• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

העברת כספים מהירה - איך הכי כדאי?

danezeq

משתמש רשום
דירוג
3
שלום לכולם
אני מקים עסק קטן במסגרתו אני צריך שתיהיה לי את האפשרות לקבל תשלום מלקוחות באופן הכי מהיר שאפשר, כדי לספק לו את הסחורה במהירות האפשרית
המצב כיום בו העברת התשלום מסיימת באופן וודאי רק לאחד יום יומיים (במקרה של העברה) או 3-4 ימים (במקרה של צ'ק) מאטה מאוד את השירות שלי, כי אני לא יכול להזמין מהספקים לפני שאני בטוח שקיבלתי תשלום.

האם יש אפשרות להעביר כספים (באופן וודאי) בצורה מהירה?

כרטיס אשראי

בנוסף להעברת זה"ב שכנראה זה הדרך הטובה ביותר בשבילך אתה יכול גם לקבל המחאות בנקאיות.
לאשראי יש עלות לא מבוטלת ואפשר לבטל לך אותו הרבה יותר בקלות מהאופציות האחרות.

לגבי אשראי 2 שאלות:
1. מה העלות עבורי בממוצע?
2. האם זה הפיך ואוכל להתקע ללא תשלום? כלומר האם לקוח יכול לבטל את העברת התשלום באשראי אם לטענתו לא סיפקתי לו סחורה בזמן או שהוא לא מרוצה?

לגבי העברת זהב וצ'ק בנקאי, מדובר על עבודות שעלותן היא סביב ה1000 ש"ח. העברת זהב וצ'ק בנקאי מיועד למכירת רכב או דירה לא?

יש אפשרויות נוספות?

תודה

לגבי אשראי 2 שאלות:
1. בערך 2%.
2. הפיך! בהחלט תוכל להתקע.
ח. העברת זהב וצ'ק בנקאי מיועד למכירת רכב או דירה לא?
אין להם יעוד, כל אחד יכול לבצע העברת זהב או להוציא צ'ק בנקאי למה שהוא רוצה.
צ'ק בנקאי זה סיפור מהתחת להוציא, וזה לבזבז כמה שעות טובות בבנק, העלות היא סביב 20 ש"ח.
העברת זהב אפשרית אונליין בדרך כלל או במייל או בפקס, עלותה כ7 ש"ח.
יש אפשרויות נוספות?
מזומן.

1. לגבי אשראי, איך זה הפיך? מעניין אותי לדעת אם כנותן שירות וגם כצרכן, באילו תנאים אפשר לבטל העברה כסף בדיעבד?
2. לגבי העברת זה"ב זה נהוג לבקש מלקוח העברת זה"ב על סכומים כה קטנים? זה משהו שאפשר לבצע באפליקציה ללא שיחה עם בנקאי?
3. רוב ההתקשרות עם הלקוחות נעשית מרחוק ולכן מזומן יהיה לא רלוונטי. מה לגבי אפליקציות וכ'?

1. אם זה טלפוני זה הפיך בוודאות, לגבי שאר התנאים אני לא בקיא אבל בהנתן תנאים מסוימים זה הפיך.
2. האמת שלא, העברה בנקאי רגילה כן, אתה תראה את הכסף מהיום למחר ואם הלקוח ואתה באותו הבנק אז אולי מהיום להיום. איני מכיר את כל האפליקציות אבל במזרחי ודיסקונט עסקים כן אפשר אונליין.
3. כל האפליקציות שאני מכיר זה בסך הכל העברה בנקאית רגילה (מס"ב) עם GUI יפה.

כרטיס אשראי
ממש לא.
1. לגבי אשראי, איך זה הפיך? מעניין אותי לדעת אם כנותן שירות וגם כצרכן, באילו תנאים אפשר לבטל העברה כסף בדיעבד?
תחפש בגוגל "חוק כרטיסי חיוב", תוכל לראות את התנאים.
בגדול, יש 2 מסלולים של הכחשת עסקה: שימוש לרעה בכרטיס וכשל תמורה
כשל תמורה קצת יותר קשה להוכיח בארץ כלקוח, אבל שימוש לרעה (במיוחד בעסקאות אונליין) יחסית קל.

תודה למשיבים/ות

רגע אחד באפליקציות החיווי הוא מיידי - זה לא אומר שהכסף עבד באופן מיידי?

