• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

היי, מחפש מינוף זול

דוד חדד

משתמש רשום
דירוג
1
כרגע באקסלנס וההלוואות מרג'ין שלהם בפריים+5, מישו מכיר יותר זול? ובכללי, תכתבו דרכים זולות להתמנף אם מכירים, כרגע ההלוואה של אקסלנס פשוט הרבה יותר מדי יקרה (חוץ מזה מכיר גם קרנות מחקות ממונפות ואופציות, אבל מחפש הלוואות מרג'ין יותר זולות)

עשיתי על זה מחקר לא קטן בשנה האחרונה.
ראשית - כל ההסתייגויות המתאימות - מינוף זה מסוכן וכדאי שתדע מה אתה עושה. יש פער בלתי נתפס בין הקלות שבה אפשר להתמנף למידת הסיכון שלוקחים.

(אגב עבורי הגעתי למסקנה שאם אתה לא מאמין בתזמון שוק, עדיף לוותר על מינוף. לא שווה את זה).

באינטראקטיב הלוואת מארג'ין היא זולה יותר

אבל הלוואת מארגין זה לא כלכך משתלם, כי הוצאות הריבית לא מוכרות לצורך מס. כך שאם יש לך הוצאות ריבית של 6% וההשקעות שלך עלו ב 6% אתה בהפסד נטו.

אם אתה רוצה להתמנף על מדד מוכר, דרך זולה יותר ולהבנתי גם מוכרת לצרכי מס זה שימוש בחוזים עתידיים.
אתה פשוט מתחייב לקנות את סנופי במחיר x בעוד כמה חודשים, כשמחיר x הוא קצת יותר גבוה מהמחיר הנוכחי (שקול לריבית ודומה לריבית הפד בחישוב שנתי אם כי לא בדיוק).
אתה אמנם מוותר על דחיית מס (אם אתה ברווח תצטרך לשלם מס כשהחוזה מסתיים) אבל זה מעשית מס רק על כסף שמלכתחילה לא היה שלך אז זה לא נורא.
זה כן כלי קצת מסובך אבל שווה ללמוד עליו אם אתה מתעניין במינוף.

ודרך אחרונה שבחנתי זה קניית אופציות call deep in the money. כנראה הכי "בטוח" במובן שאי אפשר תיאורטית להיכנס למינוס.
קניית אופציות call deep in the money זה מבחינה מעשית יכול להיחשב כמינוף x2 בערך. הפסדים יוכרו לצרכי מס ואין אפשרות, גם לא תיאורטית , להיכנס למינוס. כן יש אפשרות לאפס את ההשקעה. גם פה העלות של המינוף תהיה תלויה בכל מיני דברים אבל ככל הנראה לא מאוד מאוד שונה מריבית הפד.
גם כאן אין דחיית מס וכשהאופציה תפקע תשלם מס אם יש רווחים.
כאן זו בעיה קשה יותר כי שמת כסף בעצמך מלכתחילה (מינוף פי 2 אומר לשים חצי מהסכום). הכסף הזה יכול היה להנות מדחיית מס אבל הוא לא כי השקעת באופציה עם תאריך תפוגה.
אם התכנית שלך היא לטווח ארוך (והיא צריכה להיות אם אתה חושב על מינוף) - זה לא זניח.

אחרי שנכנסתי לעומק של הדברים, הבנתי ששום שיטה לא משתלמת מספיק, גם אם התוחלת חיובית.

ברוך הבא.

@בבר שכחת box trades שזה כנראה הכי יעיל, וגם מוכר למס.
גם לאופציות המתקדמות צריך להיות בחשבון Portfolio Margin שדורש מינימום תיק של 110K דולר.

@בבר שכחת box trades שזה כנראה הכי יעיל, וגם מוכר למס.
גם לאופציות המתקדמות צריך להיות בחשבון Portfolio Margin שדורש מינימום תיק של 110K דולר.
אתה צודק.
אם כי זו השיטה הכי מסובכת וכוללת סיכון שאני לא יודע לאמוד אותו שמס הכנסה יחליט שאתה סוחר מקצועי וימסה אותך בהתאם

תודה לכולם:)
במיוחד לבבר, תגובה מצוינת והלכתי לגגל דברים. הבעיה באופציות call deep in the money שפשוט לא תמיד יש על מה שאני רוצה לקנות אבל באמת נראה כמו האופציה הכי טובה. חוזים עתידיים (לפי מה שאמרת) זה רק למדדים מוכרים ואולי במקרה כזה עדיף כבר קרן מחקה ממונפת (נניח spxl) לא? והאמת לא לגמרי הצלחתי להבין מה זה בדיוק box trades

אם כי זו השיטה הכי מסובכת וכוללת סיכון שאני לא יודע לאמוד אותו שמס הכנסה יחליט שאתה סוחר מקצועי וימסה אותך בהתאם
החזקה של סכום לשנה כל פעם (בניהול סיכונים לא הייתי עושה מעבר לשנה) לדעתי לא תסווג אותך כסוחר.

