• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

השכרת רכב בצורה הכי יעילה

Dan100

משתמש סולידי
דירוג
9
שלום לכולם,
באיזו דרך הכי יעיל לשכור רכב?
האם זה דרך אתר האינטרנט של חברת ההשכרה או הגעה פיזית לסניף של החברה והשכרה במקום?
מה היתרונות והחסרונות בשתי האפשרויות האלו?

מנסיון של השכרת רכבים לסופי שבוע מצאתי כי המבצעים האטרקטיביים הוצעו באתר ולא בסניפים.
גם לאחרונה שמתי לב שהיו כ 50% הנחה לרכבים, אך כרגע המחירים חזרו יחסית למצב לפני הקורונה.
נראה מה יהיה בסוף הקיץ והחגים.

לא יודע מה הכי יעיל,
בנתיים נראה שכדאי להשוות בין מספר חברות מוכרות ולקחת את ההצעה הכי מתאימה, מבחינת מחיר, נוחות ושירות.
האם אפשר לקבל הצעות עוד יותר טובות? אולי.
נראה לי גם שהתחום די תחרותי וההצעות במחירים נוחים לצרכן

הכי זול שמצאתי לסופשים / שבוע זה ב-באגט דרך האתר שלהם

מקפיץ בשנת 2022.

משפחה מגיעים מחו"ל. רוצים לשכור רכב לכמה ימים.
אנכי בת"א (אוסף אותם).
האם

א. משנה אם הרכב מושכר מת"א או ישירות מהשדה תעופה ?
ב. האם למישהו יש ניסיון או ידיעה בערך מה העלויות?
ג. מה צריך לשאול ואיפה איעקץ? (חוץ מכביש 6. מנוסה כבר)
ד. המלצות ייתקבלו בברכה. כאן או בפרטי.

תודה מראש,
עבדכם.

@Shlomi Z
עבדתי כשנה וחצי בחברת השכרה, אז המידע שאני כותב הוא מניסיון ל 2020 (השנה בה התפטרתי).

א. מאוד משנה. קודם כל בנתב"ג יש עמלת נתבג (בחברה שעבדתי בה זה היה 40$, אולי בחברות אחרות זה יותר זול \ לא קיים). דבר שני בנתבג מחזיקים את הרכבים היותר שמורים והיותר חדשים. הרי תיירים מגיעים לארץ ורוצים לשכנע אותם לשדרג, אז כדי שיהיה לאן לשדרג, צריך להחזיק מלאי נורמלי. לא תוכל לשדרג לקוח לרכב שבור עם 100 אלף ק"מ רק כי הוא טיפה יותר מרווח.

ב. נכון לזמן שבו עבדתי (לפני הקורונה), העלות הייתה 100 ש"ח ליום כולל ביטוח חובה, לא כולל צד ג או מקיף (תוספת של 10-20 דולר ליום לכל אחד בנפרד).
עכשיו המחירים להבנתי יותר גבוהים, אבל לצערי אין לי את המידע הזה יותר.

ג. ב-י-ט-ו-ח-י-ם!! לוודא מיליון פעם ואפילו להקליט את הנציגים. בארצות הברית אין דבר כזה ביטוח חובה, אז המון לקוחות הגיעו אלינו עם דף הזמנה רק של רכב. בלי שום ביטוח. לך תסביר עכשיו לתייר שכדי לנהוג ברכב שהזמין הוא צריך להוסיף כ 20 דולר ליום, כשההזמנה המקורית הייתה ל 10-15 דולר ליום (נטו הרכב, בלי שום דבר מסביב).
עדיף לעשות ביטוח דרך חברת ההשכרה עצמה ולא דרך צד ג (לדוגמה rentalcars). אם יקרה משהו ויש ביטוח של חברה אחרת, אז יחייבו את הלקוח והוא צריך לשבור את הראש מול החברה. אם יש ביטוח של חברת ההשכרה, הלקוח יכול להחזיר את האוטו עם פגיעות וזה לא יהיה לו אכפת.

ד. לעשות הזמנות מכמה חברות במקביל. בנתבג החברות יושבות אחת ליד השניה. לעשות הזמנה לא עולה כסף. אבל כשאתה מגיע לדלפק ופתאום "אין את הרכב שהזמנת" או שיש שינוי במחיר, אתה הולך שני צעדים ימינה \ שמאלה לחברה האחרת.
החזרת רכב לנתבג גוררת שימוש בשאטל. אז אולי עדיף מראש להודיע בקבלה שאתה מחזיר את האוטו בסניף הקרוב לביתך, ולהקפיץ את הקרובים לנתבג.
כשמחזירים רכב בנתב"ג מגיעים לאיזור תפעולי ליד טרמינל 1. מרחק של כ 2-3 קמ הליכה רגלית לטרמינל 1, או 7-8 קמ ברכב לטרמינל 3. כל כ 20 דקות יוצא שאטל מתחנת ההחזרה לטרמינל 3. אם התקופה היא לחוצה (חגים וכו), יש מקרים בהם השאטל מתמלא וצריך לחכות עוד 20 דקות לנגלה הבאה.

