• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

דיווח מס INTERACTIVE BROKERS

priordetal

משתמש רשום
דירוג
0
משתמש בחשבון INTERACTIVE BROKERS ISRAEL כבר שנה, האם עלי לדווח כל שנה על הרווחים שיש בתיק?
אם ההפסדים עלו על הרווחים האם עלי לדווח בכל זאת?

רק אם אתה מדבר על רווחים ממומשים. אם ערך ההשקעות עלה אבל לא מכרת אז לא.
לחילופין, גם אם קיבלת דיבידנד שלא נוכה ממנו לפחות 25% במקור.

• אהבתי
Reactions: Roi
תודה, האם יש מדריך איך להגיש דוח לבד או ששווה פשוט ללכת לרואה חשבון?

תודה, האם יש מדריך איך להגיש דוח לבד או ששווה פשוט ללכת לרואה חשבון?
תוכל לראות דוגמא פרטית שלי (לא מדריך, זה בסך הכל מה שאני עשיתי).

בשנה הראשונה כדאי לך אולי ללכת לרו"ח, אבל יותר ממילוי הדוח תוכל לקבל ממנו ייעוץ מס לגבי כל הדברים שאתה מתכנן להשקיע בהם.

האם חובת הדיווח היא אפילו אם מימוש הרווחים הינו מזערי? כלומר, נניח והרווח המדובר הינו 500 ש"ח - חובה לדווח?
לתת לרו"ח לטפל עבור סכום כזה נמוך זה פשוט הזוי.

כלומר, נניח והרווח המדובר הינו 500 ש"ח - חובה לדווח?
בהחלט.

לתת לרו"ח לטפל עבור סכום כזה נמוך זה פשוט הזוי.
אתה צודק, אבל לא בגלל הסיבה שאתה חושב.
בסוף מילוי דוח שנתי היא פעולה טכנית, רו"ח אמנם עושה את זה בתשלום, אך יש גם אחרים (יועצי מס) שעושים זאת בתשלום מופחת ובמקצועיות לא פחותה.

כמו כן, בהנחה ותלמד איך לעשות בעצמך, התשלום בשנה הראשונה יהיה שכר לימוד לעתיד ולא "תשלום מעצבן על דוח מזערי". לחלופין, אתה יכול לנסות ללמוד למלא את הדוח לבד. השקעה של עשרות שעות בודדות בשנה הראשונה.

בהחלט.

אתה צודק, אבל לא בגלל הסיבה שאתה חושב.
בסוף מילוי דוח שנתי היא פעולה טכנית, רו"ח אמנם עושה את זה בתשלום, אך יש גם אחרים (יועצי מס) שעושים זאת בתשלום מופחת ובמקצועיות לא פחותה.

כמו כן, בהנחה ותלמד איך לעשות בעצמך, התשלום בשנה הראשונה יהיה שכר לימוד לעתיד ולא "תשלום מעצבן על דוח מזערי". לחלופין, אתה יכול לנסות ללמוד למלא את הדוח לבד. השקעה של עשרות שעות בודדות בשנה הראשונה.

מה שאתה אומר טיפה סותר את מה שכתוב פה, לא?

מה שאתה אומר טיפה סותר את מה שכתוב פה, לא?
תוכל לדייק את המילים/משפט שכתבתי שסתרו משהו שנכתב שם?

עריכה: הבנתי את הסתירה. רשום שם שאם סכום המכירות לא עבר את 2.5 מש"ח שאין צורך למלא דוח שנתי אלא רק לשלם 25% מס רווחי הון.

זה נכון, אך צריך כן להגיש מעין דיווח חצי שנתי (עד סוף יולי על מכירות ינואר-יוני, ועד סוף ינואר על יולי-דצמבר). מי שעשה כך ושילם אכן פטור מהגשת דוח שנתי (בהנחה ואין לו סיבה אחרת שבגינה יש לו חובת הגשה). אך כל התהליך הזה לא ברור, והרבה אנשים נתקלו בפרצופים תמוהים של פקידי שומה כשניסו לברר איך לבצע את הדיווח החצי שנתי הזה בפועל. ל @עמוסס אם אני לא טועה היה פוסט שמתאר את זה.

