• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

250 שקל מתנה עבור הזמנת כרטיס אשראי ביט

בורג

משתמש רגיל
דירוג
326
בשנים האחרונות עברה רגולציה שהכריחה את הבנקים למכור את פעילות כרטיסי האשראי החוץ בנקאיים שלהם. למשל בנק לאומי מכר את לאומי קארד, ששינה את שמו ל מקס. אבל אם זורקים את הבנקים מהדלת, הם יחזרו מהחלון. אין מגבלה שאפליקציית התשלומים הפופולרית ביט תוציא כרטיס אשראי משל עצמם. אז מה עם ביט בבעלות בנק הפועלים.
התחרות הזאת עוזרת לצרכן.
נכון לעכשיו, ניתן להכנס לאפליקצית ביט, להזמין כרטיס אשראי ביט (שיתופעל ע"י כאל). הכרטיס אשראי חינם לשנתיים ומגיע עם שליח עד הבית. אחרי הקניה הראשונה בכל סכום מקבלים תלושי buyMe ב150 שקל. לאחר שימוש של 555 שקל בחודש אחד, מקבלים עוד 100 שקל תלושים. ואז ניתן לבטל את האשראי אם בא לכם.
אני פשוט עשיתי העברה בביט לזוגתי של 600 שקל, יורד מהכרטיס אשראי וחוזר לאותו חשבון בנק משותף.
אני כותב על מנת שבנק הפועלים יקבל חשיפה ובעיקר שחברי הפורום יקבלו תלושים.
ותודה לבנק הפועלים עבור פטמות הסיליקון מחנות מוצצים.

משהו שתמיד תהיתי לעצמי, האם יכולות להיות השלכות כלשהן לאדם שעושה את הטריקים האלה? כמו פה להזמין ואז לבטל, או כמו בפפר שהיה להזמין ואז לבטל. אני מתכוון להשלכות כמו אתה נכנס לרשימה שחורה של החברה ואז בגלל שהכל קשור להכל איכשהו בעתיד בנק חברת השקעות וואטסואבר לא ירצה לקבל אותך או משהו בסגנון כי אתה "רשום"?

תודה על ההמלצה,
שמתי תזכורת לעוד שנתיים

משהו שתמיד תהיתי לעצמי, האם יכולות להיות השלכות כלשהן לאדם שעושה את הטריקים האלה? כמו פה להזמין ואז לבטל, או כמו בפפר שהיה להזמין ואז לבטל. אני מתכוון להשלכות כמו אתה נכנס לרשימה שחורה של החברה ואז בגלל שהכל קשור להכל איכשהו בעתיד בנק חברת השקעות וואטסואבר לא ירצה לקבל אותך או משהו בסגנון כי אתה "רשום"?
לא. מקסימום יכולים לא לתת לך הטבה שיציעו בעתיד ללקוחות חדשים, אבל אין שום שירות שיימנעו ממך בגלל שבעבר ביטלת כרטיס אשראי שאתה לא צריך.

אכן, הטבה טובה. ותודה לביט על זוג נעליים ב-250₪ פחות.
ויש עוד - 10% הנחה במספר עסקים, ביניהם וולט וגט-טקסי, מוגבל ל-250₪ בשנה.

להשלכות כמו אתה נכנס לרשימה שחורה של החברה ואז בגלל שהכל קשור להכל
קבלת הכרטיס כפופה לאישור המנפיק. אם ביטלת 5 כרטיסים של אותו מנפיק בתוך חודשיים, מן הסתם הוא לא יאשר לך עוד. אבל פה אין סיבה לבטל עד שיעברו שנתיים. אם במהלכן יש פעילות בכרטיס אז לא נראה לי שיש בעיה.

יתכן שיש השלכות לגבי מערכת דירוג אשראי - אני לא יודע איך זה עובד, אבל חברות הדירוג בהחלט מקבלות מידע מחברות האשראי. גם כאן, לדעתי כרטיס שהיה פעיל במשך תקופה משמעותית בלי בעיות זה רק טוב לדירוג.

