• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

הפקדה לIB

לי לא הייתה בעייה להעביר ממיטב לבנק לאומי ומבנק לאומי לאינטראקטיב. מצד שני, לא שאלתי את הבנק (שאלת קיטבג) אם הם יסכימו להעביר את זה. אלא פשוט העברתי ואחרי שבוע כשקיבלתי מהם את כל המסמכים של השכבות ביקשתי שיעבירו לאינטראקטיב.

• אהבתי
Reactions: ITS
לי לא הייתה בעייה להעביר ממיטב לבנק לאומי ומבנק לאומי לאינטראקטיב. מצד שני, לא שאלתי את הבנק (שאלת קיטבג) אם הם יסכימו להעביר את זה. אלא פשוט העברתי ואחרי שבוע כשקיבלתי מהם את כל המסמכים של השכבות ביקשתי שיעבירו לאינטראקטיב.
כנ"ל. שילמתי לא מעט כסף על השבועיים האלה בגלל דמי שמירת ני"ע.

כנ"ל. שילמתי לא מעט כסף על השבועיים האלה בגלל דמי שמירת ני"ע.
אני עשיתי עמם משא ומתן על העמלות קודם להעברה ברוב חוצפתי והם הסכימו מייד להשוות ל10 שח בחודש של מיטב (מובן שחישבו את זה כשבריר אחוז כלשהו מהתיק).

אני עשיתי עמם משא ומתן על העמלות קודם להעברה ברוב חוצפתי והם הסכימו מייד להשוות ל10 שח בחודש של מיטב (מובן שחישבו את זה כשבריר אחוז כלשהו מהתיק).
כן יכלתי לעשות את זה אבל לעשות כזה דבר ולהשתמש בהם בתור צינור בלבד זה בעייתי מאד, קטע די מסריח אפילו ולא שיש לי בעיה אתית "לדפוק" את הבנק אבל אני מעוניין לשמור איתם על יחסים תקינים, בסוף אני צריך אותם הרבה יותר מאשר הם צריכים אותי, גם ככה הם די התעצבנו מהמהלך.

אני הברחתי תיק של 45 ניירות מ-IBI ל-IB בעלות של $10 לנייר. אתה עוד יצאת בזול. אחרי ההתעקשות שלי אם בתי השקעות מקומיים אני נשאר בדעה שהם מיועדים רק להלבנת מס (כמו קרן השתלמות וכו'') ולא יותר מזה.
אני מניח שהתכוונת מ IBI לאינטראקטיב?
האם זה היה לאחרונה? האם עשו בעיות בדומה למה שמתואר כאן על מיטב?

יש מצב שגם מיטב היו מסכימים להעביר עד לפני חצי שנה, עם או בלי ההסכם של לקוחות בנק ירושלים.
דווקא השירות לקוחות פרופר של מיטב בסדר.
רק הקטע של ברוקר זר מסריח.
כן יכלתי לעשות את זה אבל לעשות כזה דבר ולהשתמש בהם בתור צינור בלבד זה בעייתי מאד, קטע די מסריח אפילו ולא שיש לי בעיה אתית "לדפוק" את הבנק אבל אני מעוניין לשמור איתם על יחסים תקינים, בסוף אני צריך אותם הרבה יותר מאשר הם צריכים אותי, גם ככה הם די התעצבנו מהמהלך.
היית צריך לכתוב לי שזה יהיה בלתי אפשרי להעביר ממיטב ל IB.
התנסת בזה.

הכל טוב. רק הרבה כאב ראש איתם בשבוע אחד. גם IB ישראל היו ביזבוז זמן חזק, אז יצאתי קצת מטורלל מהחוויה. כנראה שהייתי מנסה בכל מקרה, אבל הייתי חושב מוקדם יותר על אלטרנטיבות.
למה הלכת דווקא על העברה דרך לאומי? נראה לך זול או הכי פשוט?

@יבגני_ל
לפני שאתה מתחיל בלאגן של מעבר דרך עוד בנק/בית השקעות ישראלי, ניסית לבדוק עם מיטב האם אפשר להעביר לשואב/TD?
שם פותחים לך חשבון על שמך אז אני מאמין שיעשו פחות בעיות מאשר IB.

