• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

הפקדה בשקלים והמרת שקל-מט"ח ב-Interactive Brokers

אני מחכה שמישהו ירים את הכפפה ויתן לסחור דרכם בכספים ״נעולים״: קרן השתלמות וקופת גמל בניהול אישי (עם הפקדות פנסיונית)

אני רוצה מטעמי שמרנות ופיזור סיכונים להחזיק חלק מהכסף בבנק בארץ וחלק בחשבון בIB.

מצער מאוד שהעמלה על קבלת מטח מבנק אחר אינה מפוקחת על ידי בנק ישראל.
תעביר לבנק הדואר בארץ ומשם לבנק אחר בארץ.
בד"כ זהו המסלול הזול ביותר.
אני זוכר שבזמנו האופציה של חבר מביא חבר באקסלנס הייתה הזולה ביותר בארץ.
כבר לא.
מישהו יכול לעדכן האם ישנה אופציה זולה יותר לרכישת קרנות אמריקאיות?
למיטב זכרוני יש הצעות טובות יותר, דבר עם @doc29 אאל"ט הוא כתב על זה.
מהן העלויות של רכישת האיריות בלונדון לדוגמה?
בזה IBI (והבנקים) הכי זולים.
השניים, גם בנק י-ם מציעים זאת.
כנראה התכוון הראשונים מבתי ההשקעות.

כי העברה יוצאת מבנק הדואר לבנק אחר בארץ לא כפופה לעמלה בפיקוח של 10 דולר.
אז פספסתי את זה.
למה לא כפוף? ומתי כן כפוף?

למה לא כפוף? ומתי כן כפוף
למה זאת שאלה טובה.
אני מניח כי בנק הדואר לא מסווג כבנק מסחרי, ולכן מה שחל על בנק מסחרי לא חל על בנק הדואר.
אין להם גם מסלולי עמלות לדוגמא.
כפוף כאשר ההעברה היא מחשבון הלקוח לחשבון הלקוח בבנק מסחרי.

אולי מישהו ירים את הכפפה ויפרסם טבלה של כל האפשרויות לסחור דרך IB? ישירות, דרך אינטראקטיב ישראל, דרך בנק ירושלים ודרך אקסלנס (יש עוד דרכים?) מה העלויות בכל שיטה, איזה ביטוח יש ומה הסיכונים (אמיתיים ותיאורטיים), מה השלכות המיסוי, איך התמיכה והשירות...
זה קצת עבודה אבל זה יהיה שירות ענק לבאי הפורום שלא מצליחים להתמודד עם 51 דפי דיון (אני עברתי כמעט על הכל ועדיין מבולבל מאוד...). אולי מישהו כבר עשה כזו השוואה?

אולי מישהו ירים את הכפפה ויפרסם טבלה של כל האפשרויות לסחור דרך IB? ישירות, דרך אינטראקטיב ישראל, דרך בנק ירושלים ודרך אקסלנס (יש עוד דרכים?) מה העלויות בכל שיטה, איזה ביטוח יש ומה הסיכונים (אמיתיים ותיאורטיים), מה השלכות המיסוי, איך התמיכה והשירות...
זה קצת עבודה אבל זה יהיה שירות ענק לבאי הפורום שלא מצליחים להתמודד עם 51 דפי דיון (אני עברתי כמעט על הכל ועדיין מבולבל מאוד...). אולי מישהו כבר עשה כזו השוואה?
בדף הפרופיל של @TunaGolem (אולי מלבד אקסלנס שהם חדשים)

ההמרה לדולר אצל אקסלנס זה 0.5% ללא קשר לזה שזה IB?

• אהבתי
Reactions: Ran

לגבי הביטוחים - אני כמעט בטוח שהמסקנה בפורום הייתה שביטוח SIPC עד סכום של 500,000$ תוכל לקבל רק באמצעות מסחר ישיר דרך IB. המסקנה הייתה שמחדל של אינטר ישראל לא יבוטח על ידי ה-SIPC משום שהגוף הישראלי אינו מפוקח על ידיו (וגם לא על ידי הרשות הישראלית לני"ע, אגב).
הביטוח של ה-SIPC חל על קרנות אמריקאיות ולא על קרנות איריות לדוגמה. עלתה טענה בפורום שגם הקרנות האיריות מבוטחות על ידי האיחוד האירופאי עד סכום של €100k, אך לא ברור האם הביטוח מגן גם מפני מעילות.

מבחינת ביטחון הכסף, אני סבור שבנק בעל דירוג אשראי גבוה (לאומי והפועלים) או בית השקעות אמריקאי בפיקוח ה-SIPC (אינטראקטיב ברוקרס, TD Amitrade ועוד) מספקים את רמת ההגנה הגבוהה ביותר.
מבחינת הסיכון של מס ירושה על הקרנות האמריקאיות מחד לעומת הסיכון בהעדר ביטוח SIPC בקרנות שאינן אמריקאיות מאידך, אני מאמין כי הדרך הטובה ביותר לגדר את הסיכונים היא על ידי השקעה בשני סוגי הקרנות, אמריקאיות ולא-אמריקאיות, גם יחד.

