• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

קניית זהב בארץ

KIKAROV

משתמש סולידי
דירוג
16
אני מזה זמן רוצה לקנות זהב ע"מ לאזן את התיק השקעה שלי יותר.

יש לי מספר שאלות:
1. הסולידית ממליצה לקנות מטבעות זהב בוליון (בעיקר את הקנדי) - למה לקנות מטבעות זהב ולא מטילי זהב (הבנתי שמטיל מעט זול יותר ממטבע באותו משקל) ? האם יש איזה שהוא הבדל מבחינת מיסוי או נזילות?
2. איפה ניתן לקנות זהב פיזי זול בארץ?

אין הבדל מבחינת מיסוי או נזילות. מטילים זה פשוט יותר רלוונטי לכמויות גדולות מאוד ( יותר קל לאחסן) .
בארץ אין זהב זול, הכל נמכר בפרמיות גבוהות, אפשר אולי לנסות למצוא תחת קטגוריית אספנות ביד 2, או לחפש בגוגל אפשרויות.

ניתן לקנות בבתי מסחר לזהב ותכשיטים על הגבול בני ברק רמת גן תל אביב. יש כמה כאלה. זה יוצא יותר זול מהחברה הישראלית למדליות. יש כאלה שקיימים שנים רבות כך שכנראה זה לא עוקץ. עדיין מנסיון שלי בקניית סילבר זה יעלה לך יותר מחו"ל אבל פחות מהחברה הישראלית למדליות.
את הזהב שלי לא קניתי בארץ. ביקשתי ממישהו מחו"ל שמגיע לארץ להביא אונקיה.לא היתה שום בעיה עם זה ויצא ממש זול כמעט בספוט. אני חושב שזה פתרון טוב .היום אנשים נוסעים המון לחו"ל אפשר לבקש כל פעם מחבר או משפחה להביא אונקיה אחת בכל פעם שנוסעים לחו"ל .המכס לא עושה בעיות על כמות פעוטה יחסית של אונקיה אחת. כמובן שניתן לבצע את זה רק עם זהב. עם סילבר יהיה לך בעיה בגלל המשקל והנפח שזה תופס

יכול להיות לזה משמעויות מס(לא בטוח שבארץ אבל במדינות שונות כן), היה כן דיון על זה תחפש. מטבעות זהב של מדינות נחשבות להילך חוקי, מטילים לא. מייפל קנדי לדוגמא נקוב בערך של 50 דולר קנדי. ממה שהבנתי ממישהו עם נסיון יהיה גם יותר קל למכור בארץ(הוא טוען לספוט למטבעות מוכרים). מצטרף להמלצה על ארה"ב כמקום טוב לקנות, אני קניתי מאייביי ויצא מתחת לספוט כולל משלוח ואחרי האחוזים של הכרטיס אשראי.

איביי זה מלחיץ, מאוד קל לרמות בדברים כאלו....

אני מזה זמן רוצה לקנות זהב ע"מ לאזן את התיק השקעה שלי יותר.

יש לי מספר שאלות:
1. הסולידית ממליצה לקנות מטבעות זהב בוליון (בעיקר את הקנדי) - למה לקנות מטבעות זהב ולא מטילי זהב (הבנתי שמטיל מעט זול יותר ממטבע באותו משקל) ? האם יש איזה שהוא הבדל מבחינת מיסוי או נזילות?
2. איפה ניתן לקנות זהב פיזי זול בארץ?
הסיבה העיקרית לא לקנות בארץ - מע"מ.

https://www.jmbullion.com/1-oz-american-gold-buffalo-vy/
https://www.jmbullion.com/1-oz-rmc-gold-bar/
https://www.jmbullion.com/1-oz-canadian-gold-maple-leaf-any-year/
https://www.jmbullion.com/gold/gold-coins/american-gold-buffalo-coins/certified-gold-buffaloes/

שימו לב שלמרות שהמשקל זהה בין כולם עדיין המחיר שונה (וכולם מעל השער שכעת עומד על 1,203.54$)

(באופן מוזר ממשלת ארה"ב שמייצרת את הבאפלו מוכרת את המטבע הכי יקר...
https://catalog.usmint.gov/american...-proof-coin-18EL.html?cgid=gold-coins#start=1
)

איביי זה מלחיץ, מאוד קל לרמות בדברים כאלו....
הכוונה לחנויות של גופים אמינים וידועים, אני קניתי(זה היה כבר דיי מזמן לא יודע מה קורה עכשיו מבחינת מחירים אבל אז גם היה הכי זול) מהחנות באיביי של BGASC ו APMEX לא פחות בטוח מהחנות בקישור שלך או חנות פיזית קטנה(לדעתי בטוח יותר).

