• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

בואו לומר שלום!

שלום לכולם,

שמי רקלי, בן 40 ואסימון, נשוי + 1, מתגורר בניכר כבר מעל עשור ועובד בתפקיד גלובלי מעניין ומאתגר בחברה בין לאומית גדולה.
החלטתי להירשם מכיוון שאני קורא הדוק של התכנים המצויינים כאן לפחות מאז 2016 ומוקיר תודה כנה על כך לבעלת הבית ולכולכם.
חוסך, משקיע ומקווה להגיע לאפשרות התיאורטית לפרוש תוך עשור בלי לחץ, למרות שלא בטוח שארצה (מקווה לפרט יותר בפוסט ייעודי בקרוב).

שלום לכולם,

אני בן 24, לאחרונה החלטתי לצאת מבית ההורים ובעקבות זאת התחלתי לקחת את הנושאים הכלכליים יותר ברצינות ולכן החלטתי שקודם כל אני צריך להפסיק לתת לכסף שלי לשבת סתם בעו"ש. חסכתי עד לנקודה הנ"ל בערך 95% מתוך משכורות של שנתיים ומשהו. לפני בערך שבועיים-שלושה פתחתי חשבון ב-IB והשקעתי שם את כל הכסף, אז עכשיו אני בחיפושי דירה. משתמש באסטרטגיית buy and hold אבל זה משעמם מידי אז אני מנסה למצוא קצת עניין פה בפורום.

שלום,
כמעט בן 37, נשוי עם ילדים, מהנדס מכני.
קורא בבלוג כחמש שנים ובפורם בעיקר בפינת המשקיעים גם לא מעט שנים. החלטתי להרשם ולהיות חבר פעיל יותר בקהילה הנפלאה הזו.

שלום,
כמעט בן 37, נשוי עם ילדים, מהנדס מכני.
קורא בבלוג כחמש שנים ובפורם בעיקר בפינת המשקיעים גם לא מעט שנים. החלטתי להרשם ולהיות חבר פעיל יותר בקהילה הנפלאה הזו.
ברוך הבא!

אתה גר בחו"ל?

בן 23
קורא בבלוג כבר בערך 2-3 שנים מסוף הצבא, אומנם לא מסכים עם כל מילה ולא עוקב אחרי דרך החיים של הסולידית אבל מעריך את הידע שמופץ פה.
עובד בהייטק כבר שנתיים אחרי שירות בצבא באותו מקצוע, מתכנן להגיע לעצמאות כלכלית עד גיל 30 (וחופש כלכלי עד גיל 35) מקווה לקבל קצת עזרה ומיקוד מהפורום כמו שמקבל מהבלוג :)

ברוך הבא לפורום.

שלום לכולם,

אני בת 26 מאזור הדרום, סיימתי לימודים במקצוע רפואי אבל מהר מאוד הבנתי שזה לא בשבילי ושמאז ומתמיד התעניינתי בכסף.
במעבר חד פניתי ללמוד תואר ראשון בניהול עם התמחות במימון וכעת עולה לשנה ב'. אני מרוצה מהבחירה שעשיתי.
המטרה שלי היא לסיים את התואר ולעבור אחרי הלימודים לאזור המרכז בצורה חכמה מבחינה פיננסית, ולהתחיל להשקיע ברגע שאהיה בקיאה יותר בשוק ההון.
נהנית לקרוא את הבלוג ואת העצות שניתנות בפורומים.
את את כבר בוגרת תואר ראשון, למה לא ישר ללכת לmba? אם זה רפואי לדעתי יש תוכניות שתמתחות בשילוב, ואולי יכולות להיות רלוונטיות לך .

