• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

בגיל 18 נזכרתי שאני רוצה מלא כסף

YoniLevy

משתמש רשום
דירוג
8
אז היי, אני יוני בן 18.5 מהמרכז.
כבר כמה שנים שעבדתי בכמה עבודות "פה ושם" (כמו פארק מים בקיץ ומשחקיה ליד הבית), וגם עשיתי גיגים באינטרנט (מי ידע שאנשים ישלמו לי בשביל להקליד מסמכים או לתת ביקורת למישהו על מוצר).
למרות שאני בא מבית מאוד חסכן שלא נוטה לאמץ סיכונים, לא מזמן "חטפתי כאפה" של החיים כשהבנתי שאנשים בשיא הקורונה הכפילו את הכסף שלהם משוק ההון או ממכירת שירותים באינטרנט בזמן שאמא שלי מורה נכת צהל בפאקינג חלת יותר מחצי שנה.
יש לי בערך 23k בהשקעות סולידיות למדי בארהב דרך pepper invest (עם עמלות מטורפות ושירות זוועה) וחיסכון לכל ילד (ובהזדמנות זו תודה לאמא שהשקיעה את ה50 הנוספים בכל חודש ' כמו שאמרה ההיא מהטלוויזיה').
את שאר הכסף שלי, 12k אני מחזיק בבנק ובמזומן בבית. אני צוחק לפעמים שיש את מי שמסתירה את הכסף מתחת לבלטות ואני בחדר השינה.

אני משרת שבוע שבוע (לצערי ולמזלי) ככה שיש לי המון זמן לשרוף עד גיל 21. עד אז חשבתי לעשות את התכנית הבאה.
דעות כנות כמובן יתקבלו בברכה (וגם טיפים והצעות).

23k - אמכור את החיסכון ואעביר את הכסף להשקעה אקטיבית יותר באקסלנס או IBI (אם מישהו.י יודעים לומר לי מה עדיף אני אשמח מאוד). עשיתי רשימה של 30 מניות אמריקאיות שאני מאמין בהן.
חצי מהמזומן שלי להשקיע באתריום. אני מתכנן לטווח הארוך יותר ליצור מותג nft משלי (כי בסופו של דבר גם יוני של המטאוורס יצטרך תחתונים ואולי גם מסכה).

באלי לנצל את הזמן עד תום- ללמוד צרפתית (חלום ישן), לפסיכומטרי ולהשלים סוף סוף רישיון. אין לי שמץ מה מכל זה אני אספיק.

כשזה נוגע לנקיטת יוזמה, קיבלתי המון מסרים סותרים מאנשים כל הילדות שלי- ממי שעודד אותי "לעתיד הרחוק" לשנות את העולם, ומי שחשב שהסדר נועד להישאר קיים.
אני מחפש מנטורינג לכל מה שקשור להשקעות ובכללי אני רוצה לדעת מה אנשים פה חושבים לגבי התכנית שלי (בעיקר עם הכסף).

רוב הכסף שלך יבוא מעבודה.
ה- 23K שלך זה בדיחה גם עם ריבית דריבית (סליחה).

תלמד מקצוע טוב, תעבוד קשה, תחסוך ותשקיע אחוז גדול מהמשכורת.

בלי קשר, אם מעניין אותך השקעות תקרא בסבלנות את הבלוג של הסולידית.

ברוך הבא לפורום!

מצטרפת ומוסיפה: תנצל את הזמן לשיפור בגרויות ופסיכומטרי אם נחוץ.
ממליץ להתחיל כבר עכשיו את הלימודים לתואר באוניברסיטה הפתוחה,
תוכל לצאת מהשירות הצבאי אחרי שכבר סיימת שנה א'.
אם הציונים שלך יהיו טובים מספיק תוכל לעבור למוסד לימודים אחר או להמשיך ללמוד בפתוחה.

בין הצרפתית והרישון - תעשה רשיון כמה שיותר מוקדם. זה מכפיל כח בחיים. צרפתית, לא כל כך.

