? שוק ההון 5
S השקעת כספים בתור אזרח אמריקאי צעיר מיסים 0
א המשך השקעת כספי פנסיה לאחר פרישה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10