• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

האם עדיין יש לי סיכוי עם מתמטיקה?

RockStar

משתמש רגיל
דירוג
117
לא נגעתי במתמטיקה מאז התיכון וגם אז סיימתי רק 3 יחידות
אני כבר בן 31 ובסך הכל יש לי הכנסה גבוהה ויציבה ואני גם בחרתי באל הורות וחיים נוחים ללא לחץ, אין לי משכנתא ודברים כאלה על הראש. ולכן חשבתי לנסות ללמוד מתמטיקה בתקווה שאצליח לסיים תואר במדעי המחשב. יש לי רקע בתכנות שלמדתי באופן עצמאי, אבל אם אני רוצה להצליח להגיע למשרה טובה בהייטק, כנראה שאין מנוס מלסיים תואר, למרות שיש כאלה שגם עם קורסים ייעודיים הצליחו.
אני יכול ללמוד רק באוניברסיטה הפתוחה, שזה הכי קשה למיטב הבנתי. זה ללמוד הכל בעצמי, ולהיבחן במבחנים שנחשבים לקשים יותר מהטכניון, לפחות לפי מה ששמעתי.
אני מתלבט אם לנסות או לוותר כי אטולי זה יהיה בזבוז זמן, מה הסיכוי שאצליח עם הרקע שלי והגיל שלי?
לא שזה באמת בוער בעצמותיי, גם אם לא אצליח לא נורא, יש לי עבודה טובה ויציבה.
מה דעתכם?

לא נגעתי במתמטיקה מאז התיכון וגם אז סיימתי רק 3 יחידות
בטח, בקלות (או עם קשיים) אתה תצליח להוציא 5 יח' עם ציונים טובים. תתחיל מזה כדי לאמן את "שרירי" המוח ואחר-כך תחליט אם ללמוד מחשבים.

אם לא תנסה, לא תדע. קח את הקורס 'אשנב למתמטיקה' בפתוחה. הוא אמור לחשוף אותך לחשיבה מתמטית ברמה אוניברסיטאית ויתן לך אינדיקציה אם אתה מתחבר לתחום או לא. אני לא מכיר את הטענה שבאוניברסיטה הפתוחה המבחנים קשים יותר, זה לא תואם את הניסיון שלי. מה שכן זה דורש ממך אחריות ללמוד הכל לבד, וזה לא מתאים לכולם.
אני התחלתי לפני המון שנים עם הקורס אלגברה לינארית 1 (ו- 4 יחידות בבגרות), הצלחתי וראיתי כי טוב ומשם התקדמתי. היום אני בפוסט דוקטורט. אני גם מכיר אנשים עם דוקטורט במתמטיקה ובלי תעודת בגרות בכלל.
בכל מקרה, אם הכיוון שלך הוא ממילא האוניברסיטה הפתוחה אז אין לדעתי טעם בהשלמת\שיפור בגרויות. חשיבה מתמטית ברמה אקדמית היא בלתי תלוי בחומר לבגרות שבמהותו לא דורש שום הבנה מתמטית (ויעידו על כך המוני הסטודנטים בפקולטות למדעי המחשב והנדסה שהצליחו מאוד בבגרות במתמטיקה אבל בקושי שורדים את השנים הראשונות באוניברסיטאות).

מה התוצאה הסופית שלך? כי אם זה הכנסה ואתה כבר מרוויח שכר נאה,
לסכן שנים על לימוד בגרויות ותואר כדי להגיע להכנסה קרובה לשלך לא יהיה מהלך הכי נבון לדעתי. במיוחד שאינך יודע מה מצפה לך לאחר התואר והאם אתה רואה את עצמך עושה את זה כל החיים בצורה יותר טובה מאשר המצב הנוכחי

לא שזה באמת בוער בעצמותיי
לדעתי, זאת הבעיה הגדולה שלך.
תחשוב שכשתסיים את התואר, אתה תתחרה עם כאלו שזה כן בוער להם בעצמות, הם יותר צעירים ממך ויש להם כבר 10+ שנות ניסיון.
אם תכנות \ מתמטיקה היו מעניינים אותך, זה משהו אחר. אבל ממקום שאתה נמצא בו, לא ברור למה שתעשה את זה לעצמך.

