• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

ביטקוין כנגד אינפלציה עולמית

Wonko

משתמש רגיל
דירוג
1,024
הייתי רוצה לשתף רעיון שנישמע לי הגיוני סך הכל ולשמוע דעות.
הרעיון הוא כזה - יש רוח שנושפת לעבר הדפסת כספים בכל העולם וייתכן שניקלע למצב של אינפלציה עולמית. מצד שני, לא ניתן "להדפיס" ביטקוין. כלומר, יש תרחיש סביר שהביטקוין יעלה משמעותית בהשוואה לשאר המטבעות.
המסקנה היא שכדאי לקנות ביטקוין כל עוד העליה הזאת לא התרחשה.
כמובן שיש פה הנחה שהשוק לא יעיל בסקטור הזה כרגע. וכמובן הפעולה היא לא להכנס 100% לביטקוין אלא באחוז או פחות רק בשביל הביטוח מפני התרחיש הנ"ל.

לא הבנתי לאיזה תגובה אתה מצפה.. יש שירשורים ארוכים פה על הביטקוין ויש פה כמה אנשים שמושקעים בביט מסיבות כאלו ואחרות, אבל להשקיע במשהו שאתה לא מבין זה אף פעם לא רעיון טוב בכל מקרה.

גילוי נאות: מחזיק 100% קריפטו בתיק קטן(יחסית לממוצע בפורום).

לא הבנתי לאיזה תגובה אתה מצפה.. יש שירשורים ארוכים פה על הביטקוין ויש פה כמה אנשים שמושקעים בביט מסיבות כאלו ואחרות, אבל להשקיע במשהו שאתה לא מבין זה אף פעם לא רעיון טוב בכל מקרה.

גילוי נאות: מחזיק 100% קריפטו בתיק קטן(יחסית לממוצע בפורום).
אני מניח שאפשר היה לשאול את השאלה בפוסט ספציפי של ביטקוין. אבל מכיוון שמרכז השאלה דווקא נוגע לנושא האינפלציה העולמית והביטקוין הוא רק כלי כאן, חשבתי שיותר מתאים שרשור נפרד.
למה הגילוי נאות רלוונטי אם לא הגבת על התוכן של הפוסט?

המסקנה היא שכדאי לקנות ביטקוין כל עוד העליה הזאת לא התרחשה.
ניסית לקנות עם ביטקוין במכולת?

הפעולה היא לא להכנס 100% לביטקוין אלא באחוז או פחות
איך זה יעזור לך אם אחוז מהתיק יינצל מהאינפלציה?
כאמור, בהנחה שבכלל יכבדו את רצף הביטים הזה במקרה של משבר עולמי.

ניסית לקנות עם ביטקוין במכולת?

איך זה יעזור לך אם אחוז מהתיק יינצל מהאינפלציה?
כאמור, בהנחה שבכלל יכבדו את רצף הביטים הזה במקרה של משבר עולמי.

התשובה לשתי השאלות האלה שזהה. בתרחיש הלא סביר של קריסת כלכלה ואינפלציה עולמית, החלק הכביכול זניח של הביטקוין בתיק יגדל משמעותית ויעזור לשמור על השווי הנקי של התיק. אם יהיה מישהו שיקנה את הביטקוין אוכל ללכת למכולת.

אני מניח שאפשר היה לשאול את השאלה בפוסט ספציפי של ביטקוין. אבל מכיוון שמרכז השאלה דווקא נוגע לנושא האינפלציה העולמית והביטקוין הוא רק כלי כאן, חשבתי שיותר מתאים שרשור נפרד.
למה הגילוי נאות רלוונטי אם לא הגבת על התוכן של הפוסט?
לגבי הלהשקיע במשהו שאתה לא מבין בו.