@יבגני_ל
לפני שאתה מתחיל בלאגן של מעבר דרך עוד בנק/בית השקעות ישראלי, ניסית לבדוק עם מיטב האם אפשר להעביר לשואב/TD?
שם פותחים לך חשבון על שמך אז אני מאמין שיעשו פחות בעיות מאשר IB.
אני התחלתי בדיקה, אבל נתקלתי בשאלה לא פתורה ועברתי הלאה.
ניתן בקלות לפתוח חשבון ברוקראז' בשואב וב TD, אבל מיטב מסכימים להעביר רק לחשבון רגיל (רגיל זה checking נראה לי).
לפתוח חשבון רגיל יכול להיות לא אפשרי למי שלא אזרח ארה"ב. וגם אם אני פותח חשבון רגיל, כיצד אני מעביר ני"ע לחשבון רגיל כאשר לאותו הבנק יש ברו'קאז' בשביל זה, אבל זה מחזיר אותי לזה שברוקראז' זה לא תקין.
ייתכן שאפנה לשירות הלקוחות שלהם ואשאל.

אבל מיטב מסכימים להעביר רק לחשבון רגיל (רגיל זה checking נראה לי).
אז לא הבנת אותם נכון, או שהם לא מבינים נכון על מה הם מדברים.
אי אפשר להחזיק (או להעביר) ניירות ערך בחשבון checking. בדיוק כמו שאי אפשר להחזיק ניירות ערך בתוך חשבון של כרטיס אשראי.

אבל זה מחזיר אותי לזה שברוקראז' זה לא תקין.
לא יכול להיות שחשבון בורקרג' זה לא תקין, כי חשבון ברוקרג' זה הדרך היחידה (היחידה הרלונטית לפחות) להחזיק מניות.
גם מה שיש לך במיטב-דש זה חשבון ברוקרג'. גם אם תפתח חשבון בIBI זה יהיה חשבון ברוקרג', וגם כדי להעביר לבנק לאומי (או מזרחי או הפועלים או כל בנק אחר) תצטרך לפתוח חשבון ברוקרג' בבנק לאומי. אי אפשר להחזיק ניירות ערך בחשבון עו"ש, בדיוק כמו שאי אפשר להחזיק ני"ע בחשבון checking.

לא יכול להיות שחשבון בורקרג' זה לא תקין, כי חשבון ברוקרג' זה הדרך היחידה (היחידה הרלונטית לפחות) להחזיק מניות.
אני רואה שלא ניסית אף פעם לדבר עם מיטב :)
אבל זו הערה טובה. הנחתי שיש סוגי חשבון על שמי שהם לא חשבונות ברוקראז' שניתן להחזיק בהם ני"ע, כי הם התעקשו מאוד על העברה רק לחשבון על שמי.

לגבי שוואב:

12:16:34 AM : <> Welcome Yevgeny. My name is Cynthia K.. I will be helping you today. Your reference number for this chat session is 4440294.

12:16:48 AM : Cynthia K.: Hello Yevgeny,

12:16:52 AM : Cynthia K.: Welcome to our new accounts opening department. I'll be able to help or point you in the right direction today.

12:18:31 AM : Yevgeny: Hello Cynthia. I'm interested in investing through you but I live abroad and a non US citizen. My broker will transfer my position only to checking accounts and not broker accounts due to some internal regulation. I wonder if you could help me.

12:19:24 AM : Cynthia K.: Thank you very much for your inquiry. Schwab does have account offerings for clients that live outside the U.S. You can visit http://international.schwab.com/public/international/us_investing and if you do have any specific questions about these accounts, you are welcome to call International Client Services at 1-877-686-1937 (+1-415-667-8400 for those calling from outside the US).
or
International@Schwab.com

However, they are unfortunately not available via chat.

12:20:58 AM : Yevgeny: Do you know if they offer accounts on my name and not via shared broker bank accounts, or is it something i should be asking them?

12:22:40 AM : Cynthia K.: They do not offer checking accounts. They do offer brokerage accounts.

12:22:58 AM : Yevgeny: That's the problem

12:23:34 AM : Yevgeny: My broker will transfer my position only to a bank account on my name

12:24:03 AM : Cynthia K.: We unfortunately do not currently have a solution for you however I do appreciate you taking the time to chat with us today.

12:24:41 AM : Yevgeny: is there a way i can open a checking account, transfer position to it, and then transfer to brokerage account?

12:24:57 AM : Cynthia K.: You would unfortunately need to be a U.S. resident to open the Schwab Bank Checking Account.

12:25:35 AM : Yevgeny: Is there any other sort of account with my name on it that will do?

12:25:52 AM : Cynthia K.: We only have the international brokerage account.

12:26:07 AM : Yevgeny: Ok, I understand. Thank you

12:26:22 AM : Cynthia K.: You are most welcome.

