• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

הפקדה בשקלים והמרת שקל-מט"ח ב-Interactive Brokers

אתה מדבר מניסיון? אתה עובד עם ib ומעביר להם דולרים?
עובד עם IBKR. העברתי אליהם דולרים (מהפועלים).. אבל לא בשנים האחרונות.
אין ספק שאתה לא חייב במס על העברה לחשבון השקעות. השאלה היא איך לשכנע בזה את הבנק שלך.
יכול להיות שמספיק להוציא להם אישור קיום חשבון (או את פרטי ההעברה שהם מספקים לך). נשמע שאתה מנסה דרך האתר ואולי עדיף שתדבר עם מישהו ישירות.

עובד עם IBKR. העברתי אליהם דולרים (מהפועלים).. אבל לא בשנים האחרונות.
אין ספק שאתה לא חייב במס על העברה לחשבון השקעות. השאלה היא איך לשכנע בזה את הבנק שלך.
יכול להיות שמספיק להוציא להם אישור קיום חשבון (או את פרטי ההעברה שהם מספקים לך). נשמע שאתה מנסה דרך האתר ואולי עדיף שתדבר עם מישהו ישירות.
בדיוק, אני מנסה דרך האתר.. אנסה ביום ראשון מול הבנקאי... הכל ארכאי במדינה הזאת

אם זה יעזור למישהו
אחרי יצירת נוטיפיקציה עשיתי העברה רגילה של USD מחשבון מט"ח והגיע ל IB תוך יומיים
האם העברת לחשבון בנק בארץ של IB (סיטי) או חשבון בנק בחו"ל ?

תודה.

כאשר אני מנסה מהבנק שלי בישראל להעביר את המטח אליהם, הוא מחייב אותי ב 25% מס, מה אני עושה בשביל לא לשלם את המס הזה?
קרא גם קצת במעלה השרשור מכאן וכמה הודעות קדימה (גם בעמוד העוקב).
האם העברת לחשבון בנק בארץ של IB (סיטי) או חשבון בנק בחו"ל ?
העברות מט"ח הן לחשבונות בנק זרים. העברת שקלים היא לחשבון המקומי.

ניסיתי להעביר מספר פעמיים כסף ל-IB דרך הבנק בציון באחר, ושם כתבתי את השם שלי והשם של החשבון. כל פעם מקבל הודעה מIB שצריך לכתוב את השם משתמש IB והשם שלי.

האם צריך לרשום את השם שלי ושם החשבון גם בשם המוטב בהעברה בבנק ?

מנצל את השרשור הזה לשאלה שלא ברורה לי (מודה לא קראתי את כל 138 הדפים):

לפני כחודש העברתי שקלים מ-IB לבנק שלי ונכנסתי שם למינוס בשקלים, מתוך הנחה שאחרי כמה ימים אמיר יורו שנכנס לי לחשבון לשקלים ואסגור את המינוס ב-IB (לציין שאני במינוס גם ביורו). אבל קיבלתי הודעה שלא ניתן להמיר מטבעות שכוללים שקלים כדי להיכנס או להרחיב מינוס . אז רק כדי לוודא שהבנתי:
1. מותר לי למשוך שקלים ולהיכנס למינוס אבל לא להמיר ולהיכנס למינוס?
2. האם כדי בכל זאת להשתמש במרג'ין הזול על יורו ובעלויות ההמרה הנמוכות ב-IB אני יכול לעקוף את הבעיה ככה: להעביר מהבנק הישראלי שלי ל-IB סכום של 20 אלף שח, לסגור את המינוס השקלי, להמיר יורו ב-IB ל-20 אלף שח ולהעביר חזרה לבנק בישראל וככה בעקיפין לעשות את אותה הפעולה? או שגם זה לא אפשרי?

לפני כחודש העברתי שקלים מ-IB לבנק שלי ונכנסתי שם למינוס בשקלים, מתוך הנחה שאחרי כמה ימים אמיר יורו שנכנס לי לחשבון לשקלים ואסגור את המינוס ב-IB (לציין שאני במינוס גם ביורו). אבל קיבלתי הודעה שלא ניתן להמיר מטבעות שכוללים שקלים כדי להיכנס או להרחיב מינוס . אז רק כדי לוודא שהבנתי:
יכול להיות שניסית להמיר את היורו לפני שעבר מספיק זמן מההפקדה של היורו? אחרת לא צריכה להיות בעיה.
(להבנתי: כישראלי אתה לא יכול להיכנס למינוס מהמרת מטבע, לא משנה איזה מטבע מעורב. אם ההפקדה עוד לא סופית זה נחשב מינוס. ברגע שהיורו סופית בחשבון שלך ועבר settlement, אתה יכול להמיר אותו לשקלים גם אם אתה במינוס שקלים - זו לא פעולה שמייצרת מינוס ואין בעיה לעשות אותה. אין סיבה להעביר שקלים מהבנק רק עבור ההמרה לשקלים.)