נערך לאחרונה ב:
הרבה אנשים נתקלו בפרצופים תמוהים של פקידי שומה כשניסו לברר איך לבצע את הדיווח החצי שנתי הזה בפועל
עשיתי את זה במחצית השניה של 2018. זה לא נורא.
אתה מסכם לעצמך רווח הפסד, כותב מכתב, מגיש את המכתב בקבלת מסמכים של מס הכנסה (הם לא לגמרי הופתעו מזה), לאחר כחודש מקבל שובר תשלום, משלם, נגמר.
או שתשלם מראש, ותגיש את הקבלה יחד עם המכתב (לא ניסיתי. אנסה בהמשך).

האמת, חידשתם לי. לא ידעתי שאפשר להימנע ככה מהדו"ח.
אני אגיש בכל מקרה כי יש לי עוד סיבה.

אני אגיש בכל מקרה כי יש לי עוד סיבה.
אז במצב כזה לא ברור אם עדיין חייבים את ההגשה החצי שנתית. אני מעריך שעדיין צריך.

מצב אחד שלדעתי לא צריך או שזה לא קריטי אם מגישים חצי שנתי או לא, זה אם היה הפסד באותה חצי שנה או הפסד כולל בשנה.

מצב אחד שלדעתי לא צריך או שזה לא קריטי אם מגישים חצי שנתי או לא, זה אם היה הפסד באותה חצי שנה או הפסד כולל בשנה.
על פי הרוח שלי - בעקרון צריך, בפועל לאף אחד לא ממש אכפת בתנאי שהגשת את הדוח השנתי.

היי @FIYaacov ,

השתמשתי בדוגמאות שלך לעריכת דוחות מס בהצלחה עבור מחצית שניה של 2018, אבל הפעם כשאני מסתכל על מחצית ראשונה של 2019 אני רואה מקרה "אפור" שאין עבורו הנחיה כיצד למלא.
אז השאלה:
כאשר אני ממלא את טופס 1325 ובאחת הטרנסקציות יוצא שהיה לי רווח במטבע זר (ערך המכירה בדולר גדול מערך הקניה בדולר), אבל הרווח הנ"ל נמוך מסך הכל ההפסד שנגרם כתוצאה מירידת המדד, יוצא איפא שאני מסמן "הפסד" בעמודת "רווח הון ריאלי" של 27 ש"ח (המקרה מוצג למטה). כמובן שזה לא הגיוני.
בעמודת "רווח הון ריאלי" אני מכניס את תוצאת החישוב של תמורה פחות מחיר מתואם.
התמורה בגלל ירידת המדד נמוכה מהמחיר המתואם.

אני אציג את כל הנתונים ואולי תוכל לעזור לי כיצד לפעול במקרה הזה:
ערך נקוב ברכישה: 1115.79$
ערך נקוב במכירה: 1159$
שער הדולר ביום הקניה: 3.72 ש"ח
שער הדולר ביום המכירה: 3.558 ש"ח

ייתכן שההחלטה האם הפעולה הסתיימה ברווח או בהפסד שלהבנתי מחושבת לפי שער קניה ושער מכירה בדולר אינה נכונה ואני צריך להסתמך על המחיר המתום והתמורה לצורך ביסוס ההחלטה.
מההסברים שלך ביססת את ההחלטה לפי שערי הקניה והמכירה ואולי פה הטעות.

האינטואיציה אומרת לרשום את ה 27 ש"ח האלה כהפסד.