מאוד מומלץ לעשות ביטוח מקיף ("ביטוחים מלאים"), כי אנחנו בישראל ולך תדע איזה אידיוט ישפשף את הרכב השכור ויברח.
בלקיחת ביטוח מלא ההשתתפות העצמית נמוכה יותר.
לחברת ההשכרה מאוד קל להקפיא את ה 2000 שקל פיקדון על נזקים אם היא רואה שהחזרת את הרכב עם נזק, לכן עדיף להתחמק מזה תמורת כמה דולרים.

אם הטיול של קרובי המשפחה הוא באזור תל אביב - לשקול שוב אם חובה רכב, או האם ניתן להתנייד בתחבורה ציבורית ומוניות. הרי חניה בתל אביב תעלה כסף. הדלק עולה כסף. ואם זה בשביל להתנייד בעיר אז לדעתי זה מיותר.

בהצלחה.

@Shlomi Z
עבדתי כשנה וחצי בחברת השכרה, אז המידע שאני כותב הוא מניסיון ל 2020 (השנה בה התפטרתי).

א. מאוד משנה. קודם כל בנתב"ג יש עמלת נתבג (בחברה שעבדתי בה זה היה 40$, אולי בחברות אחרות זה יותר זול \ לא קיים). דבר שני בנתבג מחזיקים את הרכבים היותר שמורים והיותר חדשים. הרי תיירים מגיעים לארץ ורוצים לשכנע אותם לשדרג, אז כדי שיהיה לאן לשדרג, צריך להחזיק מלאי נורמלי. לא תוכל לשדרג לקוח לרכב שבור עם 100 אלף ק"מ רק כי הוא טיפה יותר מרווח.

ב. נכון לזמן שבו עבדתי (לפני הקורונה), העלות הייתה 100 ש"ח ליום כולל ביטוח חובה, לא כולל צד ג או מקיף (תוספת של 10-20 דולר ליום לכל אחד בנפרד).
עכשיו המחירים להבנתי יותר גבוהים, אבל לצערי אין לי את המידע הזה יותר.

ג. ב-י-ט-ו-ח-י-ם!! לוודא מיליון פעם ואפילו להקליט את הנציגים. בארצות הברית אין דבר כזה ביטוח חובה, אז המון לקוחות הגיעו אלינו עם דף הזמנה רק של רכב. בלי שום ביטוח. לך תסביר עכשיו לתייר שכדי לנהוג ברכב שהזמין הוא צריך להוסיף כ 20 דולר ליום, כשההזמנה המקורית הייתה ל 10-15 דולר ליום (נטו הרכב, בלי שום דבר מסביב).
עדיף לעשות ביטוח דרך חברת ההשכרה עצמה ולא דרך צד ג (לדוגמה rentalcars). אם יקרה משהו ויש ביטוח של חברה אחרת, אז יחייבו את הלקוח והוא צריך לשבור את הראש מול החברה. אם יש ביטוח של חברת ההשכרה, הלקוח יכול להחזיר את האוטו עם פגיעות וזה לא יהיה לו אכפת.

ד. לעשות הזמנות מכמה חברות במקביל. בנתבג החברות יושבות אחת ליד השניה. לעשות הזמנה לא עולה כסף. אבל כשאתה מגיע לדלפק ופתאום "אין את הרכב שהזמנת" או שיש שינוי במחיר, אתה הולך שני צעדים ימינה \ שמאלה לחברה האחרת.
החזרת רכב לנתבג גוררת שימוש בשאטל. אז אולי עדיף מראש להודיע בקבלה שאתה מחזיר את האוטו בסניף הקרוב לביתך, ולהקפיץ את הקרובים לנתבג.
כשמחזירים רכב בנתב"ג מגיעים לאיזור תפעולי ליד טרמינל 1. מרחק של כ 2-3 קמ הליכה רגלית לטרמינל 1, או 7-8 קמ ברכב לטרמינל 3. כל כ 20 דקות יוצא שאטל מתחנת ההחזרה לטרמינל 3. אם התקופה היא לחוצה (חגים וכו), יש מקרים בהם השאטל מתמלא וצריך לחכות עוד 20 דקות לנגלה הבאה.

