• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

האם באמת כדאי להכניס כספים חדשים למניות (מדדים) גם עכשיו כשהכל סוער?

• פותח הנושא arvin
  • פורסם בתאריך
זה הפוך מהחכמה המקובלת - כסף לזמן הקצר יהיה באפיקים חסרי סיכון.

יכול להיות שזה יעבוד עבורך... אבל הירידות האחרונות מראות לך את הסכנה האפשרית.
אולי לא התנסחתי ברור, התכוונתי שהחלטנו לשחרר מדירה, בעקבות הבועה ועליית המחירים המגוחכת ובלתי נגמרת. הרגשנו שגם אנחנו מתפשרים על תשואה, וגם לא מצליחים להגיע לדירה.

שני הסנטים שלי:
1. אף אחד לא יודע אם השוק ירד עוד, בכמה, ועד מתי. (מה זה בכלל השוק?) מי שאומר לך שהוא יודע, משקר, אלו ניחושים, ויהיו כאלו שינחשו נכון, אבל אי אפשר לדעת למפרע מי אלו.
2. אני מציע לך, כמו רבים וטובים ממני בשרשור, להבין מהי אסטרטגיית ההשקעה שלך? מהם הסיכונים שאתה מוכן לקחת? מהו אופק ההשקעה? תבחן זאת דרך כל הנכסים שלך הערכים שאתה מאמין בהם, האישיות שלך, אלו דברים שיש לך מידע עליהם, ובניגוד לשוק לא מתחלפים חדשות לבקרים. ולפי זה תחליט.
3ץ אל תתן לערפל הקרב שנקרא השוק לבלבל אותך, היה אתה. ההצלחה לא מובטחת, אבל היא איננה מובטחת בשום מקרה.

אישית אני משקיע 100% מכספי, (למעט נדלן וקרן נזילה לשעת חרום) כבר 20 שנה, במדדי מניות רחבים בשוק האמריקאי (בעיקר RUSSEL 3000). אני קונה כל שבועיים כמות שהיא בערך 20% מהכנסתי נטו (בעוונותי אני מתגורר בארצה"ב כאן מקבלים משכורת כל שבועיים), כך שהשקעותיי מפוזרות על ספקטרום רחב של מחירי קניה, עד היום לא מכרתי ולו מנייה אחת. זו אסטרטגיה שמתאימה לי ( יש לי גישה קרה ואנליטית לעולם) אבל לא לכל אחד. עד עכשיו היא עבדה מצוין בשבילי, אבל אני מודע שיש אפשרות שכשאני אצטרך את הכסף הוא לא יהיה.

מה לגבי לקרוא על אגרות חוב ולהבין אותם יותר
כדאי להתחיל פה:

בנוסף היו שרשורים רבים על אגרות חוב, קרא אותם.
תודה, אכן למידה והבנה טובה יותר של אג״ח ב-to do list שלי.
כרגע למה לא אג״ח:
1. הסיבה היחידה מבחינתי להחזיק חלק סולידי בתיק היא שאצטרך את כל ההון בשנים הקרובות. התרחיש הסביר שזה יקרה- בעקבות קניית דירה. כפי שרשמתי למעלה, עקב מחירי הדיור שלא מפסיקים לעלות והמרדף שלא נגמר- החלטנו לשחרר כרגע מדירה.
2. זמן למידה שכרגע אין לי.
3. גם אחרי למידה, זה נראה שכל המורכבות של [טווח קרוב/רחוק | ריבית קבועה/משתנה | צמוד מדד/לא צמוד | ממשלתי/קונצרני | ישראלי/לא ישראלי] תמיד תשאיר לי התעסקות בזה, מה שפחות בא לי.
4. רשמתי איפשהו באחד הפוסטים בפורום, לא זוכר איפה, שממה שקראתי בבלוג של הסולידית של הארי בראון 2.0, נראה שהתרחיש היחידי שאג״ח עולה בניגוד למניות שיורדות- הוא בדפלציה. אני לא בקיא לאורך ההיסטוריה כמה המצב הזה נפוץ לעומת צמיחה/אינפלציה/מיתון, אבל לא בטוח שזה שווה לי את זה שרוב הזמן החלק הזה בתיק יהיה בתשואה נורא נמוכה ואפילו שלילית.
5. במניות ומדדים אני יכול בקלות להשקיע בארה״ב ושאר העולם, גם עם ניירות בבורסה הישראלית. באג״ח ממה שהבנתי יותר מורכב לקנות לצורך העניין אג״ח של ארה״ב, ואז אתה דיי מוגבל רק לישראל. (יש לי תיק השקעות עצמאי בפסגות, אין לי תיק ב-IB).