האמת לא לגמרי הצלחתי להבין מה זה בדיוק box trades

חוזים עתידיים (לפי מה שאמרת) זה רק למדדים מוכרים ואולי במקרה כזה עדיף כבר קרן מחקה ממונפת (נניח spxl) לא?
אני מאוד לא אוהב קרנות מחקות ממונפות, בטח לא פי 3. המינוף היומי מושפע מאוד מאוד מהתנודתיות של המדד (חפש volatility drag).
המשמעות של מינוף יומי כזה זה שהמינוף גדל אחרי שהשוק עולה וקטן אחרי שהשוק יורד וזה גורם לתופעות לוואי.
כשאתה ממנף לבד אתה יכול לארגן את המינוף ככה שאתה "לווה" בצורה כזאת או אחרת 100 אלף שקל להשקעה וזהו. לא מגדיל ולא מקטין את ההלוואה, לא משנה מה קורה בשוק.

בנוסף הסיכוי שלהן להימחק במוקדם או במאוחר הוא נורא גבוה. אם אני לא טועה אף אחת מהן לא עמדה במבחן משבר גדול דוגמת דוט-קום או סאב-פריים.
תיאורטית התעודה הייתה מאבדת מעל ל 98 אחוז במשברים האלה (אתה יכול לשחק בזה עם המחשבון הזה: https://shorfinancy.co.il/leveraged-etfs-data).
להערכתי תעודה שיורדת ב 98% תיסגר, אפילו אם תיאורטית היא אמורה להתאושש בהמשך.

וגם אם התעודה לא נסגרת, מי שהיה תיאורטית משקיע את כספו בשנים 1998-2000 בתעודה בסגנון SPXL היה רואה את הכסף חזרה רק כעבור 20 שנה. מדובר על 20 שנה עם תשואה 0 ותנודתיות פסיכית. בני תמותה לא יכולים לשרוד את זה ולהיצמד לאסטרטגיה הזאת.

קרנות כאלה זה מכשיר שנוצר קצת אחרי הסאב-פריים, אבל בגדול עשיתי איזו סימולציה וכמעט בכל טיימינג מ99 (למעט כניסה ממש בדוט קום באמת) הsnp כפול 3 מורווח על הרגיל אם מחזיקים ברצף עד היום, וגם אם נכנסים בכל חודש עם סכום קבוע זה שונה מפשוט להיכנס. יש פוסט של Avi stern בנושא שטיפה שינה לי את החשיבה, בכל אופן לא מחזיק הרבה מהתיק שם.. אחזק רק במקרה של נפילה משמעותית כנראה.

החזקה של סכום לשנה כל פעם (בניהול סיכונים לא הייתי עושה מעבר לשנה) לדעתי לא תסווג אותך כסוחר.
אתה יודע מניסיון שלך או של מכרים שמס הכנסה לא עושה צרות? או לא מתייחס לזה כהפסד הון שנוצר באופן סינתטי או שטויות דומות?

או לא מתייחס לזה כהפסד הון שנוצר באופן סינתטי או שטויות דומות?
לא הבנתי למה צריך להמציא למס הכנסה הגדרות.

כמו במניות גם מסחר באופציות תלוי באופי המסחר שלך, ולא במוצר הספציפי.
פה אתה עושה עסקה לתקופה ארוכה, אם אתה מתחיל לעשות את זה באופן יומי/שבועי זה משהו אחר, אבל זה לא גם לא סוג המינוף שאתה מחפש לדעתי.

האם אני או מכריי הגישו דוח עם דרישת הפסד הון על בוקס וזה עבר?
התשובה היא כן. אבל זה לא מוכיח כלום.

ראשית - כל ההסתייגויות המתאימות - מינוף זה מסוכן וכדאי שתדע מה אתה עושה. יש פער בלתי נתפס בין הקלות שבה אפשר להתמנף למידת הסיכון שלוקחים.

(אגב עבורי הגעתי למסקנה שאם אתה לא מאמין בתזמון שוק, עדיף לוותר על מינוף. לא שווה את זה).

אבל הלוואת מארגין זה לא כלכך משתלם, כי הוצאות הריבית לא מוכרות לצורך מס. כך שאם יש לך הוצאות ריבית של 6% וההשקעות שלך עלו ב 6% אתה בהפסד נטו.

