• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.

העברת כספים לחו"ל לצורך קניית זהב בבוליון וולט (BullionVault)

unclnis

משתמש רשום
דירוג
2
שלום לחברי הפורום,

לאחר שעשיתי חיפוש בפורום ולא מצאתי מידע לגבי הנושא, רציתי לבקש את עזרתכם בבחירת הדרך הטובה ביותר להעברת כספים לחשבון הבנק של בוליון וולט בלונדון לצורך רישומם לחשבון שלי בחברה.

ביורוקרטיה: בשיחה עם נציגת הבנק שלי (בינלאומי) - הבנתי שנדרש אישור פקיד שומה כדי לעשות העברה של כל סכום שהוא לחשבון בנק בחו"ל שלא על שמי. האם זה נכון לגבי כל בנק/גוף מסחרי? יש טעם להיעזר ברו"ח?
האם יש דרכים פשוטות יותר להעביר את הכסף לבוליון וולט?
פרטי חשבונות הבנק של בוליון וולט שעליהם אפשר להעביר את הכסף

עמלות שאצטרך לשלם אם אבחר לעשות את ההעברה דרך הבנק:
עמלת העברה לחו"ל ומחו"ל 0.125% (סה"כ 0.25%)
עמלת שדר - 13$
0.175% - עמלת רכישה של דולרים משקלים לפי שער העברות גבוהה של אותו יום.
דעתכם?

תום

adamshalev

מודרטור
דירוג
22,460
העמלות נשמעות הגיוניות. תלוי בכח המיקוח שלך מול הבנק אולי תוכל לשפר קצת.

לגבי רו״ח - כל דבר שאתה צריך מול מס הכנסה ואתה לא בטוח לגביו, בייחוד אם זה משהו לא סטנדרטי כמו זה הייתי שוקל ברצינות לקחת רו״ח. אתה יכול לנצל את ההזדמנות ולהשתמש ברו״ח לעוד דברים כמו דו״ח שנתי וללמוד איך עושים דברים כאלה בעצמך.

למה אגב בחרת בבוליוו וולט ולא ETF על זהב? זה נשמע לי כמו כאב ראש לא קטן.

yossik

מודרטור
דירוג
12,885
ביורוקרטיה: בשיחה עם נציגת הבנק שלי (בינלאומי) - הבנתי שנדרש אישור פקיד שומה כדי לעשות העברה של כל סכום שהוא לחשבון בנק בחו"ל שלא על שמי. האם זה נכון לגבי כל בנק/גוף מסחרי?
לא מדוייק.
עד 10K$ רק חותמים על הצהרת ״הלבנת הון״ מעבר לזה אני לא יודע.

unclnis

משתמש רשום
דירוג
2
@adamshalev הבחירה בבוליון וולט היא כי להבנתי, זו האופציה השניה הכי טובה להחזקת זהב, כשראשונה לה היא רק החזקה פיזית בכספת בחו"ל. הכוונה כאן היא לא לשמירת זהב לצורך השקעה אלא בתור ביטוח כמו שמתייחסת עליו דורין @הסולידית .

השאיפה היא להעביר סכום של כ300K₪. מה לגבי בתי השקעות פרטיים כמו אי בי אי? יכול להיות שהם יכלוים להציע עמלות נמוכות יותר?

תודה!

adamshalev

מודרטור
דירוג
22,460
@adamshalev הבחירה בבוליון וולט היא כי להבנתי, זו האופציה השניה הכי טובה להחזקת זהב, כשראשונה לה היא רק החזקה פיזית בכספת בחו"ל. הכוונה כאן היא לא לשמירת זהב לצורך השקעה אלא בתור ביטוח כמו שמתייחסת עליו דורין @הסולידית .

השאיפה היא להעביר סכום של כ300K₪. מה לגבי בתי השקעות פרטיים כמו אי בי אי? יכול להיות שהם יכלוים להציע עמלות נמוכות יותר?

תודה!
מבדיקה שלי מול אייביאיי ואקסלנס אתה יכול להעביר מהם ואליהם כספים רק לחשבונות על שמך.

ביטוח מול מה בדיוק?
תתאר לי אירוע קטסטרופלי שבו הETF הכי גדול בעולם על זהב בבורסה הכי גדולה בעולם יחדל מלהתקיים אבל אתה כתושב בארץ ישראל תשמור על זכויותיך בחברה זרה כלשהי שמחזיקה זהב הרחק איפהשהו וכל המנגנונים הרגולטוריים עדיין יעמדו על כנם ולא תהיינה שום הגבלות על תנועת הון?

daat99

משתמש בכיר
דירוג
6,244
תתאר לי אירוע קטסטרופלי שבו הETF הכי גדול בעולם על זהב בבורסה הכי גדולה בעולם יחדל מלהתקיים אבל אתה כתושב בארץ ישראל תשמור על זכויותיך בחברה זרה כלשהי שמחזיקה זהב הרחק איפהשהו וכל המנגנונים הרגולטוריים עדיין יעמדו על כנם ולא תהיינה שום הגבלות על תנועת הון?
אין לי כח לחשוב על אירוע כזה... לא רוצה!

