• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

ביטקוין כנגד אינפלציה עולמית

אמיתי". היום ביטקוין לא בשל להיות מטבע-בדיוק מאותם סיבות שיש אנשים שמשקיעים בו (תנודתיות גבוהה, ספקולטיביות מטורפת וכו').
ביטקוין הוא לא מטבע, הרשות הישראלית צודקת בהגדרה שלה וביטקוין הוא נכס כמו זהב ולא מטבע ולא יוכל להיות מטבע בגלל עיצוב טכנולוגי מסוים(בזמן שיש הרבה מטבעות אחרים שכן ראויים לתואר מטבע בעתיד).
לפי ההגדרה הסיבה היחידה שביטקוין לא מטבע זה התודניות שלו, שבעיצוב המקורי לדעתי שכל ה21 מליון ביטקוינים יכרו הערך שלו ישאף לערך קבוע ויהפוך לסטנדרט, ככה שלא צריך לפתוח אקסציינג כל יום לראות מה השווי כי הוא יהיה קבוע(לפי stock to flow כנראה ישאף לאזור המליארד דולר לביט ב2140 בסוף כל החלוקות)
כמובן לא ממליץ לא מייעץ וכל דבר שאני אומר מתפקד כחתול של שרדינגר במיטבו.

האמת שזה תרחיש מעניין, אבל אם החברות עשו את זה, סימן שביטקוין הפך לסוג של מטבע "אמיתי". היום ביטקוין לא בשל להיות מטבע-בדיוק מאותם סיבות שיש אנשים שמשקיעים בו (תנודתיות גבוהה, ספקולטיביות מטורפת וכו'). תוכל לקרוא על זה יותר בפוסט של הסולידית על ביטקוין. בקיצור, אם ביטקוין הפך להיות מטבע, אין לי שום אינטרס להשקיע בו כמו שאין לי שום אינטרס להשקיע בדולר/שקל/יורו/דולר זומבבאי. מטבע הוא מטבע, אין לו תוחלת.
לא המלצה-התרחיש היחיד שהייתי שוקל ל"השקיע" במטבע זה להחזיק דולר כשהמחיר שלו נמוך במיוחד, וזה לא כי הוא נכס טוב במיוחד לטווח הרחוק, אלא פשוט במחיר נמוך כמו 3.4 ש"ח לדולר, היצואנים מרימים קול זעקה ואז בנק ישראל דה פקטו מסבסד את התייקרות הדולר ע"י קניית דולרים מוגזמת. מה שגם, במשברים פיננסים (כמו זה של הקורונה) יש לדולר נטייה להתייקר, עקב ריצה לחוף בטוח וקשיי נזילות דולריים. מנגד, ביטקויין דווקא קרס ב-30% במבחן האמת שלו, אז גם כמטבע, יש מטבעות מוצלחים ממנו, והעיקרי בהם זה הדולר, למרות הכל.

עכשיו בוא נגיד, שלמשבר שדחף חברות להמיר דולרים לביטקוין, מתלווה אינפלציה מטורפת, וממשלת ארה"ב מחליטה ליצור מטבע חדש בשם "דולר 2.0".
במקום לרוץ לבטיקוין, התאגידים פשוט מחליטים להחזיק בדולר 2.0, כי הם עדיין סומכים על כוחה של ממשלת ארה"ב.
עכשיו, במהלך המשבר מחירי המניות כנראה ייקרסו, כי בטח זה יקרה יחד עם משבר כלכלי. מצד שני, כשהמשבר ייגמר, הן יחזרו להרוויח מחדש-הפעם בדולרים 2.0. זהו.
גם בישראל היה משבר אינפלציוני (במהלכו נולד השקל החדש), ולמרות שאכן יש מניות ותאגידים שקרסו ונמחקו (ע"ע קריסת מניות הבנקים-אגב, פה זאת דווקא יצאה אחלה השקעה כי המניות הפכו לאג"ח צמוד לדולר למיטב זכרוני, אז המשקיעים עדיין ניצלו מאינפלציה), סך הכל תאגידים עברו את זה.

