• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

השקעה דרך ברוקר זר מבחינה מס ירושה ונזילות הכסף

Olegy

משתמש רשום
דירוג
0
שלום , יודע שנושא דובר כבר רבות , אך יש לי כמה "פינות" לא סגורות. עקב טראומה שכנראה כולנו קיבלנו לאחרונה , החלטתי "להוציא" חלק מהכסף שלי מהארץ. אז להלן הצרכים שלי :
1. לא מתכוון בשלב זה לעזוב את הארץ. ומקווה שבכלל טעיתי בפחדים שלי מהעתיד ולעולם לא אצטרך. אז מדובר אך ורק אל כרית ביטחון
2. בהתאם לכך , נדרש שכסף שמושקע בחול יהיה נגיש להוציא אותו מהארץ או מחו"ל (חו"ח אם יקרה אסון)
3. אני לא צעיר במיוחד , אז גם נדרשת קלות הפעלת צוואה ומשיכה ע"י יורשים שלי (עינייני מס ירושה וגם ביורוקראטיה של צוו ירושה ישראלי והמופעלתו בחו"ל)
4. השקעה כנראה תיהיה לתקופה ארוכה ע"י קניית קרנות מחקות איריות אצל אחד מברוקרים זרים (דוגמת IB). מדובר בסכום די מכובד
5. אין בכוונתי להעלים מיסים. מתכוון לדווח לרשויות מס כחוק
ועכשיו השאלות :
1. אצל ברוקר אמריקאי אין מס ירושה על קרנות איריות עד שהם לא נמכרו. אבל במקרה שאלך לעולמי יורשים יצטרכו למכור את הקרנות ולמשוך כסף , ואז מנקודת זמן זו יופעל מס ירושה אמריקאי וכל הסיפור יהפוך להפסד אחד גדול. אם כך , אולי כדאי לפתוח חשבון אצל ברוקר אירופאי ? אירי? IB IRELAND ? IB AUSTRIA?
2. במקרה שפתחתי חשבון אצל ברוקר זר , חו"ח קרה כאן אסון ועזבתי את הארץ ופתחתי חשבון בנק במדינה זרה. האם תיהיה בעיה להעביר כסף מברוקר זר לחשבון בנק בחו"ל?

יורשים יצטרכו למכור את הקרנות ולמשוך כסף
למה?

ואז מנקודת זמן זו יופעל מס ירושה אמריקאי וכל הסיפור יהפוך להפסד אחד גדול.
למה?

במקרה שפתחתי חשבון אצל ברוקר זר , חו"ח קרה כאן אסון ועזבתי את הארץ ופתחתי חשבון בנק במדינה זרה. האם תיהיה בעיה להעביר כסף מברוקר זר לחשבון בנק בחו"ל?
מIB אין בעיה כל עוד אתה תושב של אותה מדינה או שמטבע הבסיס של החשבון הוא של מטבע המשיכה.

למה?

למה?

מIB אין בעיה כל עוד אתה תושב של אותה מדינה או שמטבע הבסיס של החשבון הוא של מטבע המשיכה.
לגבי שני למה הראשונים :
- כי איך הם ימשכו ירושה ? לא בכסף , אלה במניות אצמם? לחשבון ברוקר על שמם?
- מהרגע שזה כסף בחשבון אמריקאי מייד יש מס ירושה אמריקאי

כי איך הם ימשכו ירושה ? לא בכסף , אלה במניות אצמם? לחשבון ברוקר על שמם?
כן מה הבעיה?
וגם אם יחליטו למכור, ישלמו מס רווח הון לישראל בדיוק כמו שאתה היית אמור לשלם אילו אתה היית מוכר.

לא יחול מס ירושה אמריקאי עליהם.

מהרגע שזה כסף בחשבון אמריקאי מייד יש מס ירושה אמריקאי
יש לך המון הנחות וטענות לא מבוססות.