אם אתה רוצה להתמנף על מדד מוכר, דרך זולה יותר ולהבנתי גם מוכרת לצרכי מס זה שימוש בחוזים עתידיים.
אתה פשוט מתחייב לקנות את סנופי במחיר x בעוד כמה חודשים, כשמחיר x הוא קצת יותר גבוה מהמחיר הנוכחי (שקול לריבית ודומה לריבית הפד בחישוב שנתי אם כי לא בדיוק).
אתה אמנם מוותר על דחיית מס (אם אתה ברווח תצטרך לשלם מס כשהחוזה מסתיים) אבל זה מעשית מס רק על כסף שמלכתחילה לא היה שלך אז זה לא נורא.

ודרך אחרונה שבחנתי זה קניית אופציות call deep in the money. כנראה הכי "בטוח" במובן שאי אפשר תיאורטית להיכנס למינוס.
קניית אופציות call deep in the money זה מבחינה מעשית יכול להיחשב כמינוף x2 בערך. הפסדים יוכרו לצרכי מס ואין אפשרות, גם לא תיאורטית , להיכנס למינוס. כן יש אפשרות לאפס את ההשקעה. גם פה העלות של המינוף תהיה תלויה בכל מיני דברים אבל ככל הנראה לא מאוד מאוד שונה מריבית הפד.
כאן זו בעיה קשה יותר כי שמת כסף בעצמך מלכתחילה (מינוף פי 2 אומר לשים חצי מהסכום). הכסף הזה יכול היה להנות מדחיית מס אבל הוא לא כי השקעת באופציה עם תאריך תפוגה.
אם התכנית שלך היא לטווח ארוך (והיא צריכה להיות אם אתה חושב על מינוף) - זה לא זניח.

אחרי שנכנסתי לעומק של הדברים, הבנתי ששום שיטה לא משתלמת מספיק, גם אם התוחלת חיובית.
מעדכן כאן, ניסיתי עם אינטרקאקטיב ברוקרס והריבית על מינוף אצלם היא 0.043 אחוז ליום (והקישור שבבר שלח רלוונטי לארה"ב בלבד) כשאמרתי לנציג שזה יוצא מעל 15 אחוז שנתי ושאקסלנס יותר זולה הוא הופתע ואמר שיחזור אליי אחרי שיבדוק.

מה הסטנדרטים על פי הם מס הכנסה יכול להחליט שמישהו הוא סוחר ?

מעדכן כאן, ניסיתי עם אינטרקאקטיב ברוקרס והריבית על מינוף אצלם היא 0.043 אחוז ליום (והקישור שבבר שלח רלוונטי לארה"ב בלבד) כשאמרתי לנציג שזה יוצא מעל 15 אחוז שנתי ושאקסלנס יותר זולה הוא הופתע ואמר שיחזור אליי אחרי שיבדוק.
מעניין
מצאתי אותם מספרים באינטראקטיב Co uk
יכול להיות שאתה מדבר על אינטראקטיב ישראל?

מעניין
הוא בטוח מדבר על ישראל, אחרת 'אקסלנס' לא הייתה אומרת כלום לנציג של IB.

מעניין
כן, לא ידעתי שזה שונה, אבדוק את של בריטניה.
אפילו שהתכנון שלי למינוף הוא בעיקר על מניות ישראליות אז טיפה מצחיק

נערך לאחרונה ב:
כן, לא ידעתי שזה שונה, אבדוק את של בריטניה.
אפילו שהתכנון שלי למינוף הוא בעיקר על מניות ישראליות אז טיפה מצחיק
זה שונה כי זה מתווך שלוקח עמלות מעבר לאינטראקטיב הגלובלית.
בניגוד לאינטראקטיב ארה"ב מול אנגליה, שניהם אותה חברה גלובלית.

באינטראקטיב יש את הבעיה שאם אתה רוצה להוציא כסף מהחשבון בשקלים ואתה ממונף במטבע אחר אין אפשרות פרט ללקחת הלוואה שקלית, שבאה עם ריבית מאד גבוהה יחסית (בגלל איזה הסכם מוזר עם הרשות למניות ערך בארץ). פעם היה לזה פתרון באמצעות שני תת-חשבונות אבל היום למיטב ידיעתי זה כבר לא עובד.

לגבי העובדה שהריבית במארג'ין לא ממוסה - תכלס זה גם יתרון. אפשר במקום למכור את המניות לממן הוצאות ע"י הלוואה זולה יחסית, וכך לא משלמים מס רווחי הון. אבל זה יותר שימושי בחו"ל כרגע בגלל הנ"ל...

