• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

היי אשמח לעזרה

טומי

משתמש סולידי
דירוג
20
שלום לכולם אני חדש פה
קצת על עצמי, טומי, בן 28 וחצי מהמרכז. רק בשנה האחרונה התחלתי לעשות סדר ושינוי במצבי הפיננסי.
כל חיי הייתי במינוסים.
לפני חודש התחלתי לעבוד בבנק מזרחי( מרוויח שכר נמוך של 5300)..
מחשבתי בגדול היא שתמיד יהיה לי באזור ה 10 - 15 K בעוש וכל השאר לנסות להשקיע במשהו.
שמתי לב שבתוכנית חיסכון בבנק לאומי ב 10 חודשים הרווחתי 7 שקלים.!!ריבית של 0.0 משהו
איך אני עושה תוכנית "השקעה" כלשהי שתניב לי רווחים יותר נורמליים...עשיתי טעות שזה בבנק ?עדיף בית השקעות? אולי בכלל זה לא משנה ופשוט להמשיך לחסוך עד שאגיע ל100 K ומעלה? כי הריבית אפסית?
מצבי הפיננסי: 2 חשבונות בנק.(חייבו אותי לפתוח במזרחי). סך הכל 2 החשבונות יתרת זכות של משהו כמו 30K . ללא חובות . ללא שום נכס. או כסף בצד
אשמח לעזרה או טיפים בגובה העיניים (ללא מילים גבוהות שיהיה לי קשה להבין). מטרתי היא כמובן שהקצת כסף ייעשה כסף ולשמור על נזילות(שתמיד אוכל לשנות ולהשתמש בכסף) .
תודה!

כל חיי הייתי במינוסים.
כל הכבוד לך שאתה עושה סדר והבראה במצבך הכספי! לדעתי זה הדבר הכי חשוב, יותר מהשקעה של הכסף.
מטרתי היא כמובן שהקצת כסף ייעשה כסף ולשמור על נזילות(שתמיד אוכל לשנות ולהשתמש בכסף) .
באופן כללי ובמצב הריבית היום, ככל שתרצה נזילות תמידית ומינימום סיכון, התשואות כיום יהיו פחות מ-1% בשנה. אתה יכול להסתכל בבנק בכל הפקדונות שעומדים לרשותך - חלקם יהיו צמודי מדד, חלקם שקליים. חלקם יהיו בריבית קבועה, או בריבית משתנה. חלקם יצריכו ממך "לנעול" את הכסף כדי לקבל ריבית גבוהה יותר (לדוגמה: לנעול את הכסף ל-6 שנים כדי לקבל ריבית שקלית=לא צמודה למדד של 2% בשנה). תעשה את המחקר הזה ותחכים. אולי בבנק מזרחי בו אתה עובד יתנו לך תנאים מועדפים.

אם אתה רוצה ללמוד על אפיקי השקעה לטווח ארוך, שיכולים אולי לתת תשואות גבוהות יותר, תוך לקיחת סיכון גבוה יותר, אתה יכול לקרוא את "בניית תיק השקעות" של בלוג התמונה הגדולה. זהו בעיניי מדריך יקר ערך. אבל זה יצריך ממך למידה והבנה של מה זה אג"ח, מניות, תנודתיות, ועוד.
אתה גם יכול להיוועץ ביועץ בבנק, אבל תיקח את דבריו כנקודת מוצא ותבדוק לבד אם מה שהוא אומר נכון ומתאים לך.
בכל מקרה, כדי לא לעשות נזק, לא משקיעים במה שלא מבינים :) זה מה שכולם כאן אומרים.

מקווה שעזרתי במשהו. בהצלחה!

טומי, ברוך הבא לפורום!
אתה עדיין סופר בחצאי שנים? :)
ברכות על היציאה מהמינוס, זו נקודת התחלה מצוינת.
אז כך טומי,
בתור התחלה אני מציע לך לקרוא את הבלוג של הסולידית.
אין צורך לקרוא את הכול, תבחר את הפוסטים שמתייחסים למשקיעים חדשים.
השאלה שלך כל כך כוללנית שממש קשה לענות עליה כי היא עולם ומלואו.
@לומדת מההתחלה הקדימה אותי כך שלא אחזור על דבריה.
הצעתי - תתחיל מהשרשור הזה.
תעכל את החומר, יקח מספר ימים לספוג את המידע ואחר כך תמקד את השאלות שלך.

