• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

בואו לומר שלום!

אני מצטרף להצעה של אדם, יש הרבה אנשים שטוענים שהפרישה אינה אפשרית בגיל צעיר וזה סוג של חלום, אז מעניין לשמוע את המסע שלכם לעצמאות
שנה טובה
בחרתי לענות לכם בפוסט נפרד בפינת המשקיעים. יש שם הרבה טיפים שלי להשקעות, וגם תשובות לסוגיות שהעלתם.

נערך לאחרונה ב:
שלום! אני ואשתי הייטקיסטים לשעבר, ללא ילדים, בני 44-45. שנינו סיימנו את העבודה לפני כ-5 שנים, ומאז אנו חיים על חשבון תיק השקעות, קופות גמל, קרנות השתלמות ופנסיה. כמות ההוצאות החודשיות שלנו היא מעל 20,000 ש"ח. כמות ההכנסות הפאסיביות היא פחות או יותר זהה (בחישוב רב שנתי). כך שאי אפשר לתאר את סגנון החיים שלנו כסגפני במיוחד, אם כי אנחנו משתדלים לצמצם הוצאות במידת האפשר כדי להתאים את עצמנו לתשואה שאנו מקבלים.
חלק ניכר מתיק ההשקעות אני מנהל בעצמי, באופן אקטיבי למחצה. היינו - רוב התיק נצמד ל"תשואת השוק" , אך אני מבצע בו שינויים והתאמות מדי פעם כדי לנסות להשיג יותר, ובכלל זה קניית אג"חים ומניות פרטניות שאני מזהה כהזדמנויות. יש לי שיטות ואסטרטגיות השקעה רבות ומגוונות. לעתים זה מצליח ולעתים לא - בכל מקרה זה מספק לי רמת עניין ותעסוקה.
אני שואף לחזור לעבודה, אך לא בהייטק, אלא בתחום אחר שייתן לי סיפוק ומטרה בחיים. למעשה השנה כבר התחלתי לעסוק בזה במשרה חלקית.
לגבי האתר הזה, מצאתי בו חומר רב מעניין ואינטילגנטי, ואכן אפשר ללמוד ממנו רבות. תודה רבה למחברת האמיצה אשר בחרה לשתף אותנו בתובנות שלה!
ומכיון שהיום ערב ראש השנה אאחל לכולכם שנה טובה ומוצלחת בתחום ההשקעות ובכלל :)

היי ארי, כיף לשמוע על אנשים שעשו את זה, אני הגעתי לעצמאות כלכלית באמצעות בניית פורטפוליו של נכסים מניבים, ומאוד מסקרן אותי לדעת מהוא האחוז שאתה מפריש כל חודש מסה"כ ההכנסות עבור ההוצאות הבאות: מס הכנסה,בלת"ם הכולל אחזקת יחידת דיור ובית מגורים, פרק זמן שהיחידת דיור ריקה בין שוכר לשוכר. הכוונה שלי היא מאחר ואתה טוען שההוצאות החודשיות שלכם הם 20,000 ש"ח כמה אחוז מתוך זה מופנה להוצאות שציינתי.

נערך לאחרונה ב:
היי ארי, כיף לשמוע על אנשים שעשו את זה, אני הגעתי לעצמאות כלכלית באמצעות בניית פורטפוליו של נכסים מניבים, ומאוד מסקרן אותי לדעת מהוא האחוז שאתה מפריש כל חודש מסה"כ ההכנסות עבור ההוצאות הבאות: מס הכנסה,בלת"ם הכולל אחזקת יחידת דיור ובית מגורים, פרק זמן שהיחידת דיור ריקה בין שוכר לשוכר. הכוונה שלי היא מאחר ואתה טוען שההוצאות החודשיות שלכם הם 20,000 ש"ח כמה אחוז מתוך זה מופנה להוצאות שציינתי.
הי רוני עדיף לנהל את הדיון בפוסט הנפרד שפתחתי. זה שרשור שנועד למטרות אחרות כמדומני. ובכל זאת אענה לך כי יש כאן מספר רב של אי-דיוקים:
1. לשם אבהרה: מעולם לא טענתי שהגענו לעצמאות כלכלית - יש לנו גמישות רבה לבחור את תחומי העשיה, תחת מגבלות תקציב מסויימות.
2. ההכנסות שלי מהשכרה פטורות ממס (מתחת לסף המס)
3. יחידת הדיור אף פעם לא היתה ריקה, כל פעם שהיא התפנתה מיד נכנס שוכר חדש
4. לא אמרתי שההוצאות שלנו 20,000 לחודש אלא מעל 20,000. הסכום המדוייק אינני מוכן לחשוף בשלב זה. אני מרגיש שחשפתי לא מעט על עצמי (בעיקר בפוסט הנפרד), בוא נשאיר קצת ערפל ומיסתורין ;)
5. אין לי מעקב הוצאות בנפרד על יח' דיור ואחזקת בית. יש לנו עוזרת בית בית בשבוע, אבל את הגינון אנחנו לרב עושים בעצמנו. יתר ההוצאות הם ארועים חד-פעמיים.
אם יש לך שאלות נוספות - אנא כתוב אותן בדיון שפתחתי ואשמח לענות.