מאוד מומלץ לעשות ביטוח מקיף ("ביטוחים מלאים"), כי אנחנו בישראל ולך תדע איזה אידיוט ישפשף את הרכב השכור ויברח.
לחברת ההשכרה מאוד קל להקפיא את ה 2000 שקל פיקדון על נזקים אם היא רואה שהחזרת את הרכב עם נזק, לכן עדיף להתחמק מזה תמורת כמה דולרים.

אם הטיול של קרובי המשפחה הוא באזור תל אביב - לשקול שוב אם חובה רכב, או האם ניתן להתנייד בתחבורה ציבורית ומוניות. הרי חניה בתל אביב תעלה כסף. הדלק עולה כסף. ואם זה בשביל להתנייד בעיר אז לדעתי זה מיותר.

בהצלחה.
תודרבה! עזרת מלא.

מנצל את השרשור

אני חושב לשכור רכב למספר חודשים. למישהו יצא לשכור רכב לתקופה כזו? או שמקסימום ההשכרה זה לחודש אחד בכל פעם?

המלצות על חברות ומחירים יתקבלו בברכה

הפיתרון ל6 הוא כמובן לעשות מנוי על מספר הרכב, ולבטל לפני ההחזרה.
תודרבה.

האם יש חברות מסוימות שאני צריך לבדוק
או מה שקופץ בגוגל?

האם יש חברות מסוימות שאני צריך לבדוק
או מה שקופץ בגוגל?
מה פירוש צריך לבדוק?
אם אתה עושה מנוי וידאו על הרכב באתרים של הכבישי אגרות, החשבונית מגיעה אליך ולא לחברת ההשכרה.

מה פירוש צריך לבדוק?
אם אתה עושה מנוי וידאו על הרכב באתרים של הכבישי אגרות, החשבונית מגיעה אליך ולא לחברת ההשכרה.
חברות השכרה...

לחברת ההשכרה מאוד קל להקפיא את ה 2000 שקל פיקדון על נזקים אם היא רואה שהחזרת את הרכב עם נזק, לכן עדיף להתחמק מזה תמורת כמה דולרים
יש גם ביטול השתתפות עצמית. עולה עוד קצת ומבטל את ההשתפות עצמית במקרה של תאונה או נזק לרכב

לאחרונה (יחסית) בדקתי, והשכרה דרך אפליקציה יצאה זול יותר. 200₪ ליום (עד 150 ק"מ):

הביטוח צד ג' מכסה סכום נמוך יחסית (נראה לי עד 450K).

לטיולים ארוכים ברחבי הארץ אולי זה יוצא יקר יותר.

נערך לאחרונה ב:
מקפיץ בשנת 2022.

משפחה מגיעים מחו"ל. רוצים לשכור רכב לכמה ימים.
אנכי בת"א (אוסף אותם).
האם

א. משנה אם הרכב מושכר מת"א או ישירות מהשדה תעופה ?
ב. האם למישהו יש ניסיון או ידיעה בערך מה העלויות?
ג. מה צריך לשאול ואיפה איעקץ? (חוץ מכביש 6. מנוסה כבר)
ד. המלצות ייתקבלו בברכה. כאן או בפרטי.

תודה מראש,
עבדכם.
אני מביא את הרכב שלי הרבה פעמים לחברים מחו״ל, הם משלמים על ביטוח לנהג מזמדן שעולה גרושים. הייתי מחפש במשפחה המורחבת או חברים רכב עומד. (נ.ב. ראיון לסטארטאפ)

בכללי ממליץ לקחת את כל הביטוחים , תשלומים על נזק די גבוהיים

למה כביש שש בעיה? אפשר להתקשר עליהם ולשלם כמה שבועות אחרי הנסיעה.

נ ב לא בדקתי אבל סתם ראיון חברות כמו אוטותל , car2go )לא השכרה קלאסי)

אני חושב לשכור רכב למספר חודשים. למישהו יצא לשכור רכב לתקופה כזו? או שמקסימום ההשכרה זה לחודש אחד בכל פעם?
יצא לי באירלנד.
המקסימום הוא אכן חודש, אבל אין בעיה לשכור לחודש ועוד חודש, ולחברה לא אכפת היה להחזיר לי אותו רכב.
הייתי צריך להגיע פיזית בסוף חודש.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
Couch Potato השכרת רכב בסקוטלנד מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 3
T השכרת רכב פרטי מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 34
unrealx התלבטות לגבי רכישת/השכרת רכב בארץ צרכנות פיננסית 6
N ייעוץ לגבי השכרת רכב. מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 3
G השכרת רכב בחו״ל - ביטוח ביטול השתתפות עצמית מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 38
D השכרת רכב לטווח ארוך מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 9
ג השכרת רכב מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 4
מ מס בגין השכרת דירה-בקשה לטופס מיסים 3
tomchoook סכום לא מסתדר בתשלום 10% על השכרת דירה מיסים 27