• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.

פתיחת חסכון עם 0 ידע/זמן בתחום.

CompBoy

משתמש רשום
דירוג
14
היי כולם ערב טוב.
קצת על עצמי קודם כל.
בן 23.5, השתחררתי לפני שנתיים וקצת משירות קרבי, כרגע בשנה ראשונה לתואר ראשון במדעי המחשב. בעל רכב בשווי 20k.
כרגע יושבים לי בבנק כ 70k ש"ח, ויש לי פוליסה של ביטוח מנהלים פעילה (צברה כ10k, וכרגע על מצב ריסק זמני למשך שנה בעלות של 100 שח בחודש שיורדים מהצבירה).
לפני התואר יצא לי לקרוא קצת בפורום, אבל בגלל חוסר זמן לא יצא לי להתעמק יותר מדי.
אמא של בת הזוג שלי מכירה ומתעסקת עם כל ענייני החסכונות, פוליסות, ביטוחים, וחינכה את המשפחה שלה מגיל 0 תמיד לחסוך.
אני מגיע מבית שאין לו שמץ על חסכונות, כאשר העצה היא "שים את הכסף בבנק, בפיקדון, ככה שהערך שלו ישאר כמו שהוא. כל בתי ההשקעות האלה גנבים ורק רוצים את הכסף שלך" (משהו שהוא לא נכון, לפי הרווחים שאני רואה מהפוליסות הקיימות של בת הזוג).
ככל שנחשפתי לנושא הזה יותר, ככה התבלבלו לי הדברים בראש, לכן הכל נשאר באש נמוכה.

בגדול, השאלה שלי היא, אדם שאין לו זמן וידע בתחום, האם שווה לו בכלל להיכנס לכל הנושא הזה?
האם קיים דבר כזה, סוכן/חברות הגונות שכן יתאמצו לתת לך את הרווחים הנאים ביותר? (בבקשה לא לציין שמות, אלא כן/לא).
אחד כזה שאני אוכל להביא לו כ60 אחוז מהכסף שיושב לי בבנק, בידיעה שעוד 3-4 שנים כשאצטרך את הכסף, אדע שהכסף לא "נעלם"? (לדוגמה כל מיני ריביות, מיסים, ירידת שווי החיסכון, כל דבר).
השאיפה שלי היא לסיים את השנה הקרובה, ורק אז אם יתפנה זמן אז להעשיר את הידע בתחום (התכנון המקורי הוא לא לעבוד עד סוף שנה ב סמסטר א לפחות). ככה שלפחות בשנה הקרובה הכסף יישב סתם בחשבון בלי לזוז.

מבחינת הוצאות הכנסות:
דמי אבטלה, כ4.5 אלף בחודש. (אמור להיגמר ביוני? לפי הממשלה)
מלגה (לא יודע אם לכל ה3 שנים או רק לשנה הראשונה) כ 6.5 אלף בשנה.

הוצאות על הרכב, בזמן שהוא לא קורונה, יסתכמו בעיקר ב10k בשנה (טסט, ביטוח, דלק, טיפולים) שזה פחות מאלף שח בחודש.
שכר לימוד, כ 11k בשנה, משולם מהפיקדון+מלגה.
אין מנוי לחדר כושר, אין תחביבים יקרים, אין בזבוזים מיותרים. גר אצל ההורים כמובן. בגדול, הקצבתי לעצמי להוציא גג 2000 ש''ח בחודש (הכל כולל הכל) ובינתיים אני עומד בזה.
כלומר, אחרי בערך שנתיים, יוצא שעדיין יושבים לי בבנק לפחות 50K שלא אצטרך (לפחות איך שאני רואה את זה) בטווח הקרוב של ה2-3 שנים.
לכן אני אסכם את כל הפוסט הארוך הזה בשאלה - האם כדאי בכלל? איך אני בוחר את המסלול הטוב ביותר (מינימום סיכון, מבחינתי אפילו מינימום רווח) עם הכי פחות זמן להשקיע ולחקור? איזה טיפים חשובים הייתם מביאים לקרוב משפחה שלכם אם היה שואל אתכם את אותן השאלות?

תודה מראש לכל מי שיוכל לפנות מהזמן שלו, לקרוא ולעזור.
המשך ערב נעים ובשורות טובות :)

חתול לילה

משתמש בכיר
דירוג
6,169
בן 23.5, השתחררתי לפני שנתיים וקצת משירות קרבי, כרגע בשנה ראשונה לתואר ראשון במדעי המחשב.

מעולה, תשאיר את הכסף בעו"ש ותתרכז בלימודים.

כשתתחיל לקבל משכורת של הייטק אפשר יהיה לדבר שוב על השקעות.

paskar

משתמש בכיר
דירוג
632
האם קיים דבר כזה, סוכן/חברות הגונות שכן יתאמצו לתת לך את הרווחים הנאים ביותר
לגבי סוכנים, לא יודע. לגבי החברות עצמן, זו כל המטרה שלהן. אם זה לא היה בממוצע חיובי, אף אחד לא היה משתמש בזה.

הדבר הפשוט ביותר לשימוש הוא מסלולי גמל להשקעה (או פוליסות חסכון), שנזילים לגמרי.
שום דבר לא וודאי, אבל אם אין לך צפי מיידי לשימוש בכסף, סביר להניח שבטווח של 3-4 שנים זה ירוויח הרבה יותר מפקדון בנקאי.