נערך לאחרונה ב:
שלום!
בינתיים אתחבא מאחורי הכינוי, אני בן 25, לומד הנדסת מכונות. לא עובד (משקיע את זמני בלימודים), נסמך כלכלית על הורי, לא חוסך מן הסתם.
נתקלתי בבלוג לפני כשנה, קראתי 2-3 מאמרים, היה קצת מעניין וזהו. לפני כחודש-חודשיים הזדמנתי לפה שוב ומאז אני לא מפסיק לקרוא ולהתעניין.

בגדול תכנית העל שלי היא להתחיל לחסוך באגרסיביות כשאתחיל לעבוד בגיל 28, ולפרוש בעשור שבין גיל 40 ל 50. כאשר לדעתי לא אפרוש לחלוטין אלא אלמד משהו אחר ואעסוק בו אחרי זה בהיקף מצומצם מאוד, בדגש על עבודה שתהיה נוחה, כיפית ומעניינת עבורי, ושתהיה עבודה עם אנשים ולא עם מחשב.
בגדול התחום שאני לומד כרגע מעניין אותי, אך העיסוק בפועל, ברוב המשרות, יחסית אפור. הידיעה החדשה שזו לא תהיה קריירה עד גיל 70 אלא כלי לעד כ 20 שנה (כן, עדיין כמות זמן אסטרונומית, אך מחצית מהקודמת), נותנת לי מוטיבציה ללימודים.

שלום!
בינתיים אתחבא מאחורי הכינוי, אני בן 25, לומד הנדסת מכונות. לא עובד (משקיע את זמני בלימודים), נסמך כלכלית על הורי, לא חוסך מן הסתם.
נתקלתי בבלוג לפני כשנה, קראתי 2-3 מאמרים, היה קצת מעניין וזהו. לפני כחודש-חודשיים הזדמנתי לפה שוב ומאז אני לא מפסיק לקרוא ולהתעניין.

בגדול תכנית העל שלי היא להתחיל לחסוך באגרסיביות כשאתחיל לעבוד בגיל 28, ולפרוש בעשור שבין גיל 40 ל 50. כאשר לדעתי לא אפרוש לחלוטין אלא אלמד משהו אחר ואעסוק בו אחרי זה בהיקף מצומצם מאוד, בדגש על עבודה שתהיה נוחה, כיפית ומעניינת עבורי, ושתהיה עבודה עם אנשים ולא עם מחשב.
בגדול התחום שאני לומד כרגע מעניין אותי, אך העיסוק בפועל, ברוב המשרות, יחסית אפור. הידיעה החדשה שזו לא תהיה קריירה עד גיל 70 אלא כלי לעד כ 20 שנה (כן, עדיין כמות זמן אסטרונומית, אך מחצית מהקודמת), נותנת לי מוטיבציה ללימודים.

אני ממליץ לך להציב מטרה, סכום שאליו אתה תשאף להגיע והמשמעות שלו זה עצמאות כלכלית, כמובן שהסכום אמור לממן שני בני זוג.

