• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

הבנק יכול להשוות תנאים (כשהוא רוצה)

Godfather

משתמש רשום
דירוג
0
היי חברים,
חדש פה, אבל כבר תקופה מאוד ארוכה קורא מבחוץ.
סחבק מחזיק שנים חשבון באחד הבנקים הגדולים בארץ. נכון להיום, תיק ניי"ע בשווי של כמה מאות K ש"ח.
שנים הפריע לי שמגרזנים אותי בעמלות שונות ומשונות (לאור חוסר זמן וכוח לטפל בזה) אבל עם השנים הדברים התחילו להתיישר.
כיום, בחשבון עצמו נפטרתי מהעמלות העיקריות וגם בתיק הניי"ע העמלות הפכו שפויות יותר (עדיין יותר מכל בית השקעות ישראלי / זר).

אחת ההחלטות שקיבלתי בתקופה הקורונה (מעבר להירשם סוף סוף לפורום) הייתה לקחת שליטה על התיק והעמלות.
אחרי בירור, החלטתי לפתוח חשבון אצל אחד מבתי ההשקעות הישראלים. העמלות הן בכמה רמות טובות יותר מהנתונים הקיימים שלי.
השיקול היה להימנע מהטרחה של הגשת דו"חות למס הכנסה ולאחד את כל ההשקעות תחת קורת גג אחת, גם במחיר של תשלום עודף (בהשוואה לברוקר זר / נציגות).

לפני שהגעתי לישורת האחרונה, החלטתי לדבר עם הבנק ולוודא שהעברת תיק הניי"ע היא אכן ההחלטה הנכונה.
להפתעתי הרבה, הבנק דיי השווה לי את התנאים לבית ההשקעות -
פטור מלא מדמי משמרת / פיקדון.
0.09% קנייה/מכירה בארץ (אין מינימום).
0.09% קנייה מכירה בחו"ל (אין מינימום, יש עמלת סוכן של 7-8 דולר - האם קיים גם בברוקרים הישראלים?).
צפוי לקבל הנחה "משמעותית" על עמלות המרה/חליפין למט"ח (ממתין למסמך סופי, אך מאמין שיהיה יקר יותר מהמתחרים).

ומכאן השאלות -
1. האם עדיין כדאי לפתוח חשבון בבית ההשקעות (שם גם יהיה תשלום חודשי, אולי מתקזז) ולעבוד באמצעותו?
2. האם יש מניעה לפצל את ההשקעות כך שניי"ע זרים אבצע רק באמצעות בית ההשקעות הישראלי ואת הפעולות בארץ אבצע רק באמצעות הבנק?
3. עם כל החשש - כאן גם עולה שאלה מהותית - בהנחה שכל מה שאבצע בבית ההשקעות הוא בניי"ע זרים, האם לא כדאי להתגבר על החשש ולפתוח חשבון בברוקר זר (אין בעיה עם אנגלית, התגברתי גם על עניין מס הירושה, אבל קצת חושש מהתהליך, מאפשרות העברת הכספים מהבנק לברוקר ומההצקות של רשויות המיסים על פארש). מה העלות של פעולת הדיווח (חד שנתית) באמצעות רו"ח? סביר לבצע זאת באופן עצמאי?
4. לאור האמור לעיל - אוכל לנסות לארגן בערך 100K לטובת IBKR (היחיד שמאפשר העברה בשקלים), אך מאחר ורוב התיק שלי הוא בניי"ע בארץ, המשמעות היא בנייה מחדש של התיק ואיתור השקעות זרות ראויות. לא פשוט.

מה דעתכם? ותודה! ;)

לי עדיין יותר נוח עם הבנק, אז בתנאים טיפה פחות טובים משלך החלטתי להישאר.

פטור מלא מדמי משמרת / פיקדון
זה משמעותי. כל השאר זה עמלות חד-פעמיות לכל עיסקה, ולכן פחות קריטי.
אם אתה עושה הרבה עיסקאות, או מתכוון להתמנף, יש מקום לשקול מעבר לברוקר זר. אחרת, לטעמי זה די זניח, והנוחות של בנק היא יתרון.
שים לב שבבנק, לרוב, תצטרך להתמקח על העמלות האלו כל תקופה מחדש.

מותר לשאול על איזה בנק מדובר? מה לגביי דמי שמירת ניירות ערך, הסירו לך את העמלה ההזוייה הזאת?

לא מכיר עמלת סוכן של 7-8 דולר. לי בברוקר ישראלי אמרו שהברוקר המתווך הזר לפחות באירופה זה בין 0.02% ל 0.04% משווי העסקה.

שים לב שבבנק, לרוב, תצטרך להתמקח על העמלות האלו כל תקופה מחדש.
+1

אני מקפיד לבצע מספיק פעולות בשנה כדי שבבנק לא יראו לי את הדלת. בבית השקעות אין את הטרחה הזו.