לגבי הכסף שלך - זה הגיוני לקחת יותר סיכונים בגיל יותר צעיר. ככה שהתוכנית שלך היא לא חסרת הגיון. אבל, לקחת אקסטרה סיכון לא בהכרח יתן לך אקסטרה תשואה. וגם אם תקבל באורח נס תשואה פי 2 יותר גבוה מזו של מדדים, כמו שחתול לילה ציין זה עדיין לא יעשה הבדל בחיים שלך כמו להרוויח יותר כסף. בשלב הזה בחיים שלך להשקיע בבניית מקצוע זה ההשקעה הכי טובה של הזמן שלך.

לגבי ה NFTs אני רחוק מלהיות מומחה, רק שים לב לגובה עמלות גז שיעלה לך להרים פרוייקט NFTs, זה ממה ששמעתי מגיע לאלפי דולרים.

תלמד לתכנת
לא עצה רעה. אבל הייטק מלא במקצועות שאינם רק תכנות. העצה הכללית יותר היא תלמד מקצוע שאתה יכול להיות טוב בו, שהשכר בו טוב, והצורך בו עולה עם הזמן.
תכנות עולה על ההגדרה הנ״ל למי שטוב בזה, לא כולם טובים בזה או יכולים לעסוק בזה.

לא עצה רעה. אבל הייטק מלא במקצועות שאינם רק תכנות. העצה הכללית יותר היא תלמד מקצוע שאתה יכול להיות טוב בו, שהשכר בו טוב, והצורך בו עולה עם הזמן.
תכנות עולה על ההגדרה הנ״ל למי שטוב בזה, לא כולם טובים בזה או יכולים לעסוק בזה.
א. סה״כ מסכים איתך
ב. בתכנות לרוב המשכורת גבוהה יותר (גם בהייטק)
ג. זה היה רפרנס לזה: https://m.youtube.com/watch?v=VDRK0MyuuIM

אז היי, אני יוני בן 18.5 מהמרכז.
שלום יוני!
כבר כמה שנים שעבדתי בכמה עבודות "פה ושם" (כמו פארק מים בקיץ ומשחקיה ליד הבית), וגם עשיתי גיגים באינטרנט (מי ידע שאנשים ישלמו לי בשביל להקליד מסמכים או לתת ביקורת למישהו על מוצר).
למרות שאני בא מבית מאוד חסכן שלא נוטה לאמץ סיכונים, לא מזמן "חטפתי כאפה" של החיים כשהבנתי שאנשים בשיא הקורונה הכפילו את הכסף שלהם משוק ההון או ממכירת שירותים באינטרנט בזמן שאמא שלי מורה נכת צהל בפאקינג חלת יותר מחצי שנה.
למה חטפת כאפה, ואיך זה קשור לחלת של אמא שלך? את סיפורי ההצלחה שומעים, אבל הכישלון יתום. לא תשמע ממי ששם את כל הכסף על מניית כרייה סינית.
תזהר מהFOMO. הוא יכול לדרבן אותך לפעול, זה טוב. סביר יותר שהוא יכול להכניס אותך לחרדה קיומית - זה רע.
לפעול - להתחיל לקרוא, להבין ולהשקיע בזהירות. חרדה קיומית לפספוס - לשים הכל על NFT של גמל שלמה כי חבר אמר "זה הביטקוין הבא אחי".

תמיד יש הזדמנויות. אל תתאבסס על הזדמנויות שפוספסו.
להיות מורה - לא הזדמנות הכי טובה כיום.
להיות אמן NFT - אולי כן הזדמנות טובה. אבל אולי מחרתיים כבר לא.
פעם להיות יוצר פלאש, זאת הייתה ההזדמנות של הלייף. היום? לא כל כך.
הנקודה היא שאתה לא באמת יכול לדעת. לכן, אתה צריך לפזר את הסיכון. גם באתר וגם בפורום, יש אינסוף חומר לקרוא בנושא.

בהקשר לזה,
23k - אמכור את החיסכון ואעביר את הכסף להשקעה אקטיבית יותר באקסלנס או IBI (אם מישהו.י יודעים לומר לי מה עדיף אני אשמח מאוד). עשיתי רשימה של 30 מניות אמריקאיות שאני מאמין בהן.

