• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

בגיל 18 נזכרתי שאני רוצה מלא כסף

תלמד מקצוע היררכי שרמת ה-IQ שלך תמקם אותך ב-15-20% העליונים בתחומך. ככה תהיה מאוד בולט בארגון ובמקצוע. דג שמן בבריכה קטנה. סמוך עלי אתה לא רוצה להיות העובד הכי טיפש בחדר לא משנה כמה המקצוע נראה זוהר מבחוץ. זה מתכון לקריירה אומללה וכנראה גם קצרה.

לג'ורדון פיטרסון יש הרצאה על זה מומלץ מאוד לשמוע.

זו התנהלות מאוד מנוונת. כשאתה מקיף את עצמך באנשים שטובים ממך, אתה לומד מהם ומשתפר עם הזמן. זה גם דוחף אותך להשקיע מעבר כדי לפצות על הפער עם הסביבה. תוך כמה שנים אתה יכול למצוא את עצמך שוב באחוזון גבוה ביחס לסביבה - בגלל שאתה השתפרת ולא הם.
אין נתון כזה כללי שמראה מה הרמה האינטלקטואלית הגורפת שלך (וגם אם היה בטח ובטח שזה לא איי קיו). זה גם תלוי התאמה אישית בין האדם לתחום וגם תלוי בסביבה שלפעמים בגלל שהיא מאתגרת יותר, תומכת יותר ורותמת יותר היא יכולה להוציא ממך ״אני״ טוב יותר, וכתוצאה מכך אתה דווקא יוצא באחוזון גבוה יותר למרות שהקפת את עצמך באנשים איכותיים יותר.

זו התנהלות מאוד מנוונת. כשאתה מקיף את עצמך באנשים שטובים ממך, אתה לומד מהם ומשתפר עם הזמן. זה גם דוחף אותך להשקיע מעבר כדי לפצות על הפער עם הסביבה. תוך כמה שנים אתה יכול למצוא את עצמך שוב באחוזון גבוה ביחס לסביבה - בגלל שאתה השתפרת ולא הם.
אין נתון כזה כללי שמראה מה הרמה האינטלקטואלית הגורפת שלך (וגם אם היה בטח ובטח שזה לא איי קיו). זה גם תלוי התאמה אישית בין האדם לתחום וגם תלוי בסביבה שלפעמים בגלל שהיא מאתגרת יותר, תומכת יותר ורותמת יותר היא יכולה להוציא ממך ״אני״ טוב יותר, וכתוצאה מכך אתה דווקא יוצא באחוזון גבוה יותר למרות שהקפת את עצמך באנשים איכותיים יותר.
באמת מוזר לי שפיטרסון אמר ככה. זה לא מאוד מתאים לשאר הדברים שהוא בעדם, אומץ, אתגר, משמעות וכו'.
לא ראיתי עדיין, מודה, על פניו נשמע מוזר

רוב הכסף שלך יבוא מעבודה.
ה- 23K שלך זה בדיחה גם עם ריבית דריבית (סליחה).

23K זאת נקודת פתיחה מצויינת לגיל 18.
תשקיע את זה 30 שנה בתשואה ממוצעת של 7 אחוז ותקבל 175,081.
תוסיף לכך הפקדה חודשית של 871 (המשכורת הצבאית של חיילים בג'וב) ותקבל בעוד 30 שנה 1,173,279.22.
בקיצור, יש לנו כאן עסק עם מליונר D:

@YoniLevy ברוך הבא לפורום.
הנכס הכי גדול שלך הוא הגיל. הזמן שלרשותך, בתופסת האינטרנט והיכולת שלך ללמוד על לקיחת סיכונים פיננסים מחושבים בגיל כל כך מוקדם יכולה להביא אותך ליעדים שלך בקלות. רק תשקיע, תתחייב ותלמד, והכל יהיה בסדר.

תלמד מקצוע היררכי שרמת ה-IQ שלך תמקם אותך ב-15-20% העליונים בתחומך. ככה תהיה מאוד בולט בארגון ובמקצוע. דג שמן בבריכה קטנה. סמוך עלי אתה לא רוצה להיות העובד הכי טיפש בחדר לא משנה כמה המקצוע נראה זוהר מבחוץ. זה מתכון לקריירה אומללה וכנראה גם קצרה.