תודה למשיבים/ות

אפליקציה של הבנק זה כמו האתר, מבצעים העברת מס"ב
אם זה בנק לאותו בנק (נגיד לאומי ללאומי) רואים מיידית וזה סוג של סופי, אם זה בנק לבנק אחר רואים ביום עסקים הבא וזה גם סופי

וישנם גם אפליקציות תשלומים, שם המערכת יכולה לחייב את העו"ש או לחייב כרטיס אשראי כלשהו
לא בטוח ב"סופיות" העיסקה

העברת זהב תהיה הכי מהירה וסופית, החיסרון הוא העלות והזמינות
רק בימי עסקים ניתן להעביר וכל העברה זה 5-7 ש"ח
מה שזה אומר שזה קנס של כמה אחוזים על 100-200 ש"ח
וגם לא בטוח שכל לקוח יצליח לבצע זאת באופן עצמי

תשקול להשתמש בסולק אשראי כדי לאסוף מהלקוח אשראי לביטחון, תוכל מול חברת האשראי לנעול מסגרת ללקוח ולשחררה בהתקבל התשלום (בבנק או ווטאוור)

בכל מקרה, לא ניתן לדעת מה היקף ומחזור העיסקאות שאתה מתכנן לבצע

חפש קצת בגוגל תראה המון אנשים ש"נעקצו" באפליקציות.
אתה מקבל "אישור" מיידי, אבל אחרי יומיים כשהכסף לא מגיע האפליקציה אומרת לך "אופס, לא שמנו לב אבל השתמשו בכרטיס גנוב אז אתה לא מקבל את הכסף בסוף".

תודה על כל התשובות

לא זכור לי שביטלו לי עיסקה באשראי ב4-5 שנים שאני עובד עם אשראי, ואני גם עושה עיסקאות טלפוניות.
זו פרוצדורה מעט מורכבת לבטל עעסקה באשראי.
גם להעברת זהב יש לא מעט חסרונות.
כמה לקוחות יודעים לבצע העברת זהב לעומת כמות הלקוחות שיודעת לשלוף כרטיס אשראי?
למיטב ידיעתי העברת זהב ניתן לבצע עד השעה שש בערב. וזכור לי בנוסף שהיו אירועים שאנשים היו מזייפים צילומי מסך עם אישורי העברה.

לא זכור לי שביטלו לי עיסקה באשראי ב4-5 שנים שאני עובד עם אשראי, ואני גם עושה עיסקאות טלפוניות.
זה שלא ביטלו לך לא אומר שאי אפשר לבטל.
מכיר גם אנשים שלא נעלו את הבית שלהם ב 10 שנים האחרונות ואף אחד לא פרץ להם הבייתה...

הכל שאלה עם איזה לקוחות אתה מתעסק. אם הם אמינים באופן כללי אז הסיכון קטן. אם לא אז צריך יותר להתאמץ ולאבטח.

זו פרוצדורה מעט מורכבת לבטל עעסקה באשראי.
מעט. נורא מעט.
היא אפילו יותר קלה מאשר לשלוח הוראה להעברת זהב בחלק מהבנקים.
גם להעברת זהב יש לא מעט חסרונות.
כמה לקוחות יודעים לבצע העברת זהב לעומת כמות הלקוחות שיודעת לשלוף כרטיס אשראי?
מסכים לגמרי. החיים הם טרייד אוף.
ככל שאתה רוצה רמת ודאות יותר גדולה לתשלום ככה החיים ללקוח יהיו יותר מסובכים.

וזכור לי בנוסף שהיו אירועים שאנשים היו מזייפים צילומי מסך עם אישורי העברה.
זה היופי בהעברת זהב לעומת מסב - אתה לא צריך להסתמך על צילום מסך של מישהו אחר, הכסף מופיע אצלך בחשבון די מהר.

זה שלא ביטלו לך לא אומר שאי אפשר לבטל.
מכיר גם אנשים שלא נעלו את הבית שלהם ב 10 שנים האחרונות ואף אחד לא פרץ להם הבייתה...

הכל שאלה עם איזה לקוחות אתה מתעסק. אם הם אמינים באופן כללי אז הסיכון קטן. אם לא אז צריך יותר להתאמץ ולאבטח.

ציינתי את זה שלא ביטלו לי כדי להבהיר שהדבר הזה לא כ"כ שכיח, ולא כדי לומר שזה בלתי אפשרי לבטל.

מעט. נורא מעט.
היא אפילו יותר קלה מאשר לשלוח הוראה להעברת זהב בחלק מהבנקים.

אני חושב שאתה מגזים, רק כדי להגיע לנציג של חברת האשראי אתה צריך לחכות חצי שעה על הקו.
וברצינות...
פה יש לי קצת מחלוקת מולך, אתה צריך להוכיח שלא קיבלת את המוצר כדי להצדיק את הביטול. למיטב ידיעתי החברת אשראי מבצעת בירור מול הספק לפני שהיא מחזירה לך את הכסף.
בכל אופן אני חושב שהרוב המוחלט של האנשים שם בחוץ אין להם שום מושג שהם יכולים לבטל עיסקה, ובאילו תנאים.
אשאל אותך שאלה, היה את הסיפור האלה של הזקנים שמכרו להם ים של מוצרים דרך הטלפון, אם כ"כ פשוט לבטל את העיסקה אז למה אותם זקנים לא ביטלו את אותן עיסקאות?

זה היופי בהעברת זהב לעומת מסב - אתה לא צריך להסתמך על צילום מסך של מישהו אחר, הכסף מופיע אצלך בחשבון די מהר.

