• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

דיווח למס הכנסה על השקעות בחו"ל

מה עשית בסוף בשנים הבאות ?

אתה בטוח בזה ?
מחיפוש בגוגל הבנתי שסיווג 95 מיועד עבור הכנסות משכר דירה במסלול 10%.
בנוסף, הייתה לי שיחה ארוכה* עם גברת נחמדה וסבלנית, זאת שפותחת את התיקים בפועל, היא גם אמרה שתיק 95 מיועד להכנסות משכר דירה ורצתה לפתוח לי תיק בסיווג 97**.
ייתכן וסיווג 95 מתאים גם לסוגי הכנסות נוספות, לא יודע.

באיזה סיווג בסוף פתחת את התיק?
והאם הצלחת אחר כך לשלם דרך השובר המדובר?

באיזה סיווג בסוף פתחת את התיק?
והאם הצלחת אחר כך לשלם דרך השובר המדובר?
במקרה שלי הדיב׳ זה סיפור של כמה שנים אחורה על עשרות דולרים בלבד, לא דיווחתי בזמנו עקב חוסר מודעות,
השנה 2021 כבר יש לי חובה בגלל מכירה אז התוכנית היא לעשות זאת בקרוב. אעדכן.
האמת רציתי כבר למכור בסוף 2020 אבל חיכיתי עם זה כי בסוף 2020 עם הסגרים וכו׳ טרם פתחתי תיק.
הסטטוס הרצוי הוא 95, לגבי השובר, כפי שאתה רואה האתר הוא לקבל אותו בכלל...

תודה על התגובה!
השנה 2021 כבר יש לי חובה בגלל מכירה אז התוכנית היא לעשות זאת בקרוב. אעדכן.
האמת רציתי כבר למכור בסוף 2020 אבל חיכיתי עם זה כי בסוף 2020 עם הסגרים וכו׳ טרם פתחתי תיק.

אני חושב שאולי לא הבנתי אותך כמו שצריך. בעמוד הקודם בתמליל השיחה שצירפת ציינת שיש לך הכנסה שנתית של כמה עשרות אלפי שקלים מחו"ל, וההודעה שם היא מ-2020. לאיזו שנה ההכנסה הזו רלוונטית?
אני מניח שלא 2020 בהתאם למה שרשמת כאן, ולכן מסקרן אותי לדעת אם פשוט פתחת תיק בסיווג 95 לשנה מוקדמת יותר וקיבלת כבר שובר.
הסטטוס הרצוי הוא 95, לגבי השובר, כפי שאתה רואה האתר הוא לקבל אותו בכלל...

מעניין, עשיתי את אותה בדיקה שאתה עשית בזמנו ונראה שהקוד הזה מתייחס בכלל להכנסות על שכר דירה.
התיק הזה יכול להתאים גם למי שרוצה רק דיווח מקוצר על רווחי הון ואין לו הכנסה משכר דירה (במקרה שלי - דיבידנדים של כמה מאות דולרים שנוכה מהם מס במקור)?