צפיתי בהרצאה בשקיקה ופליאה כיצד אדם בחליפה יכול לומר שטויות רבות כל כך בזמן כל כך קצר.
גילוי נאות, אני מחוץ למטריקס, ואותו אדם (שאינני מכיר את פועלו) ככל הנראה מעורה עמוק בשוק העבודה האמריקאי. יש לו סטטיסטיקות, עניבה אדומה, והוא בטח מרגיש מאד חשוב שהוא פולט משפטים כמו "אנשים בעלי מנת משכל נמוכה מותאמים יותר לעבודות רפטטיביות".
ברצינות, האיש הזה מודאג מאד, מחוברת מאד, ומקרין אנרגיה של חיה פצועה שחינכו אותה באלימות חברתית וכעת הוא מעביר אותה הלאה. כל כך הרבה הכללות, אנשים בעלי מנת משכל כזאת הם כאלה, הם יקחו סמים. האיש הזה פשוט עיוור מסטטיסטיקות, חושף את חולי השיטה ועדיין מעביר אותה הלאה. זה לא שווה צפיה, אלא למטרות אנתרופולוגיות.

באמת מוזר לי שפיטרסון אמר ככה. זה לא מאוד מתאים לשאר הדברים שהוא בעדם, אומץ, אתגר, משמעות וכו'.
לא ראיתי עדיין, מודה, על פניו נשמע מוזר
צפיתי בסרטון, ולא שמעתי שהוא אמר ללמוד מקצוע כזה שתהיה ב15%-20% העליונים בתחומך.

נערך לאחרונה ב:
עם המנטליות שלך הכסף יבוא, לא הייתי דואג.
פרקטי ויבש: תשפר אנגלית, תעשה פסיכומטרי, תשפר בגרויות (אם יש לך מושג מה אתה בערך רוצה וסיכוי הקבלה). אם אתה במקרה יודע מה אתה רוצה (שזה בעיני מוזר) אפשר לקחת קורסים בפתוחה. אם תוריד מעצמך עומס באוניברסיטה ותוכל להתמסר למשרת סטודנט (זאת דרך מאד טובה לצבור ניסיון).

אישית, את השירות שלי בבסיס סגור הקדשתי לקריאת ספרות (פרוזה), ללמוד צרפתית מ-Duolingo ולקראת הסוף לימוד עצמי לפסיכומטרי. יש כאלה שלימדו עצמם לנגן, אחרים לתכנת. בעיני הכי חשוב להעשיר את עצמך (באפיק שמעניין אותך, לא בכוח כי מישהו אמר שתחום X חשוב). ובכל מקרה זכור שכסף הוא אמצעי ולא מטרה!

• אהבתי
Reactions: YPV
צפיתי בהרצאה בשקיקה ופליאה כיצד אדם בחליפה יכול לומר שטויות רבות כל כך בזמן כל כך קצר.
גילוי נאות, אני מחוץ למטריקס, ואותו אדם (שאינני מכיר את פועלו) ככל הנראה מעורה עמוק בשוק העבודה האמריקאי. יש לו סטטיסטיקות, עניבה אדומה, והוא בטח מרגיש מאד חשוב שהוא פולט משפטים כמו "אנשים בעלי מנת משכל נמוכה מותאמים יותר לעבודות רפטטיביות".
ברצינות, האיש הזה מודאג מאד, מחוברת מאד, ומקרין אנרגיה של חיה פצועה שחינכו אותה באלימות חברתית וכעת הוא מעביר אותה הלאה. כל כך הרבה הכללות, אנשים בעלי מנת משכל כזאת הם כאלה, הם יקחו סמים. האיש הזה פשוט עיוור מסטטיסטיקות, חושף את חולי השיטה ועדיין מעביר אותה הלאה. זה לא שווה צפיה, אלא למטרות אנתרופולוגיות.
אני מבין את הביקורת שלך וגם לי לא היה נוח עם חלק מהתוכן והסגנון, אבל בשורה התחתונה הוא מבקר את המערכת הפוליטית וטוען שהן הימין והן השמאל מתעלמים מהבעיה שמחריפה עם הזמן, של אחוז גבוה מהאוכלוסיה (הוא מדבר על 15%) שאין להם משרות בשוק העבודה המודרני. וגם יש לו תובנה מעניינת שאיי קיו גבוה עוזר ללמוד יותר מהר תחום חדש, אבל פחות עוזר להיות בו טוב.