אם ביצעת לי העברת זה"ב ובהנחה שאנחנו לא באותו בנק, לצורך העניין אחרי שעה אני אראה את זה באפליקציה(כל כמה זמן האפליקציה מתעדכנת)?
כי אם האפליקציה מתעדכנת רק בסוף היום אז גם העברה לא תיתן מענה לפותח הפוסט.

נערך לאחרונה ב:
ציינתי את זה שלא ביטלו לי כדי להבהיר שהדבר הזה לא כ"כ שכיח, ולא כדי לומר שזה בלתי אפשרי לבטל.
לא אמרתי שזה כלכך נפוץ. זה מאוד תלוי בקלינטורה שלך.
יש לי חבר שעבד בחברת הימורים באינטרנט. כמות הכחשות העסקה שהם קיבלו היא פשוט מטורפת.
אני מניח שבחנות/מסעדה ממוצעת כמות ההכחשות אפסית יחסית.
אני חושב שאתה מגזים, רק כדי להגיע לנציג של חברת האשראי אתה צריך לחכות חצי שעה על הקו.
יש בנקים שבשביל העברת זה"ב דורשים שתגיע פיסית לסניף או במקרה הפחות גרוע שתשלח פקס (ואז תתקשר לוודא שהוא הגיע, ויסבירו לך איך לתקן כי לא רשמת משהו נכון וכו...)
נכון שיש הרבה בנקים שאפשר לעשות דרכם העברת זה"ב אונליין בקלות, אבל לצערינו זה לא ככה אצל כולם.
פה יש לי קצת מחלוקת מולך, אתה צריך להוכיח שלא קיבלת את המוצר כדי להצדיק את הביטול. למיטב ידיעתי החברת אשראי מבצעת בירור מול הספק לפני שהיא מחזירה לך את הכסף.
אני לא מדבר על ביטול בגלל "כשל תמורה" אלא על הכחשת עסקה (כלומר האדם טוען שזה לא הוא ושסתם גנבו לו את הכרטיס/פרטי הכרטיס).
במקרה כזה זה מאוד תלוי מה סוג העסקה. בעסקה במסמך חסר (כלומר עסקה אונליין) הביטול הרבה יותר קל ובהרבה מקרים ע"ח החנות.
אותו חבר מחברת ההימורים מספר שהם היו דורשים מאנשים צילומי ת"ז + חתימה על הסכם קניה ועוד כל מיני אמצעי הגנה כאלה, ועדיין היו הרבה כספים שחברות האשראי פשוט לקחו להם חזרה.

אם זאת עסקה עם כרטיס פיסי, אז יש יותר סיכוי שהכספים יגיעו מהביטוח של חברת האשראי.
בכל אופן אני חושב שהרוב המוחלט של האנשים שם בחוץ אין להם שום מושג שהם יכולים לבטל עיסקה, ובאילו תנאים.
אני מניח שרוב האנשים שם בחוץ, גם אם הם יודעים איך לעשות את זה, לא ירצו לבטל עסקה ולפגוע באותו עוסק כי אני מאמין שרוב האנשים לא מניאקים.
בגלל זה אני שוב אומר - זה מאוד תלוי מי ציבור הלקוחות שלך. אם אלו אנשים נורמטיביים ברובם אז הסיכון קטן יחסית. אם הלקוחות יותר בעייתיים (או בעלי פוטנציאל פגיעה גדול יותר) אתה צריך להיזהר יותר.
אם ביצעת לי העברת זה"ב ובהנחה שאנחנו לא באותו בנק, לצורך העניין אחרי שעה אני אראה את זה באפליקציה(כל כמה זמן האפליקציה מתעדכנת)?
כן. זה בדיוק היתרון של העברת זה"ב - היא מתבצעת באופן מיידי במהלך יום העסקים.
העברת מס"ב לעומת זאת מתבצעת רק במהלך הלילה מתישהו ואתה תראה את המידע המעודכן רק למחרת.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
T העברת כספים מהארץ לחו"ל ביורו צרכנות פיננסית 0
N העברת כספים מחו״ל (דולרים) לארץ (שקלים) צרכנות פיננסית 8
T כדאיות העברת כספים מקופת גמל לפנסיה כללית? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 22
L העברת כספים מביטוח מנהלים לגמל - יתרה שאינה מובנת פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
מ העברת כספים לברוקר זר לבנק בחו״ל וספציפית לגבי IB שוק ההון 1
O העברת כספים מ IBKR לבנק הבינלאומי צרכנות פיננסית 10
I העברת כספים ממנייה אחת לאחרת בתוך חשבון ה Etrade שלי שוק ההון 1
T העברת כספים לIRA קה״ש פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 20
T האם חובה לדווח על העברת כספים לחו״ל ישירה במכירת RSU מיסים 5
ס העברת כספים ונכסי נדלן לחו"ל אוף טופיק 4