תודה,
יבגני

האם חובת הדיווח היא אפילו אם מימוש הרווחים הינו מזערי? כלומר, נניח והרווח המדובר הינו 500 ש"ח - חובה לדווח?
עריכה: הבנתי את הסתירה. רשום שם שאם סכום המכירות לא עבר את 2.5 מש"ח שאין צורך למלא דוח שנתי אלא רק לשלם 25% מס רווחי הון.

זה נכון, אך צריך כן להגיש מעין דיווח חצי שנתי (עד סוף יולי על מכירות ינואר-יוני, ועד סוף ינואר על יולי-דצמבר). מי שעשה כך ושילם אכן פטור מהגשת דוח שנתי (בהנחה ואין לו סיבה אחרת שבגינה יש לו חובת הגשה). אך כל התהליך הזה לא ברור, והרבה אנשים נתקלו בפרצופים תמוהים של פקידי שומה כשניסו לברר איך לבצע את הדיווח החצי שנתי הזה בפועל. ל @עמוסס אם אני לא טועה היה פוסט שמתאר את זה.

על פי הרוח שלי - בעקרון צריך, בפועל לאף אחד לא ממש אכפת בתנאי שהגשת את הדוח השנתי.

פירסמתי בעבר תשובה שקיבלתי ממס הכנסה בתאריך 25.10.2015:

התשובה מאת: נאוה נימר מנהל תחום מפקח ארצי - אישורים . משרד : הנהלת רשות המסים י-ם

שלום רב,

הדיווח למס הכנסה נעשה לשנת המס בתום השנה.

החל משנת 2003 תושב ישראל חייב במס על הכנסותיו מכל העולם והכנסות מחו"ל מתווספות להכנסות מישראל ומדווחות באותו אופן בדוח השנתי.

אם הכנסתך מחו"ל נובעת מריבית , מנירות ערך זרים או מדמי שכירות, ואינך חייב להגיש דוח שנתי למס הכנסה מסיבות אחרות, תוכל לשלם "מקדמות" בטופס מיוחד ולא תידרש להגיש דוח שנתי. אפשרות זו קיימת כאמור רק למי שאינו חייב בהגשת דוח שנתי מסיבות אחרות. תוכל לקרוא על כך בפירוט במסמך המצורף.

את השובר לדיווח ניתן לקבל במשרדי השומה, והדיווח נעשה עם התשלום ישירות בבנק.

שים לב:

לפי פקודת מס הכנסה, תושב ישראל חייב להגיש דוח שנתי גם אם לא היתה לו הכנסה בשנת המס, אלא אם כן הוא פטור מכך לפי תקנות.

לפי תקנות מס הכנסה (פטור מהגשת דיו-וחשבון), התשמ"ח-1988, מי שרשום כבעל חשבון בבנק זר, לא יהיה פטור מהגשת דוח שנתי, אם היתרה הכוללת בכל החשבונות הזרים שלו ובן זוגו וילדיו ביום כלשהו בשנת המס היא (לשנת 2014) 1,872,000 ש"ח או יותר.

מי שיש לו זכויות בחבר בני אדם תושב חוץ, למעט בחברה שניירות הערך שלה נסחרים בבורסה, לא פטור מהגשת דוח שנתי.

בברכה,

נאוה נמיר,

היחידה למיסוי בינלאומי

היה לי רווח במטבע זר (ערך המכירה בדולר גדול מערך הקניה בדולר), אבל הרווח הנ"ל נמוך מסך הכל ההפסד שנגרם כתוצאה מירידת המדד, יוצא איפא שאני מסמן "הפסד" בעמודת "רווח הון ריאלי" של 27 ש"ח (המקרה מוצג למטה). כמובן שזה לא הגיוני.
רווח הון חייב במס מתקיים רק אם יש עלייה בערך הדולרי של הנכס,
ואז הערך החייב במס הוא הנמוך מבין:
1. עליית הערך הדולרי של הנכס מוכפלת בשער הדולר ביום המכירה
2. סך כל עליית השווי השקלי של הנכס מיום הקניה ליום המכירה, (אם יש הפסד שקלי הרווח למס הוא אפס).
במקרה שלך, רווח דולרי והפסד שקלי = רווח למס 0.

