• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

החלת רצף פיצויים - כאשר המעסיק שילם ישירות פיצויים "אקסטרה"

• פותח הנושא SOR
  • פורסם בתאריך

SOR

משתמש רגיל
דירוג
59
האם ניתן להחיל רצף פיצויים על הכספי הפיצויים שהצטברו בקרן הפנסיה במקרה שהמעסיק שילם פיצויים נוספים, הפיצויים הנוספים מהמעסיק התקבלו ללא קשר לכספים שהופרשו לקרנות וכנראה מהווים איזשהוא תשלום "אקסטרה" מטעמו מכח הסכם קיבוצי כזה או אחר...

במידה והוא שילם את יתר הפיצויים בפטור לא ניתן להחיל רצף פיצויים על הכספים בקרן הפנסיה. במידה והוא חייב אותך במס מלא על הפיצויים ניתן למלא טופס 161א ולבקש רצף פיצויים על יתר הכספים

@נדב
בטופס 161 שנופק לי הוא התייחס לפיצויים הנוספים כפטורים , אבל אני ראיתי את הפיצויים הנוספים גם בתלוש והשכר ושולם בגינם ביטוח לאומי, ביטוח בריאות והפרשות סוצאליות (פנסיה פיצויים והשתלמות), לעיינין מס הכנסה אני מתחת לרף המס.
האם העבודה שראיתי את הפיצויים בתלוש זה סימן שחייבותי עליהם ב"מס מלא" ?

אבל אני רואיתי את הפיצויים הנוספים גם בתלוש והשכר ושולם בגינם ביטוח לואמי, ביטוח בריאות והפרשות סוצאליות (פנסיה פיצויים והשתלמות)
פיצויים לא חייבים בניכויים כאלה - אתה בטוח שמדובר בפיצויים ?

פיצויים לא חייבים בניכויים כאלה - אתה בטוח שמדובר בפיצויים ?
@נדב
סלח לי בבדיקה נוספת באמת מדובר בסכום שונה, לא חוייבתי במס / ניכויים אחרים על הפיצויים הנוספים.
- מה יקרה במקרה שעדיין אחליט לא למשוך את כספי הפיצויים מקרן הפנסיה ?
- האם בדיעבד הייתה לי דרך להימנע מכך שהכספי הפיצויים הנוספים שמשולמים ישירות ימנעו ממני להחיל רצף פיצויים על הפיצויים בקרן הפנסיה ?

מה יקרה במקרה שעדיין אחליט לא למשוך את כספי הפיצויים מקרן הפנסיה ?
ניתן לבצע רצף קצבה על כספי הפיצויים בקרן הפנסיה.

האם בדיעבד הייתה לי דרך להימנע מכך שהכספי הפיצויים הנוספים שמשולמים ישירות ימנעו ממני להחיל רצף פיצויים על הפיצויים בקרן הפנסיה ?
לא, ככל וקיבלת שקל אחד בפטור לא ניתן לבצע רצף פיצויים

• אהבתי
Reactions: SOR
רצף פיצויים כובל אותך שתצטרך לתחזק אותו בכל מעבר עבודה, ברגע שתפסיק תתבצע התחשבנות מס, ייתכן מאוד שהמס שולי יהיה יותר גבוה אז, רצף פיצויים זאת לא הבחירה הכי טובה במידה ויש אלטרנטיבות להימנע מהמס.
אם אתה מתחת לרף המס למה לך לבחור רצף, לא עדיף פשוט למשוך תוך ניצול נקודות זיכוי ?
וגם אם המסקנה היא שאתה חייב רצף פיצויים ייתכן שעדיף לשלב - על הפיצויים שמההפקדות השוטפות להחיל רצף קצבה ואילו על סכום התוספת החד פעמי להחיל רצף פיצויים

• אהבתי
Reactions: SOR
@נדב תודה רבה !