נערך לאחרונה ב:
מספיק שהתחלת להשקיע בנאסדק והיית בטוח שזאת הדרך הנכונה, הרי מה 100 חברות טכנולוגיה מובילות, מה יכול להשתבש. ואז אמרת רגע אולי עדיף סנופי בעצם, זה 500 חברות, יותר מושקע ויותר יציב, אני אלך על זה. ואז אמרת אבל רגע סנופי זה רק ארה״ב מה עם שאר העולם.. שלא נדבר אם רצית גם תיק קצת סולידי בהתחלה כי חשבת שזה יותר כדאי, וניסית גם שם כל מיני דברים, שזה מה שקרה לי. אז זה לא מדוייק שאין יותר מידיי מה ללמוד. הכל יחסי. ואם אתה עדיין לא חושב כמוני, תבוא למישהו שלא השקיע לעולם, ותגיד לו קח, תשקיע פאסיבית, אל תסתבך ואל תתחכם, ותראה שהוא גם ילך לאיבוד.
הכוונה לא ללמידה לפי איך שהשוק מתנהג, אלא למידה של השקעה נכונה (עבורי) בכללי, מבחינת אמצעים, אפשרויות, מדדים, וכו׳.
אף אחד לא בטוח בכלום

אתה מסתבך כי אתה חושב שאתה יכול להבין ואז גם לדעת מה נכון אבל תסתכל על אנליסטים כמה שהם מבינים חצי אומרים משהו אחד וחצי אומרים משהו אחר גם כאן בפורום חלק אומרים שירד עוד הרבה וחלק אומרים שלא

בקיצור כמה שתלמד לא תדע כלום רק תוכל לנחש בפנים רציניות ובמקרה שהניחוש יצליח תוכל לומר איזה חכם אני.

אני את השאלה הראשית שלך אפילו לא הצלחתי להבין כי אני כשנכנס לי שבוע שעבר סכום כסף ישר הכנסתי כי חיכיתי לירידות, ולא עניין אותי למה, העיקר שזול.

נערך לאחרונה ב:
שני הסנטים שלי:
1. אף אחד לא יודע אם השוק ירד עוד, בכמה, ועד מתי. (מה זה בכלל השוק?) מי שאומר לך שהוא יודע, משקר, אלו ניחושים, ויהיו כאלו שינחשו נכון, אבל אי אפשר לדעת למפרע מי אלו.
2. אני מציע לך, כמו רבים וטובים ממני בשרשור, להבין מהי אסטרטגיית ההשקעה שלך? מהם הסיכונים שאתה מוכן לקחת? מהו אופק ההשקעה? תבחן זאת דרך כל הנכסים שלך הערכים שאתה מאמין בהם, האישיות שלך, אלו דברים שיש לך מידע עליהם, ובניגוד לשוק לא מתחלפים חדשות לבקרים. ולפי זה תחליט.
3ץ אל תתן לערפל הקרב שנקרא השוק לבלבל אותך, היה אתה. ההצלחה לא מובטחת, אבל היא איננה מובטחת בשום מקרה.

אישית אני משקיע 100% מכספי, (למעט נדלן וקרן נזילה לשעת חרום) כבר 20 שנה, במדדי מניות רחבים בשוק האמריקאי (בעיקר RUSSEL 3000). אני קונה כל שבועיים כמות שהיא בערך 20% מהכנסתי נטו (בעוונותי אני מתגורר בארצה"ב כאן מקבלים משכורת כל שבועיים), כך שהשקעותיי מפוזרות על ספקטרום רחב של מחירי קניה, עד היום לא מכרתי ולו מנייה אחת. זו אסטרטגיה שמתאימה לי ( יש לי גישה קרה ואנליטית לעולם) אבל לא לכל אחד. עד עכשיו היא עבדה מצוין בשבילי, אבל אני מודע שיש אפשרות שכשאני אצטרך את הכסף הוא לא יהיה.
אפשר עוד כמה סנטים? כמו תובנות על המשברים של 99 2000 2005 2008 2011 2018 ואולי היו עוד כמה באמצע ב20 שנים האחרונות שאתה משקיע אבל איך יכול להיות שלא מכרת כלום ושום דבר בלי פאניקה?
האם זו האנליטיות שמצליחה לנתק אותך מהפאניקה?
פעולות אחרות כמו התנתקות ממדיה וחדשות?
אשמח לשיתוף הדרך להימנע מתחושת ההפסד הזמני..

