• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

המלצות והמשך דרך

אני מצטערת אם לא תאהב את ההשוואה שאני עומדת לעשות, אבל כנראה שהיא נחוצה.
אתה במקום העבודה שלך מתנהג כמו אישה מוכה במערכת יחסים.
רודים בך בפומבי? אתה אומר שאתה רגיל...
לוקחים לך כסף מהכיס? לא נורא, זה לא סכום גדול... (מעניין אם היית מרשה לי לקחת לך 200 שקל מהארנק)
עוברת עליך תקופה רעה ואתה רוצה לעזוב, יומיים אחרי אתה מקבל מחמאה ושוב הכל בסדר, בהתעלמות טוטאלית מאירועי עבר מזעזעים.
איימו עליך באלימות פיזית? בקטנה.
(כנראה שאם אותו איום היה נאמר במסגרת אחרת לא היית חיי בכזה שקט עם העניין)
אז כמו אישה מוכה, אתה תקוע במעגל ההתעללות הזה (ולא הייתי קוראת לזה פחות מהתעללות! התעמרות במקום העבודה בחסות המנהלים שלך),
ולא מצליח לצאת כי כל כך הרבה גורמים לא רלוונטיים מרגישים מאיימים.

אני מבינה שאתה צעיר
אבל מה שאתה חווה שם זה לא מייצג לשוק העבודה.
זה לא מייצג לאיך שאמורים להתנהג אליך במקום העבודה.
אתה לא עבד.
אל תעבוד כעבד.
מגיע לך יותר!
תרצה עבור עצמך יותר!

שום כמה חודשים אקסטרא לניסיון וקורות חיים, או פחות כמה שקלים לשעה או עוד כמה דקות נסיעה, לא שווים את החוויות שאתה מתאר.

רוצה פיתרון לקורות חיים? אל תכתוב חודשים, תכתוב שנה
2021-2022- חברה X
או
2022-חברה X
אף מראיין לא ישאל אותך כמה חודשים בדיוק עבדת... רוב המקומות גם לא מבקשים ממליצים- אלא אם אתה מתכנן להיכנס לאירגונים מיושנים.
תראו, לכולם יש רגע שמאבדים עשתונות, אם בן אדם איים עלייך זה לא בהכרח כי הוא אדם רע.
יש המון יתרונות , למי שיודע לעבוד איתם. יש המון עצמאות, אם אתה לא עומד ביעדים ובזמנים אין לרוב סנקציות, השעות מאוד גמישות, יחסית, והמשכורת טובה.

אבל יש אנשים בעבודה שלא בראש שלהם לעבוד לדעתי ואפשר לעבוד בסבבה ובאיזי בתקופות לא לחוצות, יש גמישות בתקופות האלה גם לצאת מוקדם ולהמשיך מהבית ועוד, כמעט לא יגידו לך לא על כלום(יום חופש כשאתה רוצה(להודיע באותו יום ), לצאת לפני 16, לעבוד מהבית כשצריך, היו תקופות שהתפוקה שלי הייתה מאוד נמוכה מכל מיני סיבות ולא עשו לי כלום, מעבר לאמירה).

כן כל מה שציינתי היה רע אבל כרגע אני מרגיש שיש סיכוי שאפילו יעלו לי משכורת בסוף השנה.
זה לא הרבה אבל הם בבעיות של סטארטאפ(לחץ בזמן בעיקר)
מה גם שעכשיו תופסים אותי סוף סוף כבן אדם שמבין משהו . מקודם התייחסו אליי בתור מישהו שלא ממש הוכיח את המעמד שלו והיו מסבירים לי כמו לבן 5.

נ.ב תודה רבה רבה על התמיכה ולגמרי העצה היא טובה .