@מתכנת
רצף פיצויים כובל אותך שתצטרך לתחזק אותו בכל מעבר עבודה, ברגע שתפסיק תתבצע התחשבנות מס, ייתכן מאוד שהמס שולי יהיה יותר גבוה אז, רצף פיצויים זאת לא הבחירה הכי טובה במידה ויש אלטרנטיבות להימנע מהמס.
כיום המשכורת מהמעסיק הנוכחי נמוכה מאד ככה שלא מנוצל הרוב המכריע מהפטור הפוטנצאלי [ההפרש בין המשכורת האחרונה שלי ל12,340].
ההשערה שלי זה שהמעסיק הבא ישלם יותר אבל עדיין לא יגיע לסכום שבו הוא יעבור את התקרה בהרבה , ואם כן יעבור אז אני ישלב בין משיכת כספי פיצויים פטורים ורצף קצבה.
זה היה נראה לי כאנטרנטיבה עדיפה לנסיבות שלי, מה דעתכם ?
[אציין שבפועל כל הפיצויים נמשכו בפטור בגלל הפיצויים אקסטרה ששילמו לי עכשיו...]
גם אם המסקנה היא שאתה חייב רצף פיצויים ייתכן שעדיף לשלב - על הפיצויים שמההפקדות השוטפות להחיל רצף קצבה ואילו על סכום התוספת החד פעמי להחיל רצף פיצויים
המעסיק החליט בשבילי מבעוד מעוד שהוא משלם לי את המענק לא חושב שקיימת אפשרות להורות לו לא לשלם.

המעסיק החליט בשבילי מבעוד מעוד שהוא משלם לי את המענק לא חושב שקיימת אפשרות להורות לו לא לשלם.
הוא הביא לך את הכסף בפועל או הפקיד אותו לפנסיה ?
הנחתי שהוא הפקיד את התוספת לקרן פנסיה ולכן אמרתי שגם אם תחליט לבחור ברצף פיצויים אתה יכול לעשות את הרצף פיצויים רק על האקסטרה תוספת ואילו על כספי הפיצויים שהתקבלו באופן שוטף (אם התקבלו) להחיל רצף קצבה.
[אציין שבפועל כל הפיצויים נמשכו בפטור בגלל הפיצויים אקסטרה ששילמו לי עכשיו...]
לא הבנתי את המשפט הזה
כיום המשכורת מהמעסיק הנוכחי נמוכה מאד ככה שלא מנוצל הרוב המכריע מהפטור הפוטנצאלי [ההפרש בין המשכורת האחרונה שלי ל12,340].
אז בעצם אתה רוצה לנצל את הפטור שיש לך בגין מעסיק נוכחי בשביל למשוך כספי פיצויים ממעסיק עתידי, זה באמת שיקול,
מצד שני אולי עדיף למשוך מה שיותר מוקדם:
גם אם כן תרצה למשוך את הפיצויים לפני הפנסיה, כנראה עדיף להתחשבן עליהם מוקדם ככל האפשר. אמנם המס על הרווחים במשיכה יהיה 25%. אבל דחיית ההתחשבנות תגרום בפרישה למס של 21% (מס שולי) על סכום הרווחים האלו כפול 1.35

הוא הביא לך את הכסף בפועל או הפקיד אותו לפנסיה ?
הנחתי שהוא הפקיד את התוספת לקרן פנסיה ולכן אמרתי שגם אם תחליט לבחור ברצף פיצויים אתה יכול לעשות את הרצף פיצויים רק על האקסטרה תוספת ואילו על כספי הפיצויים שהתקבלו באופן שוטף (אם התקבלו) להחיל רצף קצבה.
לא הבנתי את המשפט הזה
כוונתי היא שהמעסיק הביא לי את הכסף בפועל , זאת תוך שימוש בפטור שלי.
ובגלל זה נפלה לגמרי האפשרות לרצף פיצויים על הפיצויים שעוד לא שולמו.

אז בעצם אתה רוצה לנצל את הפטור שיש לך בגין מעסיק נוכחי בשביל למשוך כספי פיצויים ממעסיק עתידי, זה באמת שיקול,
מצד שני אולי עדיף למשוך מה שיותר מוקדם:
נכתב ע"י David:
גם אם כן תרצה למשוך את הפיצויים לפני הפנסיה, כנראה עדיף להתחשבן עליהם מוקדם ככל האפשר. אמנם המס על הרווחים במשיכה יהיה 25%. אבל דחיית ההתחשבנות תגרום בפרישה למס של 21% (מס שולי) על סכום הרווחים האלו כפול 1.35
בגלל המצב שלי כרגע משכתי הכל... , אני יחזור על השיקול הזה בפרישה הבאה שלי D:

- האם בדיעבד הייתה לי דרך להימנע מכך שהכספי הפיצויים הנוספים שמשולמים ישירות ימנעו ממני להחיל רצף פיצויים על הפיצויים בקרן הפנסיה ?
@נדב האם המעסיק יכול לכפות על העובד לנצל את הפטור ?
במידה והמעסיק רשם בטופס לנצל את הפטור, האם לעובד יש אפשרות לשנות את זה ולבקש ממס הכנסה לשלם את מלוא המס (ואם יש נקודות זיכוי פנויות אז לנצל אותם) ?