עריכה: החמצתי את זה שאתה במינוס ביורו. אי אפשר לבצע המרת מטבע שמייצרת מינוס כלשהו. לא תוכל להמיר יורו לשקלים גם כשלא תהיה במינוס שקלים.

נערך לאחרונה ב:
@doc29
לא יודע תשובה לשאלה שלך אבל, היה פה דיונים על הנושא כדאי לחפש.
דובר שם שכנראה שאפשרי להחזיק שני חשבונות ב IB ולהעביר דולרים במארג'ין מאחד לשני, ואז להמיר בשני ולהעביר שקלים לארץ.
לא ניסיתי בעצמי.

למי שזה מעניין אותו, העבירו אותי מ ib uk ל ib ir בגלל הבריקסיט, הבעיה שזה יצר זה שבישות החדשה באירלנד אין תמיכה בהעברת כסף ישראלי... אומרים שזה יסתדר בשבועות הקרובים.
הודעה שקיבלתי לגבי החשבון האירי.
"We do not plan to add support for funding in ILS currency at IBIE unfortunately"

האם מישהו נפגע מאותו עינין והעביר את החשבון שלו למדינה אחרת כדי להיות מסוגל להפקיד שקלים? אם כן, לאן ואיך?
תודה לעונים

• אהבתי
Reactions: Roi
האם מישהו נפגע מאותו עינין והעביר את החשבון שלו למדינה אחרת כדי להיות מסוגל להפקיד שקלים?
אני חושב שלרוב האנשים פה יש חשבון בארה"ב (ואולי כמה בהונג קונג דרך אינטר-קפריסין)

הודעה שקיבלתי לגבי החשבון האירי.
"We do not plan to add support for funding in ILS currency at IBIE unfortunately"

האם מישהו נפגע מאותו עינין והעביר את החשבון שלו למדינה אחרת כדי להיות מסוגל להפקיד שקלים? אם כן, לאן ואיך?
תודה לעונים
אני נפגעתי מזה.
מה שאני מנסה לעשות, זה לפתוח חשבון נוסף עם האזרחות הישראלית שלי ולהעביר את התיק שלי לשם, זה בבחינה, כרגע אני לא יודע אם זה יעבור חלק...
אעדכן

@doc29
לא יודע תשובה לשאלה שלך אבל, היה פה דיונים על הנושא כדאי לחפש.
דובר שם שכנראה שאפשרי להחזיק שני חשבונות ב IB ולהעביר דולרים במארג'ין מאחד לשני, ואז להמיר בשני ולהעביר שקלים לארץ.
לא ניסיתי בעצמי.
הי, עברתי על מאות הודעות ואני פשוט לא מצליח למצוא. הצלחתי למצוא הצעה להיכנס למרגין במטבע אחר ולהעביר לשירות אחר (כמו טרנספרוויז), להמיר שם לשקלים ולהחזיר לib אבל זה גם לא זול במיוחד.

האם הכוונה הייתה באמת לשני חשבונות ib? איך זה אפשרי בכלל לאותו אדם? האם מישהו זוכר במה מדובר?

הי, עברתי על מאות הודעות ואני פשוט לא מצליח למצוא. הצלחתי למצוא הצעה להיכנס למרגין במטבע אחר ולהעביר לשירות אחר (כמו טרנספרוויז), להמיר שם לשקלים ולהחזיר לib אבל זה גם לא זול במיוחד.

האם הכוונה הייתה באמת לשני חשבונות ib? איך זה אפשרי בכלל לאותו אדם? האם מישהו זוכר במה מדובר?
יש לי שני חשבונות ב IB, ומשכתי פעמיים סכומים גדולים בדרך זו ללא בעיה.

אפשר ליצור חשבון נוסף ללא בעיה במספר קליקים. תסתכל תחת הגדרות ה account שלך. יש לך שם create a new account או משהו כזה.
בחשבון שממנו רציתי למשוך לבנק בישראל הייתי ב margin דולרי.
ביצעתי העברה פנימית של הסכום בדולרים אותו רציתי למשוך לחשבון החדש. ההעברה מתבצעת באופן מיידי.
בחשבון החדש ביצעתי המרה מדולרים לשקלים, ואז יזמתי משיכה בשקלים לחשבון הבנק בארץ.
בוצע פעמיים באופן חלק.

שים לב שעל כל חשבון ב IB תחויב בעמלות והתנאים הרגילים. החשבון יהיה פטור מעמלת אחזקת חשבון בסך 10 דולר אם יהיו בו נכסים בסך 100 אלף דולר ומעלה. אם יש לך 200 אלף דולר לפחות, הפטור יחול על שני החשבונות ללא קשר כיצד מחולקים הנכסים בין החשבונות.

ממש לא הבנתי את התגובה, רוצה לפרט?
אפשר לפתוח חשבון נוסף עם האזרחות הישראלית שלי בלי להעביר את התיק שלי לשם
לא ככה ?
(נגיד דרך captrader).

