• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

היי אשמח לייעוץ בנושא השקעות בIB.

Nadav1070

משתמש רגיל
דירוג
57
אז ככה אני משקיע כבר בערך 3 חודשים בIB בית השקעות בארה"ב.
סך התיק הוא 230 אלף ש"ח אני משקיע את כל הסכום במניית VT (כ875 יחידות ברשותי)

*רציתי לשאול אינני מתכוון למכור במשך ה5 שנים הבאות לפחות. האם בגלל שהדיבידנדים לא נצברים אני צריך לדווח ע"י רואה חשבון פעם בתקופה או כל שנה ?( במידה ואני לא מוכר אלה רק קונה ומקבל פעם ב3-4 חודשים דיבידנדים שלא נצברים ).

תודה לעוזרים.

*רציתי לשאול אינני מתכוון למכור במשך ה5 שנים הבאות לפחות. האם בגלל שהדיבידנדים לא נצברים אני צריך לדווח ע"י רואה חשבון פעם בתקופה או כל שנה ?( במידה ואני לא מוכר אלה רק קונה ומקבל פעם ב3-4 חודשים דיבידנדים שלא נצברים ).
אני רק אחדד את מה שכתב אדם.
לישראלים שאינם אמריקאים מנוכה במקור 25% מס בIB שהולך לממשלת ארה"ב. זה אותו שיעור המס שישראל מחייבת, ויש אמנה למניעת כפל מס, כך שאנשים במצב הזה לא משלמים בפועל מס.
על המצב הזה יש ויכוח בפורום אם חייב לדווח, על אף שבפועל לא תשלם בסוף, או שלא חייב לדווח. כאן אתה צריך רו"ח שיגיד לך שאתה חייב/לא חייב לדווח.

אם במקרה לא מנוכה לך מס במקור בIB על הדיבידנדים (זה המצב אצל תושבי ישראל שהם גם אזרחים אמריקאים), אין ויכוח - אתה חייב בדיווח לרשויות המס בישראל, ואולי גם בתשלום מס (תלוי בשאר הרווחים/הפסדים/נק.זיכוי שלך באותה שנה).

אוקי אז אני בקבוצה הראשונה ישראלים שלא אמריקאים שמנוכה מהם 25 % וצריך רק לבדוק אם אני צריך לדווח

וצריך רק לבדוק אם אני צריך לדווח
בנושא הזה כן
אך שים לב שיש עוד הרבה גורמים שיגרמו לך לעשות זאת (להגיש דוח),
ואז בכל מקרה תצטרך להגיש את כלל ההכנסות כולל הדיבידנדים המנוכים

שים לב שיש מקרים בהם אתה צריך לדווח בכל מקרה. נניח סך ההכנסות שלך בשנה מסויימ מכל המקורות (שכר, השכרת דירה להשקעה, דיבידנדים, רווחים מהשקעות במניות שמומשו במכירה) עברו את רף מס היסף (בערך 643 אשח ברוטו) אתה בכל מקרה מחוייב בהגשת דוח שנתי וגם בתשלום של 3 אחוז נוספים לכל שקל מעל הרף הזה כולל על דיבידנדים, רווחים מהשקעות, שכד וכו

שים לב שיש מקרים בהם אתה צריך לדווח בכל מקרה
המצבים שאני מכיר למשקיעים "סולידיים":
1) דיבידנדים מעל 338,000 (רלוונטי גם לשכירות מעל הסכום, וגם להכנסת חוץ)
2) סך מכירות מעל 2.53 מיליון
3) סך הכנסות מעל 651,000
4) העברות לחו"ל מעל 500,000 (רלוונטי למשקיעי IB)
5) סך נכסים בחו"ל מעל 1.878 מיליון
6) ריבית מעל 645,000

יש עוד סיבות!!!

כן - צריך לבדוק
ככל שאני חושב על זה יותר...
אם אתה צריך לבדוק (קרי, לעבור על ה-106, לעבור על הסטייטמנט מ-IB וכו'), אתה כבר עושה את רוב העבודה של מילוי הדוח. תמלא ותגיש ותחסוך עוגמת נפש, אולי אפילו תקבל החזר מס (בגלל ההכנסות האחרות - לזוג נשוי כמעט בוודאות יהיה איזשהו החזר).

