• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

בואו לומר שלום!

מיכאל בן 28 עובד בהייטק וגר עם בת זוג, בשנה וחצי האחרונות קורא את הפוסטים של הסולידית וגם פוסטים של חברי הפורום ולומד בכל יום משהו חדש. מתכנן לכתוב בקרוב פוסט יותר מפורט תחת יומני מסע אישיים. בעקבות הקריאה בבלוג, התחלנו להתנהל בצורה הרבה יותר אחראית מבחינה כלכלית. כל אחד מאיתנו מחזיק בכרטיס אשראי אחד ומתחילים לנהל גליון אקסולידית חודשי. התחלתי עם השקעה קטנה בקופת גמל להשקעה דרך אינטרגמל על מסלול עוקב SP 500 בתור טבילת אש ראשונה ומתכנן בקרוב לפתוח תיק השקעות מסודר.

מיכאל בן 28 עובד בהייטק וגר עם בת זוג, בשנה וחצי האחרונות קורא את הפוסטים של הסולידית וגם פוסטים של חברי הפורום ולומד בכל יום משהו חדש. מתכנן לכתוב בקרוב פוסט יותר מפורט תחת יומני מסע אישיים. בעקבות הקריאה בבלוג, התחלנו להתנהל בצורה הרבה יותר אחראית מבחינה כלכלית. כל אחד מאיתנו מחזיק בכרטיס אשראי אחד ומתחילים לנהל גליון אקסולידית חודשי. התחלתי עם השקעה קטנה בקופת גמל להשקעה דרך אינטרגמל על מסלול עוקב SP 500 בתור טבילת אש ראשונה ומתכנן בקרוב לפתוח תיק השקעות מסודר.
ברוך הבא לפורום!

שמי אדיר, חייל בן 19 מהמרכז. משקיע להנאתי במניות מגיל 13 ומתלבט האם אורח החיים של חופש כלכלי מוחלט משולב עם מינימליזם מתאים לי או לא. חשוב לי להקים משפחה, אז כנראה שלא ממש...

ומתלבט האם אורח החיים של חופש כלכלי מוחלט משולב עם מינימליזם מתאים לי או לא. חשוב לי להקים משפחה, אז כנראה שלא ממש...
ברוך הבא :)
אולי.
ואולי גם כדאי שתקרא את זה כאנקדוטה לעתיד של משפחה שעוד רחוק ממך עשור שלם (כנראה) ואולי אפילו יותר.

אהלן, יהונתן (זה מסביר את הכינוי האידיוטי שבחרתי) בן 23. משתחרר בקרוב מצה"ל, ומתכנן כנראה להתחיל ללמוד באוניברסיטה בשנה הבאה (יש עוד התלבטויות, נושא לפוסט אחר). גר בבית עם ההורים.
התחלתי לקרוא את הסולידית לפני כמה חודשים למשך חודש וחצי, והייתי בטוח שאני ממש עומד להתחיל להשקיע. כשנכנסתי קצת לפורום והגעתי למפגש אחד הבנתי שיש לי עוד מה ללמוד, ובינתיים בגלל שילוב של דחיינות וסדרי עדיפויות עדיין לא נגעתי בזה ממש. מה שחוסם אותי בעיקר זה התחושה שיש המון פרטים ומושגים שעדיין לא ברורים לי בכלל, למרות שהעקרונות לגמרי ברורים לי.
מבחינת התנהלות כלכלית אף פעם לא הייתי בזבזן (אם כבר אני צריך לדעת לשחרר קצת יותר). מה שכן, לא ניהלתי מעקב הוצאות והכנסות מסודר. כרגע משתמש באקסולידית ומקבל תמונה טובה יותר.

נהנה מאוד מהפורום. רמת האנשים והדיונים פה מרשימה מאוד, ואני מרגיש שבכל נושא של פיננסים/התפתחות אישית/השכלה/טיפים שימושיים ועוד רבים פנייה לפורום תפיק תוצאות יפות. תודה לכם

היי,
בן 18 מהמרכז. סטונדט לביולוגיה (לבינתיים) ותלמיד תיכון.
התחלתי לקרוא את הבלוגים של האופטימית והסולידית לפני כמה חודשים באופן אינטנסיבי, עקב מכתב שקיבלתי ובו הודעה אודות פיקדון בנקאי שצבר ריביות אפסיות במשך עשור. מאז, שמתי לעצמי מטרה להבין את צורת הפעולה של הבנקים והכלכלה, וללמוד אודות התנהלות פיננסית נכונה.
המטרה שלי היא להגיע לעצמאות כלכלית (ולא פרישה מוקדמת)-מעין מעמד ביניים אמיד ועמיד, ואני עוסק בימים אלו בתכנון תחילת הדרך לשם.