שלום,
אני שרון, בת 41 עוד מעט. לאחר שעבדתי בעבודות "גדולות", בעיקר בתחום הפוליטי, החלטתי שאני פותחת מרכז למידה ללקויי למידה באנגלית. עשיתי את זה עשר שנים ומאד נהניתי. היה הרבה סיפוק. השנה החלטתי, בעקבות מעבר דירה, לקחת שנה של חופש מעשייה ולהיות בבית. אנחנו שלושה חודשים אל תוך השנה הזו ואני מתחילה להיות משועממת... אני מאד נהנית מהבלוג ומהפורום - הבלוג שינה את חיי והצורה בה אני מסתכלת על דברים ועל אנשים, אבל אין בהם מספיק כדי למלא את יומי. כרגע בשלב של התלבטות מה לעשות עם עצמי. נראה.

השנה החלטתי, בעקבות מעבר דירה, לקחת שנה של חופש מעשייה ולהיות בבית. אנחנו שלושה חודשים אל תוך השנה הזו ואני מתחילה להיות משועממת... כרגע בשלב של התלבטות מה לעשות עם עצמי.
אם את גרה במקום שיש בו את האוכלוסיה המתאימה, נשמע שאת במצב אידאלי לפתיחת משפחתון קטן (עד 3-4 קטנטנים). זה גם שינוי (די קיצוני) בסדר היום...:)

אם את גרה במקום שיש בו את האוכלוסיה המתאימה, נשמע שאת במצב אידאלי לפתיחת משפחתון קטן (עד 3-4 קטנטנים). זה גם שינוי (די קיצוני) בסדר היום...:)
אוהבת ילדים קטנים, יש לי שניים משלי. קצת מפחידה אותי האחריות הענקית המתלווה לפתיחת משפחתון ואני לא בטוחה שיש לי את מידת הסבלנות הדרושה o_o. אבל תודה רבה בכל זאת!

אני (כמשתמע משמי) חיפאי, לא הכרתי את הבלוג עד לא מזמן.
נשוי, אבא וסבא.
בגיל 57 החלטתי שיש לי מספיק חסכונות והכנסות שאינן מעבודה ושאני יכול להפסיק לקרוע את הת**ת בעבודה שאמנם מתגמלת אבל אני לא אוהב. וכעבור כחצי שנה הפסקתי לעבוד. אשתי יצאה לפנסיה כמה חודשים מאוחר יותר.
החודשיים הראשונים היו אופוריה, קמתי מתי שרציתי (יצא בערך ב-08:00 כי הגוף רגיל לקום מוקדם), עשיתי מה שרציתי (בעיקר שום דבר) .
אחר כך החלטתי שזה לא מספיק והתחלתי להתנדב. גיליתי שגם התנדבות זה עולם מלא. לא בכל מקום רצו אותי ולא כל התנדבות מצאה חן בעיני. בסוף התקבעתי על משהו שמשלב פגישות עם אנשים.
זה לא הספיק, לכן מצאתי עבודה שאפשר לעשות מהבית, בזמני הפנוי, ושלא תגזול יותר מ-10 שעות בשבוע.
השלב הבא היה למצוא נושא שאני רוצה ללמוד ולהעסיק את המוח בו ונרשמתי ללימודים באוניברסיטה הפתוחה.

נהניתי לקרוא את הבלוג ודפדפתי בדפים הארונים. סך הכל קהל מגוון וחושב.

שלום,
אני פלטיפוס, בן 25 פלוס, רווק, עוסק בתחום הרפואה, פסבדו-סטודנט וגר בירושלים.

חבר שלי סיפר על על הסולידית לפני כשנה ומאז אני מעריץ של הבלוג.
שזה מגיע לתרבות הצרכנית, מאז שאני זוכר את עצמי הייתי קצת שונה מהסביבה שלי - כדברי אחי "קשה לקנות לך מתנות כי אתה לא רוצה שום דבר."
לאט לאט מעמיק את הידע הפיננסי שלי ומקווה לשפר את יכולת ההשתכרות שלי.

נ.ב.
אשתדל להמנע מטעויות של "ירוקים" ולחפש בפורום לפני שאני שואל שאלה או מתחיל שרשור חדש. @yossik

היי,
לירן, בן 27. סטודנט לתואר שני במנהל עסקים באוניברסיטת תל אביב (ראשון בכלכלה).
כרגע מתרגל כלכלה ומימון באוניברסיטה.
בעל ידע תאורטי בתחום ההשקעות, אבל מעט מאוד ידע פרקטי. אני פה בעיקר בשביל ללמוד.