AlexNOSAM

משתמש בכיר
דירוג
2,101
זה נראה סביר לגמרי. אני עובד דווקא עם המתחרה שלהם GoldMoney וזה בערך הסיפור עם העמלות בארץ - אלה הם כל הקאצ'ים.
וכמובן, למקרה שאתה לא יודע, אתה תהיה חייב לשלם מס רווחי הון בגין רווחים אם וכאשר יהיו (וכנראה יהיו כמו שהבנקים המרכזיים ממשיכים להתנהג בימים אלו).
אם אירוע כזה יקרה, אנחנו כנראה ממילא נהיה במצב כל כך fucked up שכסף יהיה דאגה פחות משמעותית בשבילנו. בשביל תרחיש קיצוני כזה מה שאתה צריך זה שיהיה לך קצת כסף (silver) וזהב פיזיים בבית כאמצעי סחר חליפין, תחמושת, נשק ואוכל. ETFs יהיו פחות או יותר כבר מהדאגות הפחות חשובות בסדר העדיפויות שלך.

unclnis

משתמש רשום
דירוג
2
מבדיקה שלי מול אייביאיי ואקסלנס אתה יכול להעביר מהם ואליהם כספים רק לחשבונות על שמך.
תודה

תאר לי אירוע קטסטרופלי שבו הETF הכי גדול בעולם על זהב בבורסה הכי גדולה בעולם יחדל מלהתקיים
אני לא חושב שחייב לקרות אירוע קטסטרופלי כדי שiShares יפשטו את הרגל. האם זה לא קרה בעבר לענקים כמו ללימהן ברדרס? ומי באותו הזמן חשב שזה בגלל אפשרי?
יחד עם זה, פשיטת רגל בסדר גודל כזה - זה בהחלט אירוע די חריג, והוא לא חייב לקרות כדי שהETF יהפוך לחסר ערך. מציע לך להציץ בכתבה כאן שמדברת על כמה זהב פיזי באמת נמצא מאחורי הזהב שנסחר על הנייר בComex. אבל באופן כללי, זה לא שהיום אין הגבלה על תנועת הון... אם אני מבין את גישתך נכון - אתה גם לא מאמין בגישתה של דורין לשמירה של זהב פיזי בכספת בבנק במדינה רחוקה ויציבה?

שיהיה לך קצת כסף (silver) וזהב פיזיים
תודה אלכס. אני אכן שוקל לשמור כמות מסויימת של כסף פיזי בארץ (בארון התחמושת שלי ;)) בדיוק למקרים כאלה. יש לך נסיון אישי עם מוכרים בארץ?

תום

AlexNOSAM

משתמש בכיר
דירוג
2,101
יש לך נסיון אישי עם מוכרים בארץ?
צר לי, אבל לא כל כך. היו פעמים שחלפתי מול כל מיני מקומות שמוכרים והמחירים נראו אטרקטיביים יחסית ל-spot price. אבל מעולם לא קניתי מהם.

בזמנו כשהייתי יותר בסצינה הכרתי בעל עסק קנדי שהיה מוכר אותם והוא היה גם מאוד אמין. עשיתי איתו עסקאות באלפים. אבל בסוף הוא סגר את העסק, אם הוא היה קיים היום הייתי נותן לך את האתר שלו.

adamshalev

מודרטור
דירוג
22,460
אם אני מבין את גישתך נכון - אתה גם לא מאמין בגישתה של דורין לשמירה של זהב פיזי בכספת בבנק במדינה רחוקה ויציבה?
לא. אני יכול להבין שמישהו יחזיק כמה מטבעות זהב עליו (אם כי מט"ח של מספר מדינות יכול להיות יותר זול ויותר יעיל - דולר, יורו, יין וכד'), אבל זהב בכספת במדינה מרוחקת נשמע לי מופרך ולא באמת יותר בטוח (כספת יכולה להשדד, בכל חברה יכולה להיות שחיתות וגניבה מבפנים, הלאמה של זהב, הגבלות על תנועת הון וכד ...).
מה שכן אני מחלק את התיק חצי חצי בין הארץ לברוקר זר בארה"ב, כך שהגבלת תנועת הון או כל אירוע קטסטרופלי לאומי או אישי שימנע ממני לגשת לתיק ההשקעות שלי בארץ, ישאיר לי עדיין חצי מהתיק במדינה אחרת.