תראה עד עכשיו היה לי סתם כרטיס בנקאי רגיל של מועדון יותר בלי משהו מיוחד. היום הנפקתי את כרטיס אני רוצה את זה, ורוצה גם להנפיק את של בהצדעה כי יש שם גם גיפט קארד של 100, אם אני אנפיק גם את הביט יהיו לי כבר 4 כרטיסים שאני לא באמת צריך יותר מ1 ואני ארצה לבטל לפחות 2 מהם עוד מעט ולהשאיר 2, מפחד אז שזה יעשה לי בעיות בעתיד אם ארצה להנפיק כרטיסים מיוחדים עם הטבות שיהיו בעתיד.
דרך אגב מי שמכיר, יש לי למה להשאיר את הכרטיס של יותר שהיה לי כבר מאז הגיוס אם יש לי עכשיו את אני רוצה את זה?
בנוגע לדירוג, אני לא באמת אשתמש במשהו חוץ מכרטיס אחד כדי שהכל יהיה מרוכז לי אז זה יהיה בפועל כרטיס מת למשך שנתיים
אכן, הטבה טובה. ותודה לביט על זוג נעליים ב-250₪ פחות.
ויש עוד - 10% הנחה במספר עסקים, ביניהם וולט וגט-טקסי, מוגבל ל-250₪ בשנה.

קבלת הכרטיס כפופה לאישור המנפיק. אם ביטלת 5 כרטיסים של אותו מנפיק בתוך חודשיים, מן הסתם הוא לא יאשר לך עוד. אבל פה אין סיבה לבטל עד שיעברו שנתיים. אם במהלכן יש פעילות בכרטיס אז לא נראה לי שיש בעיה.

יתכן שיש השלכות לגבי מערכת דירוג אשראי - אני לא יודע איך זה עובד, אבל חברות הדירוג בהחלט מקבלות מידע מחברות האשראי. גם כאן, לדעתי כרטיס שהיה פעיל במשך תקופה משמעותית בלי בעיות זה רק טוב לדירוד

אם אני אנפיק גם את הביט יהיו לי כבר 4 כרטיסים שאני לא באמת צריך יותר מ1 ואני ארצה לבטל לפחות 2 מהם עוד מעט ולהשאיר 2, מפחד אז שזה יעשה לי בעיות בעתיד אם ארצה להנפיק כרטיסים מיוחדים עם הטבות שיהיו בעתיד.
כולה 4 כרטיסים. שום בעיה.
ביטלתי לפני שנה וחצי 3 כרטיסים של חברה מסויימת (כמה חודשים בודדים אחרי שהנפקתי אותם) ובערך שנה אח"כ הנפקתי 2 כרטיסים חדשים אצל אותה חברה בלי שום בעיה (וזה לא כולל כרטיסים בחברות אחרות שהנפקתי/ביטלתי בזמן הזה)

כולה 4 כרטיסים. שום בעיה.
ביטלתי לפני שנה וחצי 3 כרטיסים של חברה מסויימת (כמה חודשים בודדים אחרי שהנפקתי אותם) ובערך שנה אח"כ הנפקתי 2 כרטיסים חדשים אצל אותה חברה בלי שום בעיה (וזה לא כולל כרטיסים בחברות אחרות שהנפקתי/ביטלתי בזמן הזה)
נכנסתי פה סתם לאתר של מקס ואני רואה בערך 7 כרטיסים עם פטור מדמי כרטיס לשנה שכל אחד מביא גיפט קארד בשווי של 100+ שקל.
אתה רוצה להגיד לי שאני יכול עכשיו להתקשר למקס לבקש להזמין את כל ה7 לקבל 1000 שקל כמעט בגיפטקארדים ואז אחרי חודש לבטל במכה את כולם? נשמע לי הזוי. Wincard פה נותן סתם ככה 180 שקל לקניה בסופר