לא יודע, את כל זה הסקת מעשר דקות התבוננות על האדם?
פיטרסון הוא מרצה\מטיף מודרני, עם כל המשמעות. זה לא אומר להיות נחמד, זה אומר להרצות בנושאים שהוא עוסק בהם.
אני מבין את הביקורת שלך וגם לי לא היה נוח עם חלק מהתוכן והסגנון, אבל בשורה התחתונה הוא מבקר את המערכת הפוליטית וטוען שהן הימין והן השמאל מתעלמים מהבעיה שמחריפה עם הזמן, של אחוז גבוה מהאוכלוסיה (הוא מדבר על 15%) שאין להם משרות בשוק העבודה המודרני. וגם יש לו תובנה מעניינת שאיי קיו גבוה עוזר ללמוד יותר מהר תחום חדש, אבל פחות עוזר להיות בו טוב.
זה רק יהיה גרוע יותר, כשגם שכבת יוצרי ומעבדי התוכן תעלם. בגדול, זה גם כולל מתכנתים.
אישית, את השירות שלי בבסיס סגור הקדשתי לקריאת ספרות (פרוזה), ללמוד צרפתית מ-Duolingo ולקראת הסוף לימוד עצמי לפסיכומטרי. יש כאלה שלימדו עצמם לנגן, אחרים לתכנת. בעיני הכי חשוב להעשיר את עצמך (באפיק שמעניין אותך, לא בכוח כי מישהו אמר שתחום X חשוב). ובכל מקרה זכור שכסף הוא אמצעי ולא מטרה!
מומלץ לנצל את הזמן בדיוק לדברים האלה. רק שדואולינגו - פחות :lol:

כבר כתבו לפני - העלאת ההכנסה חשובה בהרבה מהשקעה משתלמת.

הנה הדגמה פשוטה -
תקח 23k ותשקיע בחוכמה, נגיד שתקבל 10% שנתי, מה שאומר שתכפיל את הכסף תוך 7 שנים. יפה.
במקום זה, תרויח 1,000 שקל יותר כל חודש, ותחסוך אותם. גם בלי שום ריבית תכפיל את ההכנסה תוך שנתיים.

כמובן שהדבר הנכון הוא גם להרויח וגם להשקיע בחוכמה. אבל בשלב שלך בחיים הרבה הרבה עותר חשוב להגדיל את ההכנסה.

צפיתי בסרטון, ולא שמעתי שהוא אמר ללמוד מקצוע כזה שתהיה ב15%-20% העליונים בתחומך.

צודק. סליחה. צפיתי בכל כך הרבה סרטונים שלו אז יש לי סלט בראש. הנה קליפ מהסרטון שדיברתי עליו.

בכל אופן הכוונה שלו, בגדול, היא שעדיף להיות עורך דין תותח במחלקה המשפטית של חברת הייטק X מאשר מתכנת בינוני באותה חברת הייטק X. או איש מכירות או איש טכני או כל דבר אחר. ככה בולטים מאוד בתחום העיסוק ונהנים מהרבה יותר יציבות תעסוקתית ונפשית בהשוואה למישהו שכל הזמן נמצא במלחמת הישרדות על המקום שלו בארגון וחי בחרדה מתמדת.

נערך לאחרונה ב:

צודק. סליחה. צפיתי בכל כך הרבה סרטונים שלו אז יש לי סלט בראש. הנה קליפ מהסרטון שדיברתי עליו.