נערך לאחרונה ב:
אני רואה שלא ניסית אף פעם לדבר עם מיטב :)
דוקא דיברתי איתם כמה פעמים ואפילו היה לי חשבון אצלהם פעם (לא חשבון מסחר).
לא מפתיע אותי שלנציגים שלהם אין מושג על מה הם מדברים, זה מאוד נפוץ אצל הרבה נותני שרות בארץ.
לגבי שוואב:
השיחה עם שואב לא מפתיעה אותי. אבל אתה צריך להבין שוב שאין קשר לחשבון checking. אין לך צורך בכזה חשבון, וחשבון כזה לא יודע לקבל מניות אלא רק מזומן.
רואים מהר מאוד שהנציגה מנסה לנפנף אותך ולהעביר אותך למחלקת חשבונות חו"ל שלהם כי היא כבר לא תראה עמלת מכירה ממך :)

אני הייתי בכל מקרה מנסה לפתוח חשבון בTD/שואב ומנסה להעביר לשם את המניות. כמו שאמרתי אתה תקבל חשבון על שמך והגוף הוא "בנק רשמי", ככה שפחות סביר שמיטב יעשו בעיות.
אם הם ימשיכו לעשות בעיות הייתי מנסה לפנות לפניות הציבור שלהם, ואם כל זה עדיין לא עוזר הייתי עובר לטונים יותר תקיפים ומתחיל לאיים בתביעות. לא הגיוני שהם ימנעו ממך להעביר אחזקות שלך לברוקר לבחירתך.

דוקא דיברתי איתם כמה פעמים ואפילו היה לי חשבון אצלהם פעם (לא חשבון מסחר).
לא מפתיע אותי שלנציגים שלהם אין מושג על מה הם מדברים, זה מאוד נפוץ אצל הרבה נותני שרות בארץ.

השיחה עם שואב לא מפתיעה אותי. אבל אתה צריך להבין שוב שאין קשר לחשבון checking. אין לך צורך בכזה חשבון, וחשבון כזה לא יודע לקבל מניות אלא רק מזומן.
רואים מהר מאוד שהנציגה מנסה לנפנף אותך ולהעביר אותך למחלקת חשבונות חו"ל שלהם כי היא כבר לא תראה עמלת מכירה ממך :)

אני הייתי בכל מקרה מנסה לפתוח חשבון בTD/שואב ומנסה להעביר לשם את המניות. כמו שאמרתי אתה תקבל חשבון על שמך והגוף הוא "בנק רשמי", ככה שפחות סביר שמיטב יעשו בעיות.
אם הם ימשיכו לעשות בעיות הייתי מנסה לפנות לפניות הציבור שלהם, ואם כל זה עדיין לא עוזר הייתי עובר לטונים יותר תקיפים ומתחיל לאיים בתביעות. לא הגיוני שהם ימנעו ממך להעביר אחזקות שלך לברוקר לבחירתך.

כן, היא ניסתה לנפנף אותי בדרך האמריקאית שלה וזה ברור.
במיטב עברתי בין כל הנציגים כולל אצל הנציג הכי מוכר שם בעינייני העברות תיקים. להתקשר ולבקש מנהל? :)
הם כבר הכירו אותי השבוע.

אני יכול לנסות לפתוח חשבון בשוואב/TD אבל שאלתי את מיטב אם הם יעבירו לשם אם אבקש. שאלו רק שאלה אחת: האם החשבון על שמי? אמרתי שלא (חשבון ברוקראז' חייב להיות בחשבון נאמנות משותף, לא?), אז אמרו לי שלא יעבירו.
תראה, חשבון ני"ע שלי בבנק הפרטי הוא על שמי ויש לו מספר בדיוק כמו של החשבון האישי רק עם שני מספרים שונים לאחר הלוכסן. בארה"ב זה שונה?

אתה יודע מה מצחיק? המייל שמופיע בעמוד שנתת הוא המייל הרגיל שלהם. גם הטלפון. זה כמו להתלונן עליך, לך.. מצחיק.
פתחתי פניה/תלונה ברשות לני"ע כרגע. בטח יקח להם זמן.

נערך לאחרונה ב:
האם החשבון על שמי? אמרתי שלא (חשבון ברוקראז' חייב להיות בחשבון נאמנות משותף, לא?), אז אמרו לי שלא יעבירו.
לא נכון. החשבון על שמך!
בחשבון נאמנות משותף שומרים רק את המזומן.
בנסוף, בTD ושואב כנראה שתקבל מספר חשבון בנק "אמיתי" להעברת כספים (כזה שיודע גם לקבל ישירות WIRE ו ACH)

אגב - אתה מדבר על בעיות בהעברה של מניות או בעיות בהעברה של כספים?
אם זה כספים אז אפשר איכשהו להבין את ההגיון (המעוות) של מייטב.