------
יודעים מה, ככל שאני חושב על זה אני יותר ויותר משתכנע שמניות זאת ההשקעה האולטימטבית: תדמיינו שיש תרחיש במהלכו החברות ב-S&P 500/VT קורסות ב-80 אחוז. סוג של תרחיש ארמגדון סוף העולם.
מה יקרה אחרי שנייה? כל ממשלות העולם+הבנקים המרכזיים ירצו להציל אותם, כי הגדולים שבהם (שזה בערך כל S&P 500 ורובה המוחלט של VT) הם "גדולים מכדי ליפול".
ברור שיש סיכון שידללו בעלי שליטה/ילאימו חברות, אבל בהנחה שהצעדים יהיו יותר מתונים-הלוואות, QE וכו', דה פקטו פשוט יסבסדו את ההפסדים. זה מה שקרה ב-2008, זה מה שקורה עכשיו. לא לגמרי, אבל זה לחלוטין מעוות הרבה מהסיכון. אפילו ממשלת ישראל סיבסדה את ההפסדים למשקיעים במניות הבנקים, והפכה אותן לאג"ח צמוד לדולר.
כנראה שמחיר הזהב יעלה במקביל, בהנחה שהוא באמת מגן מאינפלציה, אבל יש טעם להחזיק בזהב שרוב הזמן מחירו הריאלי די מדשדש, כנגד תרחיש יום הדין, שגם בו ככל הנראה השקעה במניות תשרוד?

יש מאמר מעניין של claude erb&champbell harvey שנקרא the golden dilemma, במאמר הכותבים בודקים האם הזהב באמת משמש מגן נגד אינפלציה.
את הבדיקה הם מבצעים משנת 1975 השנה בא ניתקו את הקשר בין דולר לזהב עד 2012 ומצאו שזהב הוא לא מגן טוב נגד אינפלציה.
וביטקוין...בדיוק כמו הקונספט של זהב, לשמור בתקווה שמישהו בעתיד יהיה מוכן לשלם עליו יותר... לא מתכון טוב להשקעות.

** מה שכתבת על חברות זה ברדק, כשהריבית עולה הפירמיום של אחזקה של מניות יורד ביחס לאופציה בעלת הסיכון הנמוך ביותר אגח מדינה,
יהיה לך כבעל חברה מאוד קשה לגייס משקיעים כשאגח ארהב נותן 12% שנתי...

יש מאמר מעניין של claude erb&champbell harvey שנקרא the golden dilemma, במאמר הכותבים בודקים האם הזהב באמת משמש מגן נגד אינפלציה.
את הבדיקה הם מבצעים משנת 1975 השנה בא ניתקו את הקשר בין דולר לזהב עד 2012 ומצאו שזהב הוא לא מגן טוב נגד אינפלציה.
וביטקוין...בדיוק כמו הקונספט של זהב, לשמור בתקווה שמישהו בעתיד יהיה מוכן לשלם עליו יותר... לא מתכון טוב להשקעות.

** מה שכתבת על חברות זה ברדק, כשהריבית עולה הפירמיום של אחזקה של מניות יורד ביחס לאופציה בעלת הסיכון הנמוך ביותר אגח מדינה,
יהיה לך כבעל חברה מאוד קשה לגייס משקיעים כשאגח ארהב נותן 12% שנתי...

הייתי שמח למקור למחקר, כי לפי זה: http://prntscr.com/rxjyzm (ע"פ https://www.portfoliovisualizer.com/backtest-asset-class-allocation#analysisResults), דולר שהושקע בזהב לאחר ניתוק סטנדרט הזהב דווקא שמר על הערך הריאלי שלו לא רע בכלל.
עדיין לא בעד זה, אבל צריך להכיר בזה.

בקשר לחברות-זה נכון, ועל כן תהיה פגיעה ותהיה ירידה במחירי המניות של החברות בזמן המשבר, כמו שאמרתי.

הייתי שמח למקור למחקר, כי לפי זה: http://prntscr.com/rxjyzm (ע"פ https://www.portfoliovisualizer.com/backtest-asset-class-allocation#analysisResults), דולר שהושקע בזהב לאחר ניתוק סטנדרט הזהב דווקא שמר על הערך הריאלי שלו לא רע בכלל.
עדיין לא בעד זה, אבל צריך להכיר בזה.