בכל אופן הכוונה שלו, בגדול, היא שעדיף להיות עורך דין תותח במחלקה המשפטית של חברת הייטק X מאשר מתכנת בינוני באותה חברת הייטק X. או איש מכירות או איש טכני או כל דבר אחר. ככה בולטים מאוד בתחום העיסוק ונהנים מהרבה יותר יציבות תעסוקתית ונפשית בהשוואה למישהו שכל הזמן נמצא במלחמת הישרדות על המקום שלו בארגון וחי בחרדה מתמדת.
נשמע הגיוני האמת

פה אתה עובר מתכנון מסויים (לקנות 30 חברות), למשאלות לב. משאלות זה מצויין! אבל אל תערבב.
יש תוכנית פעולה, יש רצונות כלליים, ויש חלומות. כדי להצליח בשוק ההון בעיקר חשוב לדבוק בתוכנית טובה. פיזור זה הדבר הכי טוב, ומחקי מדד הם הפיזור המושלם.

רצונות וחלומות - צרפתית? מצויין! בהקשר ישיר, אחד הדברים החשובים שתוכל לעשות לעצמך זה ללמוד ללמוד לבד.
עזוב תכנות, עזוב לקרוא ניתוחי אנליסטים, בסיסי ומהותי יותר לחיים זה לדעת לקחת נושא, ולחקור אותו לעומק, להפיק לקחים.

זאת יכולת שתתן לך שלוש ציפורים במכה - גם לגבש תוכנית פעולה לגבי השקעות, גם לחקור ולהבין מה הרצונות הכלליים שלך, וגם ללמוד איך\כדי להגשים את החלומות.
מאוד אהבתי את ההערה הזאתי, יכול להגיד מניסיון אישי שגם אני לא רחוק מהגיל שלך (יוני), והצעד הנכון ביותר שעשיתי השנה זה הדבר הנ"ל.
היכולת הזו עוזרת לך להכווין את עצמך ולהתמקד במה שנכון בעינייך, להעיף את הטפל לצד, השילוב של שניהם יוצרת השפעה אדירה על ההמשך, אני בתוך זה כבר 4 חודשים ובחיים שלי לא הרחבתי השפעה על החיים שלי כמו שהיו ב4 חודשים האחרונים.

כמוך כמוני, מיד אחרי שהתחלתי להשקיע בצורה פאסיבית לא יכולתי לעצור וטבעתי עמוק בעולם התוכן של השקעות ערך, לומד את זה בכל שעה פנויה שיש לי ולמען האמת, אני שונא את זה, וזה לא יעיל.
האקסטרה תשואה שתעשה לא משנה כמו שאמרו כבר, בגילאים שלנו אנחנו צריכים לתת עבודה על רכישת יכולות שיעלו את השווי שלנו כאנשים, וכמוך אני בשירות מאוד נוח מבחינת תנאים (לקראת סיום), יכול להגיד לך שפסיכומטרי זה אפשרי לגמרי ובציון סבבה - מעולה (רק קמפוס!) ולהגשים עוד מטרות שלך.

בקצרה, אם הייתי אתה (כי אני לא יכול להמליץ) הייתי עוזב את כל ההשקעות שמצריכות ממך התעסקות, פותח תיק פאסיבי, ומתחיל לקדם את עצמי.
החלטורות שלך מהאינטרנט כדוגמה, זה דבר מצוין, ואם תוכל ליצור במהלך השירות הכנסה נוספת דרך האינטרנט שתשמר איתך לאורך זמן, זו תהיה השקעה מדהימה וחסינות אדירה בפני כל מגפה או אסון.

