• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

העברת כספים לחו"ל\חשבון בינ"ל בעקבות הגירה לחו"ל

אביה

משתמש רשום
דירוג
5
שלום :)
אני עובר לחו"ל ובתקופה הראשונה אני אטייל הרבה עד שאמצא מדינה שארצה להשתקע בה (שמה שבטוח שהיא תהיה באיזור קו המשווה- בשביל לחיות במקום טרופי)
בחצי שנה הראשונה אני אהיה באוסטרליה ואני מתכוון לעבוד ולחסוך כספים.

האם כדאי לי להשאיר את החשבון שיש לי בארץ או להעביר את הכספים לאיזשהו חשבון בינ"ל (יש דבר כזה?)
בכל מקרה אני מתכוון לפתוח חשבון באוסטרליה.. ובמקרה הצורך, אצטרך להעביר כספים מהחשבון בארץ לאוסטרלי.
איזו דרך הכי טובה להעברת כספים ולהמרת מטבעות? וגם יש את כל הקטע של משיכת מזומנים פעם ב..

תודה :)

יש כמה דברים שצריך לקחת בחשבון לפני המהלך הזה:
1. תשלומים לביטוח לאומי - אתה תנדוד בין מספר מדינות לכן לא תקבל תושבות קבועה ולכן יש חובת תשלום לביטוח לאומי. אם לא כן, כשתחזור תקבל קנסות ותשלום רטרואקטיבי על מה שלא שילמת ולא תקבל ביטוח בריאות אלא לאחר 6 חודשים מיום החזרה לארץ. לכן, רצוי להשאיר את חשבון הבנק בארץ פעיל עבור הוראת קבע לביטוח לאומי.
2. תנסה לאתר סניפי בנק לאומי ו/או הפועלים בערים הראשיות שתהיה בקרבתן כך שנושא העברת כספים יקל עליך. הרי אתה אזרח ישראלי ולא תוכל לפתוח חשבון בנק במדינה זרה. את הנושא הזה תברר כאן בארץ לפני הנדידה.
3. תבדוק בבנק הדואר כמה כרטיסי דביט טעונים מראש במטבעות שונים אתה יכול לרכוש.
4. אל תסמוך על עבודה בחו"ל אלא אם יש לך ספונסר שיוכל להעסיק אותך במקצוע שלך וגם כך אתה אמור להוציא ויזה מיוחד לא ויזת תייר. ברור שתמיד תוכל לשטוף כילים ורצפות.
5. מה עם ביטוח בריאות, חיסונים.
אני זוכר את הפוסט הראשון שלך:
שלום, שמי אביה, בן 23, טבעוני-פירותני (תזונה טבעית- פירות בעיקר וקצת ירוקים), שואף לחיים פשוטים וטבעיים.
מאמין שאם נחזור לטבע שלנו, בכל המובנים (בין היתר- עולם ללא כסף וצרכנות), אנחנו והטבע רק נשגשג.
שואף לצאת מהתלות בכסף, ובינתיים מהתלות במסגרת העבודה בעזרת הסולידית :)
בימים אלה אני עובר על הארכיון, מנסה להבין איך להשקיע נכון ובעיקר איך לעשות זאת 'פיזית'-ליישם זאת.
תודה רבה דורין!
כתבת "שואף לצאת מהתלות בכסף", נראה לי שהמהלך שלך דורש ימבה כסף :)
האם אתה יכול לשתף אותנו מה גורם לך ומניע אותך להגר מהמדינה?
בהצלחה מכל הלב!

1. ביטלתי תושבות בישראל.
2. יש לי אזרחות צרפתית. ויש לי ויזת עבודה לשנה באוסטרליה. בנק לאומי אולי אמצא באוסטרליה אבל בשאר הארצות באיזורים הטרופיים אני בספק אם אמצא. חשבון בנק אפשר לפתוח, מן הסתם אם יש לי ויזת עבודה.
3. רעיון טוב. למרות שבדקתי פעם לגבי דולר אוסטרלי ואין להם.
4. עבודה תמיד יש. אני רוצה לעבוד בחקלאות אורגנית. אם לא אמצא בזה. אני מוכן להתפשר. כמובן עד רמה מסוימת..
5. לגבי בריאות יש לי הרבה מה לומר. ביטוח אני חושב שחשוב רק לרפואת חירום. אבל את זה כבר סגרתי..

אני כבר שנה וחצי כמעט לא עובד ואין לי שום תשואות. אין לי הרבה הוצאות. אורח החיים הטבעי לא מצריך כסף. הוא מצריך עצי פרי, מי מעיין/ נחל, טמפ' נוחה כל השנה (טרופי) וקהילה קרובה :)

מה שמניע אותי הוא לעשות לעצמי טוב :)
בא לי כל השנה את האפשרות לישון בחוץ באוויר הפתוח בלי הצורך בבגדים שמפרידים את העור מהסביבה וכך להרגיש מחובר וחופשי.
בא לי כל השנה שפע פירות שיגדלו בלי צורך בהשקעה מסיבית, כי בטרופי פירות גדלים כל השנה כי יש מספיק מים באדמה וחום.
מרגיש לי נכון לחיות במקומות שטבעית כיף בלי תלות בטכנולוגיה שמנתקת אותנו מעצמנו והסביבה. אני מאמין שזאת הדרך הנכונה שתוביל אותנו לשלווה עולמית, זה פותר כל כך הרבה דברים. מחלות, מלחמות, זיהום, פגיעה באיזון הטבע..