אבל איך יכול להיות שלא מכרת כלום ושום דבר בלי פאניקה?
אם הוא לא צריך את הכסף המושקע עכשיו, למה להיות בפאניקה?
שתי האגורות שלי:
השקעה במדד רחב לאורך הרבה זמן, ושימוש בכסף שצמח שם רק לצורך "קיצבה" או משיכה אקראית מדי פעם.
זה לא סוג השקעה מוצלח למי שמתכנן להוציא את כל הכסף משם בנקודת זמן ספציפית.

כדי להחליט מתי להיכנס אני אישית בודק מדי פעם סטטיסטית -
כש 6/10 אנשים אומרים "בסדר הבורסה ירדה קצת לאחרונה אבל רווחי החברות מעולים אני לא נוגע בתיק" - אני מפסיק לקנות מניות.
כש 8/10 אנשים אומרים "הבורסה עולה כבר 70 שנה בטווח הארוך אין מה לדאוג תראה את הגרפים!" - אני מתחיל לממש את התיק.
כש 10/10 אנשים אומרים "הבורסה עושה תשואה יפה בשנתיים האחרונות אני 100% בפנים!" - אני מוכר את כל התיק ובורח.
..
..
כש 6/10 אנשים אומרים "הבורסה לא מפסיקה ליפול אני חושש לא יודע מה לעשות" - אני מתחיל להגדיל את התיק בסכום קבוע כל חודש.
כש 8/10 אנשים אומרים "ראית את המובטלים בחדשות? השוק קורס התחלתי למכור די לא רוצה להפסיד יותר" - אני נכנס לשוק חזק עם כל מה שהשארתי בצד.
כש 10/10 אנשים אומרים "גם אני פוטרתי! חזרנו לגור אצל ההורים חוסך כל שקל. שם הכל בעו"ש בורסה זה קזינו לא בשבילי יותר" - אני לוקח מינוף וקונה עוד מניות.

*לא יועץ, לא מייעץ, לא מציע, לא ממליץ

כדי להחליט מתי להיכנס אני אישית בודק מדי פעם סטטיסטית -
כש 6/10 אנשים אומרים "בסדר הבורסה ירדה קצת לאחרונה אבל רווחי החברות מעולים אני לא נוגע בתיק" - אני מפסיק לקנות מניות.
כש 8/10 אנשים אומרים "הבורסה עולה כבר 70 שנה בטווח הארוך אין מה לדאוג תראה את הגרפים!" - אני מתחיל לממש את התיק.
כש 10/10 אנשים אומרים "הבורסה עושה תשואה יפה בשנתיים האחרונות אני 100% בפנים!" - אני מוכר את כל התיק ובורח.
..
..
כש 6/10 אנשים אומרים "הבורסה לא מפסיקה ליפול אני חושש לא יודע מה לעשות" - אני מתחיל להגדיל את התיק בסכום קבוע כל חודש.
כש 8/10 אנשים אומרים "ראית את המובטלים בחדשות? השוק קורס התחלתי למכור די לא רוצה להפסיד יותר" - אני נכנס לשוק חזק עם כל מה שהשארתי בצד.
כש 10/10 אנשים אומרים "גם אני פוטרתי! חזרנו לגור אצל ההורים חוסך כל שקל. שם הכל בעו"ש בורסה זה קזינו לא בשבילי יותר" - אני לוקח מינוף וקונה עוד מניות.

*לא יועץ, לא מייעץ, לא מציע, לא ממליץ
המדגם הזה של עשרה אנשים, כמה הוא אקראי?

