• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

המצב הפוליטי בקנדה

במדינה דמוקרטית הפגנות מוסדרות בחוק.
צריך לבקש ולקבל אישור להפגין ואז ההפגנה חוקית.
הפגנה לא חוקית מנוגדת לחוק, ולדמוקרטיה.
לזכרוני סגירת כבישים אינה חוקית ולא מאושרת, בלי קשר לסיבת המחאה.
אפשר להביע דעה למחות ולהרעיש בלי להבעיר צמיגים, לחסום כבישים ולפגוע בשוטרים ובעוברי אורח

נערך לאחרונה ב:
זה לא רק בארץ, זה בכל העולם הדמוקרטי, וזה בסדר גמור אם השיבוש הוא קצר.
גם טרודו לא נקט בפעולות בימים הראשונים אלא רק כשזה הפך לקבוע ובלתי נסבל.
*אני יכולה להבין את המהות של עצירת השיבוש, נרתעת מאד מארגז הכלים של טרודו.
לא מסכים, אם את רוצה למחות נגד הכנסת תחסמי את הגישה לכנסת.
למה למשל חסימת צמתי רכבת בידי פעילי מחאת הנכים *גם לזמן קצר של שעה בבוקר* נחשב למשהו לגיטימי?

למה למשל חסימת צמתי רכבת בידי פעילי מחאת הנכים *גם לזמן קצר של שעה בבוקר* נחשב למשהו לגיטימי?
זה נחשב ללגיטימי רק בעיניי הנכים והאנשים שתומכים בהם.
בתור נוסעת ברכבת, כשאני מתעכבת שעה בבוקר כי הם חוסמים מסילה- אני לא חושבת לעצמי, אוי הנכים המסכנים.

לנושא-
אפשר להתווכח על השאלה האם המחאה לגיטימית, האם זה סביר לחסום כבישים, האם תו ירוק שווה את הקוד שמריץ אותו וכו'.

מה שהכי מטריד אותי בעניין הזה הוא שהם לא רק עוצרים מפגינים שבשטח, שחוסמים, שמייצרים "אנרכיה" (דיבייטאבל) אלא גם אנשים שפשוט תומכים במטרה.
טרודו בעצם מונע כל ביקורת כלפי הממשל כרגע.
אתה רוצה להפגין? נרמוס אותך עם סוסים ונרביץ לך עם אלות.
אתה רוצה לתמוך כלכלית במפגינים? אסור! נחסום לך את החשבון בנק.
מה הצעד הבא פה?
אתה לא יכול להגיע לאוטווה וגם לא יכול לתת כסף אבל רוצה לכתוב פוסט בפייסבוק? פויה. נבוא לעצור אותך על הסתה לאלימות.
סליפרי סלופ במייטבו
(אבל בתכלס אולי זה טוב- אולי זה יעלה למודעות הציבורית את הבעיה הרצינית עם הכוח המטורף שיש לממשלות היום)

אני באמת לא מבין איך אי אפשר להגיע להסכמות אפילו על התרחיש הממש פשוט הזה -
מותר להפגין, מי שחוסם כביש למשך יותר ממה שמותר בחוק או סוכם עם המשטרה, ניתן וצריך לפנות אותו באלימות וביד קשה מהכביש. שימשיך להפגין בצד הדרך או באיזו כיכר שמתאימה לכך מבחינתי שנה שלמה. מסכים שאסור לפגוע בחיים השוטפים לאורך זמן למען הפגנה כזו או אחרת.
אין קשר, צורך והצדקה לחסום חשבון בנק למי שמפגין. ובטח לא למי שמעוניין לתמוך בהפגנה מרחוק. למען השם, איך זה משהו שבכלל צריך להתווכח עליו?
מי שתומך בסנקציות המפחידות הללו, אני פשוט חושב שאתם מחווטים אחרת במוח משאר בני האדם שוחרי החירות. וזה לחלוטין מסביר איך עלו דיקטטורות ושלטו על בני האדם במשך עשרות שנים. אתם אנשים מסוכנים מאוד ומקווה שלעולם לא יהיה לכם כח משמעותי על אחרים.

אגב, כל הסיפור הזה הוא גם הצצה מעולה לעולם הדיסטופי ללא מזומן שרוב המדינות רוצות (כדי, כמובן, להילחם בהון השחור)
כמו שגלעד אלפר אמר -אחד הדברים הכי מסוכנים בעולם המערבי ובמדינת ישראל.