טומי ברוך הבא !
מעבר להמלצות הנכונות שצויינו לעיל, שווה לבדוק מה מגיע לך בתור עובד בנק.
לדעתי תנאי ניהול החשבון שלך ובעיקר היכולת לקבל הלוואות (לטובת השקעה ולא צריכה), טובה מהציבור וזה יכול להוות מקדם בחיסכון.
בהצלחה !

קודם כל תודה.
פליפר לא הבנתי - לקחת הלוואה? גם אם מגיעה לי הלוואה בתנאים נוחים... עדיין זה אני לא מבין מדוע לקחת הלוואה ומה לעשות איתה??אשמח להסבר
חוץ מזה מה עוד אפשר לעשות? ברמת הפרקטיקה? להתקשר לבית השקעות? ?
או לשחרר ורק לנסות לחסוך עד שאגיע לסכומים משמעותיים?

@טומי - קודם כל תיאום ציפיות לגבי "רווחים נורמליים". אפשר לחשוב על תשואה של כל אפיק השקעה כתוספת תשואה על התוספת סיכון שלו ביחס לנכס חסר סיכון שכך מקובל לראות אגח ממשלתי קצר (יש סיכון כמובן, אבל הוא קטן מאוד). היות וריבית בנק ישראל היא 0.1% והריביות נמוכות/שליליות בעולם, גם התשואה הצפויה מהנכסים המסוכנים יותר היא לא גבוהה במיוחד כרגע.
לגבי איך לבנות תיק השקעות (וכל תיק השקעות גדול מתחיל מתיק השקעות קטן...) - תקרא את זה קודם:
http://www.hasolidit.com/איך-להשקיע-בבורסה-מדריך-למתחילים