בקשר לחברות-זה נכון, ועל כן תהיה פגיעה ותהיה ירידה במחירי המניות של החברות בזמן המשבר, כמו שאמרתי.
זה התשובה הראשונה שמופיע ב scholar אם אתה מחפש the golden dilemma. הינה לינק.

הרשות הישראלית צודקת בהגדרה שלה
צחקתי בקול
על המחשבה שפקידים "צודקים" במשהו שאין להם מושג בו
ביטקוין זה היבריד (פרוטוקול רשת, מטבע, סחורה, נכס) וכל נסיון לקטלג אותו במדפים הישנים והמאובקים של "ההגדרות" לא יצלחו
אבל זה לא יפריע להם להחליט עבור המשתמשים במה הם משתמשים

כל מי שעדיין שולף את קלף התנודתיות יכול להפסיק
כל מטבע תנודתי
כל מטבע חדש תנודתי אף יותר

יש המתבלבלים בין עקומת האדפטציה לתנודתיות גבוהה
ויש המתבלבלים בין נזילות נמוכה לתנודתיות גבוהה
תנודתיות זה הלוואי, לא הפיצ'ר

צחקתי בקול
ביטקוין זה היבריד (פרוטוקול רשת, מטבע, סחורה, נכס) וכל נסיון לקטלג אותו במדפים הישנים והמאובקים של "ההגדרות" לא יצלחו

כל מטבע תנודתי

הפקידים תמיד יקבעו לפי מה שהכי רווחי למעסיק שלהם.

צחקתי בקול
רציתי להוסיף בסוגריים שזה בין הדברים היחידים שלדעתי פקידי המס צדקו בו וכנראה בטעות אבל וויתרתי על זה, כנראה שהייתי צריך D:
ביטקוין הוא באמת חיה אחרת אבל לעומת האלטרנטיבות ל"שטרות 200" - LTC/ETH ו"שטרות 50"-XRP הוא מפסיד נואשות בלהחשב כמטבע ולא כ"זהב", לכן לדעתי הם כן צודקים, אם כי זה כנראה בטעות ומס הוא עדיין שוד.

צחקתי בקול

כל מטבע תנודתי

מודה שאני לא מבין למה אתה קורא לביטקוין ''מטבע'' כשחד משמעית אין לו שום מאפיין פרקטי של מטבע, חוץ מתקווה להיות מטבע
אתה יכול לשלם עם ביטקוין? 99 אחוז שלא, בשום מקום בעולם חוץ מהשוק השחור. ולא, חנות נישתית בארה''ב שמקבלת ביטקוין לא משתווה לסופר מרקט יומיומי שבו מיליארדי אזרחי העולם קונים את מצרכיהם במטבע הממשלתי שלהם.
ביטקוין יכול לאצור ערך? לא. הוא תנודתי מדי.
ביטקוין קל לחלוקה? רק כאן, אולי כן. דה יורה יש לו יחידות מידה, דה פקטו אני בספק כמה זה נתפס.
עוד חיסרון בתשלום בביטקוין זה משך הזמן האחרון שנדרש לעדכון הבלוקצ'יין, שאפילו הופך אותו לעוד פחות מטבע ממה שהוא מתיימר להיות.

אני יכול להכריז שמחר זהב זה מטבע עבורי. זה אומר שאמורים למסות/לא למסות זהב כמו מטבע עבורי?

בקיצור, אם זה נראה כמו ברווז, הולך כמו ברווז, ומגעגע כמו ברווז-מה זה? זה ברווז.
ואם זה נראה כמו נכס, מתנהג כמו נכס ומדברים עליו כאל נכס-מה זה? זה נכס.
לא ברור לדעתי כמה טוב הנכס הזה, אבל הוא נכס.