אבל תראה, גם חשבון ני"ע שלי בבנק הפרטי הוא על שמי ויש לו מספר בדיוק כמו של החשבון האישי רק עם שני מספרים שונים לאחר הלוכסן. בארה"ב זה שונה?
גם בארץ מספר חשבון העו"ש שלך שונה ממספר חשבון המסחר שלך (במקרה זה רק 2 ספרות, אבל זאת לא הנקודה).
הבנקים בארץ הרבה פעמים פותחים לך חשבון עו"ש יחד עם חשבון מסחר, אבל זה ממש לא חובה. בברוקר ישראלי (מיטב/IBI ודומיהם) אין לך חשבון עו"ש אלא רק חשבון מסחר (ברוקרג').
בארה"ב, כמו בארץ, זה תלוי. יש בנקים שיפתחו לך עם חשבון המסחר גם חשבון עו"ש ויש כאלה שיפתחו לך רק חשבון מסחר.
אתה יודע מה מצחיק? המייל שמופיע בעמוד שנתת הוא המייל הרגיל שלהם. גם הטלפון. זה כמו להתלונן עליך, לך.. מצחיק.
לא יודע אם זה מצחיק או עצוב...

פתחתי פניה/תלונה בראשות לני"ע כרגע. בטח יקח להם זמן.
אני מקווה שזה יעזור.

כן, היא ניסתה לנפנף אותי בדרך האמריקאית שלה וזה ברור.
במיטב עברתי בין כל הנציגים כולל אצל הנציג הכי מוכר שם בעינייני העברות תיקים. להתקשר ולבקש מנהל? :)
הם כבר הכירו אותי השבוע.
אחסוך לך, חבל על הזמן שלך.

לא נכון. החשבון על שמך!
בחשבון נאמנות משותף שומרים רק את המזומן.
בנסוף, בTD ושואב כנראה שתקבל מספר חשבון בנק "אמיתי" להעברת כספים (כזה שיודע גם לקבל ישירות WIRE ו ACH)

אגב - אתה מדבר על בעיות בהעברה של מניות או בעיות בהעברה של כספים?
אם זה כספים אז אפשר איכשהו להבין את ההגיון (המעוות) של מייטב.

אני מקווה שזה יעזור.

אם יש סיכוי לקבל חשבון אישי להעברת ני"ע עם השם שלי עליו ב TD/שוואב, אז שווה לנסות.
ב IB לדוגמה יש חשבון פנימי על שמי, אבל החשבון בנק הוא על שם IB, והוא החשבון להעברת הניירות.

אני מדבר על בעיות בהעברת מניות. אין הרבה כספים נזילים ואין טעם להתעקש.

עידכון:
חשבון ברוקראז' ב TD לאזרחים זרים זה בעצם חשבון ב TD ameritrade. נדרש מספר ITIN. פה נשברתי.

בשוואב באים בדרישות יותר סטנדרטיות אבל יש צורך למלא את הטופס ביד ולשלוח בדואר (דואר חילזון)..
זה לא מעט עבודה. אני ראיתי את השם שוואב לא מעט פה. מישהו במצבי פתח חשבון כזה ויודע לספר על התוצאה?

נערך לאחרונה ב:
אם יש סיכוי לקבל חשבון עם מספר חשבון אישי להעברת ני"ע ועם השם שלי עליו ב TD/שוואב, אז שווה לנסות.
מחיפוש קצת באתר של TD, זה אכן מה שתקבל - מספר חשבון אישי עם השם שלך עליו.
לפחות זה מה שמופיע בטפסי הtransfer שיש אצלהם באתר ושנגישים למי שאין לו חשבון.

יש פה כמה חברי פורום עם חשבונות בTD/שואב. אולי הם יודעים איך בדיוק מתבצעת העברה פנימה לשם.

אולי הם יודעים איך בדיוק מתבצעת העברה פנימה לשם.
אכן מקבלים מספר חשבון פרטי שלך, וביחד עם קוד ה-ABA Routing של TD זה המידע שצריך להעברה (בין אם מזומן או ניירות).

@יבגני_ל כשמדברים כאן בפורום על TD מתכוונים ל-TD Ameritrade שהם ישות נפרדת מ-TD Bank.

בכל מקרה ייתכן ו-TD החמירו עם דרישות פתיחת חשבון לזרים, לפי העדות של @יבגני_ל לעיל (דרישת ITIN).