יש לך המון הנחות וטענות לא מבוססות.
סליחה על הבורות , אבל מנקודה זו יותר מפורט בבקשה : נגיד יש לי בבנק אמריקאי 1 מיליון דולר ואין לי אזרחות אמריקאית. הלכתי לעולמי ,יורשים שלי לא ישלמו מס ירושה ? תרשה לי לתת "הנחה לא מבוססת" שכן ישלמו. ועכשיו שאלה : מה ההבדל בין מיליון דולר בבנק אמריקאי או בחשבון ברוקר אמריקאי מבחינת מיסוי ירושה?

נגיד יש לי בבנק אמריקאי 1 מיליון דולר ואין לי אזרחות אמריקאית. הלכתי לעולמי ,יורשים שלי לא ישלמו מס ירושה ?
במזומן? חד משמעית לא ישלמו מס ירושה.
אם זה במניות, אז תלוי אם במניות אמריקאיות או זרות.
אתה ציינת שאתה מחזיק במניות לא אמריקאיות.

מה ההבדל בין מיליון דולר בבנק אמריקאי או בחשבון ברוקר אמריקאי מבחינת מיסוי ירושה?
בבנק מוחרג ספציפית בחוק.
בבית השקעות לא מוחרג ספציפית, עם זאת הם מחזיקים את יתרות המזומן שלהם בבנקים.

אבל כל ההנחה שלך מוטעית.
מה שקובע זה מצב הנכסים ביום הפטירה. אם ביום הפטירה הנכסים הם קרן אירית, לא יחול מס ירושה.

מה שקובע זה מצב הנכסים ביום הפטירה. אם ביום הפטירה הנכסים הם קרן אירית, לא יחול מס ירושה.
זאת אומרת שבחשבון שלי IB אמריקאי אם יש לי ביום פטירה 500K בקרן אירית ו 100K במזומן , קרן לא חשופה למס ירושה ומזומן כן ?

זאת אומרת שבחשבון שלי IB אמריקאי אם יש לי ביום פטירה 500K בקרן אירית ו 100K במזומן , קרן לא חשופה למס ירושה ומזומן כן ?
בגדול נכון.
יותר נכון להגיד לגבי המזומן, שלא ברור, כי אין תקדים, האם המזומן בברוקר מוחרג בדומה לבנקים או לא.

בגדול נכון.
יותר נכון להגיד לגבי המזומן, שלא ברור, כי אין תקדים, האם המזומן בברוקר מוחרג בדומה לבנקים או לא.
אתה יכול להסביר מה היא החרגה של הבנקים? מזומן בבנק אמריקאי חשוף או לא למס ירושה?

מודה לך על הסברים. במקרה של אסון וקריסה בארץ , נגיד ועזבנו אבל אין תושבות זרה , כדי להוציא כסף מ IB צריך להחזיק חשבון בבנק בארה"ב ? או לפתוח חשבון ב IB IRELAND או ברוקר אירופאי אחר ביורו וחשבון בנק נגיד בקפריסין?

כדי להוציא כסף מ IB צריך להחזיק חשבון בבנק בארה"ב ? או לפתוח חשבון ב IB IRELAND או ברוקר אירופאי אחר ביורו וחשבון בנק נגיד בקפריסין?
יש שלל מדינות ומטבעות ש-IB יתנו לך למשוך בהם בתנאי שאתה תושב שם, או שתשנה את מטבע הבסיס שלך ב-IB למטבע שאתה מושך בו.
לחלופין אם אתה בארה"ב יתנו לך להוציא כרטיס דביט בשביל להשתמש בו להוצאות ישירות מחשבון IB שלך, ובחלק ממדינות אחרות IB יתנו לך להוציא כרטיס אשראי של אמריקן אקספרס כנגד היתרה שלך ב-IB.

לפי מה שנאמר לי, חשבון ברוקר של אזרח לא אמריקאי שנפטר יהיה חשוף לתהליך ארוך ויקר של probate לפני שיעבור לידי היורשים.

לפי מה שנאמר לי, חשבון ברוקר של אזרח לא אמריקאי שנפטר יהיה חשוף לתהליך ארוך ויקר של probate לפני שיעבור לידי היורשים.
אמרו לך לא נכון.