אתה יכול לשלם עם ביטקוין?
קניתי מחשב נייד (יקר מאוד) בביטקוין מאתר מחשבים גדול אמריקאי אשר מתמחר את מוצריו במטבע הדולר
נחש מה אמרו לי כשביקשתי לשלם ב"מטבע" שלי , השקל?
ונחש כמה זמן לקח לי לבצע את העיסקה ולשלם עליה
בהתאם לחלופות

ביטקוין יכול לאצור ערך?
כל ביטקוין שנכרה אוצר בתוכו את הערך של האנרגיה של החשמל שממנו הוא נוצר
הערך לא מתומחר במטבע הפיאט
לכן מכאן נובע הבילבול שלך כי אתה רגיל למדוד הכל בדיוקנים של נשיאים שנפטרו וכמה חזקה המדפסת שלהם
זה משך הזמן האחרון שנדרש לעדכון הבלוקצ'יין,
אלא טיעונים מ 2017
אני מציע לך ללכת להשחיז את הידע שלך
זה אומר שאמורים למסות/לא למסות זהב כמו מטבע עבורי?
מיסוי זאת החלטה, היא לא משנה את המהות
מיסוי זה שוד, ההגדרה נופלת למקום שבו היא מביא את מקסימום הגביה ממקסימום האנשים בלי לעורר כל זעם
תקרא על Overton window

אל תיתן לפקידים לקבוע איך אתה חושב, אני מעודד חשיבה עצמאית

ואם זה נראה כמו נכס, מתנהג כמו נכס ומדברים עליו כאל נכס-מה זה? זה נכס.
לא ברור לדעתי כמה טוב הנכס הזה, אבל הוא נכס.
אם זה נראה כמו סם, מתנהג כמו סם ומדברים עליו כמו סם, זה סם.
לא ברור לדעתי כמה טוב הקנאביס הזה, אבל הוא סם.
עוד שנתיים מה תגיד ? אפשר גם להגיד את זה על נשק , אלכוהול וכו'.
אם נזנח רגע את עניין ה"ביטקוין" , שאל את עצמך מה קרה כאשר התושבים בישראל לא "האמינו" בשקל, למרות כל הטחינות של היושבים בציון, כולם עבור לדולר.

עוד חיסרון בתשלום בביטקוין זה משך הזמן האחרון שנדרש לעדכון הבלוקצ'יין, שאפילו הופך אותו לעוד פחות מטבע ממה שהוא מתיימר להיות.
לא מדויק.

אל תיתן לפקידים לקבוע איך אתה חושב, אני מעודד חשיבה עצמאית
להדפיס ולתלות ליד התמונה של הסולידית וניאו AKA אדםשלו

לא כבר כולם הבינו שביטקוין זה פשוט תחביב יקר ותו לא?

ולעניין פות"ש, ממליץ לקרוא קצת על כלכלה ולהבין שבתרחיש של אינפלציה, כדאי להחזיק נכסים ריאלים, לא ביטים עלומים באיזה שרת בסין.

לא ממליץ או מייעץ.

בנוסף בשורה הראשונה התייחסתי לביטקוין עצמו...
אכן, זאת דעתך
כאשר אתה נותן אותה במשפט אחד "שולל", אין לה משמעות
לטעון שזה ביטים במחשב בסין, מגלה את רמת ההבנה שלך
לכן, תוסיף קצת "בשר" כדי שלא נשאר רעבים בדיון

אכן, זאת דעתך
כאשר אתה נותן אותה במשפט אחד "שולל", אין לה משמעות
לטעון שזה ביטים במחשב בסין, מגלה את רמת ההבנה שלך
לכן, תוסיף קצת "בשר" כדי שלא נשאר רעבים בדיון
לכל אחד בעולם בערך כבר יש דעה מוצקה על הביטקוין. כל מה שנשאר זה הערות עוקצניות...

לא כבר כולם הבינו שביטקוין זה פשוט תחביב יקר ותו לא?

ולעניין פות"ש, ממליץ לקרוא קצת על כלכלה ולהבין שבתרחיש של אינפלציה, כדאי להחזיק נכסים ריאלים, לא ביטים עלומים באיזה שרת בסין.

לא ממליץ או מייעץ.