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
א הפקדה של מעל 100k usd לib צרכנות פיננסית 1
N הפקדה עצמאית לפנסיה ממלגת דוקטורט פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
צ קרן השתלמות לעצמאי - מעל תקרת הפקדה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
מ מיסוי - הפקדות לפנסיה מול הפקדה לקופת ג בניהול אישי מיסים 1
A הפקדה לתיק ההשקעות במט"ח שוק ההון 2
ס תקרת הפקדה בקרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
א הפקדה לקהש ביום האחרון בשנה - ולקבל רווחים של שנה שלמה? שוק ההון 9
Z זיכוי וניכוי מרווח הון בשל הפקדה לפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
O בית השקעות למסחר עצמאי ללא הפקדה ראשונית. שוק ההון 11
D נוסחה לחישוב הפקדה מצטברת וריבית שוק ההון 12
S מעסיק משלם על ביטוח אובדן כושר עבודה - שאלה לגבי הפקדה לקרן פנסיה משלימה או קופת גמל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
ה המחאה או הפקדה צרכנות פיננסית 2
ס קיזוז רווח הון כנגד הפקדה עצמאית לפנסיה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
S הפקדה מעל התקרה בקרן השתלמות - האם זה שווה את זה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 18
D הפקדה לבית השקעות באמצעות כ.אשראי שוק ההון 4
S משיכת גמל להשקעה עבור הפקדה לפקדון, האם משתלם ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
G הוזלת עמלות הפקדה באינטרקטיב ישראל שוק ההון 3
~berlin~ הפקדה של 50,000 ש"ח בקרן סל שוק ההון 4
ש הפקדה לקרן השתלמות וקופת גמל במסלול פאסיבי שוק ההון 4
D דוח שנתי למס הכנסה 1301 - החזר מס על הפקדה לביטוח חיים - באיזה סעיף? מיסים 4
מ הפקדה שלילית בקרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ז תזמון השוק + מינוף (בפועל: הפקדה חודשית ורכישה בעזרת פקודת LIMIT, מינוף בIB) שוק ההון 10
M הפקדה מעל לתקרת הפנסיה המקיפה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
א הפקדה מעל תקרת הפטור בקרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ע פתיחת תיק עוסק פטור פיקטיבי רק לצורך הפקדה בקרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
U קופת גמל בניהול אישי - סכום הפקדה ראשוני פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
C הפקדה לפנסיה וקה"ש בחופשת לידה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
deussex אחוז הפקדה 7% לפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
1337justme דוגמא ל"טופס קוביות" ושאלה על ביטוח אכ"ע מעל תקרת הפקדה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
פ תאריך ערך של הפקדה בקרן השתלמות/גמל/פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
Tim_Duncan קרן השתלמות - מעבר עבודה, הפקדה לאחר שנים, שימור תנאים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
שם משתמש בעייתי דמי ניהול: הפקדה מול צבירה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
P הכנסת הפקדה עצמאית של קרן השתלמות בגליון הוצאות/הכנסות משפחתי? צרכנות פיננסית 3
א הפקדה של מקסימום בתחילת שנה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
ח מס על הפקדה לקרן השתלמות (לא) מעבר לתקרה מיסים 16
E הפקדה לקרן השתלמות שלא במסגרת חודשית פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 12
D פתיחת קרן IRI - הפקדה עצמית פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
C עיכוב הפקדה לקרן השתלמות ira פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
A הפקדה לקרן ההשתלמות מעל התקרה השנתית פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 56
K קרן השתלמות הפקדה מעבר לפטור ממס הוני פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
כ קרן השתלמות - הפקדה מעל לגבול הפטור פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 17
T פנסיה הפקדה עצמאית ומיסוי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
M האם הפקדה חודשית קטנה עוזרת לתיק של 1.5 מליון שח? שוק ההון 12
M קופת גמל להשקעה או הפקדה במסחר עצמאי ? שוק ההון 12
A שינוי בפרטי הפקדה שקלית לאינטראקטיב פוסטים מאיכות נמוכה 1
נ חיסכון פנסיוני- הפקדה חסרה - אוליי מישהו יכול לכוון אותי מה עושים בבקשה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
C תזמון הפקדה כל חודש שוק ההון 15
ס הפקדה לקרן פנסיה מחקה sp מעבר לתקרה והקצאת נכסים בתיק פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
M התייעצות לבחירת מסלול מעל תקרת הפקדה לפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
כ הפקדה עודפת לקרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 21

נושאים דומים

Back
למעלה