חייבו אותך לפתוח חשבון? קצת חצוף בעיני

קודם כל תודה.
פליפר לא הבנתי - לקחת הלוואה? גם אם מגיעה לי הלוואה בתנאים נוחים... עדיין זה אני לא מבין מדוע לקחת הלוואה ומה לעשות איתה??אשמח להסבר
חוץ מזה מה עוד אפשר לעשות? ברמת הפרקטיקה? להתקשר לבית השקעות? ?
או לשחרר ורק לנסות לחסוך עד שאגיע לסכומים משמעותיים?
יש אנשים שלווים כסף ומשקיעים אותו מתוך כוונה שמה שהם ירוויחו יכסה את הריבית שהם משלמים על ההלוואה. זו לא דרך קלה ויש אנשים (כמוני) שיחשבו שלא כדאי לפעול בדרך הזו בגלל סיכון וגם כהחלטה עקרונית. מומלץ לקרוא קצת וללמוד על תחום של השקעות סולידיות. קודם תקרא ותראה מה נכון עבורך. אם נכון עבורך כרגע פיקדונות בבנק, אין טעם לדבר עם בית השקעות. וגם אם תדבר בעתיד עם בית השקעות, עדיף שתבין בנושא ותהיה בשליטה של מה קורה עם הכסף שלך. תשקיע כמה שעות של קריאה, זה שווה את זה. תוך חודש תדע המון. אולי יותר חשוב מלדעת מה לעשות זה לדעת מה לא לעשות (איך לא לעשות לעצמך ולכספך נזק). בשביל זה צריך להבין. זה מרגיש כמו המון מידע אבל יש פה מקורות מצוינים ואנשים סבלניים שיסבירו אם יש שאלות.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ד היי אשמח לקצת כיוון בנושא אג"ח שוק ההון 0
N היי אשמח לייעוץ בנושא השקעות בIB. שוק ההון 53
אופיר.כ. היי חדש כאן, אשמח לעצות יומני מסע אישיים 2
ד היי, מחפש מינוף זול שוק ההון 20
א היי , הכנתי אקסל שאומר מה עדיף, קרן כספית או פק"מ שוק ההון 0
A היי מבקש עצה בבקשה התפתחות אישית 17
ב היי שלום,אני בן 57,מעוניין להפקיד סכום הוני,בכדי ליצור לי קיצבה לפנסיה מגיל 60. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 23
י היי, מכירת מניות של חברות שאינם מונפקים בבורסה שוק ההון 8
C ציפיות שכר - היי טק אוף טופיק 136
ש היי מחפש את דו"ח הביצועים של "שוקולד מריר" מהשנים האחרונות ולא מוצא באתר שוק ההון 5
@ היי חברים, אני חדש פה :) יומני מסע אישיים 0
ה הקטנת מס - שכר היי טק פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 268
S היי יומני מסע אישיים 6
T היי שלום אני בן 17 שוק ההון 12
ל היי חדשה פה-על לימודי נהיגה וריטלין אוף טופיק 4
ט היי שוק ההון 3
ע תגידו ביי לתל אביב 100, תגידו היי לתל אביב 125 שוק ההון 45
R היי, חדש כאן :) מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 22
מ מחפשת את עצמי בקריירה- אשמח לעזרה התפתחות אישית 6
לב מישקין קושי בעבודה עם קולגה - אשמח לתובנות אוף טופיק 32
J מתלבט מאוד מה לעשות, אשמח לכל עצה והארה התפתחות אישית 9
E פיזור השקעות - הצד הסולידי. אשמח לדעתכם שוק ההון 10
R אשמח לחוות דעת על התיק שאני בונה שוק ההון 23
Y תיק השקעות למטרת פרישה מוקדמת (35) - אשמח לדעתכם. שוק ההון 34
ה אשמח לקבל המלצות איך להעביר כסף משכירות באנגליה (חברת ניהול) לחשבון בנק בארץ, תודה! פוסטים מאיכות נמוכה 0
א החלטות חשובות, אשמח לעזרה שוק ההון 20
Homer תיק סולידי חו"ל - אשמח להערות והארות שוק ההון 3
stamEhad קיבלתי הצעה למשכנתא - אשמח לדעתכם נדל"ן 34
S ניהול סיכונים ככל שמתקרבים לגיל הפרשיה - אשמח לשמוע עצות פרקטיות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
S האם יש כאן אנשים שמפקידים לקופת גמל ולא לקרן פנסיה משלימה? אם כן - אשמח לשמוע למה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 69
E אני רוצה לעשות ללוות צלמים באופן עסקי ולא יודע איך לתמחר את זה. אשמח לעזרה אוף טופיק 2
F אשמח להתייעצויות בנושא עוסק אוף טופיק 9
deussex סוגיית צביעת דירה לפני יציאה/כניסת דייר - אשמח לתובנות נדל"ן 29
M אשמח לתגובות בנוגע לאפשרות ועיתוי הכניסה ל : Bloomberg US Corporate 1-5 Years PTF שוק ההון 0
T מעבר מארה"ב לאירופה - אשמח להתייעצות שוק ההון 0
deussex האם אתם עושים חוזה השכרה דרך עורך דין ? מרגיש מבולבל, אשמח לתובנות נדל"ן 28
M אשמח לקישור או אפליקציה למערכת גרפים השוואתיים לקרנות וני"ע בארץ ובעולם שוק ההון 0
M 2 הצעות שקיבלתי לקרן הפנסיה, אשמח לדעתכם. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
S קרנות מחלקות/צוברות אשמח לעזרה בבקשה שוק ההון 28
ו הי, אשמח להפניה לפוסט של הסולידית עם הסבר על השקעות דרך בתי השקעות בחו"ל פוסטים מאיכות נמוכה 0
O כדאיות ביטוחים, אשמח לשמוע את דעתכם פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
C אשמח לעזרה התפתחות אישית 8
V התיק שלי - אשמח להערות שוק ההון 15
B אני אזרח אמריקאי והשקעתי בני״ע במיטב טרייד PFIC. אשמח לעזרה שוק ההון 8
O השקעה בנדלן מניב בישראל - אשמח לדעתכם נדל"ן 32
D חייל בן 19, קצת הלכתי לאיבוד מהאופציות ואני אשמח לקבל קצת הכוונה יומני מסע אישיים 4
D קניית דירה בהתניה של המוכר, שימכור הדירה אם לא ישלם מיסים . אשמח לטיפים, וממה להזהר. נדל"ן 246
D אשמח לטיפים, איך אפשר למנוע קניית דירה ע'י אמא שלי, ושהחלופה תהיה שכירות לכמה שנים... נדל"ן 78
G לא יודע לאן מכאן - אשמח לדעתכם התפתחות אישית 21
לב מישקין קשיים בעבודה חדשה אשמח לתובנות אוף טופיק 14

נושאים דומים

Back
למעלה