איך אתה יודע שהן מניות טובות? כי אתה מאמין בהן? איך אתה יכול לדעת?
חברה שאתה מאמין בה יכולה להיות כושלת. יותר מזה, גם חברה מוצלחת יכולה להיות לא רווחית. יותר מזה, גם חברה רווחית יכולה לרדת בשווי או לא לתת תשואה.
הקשר מקרי במידה רבה.

חצי מהמזומן שלי להשקיע באתריום. אני מתכנן לטווח הארוך יותר ליצור מותג nft משלי (כי בסופו של דבר גם יוני של המטאוורס יצטרך תחתונים ואולי גם מסכה).

באלי לנצל את הזמן עד תום- ללמוד צרפתית (חלום ישן), לפסיכומטרי ולהשלים סוף סוף רישיון. אין לי שמץ מה מכל זה אני אספיק.

פה אתה עובר מתכנון מסויים (לקנות 30 חברות), למשאלות לב. משאלות זה מצויין! אבל אל תערבב.
יש תוכנית פעולה, יש רצונות כלליים, ויש חלומות. כדי להצליח בשוק ההון בעיקר חשוב לדבוק בתוכנית טובה. פיזור זה הדבר הכי טוב, ומחקי מדד הם הפיזור המושלם.

רצונות וחלומות - צרפתית? מצויין! בהקשר ישיר, אחד הדברים החשובים שתוכל לעשות לעצמך זה ללמוד ללמוד לבד.
עזוב תכנות, עזוב לקרוא ניתוחי אנליסטים, בסיסי ומהותי יותר לחיים זה לדעת לקחת נושא, ולחקור אותו לעומק, להפיק לקחים.

זאת יכולת שתתן לך שלוש ציפורים במכה - גם לגבש תוכנית פעולה לגבי השקעות, גם לחקור ולהבין מה הרצונות הכלליים שלך, וגם ללמוד איך\כדי להגשים את החלומות.

כשזה נוגע לנקיטת יוזמה, קיבלתי המון מסרים סותרים מאנשים כל הילדות שלי- ממי שעודד אותי "לעתיד הרחוק" לשנות את העולם, ומי שחשב שהסדר נועד להישאר קיים.
אני מחפש מנטורינג לכל מה שקשור להשקעות ובכללי אני רוצה לדעת מה אנשים פה חושבים לגבי התכנית שלי (בעיקר עם הכסף).

ואם הגעת עד לפה - זאת המטרה העיקרית שאליה כיוונתי.
עד גיל 150 אתה תשמע דעות סותרות כאלה. הרעיון הוא לפרוש כנף מבחינה מנטאלית, לחשוב על דבר, לחקור אותו, להגיע למסקנות ולפעול.
אתה מחפש מנטורינג, זה לא הדבר הנכון לעשות. אתה המנטור של עצמך, אחרי שאתה עושה את העבודה הקשה של לחקור, לבדוק, להגיע למסקנות.
כמובן, בתהליך המחקר, נשענים על דברי אחרים. אבל לא כמנטורינג מקודש, אלא כתזה אחת מיני רבות.

עשית חושבים, חקרת והגעת למסקנה שShibaFloki יהיה המטבע של קולוניית מאסקוס במאדים? אתה יכול להשקיע בו. יתכן שתרוויח מאוד, סביר יותר שהכסף יתאדה.
בשורה התחתונה זאת תהיה החלטה שלך, שבחרת לאחר מחשבה ומחקר, ותוכל לעמוד מאחוריה ולהיות אחראי לה, בין שלא תצליח ובין שכן.

הקונצנזוס הסולידי, בגדול, הוא - 1. בוחרים במחקי מדד פסיביים מפוזרים בדמי ניהול נמוכים. 2. בחירות אקטיביות לא מצליחות לאורך זמן. 3. הפיזור חשוב ואין מפוזר יותר ממחקה מדד עולמי. 4. חסכון חשוב יותר מתשואה, בטח בגיל שלך (23 כפול 2 זה עדיין 46). 5. מתחילים לפעול. לא קוראים לנצח. 6. בטח שכחתי משהו.

