• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

ביטוח נסיעות לחו"ל

• פותח הנושא Leo1
  • פורסם בתאריך
בביטוחים שאני מכיר אני חושב שאין פיצוי מהביטוח במקרה כזה.
"ניתן להגיש את התביעה עבור טיסות, מלונות, תחבורה ציבורית, והוצאות רכב שכור"
דברי פספורט, השאלה היא אם זה גם במקרה שהטיסה בוטלה.

"ניתן להגיש את התביעה עבור טיסות, מלונות, תחבורה ציבורית, והוצאות רכב שכור"
זה ברור. במקרה שאתה מבטל טיסה בגלל בעיה רפואית וכו אז ברור שזה כולל גם מלונות ושאר הוצאות.

השאלה רק:
דברי פספורט, השאלה היא אם זה גם במקרה שהטיסה בוטלה.
השאלה מה רשום בפוליסה :)
האם הביטוח מכסה רק ביטול טיול עקב בעיה רפואית או גם ביטול ע"י חברת התעופה.

השאלה האם כול ביטוח לא מכסה מצב כזה
אם בהתנהגותך או ברשלנותך גרמת לתוצאה שקל לחזות (נגיד באת שיכור לטיסה או שבאת בלי ויזה) אין ביטוח שיתן לך כסף. מבוטח צריך לנהוג באחריות ותום לב. אני בטוח בזה
אפשר לקנות כרטיסים שניתנים לשינוי\ביטול(הרבה יותר יקרים בדרך כלל)במצב כזה גם לא יהיה החזר כשזה ברגע האחרון?
העניין שכמעט תמיד שינוי\ביטול מוגבל עד כמה שעות לפני הטיסה, מרחק בטוח מזמן פתיחת דלפקי הצ'ק-אין . אם אין הגבלת זמן מותר לך לשנות/לבטל גם ברגע האחרון.
קראתי פעם על מישהו נדמה לי בארה"ב שהיה קונה כרטיסים כאלה במחלקת עסקים עם זכות שינוי/ביטול ברגע האחרון. אפילו דקה לפני הבורדינג. הכרטיסים כללו גישה חינם ללאונג' מפואר. אז הוא היה מתייצב לטיסה כל שני וחמישי, תוקע ארוחה בלאונג' ואז דוחה את הטיסה ביומיים שלושה וחוזר על התרגיל.. בסוף היה מבטל הכרטיס ומקבל החזר מלא. אחרי הרבה זמן עלו עליו , אמנם לא יכלו לעשות לו כלום אבל התעורר דיון איך מונעים דברים כאלה

קראתי פעם על מישהו נדמה לי בארה"ב שהיה קונה כרטיסים כאלה במחלקת עסקים עם זכות שינוי/ביטול ברגע האחרון. אפילו דקה לפני הבורדינג. הכרטיסים כללו גישה חינם ללאונג' מפואר. אז הוא היה מתייצב לטיסה כל שני וחמישי, תוקע ארוחה בלאונג' ואז דוחה את הטיסה ביומיים שלושה וחוזר על התרגיל.. בסוף היה מבטל הכרטיס ומקבל החזר מלא. אחרי הרבה זמן עלו עליו , אמנם לא יכלו לעשות לו כלום אבל התעורר דיון איך מונעים דברים כאלה
זה היה בגרמניה, וחברת התעופה תבעה אותו על 2000 אירו (אאל"ט הוא הפסיד בסוף במשפט)

אם בהתנהגותך או ברשלנותך גרמת לתוצאה שקל לחזות (נגיד באת שיכור לטיסה או שבאת בלי ויזה) אין ביטוח שיתן לך כסף. מבוטח צריך לנהוג באחריות ותום לב. אני בטוח בזה
זה דיי ברור אבל יש מצבים אחרים,נגיד יש לך וויזה אבל היא פגומה או שחוקה.
דוגמה אחרת, יש לך גרין קארד אבל יצאת לשנה שלמה מארה"ב. אני יודע על מישהו שנתנו לו להיכנס במצב כזה וגם על מישהו אחר שלא נתנו לו.
ויש עוד מצבים בתחום האפור שבהם לא ברור האם יתנו לך להיכנס בוודאות.
כוונתי למצבים בסגנון הזה.
עם למישהו שיתקל בשרשור יש מידע יותר מבוסס איזה ביטוח עשוי להיות אפקטיבי על ביטול כזה ברגע האחרון השמח למידע