הכוונה לחנויות של גופים אמינים וידועים, אני קניתי(זה היה כבר דיי מזמן לא יודע מה קורה עכשיו מבחינת מחירים אבל אז גם היה הכי זול) מהחנות באיביי של BGASC ו APMEX לא פחות בטוח מהחנות בקישור שלך או חנות פיזית קטנה(לדעתי בטוח יותר).
יש ייתרון על קניה ישירה מהחנויות הנ"ל ?

יש ייתרון על קניה ישירה מהחנויות הנ"ל ?
בזמנו כשקניתי באופן קצת מוזר זה יצא יותר זול או אותו מחיר(כולל משלוח והוצאות נלוות). בנוסף שם יש לי כבר חשבון רק צריך להקליק כדי לקנות, ויש הגנה נוספת של איביי במקרה של בעיה.

בזמנו כשקניתי באופן קצת מוזר זה יצא יותר זול או אותו מחיר(כולל משלוח והוצאות נלוות). בנוסף שם יש לי כבר חשבון רק צריך להקליק כדי לקנות, ויש הגנה נוספת של איביי במקרה של בעיה.
איפה אתה מחזיק אותו?
בכספת או במקום סודי (מתחת לבלטה, מזרן וכדומה) ?

היי
מתעסק מספר שנים בתחום בתחור תחביב/השקעה.

אני לא רואה שום סיבה הגיונית לקונה הממוצע לקנות מטיל ולא מטבע.
*במטילים קיימים הרבה יותר זיופים. יש 2 סוגים של זיופים, אחד זה מטיל אמיתי שקדחו בו וריקנו חלק מתכולת הזהב, בדר"כ מחדירים במקום חומר הנקרא טונגסטן. הזיוף השני הוא זיוף פחות משוכלל בו רק המטיל מצופה זהב ולפעמיים גם זה לא.
*מטיל קל לזיהוי במכונות שיקוף ובכללי שאנשים שחושבים ורואים מטיל זה ישיר עושה קונוטציה של מטיל=מטיל זהב. מטבע זה הרבה יותר שקט ונחבא אל הכלים.
*בגלל התכונות הייחודיות של הזהב והצפיפות שלו, מטבע שהונפק ע"י ממשלה ניתן הרבה יותר בקלות לאבחן אם מזויף או לא מכיוון שהם הונפקו בתקן מסוים וכל המטבעות צריכים להיות זהים במשקל, קוטר, עובי וכו'. עם מטיל זה בעייתי.
*למטבעות יש יותר ערך אספני ומלבד הכיף של להחזיק פיסת היסטוריה ביד ולדמיין מה היא עברה בחייה, שתרצה למכור קהל היעד שלך יהיה משקיעים ואספנים לעומת רק משקיעים אצל מטיל.
*בדר"כ עד משקל של אונקייה, לרוב הפרמייה קטנה יותר במטבעות מאשר מטילים.
*מבחינת חוקי מס של חלק מהמדינות ומעבר בין גבולות עדיף מטבעות.

בארץ ניתן לקנות זהב מסוחרים/מאספנים/בתי מכירות, אם יש לך מכר שמבין בתחום ואתה סומך עליו הייתי ממליץ שיתלווה אליך לפחות בהתחלה, חוץ מעניין הזיופים יש גם את חשיבות המצב של המטבע וצריך עין טובה בשביל זה.
מומלץ כל מטבע לבדוק בעזרת קליבר ומשקל. ניתן גם לבדוק זהב(עד 4 פריטים) במכון התקנים בת"א, השירות ניתן בחינם כחלק משירות לציבור.

אני אישית קונה בחופשיות מאייבי, לא חסר שם זיופים, חלקם אפשר להבחין בהם עוד לפי התמונה למי שקצת יותר מבין, לפעמיים יש נפילות ובפעם-פעמיים שזה קרה לי הפעלתי הגנת קונה וקיבלתי את כל הכסף בחזרה אבל סה"כ זה מאוד נוח וזה האופציה המועדפת עלי.

נ.ב
לגבי אונקיות בוליון, מהנסיון שלי זה אפשרי למכור אח"כ לאדם פרטי אך עם זה הם פחות מבוקשים ולוקח משמעותית יותר זמן למכור. אני אישית לא קונה בכלל אונקיות בוליון.