שלום לכולם,

אני בן 32, מהנדס תוכנה בחברת סייבר, נשוי + חתולה, קנינו לאחרונה זכות לדירה בר''ג כחלק מקבוצת רכישה כך שכל ההון העצמי שלנו (ויותר) הלך לזה (התכנון הוא לצאת ברווח גדול מהמהלך).
אף פעם לא הבנתי יותר מידי בעולם הפיננסי והפנסיוני, פגישה שנתית עם הסוכן הפנסיוני נראתה לי כג'יבריש אחד גדול ורק חששתי שינסה למכור לי מוצרים שאני לא מבין בהם.
השינוי חל בשנה האחרונה כשהצטרפתי לקבוצה פיננסית בפייסבוק וספגתי מידע.
הספקתי לפתוח קופות גמל להשקעה, לתזמן קצת את הקורונה ע''י מעבר בין מסלולים (לא קל), לפתוח תיק מסחר עצמאי בבורסה ואפילו להשקיע 30K על מניה של חברה סינית.

כיום בסקר שוק נרחב לאן להעביר את קרן הפנסיה וההשתלמות שלי ושל כל מי שסובב אותי. אני רואה איך אף אחד לא מבין בזה כלום כמו שאני לא הבנתי, ואני רואה איך החברות דופקות אותם עם מסלולים ודמי ניהול הזויים, וזה מה שנותן לי את האמביציה ללמוד עוד ועוד כדי לעזור לי ולכל מי שאוכל לגעת בו.

אהלן נחשפתי לא מזמן לפורום ולבלוג של הסולידית, לא חזק בשוק ההון ומתכוון ללמוד מכאן המון.
כמובן לרכוש ספרים שיעזרו לחדד את הידע ושארגיש מוכן אתחיל להשקיע בהקדם.
בן 22 השתחררתי לא מזמן מהצבא ולמדתי קורס שיווק דיגיטלי (להשקיע זה כבר בדם)
מקווה ללמוד ולהפיק מהרבה כאן, עד שאצטרף לליגה אני אשב ביציע ואלמד .

שלום לכולם, לא אטרח לציין יחידת זמן שרירותית הנקובה בהקפות של פלנטה כלשהי מאז שנוצרתי, אבל תוכלו לשער מהפוסט : )

נחשפתי לסולידית באזור 2013/2014 כשהייתי סטודנט תפרן. כשסיימתי ללמוד הרצתי כל מיני חישובים והגעתי למסקנה שבמקום להתברבר בלהבין איך המיסוי על קרנות איריות עובד בתיק חייב ובתיק פטור והאם זה עוזר לי בחיים, מה שכרגע חשוב זה להשקיע בהון האישי שלי ולקדם את הקריירה - גם מבחינת עניין וגם מבחינת תגמול, האיריות יחכו. השקעתי הרבה זמן בלימוד עצמי והתמקצעות על חשבון הזמן הפנוי (ערבים וסופ״שים) וההשקעה מחזירה עכשיו את הדיבדינדים.

הגיע הזמן (ת׳כלס אני באיחור כי הצטבר כבר סכום משמעותי בעו״ש) ואני חוזר בחדווה לעיכול של הררי האינפורמציה: קרנות איריות, האם לגדר מט״ח, מה הקטע עם מיסי ירושה, אג״ח וכו׳.
מבחינתי הפורום הזה (והבלוג) הם קהילת ה ״open source הפיננסי״ הכי משמעותית בארץ וקיבלתי מפה ידע שכנראה לא הייתי מקבל באף אלטרנטיבה אחרת. החלטתי להירשם בשביל לעבור מהטריבונות לזירה, לקחת חלק יותר פעיל ואולי אפילו לתרום בחזרה בעתיד.

שלום לכולם,

בן 26, עם תואר ראשון בפסיכולוגיה מורחב, עובד בעבודה בתחום בריאות הנפש במשרה מלאה, בעבודה שנייה בתחום בריאות הנפש במשרה מאוד קטנה וב2020 פתחתי עצמאי כדי לערוך תמונות בFiverr מהצד ועל הדרך להפקיד לקרן השתלמות.