נערך לאחרונה ב:
מותר להפגין, מי שחוסם כביש למשך יותר ממה שמותר בחוק או סוכם עם המשטרה, ניתן וצריך לפנות אותו באלימות וביד קשה מהכביש. שימשיך להפגין בצד הדרך או באיזו כיכר שמתאימה לכך מבחינתי שנה שלמה. מסכים שאסור לפגוע בחיים השוטפים לאורך זמן למען הפגנה כזו או אחרת.
אפילו לפנות בכוח מפגין אני לא משוכנע כמוך

אני מביא דוגמא מהחיים שלנו
מה היה קורה אם החרדים היו רוב במדינה ונגיד שהחרדים היו מנהלים אותה בצורה דתית אני בטוח שאם הייתי רושם לכם לא להפגין וגם אם כן רק לפי החוק (שאנחנו קבענו )

בקיצור הכי כיף להיות בצד הנכון וגם לקבוע לצד הלא נכון שמותר להם לומר לנו שהם לא מסכימים אבל שיגידו בעדינות כדי שהחיים שלנו יוכלו להמשיך כרגיל כאילו אין אותם

ברור שגם לדעתי צריך גבול רק לדעתי חשוב מאוד הצד השני

נערך לאחרונה ב:
אני שם לב שאתה מגזים בהשלטת דעתך בסגנון כזה ואף יותר בוטה
ו, מבלי לגעת בחיסון כן או לא, בוא מאוד נזהר לא לרדת לשם כי חבל מאוד שהשרשור הזה ינעל, (כן @חתול לילה אני מדבר אלייך, הערה שלך בעמוד הקודם באה להתסיס וליצור פרובקציה מהצד השני של המתרס ולא מבין מה תשיג בזה מלבד לרדת לרמה של רוטר. זה בדיוק מה שיגרום לשרשור הזה להינעל וחבל.)
הבנתם!
אני יעלה נושאים ודוגמאות שקשורים לחיסונים ואתם לא תעזו להגיב או להגיד את המילה "חיסון" במידה שזה מנוגד לדעתי.
אבל לי מותר הכול כי אני מגניב ורהוט ורוצה לחנך.
ברגע שהכריחו נהגי משאיות לתו ירוק(להתחסן) כדי לשמור על עבודתם(לעבור ממדינה למדינה), אז לא השאירו להם הרבה ברירה.
אז רק לך מותר? צריך להגיד "תו ירוק" במקום חיסון ואז זה בסדר?
אין ברירה!!!!! פשוט חייבים לחסום את הגבול!!!!וזה לא קשור לחיסונים בכלל!!!מצידי שיחסמו תגבול כי הכריחו אותם להוציא רשיון נהיגה,אני יתמוך באותה מידה!!!
נו באמת......

יש לי הרגשה שאתה דוחף לכיוון של להיות מפקח כאן אז אולי כדי להתרגל לשטות הזאת......אני מעדיף להפגין נגד זה בצורה חוקית(למרות שכתבתי את המילה "חיסון" מקווה שלא תמליץ להעיף אותי מהפורום לחודש כמו שהצעת בשרשור אחר על מעשה דומה.........)

אין קשר, צורך והצדקה לחסום חשבון בנק למי שמפגין. ובטח לא למי שמעוניין לתמוך בהפגנה מרחוק. למען השם, איך זה משהו שבכלל צריך להתווכח עליו?
אי אפשר להפריד בין העונש שהמפגינים קיבלו לבין הנזק העצום שהם גורמים בהפרת החוק שלהם. למעשה, אני חושב שהפתרון הנכון היה הגשת תביעה אזרחית כנגדם בגובה הנזק שהם גרמו, אבל ספק רב אם הם היו מצליחים לעמוד בו במאות השנים הקרובות.

אי אפשר להפריד בין העונש שהמפגינים קיבלו לבין הנזק העצום שהם גורמים בהפרת החוק שלהם. למעשה, אני חושב שהפתרון הנכון היה הגשת תביעה אזרחית כנגדם בגובה הנזק שהם גרמו, אבל ספק רב אם הם היו מצליחים לעמוד בו במאות השנים הקרובות.
אז תוריד אותם מהכביש פיזית. בשביל מה יש משטרה, משמר לאומי וצבא אם צריך? מבחינתי תוציא צו הרחקה למפירי סדר סדרתיים למשך 30 יום. יש כל כך הרבה דרכים הגיוניות ולא דיקטטוריות לטפל בדבר הזה. אבל לחסום חשבונות רק למי שהביע תמיכה? תגיד לי אתה מבין שזה סין על סטרואידים במדינה שכביכול הרימה את דגל הליברליזם והחופש? וואט דה פאק