נערך לאחרונה ב:
איפה אתה מחזיק אותו?
בכספת או במקום סודי (מתחת לבלטה, מזרן וכדומה) ?

מפוזר....
אין לי כמות כזאת גדולה מדובר באחוזים בודדים מהתיק.
יש לי כספת בארה"ב שיש בה חלק,חלק אחר במקום יצירתי ובטוח מחוץ לבית,קצת על אישתי וממש טיפה בבית(אבל על תבואו יש לי גם רובה :) ).

שכנעת אותי לא להשקיע בזהב
זה הסיבה האחרונה למה לא לקנות זהב.....
במידה ויש לך אפשרות לקנות בחו"ל כמו שהוסבר לך פה אתה יכול לקנות באופן קל ובטוח בפרמיה קטנה מעל הספוט.
הוא כנראה קנה ממוכרים קטנים ואנשים פרטים(במטרה לקנות במחיר משמועתי מתחת לספוט?).
מה שכן לא חסר סיבות אחרות למה לא להשקיע בזהב......
אני אישית קונה בחופשיות מאייבי, לא חסר שם זיופים, חלקם אפשר להבחין בהם עוד לפי התמונה למי שקצת יותר מבין, לפעמיים יש נפילות ובפעם-פעמיים שזה קרה לי הפעלתי הגנת קונה וקיבלתי את כל הכסף בחזרה אבל סה"כ זה מאוד נוח וזה האופציה המועדפת עלי.
מתוך סקרנות אתה קונה באייבי במחירות פומביות ? כי בזמנו שבדקתי וקניתי המחירים הכי זולים בקניה רגילה היו של גופים גדולים ומוכרים והמחיר קרוב לספוט. במידה וכן האם הצלחת לקנות במחיר משמעותי מתחת לספוט?

מנטפק: האם השקעה ב-bullionvault פטורה ממס?

שכנעת אותי לא להשקיע בזהב

בכל השקעה יש את הסיכונים שלה, אם אתה יודע מה אתה עושה הסיכוי ליפול על זיוף מאוד נמוך.
אם זה מפחיד אותך, הכי בטוח זה לקנות מסוחר גדול בחו"ל או אפילו ישירות מהמטבעה(אפשר לקנות בוינה לדוגמא ישירות מהמטבעה בכ3% מעל הספוט)

מתוך סקרנות אתה קונה באייבי במחירות פומביות ? כי בזמנו שבדקתי וקניתי המחירים הכי זולים בקניה רגילה היו של גופים גדולים ומוכרים והמחיר קרוב לספוט. במידה וכן האם הצלחת לקנות במחיר משמעותי מתחת לספוט?

כן, אני קונה במכירות פומביות באייבי ואני משתמש גם בקאשבאק בעסקאות שם.
אני לא קונה מסוחרים גדולים בגלל משלוח היקר וגם כי לפעמיים אני מצליח למצוא את מה שאני מחפש יותר זול אצל פרטיים (אני לא מסתכל רק על הפרמייה, אני בוחן גם מצב, נדירות וביקוש)
*עריכה* - אני לא קונה אונקיות אלא מטבעות במשקלים קטנים(עד 8 גרם) בגלל הנזילות, במידה והייתי קונה אונקיות הייתי קונה מסוחרים כי אז ההפרש כבר זניח והאמינות הרבה יותר גבוהה אצל סוחר.
היו לי בעבר כמה עסקאות בודדות של מתחת לספוט, השיא שלי זה 11% מתחת. זה מאוד קשה למצוא עסקאות כאלה ואתה צריך לשבת כמות שעות מטורפת על המחשב ולחפש מכירות ולזרוק בידים, לדעתי זה לא שווה בכלל את הזמן והמאמץ.

נערך לאחרונה ב:
*עריכה* - אני לא קונה אונקיות אלא מטבעות במשקלים קטנים(עד 8 גרם) בגלל הנזילות, במידה והייתי קונה אונקיות הייתי קונה מסוחרים כי אז ההפרש כבר זניח והאמינות הרבה יותר גבוהה אצל סוחר.
כלומר אתה קונה מטבעות של 1/4 oz ומתחת לזה ?
אני לא כזה מבין את הטענה שלך בנוגע לנזילות. נכנסתי ל-best sellers:
https://www.apmex.com/category/1000...age=1&sortBy=mostpopulardesc&f_metalname=gold
והכי פופולריים אלה 1oz (רובם) ו-1/10 oz. ההגיון אומר שאם 1oz לא היה נזיל אז הוא לא היה הכי נמכר...