אין כאן אנשים שעושים בחירות אקטיביות? וודאי שיש. הם פשוט בדקו, חקרו, הקצו חלק מהכסף לכיוון ספציפי, ולקחו החלטה מודעת תוך אחריות.
בכל זאת הלכת על האופציה האקטיבית בכל הכוח? אין בזה רע, זה לא עניין של טוב ורע. זה פשוט עניין של בחירה, לקיחת אחריות על הבחירה, ולהשתדל לעשות את הבחירה לאחר מחקר מעמיק ממקורות אמינים. המקורות האמינים שאני מכיר, לא ממליצים על כך, לפחות למי שלא מעוניין להפסיד את הכסף בסבירות די גבוהה.

זאת אמירה מטופשת למדי. אבל זה שביידן הוא לא התפוח הכי מבריק כבר בוסס. איזה פלופ.

הוא לא היה התפוח הכי מבריק לפני 20 שנה. היום הוא כבר מזמן "לא שם" אם אתה מבין את כוונתי.

תלמד מקצוע היררכי שרמת ה-IQ שלך תמקם אותך ב-15-20% העליונים בתחומך. ככה תהיה מאוד בולט בארגון ובמקצוע. דג שמן בבריכה קטנה. סמוך עלי אתה לא רוצה להיות העובד הכי טיפש בחדר לא משנה כמה המקצוע נראה זוהר מבחוץ. זה מתכון לקריירה אומללה וכנראה גם קצרה.

לג'ורדון פיטרסון יש הרצאה על זה מומלץ מאוד לשמוע.

נערך לאחרונה ב:

יש לי בערך 23k

כל הכבוד לך !
חסכת המון לגילך וניכר שאתה ממוקד ובכיוון הנכון.
תשקיע בפיתוח עצמי, תלמד את הבלוג והפורום, תתמקד ברכישת מקצוע/השכלה כמו שקודמיי ציינו.
האם השירות הצבאי שלך מייצר הזדמנויות ? התנסויות ו/או הכשרות שייצרו כלים לחיים?

איזה כיף לקרוא, גיל צעיר מספיק לעשות שינויים, ללמוד ולעבוד קשה בשביל עתיד מדהים.

אענה בכמה נקודות:
1. סביבה סקפטית בנוגע לשאיפות גדולות זה משהו שקורה להרבה, ובד"כ זה מסיבות טובות דווקא. התמודדתי עם זה גם כן לאורך הרבה זמן, זה לא כזה נורא. יהיה בסדר.

2. נשמע שאתה בגיל הנכון ועם מספיק זמן כדי לחקור, ללמוד ולעבוד, ובעידן שלנו כל המידע זמין.. וואלה אני מקנא בך.
תנסה להבין איך אתה מצליח ללמוד באמת. אני למשל מתקשה ללמוד דבר אחד ברצף, לכן אני ממקבל ספרים שונים/קורסים שונים והיום והשבוע שלי מחולק בהתאם. יש אנשים שצריכים לצלול לאותו הנושא לאורך זמן. יש אנשים שצריכים לסכם, יש כאלה שקוראים משהו פעם אחת וזוכרים לנצח.
ברגע שאתה מבין איך אתה מצליח ללמוד בצורה אופטימלית, זה מאוד מקל ומזרז את הצמיחה שלך.

3. תעשה לך לו"ז מסוים לכל מה שאתה רוצה להספיק, יש דברים שיכולים לקרות במקביל, יש דברים שלא, תשב ותתכנן את הימים והשבועות שלך בהתאם למטרות שאתה רוצה להשיג.

4. זרקו פה ללמוד לתכנת וכו'. אני יכול להבין, אני בעצמי מגיע מעולם התכנות וזה ללא ספק תרם רבות לחוסן והצמיחה הכלכלית שלי. מצד שני, אם זה לא מושך אותך, זאת הופכת להיות עבודה מאוד מאוד קשה. יש הרבה הזדמנויות מדהימות בעולמות ההייטק, אין ספק, ואולי אפשר להשתלב בזה בעוד צורות.
ובהחלט, בסופו של דבר, שכר גבוה יאפשר לך להשקיע יותר ולאורך זמן לצבור הון גדול יותר.