אני לא חושב שיש מה להמשיך לטחון מים
כמעט כל המגיבים פה מפצירים בך לברוח ואתה מנסה להצדיק את ההשארות שלך שם.
נשמע שאתה לא צריך המלצות או עצות…

אני לא חושב שיש מה להמשיך לטחון מים
כמעט כל המגיבים פה מפצירים בך לברוח ואתה מנסה להצדיק את ההשארות שלך שם.
נשמע שאתה לא צריך המלצות או עצות…
במקור שאלתי לגבי עצות במקום העבודה, לקחתי את התגובות לתשומות ליבי. אני כרגע מחפש עבודה, יקח זמן, טיפים לחיפוש?
עד המציאה מנסה שיהיה לי טוב

כרגע כל מה שאני מוצא זה משרה מלאה. חושב ללכת לתחום של כפרילנס אבל מפחד ממנו.

טוב, אעדכן שביקשו ממני לעבוד קצת בשבת במקום בערב חג, ביקשו ממני להשלים משהו שעה לפני הערב חג. ולא נראתה נכונות מצדם שאני לא אעבוד בלילה היום או מחר כמו שהצעתי. חלק מהעבודה נתנו לעובד השני לעשות עכשיו.

כרגע כל מה שאני מוצא זה משרה מלאה. חושב ללכת לתחום של כפרילנס אבל מפחד ממנו.
גם ככה אתה עובד משרה מלאה עם השעות שסיפרת שאתה עובד.
כמה שעות אתה עובד סה"כ בחודש? משרה מלאה זה כ 182 שעות בחודש. אם אתה עובד את המספר השעות האילו או קרוב לכך אז אתה משרה מלאה.
לא משנה איך זה מוגדר אצל החברה...
מה אתה צריך פרילנס? אין לך מספיק ניסיון.. פרילנס צריך קשרים ויכולת להשיג עבודה, זה משהו אחר לגמרי...
טוב, אעדכן שביקשו ממני לעבוד קצת בשבת במקום בערב חג, ביקשו ממני להשלים משהו שעה לפני הערב חג. ולא נראתה נכונות מצדם שאני לא אעבוד בלילה היום או מחר כמו שהצעתי. חלק מהעבודה נתנו לעובד השני לעשות עכשיו.
מי עובד בשבת או בחג? מה הם התחלקו על השכל....
צריך לקרות מקרה מאוד חריג, למשל תקלה רצינית ב Production...
כל דבר אחר זה לא מקובל, בלשון המעטה.

גם ככה אתה עובד משרה מלאה עם השעות שסיפרת שאתה עובד.
כמה שעות אתה עובד סה"כ בחודש? משרה מלאה זה כ 182 שעות בחודש. אם אתה עובד את המספר השעות האילו או קרוב לכך אז אתה משרה מלאה.
לא משנה איך זה מוגדר אצל החברה...
מה אתה צריך פרילנס? אין לך מספיק ניסיון.. פרילנס צריך קשרים ויכולת להשיג עבודה, זה משהו אחר לגמרי...

מי עובד בשבת או בחג? מה הם התחלקו על השכל....
צריך לקרות מקרה מאוד חריג, למשל תקלה רצינית ב Production...
כל דבר אחר זה לא מקובל, בלשון המעטה.
הם אמרו לא נורא אם לא אספיק היום ואוכל להשלים גם מחר(בחג) . אעדכן

הם אמרו לא נורא אם לא אספיק היום ואוכל להשלים גם מחר(בחג) . אעדכן
מה הסיבה שאתה צריך לעבוד בחג?!?
תפתח קצת עמוד שדרה, תגיד להם שאתה לא יכול, עשית תוכניות, מה יקרה?

מה הסיבה שאתה צריך לעבוד בחג?!?
הם טוענים שיש אווירה של סכין בין השיניים וסטארטאפ, וחשוב לתת 120% והמטרה של כולנו להגיע לאקזיט ונוכל ליצור פה קשרים לכל החיים וכו וכו. המנהל שלי עצמו עובד 7 שעות ביום במשרד, וטוען שהוא עובד בבית. הבעיה שגם במשרד הוא הרבה פעמים מנהל שיחות של שעה במסדרון על נושאים שלא קשורים לעבודה, מרבה להיות בפייסבוק וכו.. ובבית מאוד קשה להשיג אותו בשעות הערב.