יש לי עוד כמה שאלות:
1) אתה יודע באיזה חנויות ניתן למכור את המטבעות בארץ (לא דרך האינטרנט) ?
2) באיביי המשלוח של apmex הוא 40 דולר (=עוד גרם של זהב). מוגזם ?
3) בפוסט הרלוונטי של הסולידית
https://www.hasolidit.com/איך-לקנות-זהב-למטרת-השקעה
רשום
לרוע המזל, ייבוא מטבעות זהב לישראל הוא תהליך יקר מאד ולא כדאי מבחינה כלכלית: הקונה הישראלי יידרש לשלם פרמיה לסוחר הזר, ולממן את עלות המשלוח מחו”ל, דמי ביטוח, עמלת המרת מט”ח, עמלת תשלום, ומס ערך מוסף בגובה 17%. עלויות אלה מייקרות את העסקה בכ-30%, ולכן אינן משתלמות בשום אופן.
התחושה שלי היא שאם רשום 40 דולר, אז זה כל התשלום.
לא הבנתי איך הם גובים את המע"מ ? המכס פותח את החבילה ומגלה שמדובר במטבעות זהב?
לא הבנתי איזה חישוב נותן 30 אחוז פרמיה ולמה שבארץ לא תהיה פרמיה.

נערך לאחרונה ב:
כלומר אתה קונה מטבעות של 1/4 oz ומתחת לזה ?

אני קונה בעיקר מטבעות Sovereign של בריטניה שיוצרו מ1838 ואילךׁ(מה שיוצר שלפני בוטל כהליך חוקי).
הסיבה לכך שאני מתמקד במטבעות האלו זה בגלל שהם פטורים ממע"מ על פי החוק האירופאי, פטורים ממס רווחי הון עפ"י החוק האנגלי(מטבע שהוא הליך חוקי פטור) והם קטנים ונזילים יחסית.
יש עוד מטבעות שמתאימים לתנאים האלו אבל הסיבה שאני קונה דווקא סוברינים תפורט יותר למטה.

אני לא כזה מבין את הטענה שלך בנוגע לנזילות. נכנסתי ל-best sellers:
והכי פופולריים אלה 1oz (רובם) ו-1/10 oz. ההגיון אומר שאם 1oz לא היה נזיל אז הוא לא היה הכי נמכר...

1. זה סוחר גדול בארה"ב. בגרמניה נמכרות הרבה מכוניות גרמניות, זה אומר שגם בארץ הם הכי נמכרות? השוק שונה.
2. לא יודע עד כמה זה מדויק, אולי הם שמים שם את המטבעות שהם מרווחים עליהם את הפרמייה הכי גדולה.

הטענה שלי לנזילות מגיעה מקניה ומכירה של כ200 מטבעות זהב בארץ. בתוכו עמי אני יושב ואני רואה מה הולך בשוק.
מטבעות גדולים יותר קשה למכור.
שמתי לב שיותר קל למכור סוברינים, אני מניח שבגלל ש:
* אנשים פשוט אוהבים אותם ואוספים אותם, יש להם חלק מההיסטוריה של הארץ(המנדט הבריטי).
* ערבים ודרוזים נהוגים לתת נדוניה לכלה, לתת סוברינים זה נפוץ.
* יש אנשים שמשתמשים בהם בתור תכשיט-סמל סטטוס (אם תשים לב, מידי פעם תראה בארץ נשים שלובשות אותם כתליונים)
* הם כל כך נפוצים ומוכרים במזרח התיכון שבמלחמת המפרץ הכוחות המיוחדים של אנגליה לקחו איתם מטבעות כאלו למקרה שירצו לשחד מישהו.

עוד מטבעות נפוצים הם הפרנקים השוויצרים,הנפוליאונים הצרפתים והרובלים הרוסיים.
*אני לא ממליץ/מייעץ לקנות, אני רק מביע את דעתי ומדבר מהנסיון האישי שליׁׁ, אני כרגע בתחום רק כתחביב/השקעה, יש המון זיופים בשוק וצריך להיזהר*

1) אתה יודע באיזה חנויות ניתן למכור את המטבעות בארץ (לא דרך האינטרנט) ?
*למכור לחברה הישראלית למדליות ולמטבעות - הם קונים ב25% מתחת
*מפעלים שמזקקים מתכות - בדקתי אצל אחד מהם בעבר, אם אני זוכר נכון קיבלתי הצעה למכור להם באזור ה15% מתחת.
*סוחרים/חניות זהב/צורפים - בדר"כ 3%-10% מתחת. בבורסה ברמת גן יש ריכוז גבוהה שלהם.
לא יודע אם אפשר לפרסם פה שמות, יכול לתת לך חנות ספציפית בפרטי שקונה ב3% מתחת בפעם האחרונה שבדקתי.