אני חושב שהמערכת שנועדה לשמור את ביטקוין ברמת אינפלציה נמוכה מתוכנן ממש טוב עם כל המסביב של החלוקה והדיפקולטי, לפני כמה ימים הייתה החלוקה של ביטקוין קאש, היה בלאגן ביום הראשון ובלוקים נכרו אחרי שעתיים במקום 10 דק כי המון אנשים פשוט עברו למערכת של ביטקוין לחודש הקרוב כי זה אותו אלגוריתם ושם הם מקבלים כפול כסף כרגע.
בחלוקה הזאת האינפלציה השנתית הממוצעת של ביטקוין תרד מתחת לרמת האינפלציה של דולר אמריקאי, יהיה מעניין.
אבל יש גם בעיות בתחום הקריפטו ולהתייחס להשקעה שם רק כ"ביטוח" מפני אינפלציה במיוחד אם התיק שלך לא בעל אחוז משמעותי של קריפטו לא יעשה הרבה.

ייתכן שניקלע למצב של אינפלציה עולמית. מצד שני, לא ניתן "להדפיס" ביטקוין.
גם לא ניתן להדפיס חברות. למה לא לקנות מניות של חברות יצרניות?
התיק שלי עבר מ 60% ל 80% מניות בשבוע שעבר.

I kept hearing that it's supposed to be a hedge against the fall of the market, and yet looking at the last few months it seems pretty closely correlated.
I've always found it amusing that crypto advocates use the word 'fiat' as a derogatory term for currencies backed by the sovereign power of state institutions while the coins they support are only backed by the mutual agreement of trading parties that the way a certain algorithm evaluates a hash string determines financial value.
But I guess that has been discussed in depth in other threads, no need to reopen that can of worms.
Just my 293 Satoshis.

נערך לאחרונה ב:
וגם לא מלונים אולם מבין השלושה רק 1 מייצר ערך .
מבין ה-3 אף אחד לא מייצר ערך.
תנעל זהב בכספת, אחרי 50 שנה תהיה לך אותה כמות זהב. אם יהיה שינוי במחיר, זה נטו מהספקולציה סביבו, כי הוא לא ייצר ערך חדש.
כנ"ל ביטקוין. ביטקוין לא מייצר ערך כמו חברה או אג"ח.

יודע מה בקשר למלונים, יש עוד מצב שהם דווקא ייצרו יפה ערך, אם תשתול מספיק מהם, עוד תוכל לייצר ריבית דריבית של מלונים :)

גם לא ניתן להדפיס חברות. למה לא לקנות מניות של חברות יצרניות?
התיק שלי עבר מ 60% ל 80% מניות בשבוע שעבר.
מה יקרה אם אחוז מסויים מבין החברות האלה ימירו אחוז מסויים מה-cash שרשום בדוחות לביטקוין.
האם לדעתך יהיה עדיף להחזיק ביטקוין או את המניות של החברות?

תנעל זהב בכספת, אחרי 50 שנה תהיה לך אותה כמות זהב. אם יהיה שינוי במחיר, זה נטו מהספקולציה סביבו, כי הוא לא ייצר ערך חדש.

יודע מה בקשר למלונים, יש עוד מצב שהם דווקא ייצרו יפה ערך, אם תשתול מספיק מהם, עוד תוכל לייצר ריבית דריבית של מלונים :)
התכוונתי ל 4 עידכנתי הכוונה שרק מניות יוצרות ערך.

אני חושב שהשלישי זה "חברות" (או מניות) ולא ביטקויין.

מה יקרה אם אחוז מסויים מבין החברות האלה ימירו אחוז מסויים מה-cash שרשום בדוחות לביטקוין.

שוב, ואם הם ימירו דווקא לזהב? או למטבע אחר?
אם החברות יצליחו, כלומר אם הכלכלה תהיה במגמה של צמיחה, המניות והמדד יעלו. מה שאתה אומר הוא הימור

תשאל אותי מה יקרה אם כל החברות ימשכו את כל המזומן שלהן לשטרות ויעשו מדורה ענקית.
אז אני אענה שאני לא מתעסק בתרחישים ילדותיים.
איזה אינטרס יש לחברות האלה לעשות משהו כזה?