בת 28. תמיד חייתי מתחת לאמצעים. קניתי כמו הסולידית רק מה שבאמת הייתי צריכה.
עובדת כשכירה. מכוונת למיליון שח נטו או 10 מיליון שח נטו(או יותר )רווחים עד גיל 30. אומרים שמי שמציב לעצמו מטרות גדולות מקרב את עצמו לשם ומגשים אותן. כיוונתי ל50 שח בשעה כשכירה, כיוונתי ל150 שח בשעה כמורה פרטית, והשגתי את זה.
מכוונת ל7 מקורות הכנסה פסיביים. מעוניינת בהשקעות, נכסים.
איך מתחילים? מהי הדרך הטובה ביותר עבורי ליצור הכנסות פסיביות של 5,000 שח נטו או יותר בחודש?

בן 28,
מהנדס אלגוריתמים בתחום ראייה ממוחשבת,
נחשפתי לבלוג בתחילת משרה מלאה ראשונה כשהייתי צריך לבחור לעצמי פנסיה / ביטוח מנהלים וקרן השתמלות.
מאז עולמי השתנה!
שינה לי לגמרי את התפיסה של החיים.
שיניתי המון התנהגויות, חוסך באגרסיביות. הצטרפתי ל"פעמונים" ומנסה להעביר הלאה את הבשורה.
כל הכבוד על ההשקעה בבלוג!

בן 36. + בת זוג + 2 צאצאים.
מהנדס תוכנה.
מתנדב וראש צוות בעמותת פעמונים.
רוכב על 2 גלגלים (עם מנוע או בלי).
@yossik הקפצת לי נשכחות...
אז נעדכן...

בן 41 + בת זוג + 4 צאצאים.
מהנדס תוכנה.
מתנדב וראש צוות בעמותת פעמונים.
רוכב על 2 גלגלים (עם מנוע או בלי).
נראה שכלום לא השתנה...
אז גרתי בשכירות והיום באמצע בניית בית.
לא יודע אם קרוב יותר לפרישה מוקדמת, בטוח שקרוב יותר לפרישה לפי הספר.
אבל, עדיין לא מתעסק ב"מה היה קורה אם", לא בריא לדעתי.

אחרי כמעט 4 שנים של קריאה, נראה לי זמן מתאים להגיד שלום:
בן 35, נ+כמה וכמה, גר בפריפריה.
בוגר לימודי פילוסופיה, שירות של כעשור בתחום התוכנה בצבא (בעיקר ניהול מוצר בהקשרים שונים).
כיום עצמאי בתחום הייעוץ.
סולידי במידה, ואחרי שהכרתי את הסולידית גם מבין יותר לעומק את המשמעויות ואת תחום ההשקעות.
מתנדב מזה כ-4 שנים בפעמונים, כולל ניהול צוות.
מודה מאוד לכל משתמשי הפורום על אינסוף הידע השימושי והחשוב שיש כאן.

שלום לכולם.
מכירה את האתר שנים, אבל לא לעומק. בזמן האחרון קוראת קצת יותר.
שנים שואפת ופועלת יחד עם הבן זוג לעצמאות כלכלית, אבל בדרך שונה לגמרי. מה שכן תמיד אוהבת לקרוא ולהרהר על רעיונות ודרכים אחרות של אנשים.
https://www.youtube.com/watch?v=vWMt5QHyE1s
אני לא יודעת אם לצרף לינק ליוטיוב תואם לכללי הפורום, אבל אני חושבת שהסרטון הזה יכול אולי לתת השראה וחיזוק לאנשים להפסיק לשבת על התחת, ולעבור לשלב המעשה.
זהו וידיאו שמדבר על סרט מסוף שנות התשעים office space , סרט שהשפיע על המון אנשים לעזוב את העבודה המשרדית שלהם ולחפש אפשרות אחרת.
תודה על האתר, ועל הפורום.

@א.נ , ברוכה הבאה לפורום!

רציתי לשאול. האם ישנה אפשרות לשלוח הודעה פרטית למשתמשים?

ברוך הבא לפורום!
רציתי לשאול. האם ישנה אפשרות לשלוח הודעה פרטית למשתמשים?
כן, לאחר כ 40 פעולות.
משתמש חדש, פוסט ראשון וכבר מעוניין בהודעות פרטיות?
מהסיבה הזו, הפרבילגיה הזו שמורה לחברים פעילים ששואלים וגם עונים לשאלות.