5. מבחינת התנהלות הונית: יש המון מידע לזה ברשת, ויש גם קורסים (מאני טוקס למשל) שנותנים מידע מאוד שימושי יחד עם נגיעה באספקט הפסיכולוגי של ההשקעות. החלק הפסיכולוגי בעיני חשוב יותר כי זה עשוי לייצר הפסדים גדולים או מנגד תשואות גבוהות.. ממליץ מאוד לתת לזה דגש.
קשה להגיד אם אתה עושה משהו טוב או לא טוב, ב-IB למשל יהיה זול יותר לנהל תיק מאשר IBI ואקסלנס עד כמה שאני יודע, לעומת זאת יש סיבות טובות לשמור את הכסף במשהו קרוב לבית. אתה צריך להבין את התמונה הגדולה ולהחליט מה נכון יותר עבורך.

אשמח שתעדכן פה אחת לתקופה.

תלמד מקצוע היררכי שרמת ה-IQ שלך תמקם אותך ב-15-20% העליונים בתחומך. ככה תהיה מאוד בולט בארגון ובמקצוע. דג שמן בבריכה קטנה. סמוך עלי אתה לא רוצה להיות העובד הכי טיפש בחדר לא משנה כמה המקצוע נראה זוהר מבחוץ. זה מתכון לקריירה אומללה וכנראה גם קצרה.

לג'ורדון פיטרסון יש הרצאה על זה מומלץ מאוד לשמוע.

לא מסכים.
עדיף להיות זנב לאריות מאשר ראש לשועלים.
לא משנה כמה טוב ובולט תהיה, אם הארגון/תעשייה שבה אתה נמצא גרועה, אזי אתה טוב שבגרועים.

תמיד אעדיף להיות הבן אדם הכי טיפש בחדר, כל עוד החדר מלא באנשים שאני מעריץ.
(אם היו נותנים לך הזדמנות לעבוד תחת הבן אדם שאתה הכי מעריץ שברור לך שאתה תרגיש אהבל כל רגע ורגע, לא היית לוקח? רמז: ממליץ לקרוא את כדור השלג

קיבלת כאן מגוון רעיונות וכיוונים, וזה לפני שיודעים עליך קצת יותר ממה שהצגת. מצטרפת לכל ההמלצות בנוגע לקורסים, אקדמיה, לימודים עצמאיים. שים בצד את ה FOMO, פשוט תסתכל קדימה ותנסה להגיע למסלול שייפתח לך כמה שיותר דלתות בעתיד. אולי זה בתכנות, אולי זה בכלל במשפטים? בהצלחה רבה!

שלום יוני!

למה חטפת כאפה, ואיך זה קשור לחלת של אמא שלך? את סיפורי ההצלחה שומעים, אבל הכישלון יתום. לא תשמע ממי ששם את כל הכסף על מניית כרייה סינית.
תזהר מהFOMO. הוא יכול לדרבן אותך לפעול, זה טוב. סביר יותר שהוא יכול להכניס אותך לחרדה קיומית - זה רע.
לפעול - להתחיל לקרוא, להבין ולהשקיע בזהירות. חרדה קיומית לפספוס - לשים הכל על NFT של גמל שלמה כי חבר אמר "זה הביטקוין הבא אחי".

הנקודה היא שאתה לא באמת יכול לדעת. לכן, אתה צריך לפזר את הסיכון. גם באתר וגם בפורום, יש אינסוף חומר לקרוא בנושא.

בהקשר לזה,

חברה שאתה מאמין בה יכולה להיות כושלת. יותר מזה, גם חברה מוצלחת יכולה להיות לא רווחית. יותר מזה, גם חברה רווחית יכולה לרדת בשווי או לא לתת תשואה.
הקשר מקרי במידה רבה.