זה לא בידיוק ביטים עלומים באיזה שרת בסין.. אני מסכים שצריך להחזיק נכסים ריאלים אבל אפשר להתווכח על הריאליות של ביטקוין. לדעתי הוא כן ריאלי.
אגב, דירה שברשותך היא איזשהו חוזה שחתמת עליו? ואולי עוד כמה ביטים באיזה שרת?

לכל אחד בעולם בערך כבר יש דעה מוצקה על הביטקוין
ממש לא
רוב העולם לא יודע על קיומו
השאר שיודעים רק "שמעו" עליו
מעטים מודעים לו

בכל מקרה, אם אתה מקבל משכורת במטבע מסויים, נניח הפזו, נכסים ריאליים לא יגנו עליך מאינפלציה כי אין לך מספיק מה להשקיע כי אתה צריך לאכול
אז כן, מטבע אחר (כמו דולר) או כמו ביטקוין מגן על אותו "מקבל-משכורת-בפזו"
נכסים ריאליים לא תקפים כאן, לכן הערתך מיותרת
אם תרצה להשחיז את הטיעונים לגביי המשפט האחרון שלי, אתה תפעיל דיון שקולע לשאלתך פות"ש ואפשר להתקדם ממנו

אגב, דירה שברשותך היא איזשהו חוזה שחתמת עליו? ואולי עוד כמה ביטים באיזה שרת?

מצטער אם עוררתי גובליני מכרות ביטקוין. אבל לפחות אם תרצו שיקחו אתכם ברצינות אל תשוו בין דירה לביטים מוצפנים.

מצטער אם עוררתי גובליני מכרות ביטקוין. אבל לפחות אם תרצו שיקחו אתכם ברצינות אל תשוו בין דירה לביטים מוצפנים.
זה השלב להזכיר לך שחלק ארי מ"הכסף" שקונה את אותה דירה משולם בביטים [לא מוצפנים]?
ומה קשור גובלינים? יש לך את זה ביותר 90Z ?

אם אתה לא חבר ב"איגוד הנכסים הוירטואלים" (סתם זרקתי) לא אומר שאין מגרש כזה עם שחקנים
אתה לא מבין את החוקים וחושב שזה לא קיים
יש הבדל עצום בין בורות בכוח לאי הסכמה לחוקים

זה כמו שתושב זימבבואה ימכור לך את המטבע שלו
האם תרצה אותו? לא
ובכל זאת, זה מטבע "מוכר", אז אתה לא מאמין במטבע הזימבבואוני
זכותך
לא כולם רוצים פיזור מטבעי, יש כאלה שרוצים מטבע שסומכים על יוצרו (מתמטית) ולא רגשית ולא באונס

אתה יודע מה המטבע בזימבבואה בכלל? אני לא , אבל אני יודע שיש מדינה כזאת
איך זה עוזר לי בחיים הללו בתור תושב גלובלי?
ממש לא