הם מאוד בעיכוב אבל חשבתי שהם יבינו שאין מה להדביק את הפער לתכנית המקורית שלהם כי אנחנו באיחור של חודשיים(כי הם מאוד התעלמו מהאזהרות שלי לגבי גודל של פיצר מסויים ולא רצו לשקף מצב אמיתי ) . כרגע אני רוצה לבקש העלאה בשכר, ואני מפחד שאם יסרבו לי זה יהיה התפטרות שלי במקום בלי הודעה מראש מרוב עצבים. זה מעליב נורא

הנקודה היא שאני תמיד מציע הצעות מגוחכות במעין פאסיב אגרסיב והם הולכים עליהן בלי להבין את הציניות שלי כך שאני מאוד אשם .

הם טוענים שיש אווירה של סכין בין השיניים וסטארטאפ, וחשוב לתת 120% והמטרה של כולנו להגיע לאקזיט ונוכל ליצור פה קשרים לכל החיים וכו וכו. המנהל שלי עצמו עובד 7 שעות ביום במשרד, וטוען שהוא עובד בבית. הבעיה שגם במשרד הוא הרבה פעמים מנהל שיחות של שעה במסדרון על נושאים שלא קשורים לעבודה, מרבה להיות בפייסבוק וכו.. ובבית מאוד קשה להשיג אותו בשעות הערב.

הם מאוד בעיכוב אבל חשבתי שהם יבינו שאין מה להדביק את הפער לתכנית המקורית שלהם כי אנחנו באיחור של חודשיים(כי הם מאוד התעלמו מהאזהרות שלי לגבי גודל של פיצר מסויים ולא רצו לשקף מצב אמיתי ) . כרגע אני רוצה לבקש העלאה בשכר, ואני מפחד שאם יסרבו לי זה יהיה התפטרות שלי במקום בלי הודעה מראש מרוב עצבים. זה מעליב נורא

הנקודה היא שאני תמיד מציע הצעות מגוחכות במעין פאסיב אגרסיב והם הולכים עליהן בלי להבין את הציניות שלי כך שאני מאוד אשם .
הם מוכרים לך חלומות... אף אחד לא יודע אם זה יתממש... אתה הבעלים\בעל מניות\יזם בחברה? זה לא מה שנדרש משכיר.
אם אתה רוצה להיות יזם, אז לך תהיה יזם, תעבוד גם 24 שעות... אבל בתור שכיר???
ההתנהגות של המנהל שלך אומרת הכל...איך אתה חי עם התנהלות כזו? אתה קורע את התחת והמנהל שלך בשנטי....
אתה לא אשם ולא שום דבר...

הם מוכרים לך חלומות... אף אחד לא יודע אם זה יתממש... אתה הבעלים\בעל מניות\יזם בחברה? זה לא מה שנדרש משכיר.
אם אתה רוצה להיות יזם, אז לך תהיה יזם, תעבוד גם 24 שעות... אבל בתור שכיר???
ההתנהגות של המנהל שלך אומרת הכל...איך אתה חי עם התנהלות כזו? אתה קורע את התחת והמנהל שלך בשנטי....
אתה לא אשם ולא שום דבר...
אני כרגע צריך לסיים את התואר. זה דורש בערך פעמיים בשבוע לא לבוא עד 13. תמיד הייתי עובד אצלם 3 ימים ועוד 2 חצאים.
בגלל שנתתי המון שעות היו גמישים איתי. לא יודע איפה למצוא משרה בשכר כזה בתור סטודנט.