היי, בן 24, רווק, סטודנט שנה אחרונה להנדסת תעו״נ. עובד כרגע בהייטק ומחפש את הכיוון שאתחבר אליו יותר.
קורא בבלוג בערך מגיל 20 ומיישם חלק מההמלצות.
נפש של בזבזן בגוף של חסכן (המוח רוצה והיד לא מגהצת).
הורה גאה לכלב מסוג טרייר בשם ספייק :)

באתי לומר שוב שלום :)

בסוף יולי התחלתי הסבה לפיתוח תוכנה, וזה התחיל כל כך אינטנסיבי שנעלמתי מפה בבת אחת.
לפני שבוע התחלתי עבודה בפיתוח תוכנה, חשבתי לחזור לפעילות בפורום אבל העדפתי להימנע מהסחת הדעת כשרק התחלתי במקום עבודה חדש.
אתמול בלילה הוצאתי לחל"ת :( אני גם לא זכאי לאבטלה כי מיציתי אותה בזמן ההסבה. אולי במהשך יגדילו את ימי הזכאות.

בינתיים מתנחם בתשואות של התיק (מפרוץ המשבר הרווחתי 6-7 משכורות, אז אני וקורונה עדיין, בינתיים, בסדר במישור הכלכלי...), ולפחות יהיה לי זמן לפורום.
כשמצב הרוח ישתפר מעט, מקווה להקדיש זמן להרחבת/העמקת הידע שלי בתכנות, ליום שאחרי.

שמח לחזור.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
N בואו נדבר ת'כלס שוק ההון 6
נ פקדונות מכל הסוגים - בואו נעשה סדר שוק ההון 20
אשר בואו נדבר על תמהיל שלישים נדל"ן 23
מ בואו נדבר על זה - נאסד"ק 100 או S&P 500? שוק ההון 119
נ בואו נדבר על הנושא האהוב עליכם - מעבר לIB צרכנות פיננסית 9
ה בואו נתכנן תיק השקעות ביחד שוק ההון 16
eivgeni בואו נדבר על עיתוי השקעה נדל"ן 3
M בואו לעזור לי לא להפסיד :-) שוק ההון 3
S בואו נעשה סדר בנוגע למס מלכה (UK) מיסים 22
ח בואו נלמד על אינפלציה בארה"ב שוק ההון 5
ק בואו להמר - זה בחינם שוק ההון 73
משה בואו ללקט פטריות יום שישי ה06/01 ביער ראש העין אוף טופיק 21
Osterreicher בואו תקטלו לי את התיק! שוק ההון 43
breezblock אתגר המזון 2- בואו וספרו לנו עם מה אתם מבשלים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 10
הקוקיה אתגר המזון-בואו וספרו לנו מה אתם עושים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 66
F קרן כספית שקלית - למה נוהגים לומר שכסף רב יושקע בה לזמן קצר (חודשים בודדים)? שוק ההון 15
tomer111 האם צריך לעשות לבצע פעולה אקטיבית בקרן הפנסיה לומר לה שפורש בגיל 60 שמתחיל לקבל פנסיה בגיל 60? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
Z מגן מס ממכירת נייר ערך זר. האם נכון לומר שמגן מס הוא הנמוך מבין ה2 מיסים 12
עניי עירך קודמים שלום.שאלה לגבי עמלות באקסלנס.לא מזמן עברתי לשם לפי קישור של הסולידית. שוק ההון 5
C נבואות זעם, מלאכים של שלום פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 25
ב היי שלום,אני בן 57,מעוניין להפקיד סכום הוני,בכדי ליצור לי קיצבה לפנסיה מגיל 60. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 23
י שלום אנשים. לימודים. קריירה. צומת דרכים. הייטק. לאן? התפתחות אישית 18
ה שלום. חדש. החלטתי לעשות צעד ראשון - הורדתי את האקסולידית אוף טופיק 3
G שלום שאלה מינוף או לא יש לי כל הסכום נדל"ן 11
N דילמה- תשלום וועד בית לפי שטח הדירה או באופן שיוויוני ושמירה על שלום בית בבניין נדל"ן 25
ע שלום איך הלכה למעשה עובדת ריבית דריבית? אני אמור להשקיע חזרה את התשואה? שוק ההון 17
K שלום =] יומני מסע אישיים 4
M שלום איך לחסוך בהוצאות של אכול בריא מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 20
ג שלום, חדש כאן ומעוניין בספרים התפתחות אישית 2
ש שלום אני חדש בשכונה יומני מסע אישיים 1
T היי שלום אני בן 17 שוק ההון 12
ה באתי להגיד שלום יומני מסע אישיים 6
ט שלום. אשמח להתייעץ שוק ההון 1
T שלום לכולם יומני מסע אישיים 2
Ram Vegas שלום, אני רם :) יומני מסע אישיים 3

נושאים דומים

Back
למעלה