האם המעסיק יכול לכפות על העובד לנצל את הפטור ?
לא, המעסיק יכל לכפות על העובד לשלם את המס. אם המעסיק לא קיבל טופס 161א הוא לא יכל לחשב את סעיף יא בטופס 161 ולא יכל לתת את הפטור.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
Body Solid החלת רצף קצבה אוטומטי כאשר סך הפיצויים גבוה מהתקרה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
T החלת ותק קרן השתלמות בין גופי השקעה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
ר קרן השתלמות- החלת ותק ללא משיכה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
N החלת וותק קרן השתלמות לשכיר שוק ההון 1
ד ביצעתי רצף פצויים ולא מצאתי עבודה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
D למה חשוב רצף ביטוחי? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
ע עדיין אג"ח להורדת סיכון רצף תשואות? שוק ההון 12
ש רצף פיצויים - פטור ממס רווחי הון על הרווחים? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
איליה סיפור על משיכת רצף פיצויים או הדיסוננס בין האנשים במערכת למערכת עצמה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 19
ה הבהרת נקודות - משיכת פיצויים מול רצף פיצויים לעובד צעיר פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
bayov רצף פיצויים - מה אני מפספס? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
M איך לנסות להימנע מסיכון רצף התשואות? שוק ההון 4
S איך מבצעים רצף פיצויים? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
G הוזלת ביטוח רכב בלי רצף ביטוחי? צרכנות פיננסית 6
ר שאלת מתחיל בנוגע למסלול קרן/רצף שוק ההון 1
M רצף פיצויים אחרי מספר שנים צרכנות פיננסית 3
M פיצויי פיטורים - רצף קצבה או רצף פיצויים פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 59
א רצף פיצויים וביטוח מנהלים הוני פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 2
J רצף פיצויים - מעסיק הבא צרכנות פיננסית 12
מ לא זוכרת האם בחרתי רצף פיצויים או רצף קצבה, איך לבדוק? אוף טופיק 22
B יש איזשהו API חינמי לנתוני רצף בבורסה הישראלית? שוק ההון 0
E התלבטות בין רצף קצבה לרצף פיצויים צרכנות פיננסית 20
H רצף קצבה או רצף פיצויים? צרכנות פיננסית 1
Y פיצויי פיטורים - רצף פיצויים שוק ההון 7
U סטטוס כספי פיצויים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
Z פיצויים: למשוך או לא למשוך? זאת השאלה. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
L דוח שנתי רישום משיכת כספי פיצויים ופנסיה מיסים 3
C פיצויים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
I משיכת פיצויים - כל המידע שצריך פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
A תביעה לקבלת פיצויים בגין נזקי גוף בתאונת דרכים, השלכות? צרכנות פיננסית 0
S העברת כספי פיצויים לקופת גמל והמשך הפקדות תגמולים לקרן פנסיה מקיפה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
The Stoic משיכת פיצויים פטורים ממס בתום העסקה מיסים 13
ס משיכת פיצויים לעומת משיכת קה"ש שוק ההון 0
I משיכת פיצויים - מה המס בגין הרווח ? מיסים 14
T משיכת כספי פיצויים מיסים 3
M משיכת פיצויים מעל התקרה הפטורה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
Y העברת קופת גמל ישנה (פיצויים) ל-IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
F משיכת כספי פיצויים - פגיעה בקצבה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 20
I אישור מס ירושת מוטב לקופת ביטוח מנהלים הכוללת פיצויים מיסים 0
ב העברת פנסיה משלימה לקופת גמל IRA ללא רכיב פיצויים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
stamEhad סיום עבודה - מימון רכישת אופציות ע"י כספי פיצויים + ימי חופשה מיסים 6
דו דו פיצויים פטורים פחות משנה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
נ ניכוי מס מכספי פיצויים בקרן הפנסיה מיסים 17
M דרך חוקית להתפטר ולקבל פיצויים? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 5
IAmSam חישוב כדאיות של פרישה מרצון עם מרכיב פיצויים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ק הוצאת כספי פיצויים לחשבון ב-IB פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
R קרן פנסיה משלימה או קופת גמל ופיצול תגמולים פיצויים - שכר 45k פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
B סירוב מס הכנסה למשיכת פיצויים פטורים מ 2019 מיסים 4
M תשלום מס על משיכת כספי פיצויים מקרן פנסיה מיסים 1
Fitch כשהקצבה נמוכה, למה לא למשוך פיצויים ולהשלימה על ידי הבטחת הכנסה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15

נושאים דומים

Back
למעלה