ותודה רבה <3

אביה כל הכבוד שאתה הולך על זה בענק.
לגבי פתיחת חשבון באוסטרליה, אני עשיתי את זה בזמנו לדעתי עם הדרכון הצרפתי גם. לא הייתה בעיה. אם אתה שוקל לטייל גם בניו זילנד (מומלץ בחום, אגב), שקול פתיחת חשבון בבנק ANZ (אוסטרליה-ניוזילנד) ואז החשבון שלך קיים בשתי המדינות. הכי קל (אם כי יכול להיות מלחיץ, תלוי בך) להביא כמה (2-4) אלפי דולרים אמריקאים איתך ולהחליף על אדמת אוסטרליה לדולר אוסטרלי ואז לפתוח איתם חשבון. לבדוק את שער ההמרה ואת ההפרשים בין הבנק לצ׳יינג׳ מראש יכול להפחית את ההפסד שלך. אפשרות נוספת להביא כרטיס אשראי ישראלי ולבצע משיכה של מטבע מקומי אבל אז יש לזה עמלות למכביר. תעשה את החשבון מה עדיף לך.
אוסטרליה מקום נהדר, אבל המזג אויר רחוק ממה שאתה מתאר, ברוב המדינה מדברי, בדרום החורף קר ובחלקים הטרופיים בעונה הרטובה החום והלחות יכולים להיות מאוד גבוהים. בלי קשר לזה כיף להיות שם וזו מדינה יפהפיה. :)

לגבי פתיחת חשבון באוסטרליה,
אוסטרליה מקום נהדר, אבל המזג אויר רחוק ממה שאתה מתאר, ברוב המדינה מדברי, בדרום החורף קר ובחלקים הטרופיים בעונה הרטובה החום והלחות יכולים להיות מאוד גבוהים. בלי קשר לזה כיף להיות שם וזו מדינה יפהפיה. :)

פתחתי כבר חשבון בCommonWealthBank.
הם גובים 4 דולר בחודש במקרה שההכנסה נמוכה מ2000 דולר בחודש.
אני כניראה אסתובב בין המדינות הטרופיות בעולם, אחרי אוסטרליה- תאילנד, הודו, אולי אתיופיה ואוגנדה ואחרי זה מרכז ודרום אמריקה. ולכן השאלה שלי היא איך אפשר להתנהל עם הכסף בצורה הזולה ביותר. האם כרטיס אשראי שממלאים בדואר זו האופציה הזולה ביותר?

מזג האויר בצפון אוסטרליה הטרופית הוא כמעט מה שאני מתאר- הטמפ' קבועות כל השנה, חוץ מזה שבחצי שנה של החורף קצת קר יותר בלילה, אבל עדיין חם לעומת ישראל.. (18 מעלות בלילה)

היי, מה שעושה לך את זה מבחינת מזג האויר, סבבה. מאחל לך טיול פוקח עיניים.

לגבי העמלות, תרים טלפון לבנק הדואר, תשאל. תרים טלפון ללאומי קארד, תשאל. וכל חברה אחרת שנראית לך. תרשום הכל בטבלה, תשווה. זה יותר בטוח לנסוע עם כרטיס אשראי מאשר מזומן. מונע כאב לב במקרה גנבה או אובדן. אבל משלמים על הבטחון הזה, יחסית לא מעט.

הכי זול זה מזומן, בבנק הדואר לוקחים 2% בערך על כל משיכה בנוסף לעמלת טעינה ועמלות המרה. (אתה יכול לראות פירוט באתר שלהם)
נראה לי שמאחר ומזומן זה מסוכן כנראה שלפחות במדינות הקרובות לאוסטרליה הכי זול יהיה להסתובב עם כרטיס אשראי אוסטרלי.. המחאות נוסעים הן גם אופציה. אבל אני חושב שזה גם מאוד תלוי במדינה כי יש מדינות שאין עמלות על המחאות נוסעים כמו סין ויש שעמלות יכולות להיגע ל5-8% שזה יותר מה-3% של הבנק..

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
T העברת כספים מהארץ לחו"ל ביורו צרכנות פיננסית 0
T האם חובה לדווח על העברת כספים לחו״ל ישירה במכירת RSU מיסים 5
ס העברת כספים ונכסי נדלן לחו"ל אוף טופיק 4
נ חובת דיווח על העברת כספים לחו"ל שוק ההון 3
doc29 העברת כספים לחו"ל צרכנות פיננסית 10
U העברת כספים לחו"ל לצורך קניית זהב בבוליון וולט (BullionVault) שוק ההון 15
N העברת כספים מחו״ל (דולרים) לארץ (שקלים) צרכנות פיננסית 8
T כדאיות העברת כספים מקופת גמל לפנסיה כללית? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 22
L העברת כספים מביטוח מנהלים לגמל - יתרה שאינה מובנת פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
מ העברת כספים לברוקר זר לבנק בחו״ל וספציפית לגבי IB שוק ההון 1