שלום לכולם,
מראשונות העוקבים של הבלוג, קוראת את הפורום כבר קרוב לשנה והחלטתי להצטרף לקהילה הנחמדה.
אני בת 50+, נשואה ואמא לשני ילדים בוגרים. חיה בפשטות מרצון, משקיעה בשוק ההון גם לי וגם לילדיי (מהחסכונות שלהם). מתכוונת להתחיל להשקיע גם בנדל"ן.
אוטודידקטית חפרנית זו ההגדרה הטובה ביותר שלי.

היי! אני ריקי,
קוראת את הסולידית מזה 3 חודשים, והיום הצטרפתי גם לפורום :)
רפרפתי על השרשורים ועדיין לא קראתי לעומק, בינתיים אתחיל עם הודעת היכרות.
33, רווקה ללא ילדים, מתרגלת יוגה בקביעות, רצה ושוחה פחות בקביעות אבל משתדלת, שותפה ומנהלת בחברה צעירה ומצליחה בתחום האינטרנט (החברה מעסיקה צוות של 15 איש), משקיעה בנדל"ן, מחפשת השקעות נוספות. חושבת בהמשך גם להשקיע בשוק ההון, אבל את הכספים הבאים שיהיו. כרגע אני שמה את הכסף שלי בנדל"ן.
מזדהה מאד עם תפיסת העולם הקפיטליסטית ליברטיאנית, ובעיקר עם השילוב המנצח של הקפיטליזם עם חסכנות וחתירה לחופש כלכלי.
הסולידית - את נהדרת, אני נהנית מאד לקרוא אותך, תמשיכי בעבודה הקודש!

משקיעה בנדל"ן, מחפשת השקעות נוספות.
@סנופי גם משקיעה בנדל"ן ואני בטוח שתוכל לתרום לך כמה טיפים נחמדים.
יש גם את @אורי ו @רוני שמשקיעים בנדל"ן בחו"ל.

חושבת בהמשך גם להשקיע בשוק ההון
אם הרעיון של השקעה בנדל"ן קוסם לך (לקבל תזרים מזומנים מנכס) אז הרעיון של השקעה במניות דיבידנד יכול מאוד להתאים לך.
גם אני התחלתי את דרכי כמשקיע בנדל"ן והיום אני מפנה את כל החסכונות שלי למניות דיבידנד.

אני סקרתי כאן את ההשקעות השונות שהתנסיתי בהן (וששקלתי אותן).

בכל אופן ברוכה הבאה לפורום ושיהיה המון בהצלחה!

שלום לכולם.
בן 22, סטודנט לתואר ראשון בכלכלה. מאז שאני זוכר את עצמי אני אדם מאוד עצמאי, ומגיל צעיר אני חוסך ומצמצם את הוצאותיי למינימום הנדרש.
אחרי השחרור מהצבא התחלתי ללמוד ולעבוד תוך כדי בבנק. הבנתי שמכירת אשראי היא לא בשבילי, ובין היתר פתחתי אתר לחינוך פיננסי בתחום הבנקאות.
כיום אני עובד במשרד ממשלתי, מממן את הלימודים בעצמי, ומצליח לחסוך כל חודש. יש לי סכום כסף בצד שאני משקיע אותו בשוק ההון, בצורה די אקטיבית עם מניות שאני בוחר. בזמני הפנוי אני נהנה מהלימודים שמאוד מעניינים אותי, וקורא ספרים על מנת להעשיר את הידע וביניהם כמובן שאת הסולידית.
התכנון הוא להמשיך לעבוד על מנת להגדיל את החיסכון החודשי ובכך את תיק ההשקעות שלי, אבל לדעת שיש לי PLAN B שבמידה ולא יתאים לי אני אוכל לפרוש, ולא להשתעבד למירוץ העכברים.

אז אני הראשון ל-2016?