פה אתה עובר מתכנון מסויים (לקנות 30 חברות), למשאלות לב. משאלות זה מצויין! אבל אל תערבב.
יש תוכנית פעולה, יש רצונות כלליים, ויש חלומות. כדי להצליח בשוק ההון בעיקר חשוב לדבוק בתוכנית טובה. פיזור זה הדבר הכי טוב, ומחקי מדד הם הפיזור המושלם.

רצונות וחלומות - צרפתית? מצויין! בהקשר ישיר, אחד הדברים החשובים שתוכל לעשות לעצמך זה ללמוד ללמוד לבד.
עזוב תכנות, עזוב לקרוא ניתוחי אנליסטים, בסיסי ומהותי יותר לחיים זה לדעת לקחת נושא, ולחקור אותו לעומק, להפיק לקחים.

זאת יכולת שתתן לך שלוש ציפורים במכה - גם לגבש תוכנית פעולה לגבי השקעות, גם לחקור ולהבין מה הרצונות הכלליים שלך, וגם ללמוד איך\כדי להגשים את החלומות.

עד גיל 150 אתה תשמע דעות סותרות כאלה. הרעיון הוא לפרוש כנף מבחינה מנטאלית, לחשוב על דבר, לחקור אותו, להגיע למסקנות ולפעול.
אתה מחפש מנטורינג, זה לא הדבר הנכון לעשות. אתה המנטור של עצמך, אחרי שאתה עושה את העבודה הקשה של לחקור, לבדוק, להגיע למסקנות.
כמובן, בתהליך המחקר, נשענים על דברי אחרים. אבל לא כמנטורינג מקודש, אלא כתזה אחת מיני רבות.

עשית חושבים, חקרת והגעת למסקנה שShibaFloki יהיה המטבע של קולוניית מאסקוס במאדים? אתה יכול להשקיע בו. יתכן שתרוויח מאוד, סביר יותר שהכסף יתאדה.
בשורה התחתונה זאת תהיה החלטה שלך, שבחרת לאחר מחשבה ומחקר, ותוכל לעמוד מאחוריה ולהיות אחראי לה, בין שלא תצליח ובין שכן.

הקונצנזוס הסולידי, בגדול, הוא - 1. בוחרים במחקי מדד פסיביים מפוזרים בדמי ניהול נמוכים. 2. בחירות אקטיביות לא מצליחות לאורך זמן. 3. הפיזור חשוב ואין מפוזר יותר ממחקה מדד עולמי. 4. חסכון חשוב יותר מתשואה, בטח בגיל שלך (23 כפול 2 זה עדיין 46). 5. מתחילים לפעול. לא קוראים לנצח. 6. בטח שכחתי משהו.

אין כאן אנשים שעושים בחירות אקטיביות? וודאי שיש. הם פשוט בדקו, חקרו, הקצו חלק מהכסף לכיוון ספציפי, ולקחו החלטה מודעת תוך אחריות.
בכל זאת הלכת על האופציה האקטיבית בכל הכוח? אין בזה רע, זה לא עניין של טוב ורע. זה פשוט עניין של בחירה, לקיחת אחריות על הבחירה, ולהשתדל לעשות את הבחירה לאחר מחקר מעמיק ממקורות אמינים. המקורות האמינים שאני מכיר, לא ממליצים על כך, לפחות למי שלא מעוניין להפסיד את הכסף בסבירות די גבוהה.

שלום יוני!

בהקשר לזה,

הקשר מקרי במידה רבה.