הערה: איני בעל מקצוע ויתכן מאוד שאני טועה. לא ממליץ, לא מייעץ ולא לוקח אחריות על אמיתות הנתונים.

קרנות האיריות מבוטחות על ידי האיחוד האירופאי עד סכום של €100k
צריך לעשות הפרדה, מה סוג המעילה ואיפה משפטית הקרן התאגדה ואיפה רשום הברוקר משפטית.
כעיקרון באיחוד אירופאי הביטוח הוא עד 100 אלף יורו לכסף בבנק.
עד 20 אלף להשקעות בברוקר.
באנגליה הרף הוא יותר גבוה והוא נקוב בפאונד בריטי.
בארץ אין ביטוח לא של בנקים ולא של חברי בורסא..
הכסף הלא מושקע בברוקר יושב בנאמנות בחשבונות בנק ויש חוק נאמנות ממש ברור בארץ, אישית לא רואה יתרון לבנק לאומי/ הפועלים בהקשר של ביטוח.
מניות חו"ל בכל מקרה יושבות בנאמנות בברוקר ב חו"ל ולא בבנק הפועלים/ לאומי/ אקסלנס.

ומה הסכום ואיפה הוא מופיע.
איני יודע אבל כנראה מופיע בתקנון הבורסה הזמין לציבור באתר שלהם וגם מופיע בהנחיות החוק והרשות לני"ע.
קיימים תקדימים של ערבות מדינה וקיימת הצעת חוק לביטוח פקדונות בבנקים הקטנים.
אני לא מדבר על מזומן או פק"מים, אני מדבר על ני"ע.
אין תקנה/ חוק עם הגדרה ברורה.
יש.

תקנון הבורסה
אין סכום מפורש.
קיים תקנון הבורסא המגדיר מה נדרש מכל חבר בורסא בחלוקה לבנק/ בית השקעות, אבל אין הגדרה בסגנון של ביטוח 100 שקל לחשבון של כל לקוח.
רק מדברים על ביטוח נאות.
http://www.tase.co.il/Heb/AboutTASE...lification/Pages/MembershipQualification.aspx

קיים "חוק השקעות משותפות בנאמנות", אבל גם הוא לא מדבר על סכום בו מוגן המשקיע הפשוט.

, אבל אין הגדרה בסגנון של ביטוח 100 שקל לחשבון של כל לקוח.
רק מדברים על ביטוח נאות.
יש הגדרות מדוייקות של הון עצמי מינמלי לריתוק ויש גם מינימום שנדרש לביטוח (ונדרש), איני יודע מה הוא.

עדכון עמוד ניהול החשבון ב-IB:
אז אחרי שכולם הבחינו די מהר שהדשבורד לניהול החשבון די איטי ומסורבל, סוף סוף מעדכנים את הגרסא.
אמ;לק: הכניסה לדשבורד החדש כבר פעילה. חפשו ב-LOG IN למטה - Account Managment Beta New
לגבי המהירות, אני לא בטוח שיש שיפור.

IB Customer Communiqué

Account Management Completely Reimagined
Beta Release Now Available
We are pleased to announce the Beta release of our new Account Management system. We have rebuilt Account Management from the ground up with a modern, easy-to-use, and intuitive interface designed for and consistent across any desktop or mobile device.

• The simplified menu gives you quick and easy access to all Account Management functions.
  • Quickly access all account and user settings from two simple screens.
  • Statements, trade confirmation reports and flex queries are available from a single screen.
  • Pending items, messages and corporate actions are accessible from any screen in Account Management.
  • Clients with multiple accounts can take advantage of our new intuitive account selector specifically designed to make it easier to find and choose linked and partitioned accounts.

Our Beta version is launching with 80% of existing Account Management functionality available, and we expect to complete the remainder by September. For advisors, brokers and other institution accounts, our Dashboard for client management will not be immediately available. In the fall, we will be introducing an entirely new combined Dashboard and Customer Relationship Manager (CRM) interface for client management from a desktop as well as mobile devices.

Give us your feedback! The new Account Management contains a feedback link that you can use to send us your comments and concerns, which we always welcome.

To access the new Account Management Beta, click on the login menu on our website.

גיליתי את זה לפני מספר שנים אחרי שחצי שנה הייתי במינוס דולר קנדי (עם דולרים בחשבון) בגלל שקניתי מניה קנדית והנחתי בתומי שתתבצע המרת מטבעות אוטומטית. :$
השיעור עלה לך 1%
אני אישית בכלל לא מבין איך הם מחשבים את הריבית הזו, המספרים לא מסתדרים לי.