אפשר עוד כמה סנטים? כמו תובנות על המשברים של 99 2000 2005 2008 2011 2018 ואולי היו עוד כמה באמצע ב20 שנים האחרונות שאתה משקיע אבל איך יכול להיות שלא מכרת כלום ושום דבר בלי פאניקה?
האם זו האנליטיות שמצליחה לנתק אותך מהפאניקה?
פעולות אחרות כמו התנתקות ממדיה וחדשות?
אשמח לשיתוף הדרך להימנע מתחושת ההפסד הזמני..
במשבר 2000-2002 לא ממש נפגעתי כי התחלתי להשקיע רק בסופו, להיפך היה לי מזל.
לגבי מחירה בזמן מפולת, זו טעות שאף אחד לא יכול להרשות לעצמו, אתה מקבע את ההפסדים. להגיד שבזמן נפילות הקורונה לא חששתי זה יהיה שקר, בעיקר כי היה מדובר במשהו חדש בלי אף תקדים אבל לשמחתי עמדתי במבחן.
כיון שאין לי שום יומרה שאני מבין את השווקים,לטעמי מדובר בהחלטות שרירותיות של מיליוני אנשים, אלגורתמים שונים ומשונים, אינטרסנטים, אנשים עם מידע פנימי, ושאר ירקות, אני לא מנסה אפילו לתזמן או לנחש את השוק . אם יש חברה "טובה להשקעה" אני שואל את עצמי מה אני יודע שמיליונים אחרים שמשקיעים בכך לילות כימים לא יודעים? התשובה תמיד היא כלום, השוק מבחינתי כבר תימחר את המידע הזה. אני מתייחס לתנודות בשוק ושל מנייה ספציפית כאל תנועה אקראית כאוטית ( יש לתאוריה הזו הרבה סימוכין) ופשוט מתעלם ממנה.
את העתיד לא ניתן לחזות אבל העבר ידוע, שוקי המניות לטווח ארוך עולים, ועולים יפה, והשקעה במדד רחב מכה כ-90% מההשקעות של משקיעים מוסדיים ומקצועיים, בחישוב שנתי, זה לא רע ואפילו מצוין, לפחות עבורי. לעניות דעתי, אין אף דוגמא נגדית, מבורסה רצינית בעולם, שבה השקעה באסטרטגיה שלי, קניה קבועה של מדדים לאורך זמן ארוך (לפחות 20 שנה) ומכירה מבוקרת של כ-4% בשנה לאורך זמן הפנסיה( 20-30 שנה) גרמה להפסדים או לאובדן ההשקעה לפני המוות. אפילו הדוגמא היפנית המפורסמת לא תקפה כי הקנייה במקרה שלי התבצעה בתקופת השפל כמו בתקופת הגאות, עשיתי את החישוב ולא מצאתי חלון זמן של הפסדים עבור תסריט שכזה, לפחות לא ברזולוציה של חודשים לפחות. אני מקבל את הבטחון בדרך שלי מהנתונים ההיסוטוריים שהם ב-99% לטובתי, העתיד עשוי לתעתע בי, אבל זה סיכון שאני לוקח במודע.
אני רק רוצה להדגיש שזו אסטרטגיה טובה עבורי, היעד שלי הוא לא להתעשר מהבורסה, אפילו לא לחיות חיי מותרות וגם לא לפרוש לפנסיה מוקדמת, אני נהנה מעבודתי בסך הכל. המטרה היא שיהיה לי מספיק כסף לצרכי כשאחליט להפסיק לעבוד, ובשאיפה להשאיר ירושה מכובדת לצאצאי.
הארכתי יתר על המידה אבל אסיים בקוריוז קטן. בזמן הנפילות של מארס 2020 אכלתי צהריים עם כמה עובדים בחברה בה עבדתי בזמנו, השיחה הייתה כמובן על שוקי המניות ומה עושים? אנשי המכירות והפיתוח העסקי ( אנשים אופטימיים עד כדי טרוף מעצם תחום עיסוקם למי שמכיר) דחקו בכולם לקנות כמה שיותר, לקחת הלוואות, לשבור חסכונות ולקנות לקנות, אני בטיפשותי חשבתי שהם מטורפים, אבל בדיעבד הם צדקו. אין לי מושג אם הם פעלו בהתאם להמלצתם ( put their money where their mouth is) אבל אם כן, הם התעשרו, ועדיין אם נסיבות דומות יקרו שנית, אני עדיין לא אפעל לפי עצתם ואדבוק באסטרטגיית ההשקעה שלי.