וחוץ מזה, גם בתרחיש שאתה שואל עליו, עדיין מדובר על שבריר מהערך של החברות שיוחזק בביטקוין. רוב הערך שלהן נובע מרוחים עתידיים, וחלקו הקטן מהמזומן שהן כבר מחזיקות.

שוב, ואם הם ימירו דווקא לזהב? או למטבע אחר?
אם החברות יצליחו, כלומר אם הכלכלה תהיה במגמה של צמיחה, המניות והמדד יעלו. מה שאתה אומר הוא הימור
יש שתי בעיות מעניינות שנוצרות עקב האווירה הכלכלית בעולם.
1 ) בגלל שהבנקים המרכזיים מדפיסים כסף וקונים איתו מה שנראה להם טוב בעין, יש בעיה גדולה בתמחור יתר של רוב המניות בעולם.

2) במצב של הייפר אינפלציה עולמית תיהיה פגיעה ביכולת של חברות להשאר על אותם מאזני רווח כיוון שהשחיקה המהירה של הכסף
תשפיע על היעילות של החברות.
קצת קשה להסביר את ההיפוטזה הזו, אבל בהנחה שהיא נכונה, רוב המניות של החברות לא ישמרו את הערך שלהם ביחס לאינפלציה.

לזהב ולביטקוין לא תיהיה שחיקה מול האינפלציה כי הם דוממים, בניגוד למה שיקרה לרוב החברות לדעתי בהייפר אינפלציה (2)
בנקים מרכזיים לא משפיעים על התמחור של זהב וביטקוין כתמכור יתר (1), ואם כבר להפך אם קיימת השפעה היא כלפי תמחור מטה.

בדיוק בגלל זה אני מעדיף להחזיק היום commodoties, כי בתוחלת שלהם גם בהייפר אינפלציה הם ישמרו ערך.
ובגלל לזה לדעתי ביטקוין (וזהב) זה מושלם להחזיק בתנאים הכלכלים שנוצרו/ הולכים להווצר.

האמת שזה תרחיש מעניין, אבל אם החברות עשו את זה, סימן שביטקוין הפך לסוג של מטבע "אמיתי". היום ביטקוין לא בשל להיות מטבע-בדיוק מאותם סיבות שיש אנשים שמשקיעים בו (תנודתיות גבוהה, ספקולטיביות מטורפת וכו'). תוכל לקרוא על זה יותר בפוסט של הסולידית על ביטקוין. בקיצור, אם ביטקוין הפך להיות מטבע, אין לי שום אינטרס להשקיע בו כמו שאין לי שום אינטרס להשקיע בדולר/שקל/יורו/דולר זומבבאי. מטבע הוא מטבע, אין לו תוחלת.
לא המלצה-התרחיש היחיד שהייתי שוקל ל"השקיע" במטבע זה להחזיק דולר כשהמחיר שלו נמוך במיוחד, וזה לא כי הוא נכס טוב במיוחד לטווח הרחוק, אלא פשוט במחיר נמוך כמו 3.4 ש"ח לדולר, היצואנים מרימים קול זעקה ואז בנק ישראל דה פקטו מסבסד את התייקרות הדולר ע"י קניית דולרים מוגזמת. מה שגם, במשברים פיננסים (כמו זה של הקורונה) יש לדולר נטייה להתייקר, עקב ריצה לחוף בטוח וקשיי נזילות דולריים. מנגד, ביטקויין דווקא קרס ב-30% במבחן האמת שלו, אז גם כמטבע, יש מטבעות מוצלחים ממנו, והעיקרי בהם זה הדולר, למרות הכל.