לפני שנה בערך ידעתי שאני בדרך לנישואים ומעבר למגורים עצמאיים ומאז אני חוקר כדי להבין "מה זה כסף". מסתבר, שלמרות שאני בא מבית שלא חסר לו הכנסה, התנהלות כלכלית והשקעה זה לא ממש משהו שידעו ובטח שלא לימדו. אני קראתי את כל הפוסטים של הסולידית, ספרים ומקורות מידע אחרים בנוגע להשקעות וכל דבר אחר שלא עלה לי כסף כדי לדעת איך להשקיע ולהשיג כסף(מבחינתי, מוצרים כאלה שעובדים על בסיס תשלום מראש אינם רלוונטיים).

משקיע כיום בקרנות סל בכל תחום שאני מאמין בו ויש לו אחת כזו, ועוד בכמה מניות יחידות עם פיזור בתחומים בהם אין קרן סל באחוזים קטנים(ויש לי מזל שבחיים לא ציפיתי אליו עד כה, בתקווה שלטווח רחוק הוא יישאר). מקווה שבעתיד הקרוב (שנתיים-חמש) אוסיף גם השקעות יותר "הגנתיות" כדי להיות מסוגל להתחיל לחיות מהתיק ואולי ליצור מיזם במטרה לעזור לאנשים להתייעל כלכלית, נפשית ובריאותית עם שירותים זולים או חינמיים(לדוגמא אינטרנט לידע כלכלי, פעמונים לכלכלת המשפחה, דיאטנית לתזונה..). אם אתם מכירים אחד כזה, אשמח לשמוע עליו ולהצטרף גם בהתנדבות.

הצטרפתי לפורום להיות חלק מהדיון ולהגיע קרוב יותר לאמת לגבי שוק ההשקעות המשתנה(שוק ההון, קריפטו, אלטרנטיבי, נדל"ן, סחורות). לנסות להבין אילו השקעות באמת שוות את המאמץ ואילו "חתול בשק" מכל אחת מהן ולתרום מה שאני אוכל כדי לעזור לאחרים עם אותה המטרה.

נערך לאחרונה ב:
שלום.
35, נשוי+2, מתכנת, ומרגיש שהגעתי לפה 8-10 שנים מאוחר מידי.
מנסה לעשות התאמות, אבל בהתחשב במצב הקיים (משכנתא וקרנות השתלמות\פיצויים שנפדו לרכישת דירה) מרגיש שאני רחוק מאוד ממקום שלא ידעתי שאני רוצה להיות בו עד לפני כמה שבועות.

שלום.
35, נשוי+2, מתכנת, ומרגיש שהגעתי לפה 8-10 שנים מאוחר מידי.
מנסה לעשות התאמות, אבל בהתחשב במצב הקיים (משכנתא וקרנות השתלמות\פיצויים שנפדו לרכישת דירה) מרגיש שאני רחוק מאוד ממקום שלא ידעתי שאני רוצה להיות בו עד לפני כמה שבועות.
It’s never too late my friend.

שלום לכולם!

בן 29, נשוי טרי (חתונת קורונה מדהימה). סופר יעיל מטבעי, אשתי פחות (אך סולידית יחסית לסביבתה).

שמעתי על הבלוג לפני הרבה זמן, אך התחלתי להתעמק בו רק בחודשים האחרונים.
קריאת הבלוג אמנם לא נתנה לי "טיפים" להתנהלות חסכונית יותר, אבל כן עזרה לי לתת הגדרות טובות לדברים שחשבתי עליהם קודם, החל מהפוסט על סולם החסכנות ועד מרוץ החימוש.

הצטרפתי לבלוג כדי לנסות לשאוב רעיונות חדשים ולשתף מה שניתן מהידע והנסיון שלי.

שלום,
שמי סטיב עצמאי בעל חנות סלולר וגיימינג. נהנה לקרוא את הסולידית. מנסה לאזן בין עבודה למשפחה (לא תמיד מצליח עושה השתדלות) ולחנך את הילדים על עקרונות של העדפת איכות על כמות ושל חסכנות (קצת מתקשה מול הסביבה הכללית).

תתחדשי על הפורום המון בהצלחה.