מעניין, עשיתי את אותה בדיקה שאתה עשית בזמנו ונראה שהקוד הזה מתייחס בכלל להכנסות על שכר דירה.
התיק הזה יכול להתאים גם למי שרוצה רק דיווח מקוצר על רווחי הון ואין לו הכנסה משכר דירה (במקרה שלי - דיבידנדים של כמה מאות דולרים שנוכה מהם מס במקור)?
זאת שאלת השאלות, מ @עמוסס נשמע שכן, עוד 2 בעלי מקצוע ששוחחתי אומרים שהם מכירים את זה רק לשכ״ד אבל לא כזה משולל היגיון שזה יתאים גם למקרה של דיווח מקוצר על הכנסות מחו״ל (שהוא אגב מקביל לדיווח מקוצר על שכ״ד ונמצא תחת אותה פסקה בתמונה שצירפת בפוסט קודם)
להערכתי הבלתי מבוססת, קוד 95 קלאסי, כי תכלס זה סטטוס שלא מצריך הגשת דוח שנתי מצד אחד, ויש לך תיק שיכול לקלוט תקבולים מצד שני, אז למה שלא יתאים ?
כאחד שהתעסק עם מערכות מידע כאלו לא מעט, להערכתי יש בתיק המס הגדרה האם הוא פטור/חייב בהגשת דוח שנתי וזאת ללא קשר לסיווג 95 אך פקידי המס לא מכירים את כל האפשרויות על בוריים, אלא רק את הנפוצות ביותר (וזאת נוכחתי תוך כדי שיחה כשנשארתי על הקו ושמעתי את הגברת משוחחת עם הקולגה וחושבת בקול רם מה הפתרון עבורי),לכן הם מכירים רק ״תבניות״ סיווג 95 פטור סיווג אחר חייב,
למרות שבפועל יש סיווגים שיכול להיות בהם גם פטור וגם חייב:
כאן בעמוד 4 מופיע על מקרה מסוים שבו יש לפתוח תיק בסיווג 97 ״עם אפיון שלא מחייב הגשת דוח בכל שנה״
אני חושב שאולי לא הבנתי אותך כמו שצריך. בעמוד הקודם בתמליל השיחה שצירפת ציינת שיש לך הכנסה שנתית של כמה עשרות אלפי שקלים מחו"ל, וההודעה שם היא מ-2020. לאיזו שנה ההכנסה הזו רלוונטית?
כאמור בהודעה קודמת רק רציתי למכור, הרווחים עליהם דיברתי בשיחה עם מס הכנסה טרם מומשו, בשיחה שיחקתי אותה כאילו יש כבר רווחים ממומשים, כי אחרת הסיכוי לשיתוף פעולה היה צונח, המטרה הייתה לוודא שיש לי תיק פעיל בסטטוס פטור עוד לפני המכירה, מכיוון ולא עלה בידי דחיתי לתחילת 2021
שורה תחתונה אין לי תיק פעיל, פניתי כאן בפרטי להרבה ניקים שיש להם תיק ולא מצאתי עדיין אף אחד בטטטוס 95, כמעט כל מי שמגיש דוח זה כי יש לו עוד הכנסות או כי עבר את מס ייסף וכו׳.

אני מניח שצפויה לי חוויה מעניינת עם מס הכנסה, במיוחד לאור כך שאני בכלל מובטל ומקבל דמי אבטלה.
מקווה שאזכור לעדכן כאן מה ייסגר עם זה.

דרך אגב, איך הסתדרת בעצם עם עניין הדיבידנדים של העשרות דולרים מלפני כמה שנים? לא היה צריך לפתוח תיק כבר בשביל המטרה הזו?

דרך אגב, איך הסתדרת בעצם עם עניין הדיבידנדים של העשרות דולרים מלפני כמה שנים? לא היה צריך לפתוח תיק כבר בשביל המטרה הזו?

לא דיווחתי בזמנו עקב חוסר מודעות,
זה הסטטוס כרגע,
הדיווח המקוצר מוגבל לזכרוני עד אפריל בשנה העוקבת לשנת המס ולכן היות שעבר הזמן כבר לא ניתן לדווח במסגרת 351, ודוח מלא לא רציתי להגיש רק בשביל זה אז השארתי את זה ככה בינתיים.

ועוד נקודה שלא מספיק הדגשתי, תיק הוא שנתי, כשפותחים תיק פעם אחת בדרך כלל הוא יעבור לשנת המס הבאה באותו סטטוס, אבל לא לשנים קודמות (אלא אם פותחים רטרו לשנת מס ספציפית), הפקידה שאלה אותי על איזה שנים היסטוריות אני רוצה לפתוח אבל כאמור סירבתי באותו זמן כי לא הייתי סגור על הסיווג.

וכמובן דיסקליימר, אני לא מבין גדול, ובקושי עם קצת ניסיון אז נא לקחת את כל הנאמר בעירבון מוגבל.