. הסיבה היחידה מבחינתי להחזיק חלק סולידי בתיק היא שאצטרך את כל ההון בשנים הקרובות. התרחיש הסביר שזה יקרה- בעקבות קניית דירה. כפי שרשמתי למעלה, עקב מחירי הדיור שלא מפסיקים לעלות והמרדף שלא נגמר- החלטנו לשחרר כרגע מדירה.
,arvin אלא אם כן אתה חובב סיכונים, אל תשים בוכטה של כסף שאתה רוצה לקנות איתו דירה במניות. אתה עלול לצאת קרח מכאן ומכאן כפי שרבים וטובים לפני אמרו. תנסה לשמור על ערך הכסף יחסית לאינפלציה, תבדוק אם יש בישראל אגרות חוב קצרות טווח ונזילות שצמודות למדד.
בארה"ב משרד האוצר מנפיק כאלו, זה נקרא I-BONDS . צריך להיות אזרח או תושב ארה"ב כדי לקנות וסכום הקניה מוגבל ל10,000$ לאדם לשנה אבל כרגע הן משלמות כ-9% זה מתעדכן כל חצי שנה. קונים את זה ישירות מהאוצר מאתר שנקרא treasury direct
יש גם סוג אחר של אגרת חוב צמודת מדד שנקראית TIPS בלי הגבלת סכום קנייה. אם יש בישראל כלים דומים הם אידיאליים לשמירה על כסף בסביבה אינפלציונית ללא כל סיכון.

תבדוק אם יש בישראל אגרות חוב קצרות טווח ונזילות שצמודות למדד
יש, אבל בתשואה ריאלית שלילית (כלומר מקבלים מדד פחות X).
אני בסדר עם זה כאפיק הגנה, אבל יש כאלה שזה עושה להם רע.

לחילופין יש פקדונות צמודים בבנקים, אבל עם נעילה לתקופות ארוכות.

לגבי מחירה בזמן מפולת, זו טעות שאף אחד לא יכול להרשות לעצמו, אתה מקבע את ההפסדים.
א. יש הרבה אנשים שיכולים להרשות לעצמם להפסיד.
ב. יש אנשים שלא יכולים להרשות לעצמם לא למכור במפולת. אם מישהו החזיר סנופי ב-28/2/20 והיה חייב את הכסף ב-28/3/20, אני מקווה בשבילו שהוא מכר בזמן מפולת. כאן הטווח קצר מאוד אבל זה כי מתוך עצלנות לקחתי דוגמה מהמשבר האחרון, שההתאוששות ממנו היתה מהירה.

אם מישהו החזיק סנופי ב-28/2/20 והיה חייב את הכסף ב-28/3/20
ולמה הוא מחזיק מדד מניות חודש לפני שהוא צריך את כל הכסף?
הטעות הזאת היא הסיבה הראשית שבגללה אנשים מוכרים כשהשוק צונח (הסיבה השניה - סיבולת סיכון נמוכה).

א. יש הרבה אנשים שיכולים להרשות לעצמם להפסיד.
ב. יש אנשים שלא יכולים להרשות לעצמם לא למכור במפולת. אם מישהו החזיר סנופי ב-28/2/20 והיה חייב את הכסף ב-28/3/20, אני מקווה בשבילו שהוא מכר בזמן מפולת. כאן הטווח קצר מאוד אבל זה כי מתוך עצלנות לקחתי דוגמה מהמשבר האחרון, שההתאוששות ממנו היתה מהירה.
המילה להרשות היא במובן של השאלה לא במובנה המצומצם. כל אחד יכול ל"הרשות" לעצמו למכור כל עוד המניות שייכות לו ואין חוב מיידי להחזיר באמצעותם. אבל קיבוע ההפסד במניה שאתה מאמין בה בגלל תנודות בשוק זה הפסד מובטח, למעט חברות שפושטות את הרגל רוב החברות ובטח המדדים ימצאו את עצמם מעל המחיר הנוכחי במוקדם או במאוחר.
מי שחייב כסף שלא ישקיע אותו בבורסה במיוחד לא לטווח קצר, אנשים הפסידו כך את כל רכושם, זה טירוף, וכמובן תזהרו מאוד מאופציות פוט וקול אלו יכולים להוריד אתכם ביגון שאולה.