עפר

משתמש ותיק
דירוג
61
כך שהגבלת תנועת הון או כל אירוע קטסטרופלי לאומי או אישי שימנע ממני לגשת לתיק ההשקעות שלי בארץ, ישאיר לי עדיין חצי מהתיק במדינה אחרת.
מסכים לחלוטין: במצב של קטסטרופה עולמית, הייתי רוצה את "ידידי" כמה שיותר קרוב אלי...
מטיל זהב בלונדון יעזור לי רק אם אצליח להגיע לשם (בהנחה שניתן יהיה לצאת מהארץ) ושאכן ערכו ירקיע שחקים (לגמרי לא בטוח).

AlexNOSAM

משתמש בכיר
דירוג
2,101
מט"ח של מספר מדינות יכול להיות יותר זול ויותר יעיל - דולר, יורו, יין וכד'
יש אי הבנה מאוד גדולה בעניין. אתה בעצם אומר שלהיכנס לפוזיציה במטבע אחר זה נותן לך פתרון "זול ויעיל יותר" בלי ךהתחשב בסביבת המקרו העויינת שיש היום - מלחמת מטבעות אכזרית. אתה בסך הכל קופץ לספינה שתטבע קצת אחר כך.

מי שקנה זהב לפני עשור או שניים לעומת זאת, גם ב"שפל" של היום עדיין עשה מאות אחוזי רווח. אתה מכיר עוד מטבע שהתחזק ככה במאות אחוזים לעומת הדולר או היין?

adamshalev

מודרטור
דירוג
22,460
יש אי הבנה מאוד גדולה בעניין. אתה בעצם אומר שלהיכנס לפוזיציה במטבע אחר זה נותן לך פתרון "זול ויעיל יותר" בלי ךהתחשב בסביבת המקרו העויינת שיש היום - מלחמת מטבעות אכזרית. אתה בסך הכל קופץ לספינה שתטבע קצת אחר כך.

מי שקנה זהב לפני עשור או שניים לעומת זאת, גם ב"שפל" של היום עדיין עשה מאות אחוזי רווח. אתה מכיר עוד מטבע שהתחזק ככה במאות אחוזים לעומת הדולר או היין?
אני מושקע בזהב. אני מבין מה זה אומר.
שים לב אגב שהזינוק במחיר הזהב הוא תופעה של העשור האחרון ולא מגמה ארוכת טווח. יתכן מאד שתראה עכשיו עשורים ארוכים של שחיקה איטית במחיר הזהב עקב הזינוק המטאורי שהוא חווה מתחילת העשור הקודם. התשואה הריאלית על זהב לאורך זמן היא ~0.4%.
אני התייחסתי ל״תופעה״ של להחזיק כמה מטבעות זהב בבית כדי לסחור עם קבוצות המיליציה שיתנו לך לברוח מהמדינה במקרה של אפוקליפסה רבתי.

אורי

משתמש בכיר
דירוג
2,069
לגבי העברות כסף לחו״ל בדוק את בנק הדואר. לפני כשנה כשהזדקקתי לכך זו הייתה אופציה מצויינת עם עמלות נמוכות.

AlexNOSAM

משתמש בכיר
דירוג
2,101
שים לב אגב שהזינוק במחיר הזהב הוא תופעה של העשור האחרון ולא מגמה ארוכת טווח. יתכן מאד שתראה עכשיו עשורים ארוכים של שחיקה איטית במחיר הזהב עקב הזינוק המטאורי שהוא חווה מתחילת העשור הקודם. התשואה הריאלית על זהב לאורך זמן היא ~0.4%.
תופעה שבאה בגלל המדיניות המוניטרית כמו שאנחנו מכירים אותה היום תודות לאלן גרינספן. אין שום סיבה שהזהב ירד כל עוד הבנקים המרכזיים מתחרים לתחתית. משום מה הקיינסיאנים שכחו היום שכשהאינפלציה גואה כך גם מחיר הזהב. הזהב פשוט צנח כי הבנקאים המרכזיים הצליחו לבלף ביינתיים לשווקים שהכלכלה מתאוששת (אבל הם לא הולכים כמובן להעלות את הריבית... :) )