אני אשמח אם תוכל להרחיב קצת :)

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ש היי מחפש את דו"ח הביצועים של "שוקולד מריר" מהשנים האחרונות ולא מוצא באתר שוק ההון 5
א היי , הכנתי אקסל שאומר מה עדיף, קרן כספית או פק"מ שוק ההון 0
A היי מבקש עצה בבקשה התפתחות אישית 17
ב היי שלום,אני בן 57,מעוניין להפקיד סכום הוני,בכדי ליצור לי קיצבה לפנסיה מגיל 60. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 23
י היי, מכירת מניות של חברות שאינם מונפקים בבורסה שוק ההון 8
ד היי אשמח לקצת כיוון בנושא אג"ח שוק ההון 0
C ציפיות שכר - היי טק אוף טופיק 136
N היי אשמח לייעוץ בנושא השקעות בIB. שוק ההון 53
@ היי חברים, אני חדש פה :) יומני מסע אישיים 0
ה הקטנת מס - שכר היי טק פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 268
S היי יומני מסע אישיים 6
T היי שלום אני בן 17 שוק ההון 12
ל היי חדשה פה-על לימודי נהיגה וריטלין אוף טופיק 4
אופיר.כ. היי חדש כאן, אשמח לעצות יומני מסע אישיים 2
ט היי שוק ההון 3
ט היי אשמח לעזרה שוק ההון 9
ע תגידו ביי לתל אביב 100, תגידו היי לתל אביב 125 שוק ההון 45
R היי, חדש כאן :) מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 22
מ מחפש קבוצת רכישה לקרן השתלמות זולה (עדיף IRA) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
ח מחפש אקסל למעקב אחרי תיק השקעות אוף טופיק 1
רוטב פיצה מחפש 20/80 באיזור המרכז להשקעה מעולה. מכירים? נדל"ן 1
S מחפש הזדמנות נדלן עד 1 מש"ח. נדל"ן 0
S מחפש בנרות רעיונות לעבודה כסטודנט התפתחות אישית 4
G מחפש קרן שנסחרת בארץ ודומה לVB שוק ההון 20
ה מחפש להשקיע בדירות יד 2 בצפון אנגליה, איך אתם יכולים לקדם אותי? פוסטים מאיכות נמוכה 0
Shnizelia מחפש אלטרנטיבה איכותית ל-ChatGPT פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 10
סנופקין מחפש עצה: כסף ממניות לסגירת מסלול פריים? נדל"ן 16
חובב_פנסיה2022 אני מחפש מחשבון שיכול לחשב ריבית פריים על תקופה אמיתית היסטורית אוף טופיק 3
ג זוג צעיר מחפש איפה לקנות דירה ראשונה להשקעה נדל"ן 9
א מחפש קרן מחקה מדד NASDAQ טובה. מה חוו"ד החברים? שוק ההון 42
E בן 15, מחפש איפה להשקיע את הכסף יומני מסע אישיים 18
P מחפש מחשבוני פנסיה להשוואת דמי ניהול ומסלולי תשואות, יש דבר כזה? פוסטים מאיכות נמוכה 1
F מחפש מדריכים בנושא השקעות בארה"ב נדל"ן 2
Michel מחפש עזרה בענייני רישום בטאבו ובטבלת איחוד וחלוקה. נדל"ן 0
S מחפש המלצה למיקרוגל דיגיטלי מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 2
ל מחפש בעל מקצוע מתאים אוף טופיק 0
G מחפש אגרות חוב ממשלת ארה"ב שוק ההון 24
F מחפש איש מקצוע עם נסיון במסחר אוף טופיק 0
N מחפש משהו דומה לקרן כספית נקובה דולר רק שנסחרת בארהב שוק ההון 19
de dud מחפש קטע ג׳אז כבר שנים .. HELP! אוף טופיק 4
א מחפש שמות של תעודות הנסחרת ביורו שוק ההון 5
P מחפש נייר עוקב מדד עולמי שמתאים להוראת קבע לילדים שוק ההון 2
flower מחפש להכיר אל-הורית אוף טופיק 9
O מחפש תעודה מקבילה ל XLE בשקלים פוסטים מאיכות נמוכה 2
O מחפש תעודת סל אנרגיה מקבילה ל XLE פוסטים מאיכות נמוכה 0
א אני מחפש הסבר ברור איך להעביר מלאומי לאקסלנס את התיק השקעות שלי פוסטים מאיכות נמוכה 1
ה מחפש רעיון להכנסה נוספת יומני מסע אישיים 3
G מחפש מכשיר השקעה זול (ושישאר זול) על S&P500 שוק ההון 11
S מחפש סלולרי חדש - בעקבות השרשור על הפלאפון שהלך לי.. אוף טופיק 10
S מחפש המלצה על חברה שמציעה חבילות נופש לחו"ל צרכנות פיננסית 8

נושאים דומים

Back
למעלה