• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

המלצות והמשך דרך

מרגע לרגע נשמע כמו מקום עם תרבות רעילה ששומר נפשו ירחק.
הייתי מתחיל לחפש מקום חדש, כל יום שם רק יהרוס אותך.
תראה אני יש לי היסטוריה של עזיבה קצרה. אני לא יכול לעזוב אחרי מעט חודשים. בתוך כל השגעון הצלחתי לתמרן ולמצוא את הפינה שלי שלא מציקים לי יותר מידי. אין לי ממש ראש צוות. יחסית יש בטחון תעסוקתי (אני לא חושש שיפטרו אותי מחר) כי אני ביחסים ממש טובים עם המנהל שלי. אני לא מאמין במוצר אבל בעיקר בחברה(האנשים, הביצוע, הקטנת ראש של הרבה, הקצאת משאבים לא נכונה אבל אני לא מתיימר להבין כי שוב אני רק מתכנת) .
אני רוצה לעבוד שם לפחות עוד שנה, המשכורת לפחות כרגע נכנסת בזמן( פעם אחת קצת חוסרים אבל משלימים), השכר אובייקטיבית לא רע, ובעיקר אין כמעט דבר כזה משרה חלקית בשום מקום

תראה אני יש לי היסטוריה של עזיבה קצרה. אני לא יכול לעזוב אחרי מעט חודשים. בתוך כל השגעון הצלחתי לתמרן ולמצוא את הפינה שלי שלא מציקים לי יותר מידי. אין לי ממש ראש צוות. יחסית יש בטחון תעסוקתי (אני לא חושש שיפטרו אותי מחר) כי אני ביחסים ממש טובים עם המנהל שלי. אני לא מאמין במוצר אבל בעיקר בחברה(האנשים, הביצוע, הקטנת ראש של הרבה, הקצאת משאבים לא נכונה אבל אני לא מתיימר להבין כי שוב אני רק מתכנת) .
אני רוצה לעבוד שם לפחות עוד שנה, המשכורת לפחות כרגע נכנסת בזמן( פעם אחת קצת חוסרים אבל משלימים), השכר אובייקטיבית לא רע, ובעיקר אין כמעט דבר כזה משרה חלקית בשום מקום
נראה לי פתחתי פה לשטן העובד התעצבן והתחיל לצאת עליי מול המנהל שאני לא עובד טוב ויש לי באגים, ושבשבוע שלא הייתי הם סיימו את כל המשימות(לא הייתי יומיים כי הייתי חולה).

יש עכשיו שוק לעבור?

איך לא ליפול על מקומות כאלה בעתיד?

נראה לי פתחתי פה לשטן העובד התעצבן והתחיל לצאת עליי מול המנהל שאני לא עובד טוב ויש לי באגים, ושבשבוע שלא הייתי הם סיימו את כל המשימות(לא הייתי יומיים כי הייתי חולה).

יש עכשיו שוק לעבור?

איך לא ליפול על מקומות כאלה בעתיד?
עם יחס כזה שילכו לחפש....

נשמע שיש לך מודעות עצמית גם אם בטחוןן נמוך, ורצון להשתפר על פני זמן ובהדרגה. במקום איכותי יותר, אתה יכול לבקש פידבק לאחר ביצוע מטלות קצרות טווח ואם תשכיל להקשיב אז גם תדע איך להשתפר. זה כבר יעלה אותך על דרך המלך, לפחות מבחינת יחסי אניש וניהול ציפיות.

ולקראת הראיון הבא, תחזור לפורום וניתן לך רעיונות איך לוודא שהמנהל העתידי הוא מתאים לך.

העובד התעצבן והתחיל לצאת עליי מול המנהל שאני לא עובד טוב ויש לי באגים, ושבשבוע שלא הייתי הם סיימו את כל המשימות(לא הייתי יומיים כי הייתי חולה).
תעשה שיחה 1:1 עם המנהל ותגיד שאתה לא מרגיש בנוח במקום העבודה שלך. זה ידע חשוב כדי שהוא יעשה את העבודה שלו (ולא חשוב אם הוא פספס או לא את הסיטואציה).

בנוסף, תמיד יש שוק לעבור. אתה יכול לחפש לפני שאתה מתפטר, אז החשיפה שלך להפסד נמוכה

תעשה שיחה 1:1 עם המנהל ותגיד שאתה לא מרגיש בנוח במקום העבודה שלך. זה ידע חשוב כדי שהוא יעשה את העבודה שלו (ולא חשוב אם הוא פספס או לא את הסיטואציה).