נעם, 30+, נשוי ואב לשניים ועובד במגזר הציבורי.
קורא את הבלוג כשנתיים (מאז שקראתי את "3,873 ש"ח בחודש וחיה כמו מלכה") שבמקרים רבים מנסח את המחשבות שלי בצורה הרבה יותר טובה משיכולתי לנסח בעצמי וגם מחדש לי הרבה. בפורום יצא לי לקרוא הרבה פחות, אבל מתכוון להתחיל להיכנס לזה.

אשתי ואני "קמצנים גאים" ומצליחים להוכיח לעצמנו שגם עם שני ילדים (שווים לגמרי את ההשקעה, כן ירבו חמסה חמסה...) אפשר לחסוך סכומים משמעותיים כל חודש. עד כה הידע שלנו בתחום ההשקעות הוא תיאורטי בלבד (מהלימודים, מהסולידית וממקורות אחרים ברשת) וכעת אנחנו מתכוונים לקפוץ למים העמוקים, במטרה להגיע לעצמאות כלכלית במהרה בימינו.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
N בואו נדבר ת'כלס שוק ההון 6
נ פקדונות מכל הסוגים - בואו נעשה סדר שוק ההון 20
אשר בואו נדבר על תמהיל שלישים נדל"ן 23
מ בואו נדבר על זה - נאסד"ק 100 או S&P 500? שוק ההון 119
נ בואו נדבר על הנושא האהוב עליכם - מעבר לIB צרכנות פיננסית 9
ה בואו נתכנן תיק השקעות ביחד שוק ההון 16
eivgeni בואו נדבר על עיתוי השקעה נדל"ן 3
M בואו לעזור לי לא להפסיד :-) שוק ההון 3
S בואו נעשה סדר בנוגע למס מלכה (UK) מיסים 22
ח בואו נלמד על אינפלציה בארה"ב שוק ההון 5
ק בואו להמר - זה בחינם שוק ההון 73
משה בואו ללקט פטריות יום שישי ה06/01 ביער ראש העין אוף טופיק 21
Osterreicher בואו תקטלו לי את התיק! שוק ההון 43
breezblock אתגר המזון 2- בואו וספרו לנו עם מה אתם מבשלים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 10
הקוקיה אתגר המזון-בואו וספרו לנו מה אתם עושים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 66
F קרן כספית שקלית - למה נוהגים לומר שכסף רב יושקע בה לזמן קצר (חודשים בודדים)? שוק ההון 15
tomer111 האם צריך לעשות לבצע פעולה אקטיבית בקרן הפנסיה לומר לה שפורש בגיל 60 שמתחיל לקבל פנסיה בגיל 60? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
Z מגן מס ממכירת נייר ערך זר. האם נכון לומר שמגן מס הוא הנמוך מבין ה2 מיסים 12
עניי עירך קודמים שלום.שאלה לגבי עמלות באקסלנס.לא מזמן עברתי לשם לפי קישור של הסולידית. שוק ההון 5
C נבואות זעם, מלאכים של שלום פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 25
ב היי שלום,אני בן 57,מעוניין להפקיד סכום הוני,בכדי ליצור לי קיצבה לפנסיה מגיל 60. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 23
י שלום אנשים. לימודים. קריירה. צומת דרכים. הייטק. לאן? התפתחות אישית 18
ה שלום. חדש. החלטתי לעשות צעד ראשון - הורדתי את האקסולידית אוף טופיק 3
G שלום שאלה מינוף או לא יש לי כל הסכום נדל"ן 11
N דילמה- תשלום וועד בית לפי שטח הדירה או באופן שיוויוני ושמירה על שלום בית בבניין נדל"ן 25
ע שלום איך הלכה למעשה עובדת ריבית דריבית? אני אמור להשקיע חזרה את התשואה? שוק ההון 17
K שלום =] יומני מסע אישיים 4
M שלום איך לחסוך בהוצאות של אכול בריא מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 20
ג שלום, חדש כאן ומעוניין בספרים התפתחות אישית 2
ש שלום אני חדש בשכונה יומני מסע אישיים 1
T היי שלום אני בן 17 שוק ההון 12
ה באתי להגיד שלום יומני מסע אישיים 6
ט שלום. אשמח להתייעץ שוק ההון 1
T שלום לכולם יומני מסע אישיים 2
Ram Vegas שלום, אני רם :) יומני מסע אישיים 3

נושאים דומים

Back
למעלה