ולמה הוא מחזיק מדד מניות חודש לפני שהוא צריך את כל הכסף?
נכון, אבל ככל שהזמן שבו צריך את הכסף מתקרב אז יותר צריך למכור, גם אם זה בירידה.
אם ההתאוששות לא מהירה כמו ב-2020 אז גם משקיע זהיר עלול להיאלץ למכור כשהשוק נמוך.
למכור בירידות מתוך פאניקה זה כמובן רע. למכור שצריך לצמצם סיכון, גם אם כרגע היתה ירידה, זה לפעמים הכרחי.

אבל ככל שהזמן שבו צריך את הכסף מתקרב אז יותר צריך למכור, גם אם זה בירידה.
אני יודעת שזה מה שנכתב ונאמר בבלוג ובפורום.
לדעתי האישית - השקעה במדד מניות רחב הוא כלי קיצבאתי לתקופות שזקוקים לקיצבה/משכורת. זה יכול להוות השלמה לפנסיה וזה יכול להיות בגילאים לפני הפנסיה.
*אם כי אתה יכול לגלות פתאום באמצע החיים ששאר הכספים מובטחים לך (ירושה, אקזיט, פנסיה גבוהה) ואז להשתמש בכל הכסף שנצבר לך לצורך וילת חלומותיך או יאכטה.

תודה על התשובות הענייניות למצב הנוכחי בשוק.
אילו אינן תשובות ענייניות. סתם ספוקלציות של כדור בדולח. לא נראה שהפנמת את המסר.

פשוט לא מבין אותך.

אותו מוצר מלפני כמה חודשים רק במחיר יותר נמוך. אתה קולט את זה ?

אתה קונה ערך לא מחיר . כמשל-

מר שוק פנה אליך לפני חודשיים :"היי , רוצה לקנות אותי בx . לאחר חודשיים מר שוק בא אליך. היי .. רוצה לקנות אותי בx - 16% ? נכון שאומרים עלי כל מיני דברים. ובחדשות מעלילים עלילות אבל תסתכל עלי, אני בסך הכל אותו שוק חמוד מלפני חודשיים..."

(מבוסס על המשקיע הנבון של גרהאם)