לא חשבתי להשלים בגרויות כי אין צורך אם אלמד באוניברסיטה הפתוחה אבל כן חשבתי לעבור על החומר, לתרגל, להשתפשף ואז לקחת קורס מתמטי כמו אלגברה ליניארית, ואם אצליח אז לקחת עוד שני קורסים, וככה לראות אם אני נכנס לזה.
Captain Sparo
אולי אני מבזבז את הזמן שלי, אבל מצד שני, על מה כבר כן יש לי לבזבז אותו?
יש תחומים שמעניינים אותי יותר ממתמטיקה ותכנות, כמו פילוסופיה, היסטוריה, ספרות ולאחרונה גם יהדות (אני מתעניין בדת לאחרונה וגם לפעמים נהנה להעביר זמן בצפייה בדרשות של רבנים מסויימים, לא הייתי קורא לזה חזרה בתשובה, גם לא יודע איך להגדיר את זה, אבל זה מעניין אותי.)
פשוט התחומים האלה אני יכול ללמוד לבדי, בלי מבחנים ובלי צורך לסיים תואר, כי אין מה לעשות עם זה במידה ויש תואר.

אולי אני מבזבז את הזמן שלי, אבל מצד שני, על מה כבר כן יש לי לבזבז אותו?
קודם כל, לעשות את מה שאתה אוהב זה לא בזבוז זמן.
הבעיה כאן בגישה, בתור מישהו שתכנות בוער בעצמותיו - מתמטיקה היתה בשבילי מכשול אבל לא מחסום. כלומר אם לא הלך לי בקורס מסויים אז עשיתי אותו שוב.
אתה לעומת זאת, רוצה לראות אם "הולך לך" אז להמשיך. ואם לא ילך? אז תוותר? לא תנסה שנית? תפסול תחום ענקי, בגלל שאתה לא מצליח לעבור מבחן בחדווא?

@RockStar הפורום הזה עושה תחושה שבהייטק כולם קוטפים משכורות עתק בלי הכרה, זה לא מדויק...
ממליץ לך להכנס לקבוצות דרושים בהייטק בפייסבוק ואפילו לקבוצות ספציפיות של מתכנתים ולראות את מצב השוק. גם ב xplace יש המון היצע של מתכנתים- תנסה לפרסם דרישה לפרויקט מסוים ותראה כמה פרילנסרים קופצים עליך תוך יום.

לסיכום- תבדוק לעומק ותחליט בצורה מושכלת כי לדעתי זו עלולה להיתגלות כטעות

לא הבנתי, יש לך הכנסה גבוהה ויציבה, למה שתחפש הכנסה גבוהה במקום אחר?

כי העולם משתנה ואולי תהיה אוטומציה בתחום שלו

כי העולם משתנה ואולי תהיה אוטומציה בתחום שלו
יש עכשיו קוד שכותב קוד, בינה מלאכותית, למידת מכונה. עניין של זמן עד שגם לא יצטרכו מתכנתים כל כך.
יש ירידה משמעותית בכמות אנשי הIT שצריכים מאז שנכנס הענן. יש אנשי ברזלים שחשבו שזה מקצוע העתיד. בכל תחום תצטרך להתפתח ולהתעדכן אחרת תישאר מאחור. איפה תמצא יותר אוטומציה מבהייטק עצמו? לדבריו העבודה שלו גם יציבה.

אני מתלבט אם לנסות או לוותר כי אטולי זה יהיה בזבוז זמן, מה הסיכוי שאצליח עם הרקע שלי והגיל שלי?
לא שזה באמת בוער בעצמותיי, גם אם לא אצליח לא נורא, יש לי עבודה טובה ויציבה.
מה דעתכם?
אני רוצה להציע כיוון קצת אחר.
כמו שאמרו, יש מספיק בני 21 שלומדים מדמ"ח וזה כן בוער בעצמות שלהם, כמוך, רובם מכוונים להגיע להייטק ושם לרוב המתמטיקה שלומדים בתואר אין שימוש, ויש כאלה שהולכים לכיוונים שבהם בכלל אין מתמטיקה.
לכן לדעתי כדאי לשקול לוותר עליה לגמרי, לפחות מבחינה אקדמית.

למה שלא תלמד הנדסאי תוכנה לימודי ערב במוסד אחר? (אם קיים בפתוחה אפילו יותר טוב)
את הזמן שחסכת על מתמטיקה אקדמית תוכל להשקיע בלעשות דברים שיתנו לך יתרון על אותם בני 21, כמו אשכרה לכתוב קוד שעושה משהו.
בין אם פרויקטים שלך או תרומה לקוד פתוח.

עדיין כדאי לדעת לפחות על מה מדובר במתמטיקה האקדמית, אפשר לראות כאן קצת מהרעיונות:
https://brilliant.org/