עכשיו בוא נגיד, שלמשבר שדחף חברות להמיר דולרים לביטקוין, מתלווה אינפלציה מטורפת, וממשלת ארה"ב מחליטה ליצור מטבע חדש בשם "דולר 2.0".
במקום לרוץ לבטיקוין, התאגידים פשוט מחליטים להחזיק בדולר 2.0, כי הם עדיין סומכים על כוחה של ממשלת ארה"ב.
עכשיו, במהלך המשבר מחירי המניות כנראה ייקרסו, כי בטח זה יקרה יחד עם משבר כלכלי. מצד שני, כשהמשבר ייגמר, הן יחזרו להרוויח מחדש-הפעם בדולרים 2.0. זהו.
גם בישראל היה משבר אינפלציוני (במהלכו נולד השקל החדש), ולמרות שאכן יש מניות ותאגידים שקרסו ונמחקו (ע"ע קריסת מניות הבנקים-אגב, פה זאת דווקא יצאה אחלה השקעה כי המניות הפכו לאג"ח צמוד לדולר למיטב זכרוני, אז המשקיעים עדיין ניצלו מאינפלציה), סך הכל תאגידים עברו את זה.

------
יודעים מה, ככל שאני חושב על זה אני יותר ויותר משתכנע שמניות זאת ההשקעה האולטימטבית: תדמיינו שיש תרחיש במהלכו החברות ב-S&P 500/VT קורסות ב-80 אחוז. סוג של תרחיש ארמגדון סוף העולם.
מה יקרה אחרי שנייה? כל ממשלות העולם+הבנקים המרכזיים ירצו להציל אותם, כי הגדולים שבהם (שזה בערך כל S&P 500 ורובה המוחלט של VT) הם "גדולים מכדי ליפול".
ברור שיש סיכון שידללו בעלי שליטה/ילאימו חברות, אבל בהנחה שהצעדים יהיו יותר מתונים-הלוואות, QE וכו', דה פקטו פשוט יסבסדו את ההפסדים. זה מה שקרה ב-2008, זה מה שקורה עכשיו. לא לגמרי, אבל זה לחלוטין מעוות הרבה מהסיכון. אפילו ממשלת ישראל סיבסדה את ההפסדים למשקיעים במניות הבנקים, והפכה אותן לאג"ח צמוד לדולר.
כנראה שמחיר הזהב יעלה במקביל, בהנחה שהוא באמת מגן מאינפלציה, אבל יש טעם להחזיק בזהב שרוב הזמן מחירו הריאלי די מדשדש, כנגד תרחיש יום הדין, שגם בו ככל הנראה השקעה במניות תשרוד?