עריכה: לדעתי אוכל לנגוס קצת בחסכונות, אם אני מוכן לרדת למשרת סטודנט האם זה נראה רע בקורות חיים? האם זה ירידה? מצד שני הכמות שעות תרד דרמטית ויהיה לי יותר נוח. כרגע מקבל בערך 150 שח לשעה, לפי מה שאני אמור לעבוד וקרן השתלמות+ מזון + נסיעות. בפועל אני חושב שאני מרוויח עם כל השעות בממוצע 120-130 לשעה, בלי להתחשב בקרן השתלמות שזה עוד בערך 10 שח לשעה, וכמובן פנסיה על כל הסכום, ואופציות.

הבנתי שמשרות סטודנט קלאסיות זה בין 90 ל120 שח, ובערך 100 שעות בחודש. כלומר זה לרדת בנטו מ12 נטו, לסביב ה9. שזה 36 בשנה שיורדים לי מהחסכונות(אני מבזבז המון, נושא לפוסט אחר) מה שמשאיר לי בערך אוויר לשנתיים, שלוש.

נערך לאחרונה ב:

תגובה אחרונה שלי בשרשור הזה.

תן לי לסכם לך,

לפי מה שאתה כותב ומנקודת מבטך. אתה נמצא במקום עם שיטות עבודה מקולקלות, יחסי אנוש גרועים, צוות לא מאוחד ושיטות המרצת עובדים הכי טריוויאליות שיש. בנוסף עובדי החברה כולל אתה לא בדיוק מאמינים בחברה ובמנהלים שלה.

רוב המגיבים אם לא כולם, חושבים שעלייך לפחות להתחיל לחפש אלטרנטיבות, אתה לא רוצה, לא ברור מדוע, אולי מפחד מהלא נודע, אולי אפקט הצפרדע או כפי שמישהיא אמרה אולי אפקט שטוקהולם או כל סיבה אחרת. זכותך וסיבותייך הם שלך.

זהו.

ככל שאתה מסכים להיכנע לשגעונות שלהם (לפתח בשבת/חג), כך זה נראה להם טבעי שאתה תסכים והם ימשיכו לבקש ממך ולדחוק אותך אל הקיר.
למען עצמך אתה חייב להתאמן על שריר ה"לא".
מבקשים ממך לעבוד בחג? תשיב להם שכבר יש לך תכניות (אל תפרט, זה ממש לא עניינם אם התכנית שלך זה לטפס על מצדה או לצפות בנטפליקס מבוקר ועד לילה).
מנגנים לך על המצפון שיש איחור רציני בלוח הזמנים? תשיב להם שמראש הוא לא היה ריאלי.
אומרים לך שכל אחד צריך לתת 120%? תשיב להם שאתה כבר נותן 120% גם בלי עבודה בשבת וחג.
מדברים איתך על זה שהחברה בדרך לאקזיט? מצוין, אם הם כל כך מאמינים בכל, שייקחו אנשים נוספים שיתחלקו במשימות כדי לסיים את הפרויקט בזמן.

לכל דבר שהם מנגנים לך על המצפון יש תשובה, והיא "אני לא יכול". לא לפרט, לא להוסיף "כי...", מפני שלכל הסבר שלך הם יבואו עם הסבר משלהם. "אני לא יכול לעבוד בחג". נקודה, בלי להוסיף להם שום טיעון.

אני מסכים היו המון נורות אזהרה, החל משאלות על תרופות שאני לוקח בראיון עבודה, דיבור אלים (קיבלתי פעם איום מעובד לקבל אגרוף מול כל החברה אם לא אשתוק), היו מצלצלים לגבי ראיון בשעות מאוד מאוחרות. הייתי עובד בהתחלה שליש משרה נוסף(שעות נוספות) אבל אני כרגע במצב שבו אני צריך משרה חלקית ואין הרבה מקומות שמציעים את זה(בפועל אני עובד יותר מהמשרה שלי אבל עדיין יש פה גמישות מסוימת ואני עובד פחות שעות ממשרה מלאה). אני גם פה עוד לא שנה, נשאר לי קצת עד שנה. כמובן שיש גם הבטחות לגבי אופציות ובמקרה של אקזיט אני אהיה עשיר(למרות ש מחישוב מפית שלי במקרה של אקזיט אני אקבל סכום חמוד(משהו בסדר גודל של רכב חדש(ההבדל הוא אם זה יהיה רכב משפחתי או מנהלים או חצי יוקרה))
אפשר לשאול מה אמרת שקיבלת איום באלימות ?