הפגנה לא חוקית היא לא חוקית. נקודה. מי שמפגין בניגוד לחוק עובר על החוק. מי שחוסם כבישים עובר על החוק וחובה על המשטרה לפנות אותו. גם אם הוא נכה. גם אם הוא חרדי. גם אם הוא מתנגד חיסונים.
מה היה קורה אם החרדים היו רוב במדינה ונגיד שהחרדים היו מנהלים אותה בצורה דתית
מנהלים בצורה דתית כלומר זה כבר לא דמוקרטיה.
אני וילד לא נישאר במדינה כזו, כך שהשאלה לא רלוונטית.

הפגנה לא חוקית היא לא חוקית. נקודה מי שמפגין בניגוד לחוק עובר על החוק.
גם מי שתומך בהפגנה עובר על החוק?
ואם כן, איזו תמיכה? כלכלית? ומה עם תמיכה אידיאולוגית? גם אסור?

אפילו לפנות בכוח מפגין אני לא משוכנע כמוך

אני מביא דוגמא מהחיים שלנו
מה היה קורה אם החרדים היו רוב במדינה ונגיד שהחרדים היו מנהלים אותה בצורה דתית אני בטוח שאם הייתי רושם לכם לא להפגין וגם אם כן רק לפי החוק (שאנחנו קבענו )

בקיצור הכי כיף להיות בצד הנכון וגם לקבוע לצד הלא נכון שמותר להם לומר לנו שהם לא מסכימים אבל שיגידו בעדינות כדי שהחיים שלנו יוכלו להמשיך כרגיל כאילו אין אותם

ברור שגם לדעתי צריך גבול רק לדעתי חשוב מאוד הצד השני
אלו הכללים בדמוקרטיה. לפעמים זה מעצבן אבל אם רוצים לשמור על חופש וחירויות פרט ושגשוג יחסי שהדמוקרטיה הביאה איתה עד כה, חייבים לכבד את הכללים.
לדעתי אם החרדים יהיו רוב ויעלו לשלטון, כבר לא תהיה דמוקרטיה. אבל בסוף מדינות הלאום הדמוקרטיות נוסדו כדי שהאזרחים, יוכלו לקיים את חייהם עד כמה שניתן בחירות ללא צורך באלימות.
אם יש מיעוט שמעוניין להפגין, אני בעד והכל טוב. צריך למצוא לזה איזון. האיזון הוא ***לא**** החרמת חשבונות בנק ורדיפת המפגינים כמו טרוריסטים.

גם מי שתומך עובר על החוק?
ואם כן, איזו תמיכה? כלכלית? ומה עם תמיכה אידיאולוגית? גם אסור?
למה שיהיה הבדל בין התפרעות לא חוקית לעברות בכלל ?
מי שתומך ברוצח מועמד לדין על עזרה בביצוע פשע.
מי שתומך בסוחר סמים עשוי להיות מועמד לדין על הלבנת הון.
מי שתומך בטרור עשוי לגלות שחשבונות הבנק שלו עוקלו.

מי שתומך בטרור עשוי לגלות שחשבונות הבנק שלו עוקלו.

אם אתה חושב שהפגנה זה טרור אז באמת שאין טעם להמשיך את הדיון.

אאחל לך שלא תקום מחר בבוקר ותגלה שהדעות שלך הן תמיכה בטרור...

האיזון הוא ***לא**** החרמת חשבונות בנק ורדיפת המפגינים כמו טרוריסטים.
נניח שהמתפרעים חוסמים כבישים, חוסמים מעבר בין ארצות, זורקים בקבוקי מולוטוב על שוטרים ומכים אזרחים תמימים שמנסים לעבור.
אולי גם פוצעים קשה אדם אחד או שניים
אולי נהג שהותקף נימלט בפניקה ודורס אדם אחר
אולי הורגים שוטר או שניים שבאו לפנות אותם
מתי המתפרעים מפסיקים להיות ״מפגינים״ ומתחילים להקרא ״טרוריסטים״?