מר שוק פנה אליך לפני חודשיים :"היי , רוצה לקנות אותי בx . לאחר חודשיים מר שוק בא אליך. היי .. רוצה לקנות אותי בx - 16% ? נכון שאומרים עלי כל מיני דברים. ובחדשות מעלילים עלילות אבל תסתכל עלי, אני בסך הכל אותו שוק חמוד מלפני חודשיים..."
לפי המידע שיש לנו היום, לפני חודשיים לא כדאי היה לקנות.
זה אומר שהיום כדאי לקנות? לא יודע. אולי.
זה תלוי במחיר שיהיה בעתיד, לא בעבר.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
א האם ביטוח מנהלים באמת לא כדאי ומה האינטרס של חברות הביטוח? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 20
Y האם כדאי להשקיע בקרן ברירת מחדל ? האם באמת זולה ? צרכנות פיננסית 5
MJJF איזון תיק (rebalancing) ומס רווח הון - באמת כדאי? שוק ההון 4
A כפל תואר מכונות מתמטיקה.. האם באמת כדאי? התפתחות אישית 5
C האם החלפה בין קרן פיזית לסינטתית שווה באמת מיליון שקל? שוק ההון 10
ש השקעה במדדים, האם באמת הנכון זה להשקיע באותו מדד כל הזמן או לפתוח אפיקים חדשים? שוק ההון 15
T קרן נאמנות/סל/כספית, האם אלו באמת נחשבים PFIC? מיסים 1
משה גל האם 'וואן זירו' נותנים באמת הלוואות ב-5% ריבית? צרכנות פיננסית 9
A מה באמת קובע עליית מחיר של מנייה שוק ההון 6
V למה העלאה בריבית באמת כל כך משפיעה על קונה דירה ממוצע בישראל פוסטים מאיכות נמוכה 17
S האם הפגנות באמת מביאות לשינוי? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 1134
O קרן הסל של אינווסקו 1183441- האם באמת מדובר בקרן עם תשואה עודפת על פני היתר? שוק ההון 22
I איך הבנקים באמת עובדים? והאם הם באמת מרוויחים מהעלאת הריבית? שוק ההון 6
A האם יש באמת עליות של 7% בממוצע במדדי המניות: שוק ההון 49
A האם באמת השוק מתמחר את המניות שבו בצורה הנכונה? שוק ההון 3
Tsachi01 מסתבר שהעולם לא באמת נגדנו אוף טופיק 35
L רכב פרטי, האם זה באמת שווה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 73
A מזגנים עיליים לבית - האם באמת תדיראן הכי אמין? אוף טופיק 29
L באמת יש התאוששות כלכלית? לפעמים נדמה שלא פוסטים מאיכות נמוכה 8
מ האם באמת יותר ריווחי השקעה במדדים לטווח ארוך מאשר מניות דיבידנד? שוק ההון 30
י האם באמת יש 100% סיכון בשוק ההון? שוק ההון 6
א מעבר להייטק- מה באמת קורה שם התפתחות אישית 49
מ כמה מזומן באמת צריך בעובר ושב שוק ההון 14
Y האם זה באמת זמן טוב להכנס לשוק? שוק ההון 27
ג מה באמת המצב הכלכלי? כזה קשה? אוף טופיק 98
N הריבית על המינוף ב-IB באמת נמוכה או.. שוק ההון 2
א האם באמת אירועי העבר לא מנבאים את העתיד שוק ההון 16
R האם באמת אפשר להשוות את משבר הקורונה למשברים קודמים? שוק ההון 41
שניפ האם דירה באמת לא יכולה להחליף פנסיה? שוק ההון 14
unrealx האם זמן אכלוס רחוק הוא באמת כלכלי? נדל"ן 3
S יש סיבה באמת לפחד מעליית ריבית? למשקיע טווח ארוך במדדים? שוק ההון 2
L האם באמת יש תקופת המתנה/אכשרה בשדרוג ממכבי כסף לזהב? צרכנות פיננסית 11
T פרקליטו של השטן (או של מנהל הקרן) - האם ביצועי עבר הם באמת לא רלוונטיים? שוק ההון 98
Myrath האם באמת לדעתכם סטרס מוביל לנזק בריאותי ממשי ארוך טווח? אוף טופיק 49
C מה זה באמת שער מט"ח בין-בנקאי שוק ההון 10
C FLYCARD פרימיום של אלעל האם באמת משתלם? צרכנות פיננסית 19
ג חישוב עלויות - ברוקר זר (מס הכנסה+SIPC) לעומת ברוקר ישראלי - באמת משתלם ? שוק ההון 66
ס כיצד מחושבת *באמת* ההצמדה למדד לחישוב מס רווח הון שוק ההון 6
adamshalev איזה חלק מההוצאות שלנו חשוף באמת לשקל שוק ההון 40
ק שיווק שותפים(לא פירסומת לשום דבר ספציפי) זה באמת משהו שווה אוף טופיק 6
פסיוני האם באמת אי בי איי- משקיעים בחזרה את הדיבידנד ללא ניכוי במקור? שוק ההון 8
ע איך באמת עובד המס על הרווחים ? שוק ההון 2
O האם באמת השוק יקר? שוק ההון 43
T האם השכר והתנאים בהייטק באמת כאלה טובים? אוף טופיק 816
C פרישה מוקדמת - מינימליזם וחסכנות לא באמת הכרחי אם אתה משקיע חכם מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 23
Nimrod כמה תוכן אתם באמת קוראים בפורום? אוף טופיק 18
I כמה באמת עולה IRA צרכנות פיננסית 8
M כמה באמת עולה להחזיק קרן מחקה... שוק ההון 123
c881 עוד הוכחה... כשזה לא הכסף שלך, לא באמת אכפת לך לבזבז אותו אוף טופיק 8
M מבולגן זה באמת רע? שוק ההון 13

נושאים דומים

Back
למעלה