במקרה של הפסד בשקלים ורווח בדולרים, זוהי עסקה שאין לה רווח או הפסד (ולכן רושמים 0).
מהטבלה זה מגיע מההסקה הבאה:
ברווח הון רושמים ג-ד אך מכיוון שזה יוצא שלילי זה לא רווח.
בטור של הפסד מחשבים את ד-א אבל בגלל שזה יוצא חיובי זה לא הפסד.

הבנתי, חברים.
תודה רבה.

פירסמתי בעבר תשובה שקיבלתי ממס הכנסה בתאריך 25.10.2015:

התשובה מאת: נאוה נימר מנהל תחום מפקח ארצי - אישורים . משרד : הנהלת רשות המסים י-ם

שלום רב,

הדיווח למס הכנסה נעשה לשנת המס בתום השנה.

החל משנת 2003 תושב ישראל חייב במס על הכנסותיו מכל העולם והכנסות מחו"ל מתווספות להכנסות מישראל ומדווחות באותו אופן בדוח השנתי.

אם הכנסתך מחו"ל נובעת מריבית , מנירות ערך זרים או מדמי שכירות, ואינך חייב להגיש דוח שנתי למס הכנסה מסיבות אחרות, תוכל לשלם "מקדמות" בטופס מיוחד ולא תידרש להגיש דוח שנתי. אפשרות זו קיימת כאמור רק למי שאינו חייב בהגשת דוח שנתי מסיבות אחרות. תוכל לקרוא על כך בפירוט במסמך המצורף.

את השובר לדיווח ניתן לקבל במשרדי השומה, והדיווח נעשה עם התשלום ישירות בבנק.

שים לב:

לפי פקודת מס הכנסה, תושב ישראל חייב להגיש דוח שנתי גם אם לא היתה לו הכנסה בשנת המס, אלא אם כן הוא פטור מכך לפי תקנות.

לפי תקנות מס הכנסה (פטור מהגשת דיו-וחשבון), התשמ"ח-1988, מי שרשום כבעל חשבון בבנק זר, לא יהיה פטור מהגשת דוח שנתי, אם היתרה הכוללת בכל החשבונות הזרים שלו ובן זוגו וילדיו ביום כלשהו בשנת המס היא (לשנת 2014) 1,872,000 ש"ח או יותר.

מי שיש לו זכויות בחבר בני אדם תושב חוץ, למעט בחברה שניירות הערך שלה נסחרים בבורסה, לא פטור מהגשת דוח שנתי.

בברכה,

נאוה נמיר,

היחידה למיסוי בינלאומי

בנוסף יש סעיף שמדבר על מי פטור מהגשת דוח שנתי בפקודה:
סעיף 134א - ישנה סמכות לשר האוצר באישור ועדת הכספים לפתור הגשת דו"ח שנתי עם או בלי תנאים ל:
1. מי שעיקר הכנסתו היא הכנסת עבודה, קיצבה או הכנסה מהשכרת דירה שלא מוגדר כעסק ושילם מס של 10%
2. אם היו הכנסות שאין מעבודה ולא עולות על הסכום של 1512 שקלים, ולאישה 1890
3. אם להכנסה שלו נוכה כבר מס במקור
4. אם ההכנסה שלו פטורה ממס

134 ב. מי פטור בפועל
עולה חדש או תושב חוזר למשך 10 שנים

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
A אי דיווח מקדמות מס הכנסה מיסים 2
N דיווח מס IB, קרן השתלמות מיסים 9
D דיווח מס על מימוש כלל חשבון ב-IB בהפסד מיסים 1
DORON455 חשבון מסחר IB - דיווח מס לשכיר מיסים 0
A שמירת עוסק פטור פעיל למטרות דיווח מס מIB מיסים 5