או במילים אחרות - אתה לא חייב לסגור את החשבון הקיים שלך. אתה יכול לפתוח אחד נוסף שישמש רק להפרדת שקלים, וממנו תוכל להעביר את הכסף לחשבון הנוכחי שלך.
החיסרון שאני רואה הוא שכנראה אי אפשר בכלל להחזיק ש"ח בחשבון שלך, מה שאומר לעשות המרה דרך captrader מה שקצת יותר יקר.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
Michel ביצוע מהלך משמעותי של הפקדה עצמאית בקרן פנסיה מקיפה. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
N הפקדה עצמאית לפנסיה ממלגת דוקטורט פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
צ קרן השתלמות לעצמאי - מעל תקרת הפקדה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
מ מיסוי - הפקדות לפנסיה מול הפקדה לקופת ג בניהול אישי מיסים 1
A הפקדה לתיק ההשקעות במט"ח שוק ההון 2
ס תקרת הפקדה בקרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
א הפקדה לקהש ביום האחרון בשנה - ולקבל רווחים של שנה שלמה? שוק ההון 9
Z זיכוי וניכוי מרווח הון בשל הפקדה לפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
O בית השקעות למסחר עצמאי ללא הפקדה ראשונית. שוק ההון 11
D נוסחה לחישוב הפקדה מצטברת וריבית שוק ההון 12
S מעסיק משלם על ביטוח אובדן כושר עבודה - שאלה לגבי הפקדה לקרן פנסיה משלימה או קופת גמל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
ה המחאה או הפקדה צרכנות פיננסית 2
ס קיזוז רווח הון כנגד הפקדה עצמאית לפנסיה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
א הפקדה של מעל 100k usd לib צרכנות פיננסית 1
S הפקדה מעל התקרה בקרן השתלמות - האם זה שווה את זה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 18
D הפקדה לבית השקעות באמצעות כ.אשראי שוק ההון 4
S משיכת גמל להשקעה עבור הפקדה לפקדון, האם משתלם ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
G הוזלת עמלות הפקדה באינטרקטיב ישראל שוק ההון 3
~berlin~ הפקדה של 50,000 ש"ח בקרן סל שוק ההון 4
ש הפקדה לקרן השתלמות וקופת גמל במסלול פאסיבי שוק ההון 4
D דוח שנתי למס הכנסה 1301 - החזר מס על הפקדה לביטוח חיים - באיזה סעיף? מיסים 4
מ הפקדה שלילית בקרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ז תזמון השוק + מינוף (בפועל: הפקדה חודשית ורכישה בעזרת פקודת LIMIT, מינוף בIB) שוק ההון 10
M הפקדה מעל לתקרת הפנסיה המקיפה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
א הפקדה מעל תקרת הפטור בקרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ע פתיחת תיק עוסק פטור פיקטיבי רק לצורך הפקדה בקרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
U קופת גמל בניהול אישי - סכום הפקדה ראשוני פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
C הפקדה לפנסיה וקה"ש בחופשת לידה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
deussex אחוז הפקדה 7% לפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
1337justme דוגמא ל"טופס קוביות" ושאלה על ביטוח אכ"ע מעל תקרת הפקדה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
פ תאריך ערך של הפקדה בקרן השתלמות/גמל/פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
Tim_Duncan קרן השתלמות - מעבר עבודה, הפקדה לאחר שנים, שימור תנאים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
שם משתמש בעייתי דמי ניהול: הפקדה מול צבירה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
P הכנסת הפקדה עצמאית של קרן השתלמות בגליון הוצאות/הכנסות משפחתי? צרכנות פיננסית 3
א הפקדה של מקסימום בתחילת שנה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
ח מס על הפקדה לקרן השתלמות (לא) מעבר לתקרה מיסים 16
E הפקדה לקרן השתלמות שלא במסגרת חודשית פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 12
D פתיחת קרן IRI - הפקדה עצמית פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
C עיכוב הפקדה לקרן השתלמות ira פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
A הפקדה לקרן ההשתלמות מעל התקרה השנתית פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 56
K קרן השתלמות הפקדה מעבר לפטור ממס הוני פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
כ קרן השתלמות - הפקדה מעל לגבול הפטור פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 17
T פנסיה הפקדה עצמאית ומיסוי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
M האם הפקדה חודשית קטנה עוזרת לתיק של 1.5 מליון שח? שוק ההון 12
M קופת גמל להשקעה או הפקדה במסחר עצמאי ? שוק ההון 12
A שינוי בפרטי הפקדה שקלית לאינטראקטיב פוסטים מאיכות נמוכה 1
נ חיסכון פנסיוני- הפקדה חסרה - אוליי מישהו יכול לכוון אותי מה עושים בבקשה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
C תזמון הפקדה כל חודש שוק ההון 15
ס הפקדה לקרן פנסיה מחקה sp מעבר לתקרה והקצאת נכסים בתיק פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
M התייעצות לבחירת מסלול מעל תקרת הפקדה לפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5

נושאים דומים

Back
למעלה