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
J השוואת עמלות בקניית ביטקוין השקעות אלטרנטיביות 21
א קרנות ביטקוין לא מספקות את מלוא התשואה השקעות אלטרנטיביות 7
S עדיין לא הצלחתי להבין למה האדם הממוצע צריך ביטקוין השקעות אלטרנטיביות 159
ד קרן מחקה ביטקוין בשקלים השקעות אלטרנטיביות 5
ס אופציות על ETF ביטקוין השקעות אלטרנטיביות 5
ד קרן מחקה ביטקוין בשקלים פוסטים מאיכות נמוכה 1
O לקנות ביטקוין שווה לקניית etf על ביטקוין? פוסטים מאיכות נמוכה 2
S האם יש ETF-ים של מגוון רחב של מטבעות קריפטו - ולא רק ביטקוין? השקעות אלטרנטיביות 10
C איך אפשר למכור ביטקוין היום? השקעות אלטרנטיביות 10
א ביטקוין etf - יש סיבה שלא ימשיכו לעלות? השקעות אלטרנטיביות 133
ב קרן סל איישרס ביטקוין השקעות אלטרנטיביות 2
ס קרנות הסל שעוקבות ביטקוין הן בשורה? השקעות אלטרנטיביות 1
The Thinker רשות ניירות הערך האמריקנית אישרה קרנות סל מחקות ביטקוין השקעות אלטרנטיביות 99
ttmoon קופת גמל IRA ביטקוין קנדי ETF פוסטים מאיכות נמוכה 2
ד כיצד קרן סל של ביטקוין משמשת כ"זהב דיגיטלי" ? השקעות אלטרנטיביות 8
ד מה מיוחד בניסיון של בלקרוק לאשר קרן סל של ביטקוין ? השקעות אלטרנטיביות 10
ד דרך איזה בית השקעות אפשר לקנות ביטקוין ? השקעות אלטרנטיביות 2
C קנית ביטקוין דרך IB השקעות אלטרנטיביות 9
T קרן השתלמות עוקבת ביטקוין? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
ת ביטקוין- דרך נק' באשראי השקעות אלטרנטיביות 3
aminadav לא מצאתי קרן מחקה ביטקוין השקעות אלטרנטיביות 33
א ביטקוין בקרן השתלמות IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
S ביטקוין: ההתפכחות דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 54
M מאיפה אתם קונים ביטקוין ולמה? השקעות אלטרנטיביות 1
stamEhad ביטקוין VS. איתריום (וגם Ethereum Killers) - יתרונות וחסרונות השקעות אלטרנטיביות 12
T האם ביטקוין יוכל לשמש גם כמטבע וגם כנכס בו-זמנית? השקעות אלטרנטיביות 6
F ProShares משיקה ETF על טהרת חוזים עתידיים של ביטקוין שוק ההון 1
L התיק של Libertad - מוטה ביטקוין שוק ההון 56
stamEhad מטבעות קריפטוגרפיים, ביטקוין ומיסים - איפה מתחילים? השקעות אלטרנטיביות 4
M קרן סל ביטקוין ישראלית? פוסטים מאיכות נמוכה 7
N האם רק לי לא ברור מדוע הדיונים על השקעות ביטקוין/קריפטו עברו לפורום עם ההגדרות הללו? השקעות אלטרנטיביות 17
ג תעודת סל עוקבת ביטקוין/קריפטו? השקעות אלטרנטיביות 4
G האם יש תעודה מחקה על ביטקוין ? יש בשקלים? השקעות אלטרנטיביות 1
adamshalev מטבעות קריפטוגרפיים (ביטקוין וכד׳) - הפן המעשי השקעות אלטרנטיביות 2285
adamshalev מטבעות קריפטוגרפיים (ביטקוין וכד׳) - הפן הטכנולוגי השקעות אלטרנטיביות 252
וולפסון שורט על ביטקוין השקעות אלטרנטיביות 12
Y האם עדיף ארנק ביטקוין או ETN? השקעות אלטרנטיביות 8
G ביטקוין לאזרחי ארה"ב השקעות אלטרנטיביות 8
ט מימוש ביטקוין השקעות אלטרנטיביות 18
O דרך יעילה להעביר מט"ח לחו"ל לטובת רכישת ביטקוין השקעות אלטרנטיביות 10
A מטבעות קריפטוגרפיים (ביטקוין וכד׳) - הפן הכלכלי-פוליטי-חוקי השקעות אלטרנטיביות 3018
TheMailMan רכישת ביטקוין השקעות אלטרנטיביות 20
yossik השקעה במטבע וירטאלית [ביטקוין] השקעות אלטרנטיביות 8
א מהו ביטקוין השקעות אלטרנטיביות 21
F קיזוז דיבידנד בחול כנגד הפסדים השנה לעומת הפסדים מועברים מיסים 13
U קיזוז רווח דיבידנד בחול כנגד הפסד במניות בארץ מיסים 8
A הלוואה כנגד קה"ש, חסכון פנסיוני או IRA והלוואה מהבנק. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
מ קיזוז הפסד הון ממניות בחול כנגד אגח ממשלתי מיסים 5
N קיזוז מס רווחי הון כנגד מס הכנסה מעבודה מיסים 1
ח שורטים כנגד RSU שוק ההון 6

נושאים דומים

Back
למעלה