אתה רוצה להגיד לי שאני יכול עכשיו להתקשר למקס לבקש להזמין את כל ה7 לקבל 1000 שקל כמעט בגיפטקארדים ואז אחרי חודש לבטל במכה את כולם?
מניח שלא יאשרו לך 7 כרטיסים חדשים במכה. בטח שלא עם הסטוריה דלילה כמו שלך.
חוץ מזה שלהוציא הרבה כרטיסים ולבטל אחרי חודש את כולם יראה לא טוב. יש הבדל אם אתה עושה את זה "במקרה" ל2 כרטיסים או שאתה עושה את זה ל7.
ויש גם הבדל בין לעשות את זה פעם אחת לבין לעשות את זה מספר פעמים.
יש לזה מושג באנגלית credit card churning (מלשון "לחבוץ"). חברות האשראי האמריקאיות מנסות להילחם בתופעה בלי לפגוע בלקוחות ה"רגילים", במידה מסויימת של הצלחה.
אין לי מושג מה המדיניות של החברות הישראליות וכמה התופעה נפוצה (או בכלל קיימת) בארץ.
אני מניח שפה פשוט יחליטו לא להנפיק לך כרטיסים נוספים באיזשהו שלב, בלי יותר מידי משחקים ובלי יותר מידי התראה מוקדמת.

אגב, אישית אני לא אוהב churning ולא עושה את זה לא בארץ ולא בארה"ב. להוציא כרטיס ולבטל אחרי שנה-שנתיים (כשמתחילם לגבות ממך כסף) נראה הרבה יותר טוב וכנראה שיגרום לפחות בעיות לטווח הארוך מאשר לבטל מייד אחרי שאתה מוציא.

מניח שלא יאשרו לך 7 כרטיסים חדשים במכה. בטח שלא עם הסטוריה דלילה כמו שלך.
חוץ מזה שלהוציא הרבה כרטיסים ולבטל אחרי חודש את כולם יראה לא טוב. יש הבדל אם אתה עושה את זה "במקרה" ל2 כרטיסים או שאתה עושה את זה ל7.
ויש גם הבדל בין לעשות את זה פעם אחת לבין לעשות את זה מספר פעמים.
יש לזה מושג באנגלית credit card churning (מלשון "לחבוץ"). חברות האשראי האמריקאיות מנסות להילחם בתופעה בלי לפגוע בלקוחות ה"רגילים", במידה מסויימת של הצלחה.
אין לי מושג מה המדיניות של החברות הישראליות וכמה התופעה נפוצה (או בכלל קיימת) בארץ.
אני מניח שפה פשוט יחליטו לא להנפיק לך כרטיסים נוספים באיזשהו שלב, בלי יותר מידי משחקים ובלי יותר מידי התראה מוקדמת.

אגב, אישית אני לא אוהב churning ולא עושה את זה לא בארץ ולא בארה"ב. להוציא כרטיס ולבטל אחרי שנה-שנתיים (כשמתחילם לגבות ממך כסף) נראה הרבה יותר טוב וכנראה שיגרום לפחות בעיות לטווח הארוך מאשר לבטל מייד אחרי שאתה מוציא.
אז גם אם לא אבטלה ישר אלא פשוט אשים את כל ה7 במגירה ואז אבטל עוד שנה במכה כשיתחילו לגבות ממני כסף. גם פה זה לא יראה טוב שיש לי 7 כרטיסים שלא גיהצתי אפילו פעם אחת וביטלתי ביחד באותו זמן.

אז גם אם לא אבטלה ישר אלא פשוט אשים את כל ה7 במגירה ואז אבטל עוד שנה במכה כשיתחילו לגבות ממני כסף. גם פה זה לא יראה טוב שיש לי 7 כרטיסים שלא גיהצתי אפילו פעם אחת וביטלתי ביחד באותו זמן.
וסביר שבחוזה מסתתרת הוראת שלא תאפשר לך לקבל 7 הטבות במקרה הזה ואז לך תרדוף אחריהם. בעיני לא שווה את הטרחה בשביל כאלו סכומים.

גם אם לא אבטלה ישר אלא פשוט אשים את כל ה7 במגירה ואז אבטל עוד שנה במכה כשיתחילו לגבות ממני כסף. גם פה זה לא יראה טוב שיש לי 7 כרטיסים שלא גיהצתי אפילו פעם אחת וביטלתי ביחד באותו זמן.
למה? מה לא נראה טוב?
בדיוק להיפך - זה נראה מאוד הגיוני.
הוצאת כרטיס (כי השיווק שלהם טוב), אחרי שנה הם החליטו להתחיל לגבות דמי כרטיס. עשית חושבים וראית שאתה בכלל לא משתמש בכרטיס (או כמעט ולא משתמש) ולכן אתה מבטל אותו.