נערך לאחרונה ב:
אוקיי, יש עדכון בנוגע לנושא:
פניתי למס הכנסה דרך מוקד *9848 בשביל לפתוח תיק. הסברתי את המקרה שלי, והנציגה אמרה שזה לא בתחום האחריות שלה והשאירה לי מייל שאפנה אליו וטענה שגם היא תשאיר פנייה אצלה כדי לוודא שחוזרים אליי.
כך עשיתי, ולאחר מכן חזר אליי נציג בטלפון. הבנתי שאני לא יכול למלא מולו בטלפון, שאני צריך למלא טופס 5329 ולשלוח להם במייל.
בנוגע לעניין הסיווג שקובע דיווח שנתי או מקוצר - הוא אמר שאין ביכולתי לשלוט בזה, ולמרות מה שרשום בחוברת של "דע את זכויותיך וחובותיך" בסוף מס הכנסה הוא זה שמחליט.
לאחר שהשיחה הסתיימה הסתכלתי במייל שלי וראיתי שבערך שעה לפני השיחה הזו ענו לי על המייל ששלחתי קודם עם אותה תשובה - תגיש טופס 5329.

אני אגב מבין שזה אפילו לא הטופס הנכון - צריך טופס 5329 ב' ולא טופס 5329.
דיברתי עם פקיד שומה 5 תל אביב.

בנוסף, הייתה לי שיחה ארוכה* עם גברת נחמדה וסבלנית, זאת שפותחת את התיקים בפועל, היא גם אמרה שתיק 95 מיועד להכנסות משכר דירה ורצתה לפתוח לי תיק בסיווג 97**.
ייתכן וסיווג 95 מתאים גם לסוגי הכנסות נוספות, לא יודע.

תוכל לשתף איך הצלחת להגיע למצב שמישהי מוכנה לפתוח לך תיק בטלפון?
זה נשמע עדיף על לשלוח להם דרך המייל ולקוות לטוב

עוד משהו מעניין שראוי לציין:
בדיוק סיימתי שיחה עם יועצת מס בנושא.
הבנתי שאם אני פותח תיק ומדווח דרכה (ואולי גם באופן כללי דרך מייצג) יהיה לה יותר קל לשלוט בסיווג של התיק שייפתח לי ביחס לאם אפנה עצמאית למס הכנסה.

זה היה נשמע לי כמו רעיון מעולה, אבל המחיר שהיא הציעה עבור השירות היה יותר מדי עבורי (1800 שקל).

מה שכן, אני מבין שזו כנראה פרוצדורה שעושים פעם אחת ואז לא צריך לפנות שוב למייצג (אלא אם הסטטוס משתנה) וקל לדווח לבד - אולי שווה למצוא יועץ מס או רו"ח במחיר שיתאים לי ולחסוך את ההתעסקות?

נערך לאחרונה ב:
ממה שאני יודע אתה צריך לדווח על הכנסות. אמנם לא מכרתי כלום אבל היו לי הכנסות מדיבידנדים כך שלמרות ששילמתי עליהם מס, אני צריך לדווח על כך
היי
אני יועצת מס שנים רבות ומתמחה בראיית חשבון
היה כאן ויכוח רב על הנושא
מס הכנסה פתח את היחידה לדיווחים מקוונים ממוסדות פיננסיים בחו"ל, רק בסוף 18 ואין שם כמעט כוח אדם. סביר שגם הם עצמם לא לגמרי שולטים בחומר.
נושא הכנסות חו"ל והדיווח של תושבי ישראל היה מקור לביקורתרבה בעולם, בעיקר משום שישראל הייתה חתומה כ10 שנים על אמנות המס, אך לא חוקקה תקנות בנושא.
לשון החוק היא שיש לדווח בישראל, כל עוד לא נוכה מס לפי פקודת מס הכנסה
מכיוון שנוכה מס לפי חוק אחר, יש לדווח על הכנסות מדיבידנדים.
לפני כשנה, לאחר הויכוח העקר, עם כלהמתחמקים במודע או שלא במודע, שוחחתי עם ראש מחלקת מס בינלאומי והיא ציינה שברור שיש לדווח.