אני חושב שזה תלוי במדינה אליה טסים. אם אני זוכר נכון בחלק מהמדינות זה ע"ח חברות התעופה ובמדינות אחרות זה על חשבונך.
במקרה שזה על חשבונך אז בד"כ אם יש לך כרטיס גמיש תוכל להשתמש בחלק ה"חזור" שלו ולא תצטרך לשלם תוספת כסף
מי שמסורב כניסה חב' התעופה מחוייבת להחזיר אותו עם אותו מטוס שהביא אותו. גם אם זה אומר להוריד נוסע אחר מטיסה מלאה. הנוהל הוא שאם יש לו כרטיס חזור אז מקדימים לו אותו לאותה טיסה ללא קנסות/הפרשים. אם אין לו כרטיס חזור הוא מתבקש לשלם בו במקום על טיסת החזור. אם אין לו איך לשלם יטיסו אותו בכל מקרה אך יגבו ממנו מאוחר יותר את המחיר. הם לא באמת מטיסים חינם.

מי שמסורב כניסה חב' התעופה מחוייבת להחזיר אותו עם אותו מטוס שהביא אותו
מעניין, לא הכרתי את החלק המודגש.
מה קורה אם הוא מתעכב באימגרישן והמטוס כבר המריא חזרה בלעדיו? לא פעם יש שם תורים ארוכים, והרבה פעמים לפני שמחליטים לא להכניס אותך לוקחים אותך ל"ראיון מורחב" בצד. בהרבה מקרים זמן ה turnaround של מטוסים הוא יותר קצר מהזמן שלוקח לעבור את כל התהליך

מעניין, לא הכרתי את החלק המודגש.
מה קורה אם הוא מתעכב באימגרישן והמטוס כבר המריא חזרה בלעדיו? לא פעם יש שם תורים ארוכים, והרבה פעמים לפני שמחליטים לא להכניס אותך לוקחים אותך ל"ראיון מורחב" בצד. בהרבה מקרים זמן ה turnaround של מטוסים הוא יותר קצר מהזמן שלוקח לעבור את כל התהליך
בד"כ יש די והותר זמן עד שהמטוס חוזר.
מניח שאם המטוס כבר עזב תינתן לנוסע אופציה לקנות כרטיס לכל יעד (הוא לא בסטטוס מגורש כי כלל לא נכנס אז אין מניעה שימשיך לאן שיבחר) ואם אין לו כסף הוא ייעצר במתקן בשדה עד שמישהו ידאג לו (משפחה, שגרירות, סוכנות פליטים וכד'). אבל ההגירה בשדות מאד מודעת לשעת החזור ומתקתקת עניינים במגבלות הזמן. זה עניין שכיח בשדות בינלאומיים הנוהל הזה.

מישהו יודע מה בגורל טיסות שהתבטלו ? החברות לא החזירו עדיין כסף.
תלוי בכמה אתה אקטיבי ותלוי בחברת התעופה... קיבלתי החזרים בטיסות מסוימות וכך גם קרובי.
אם הייתי חולה ולא יכלתי להגיע לטיסה [שבוטלה] ?
האם אני צריך לרדוף אחרי החברת תעופה או שהביטוח עושה את זה ?
האם אני מקבל לפחות חזרה את הכסף על הביטוח ?
האם אני מקבל חזרה את הכסף על המלון / תחבורה ציבורית?
אתה צריך לרדוף אחרי הביטוח, ככל שהוא מכסה את הביטול מהסיבה הזאת.
לגבי החזר על דמי הביטוח - לדעתי לרוב לא תקבל החזר כזה, כי בפועל מימשת את הביטוח ואפילו הגשת תביעה. לרוב יהיה אפילו סכום של השתתפות עצמית. תלוי פוליסה.
לגבי החזר על מלון / נסיעות - תלוי ביטוח. בפוליסה שלי היה כיסוי כזה - והתקבל.

קיבלתי החזרים בטיסות מסוימות וכך גם קרובי.
בזמן הקורונה ? אילו חברות וכיצד ?
יש להם את חוק טיבי שנותן להם 90 ימים להחזיר את הכסף, למה להם להחזיר לך עכשיו ?
איך התנהלת מולם?

אילו חברות וכיצד ?
לא שאלת אותי אמנם, אבל וויז יצרו קשר בעצמם (כשבועיים לפני הטיסה) והציעו זיכוי מיידי של 120% לחשבון וויז, שניתן להמרה להחזר לאשראי תוך X ימים בוויתור על התוספת 20%.
הזמנתי ישירות מהם, לא נראה לי שחוק טיבי רלוונטי.
התרשמתי מאוד לטובה.