Izik

משתמש ותיק
דירוג
75
זהב נמצא בעיקרו בידי הבנקאים המרכזיים וכמו שהם עושים מנפולציות בכסף,בזהב זה הרבה יותר קל,אין להם שום בעיה לשמור על מחיר נמוך לאורך שנים
אתם מתארים כאן מצב של סוף העולם וזה קצת קיצוני.כדאי להתחיל להתאמן בציד בחץ וקשת,לעבור אימוני השרדות?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
נ חובת דיווח על העברת כספים לחו"ל שוק ההון 3
doc29 העברת כספים לחו"ל צרכנות פיננסית 10
א העברת כספים לחו"ל\חשבון בינ"ל בעקבות הגירה לחו"ל מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 7
I העברת כספים מIB לבנק צרכנות פיננסית 3
לאץ' אוטומציה של העברת כספים להשקעה שוק ההון 3
T העברת כספים מתוכנית ESPP ב- IBI ל IB באופן ישיר ברוקרים ופלטפורמות מסחר 17
1337justme העברת כספים בין חשבונות - כיצד להמנע מטעויות של הבנק? אוף טופיק 8
YizhakF העברת כספים מהבנק בקלות שוק ההון 17
S העברת כספים מחשבון בנק צרפתי לבנק בארץ צרכנות פיננסית 2
P העברת כספים לib בשקלים ברוקרים ופלטפורמות מסחר 2
I העברת כספים לאינטראקטיב ברוקרס העולמית ברוקרים ופלטפורמות מסחר 8
F כדאיות העברת כספים מהבנק לתיקון 190 שוק ההון 13
י העברת כספים מנאמן (ESOP) לברוקר בארה״ב שוק ההון 3
yossik העברת כספים עבור מטפלת סיעודית פיליפינית צרכנות פיננסית 17
י העברת כספים לבנק בסין צרכנות פיננסית 0
י העברת כספים מביטוח מנהלים לקופת גמל לעומת קרן פנסיה צרכנות פיננסית 6
T העברת כספים ומספר עזיבה אוף טופיק 0
R העברת כספים חשבון etrade צרכנות פיננסית 6
א העברת כספים בין ניירות ערך שבהפסד שוק ההון 1
S העברת כספים מקופ"ג לתיק עצמאי צרכנות פיננסית 3
D העברת כספים מהירה - איך הכי כדאי? צרכנות פיננסית 42
T העברת כספים מ pepper ל IB צרכנות פיננסית 32
F העברת כספים לארגנטינה ביעילות צרכנות פיננסית 36
A העברת כספים לחשבון ברוקראז, בארה"ב צרכנות פיננסית 7
א העברת כספים מחשבון השקעות ב- IB לבנק בארץ שוק ההון 4
Y העברת כספים לבנק אירופה בסכום קטן דרך סוויפט/IBAN צרכנות פיננסית 9
L העברת כספים לחשבון אמריקאי צרכנות פיננסית 13
A העברת כספים מאב לבן מיסים 21
N העברת כספים מעל 500k ש״ח שוק ההון 15
D העברת כספים אוף טופיק 6
E העברת כספים מהבנק לאינטרגמל - קופ"ג להשקעה שוק ההון 34
ד העברת כספים לחשבון IB שוק ההון 1
Y דרישות בנקים לתיעוד מקור הכסף בעת העברת/קבלת כספים צרכנות פיננסית 156
ה העברת כספים מקופת גמל לקופת גמל בניהול אישי שוק ההון 6
M מס על העברת כספים שוק ההון 2
M העברת כספים מפנסיה לגמל שוק ההון 4
רניהבוס העברת כספים מקרן השתלמות לקופת גמל לחסכון שוק ההון 4
E העברת כספים מרוסיה לארץ צרכנות פיננסית 3
Y העברת כספים מברזיל לישראל צרכנות פיננסית 1
A העברת כספים מקרן פנסיה לא פעילה צרכנות פיננסית 6
yanosh34 ותק קרנות השתלמות לאחר העברת כספים שוק ההון 5
tonytony כמה זמן לוקחת העברת תיק בניהול עצמי מהבנק לברוקר ישראלי ברוקרים ופלטפורמות מסחר 1
tomchoook העברת כסף לחו״ל בעזרת IB צרכנות פיננסית 20
י העברת ש״ח ל-Euro בחשבון אירופאי לתושב אירופאי ברוקרים ופלטפורמות מסחר 0
O העברת דולרים מארה״ב לישראל צרכנות פיננסית 0
ה העברת מניות מברוקר זר לחשבון בנק בארץ שוק ההון 4
N האם העברת Euro בWise תגרום לעמלות קבלה נמוכות יותר ? צרכנות פיננסית 17
A העברת כסף לIB ברוקרים ופלטפורמות מסחר 0
ב ביטוח מנהלים - העברת הכסף ההוני לקופה אחרת פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
P העברת זכויות לאחר זכיה של בן משפחה נדל"ן 0

נושאים דומים

למעלה