יש גם שדות מיוחדים בטופס 1301 שבו אתה מציין כמה מס שולם.

הפטורים על דיווחי הכנסות חו"ל הם די מצומצמים ונוגעים למשל לקצבאות סוציאליות או קצבת עבודה מחו"ל נמוכה ביותר.

זה, שיש כאן רבים שמעולם מס הכנסה לא התריע או שלח מכתבים, זה לא מעיד שהתחום פטור.
המכון לדמוקרטיה תחקר את מס הכנסה על המקרים בפועל שנחקרו לאחר יישום FATCA
רוב המקרים נעים על העלמות במליוני שקלים שבכלל עלו מתוך מחקר של תיקים ביחידה לגילוי מרצון.
אז סביר שייקח שנים עד שיגיעו לאלה שלשון החוק מציינת שחייבים, אך בפועל אינם מגיעים לחבות במס.

אז סביר שייקח שנים עד שיגיעו לאלה שלשון החוק מציינת שחייבים, אך בפועל אינם מגיעים לחבות במס
למה שמס הכנסה ירדפו אנשים שלא חייבים כלום?

אני מבין לגמרי את לשון החוק, אך הפרקטיקה היא רוב הזמן מה שקובע.

אגב, במצב של דיבידנדים מספיק דיווח מקוצר ואין צורך בדוח שנתי מלא.

היי
אני יועצת מס שנים רבות ומתמחה בראיית חשבון
היה כאן ויכוח רב על הנושא
מס הכנסה פתח את היחידה לדיווחים מקוונים ממוסדות פיננסיים בחו"ל, רק בסוף 18 ואין שם כמעט כוח אדם. סביר שגם הם עצמם לא לגמרי שולטים בחומר.
נושא הכנסות חו"ל והדיווח של תושבי ישראל היה מקור לביקורתרבה בעולם, בעיקר משום שישראל הייתה חתומה כ10 שנים על אמנות המס, אך לא חוקקה תקנות בנושא.
לשון החוק היא שיש לדווח בישראל, כל עוד לא נוכה מס לפי פקודת מס הכנסה
מכיוון שנוכה מס לפי חוק אחר, יש לדווח על הכנסות מדיבידנדים.
לפני כשנה, לאחר הויכוח העקר, עם כלהמתחמקים במודע או שלא במודע, שוחחתי עם ראש מחלקת מס בינלאומי והיא ציינה שברור שיש לדווח.

יש גם שדות מיוחדים בטופס 1301 שבו אתה מציין כמה מס שולם.

הפטורים על דיווחי הכנסות חו"ל הם די מצומצמים ונוגעים למשל לקצבאות סוציאליות או קצבת עבודה מחו"ל נמוכה ביותר.

זה, שיש כאן רבים שמעולם מס הכנסה לא התריע או שלח מכתבים, זה לא מעיד שהתחום פטור.
המכון לדמוקרטיה תחקר את מס הכנסה על המקרים בפועל שנחקרו לאחר יישום FATCA
רוב המקרים נעים על העלמות במליוני שקלים שבכלל עלו מתוך מחקר של תיקים ביחידה לגילוי מרצון.
אז סביר שייקח שנים עד שיגיעו לאלה שלשון החוק מציינת שחייבים, אך בפועל אינם מגיעים לחבות במס.
אפשר לקבל הפניה למחקר של המכון לדמוקרטיה?