חלק מהכרטיסים באתר של מקס שמציעים גיפט קארד מגיעים עם התניות לא מגניבות (עקרונית עדיין "משתלמות", אבל אני לא רוצה להיות חבר מועדון dreamcard, אולי פעם הבאה שאצטרך לקנות בגדים אחשוב על זה).
בכל זאת את wincard+ הזמנתי.

דרך אגב, למשתמשי תחבורה ציבורית יש הטבה של 30 ש"ח נוספים בטעינת הרב קו באפליקציית hop-on עם כרטיס אשראי של כאל.

דרך אגב, למשתמשי תחבורה ציבורית יש הטבה של 30 ש"ח נוספים בטעינת הרב קו באפליקציית hop-on עם כרטיס אשראי של כאל.
שווה לציין שהטבה חד פעמית, אבל כן. הורדתי, הטענתי את הרב קו ב30 שקל, מחקתי. אחרי כשבוע הגיע הזיכוי.

לגבי ריבוי כרטיסים, אני אישית גם מעדיף להמעיט, אבל בשנה האחרונה כל כך הרבה התחילו לחלק הטבות חד פעמיות מספיק נחמדות כדי שאבליג.
אני בעיקר דואג לתעד הכל כדי שלא אשכח לבטל בזמן, ולמקסם את התועלת של הכרטיסים עד כמה שאפשר. לדוג' דואג תמיד לזכור להשתמש בכרטיס שופרסל כשאני קונה שם, קישרתי את הכרטיס ביט לוולט/גט בשביל לנצל את ה10% החזר, וכו'.

וסביר שבחוזה מסתתרת הוראת שלא תאפשר לך לקבל 7 הטבות במקרה הזה ואז לך תרדוף אחריהם. בעיני לא שווה את הטרחה בשביל כאלו סכומים.
ניסיתי להנפיק עכשיו את הכרטיס של בהצדעה אחרי שאתמול הנפקתי ממקס את אני רוצה את זה ומכאל את כרטיס ביט.
קיבלתי במקס את ההודעה הזאת אחרי שסיימתי את כל השלבים באתר:

בשלב זה, לא נוכל להמשיך בהזמנה​

תודה שפנית אלינו. עברנו על הפרטים שמילאת ולצערנו, לא נוכל לאשר את הנפקת כרטיס האשראי בתקופה הקרובה.
זה יכול להיות עניין זמני, אז אפשר וכדאי לנסות שוב בעוד 3 חודשים
לעוד מישהו קרה?

במקום לבטל 7 כרטיסים תגיד להם שנאבד לך הארנק עם כל הכרטיסים, ושאין צורך בהנפקה מחדש שלהם כי אתה לא משתמש בהם.

אחרי שאתמול הנפקתי ממקס

קיים לך כבר כרטיס אחר של מקס?

אם לא, אז נראה לי תקבל את הכרטיס של "כזה אני רוצה" תשתמש בו קצת ואז תנסה להנפיק כרטיס חדש בהצעדה (ככה הם יכירו אותך וגם תהיה לך מסגרת אשראי),
לי יש את שניהם ולא עשו לי בעיות.