מצפה לעדכונים.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
YoniLevy הצעד הראשון: בגיל 18 נזכרתי שאני רוצה מלא כסף יומני מסע אישיים 21
מ מעבר למסלול מניות בקרן פנסיה בגיל 47 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 34
G תואר בגיל מאוחר במדעי המחשב (פתוחה) התפתחות אישית 41
N הסבה מקצועית בגיל 50 פוסטים מאיכות נמוכה 46
N קופת גמל להשקעה מחקה מדד בגיל 30 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
E קניית נדל״ן בגיל מבוגר - איך נזהרים? נדל"ן 72
S משכנתא בגיל 60 נדל"ן 3
I למה הייטקיסט צריך להפקיד לפנסיה בגיל בוגר יותר ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 28
T מסלול פנסיה כתלות בגיל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
לאץ' תואר בגיל מאוחר התפתחות אישית 27
M קרן גמל להשקעה משיכה כקצבה בגיל 60 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
fizban תכנון פרישה מוקדמת (בגיל 55~) פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 16
א ניהול תיק השקעות בגיל 30 שוק ההון 15
P יציאה מעבודות זמניות / עבודות שכר מינימום בגיל מתקדם יחסית לעבודות "רציניות" יותר פוסטים מאיכות נמוכה 35
E הסבת מקצוע לפיתוח תוכנה בגיל מבוגר התפתחות אישית 49
K בניית תיק השקעות לפנסיונרית בגיל 65 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 20
Henchman34 תיק מניות דיבידנד לצריכה בגיל פרישה ומס עיזבון אמריקאי. שוק ההון 21
תפוזינה השקעה של אלפים בגיל צעיר צרכנות פיננסית 6
J תכנון פרישה בגיל פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
Z האם נקודת זיכוי נוספת לנערים בגיל 18 ניתנת למימוש גם כנגד מס רווחי הון או רק כנגד יגיעה אישית? מיסים 6
tomer111 האם צריך לעשות לבצע פעולה אקטיבית בקרן הפנסיה לומר לה שפורש בגיל 60 שמתחיל לקבל פנסיה בגיל 60? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
א מה הכלי שיתן לי פטור ממס במשיכה חד פעמית בגיל 60? פוסטים מאיכות נמוכה 2
I מוות בגיל צעיר של מבוטח בקרן פנסיה לעומת מבוטח בקופת גמל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
א תואר במדעי המחשב בגיל 40? התפתחות אישית 20
O שאלה לגבי מיסים על כספי פיצויים בגיל פרישה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
T האם כדאי לדעתכם לעבור בגיל 46 למסלול מנייתי של מגדל? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 25
flower פרישה בגיל הפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
ז מה לעשות עם הכסף בפנסיה בגיל פרישה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
I מסלול פנסיה לפרישה בגיל 60 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
B פנסיה מוקדמת - שינויים בגיל הפרישה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
ד התחלה מחדש בגיל 34, בין אי-ודאות לכורח המציאות. התפתחות אישית 7
ש משכנתא בגיל הפנסיה נדל"ן 5
N להתחיל ללמוד מדמ"ח בגיל 28 פוסטים מאיכות נמוכה 4
A יציאה לפנסיה בגיל פרישה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
ה שרשור מפורט - מנסה להתחיל את חיי בגיל 28 יומני מסע אישיים 34
G פנסיה חדשה צוברת נגמרת בגיל מסויים ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
1337justme שוקל פרישה מוקדמת בגיל 33 - מספר שאלות ותהיות פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 183
ק מקצוע נוסף בגיל ארבעים התפתחות אישית 13
1337justme חישוב נפרד לזוג נשוי בגיל פרישה מיסים 10
F צומת דרכים בגיל 34 -שאלות אחרי עשיית שיעורי בית התפתחות אישית 4
F צומת דרכים בגיל 34 התפתחות אישית 23
זריקת תבונה זוג + 2 (5, 7) בני 35 מעוניינים לפרוש בגיל 50, איך מתכננים? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 9
T השקעה ראשונית בגיל 35 - התייעצות שוק ההון 10
R פרישה מוקדמת, כאשר מתחילים רק בגיל 34 פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 17
N עדיף להתחיל תואר בגיל 25 מאוניברסיטה מאשר 23 ממכלה (רופין) אוף טופיק 1
R הסבה מקצועית בגיל מאוחר התפתחות אישית 5
U המטרה: פרישה או פרישה חלקית בגיל 34 פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 23
פ איזו עיר מגורים טובה לפרוש בה בגיל צעיר? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 13
R מסע חדש בגיל 30 יומני מסע אישיים 230
C הסבה לתכנות בגיל 33, ריאלי? אוף טופיק 23

נושאים דומים

Back
למעלה