בזמן הקורונה ?
אכן
אילו חברות וכיצד ?
Ryanair, Alitalia
יש להם את חוק טיבי שנותן להם 90 ימים להחזיר את הכסף, למה להם להחזיר לך עכשיו ?
כנראה משהו על התפר בין שיקולי יח"צ לבין העובדה שחברות מסוימות כפופות במקביל לחקיקה אירופאית
איך התנהלת מולם?
הראשונה פנתה מיוזמנה במייל עם הצעה לזיכוי חלקי, השניה הוטרדה בפניות טלפוניות ומיילים :)

מה שלא קיבלנו מהחברה, קיבלנו מחברת הביטוח.
זה אמנם תלוי בתנאי הפוליסה שלך, אבל לפעמים אין בכלל טעם לרדוף אחרי חברת התעופה, כי גם תעבוד מולם כדי לקבל החזר וגם ההחזר הזה ינוכה ממה שתקבל מחברת הביטוח.

אכן

Ryanair, Alitalia

כנראה משהו על התפר בין שיקולי יח"צ לבין העובדה שחברות מסוימות כפופות במקביל לחקיקה אירופאית

הראשונה פנתה מיוזמנה במייל עם הצעה לזיכוי חלקי, השניה הוטרדה בפניות טלפוניות ומיילים :)

מה שלא קיבלנו מהחברה, קיבלנו מחברת הביטוח.
זה אמנם תלוי בתנאי הפוליסה שלך, אבל לפעמים אין בכלל טעם לרדוף אחרי חברת התעופה, כי גם תעבוד מולם כדי לקבל החזר וגם ההחזר הזה ינוכה ממה שתקבל מחברת הביטוח.
חברה טסה עם חברה אחרת [לא מהנ"ל] , לא הסכימו לשלם לה שקל אבל בביטוח כן החזירו לה.
אני קצת מבולבל למען האמת.

לדעתך אין טעם לפנות לביטוח? [גם אם יש לנו אישור מחלה]

לדעתך אין טעם לפנות לביטוח? [גם אם יש לנו אישור מחלה]
אם יש לך פוליסת ביטו"ח נסיעות לחו"ל שמכסה ביטול נסיעה, למה לא?
תעבור על תנאי הפוליסה ותראה אם אישור המחלה חופף לדרישות (יש פוליסות שמחייבות אשפוז בפועל, למשל).

נערך לאחרונה ב:
שלום לכולם, שתיגמר הקורונה אני מתכנן לנסוע לטייל בסין/הודו.
למישהו יש המלצה על ביטוח נסיעות כדאי, אני יכול לעשות ביטוח נסיעות פרמיום דרך הראל כי אני מבטוח שם פרטי, ואני תוהה אם זה קטע שיווקי או באמת משתלם.
תודה לעוזרים

שלום לכולם, שתיגמר הקורונה אני מתכנן לנסוע לטייל בסין/הודו.
למישהו יש המלצה על ביטוח נסיעות כדאי, אני יכול לעשות ביטוח נסיעות פרמיום דרך הראל כי אני מבטוח שם פרטי, ואני תוהה אם זה קטע שיווקי או באמת משתלם.
תודה לעוזרים
תעשה השוואת מחירים ותראה אם משתלם לך לקחת דרך הראל מכיוון שאתה לקוח שלהם או שזו רק עוד דרך לשכנע אותך לקחת אצלם וכאילו לתת לך מחיר מיוחד.
אני בטיולי האחרון הייתי מבוטח כמעט שלושה חודשים דרך הפניקס ואני חייב להגיד שאני די מרוצה מהם ובהשוואה שעשיתי הם היו מהזולים יותר. התייעצתי כמה פעמים עם רופא בטלפון דרכם (תסמיני גובה...) והשירות היה מעולה.

** לא ממליץ או מייעץ - חוויה אישית בלבד **

שאלה לגבי ביטוח נסיעה לחו"ל בתקופת הקורונה, בדקתי ב PASSPORTCARD לפני חודש ואמרו שאפשר לבטח חודש לפני הטיסה אם אני זוכר נכון ושהביטוח שלהם מכסה כל מה שקשור לטיפול בקורונה בחו"ל.
למישהו יצא לעשות סקר שוק זריז בין חברות הביטוח ויכול לשתף בתובנות?