אפשר לקבל הפניה למחקר של המכון לדמוקרטיה?
כמדומני בדה מרקר. איני מוצאת את הכתבה הספציפית. אבל כמה בנושא

כמו כן, הבנתי ממשפטן שעבד במס הכנסה שיש רק שני אנשים ביחידה הממוחשבת של דיווח בינלאומי. סביר כי הקצאת כוח האדם מעידה על חוסר רצון ליישם את ההסכמים באופן אפקטיבי

ממליצה לקרוא את פרוטוקול ישיבת ועדת הכספים בנושא תקנות מס הכנסה FACTA +CRS, הזוי לחלוטין , ממש מדברים שם בשם מעלימי מס שמגיעים מחו"ל בישראל, כל הניחוח שעולה מחברי הכנסת, הוא שיש למנוע זאת וסביר שהם לא רוצים ליישם זאת

למשל

<< יור >> היו"ר משה גפני: << יור >>

תדעו לכם אבל שזה מאוד מקשה על האנשים. אתם יודעים ויודעות שגם בפטקא, היה פה חבר הכנסת בצלאל סמוטריץ שאומר: אני מבקש לבטל את זה וכולי. אנשים נכנסים לקשיים. אין מנוס ואין ברירה אבל לא יכולים להיות - -

<< יור >> היו"ר משה גפני: << יור >>

העולם המערבי לטעמי הולך מדי בקיצוניות מול הנושא של העלמות מס באופן כזה שהרוב המוחלט של האנשים שאינם מעלימי מס, והאנשים האלה עושים את מה שהם יכולים לעשות – אנשים עובדים, מרוויחים כסף, ופתאום נכנסים להם לחשבונות. זה לא סיפור פשוט.

אתה מציג את זה, בצדק מבחינתך, שאנחנו נמצאים בסוף – אנחנו נאשר את זה בסוף, בעזרת השם, אבל מה זה אנחנו נמצאים בסוף? זה לא הגון כלפי אנשים רבים, שהם אנשים ישרים, נסעו כמה פעמים לאנגליה, אז פתאום הם יצטרכו – גם ב-FATCA היו לנו התלבטויות מאוד קשות. זה לא פשוט.

היו"ר משה גפני:

אני רוצה לפרש את מה שהיא אמרה ושתדעו שמה שאני אומר זה האמת, מכאן ואילך יתחילו מריחות – לא מריחות, יתחילו תשובות יותר דיפלומטיות.

אני אומר לכם שאם אנחנו מאשרים את ההקלה בעיצומים, אנחנו מאשרים וזה האופן שבו הם יפעלו, האמריקנים בסופו של דבר יש להם דרך ארץ. ונכון, יש הסכם פטק"א ויש כל מה שנלווה לעניין, ולצערי גם אישרנו את ההסכם הזה, הם יקבלו את מה שאנחנו מחליטים פה והם לא יוכלו לעשות פעולות ולבוא ולהגיד – רגע, אתם לא מדינה עצמאית והמוסדות שלכם לא קובעים. שום דבר, אפילו לא בדברים כאלה שבהם אומרת רשות המסים או אומרים משרד האוצר – אנחנו חושבים שזה טעות, אנחנו חושבים שזה תקלה וצריך לשנות אותה. האמריקנים יכבדו את זה. אוי ואבוי לנו אם המצב יהיה שגם החלטות כאלה הם לא יכבדו. אז בסדר, אז ניתן להם לקבל החלטה גם בנושא המרכולים, אנחנו לא עצמאים בכלל לקבל החלטות.

ממליצה לקרוא את פרוטוקול ישיבת ועדת הכספים בנושא תקנות מס הכנסה FACTA +CRS, הזוי לחלוטין
אין קשר בין זה לפעילות של רשות המיסים כנגד נישומים ישראליים.

פטקא זה הסכם מול ארה"ב שמדינת ישראל תמסור לארה"ב מידע על אזרחים ותושבי ארה"ב.

מעלימי מס
בן אדם שפתח חשבון באינטראקטיב וקיבל דיבידנדים ולא הגיש דוח הוא לא מעלים מס.
נכון, אפשר לקבוע לו קנס מנהלי של 1700 שקל על חוסר הגשת דוח, אבל מס לא יהיה מהמהלך (אלא אם זה אנשים שעוברים את תקרת מס יסף).

