1. אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על בקשת או מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ אישי מבעל הרישיון המתאים.

הפקדה בקה"ש מעבר לתקרה - רוצה לוודא שהבנתי

הנושא בפורום 'פינת המשקיעים' פורסם ע"י Am-Ti, ‏7/8/19.

1. Am-Ti

Am-Ti משתמש סולידי

אהלן
    1. בעבודה שלי היום אני מקבל הפרשות קה"ש מעל לתקרה.
    2. תיק ההשקעות הכולל שלי מחולק 70% מניות 30% אגח.

כמה שאלות:
    - מכיוון שקרן ההשתלמות משמשת חשבון פטור ממס, אך הסכום שמעל התקרה אינו פטור, אני מבין שנוצר מצב של חוסר אופטימליות בניהול המס. אך האם זה העניין היחיד? או שיש כאן עוד משהו שאני מפספס?
    - כשמדברים על הטבות מיסוי בקה"ש אז מדברים על פטור ממס הכנסה וגם פטור ממס רווחי הון, האמנם? על החלק שמעל התקרה אני משלם מס הכנסה. אם כך, האם חוסר האופטימליות של ניהול המס הוא רק בניהול מס רווחי ההון או שיש עוד משהו שאני מפספס?
    - האם יש הבדל בין לבקש מהמעסיק להפקיד לקרן השתלמות נוספת את החלק שמעל התקרה, או לבקש שיעביר לחשבון עו"ש ומשם אפקיד בעצמי לחשבון ההשקעה? מה השיקולים?

תודה רבה!

2. KickR

KickR משתמש ותיק

חסרונות בהפקדה מעל התקרה:
    1. אם אתה לא בIRA השליטה בהקצאת הנכסים ובעמלות הנסתרות קטנה
    2. בכל מקרה אתה משלם דמי ניהול שכנראה (אלא אם כן תיק ההשקעות שלך בבנק) גבוהים בהרבה ממה שתשלם בתיק השקעות

יתרונות:
    1. חסכון שאפשר ״לשכוח ממנו״ (למשל, בהפקדה לחשבון יש סיכון שתמשוך את הכסף או תשתמש בו במקום להפקיד לתיק ההשקעות
    2. דורש פחות התעסקות מול המעסיק (שלא מחויב לתת לך את ההפקדה מעבר לתקרה לחשבון)

Am-Ti אוהב/ת את זה.
  3. תל אביבי

תל אביבי משתמש בכיר

יש יתרון נוסף - דחיית מס.
    גם על החלק שמעל התקרה, שחייב במס רווחי הון - תשלם את המס רק בפדיון. בינתיים אתה יכול לקנות ולמכור 100 פעם, ולא לשלם מס.
    כמובן, לא רלוונטי למי שממילא קונה קרן מחקה ומחזיק אותה למשך עשרות שנים.

Am-Ti אוהב/ת את זה.
  4. KickR

KickR משתמש ותיק

עקרונית זה מקצר את הזמן שצריך להחזיק קרן ישראלית בIRA לפני שמחליפים למשהו מחו״ל אבל אני לא בטוח אם זה יוצא יותר יעיל מלהעביר את הכסף מעל התקרה לתיק השקעות ממוסה

5. תל אביבי

תל אביבי משתמש בכיר

חלקנו משקיעים במניות ספציפיות, ואז ל-IRA יש יתרון גדול.
    יש אחרים שמשקיעים במדדים אבל אוהבים גידור מט״ח ולכן מעדיפים קרנות ישראליות. בשבילם, ה-IRA נותן אפשרות להחליף קרן ישראלית באחרת כאשר הישנה מעלה דמי ניהול, כנהוג בתרבות הישראלית, ללא ארוע מס.

כל אחד והתיק שלו.

ITS אוהב/ת את זה.
מוזמנים להשתמש בקישורי השותפים הבאים כדי לקנות באמאזון , להוריד ספרי שמע, או להקים אתר אינטרנט משלכם (מדריך מפורט - כאן). תודה על תמיכתכם באתר.
טוען...
נושאים דומים פורום תאריך
הפקדה ל-IB מחשבון לא על שמי פינת המשקיעים ‏ביום שבת ב- 15:27
מועד אחרון להפקדה לקופ"ג להשקעה. פינת המשקיעים ‏ביום שבת ב- 14:27
עצמאי ללא חבות מס - גובה הפקדה לקופת גמל פינת המשקיעים ‏11/10/19
מימוש אופציות והפקדה לחשבון בIB פינת המשקיעים ‏26/9/19
פיצול הפקדה לקרן השתלמות מעל תקרת הטבת המס פינת המשקיעים ‏11/7/19
  1. אתר זה משתמש בעוגיות דפדפן. אין באמור בפורום כדי להוות ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ השקעות המתחשב בצרכיו של כל אדם.