2) באיביי המשלוח של apmex הוא 40 דולר (=עוד גרם של זהב). מוגזם ?
תסתכל על הפרמייה הכוללת, כמה שקרוב יותר לספוט, יותר טוב. שתרצה למכור, אדם פרטי ורציני(לא אחד שאומר "1000 שקל ואני בא היום!") יציע לרוב אזור הספוט וסוחר יציע כמה אחוזים מתחת.
בכללי, אם יש פרמייה קטנה על מטבע קטן, היא מצליחה להישמר במכירה לאדם פרטי לעומת מטבע גדול שאז היא לרוב מופסדת.
וקח בחשבון שיש לך עמלת המרה על הסכום הכולל, תוכל למתן חלק ממנה עם קאשבאק.

3)
התחושה שלי היא שאם רשום 40 דולר, אז זה כל התשלום.
לא הבנתי איך הם גובים את המע"מ ? המכס פותח את החבילה ומגלה שמדובר במטבעות זהב?
לא הבנתי איזה חישוב נותן 30 אחוז פרמיה ולמה שבארץ לא תהיה פרמיה.
.
בדר"כ אם זה מגיע דרך חברת שילוח כמו UPS וכו' מחייבים מע"מ. אני מניח שמספיק להם להתסתכל על התווית, לראות שכתוב זהב ולחייב מס בהתאם.
לא מכיר בן אדם שנתפס לו דרך דואר רגיל, יש אנשים שלוקחים את הסיכון.
אני לא יודע אם 30% אבל 20% בקלות מגיע מהמשלוח,מע"מ ועמלת המרה. לא יודע אם חברת השילוח גובה עוד תשלום חוץ ממע"מ.

נערך לאחרונה ב:
אני קונה בעיקר מטבעות Sovereign של בריטניה שיוצרו מ1838 ואילךׁ(מה שיוצר שלפני בוטל כהליך חוקי).
הסיבה לכך שאני מתמקד במטבעות האלו זה בגלל שהם פטורים ממע"מ על פי החוק האירופאי, פטורים ממס רווחי הון עפ"י החוק האנגלי(מטבע שהוא הליך חוקי פטור) והם קטנים ונזילים יחסית.

איפה אתה קונה? אשמח לקישור אפילו למשהו לדוגמה כי באתר AMPEX אני לא בטוח אם זה מתאים או לא.. אני לא יודע אם אקבל פטור ממע"מ/מכס במשלוח..
מה שראיתי באיביי נגיד זה נראה היה מגוחך, מחיר ב20-30% מעל מחיר השוק (עזוב, AMPEX למשל מוכרים את אותו מטבע באיביי ב20% מעל למחיר באתר שלהם).

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
A קניית זהב דרך BullionVault - מה לציין בסיבת העברה וקטגוריית המס בעת העברת המט״ח דרך הבנק? השקעות אלטרנטיביות 1
A שאלה בנושא קניית זהב אל מול שמירת הכסף בעו"ש שוק ההון 12
ק קניית זהב פיזי בארהב שוק ההון 14
ITS קניית מטבעות זהב בספרד (בוליון, לא לאספנות) - מבקש עצות השקעות אלטרנטיביות 34
Y הרציונל מאחורי קניית זהב שוק ההון 4
U העברת כספים לחו"ל לצורך קניית זהב בבוליון וולט (BullionVault) שוק ההון 15
MaorRocky סכנות של קניית קרקע לפני אישורים נדל"ן 17
S קניית ציוד לטרק ארוך אוף טופיק 22
H שאלה בנושא קניית iShares S&P500 שוק ההון 21
R קניית מניות דיבידנד שוק ההון 39
קפיטליסט_מרושע עמלת קניית קרן כספית צרכנות פיננסית 5
P עסקאות קניית קרקע נדל"ן 13
S קניית אג"ח ממשלתי אמריקאי שוק ההון 2
Y קניית נייר ערך העוקב אחרי מחיר SOLANA השקעות אלטרנטיביות 0
M קניית דירה ראשונה בפרויקט דירה בהנחה - השוואת תמהילים נדל"ן 52
J קניית דירה ראשונה - התלבטויות נדל"ן 2