גיליתי את זה לפני מספר שנים אחרי שחצי שנה הייתי במינוס דולר קנדי (עם דולרים בחשבון) בגלל שקניתי מניה קנדית והנחתי בתומי שתתבצע המרת מטבעות אוטומטית.
אחד מהמעלות בחשבון ללא Margin . ועוד כמה טעויות שאפשר לעשות, כמו מכירה במקום קנייה;)

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
Michel ביצוע מהלך משמעותי של הפקדה עצמאית בקרן פנסיה מקיפה. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
N הפקדה עצמאית לפנסיה ממלגת דוקטורט פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
צ קרן השתלמות לעצמאי - מעל תקרת הפקדה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
מ מיסוי - הפקדות לפנסיה מול הפקדה לקופת ג בניהול אישי מיסים 1
A הפקדה לתיק ההשקעות במט"ח שוק ההון 2
ס תקרת הפקדה בקרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
א הפקדה לקהש ביום האחרון בשנה - ולקבל רווחים של שנה שלמה? שוק ההון 9
Z זיכוי וניכוי מרווח הון בשל הפקדה לפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
O בית השקעות למסחר עצמאי ללא הפקדה ראשונית. שוק ההון 11
D נוסחה לחישוב הפקדה מצטברת וריבית שוק ההון 12
S מעסיק משלם על ביטוח אובדן כושר עבודה - שאלה לגבי הפקדה לקרן פנסיה משלימה או קופת גמל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
ה המחאה או הפקדה צרכנות פיננסית 2
ס קיזוז רווח הון כנגד הפקדה עצמאית לפנסיה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
א הפקדה של מעל 100k usd לib צרכנות פיננסית 1
S הפקדה מעל התקרה בקרן השתלמות - האם זה שווה את זה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 18
D הפקדה לבית השקעות באמצעות כ.אשראי שוק ההון 4
S משיכת גמל להשקעה עבור הפקדה לפקדון, האם משתלם ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
G הוזלת עמלות הפקדה באינטרקטיב ישראל שוק ההון 3
~berlin~ הפקדה של 50,000 ש"ח בקרן סל שוק ההון 4
ש הפקדה לקרן השתלמות וקופת גמל במסלול פאסיבי שוק ההון 4
D דוח שנתי למס הכנסה 1301 - החזר מס על הפקדה לביטוח חיים - באיזה סעיף? מיסים 4
מ הפקדה שלילית בקרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ז תזמון השוק + מינוף (בפועל: הפקדה חודשית ורכישה בעזרת פקודת LIMIT, מינוף בIB) שוק ההון 10
M הפקדה מעל לתקרת הפנסיה המקיפה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
א הפקדה מעל תקרת הפטור בקרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ע פתיחת תיק עוסק פטור פיקטיבי רק לצורך הפקדה בקרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
U קופת גמל בניהול אישי - סכום הפקדה ראשוני פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
C הפקדה לפנסיה וקה"ש בחופשת לידה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
deussex אחוז הפקדה 7% לפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
1337justme דוגמא ל"טופס קוביות" ושאלה על ביטוח אכ"ע מעל תקרת הפקדה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
פ תאריך ערך של הפקדה בקרן השתלמות/גמל/פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
Tim_Duncan קרן השתלמות - מעבר עבודה, הפקדה לאחר שנים, שימור תנאים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
שם משתמש בעייתי דמי ניהול: הפקדה מול צבירה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
P הכנסת הפקדה עצמאית של קרן השתלמות בגליון הוצאות/הכנסות משפחתי? צרכנות פיננסית 3
א הפקדה של מקסימום בתחילת שנה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
ח מס על הפקדה לקרן השתלמות (לא) מעבר לתקרה מיסים 16
E הפקדה לקרן השתלמות שלא במסגרת חודשית פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 12
D פתיחת קרן IRI - הפקדה עצמית פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
C עיכוב הפקדה לקרן השתלמות ira פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
A הפקדה לקרן ההשתלמות מעל התקרה השנתית פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 56
K קרן השתלמות הפקדה מעבר לפטור ממס הוני פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
כ קרן השתלמות - הפקדה מעל לגבול הפטור פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 17
T פנסיה הפקדה עצמאית ומיסוי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
M האם הפקדה חודשית קטנה עוזרת לתיק של 1.5 מליון שח? שוק ההון 12
M קופת גמל להשקעה או הפקדה במסחר עצמאי ? שוק ההון 12
A שינוי בפרטי הפקדה שקלית לאינטראקטיב פוסטים מאיכות נמוכה 1
נ חיסכון פנסיוני- הפקדה חסרה - אוליי מישהו יכול לכוון אותי מה עושים בבקשה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
C תזמון הפקדה כל חודש שוק ההון 15
ס הפקדה לקרן פנסיה מחקה sp מעבר לתקרה והקצאת נכסים בתיק פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
M התייעצות לבחירת מסלול מעל תקרת הפקדה לפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5

נושאים דומים

Back
למעלה