אמרו לך לא נכון.
אני בוחן joint account מסוג Tenancy by the Entirety.לדעתי זה פותר את הבעיה של ירושה. בוודאי שאדבר איתם לפני

נערך לאחרונה ב:
צו ירושה מבית משפט
אני לא חושב שצו ירושה מבית משפט ישראלי תופס בארה"ב.
מאמין שיצטרך לעבור דרך PROBATE, שזה צו ירושה מבית משפט אמריקאי.
לפחות לאזרח אמריקאי זה ככה

אני לא חושב שצו ירושה מבית משפט ישראלי תופס בארה"ב.
מאמין שיצטרך לעבור דרך PROBATE, שזה צו ירושה מבית משפט אמריקאי.
לפחות לאזרח אמריקאי זה ככה
זה לא.
אתה מתבלבל עם תושב ארה"ב, ותהליך הprobate הוא בכלל לא פדרלי, אלא ברמת הState.

אתה מתבלבל עם תושב ארה"ב, ותהליך הprobate הוא בכלל לא פדרלי, אלא ברמת הState.
לא מתבלבל.
זה נכון שתהליך ה probate הוא ברמת המדינה ולא פדרלי. אבל מכיוון שבתי משפט בארה"ב (state and federal) וגם Brokerages לא מכירים בצו ירושה ישראלי,
יש צורך ללכת ל probate במדינה כל שהיא כדי להעביר את הכספים לטובת היורשים.
כדאי מאוד להימנע מ probate תהליך אורך ויקר להחריד.
הדרך היחידה להעביר את הכסף ללא probate עבור אמריקאי שאינו תושב ארה"ב הוא להקים revocable living trust. תהליך פשוט וזול יחסית להבדיל מ irrevocable trust.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
S השקעה באג"ח ישראלי דרך ברוקר זר שוק ההון 1
L השקעה דרך ברוקר זר שוק ההון 13
C השקעה דרך ברוקר זר- דיווחי מס שוק ההון 0
E השקעה ב VTI דרך ברוקר ישראלי - האם הברוקר מגיש דוח למס הכנסה? שוק ההון 1
K השקעה דרך ברוקר אמריקאי שוק ההון 1
A השקעה בקרנות ישראליות או זרות, ואם זרות, דרך ברוקר מקומי או זר? שוק ההון 22
ש השקעה בקרנות איריות דרך אינטרקטיב ישראל שוק ההון 4
S השקעה דרך אפליקציית בלינק שוק ההון 2
L השקעה ב-S&P 500 דרך פפר אינווסט שוק ההון 30
deussex התלבטות האם השקעה דרך בית השקעות ישראלי ובלאק רוק עולמית - מאבדת בעצם את הדיבידנד ? שוק ההון 10
M השקעה בסנופי דרך פפר. שוק ההון 3
G השקעה דרך בורסת ישראל או בורסת ארה"ב? מה הדרך הנכונה להשלים את תיק המניות שלי? שוק ההון 4
T בחירת דרך השקעה מתאימה לשנה בלי משכורת שוק ההון 7
א השקעה בs&p דרך etf או קופת גמל להשקעה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
M השקעה במדד מחקים- דרך הראל? ובקשה להמלצה נוספת שוק ההון 13
א השקעה בSCHD דרך בית השקעות בארץ או דרך שוואב אינטרנשיונל שוק ההון 2
K השקעה כקבוצה בקרן על מנת לעבור סכום מינימום - דרך חוקית? שוק ההון 2
V השקעה דרך ESPP שוק ההון 21
F האם ניתן לבצע בצורה אוטומטית השקעה בנייר X דרך הבנק? שוק ההון 11
כ אסטרטגיית השקעה דרך IRA שוק ההון 17
LtWorf השקעה דרך AngelList השקעות אלטרנטיביות 5
S השקעה בקריפטו דרך אלטשולר שחם הוריזון השקעות אלטרנטיביות 62
פסיוני השקעה בקרנות אלטנטיביות דרך ira פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
S השקעה במדד SMEA- האם יש משמעות דרך איזו בורסה? שוק ההון 2