נערך לאחרונה ב:
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
J השוואת עמלות בקניית ביטקוין השקעות אלטרנטיביות 21
א קרנות ביטקוין לא מספקות את מלוא התשואה השקעות אלטרנטיביות 7
S עדיין לא הצלחתי להבין למה האדם הממוצע צריך ביטקוין השקעות אלטרנטיביות 159
ד קרן מחקה ביטקוין בשקלים השקעות אלטרנטיביות 5
ס אופציות על ETF ביטקוין השקעות אלטרנטיביות 5
ד קרן מחקה ביטקוין בשקלים פוסטים מאיכות נמוכה 1
O לקנות ביטקוין שווה לקניית etf על ביטקוין? פוסטים מאיכות נמוכה 2
S האם יש ETF-ים של מגוון רחב של מטבעות קריפטו - ולא רק ביטקוין? השקעות אלטרנטיביות 10
C איך אפשר למכור ביטקוין היום? השקעות אלטרנטיביות 10
א ביטקוין etf - יש סיבה שלא ימשיכו לעלות? השקעות אלטרנטיביות 133
ב קרן סל איישרס ביטקוין השקעות אלטרנטיביות 2
ס קרנות הסל שעוקבות ביטקוין הן בשורה? השקעות אלטרנטיביות 1
The Thinker רשות ניירות הערך האמריקנית אישרה קרנות סל מחקות ביטקוין השקעות אלטרנטיביות 99
ttmoon קופת גמל IRA ביטקוין קנדי ETF פוסטים מאיכות נמוכה 2
ד כיצד קרן סל של ביטקוין משמשת כ"זהב דיגיטלי" ? השקעות אלטרנטיביות 8
ד מה מיוחד בניסיון של בלקרוק לאשר קרן סל של ביטקוין ? השקעות אלטרנטיביות 10
ד דרך איזה בית השקעות אפשר לקנות ביטקוין ? השקעות אלטרנטיביות 2
C קנית ביטקוין דרך IB השקעות אלטרנטיביות 9
T קרן השתלמות עוקבת ביטקוין? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
ת ביטקוין- דרך נק' באשראי השקעות אלטרנטיביות 3
aminadav לא מצאתי קרן מחקה ביטקוין השקעות אלטרנטיביות 33
א ביטקוין בקרן השתלמות IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
S ביטקוין: ההתפכחות דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 54
M מאיפה אתם קונים ביטקוין ולמה? השקעות אלטרנטיביות 1
stamEhad ביטקוין VS. איתריום (וגם Ethereum Killers) - יתרונות וחסרונות השקעות אלטרנטיביות 12
T האם ביטקוין יוכל לשמש גם כמטבע וגם כנכס בו-זמנית? השקעות אלטרנטיביות 6
F ProShares משיקה ETF על טהרת חוזים עתידיים של ביטקוין שוק ההון 1
L התיק של Libertad - מוטה ביטקוין שוק ההון 56
stamEhad מטבעות קריפטוגרפיים, ביטקוין ומיסים - איפה מתחילים? השקעות אלטרנטיביות 4
M קרן סל ביטקוין ישראלית? פוסטים מאיכות נמוכה 7
N האם רק לי לא ברור מדוע הדיונים על השקעות ביטקוין/קריפטו עברו לפורום עם ההגדרות הללו? השקעות אלטרנטיביות 17
ג תעודת סל עוקבת ביטקוין/קריפטו? השקעות אלטרנטיביות 4
G האם יש תעודה מחקה על ביטקוין ? יש בשקלים? השקעות אלטרנטיביות 1
adamshalev מטבעות קריפטוגרפיים (ביטקוין וכד׳) - הפן המעשי השקעות אלטרנטיביות 2285
adamshalev מטבעות קריפטוגרפיים (ביטקוין וכד׳) - הפן הטכנולוגי השקעות אלטרנטיביות 252
וולפסון שורט על ביטקוין השקעות אלטרנטיביות 12
Y האם עדיף ארנק ביטקוין או ETN? השקעות אלטרנטיביות 8
G ביטקוין לאזרחי ארה"ב השקעות אלטרנטיביות 8
ט מימוש ביטקוין השקעות אלטרנטיביות 18
O דרך יעילה להעביר מט"ח לחו"ל לטובת רכישת ביטקוין השקעות אלטרנטיביות 10
A מטבעות קריפטוגרפיים (ביטקוין וכד׳) - הפן הכלכלי-פוליטי-חוקי השקעות אלטרנטיביות 3018
TheMailMan רכישת ביטקוין השקעות אלטרנטיביות 20
yossik השקעה במטבע וירטאלית [ביטקוין] השקעות אלטרנטיביות 8
א מהו ביטקוין השקעות אלטרנטיביות 21
F קיזוז דיבידנד בחול כנגד הפסדים השנה לעומת הפסדים מועברים מיסים 13
U קיזוז רווח דיבידנד בחול כנגד הפסד במניות בארץ מיסים 8
A הלוואה כנגד קה"ש, חסכון פנסיוני או IRA והלוואה מהבנק. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
מ קיזוז הפסד הון ממניות בחול כנגד אגח ממשלתי מיסים 5
N קיזוז מס רווחי הון כנגד מס הכנסה מעבודה מיסים 1
ח שורטים כנגד RSU שוק ההון 6

נושאים דומים

Back
למעלה