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ל למה עדיין אין כזו אפלקציה? עוזר כלכלי אישי יזמות והגדלת הכנסות 2
S עדיין לא הצלחתי להבין למה האדם הממוצע צריך ביטקוין השקעות אלטרנטיביות 159
A מחנה דורה בנתניה, עדיין קיים? נדל"ן 0
Homer כתבה מלפני 10 שנים, עדיין רלבנטית? אוף טופיק 3
ע עדיין אג"ח להורדת סיכון רצף תשואות? שוק ההון 12
M קרן כספית עדיין נחשבת כנזילה העדיפה ביותר? שוק ההון 11
ה בהשקעת סכום גדול - עדיין עדיף בארץ? שוק ההון 25
O המעסיק עדיין לא מפריש לי פנסיה כי כבר חצי שנה אין לי קרן פנסיה פעילה האם לפי תיקון 190 אוכל להפקיד בעצמי או שצריך לחכות? פוסטים מאיכות נמוכה 1
Y מישהו עדיין חושב שBitcoin זה רעיון טוב? השקעות אלטרנטיביות 788
tomer111 אם נופלת פצצה גרעינית ויצאתי חיי הניירות ערך בברוקראז עדיין אצלי והכל בסדר? שוק ההון 353
ב מסלול פנסיה sp500 + מיועדות - יש עדיין ממונף? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
P באילו תחומים אנחנו עדיין נמצאים מאחור? פוסטים מאיכות נמוכה 9
L האם יש עדיין סיבה לבחור בסטארטאפ? התפתחות אישית 92
O האם עדיין אפשר לקבל 70% מימון על דירה חליפית נדל"ן 11
S יש סעיף בעבודה שלי לגבי קרן השתלמות והייתי אמור לקבל אותו (כנראה) אבל עדיין לא, מה לעשות? אוף טופיק 2
צ האם עדיין שווה להשקיע באשקלון? נדל"ן 48
tomer111 האם עדיין תקף שאגח הם לא correlated למניות שוק ההון 12
O חוק מס' 1 עדיין רלוונטי? שוק ההון 2
A לא מצליח להבין איך אין עדיין אינפלציה שוק ההון 22
T האם יש טעם עדיין להחזיק באג"ח שוק ההון 4
ת האם עדיין יש בעיות עם IRA? צרכנות פיננסית 10
tpr שאלה בנוגע לתיק השקעות (עדיין לומד את התחום) שוק ההון 0
C אופציות לעובד בסטראטפ ללא תוכניות אופציות עדיין אוף טופיק 8
ת עדיין על הגדר יומני מסע אישיים 6
1337justme מכירה של קרן נאמנות ישראלית - פעולה עדיין לא בוצעה? שוק ההון 4
I הגשה מקוונת של טופס 1301 לשנת 2018 עדיין סגורה? צרכנות פיננסית 1
B עדיין חדש ומחפש תשובות לשאלות בסיס מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 3
S כבר זמן מה אני חושב להיכנס לבורסה אבל עדיין מחפש דרך להוריד את הסיכון דרך פיזור טוב יותר שוק ההון 42
ח עדיין מחפש את עצמי אוף טופיק 22
מתכנת האם שפת C++ עדיין רלוונטית? התפתחות אישית 56
amikal אם יותר זול לנהל תיק השקעות בבית השקעות למה אנשים עדיין מנהלים אותו בבנק? שוק ההון 72
מ יש עדיין אג"ח מיועדות בקרן פנסיה? צרכנות פיננסית 22
O למה השקל עדיין מתחזק שוק ההון 122
ח האם ניתן עדיין למצוא את הבלוג 'התמונה הגדולה'? שוק ההון 23
sogi אורדרנט פרו - עדיין קיים ? אוף טופיק 4
breezblock טראמפ מוביל - עדיין לא מוכרת. שוק ההון 59
כ אירלנד בראי הברקזיט- עדיין מקום להשקיע בו את חסכונותיכם? שוק ההון 4
שרון למה בבתי השקעות עדיין כ"כ רוצים לנהל את הכסף שלכם? צרכנות פיננסית 1
ס קופת גמל צמודת מדד מבטיחת תשואה 4.5% - (מנורה יתר ג), האם עדיין ניתן להפקיד? צרכנות פיננסית 3
C "בדרך הנכונה" אבל עדיין משהו חסר יומני מסע אישיים 40
c881 תלושים לחג? עדיין תבדוק איך ועל מה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 10
G חישוב סיכוי לתמ"א בבניין בתל אביב נדל"ן 0
ה האם לממשלת ארהב יש סיכוי מול האינפלציה? שוק ההון 12
F האם קיים סיכוי סביר שהביטקוין יעקוף את ה700-800 k פוסטים מאיכות נמוכה 8
G מס שבח - האם יש לי סיכוי להבין את החוק? נדל"ן 24
adamshalev סיכוי לביטול מס עיזבון (ירושה) בארה"ב ? צרכנות פיננסית 23
מ מתמטיקה שימושית התפתחות אישית 66
א מתמטיקה כאינדיקציה להשתלבות בעולם הקוד התפתחות אישית 18
A על מתמטיקה ומדעי המחשב (תואר) התפתחות אישית 17
P מרכז לימודי מתמטיקה - מחפש שותף התפתחות אישית 4

נושאים דומים