1. האם עדיין כדאי לפתוח חשבון בבית ההשקעות (שם גם יהיה תשלום חודשי, אולי מתקזז) ולעבוד באמצעותו?
בתנאים האלה - לדעתי לא.

0.09% קנייה מכירה בחו"ל (אין מינימום, יש עמלת סוכן של 7-8 דולר - האם קיים גם בברוקרים הישראלים?).
במרבית בתי השקעות ישראליים המחיר הוא סנט למניה, עם מינימום של בין 5 ל-8 דולר. אין עמלת סוכן.

לא
2. האם יש מניעה לפצל את ההשקעות כך שניי"ע זרים אבצע רק באמצעות בית ההשקעות הישראלי ואת הפעולות בארץ אבצע רק באמצעות הבנק?
בגלל עמלת סוכן? די מיותר לדעתי. זה זניח.

בגדול מה שצריך לשים לב זה מה שאמרו כבר - הבנק נותן לך את התנאים האלו עכשיו כי יש לך חלופה. בתנאים האלו יותר נוח ויותר נכון להישאר בבנק. אבל לכמה זמן תקבל את זה? הבנק בונה על זה שעוד שנה אולי תבקש הארכה (ואולי לא) ויאריכו לך, ועוד שנתיים כבר תשכח/תפספס/לא יהיה לך כוח או לחילופין יאשרו הנחה אבל פחות גדולה (פתאום 0.15% במקום 0.09%) וכו' ומכאן זה רק מתדרדר.

למשקיע פסיבי שמשתדל לפעול בשיטת "שגר ושכח", הבנק הוא תמיד אופיציה גרועה - גם אם טכנית משווה תנאים לבית השקעות.

"הטבות" הבנק הן תמיד מוגבלות בזמן וחוזרות למחירון מלא באופן אוטומטי בסוף שנה קלנדרית. אתה זה שצריך להתקשר לפקיד ולבקש לחדש הטבות. זה מעצבן ומציק.

אם הבנק היה מוכן להתחייב לאותן הטבות לתקופה בלתי מוגבלת או לפחות ל-5 שנים, אז אולי הייתי שוקל זאת. אבל למיטב ידעתי הם לא מוכנים לזה.

יש סיכוי לקבל פטור מדמי ניהול וכל מיני הנחות בבנק עם תיקים של 50K ומטה?

לקוח טוב, עם משכורת טובה

לקוח טוב, עם משכורת טובה
לקוח טוב עבור הבנק הוא לקוח עם משכורת נמוכה שנמצא במינוס תמידי.

יש סיכוי לקבל פטור מדמי ניהול וכל מיני הנחות בבנק עם תיקים של 50K ומטה?
סיכוי נמוך ביותר, אלא אם כן הבנק חוגג עליך בדרכים אחרות (מינוס, הלוואות) ואז יכאב לו כשתעזוב לבנק אחר.

לקוח טוב עבור הבנק הוא לקוח עם משכורת נמוכה שנמצא במינוס תמידי.

אבדוק שבוע הבא, מקסימום אאיים לעבור בנק

סיכוי נמוך ביותר, אלא אם כן הבנק חוגג עליך בדרכים אחרות (מינוס, הלוואות) ואז יכאב לו כשתעזוב לבנק אחר.

חייב לשאול מה כל כך נוח בבנק?
אני בברוקר ישראלי ואין לי תלונות

ואני בברוקר זר שנראה לי הרבה יותר נוח ובטוח.
דוקא ה-IRA שנמצא בברוקר ישראלי יותר מסובך לתפעול.