שלום,
בן 24, רווק, עדיין גר עם ההורים. עובד כמהנדס בחברת הייטק בשכר מכובד כבר 3 שנים וכרגע המטרה המרכזית שלי היא להיות עצמאי כלכלית עד גיל 30. מאמין שהיעד אפשרי. קורא של הבלוג בערך מאז שהשתחררתי ולקחתי הרבה מהרעיונות שלו. כרגע אני מנסה לעשות קונסולידציה של המניות שלי שמפוזרות בכל מיני חשבונות שונים ומשונים כדי שיהיה לי יותר קל לנהל את התיק ומנסה להעיף בערך 300K מהעו"ש להשקעות.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
N בואו נדבר ת'כלס שוק ההון 6
נ פקדונות מכל הסוגים - בואו נעשה סדר שוק ההון 20
אשר בואו נדבר על תמהיל שלישים נדל"ן 23
מ בואו נדבר על זה - נאסד"ק 100 או S&P 500? שוק ההון 119
נ בואו נדבר על הנושא האהוב עליכם - מעבר לIB צרכנות פיננסית 9
ה בואו נתכנן תיק השקעות ביחד שוק ההון 16
eivgeni בואו נדבר על עיתוי השקעה נדל"ן 3
M בואו לעזור לי לא להפסיד :-) שוק ההון 3
S בואו נעשה סדר בנוגע למס מלכה (UK) מיסים 22
ח בואו נלמד על אינפלציה בארה"ב שוק ההון 5
ק בואו להמר - זה בחינם שוק ההון 73
משה בואו ללקט פטריות יום שישי ה06/01 ביער ראש העין אוף טופיק 21
Osterreicher בואו תקטלו לי את התיק! שוק ההון 43
breezblock אתגר המזון 2- בואו וספרו לנו עם מה אתם מבשלים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 10
הקוקיה אתגר המזון-בואו וספרו לנו מה אתם עושים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 66
F קרן כספית שקלית - למה נוהגים לומר שכסף רב יושקע בה לזמן קצר (חודשים בודדים)? שוק ההון 15
tomer111 האם צריך לעשות לבצע פעולה אקטיבית בקרן הפנסיה לומר לה שפורש בגיל 60 שמתחיל לקבל פנסיה בגיל 60? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
Z מגן מס ממכירת נייר ערך זר. האם נכון לומר שמגן מס הוא הנמוך מבין ה2 מיסים 12
עניי עירך קודמים שלום.שאלה לגבי עמלות באקסלנס.לא מזמן עברתי לשם לפי קישור של הסולידית. שוק ההון 5
C נבואות זעם, מלאכים של שלום פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 25
ב היי שלום,אני בן 57,מעוניין להפקיד סכום הוני,בכדי ליצור לי קיצבה לפנסיה מגיל 60. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 23
י שלום אנשים. לימודים. קריירה. צומת דרכים. הייטק. לאן? התפתחות אישית 18
ה שלום. חדש. החלטתי לעשות צעד ראשון - הורדתי את האקסולידית אוף טופיק 3
G שלום שאלה מינוף או לא יש לי כל הסכום נדל"ן 11
N דילמה- תשלום וועד בית לפי שטח הדירה או באופן שיוויוני ושמירה על שלום בית בבניין נדל"ן 25
ע שלום איך הלכה למעשה עובדת ריבית דריבית? אני אמור להשקיע חזרה את התשואה? שוק ההון 17
K שלום =] יומני מסע אישיים 4
M שלום איך לחסוך בהוצאות של אכול בריא מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 20
ג שלום, חדש כאן ומעוניין בספרים התפתחות אישית 2
ש שלום אני חדש בשכונה יומני מסע אישיים 1
T היי שלום אני בן 17 שוק ההון 12
ה באתי להגיד שלום יומני מסע אישיים 6
ט שלום. אשמח להתייעץ שוק ההון 1
T שלום לכולם יומני מסע אישיים 2
Ram Vegas שלום, אני רם :) יומני מסע אישיים 3

נושאים דומים

Back
למעלה