בנוסף, תמיד יש שוק לעבור. אתה יכול לחפש לפני שאתה מתפטר, אז החשיפה שלך להפסד נמוכה
עשינו ודיברנו. הוא דיבר איתו. בגדול שניהם יודעים שאין יותר מידי מה לעשות. עלות גיוס של מתכנת סיניור מאוד גבוהה, הוא עובד די טוב ואנחנו ממש צריכים אותו.
נשמע שיש לך מודעות עצמית גם אם בטחוןן נמוך, ורצון להשתפר על פני זמן ובהדרגה. במקום איכותי יותר, אתה יכול לבקש פידבק לאחר ביצוע מטלות קצרות טווח ואם תשכיל להקשיב אז גם תדע איך להשתפר. זה כבר יעלה אותך על דרך המלך, לפחות מבחינת יחסי אניש וניהול ציפיות.

ולקראת הראיון הבא, תחזור לפורום וניתן לך רעיונות איך לוודא שהמנהל העתידי הוא מתאים לך.
אני לא חושב שאני מתכנת רע אלא סביר + גם אותו בחור נתן לי מחמאות לפני שבוע ולפני זה גם, ספציפית יש לנו תקופה קצת לחוצה ונראה לי שקשה לאנשים שאני יחסית אדיש ולא משתגע.

אין להם שום חובה חוקית או עניין לפטר אותו.
כדאי להם להבין שאווירה רעילה פוגעת בעסק.
אתה צריך לשקף את הבעיה ואם הם לא מבינים להבין שאתה בשלב של חיפוש עבודה (לי נראה שאין סיכוי לשינוי שיצדיק הישארות)

כדאי להם להבין שאווירה רעילה פוגעת בעסק.
אתה צריך לשקף את הבעיה ואם הם לא מבינים להבין שאתה בשלב של חיפוש עבודה.
אני לא אתחיל לפרט את כל הרעות החולות. אני נמצא לא רחוק מהנקודה של שנה בחברה.
הסביבה באמת מזעזעת(הדברים שכבר אמרתי, איום אחד באלימות, צעקות, לחץ, השפלות בפומבי(מצד עובדים), פיגורים מינוריים בתשלומים, ראיון עבודה שכלל שאלות על כדורים ומצב רפואי, דד ליינים לא קשורים למציאות, ובעיני המון המון טעויות ניהוליות שלא אתחיל לפרט כאן) .
העניין הוא שמגיל מאוד צעיר התמודדתי עם בריונות כך שזה לא מאוד מפריע לי(אירוע (אחד מלמעלה) קורה בממוצע פעם בשבועיים או חודש, ואני פשוט מתעלם )
לפטר את העובד המדובר אי אפשר. אמרו לי שפעם הבאה(פעם שלישית או רביעית תלוי איך סופרים) שזה יקרה לא יהיו כל כך נחמדים אליו, אבל אני לא רואה משהו קורה מעבר לשיחה נוספת.

המסקנה הייתה אגב שאני והוא צריכים ללמוד לעבוד יחד ושאני צריך ללמוד איך לעבוד איתו

העניין הוא שמגיל מאוד צעיר התמודדתי עם בריונות כך שזה לא מאוד מפריע לי
אני עונה כי כתבת את זה בתגובה אלי, אבל אכתוב בזהירות כי לא ביקשת עצה בתחום הנפשי, וממילא אין לי שום כישורים בנושא.

מבלי להמעיט בחוויות הילדות שלך, לכל אחד משא כזה או אחר מהילדות, ואחת ההצלחות העיקריות של אדם מבוגר היא לדעת לספר את הסיפור שלו בלי הסרחים האלו שמשפיעים על הנפש, אבל בעצם אינם רלוונטיים בהווה. אחד יספר לעצמו שחווה בריונות כי הוא בעצם פחות משתלב בעולם, אחר שאפשר להתרגל לזה והשלישי שיש לו כוחות גדולים שבאמצעותם הוא הגיע להישגים יפים למרות שהקטינו אותו בילדות.
אני בטוח שיש לך במה להתגאות (למשל, אתה מתכנת סביר פלוס - סביר שרוב הבריונים לא מתחרים איתך על תפקידים). ספר לעצמך את הסיפור שיאפשר לך לצמוח, כי סיפור שאומר "אני רגיל לבריונות ולכן זה לא נורא" הוא סיפור שלא נכון לספר בשום מקום - עבודה, זוגיות או כל מקום אחר.
אגב, הייתי אומר לך את אותם דברים אם היית עובד מחסן חסר השכלה. אבל, כמתכנת יהיה לך קל יותר למצוא מקום בו הדברים שאני אומר מובנים מאליהם.