במדינה דמוקרטית הפגנות מוסדרות בחוק.
צריך לבקש ולקבל אישור להפגין ואז ההפגנה חוקית.
הפגנה לא חוקית מנוגדת לחוק, ולדמוקרטיה.
לזכרוני סגירת כבישים אינה חוקית ולא מאושרת, בלי קשר לסיבת המחאה.
אפשר להביע דעה למחות ולהרעיש בלי להבעיר צמיגים, לחסום כבישים ולפגוע בשוטרים ובעוברי אורח

אישור שבחיים לא תקבל או יאשרו לך להפגין במדבר ב-12 בלילה. חבר, אתה חי בלה לה לנד. זה שאתה חי לכאורה בדמוקרטיה לא אומר שלא מפעילים אותה אנשים שרחוקים מתמימות.

אני אחרון שתומך בהפגנות אלימות סטייל BLM, אבל הפגנה כהפגנה היא לגיטימית לחלוטין במשטר דמוקרטי.

אישור שבחיים לא תקבל או יאשרו לך להפגין במדבר ב-12 בלילה. חבר, אתה חי בלה לה לנד.

אני אחרון שתומך בהפגנות אלימות סטייל BLM, אבל הפגנה כהפגנה היא לגיטימית לחלוטין במשטר דמוקרטי
זה פשוט לא נכון. עובדתית. הפגנות אושרו ומאושרות כל הזמן בישראל, ומן הסתם גם בקנדה.
מה שלא מאושר זה התפרעות וחסימת כבישים.

אז תוריד אותם מהכביש פיזית. בשביל מה יש משטרה, משמר לאומי וצבא אם צריך?
ואם היו מנסים להפעיל כוחות צבא חזקים אז היו עולות טענות שאיך אפשר להפעיל כח פיזי על אנשים תמימים שרק מפגינים על חירותם.
ברגע שאנשים חוצים את הגבולות ושמים פס על המדינה, זהו רק צודק שהמדינה תשים עליהם פס בחזרה.

שום מה נדמה לאנשים שהם יכולים לחרב את המדינה, והמדינה צריכה להבליג ולא לפעול נגדם.

אגב, לכל המצודדים פה במפגינים, האם לדעתכם גם ל BLM יש זכות לחסום את הכבישים הראשיים בארה"ב, מבלי שהשוטרים יוכלו לעשות כלום כנגדם?

הם קיבלו מ-GoFundMe רשימה של כל מי שתרם לנהגי משאיות וככה הם חוסמים להם את החשבונות בנק.

אנחנו חיים במציאות דיסטופית לחלוטין ואתם טומנים את הראש בחול.

מדובר בקנדה, לא בסין הקומוניסטית.

אגב, לכל המצודדים פה במפגינים, האם לדעתכם גם ל BLM יש זכות לחסום את הכבישים הראשיים בארה"ב, מבלי שהשוטרים יוכלו לעשות כלום כנגדם?

האם לממשל יש זכות לחסום את החשבון בנק של כל מי שכתב בטוויטר שהוא תומך ב-BLM?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ב תואר במדמ"ח בפתוחה לרגל המצב התפתחות אישית 18
F האם קרנות הפנסיה כרגע בירידה בשל המצב? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
מ איזו קרן פנסיה מחקת סנופי בחרתם ולמה? (יש גם סיכום של תמונת המצב היום) פוסטים מאיכות נמוכה 5
de dud מחשבות על הגירה בעקבות המצב פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 1208
מ המצב בארץ ופתיחת חשבון בחו"ל צרכנות פיננסית 7
J דיון - שיקום המצב הכלכלי בלבנון. אוף טופיק 152
I תהיות על המצב הפיננסי העולמי, משבר הנדל"ן בארץ ולאן מועדות פנינו אוף טופיק 435
deussex המצב הביטחוני בארץ ומחשבות על רלוקיישן אוף טופיק 141
M מה אתם עושים עם הגמל להשקעה עם כל המצב? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
השקעה לא מזל מה היה המצב הכלכלי כשנולדת? פוסטים מאיכות נמוכה 24
A האם מטריד אתכם המצב ברוסיה? אוף טופיק 34
V המצב הכלכלי בארץ שוק ההון 27
ג מה באמת המצב הכלכלי? כזה קשה? אוף טופיק 98
S בעקבות המצב, האם הורדתם את החלק המנייתי באופן משמעותי? שוק ההון 18
ת עד כמה המצב הכלכלי קשה ומה צופן לנו העתיד? אוף טופיק 389
F הקפאת משכנתא לאור המצב נדל"ן 29
1337justme התאמת החלק הסולידי עקב המצב העולמי שוק ההון 54
ג לאור המצב, מישהו משקיע בנפט/חברות תעופה ? שוק ההון 0
H המצב שלי היום נדל"ן 77