ככל שאני חושב על זה יותר...
אם אתה צריך לבדוק (קרי, לעבור על ה-106, לעבור על הסטייטמנט מ-IB וכו'), אתה כבר עושה את רוב העבודה של מילוי הדוח. תמלא ותגיש ותחסוך עוגמת נפש, אולי אפילו תקבל החזר מס (בגלל ההכנסות האחרות - לזוג נשוי כמעט בוודאות יהיה איזשהו החזר).
ת'כלס, הדוח לא נושך
זה מקביל לרישום פעולות הרכישה בקובץ אקסל

ת'כלס, הדוח לא נושך
זה מקביל לרישום פעולות הרכישה בקובץ אקסל
מניח שאנשים מפחדים לטעות ולחוש את נחת זרועם של מס הכנסה.

למרות שעל טעות בתום לב, שאין בה העלמה מהותית של הכנסות אני לא רואה מצב בו זה יגמר ביותר מתיקון שומה.

מניח שאנשים מפחדים לטעות ולחוש את נחת זרועם של מס הכנסה.

למרות שעל טעות בתום לב, שאין בה העלמה מהותית של הכנסות אני לא רואה מצב בו זה יגמר ביותר מתיקון שומה.
אכן
בכל מקרה, מי שמגיש פעם ראשונה יעשה עם עצמו חסד אם ייעזר ברו"ח

אכן
בכל מקרה, מי שמגיש פעם ראשונה יעשה עם עצמו חסד אם ייעזר ברו"ח
מסכים איתך לטווח הקצר, לטווח הארוך אני מרגיש שנקישות השיניים שלי עם חוברת דע את זכויתיך, והשוואות כאן בפורום הביאו לי הפנמה של ידע שאני לא חושב שהייתי יכול לקבל בדרך של העתקה עיוורת מדוח של שנה שעברה שמילא רו"ח (גם אם יש לו סבלנות לשבת איתך על כל סעיף וסעיף).

אפשר גם לטעון שסתם התקמצנתי ;)

מסכים איתך לטווח הקצר, לטווח הארוך אני מרגיש שנקישות השיניים שלי עם חוברת דע את זכויתיך, והשוואות כאן בפורום הביאו לי הפנמה של ידע שאני לא חושב שהייתי יכול לקבל בדרך של העתקה עיוורת מדוח של שנה שעברה שמילא רו"ח
מהנסיון האישי שלי.. לדווח עם רו"ח לא לגמרי מעלים את נקישות השיניים, גם לא אחרי כמה שנים.
שנה שלישית שהגשתי דו"ח, והופתעתי כל שנה מחדש. השנה זה גם כלל קריאת פקודת מס הכנסה.

מהנסיון האישי שלי.. לדווח עם רו"ח לא לגמרי מעלים את נקישות השיניים, גם לא אחרי כמה שנים.
שנה שלישית שהגשתי דו"ח, והופתעתי כל שנה מחדש. השנה זה גם כלל קריאת פקודת מס הכנסה.
לא יודע איך זה בארץ. בארה"ב, זה שהשתמשת ביועץ מס/רו"ח לא פותר אותך מטעויות. האחריות רק עליך (מלבד מקרים של רמאות של הרו"ח).