אפשר לשאול מה אמרת שקיבלת איום באלימות ?
העובד הראה תסמינים והעליתי אפשרות מול המנהל שלי שאולי הוא חולה בקורונה ולו לשם הבטיחות אולי כדאי שיעבוד מהבית. עשיתי את זה במטבחון ולא ראיתי שהוא היה במשרד ושמע אותנו.

ההתנהגות שלי לא הייתה בלי דופי אכן

אעדכן את מי שזה מעניין אותו בגדול כרגע אני בתהליכי חיפוש עבודה. שוקל את המשך דרכי בחברה. אני צריך קצת כסף בשביל לא לעבוד תקופה, שאין לי את כולו. לחסוך אותו זה גם לא לגמרי אופציה כי מדובר בסכום משמעותי(אני עובד במשרה חלקית, לממן שנת שבתון אפילו ב70% חסכון יקח שנתיים)

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
K פרויקט פריסייל-המלצות נדל"ן 2
Lag המלצות על ספרים/מקורות מידע בנושא כלכלה בארגונים אוף טופיק 1
B המלצות לקרן דיבידנדים שוק ההון 15
N המלצות לתהליך פרישה יומני מסע אישיים 29
ה אשמח לקבל המלצות איך להעביר כסף משכירות באנגליה (חברת ניהול) לחשבון בנק בארץ, תודה! פוסטים מאיכות נמוכה 0
ה נמאס לי מהבנק ה"גדול". המלצות? צרכנות פיננסית 6
Y המלצות ליווי משקיעים נדל"ן 4
N תביעה קטנה נגד מס הכנסה - המלצות לעורך דין מיסים 5
de dud המלצות לקייטרינג חלבי לבר מצווה אוף טופיק 0
I אבא חטוב - המלצות? פוסטים מאיכות נמוכה 21
YoniLevy אילו המלצות יש לכם לבן 19? פוסטים מאיכות נמוכה 9
OiNK חודש הספר - המלצות קריאה התפתחות אישית 32
מ המלצות על עבודה מול מתווכים (או בלעדיהם) למוכרים וגם לקונים נדל"ן 19
S Bluetooth בלוטות' לרכב - המלצות פוסטים מאיכות נמוכה 6
ח מבקש המלצות ליועץ השקעות עצמאי וישר צרכנות פיננסית 5
ה מערכת בינה מלאכותית שסורקת את המסלקה הפנסיונית שלי ונותנת המלצות אובייקטיביות כתחליף לייעוץ פנסיוני? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ת המלצות לספרי השקעה בשוק ההון כחול-לבן אוף טופיק 13
U המלצות על ניהול אישי במגדל או ב- slice פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
N המלצות לבנק בחו"ל עבור חשבון קריפטו השקעות אלטרנטיביות 3
מ המלצות על מחשב נייד מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 4
de dud המלצות לכיסא עבודה לבית צרכנות פיננסית 2
P המלצות לעו"דים לרשלנות מקצועית של עו"ד? פוסטים מאיכות נמוכה 2
ס המלצות לספרים בנושא שוק ההון פוסטים מאיכות נמוכה 3
מ המלצות על סים ראוטר מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 2
mudale222 מחפש המלצות ומידע על שכירות בפתח תקווה והסביבה נדל"ן 1
ה המלצות לחיסכון בטיול גדול מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 12
Y המלצות לבנק (וכרטיס אשראי?) בארה"ב צרכנות פיננסית 1
L המלצות לעניין החלק הפאסיבי בתיק + זהב שוק ההון 10