אופציה נוספת זה להתקשר לשירות לקוחות ולבקש להמשיך את ההנפקה טלפונית ויש מצב שהם כן יצליחו להנפיק.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
D קרן כספית החל מ 250,000 שוק ההון 1
C המלצה לנתב קווי עד 250₪ מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 0
ש תיק 250 אלף שוק ההון 30
ל הפקדת כסף לפיקדון בבנק- 250,000 ש''ח היכן הכי אטרקטיבי? שוק ההון 12
Y איך 3% על 10000 ש"ח ב pepper יוצא 250 ומשהו ש"ח ריבית לשנה? צרכנות פיננסית 4
O איזה תנאים אפשר לקבל בבית השקעות בארץ לחשבון של 250 אש"ח? מישהו רוצה לעזור לי עם מבצע חבר מביא חבר? שוק ההון 7
G קבלת 2% זיכוי על קניות ב-eBay לרוכשים מעל 250 דולר ברבעון צרכנות פיננסית 3
C האם החלפה בין קרן פיזית לסינטתית שווה באמת מיליון שקל? שוק ההון 10
א היכן להשקיע 300 אלף שקל? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
R מה לעשות עם 2 מיליון שקל? נדל"ן 14
I השקעה לטווח רחוק אינפלציה ומיסוי ריאלי שקל/דולר שוק ההון 20
F טווח שער הדולר-שקל ומדדים שבנק ישראל בוחן ? שוק ההון 4
B התלבטות בין S&P500/כספית/העברה מט״ח שקל לדולר - לטווח של כחצי שנה שוק ההון 7
L עמלות מטבע חוץ (שקל יורו) צרכנות פיננסית 0
M הימור על שער שקל/דולר שוק ההון 1
F כתבת התמסכנות חדשה? 4800 שקל לאוכל בחודש? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 44
Plato נתונים היסטוריים שער הדולר/שקל שוק ההון 1
A מיליון שקל לעשר שנים בשוק ההון שוק ההון 3
E אני מתעד בהוצאות כל שקל כבר מעל שנה וחצי וזה מתחיל להתיש קצת. מה לעשות? להמשיך? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 21
I שער הדולר\שקל + לקנות VT (כן... עוד שרשור על זה) שוק ההון 16
ביולוג ירושלמי קרן ADQ של ממשלת אבו דאבי רוכשת את השליטה בהפניקס ב- 2.3 מיליארד שקל. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 93
R גידור דולר/שקל אבל עם טוויסט שוק ההון 4
T המרת שקל דולר בIB - הודעה שוק ההון 0
השקעה לא מזל מה נכון לעשות עם 60 אלף שקל - דיבידנד VS הלוואה צרכנות פיננסית 29
I דולר\שקל שוק ההון 12
S רעיונות לתיק השקעות (150K שקל ) שוק ההון 2
Bonfire איך מרהטים דירה שלמה מאפס באלפיים שקל? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 20
שם משתמש בעייתי חישוב גס: כמה שקל אחד בקרן הפנסיה שווה לקצבה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
C כלכליסט: דיסקונט לא יגבה ריבית על מינוס של עד 2,000 שקל פוסטים מאיכות נמוכה 30
R איך כדאי להשקיע חצי מיליון שקל שוק ההון 1
S תיק השקעות - מאה אלף שקל - בן 19 לפני גיוס שוק ההון 2
I ביטול אג"ח מיועדות פנסיה 226 מיליארד שקל שייכנסו לשוק ההון? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
ש תיק השקעות 100 אלף שקל שוק ההון 16
Z האם בחירת שקל כמטבע בסיס בIBKR יוצר בעיות בדוחו"ת למס אחר כך? פוסטים מאיכות נמוכה 0
N מופסד 60 אלף שקל... שוק ההון 343
ר שאלת תם - גיליתי שבחשבון ההשקעות בבנק לקחו 600 שקל עמלה לרבעון שוק ההון 9
ר סימולציה 10 מיליון שקל נדל"ן 15
E רוצה להעביר 70 אלף שקל לקופות גמל להשקעה. כדאי בתקופה הזו ומה הדמי ניהול? שוק ההון 61
Michel בעלי דירות גג בת"א דורשים מהעירייה פיצוי של 100 מיליון שקל נדל"ן 1
I שאלה בנוגע לרכישת קרן SSAC בדולר או שקל שוק ההון 4
I דוח שנתי דרך ברוקר זר - מטבע בסיס שקל/דולר שוק ההון 0
א הבאתי היום לקבצן 500 שקל צרכנות פיננסית 123
M שער דולר/שקל שוק ההון 4
ע קבלת סכום גבוהה - מה עדיף בדולר או שקל? צרכנות פיננסית 3
U מיליון בשנה או שקל בשנה פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 49
JG1 עצמאי שלא שורד עם פחות מ25K שקל בחודש מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 99
א חוזה עתידי דולר שקל שוק ההון 4
Y חוות דעת - תיק השקעות 2 מיליון שקל תוך 10 שנים שוק ההון 23
ת 1,500 שקל בכל שבוע סל קניות, חריג ? מהי עלות הסל השבועי שלכם? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 41
סול ביטוח בריאות ב37 שקל לחודש - מספיק? צרכנות פיננסית 34

נושאים דומים

Back
למעלה