אכן בעקבותיך שוכנעתי כי קיימת חובה, רק מזכיר לך שהיו כאן שפנו דרך מפ״ל ונאמר להם שהם פטורים מדיווח.
חשוב לציין כי לפי החוברת של מס הכנסה אם הסיבה היחידה לחובת הגשה היא הכנסות מרווחי הון בחו״ל אין צורך להגיש דוח שנתי מלא וניתן להסתפק בדיווח מקוצר באמצעות טופס 351
תוכל לשתף איך הצלחת להגיע למצב שמישהי מוכנה לפתוח לך תיק בטלפון?
זה נשמע עדיף על לשלוח להם דרך המייל ולקוות לטוב
social engineering :lol:
צריך גם לדעת להגיע לפקיד הנכון, וזה טיפ שקיבלתי מיועץ מס.
ברור שזה עדיף על פני שליחת מייל.
בדיוק סיימתי שיחה עם יועצת מס בנושא.
הבנתי שאם אני פותח תיק ומדווח דרכה (ואולי גם באופן כללי דרך מייצג) יהיה לה יותר קל לשלוט בסיווג של התיק שייפתח לי ביחס לאם אפנה עצמאית למס הכנסה.

זה היה נשמע לי כמו רעיון מעולה, אבל המחיר שהיא הציעה עבור השירות היה יותר מדי עבורי (1800 שקל).
גם לי נאמר אותו דבר על ידי יועץ מס ואני שוקל את זה.
קיבלתי את שובר 351 שנועד לדיווח מקוצר על הכנסות מחו"ל.
אז מה עשית בסוף ואיך קיבלת את השובר ?!

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
פנטום עלות רואה חשבון על דיווח שנתי למס הכנסה מיסים 14
H דיווח שכ"ד למס הכנסה למספר דירות משותפות במסלול 10% נדל"ן 2
Zegman דיווח על החזר מענק קורונה למס הכנסה בטופס 1301 מיסים 0
א העברה מט"ח לחשבון זר , דיווח למס הכנסה שוק ההון 3
A דיווח ESPP/RSU בדו"ח שנתי למס הכנסה מיסים 2
W דיווח חצי שנתי למס הכנסה שוק ההון 7
מ דיווח למס הכנסה שוק ההון 52
ט אינטרקטיב ברוקר - דיווח למס הכנסה צרכנות פיננסית 2
yossidiv דיווח למס הכנסה על חשבון חו"ל - נוהל גילוי מרצון שוק ההון 11
פ העלאת מס יסף + הרחבת חובת דיווח למס הכנסה שוק ההון 84
R מה יחסכם לתשלום "בשחור"? האם אתם תומכים בחובת דיווח כללית למס הכנסה? צרכנות פיננסית 123
I ברוקר זר וחובת דיווח למס הכנסה צרכנות פיננסית 1
Couch Potato דיווח למס הכנסה אמריקאי כאזרח ישראלי אוף טופיק 23
yossik חובת דיווח למס הכנסה על מסחר בבורסה? שוק ההון 15
Nons Ense שאלה בנושא חובת דיווח והתנהלות עם חשבון מסחר שיושב בחו״ל שוק ההון 5
ש דיווח על קיזוז הפסדי הון מיסים 3
E דיווח רווחי הון למשקיע המתחיל דרך ברוקר זר IBKR - שאלות בסיסיות שוק ההון 8
T פעם ראשונה דיווח שנתי על הון זר (שכיר) - ברוקר זר מיסים 4
B דיווח קרן השתלמות ללא הפרשות לirs מיסים 1
דו דו שנת דיווח דיבידנד בברוקר זר מיסים 1
A אי דיווח מקדמות מס הכנסה מיסים 2
N דיווח מס IB, קרן השתלמות מיסים 9
D דיווח מס על מימוש כלל חשבון ב-IB בהפסד מיסים 1