נערך לאחרונה ב:
אני לא חושב שאני מתכנת רע
מפידבק שניתן בצורה נכונה ניתן ללמוד הרבה, ולא משנה מה הדרג שלך או הניסיון. גם למנכ״ל יש מה ללמוד, ובטוח שלמנהל שלך… תנסה את זה כשתהיה פתוח להקשיב בלי מגננות.

מפידבק שניתן בצורה נכונה ניתן ללמוד הרבה, ולא משנה מה הדרג שלך או הניסיון. גם למנכ״ל יש מה ללמוד, ובטוח שלמנהל שלך… תנסה את זה כשתהיה פתוח להקשיב בלי מגננות.
צודק סליחה

נתנו פה כבר עצות טובות שאני לא אחזור אליהן (לעזוב!).
לגבי שריפת גשרים - זה לא נשמע מקום שכדי לחזור אליו והמנהל הזה לא מישהו שהייתי חוזר להיות מתחתיו גם בתפקיד אחר.
בכל זאת, אם אתה דואג - תמיד תוכל לספר שפשוט מצאת תפקיד שמשלם יותר \ מעניין יותר \ קרוב יותר לבית \ זה לא הם זה אתה ...
בסביבת העבודה של היום אנשים מתפטרים כל הזמן, גם אחרי פחות משנה והחיים ממשיכים.

היי תודה לכולם. לא נכנסתי הרבה זמן. נותן עדכון קצר: אחרי שמצאתי באג שבגללו נמנעו מלהוציא גרסה ועבדתי שישי שבת לא ישנתי בשבת(לא הצלחתי להרדם) ואז עבדתי כל השבוע עם 4-5 שעות שינה(זה עליי ) . קיבלתי שבחים אבל גם יום אחד שרציתי לצאת מוקדם (אחרי 7 שעות עבודה ) הסתכלו עליי מאוד עקום שזה לא בסדר. תכננתי להמשיך יום אירי והתפוקה שלי הייתה עד כה מדהימה אבל פשוט הכול ירד לי בבת אחת. לא התאוששתי. (עריכה: עבדתי בקצב רגיל זה לא שלא עבדתי פשוט בשישי שבת וכמה ימים אחרי עבדתי מדהים)כרגע נודע לי שהעובד השני במקום לטפל בבאגים אחרונים מחפש איפה אפשר היה לשפר את הקוד שלי ולהעיף קוד מיותר. המנהל שלי חצי מגבה חצי חושש שכן אין קשר בין העובדה שיש באג לבין שיפור במקום אחר.
עריכה:
ברור לו ששינויים קוסמטיים הם מסוכנים, כי אנחנו הרבה זמן מנסים להוציא פיצ׳ר מאוד מורכב.
מצד שני כשאני מתאונן שהעובד מעביר לי באגים במקום לפתור ובזמן הזה עובד על דברים אחרים שהם קוסמטיים בקוד שלי הוא אומר שאין קשר בין הדברים.

בנוסף להכל, לא הייתה תרבות של Code review
וגם עכשיו לא תמיד מקפידים ונכנס באג(אפילו שניים) בגלל זה לפני כמה ימים, הטענה הייתה שאחד המנהלים (שלא מכיר את הקוד לעומק), עבר על הקוד, ושממילא אני הייתי מעורב בחלק מהקוד ולכן לא ראו צורך .

זה לא היה מפריע לי אם לא הייתה תרבות של מציאת אשמים כגון : hedonist גרם לבאג הזה שנכנסה מצדו, ומאוד קשה להתגונן.

אני לא שם מספיק חודשים וזה נראה ממש רע בקורות חיים . קיבלתי הודעה חמה מאחד המנהלים הבכירים(שניסו לשקף לו שהעבודה שעשיתי לא כל כך מהותית לולא דיברתי איתו עם המנהל שלי והבנתי אתזה, זאת בכדי להסתיר את גודל השינוי ולדעתי גם להסתיר את גודל האיחור שהיה צריך לכסות(אנחנו מאחרים מאוד))

נערך לאחרונה ב:
יש דרך לדעת שהמנהל הישיר שלי(שאני ביחסים די טובים איתו), יתן לי המלצה טובה בעתיד ?
איך מתפטרים נכון(ברור לי שארצה להתפטר מתישהו ) ? יש אופציה לבקש המלצה לא ממנהל ישיר(מי שמעליו או מישהו שהוא senior אצלנו)?
האם אולי כדאי להסוות את זה שאני קם הרבה? נגיד לעבוד מהבית כמה שאפשר? או לקום בשעות שהמנהל שלי לא במשרד וכאלה? לא בא לי לשחק את המשחקים האלה
אני לא מבין מה מדאיג אותך. אם תחפש עבודה מחר או בעוד שנה, לא יבקשו ממך ממליצים מהמקום עבודה הנוכחי. הרי אתה עובד שם כרגע ולא מתכוון לחשוף את הכוונה שלך לעזוב.