אני גם בברוקר ישראלי אבל מבינה למה להרבה אנשים נח יותר בבנק.
לא צריך לעשות העברה מחשבון הבנק לברוקר, אלא הכל קורה במערכת אחת באתר הבנק.
בברוקר יש מערכות מסחר שונות לבורסה הישראלית ולבורסה בחו"ל וזה מסרבל. בבנק אתה מחפש מניה והחיפוש ישר מתבצע בכל הבורסות.
בברוקר אם רוצים לסחור במניות חו"ל צריך לעשות המרה משקלים לדולרים ובבנק אפשר להשתמש ישירות בחשבון המט"ח או לעשות המרה בפעולה אחת.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
יוסירחיוסי הבנק התחיל לחייב על כרטיס דיירקט צרכנות פיננסית 18
א מצליחים להזדהות איתי בהרגשה שלי מול הבנק? צרכנות פיננסית 38
E העברת ניירות ערך דרך הבנק לIB שוק ההון 4
T מה הבנק הכי ידידותי להעברות מט"ח הקשורות בקריפטו? השקעות אלטרנטיביות 2
ד הבנק מחייב אותי פעמיים צרכנות פיננסית 29
D העברת תיק השקעות לInteractive Brokers דרך הבנק שוק ההון 7
A העברה בנקאית לחו"ל - כדאי דרך הבנק? צרכנות פיננסית 2
H תהיה הבנק של עצמך / Infinite banking צרכנות פיננסית 0
A הבנק עם התנאים האופטימאלים לשותף/ חסכון מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 3
Y חיובים אונליין ביורו או דולר, חשבון מטח, אשראי של הבנק, רק מטבע אחד כל פעם צרכנות פיננסית 17
D טעות של הבנק בהפקדת שיק צרכנות פיננסית 11
N קרן כספית דולרית דרך הבנק או דרך בית השקעות + חריגת מט"ח שוק ההון 3
Y בעיות פוטנציאליות בהעברות בנקאיות בשל חשש של הבנק מהלבנת הון שוק ההון 7
C הבנק התנהג כמו בנק וגבה ממני ״עמלת ייצוא״ על הכנסות מאתר, מה יכול לעשות הלאה? אוף טופיק 25
S קרן כספית - דרך הבנק או דרך בית השקעות שוק ההון 3
א האם הבנק מגלם בפקדונות עליות ריבית צפויות ? שוק ההון 6
I האם הבנק יכול לסרב העברת כספים מהלוואות עבור דירה? נדל"ן 9
K האם עבור רכישה אחת של קרן / תעודת סל לטווח ארוך יש יתרון לבית השקעות לעומת הבנק? שוק ההון 10
יוזר משכנתא - האם פגישה עם הבנק שורפת יועץ משכנתאות? נדל"ן 29
א הבנק לא מאשר העברה לbit2c השקעות אלטרנטיביות 10
S בהעברה בנקאית לKraken הבנק מבקש מהות העברה השקעות אלטרנטיביות 3
F האם ניתן לבצע בצורה אוטומטית השקעה בנייר X דרך הבנק? שוק ההון 11
Y הבנק שלי העביר אותי סניף ללא רשותי ולא עונה מאז צרכנות פיננסית 12
שם משתמש בעייתי האם הכסף בעו"ש של הבנק מושקע בשוק ההון? שוק ההון 12
שם משתמש בעייתי דיבידנד: זה משהו שפשוט נכנס לך לחשבון הבנק? שוק ההון 36
S האם הבנק תמיד ״כסף אחרון״ ? נדל"ן 28
T השוואת עמלות בין הבנק למיטב דש שוק ההון 11
1337justme העברת כספים בין חשבונות - כיצד להמנע מטעויות של הבנק? אוף טופיק 8
c881 "הבנק איבד את האמון בך - את לא זזה מפה חצי שנה אוף טופיק 17
א כמה עולה ייפוי כוח נוטריוני, והאם זה משנה אם זה עבור הבנק? צרכנות פיננסית 6
ד מה ההבדל בדיוק בין -נדל"ן קרן ריסק,קרנות חוב וקרן נד"לן.מה ההבדל בין שלושתם?מה כול אחד מהם בדיוקוכן איפה בכלל משקיעים בהם-באתר הבנק שלי למשל?? השקעות אלטרנטיביות 1
D הבנק עושה בעיות להכניס שקלים ממכירת קריפטו דרך פלטפורמה ישראלית השקעות אלטרנטיביות 147
P פרעון מוקדם למשכנתא - הוגנות בייעוץ הבנק צרכנות פיננסית 5
stamEhad עמלות שונות בהמרה והעברת מט"ח דרך הבנק שוק ההון 15
S סקר שוק בין הבנקים כדי למצוא את הבנק האטרקטיבי ביותר צרכנות פיננסית 5
A קניית זהב דרך BullionVault - מה לציין בסיבת העברה וקטגוריית המס בעת העברת המט״ח דרך הבנק? השקעות אלטרנטיביות 1
ד למה ברירת המחדל הסולידית היא לא השקעה דרך הבנק? צרכנות פיננסית 20
Trevor הבנק הדיגיטלי הראשון אושר כחבר בורסה צרכנות פיננסית 22
shirbi מעשה באלף דולר שנכנסו לי לחשבון הבנק צרכנות פיננסית 20
R האם אפשר לקנות קרן מחקה דרך הבנק שוק ההון 4
B API של הבנק אוף טופיק 15
Evgeny Sahnin הקפצת ריביות ע״י הבנק באמצע לקיחת המשכנתא נדל"ן 2
R פיקדון בבנק גדול - מה הסיכונים פרט לחדלת פירעון של הבנק? שוק ההון 0
M הבנק לא מעביר את המניות ל- IB שוק ההון 5
JG1 ללכת לקראת הבנק שלי או לא? מחזיק סכום נאה שלהם צרכנות פיננסית 80
A התמקחות מול הבנק צרכנות פיננסית 2
A העברת מניות בין ברוקרים רק דרך הבנק? שוק ההון 7
M המרת מט"ח בחשבון הבנק צרכנות פיננסית 0