רק להיות בטוח: מבחינת הדיווח, דרך רו"ח חשבון או לא - בעצם מדובר בטופס תיאום מס? זהו? או שיש עוד משהו?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ד היי אשמח לקצת כיוון בנושא אג"ח שוק ההון 0
אופיר.כ. היי חדש כאן, אשמח לעצות יומני מסע אישיים 2
ט היי אשמח לעזרה שוק ההון 9
ד היי, מחפש מינוף זול שוק ההון 15
א היי , הכנתי אקסל שאומר מה עדיף, קרן כספית או פק"מ שוק ההון 0
A היי מבקש עצה בבקשה התפתחות אישית 17
ב היי שלום,אני בן 57,מעוניין להפקיד סכום הוני,בכדי ליצור לי קיצבה לפנסיה מגיל 60. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 23
י היי, מכירת מניות של חברות שאינם מונפקים בבורסה שוק ההון 8
C ציפיות שכר - היי טק אוף טופיק 136
ש היי מחפש את דו"ח הביצועים של "שוקולד מריר" מהשנים האחרונות ולא מוצא באתר שוק ההון 5
@ היי חברים, אני חדש פה :) יומני מסע אישיים 0
ה הקטנת מס - שכר היי טק פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 268
S היי יומני מסע אישיים 6
T היי שלום אני בן 17 שוק ההון 12
ל היי חדשה פה-על לימודי נהיגה וריטלין אוף טופיק 4
ט היי שוק ההון 3
ע תגידו ביי לתל אביב 100, תגידו היי לתל אביב 125 שוק ההון 45
R היי, חדש כאן :) מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 22
לב מישקין קושי בעבודה עם קולגה - אשמח לתובנות אוף טופיק 32
J מתלבט מאוד מה לעשות, אשמח לכל עצה והארה התפתחות אישית 9
E פיזור השקעות - הצד הסולידי. אשמח לדעתכם שוק ההון 10
R אשמח לחוות דעת על התיק שאני בונה שוק ההון 23
Y תיק השקעות למטרת פרישה מוקדמת (35) - אשמח לדעתכם. שוק ההון 34
ה אשמח לקבל המלצות איך להעביר כסף משכירות באנגליה (חברת ניהול) לחשבון בנק בארץ, תודה! פוסטים מאיכות נמוכה 0
א החלטות חשובות, אשמח לעזרה שוק ההון 20
Homer תיק סולידי חו"ל - אשמח להערות והארות שוק ההון 3
stamEhad קיבלתי הצעה למשכנתא - אשמח לדעתכם נדל"ן 34
S ניהול סיכונים ככל שמתקרבים לגיל הפרשיה - אשמח לשמוע עצות פרקטיות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
S האם יש כאן אנשים שמפקידים לקופת גמל ולא לקרן פנסיה משלימה? אם כן - אשמח לשמוע למה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 69
E אני רוצה לעשות ללוות צלמים באופן עסקי ולא יודע איך לתמחר את זה. אשמח לעזרה אוף טופיק 2
F אשמח להתייעצויות בנושא עוסק אוף טופיק 9
deussex סוגיית צביעת דירה לפני יציאה/כניסת דייר - אשמח לתובנות נדל"ן 29
M אשמח לתגובות בנוגע לאפשרות ועיתוי הכניסה ל : Bloomberg US Corporate 1-5 Years PTF שוק ההון 0
T מעבר מארה"ב לאירופה - אשמח להתייעצות שוק ההון 0
deussex האם אתם עושים חוזה השכרה דרך עורך דין ? מרגיש מבולבל, אשמח לתובנות נדל"ן 28
M אשמח לקישור או אפליקציה למערכת גרפים השוואתיים לקרנות וני"ע בארץ ובעולם שוק ההון 0
M 2 הצעות שקיבלתי לקרן הפנסיה, אשמח לדעתכם. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
S קרנות מחלקות/צוברות אשמח לעזרה בבקשה שוק ההון 28
ו הי, אשמח להפניה לפוסט של הסולידית עם הסבר על השקעות דרך בתי השקעות בחו"ל פוסטים מאיכות נמוכה 0
O כדאיות ביטוחים, אשמח לשמוע את דעתכם פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
C אשמח לעזרה התפתחות אישית 8
V התיק שלי - אשמח להערות שוק ההון 15
B אני אזרח אמריקאי והשקעתי בני״ע במיטב טרייד PFIC. אשמח לעזרה שוק ההון 8
O השקעה בנדלן מניב בישראל - אשמח לדעתכם נדל"ן 32
D חייל בן 19, קצת הלכתי לאיבוד מהאופציות ואני אשמח לקבל קצת הכוונה יומני מסע אישיים 4
D קניית דירה בהתניה של המוכר, שימכור הדירה אם לא ישלם מיסים . אשמח לטיפים, וממה להזהר. נדל"ן 246
D אשמח לטיפים, איך אפשר למנוע קניית דירה ע'י אמא שלי, ושהחלופה תהיה שכירות לכמה שנים... נדל"ן 78
G לא יודע לאן מכאן - אשמח לדעתכם התפתחות אישית 21
לב מישקין קשיים בעבודה חדשה אשמח לתובנות אוף טופיק 14
Tsachi01 מתמודד עם חרדת טיסות - אשמח לטיפים מועילים אוף טופיק 52

נושאים דומים

Back
למעלה