יש בהחלט אופציה לתת בתור ממליץ מנהל בכיר יותר מזה שניהל אותך, לרוב זה יותר מרשים, לעיתים יבקשו מנהל ישיר אבל יסתפקו בזה.

בכל מיקרה, לא לדאוג. אתה סתם ניכנס לסרטים

במקומך הייתי מתחיל לעשות מרגע זה ואילך את המינימום שנדרש - כלומר עושה בדיוק את כמות השעות של המשרה שלך ומנתק קשר עם העולם מעבר אליהן. לא מחשב, לא מייל, לא הודעות בסלאק, לא וואטסאפ. מצאת באג קריטי בחמישי אחרי צהריים? נהדר. תעבוד עליו בראשון בבוקר. נגמר יום העבודה ולא הספקת הכל? תמשיך מחר.
הניסיון שלך לעבוד מעבר לשעות הנדרשות רק מעלים את הבעיה, וגורם לכך שכולם חושבים שהצוות יכול להספיק יותר ממה שאתם באמת יכולים, ואז אתה עובד בלחץ מעבר לשעות העבודה כדי לסגור את הפער.
אני אספר לך סוד - בכל חברה יש חוסר עמידה בלוחות הזמנים של פרוייקטים ומשימות וכדור הארץ ממשיך להסתובב על צירו.

ואחרי שתסגור שם שנה, תמהר לחפש את המקום הבא.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
Lag המלצות על ספרים/מקורות מידע בנושא כלכלה בארגונים אוף טופיק 1
B המלצות לקרן דיבידנדים שוק ההון 15
N המלצות לתהליך פרישה יומני מסע אישיים 29
ה אשמח לקבל המלצות איך להעביר כסף משכירות באנגליה (חברת ניהול) לחשבון בנק בארץ, תודה! פוסטים מאיכות נמוכה 0
ה נמאס לי מהבנק ה"גדול". המלצות? צרכנות פיננסית 6
Y המלצות ליווי משקיעים נדל"ן 4
N תביעה קטנה נגד מס הכנסה - המלצות לעורך דין מיסים 5
de dud המלצות לקייטרינג חלבי לבר מצווה אוף טופיק 0
I אבא חטוב - המלצות? פוסטים מאיכות נמוכה 21
YoniLevy אילו המלצות יש לכם לבן 19? פוסטים מאיכות נמוכה 9
OiNK חודש הספר - המלצות קריאה התפתחות אישית 32
מ המלצות על עבודה מול מתווכים (או בלעדיהם) למוכרים וגם לקונים נדל"ן 19
S Bluetooth בלוטות' לרכב - המלצות פוסטים מאיכות נמוכה 6
ח מבקש המלצות ליועץ השקעות עצמאי וישר צרכנות פיננסית 5
ה מערכת בינה מלאכותית שסורקת את המסלקה הפנסיונית שלי ונותנת המלצות אובייקטיביות כתחליף לייעוץ פנסיוני? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ת המלצות לספרי השקעה בשוק ההון כחול-לבן אוף טופיק 13
U המלצות על ניהול אישי במגדל או ב- slice פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
N המלצות לבנק בחו"ל עבור חשבון קריפטו השקעות אלטרנטיביות 3
מ המלצות על מחשב נייד מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 4
de dud המלצות לכיסא עבודה לבית צרכנות פיננסית 2
P המלצות לעו"דים לרשלנות מקצועית של עו"ד? פוסטים מאיכות נמוכה 2
ס המלצות לספרים בנושא שוק ההון פוסטים מאיכות נמוכה 3
מ המלצות על סים ראוטר מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 2
mudale222 מחפש המלצות ומידע על שכירות בפתח תקווה והסביבה נדל"ן 1
ה המלצות לחיסכון בטיול גדול מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 12
Y המלצות לבנק (וכרטיס אשראי?) בארה"ב צרכנות פיננסית 1
L המלצות לעניין החלק הפאסיבי בתיק + זהב שוק ההון 10