תודה

לא עשיתי ממש סקר מעמיק אבל מקצת בירורים כיום המחירים הם כ-5-6$ ליום (לא כולל ארהב - לא מבטחים, יש עוד מדינות שלא מבטחים) וכמו כן הביטוח מוגבל עד 45 יום, לא טוב למי שטס לתקופות ארוכות.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
T ביטוח נסיעות לחו"ל - מי הכי שירותי והגון? צרכנות פיננסית 42
U ביטוח נסיעות לחו"ל למי שאינו אזרח ואין לו ביטוח לאומי צרכנות פיננסית 5
J ביטוח נסיעות לחו"ל - החרגה צרכנות פיננסית 1
T ביטוח נסיעות לחו"ל - לתקופה ויעדים לא ידועים צרכנות פיננסית 2
O הפעלת ביטוח נסיעות לחו"ל - אופן התייחסות חב' הביטוח לבן/בת זוג לצורך כיסוי הוצאות צרכנות פיננסית 3
מ ביטוח נסיעות לחו"ל - האם יש דרך זולה יותר? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 21
פיטר גריפין ביטוח נסיעות דרך כרטיס אשראי צרכנות פיננסית 26
ה ביטוח נסיעות לחול לטיול הגדול בתקופת הקורונה צרכנות פיננסית 19
B איפה רוכשים ביטוח נסיעות לארה"ב - ישראלי/בינלאומי צרכנות פיננסית 0
A היכן לעשות ביטוח נסיעות 'חינמי' צרכנות פיננסית 59
Ven0m כפל ביטוח נסיעות צרכנות פיננסית 22
A ביטוח נסיעות לחול צרכנות פיננסית 14
yossik ביטוח נסיעות צרכנות פיננסית 13
J ביטוח לדירה שכורה כשוכר ואחריות צולבת צרכנות פיננסית 5
עלילה מסלול שעבוד נכס לחברת ביטוח (ולא בנק) נדל"ן 5
A ביטוח סיעודי (2024) - מה הטעם? צרכנות פיננסית 0
A ביטוח סיעודי - מוצר הגיוני? צרכנות פיננסית 9
D ביטוח פרטי מהעבודה עם הצהרת בריאות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
ה ביטוח מקיף וחובה בחברות נפרדות צרכנות פיננסית 1
V ביטוח לאומי והחזר מס לשכירים מיסים 10
S ביטוח סיעודי של קופ"ח מכבי לחייל שמתגייס לשירות סדיר צרכנות פיננסית 0
M ביטוח בריאות אחרי הרפורמה בסוף 2023 צרכנות פיננסית 9
מ איך כל העניין הזה של ביטוח חיים משתלם למבטחת? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
מ ביטוח לאומי על רווחים בשוק ההון מיסים 11
A ניוד ביטוח מנהלים לקרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
the_newbie האם יש היגיון להחזיק ביטוח שב"ן בתקופת RELOCATION? צרכנות פיננסית 2
השמח בחלקו מס ירושה לאזרחים אמריקאים: ביטוח חיים ופרובייט מיסים 8
ראובן7 ביטוח מנהלים-משיכה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
T ביטוח נכות\אכ"ע בלי הפקדות לקרן הפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
א ביטוח דירה לדירה חדשה מקבלן נדל"ן 6
identitybridge חווות דעת בתשלום על התיק ביטוח לעצמאים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
I ביטוח לאומי - בונוס חד פעמי מיסים 61
P כדאיות ביטוח רכב צרכנות פיננסית 6
ס ביטוח לאומי כסטודנט וכשכיר מיסים 6
F ביטוח בניין משותף צרכנות פיננסית 8
מ עלויות ביטוח גבוהות בפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
A ביטוח שארים בקר"פ פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
1337justme ביטוח נגד נזקי טרור נדל"ן 6
M החלפת ביטוח חיים למשכנתא צרכנות פיננסית 5
ttmoon הפסקת ביטוח מנהלים ומעבר לפנסיה משלימה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 24
S פנסיה מקיפה - ביטוח מינימלי על א.כ.ע ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
S מעסיק משלם על ביטוח אובדן כושר עבודה - שאלה לגבי הפקדה לקרן פנסיה משלימה או קופת גמל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
Y ביטוח מנהלים מול פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
S ביטוח חיים עם תשלום קבוע ל 15 שנים או לא צרכנות פיננסית 12
Michel רצץ זכויות ביטוח בקרן הפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
S הפעלת ביטוח תכולה צרכנות פיננסית 6
B ביטוח לאומי מקסימלי על מכירת RSU מיסים 7
ר כיצד להחליט על ביטוח בריאות? צרכנות פיננסית 6
C מעבר לקנדה כתעודת ביטוח אוף טופיק 31
S ביטוח חיים עבור משכנתא עתידית נדל"ן 3

נושאים דומים

Back
למעלה