להיכל התהילה

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
YoniLevy הצעד הראשון: בגיל 18 נזכרתי שאני רוצה מלא כסף יומני מסע אישיים 21
מ מעבר למסלול מניות בקרן פנסיה בגיל 47 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 34
G תואר בגיל מאוחר במדעי המחשב (פתוחה) התפתחות אישית 41
N הסבה מקצועית בגיל 50 פוסטים מאיכות נמוכה 46
N קופת גמל להשקעה מחקה מדד בגיל 30 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
E קניית נדל״ן בגיל מבוגר - איך נזהרים? נדל"ן 72
S משכנתא בגיל 60 נדל"ן 3
I למה הייטקיסט צריך להפקיד לפנסיה בגיל בוגר יותר ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 28
T מסלול פנסיה כתלות בגיל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
לאץ' תואר בגיל מאוחר התפתחות אישית 27
M קרן גמל להשקעה משיכה כקצבה בגיל 60 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
fizban תכנון פרישה מוקדמת (בגיל 55~) פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 16
א ניהול תיק השקעות בגיל 30 שוק ההון 15
P יציאה מעבודות זמניות / עבודות שכר מינימום בגיל מתקדם יחסית לעבודות "רציניות" יותר פוסטים מאיכות נמוכה 35
E הסבת מקצוע לפיתוח תוכנה בגיל מבוגר התפתחות אישית 49
K בניית תיק השקעות לפנסיונרית בגיל 65 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 20
Henchman34 תיק מניות דיבידנד לצריכה בגיל פרישה ומס עיזבון אמריקאי. שוק ההון 21
תפוזינה השקעה של אלפים בגיל צעיר צרכנות פיננסית 6
J תכנון פרישה בגיל פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
Z האם נקודת זיכוי נוספת לנערים בגיל 18 ניתנת למימוש גם כנגד מס רווחי הון או רק כנגד יגיעה אישית? מיסים 6
tomer111 האם צריך לעשות לבצע פעולה אקטיבית בקרן הפנסיה לומר לה שפורש בגיל 60 שמתחיל לקבל פנסיה בגיל 60? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
א מה הכלי שיתן לי פטור ממס במשיכה חד פעמית בגיל 60? פוסטים מאיכות נמוכה 2
I מוות בגיל צעיר של מבוטח בקרן פנסיה לעומת מבוטח בקופת גמל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
א תואר במדעי המחשב בגיל 40? התפתחות אישית 20
O שאלה לגבי מיסים על כספי פיצויים בגיל פרישה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
T האם כדאי לדעתכם לעבור בגיל 46 למסלול מנייתי של מגדל? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 25
flower פרישה בגיל הפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
ז מה לעשות עם הכסף בפנסיה בגיל פרישה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
I מסלול פנסיה לפרישה בגיל 60 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
B פנסיה מוקדמת - שינויים בגיל הפרישה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
ד התחלה מחדש בגיל 34, בין אי-ודאות לכורח המציאות. התפתחות אישית 7
ש משכנתא בגיל הפנסיה נדל"ן 5
N להתחיל ללמוד מדמ"ח בגיל 28 פוסטים מאיכות נמוכה 4
A יציאה לפנסיה בגיל פרישה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
ה שרשור מפורט - מנסה להתחיל את חיי בגיל 28 יומני מסע אישיים 34
G פנסיה חדשה צוברת נגמרת בגיל מסויים ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
1337justme שוקל פרישה מוקדמת בגיל 33 - מספר שאלות ותהיות פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 183
ק מקצוע נוסף בגיל ארבעים התפתחות אישית 13
1337justme חישוב נפרד לזוג נשוי בגיל פרישה מיסים 10
F צומת דרכים בגיל 34 -שאלות אחרי עשיית שיעורי בית התפתחות אישית 4
F צומת דרכים בגיל 34 התפתחות אישית 23
זריקת תבונה זוג + 2 (5, 7) בני 35 מעוניינים לפרוש בגיל 50, איך מתכננים? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 9
T השקעה ראשונית בגיל 35 - התייעצות שוק ההון 10
R פרישה מוקדמת, כאשר מתחילים רק בגיל 34 פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 17
N עדיף להתחיל תואר בגיל 25 מאוניברסיטה מאשר 23 ממכלה (רופין) אוף טופיק 1
R הסבה מקצועית בגיל מאוחר התפתחות אישית 5
U המטרה: פרישה או פרישה חלקית בגיל 34 פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 23
פ איזו עיר מגורים טובה לפרוש בה בגיל צעיר? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 13
R מסע חדש בגיל 30 יומני מסע אישיים 230
C הסבה לתכנות בגיל 33, ריאלי? אוף טופיק 23

נושאים דומים

Back
למעלה