CompBoy

משתמש רשום
דירוג
14
תודה על התגובות של שניכם.
חתול לילה, אשמח לדעת למה בעצם עדיף לתת לכסף לשכב בבנק מאשר לעשות איתו משהו, גם הדבר הכי קטן לצורך העניין.
מדובר בכסף שטפו טפו, אני באמת לא רואה בו צורך לטווח של ה2-4 שנים הקרובות. מה בעצם התנאי, לדעתך, שצריך לעמוד בו לפני פתיחת תכניות? משכורת ועבודה מסודרת?

פסקר, גם אני תמיד תיארתי לעצמי שזה המצב. אבל משום מה כל פעם שאני מעלה את נושא החסכונות בבית, עולות אותן נקודות של אי אמינות בחברות ובמערכת עצמה (בעצם, הדעה במשפחה היא שכסף לא יכול לעשות כסף. אלא רק עבודה).

כרגע אני כמובן לוקח את הטיפים שלכם לתשומת ליבי. הכי חשוב לי כרגע זה הלימודים וההצלחה בתואר. אם למישהו יש עוד טיפ, מידע שרוצה לחלוק, אשמח מאוד לקרוא :)

חתול לילה

משתמש בכיר
דירוג
6,169
מדובר בכסף שטפו טפו, אני באמת לא רואה בו צורך לטווח של ה2-4 שנים הקרובות.
ההצעה שלי היא בעיקר פסיכולוגית כדי שזה לא יעיק עליך בזמן של ירידות. תראה למשל פה.
בכל מקרה הרווחים שתוכל לעשות על הסכום שלך בשוק ההון הם כל כך קטנים שזה לא שווה את הסחת הדעת.
כשיהיה לך סכום גדול וההשקעה תהיה לטווח ארוך יותר - זה כבר סיפור אחר.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
מ פתיחת חסכון לילדים צרכנות פיננסית 12
sigler05 פתיחת תוכנית חסכון/פקדון שוק ההון 2
המהנדל פתיחת עסק להתעסקות עם ספקי שירות התפתחות אישית 8
ש ייעוץ: העלאה בשכר / קרן השתלמות / פתיחת תיק השקעות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 23
מ פתיחת קרן פנסיה חייל משוחרר פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
א פתיחת חשבון בבית השקעות ברוקרים ופלטפורמות מסחר 2
A התייעצות פתיחת תיק בבית השקעות, זוג נשוי שוק ההון 7
A פתיחת תיק בבית השקעות זוג נשוי - התייעצות שוק ההון 1
B IB דורשת Proof of Income בשביל פתיחת חשבון Margin, יש דרך אחרת? ברוקרים ופלטפורמות מסחר 5
L פתיחת חשבון בנק בארה"ב עבור non resident שוק ההון 8
S פתיחת תיק השקעות ראשון שוק ההון 1
פ קופצת למים - רגע לפני פתיחת תיק השקעות שוק ההון 6
A פתיחת תיק השקעות שוק ההון 1
E פתיחת כמה תיקים במקביל בבית השקעות אחד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
unrealx פתיחת חשבון בנק נפרד לעסק צרכנות פיננסית 2
E פתיחת תיק השקעות שוק ההון 4
E IRA בהלמן - זמן טיפול/פתיחת חשבון פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
ד פתיחת קרנות פנסיה והשתלמות בפעם הראשונה - הלמן אלדובי או מיטב ד"ש? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 17
T שאלה ההיפותטית במסחר בשלב טרום פתיחת המסחר ברוקרים ופלטפורמות מסחר 4
E פתיחת קרן השתלמות בקל גמל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
Y פתיחת חשבון מסחר בברוקר אמריקאי לזוג שאחד מבני הזוג אמריקאי והשני לא שוק ההון 5
A פתיחת תיק השקעות שוק ההון 5
H פתיחת חשבון בבנק לאומי בחינם בלי העברת משכורת - אפשרי? צרכנות פיננסית 32
M פתיחת חשבון דולרי לחנות דיגיטלית. צרכנות פיננסית 12
S פתיחת חשבון להעברת כספים מרווחי נדל"ן בארצות הברית שוק ההון 10
X פתיחת חשבון בIB לאחר פתיחת חשבון(ללא העברת כסף) באינטרקטיב ישראל - אזרח אמריקאי ברוקרים ופלטפורמות מסחר 4
D פתיחת חשבון בנק באינטרנט ללא צורך הגעה לסניף צרכנות פיננסית 1
א פתיחת חשבון השקעות מתחת ל21 שוק ההון 4
S פתיחת חשבון בנק להשקעות בארה"ב - משתמש בהכנסות מהשקעת נדל"ן שוק ההון 0
R פתיחת חשבון בIB צרכנות פיננסית 1
A פתיחת תיק בלאומי ברוקרים ופלטפורמות מסחר 8
ד פתיחת חשבון השקעות בברוקר ישראלי ברוקרים ופלטפורמות מסחר 3
sogi תם עידן פתיחת הטיקטים ב-IB ברוקרים ופלטפורמות מסחר 60
ס אשמח לשמוע דעות לפני פתיחת תיק השקעות, האם זה הדבר הנכון כרגע? שוק ההון 20
unrealx פתיחת עוסק זעיר התפתחות אישית 6
ס כמה שאלות רגע לפני פתיחת חשבון שוק ההון 16
A התלבטות לגבי פתיחת קופת גמל במקביל ללקיחת משכנתא אוף טופיק 0
O התייעצות לגבי פתיחת תיק שוק ההון 1