• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

תמיכה הדדית בתקופה אדומה זו

אני לא חושב שהסיפור כולו מאחורינו, ויש לי חששות שהרע עוד לפנינו, אבל ללא ספק היסטוריה.
לדעתי זאת רק ההתחלה, בארהב היום עוד 400 נדבקים, באיטליה עוד 250 מתים(!), בדקתי בערך את האחוז תמותנה לפי איטליה וזה מעל 7 אחוז, הרבה מעל ה2-3 אחוז שדנו עליהם לפני, ממה שהבנתי בשני כבר אמורים להתחיל לבדוק מסיבית גם בארץ וגם בארהב ואז התמונה באמת תתבהר יותר, יש לי תחושה שאחרי הפרסומים יהיו ירידות עצומות לפנינו.

מעניין אותי לראות אם בשלב מסוים יכנס למשחק גם החוב של ארה"ב שגדל מיום ליום..

אני יודע שאני לא הגיוני. אני פועל לאחרונה לפי רגשות. זנחתי את חוזה המשקיע שלי מזמן.

vxus איבד את האמון שלי בגלל ביצועים עלובים על פני 5 שנים וביצועים עוד יותר עלובים בעת משבר.
הביט לא איבד את האימון שלי בכללי, אבל הפסקתי לראות בו כלי גידור.

כל כסף חדש שלא אשים בפק"מ, אני אשים בסנופי בלבד. לא ביט, ולא vxus.

אני מחפש גם מניות דיבידנד שירדו חזק (שליש מהתיק לפי החוזה, שכאמור זנחתי).
VTI זה שלוש אלף מניות ושמונים ממנו זה סנופי אז יותר מפוזר ועדיף...

אני יודע שאני לא הגיוני. אני פועל לאחרונה לפי רגשות. זנחתי את חוזה המשקיע שלי מזמן.

vxus איבד את האמון שלי בגלל ביצועים עלובים על פני 5 שנים וביצועים עוד יותר עלובים בעת משבר.
הביט לא איבד את האימון שלי בכללי, אבל הפסקתי לראות בו כלי גידור.

כל כסף חדש שלא אשים בפק"מ, אני אשים בסנופי בלבד. לא ביט, ולא vxus.

אני מחפש גם מניות דיבידנד שירדו חזק (שליש מהתיק לפי החוזה, שכאמור זנחתי).
VTI זה שלוש אלף מניות ושמונים אחוז ממנו זה סנופי אז יותר מפוזר ועדיף...

הקורונה והבורסה, הבורסה ואנחנו, לא קל... לא קל
"הבורסה נפלה
אנשים קופצים מהגג
גם משיח קפץ
והודיעו שהוא מבודד...
משיח לא בא
משיח גם לא מאזן"

נערך לאחרונה ב:
בדקתי בערך את האחוז תמותנה לפי איטליה וזה מעל 7 אחוז, הרבה מעל ה2-3 אחוז שדנו עליהם לפני, ממה שהבנתי בשני כבר אמורים להתחיל לבדוק מסיבית גם בארץ וגם בארהב
בדיקות מסיביות יקטינו את אחוז התמותה, פשוט כי יכנסו לסטטיסטיקה המון אנשים שנדבקו אך הסימפטומים היו חלשים (מצד שני הם אלה שמפיצים כי הם לא נכנסים לבידוד).
זה יעזור גם לאחוז התמותה כי אותם אנשים חולים אך עם סימפטומים קלים יכנסו לבידוד ויפסיקו להסתובב בכל הארץ.

מה זה אומר? ניסית לעקוץ או שיש לך איזו טענה?
ניסיתי להפנות את תשומת לבך שאתה מתעלם מרוב האוכלוסיה בסין, ומזה שיש סיבה שהם עדיין נחשבת מדינה מתפתחת.

בניתי על ההשקעה בקריפטו כגידור ועכשיו אני מאבד כסף גם שם. :'(

גם ה-VXUS המסריח הזה מאכזב. עוד השקעה כושלת.
וואו..גם אני קניתי כורי זהב כגידור כי מסתבר שהייתי צריכה ב21 אישור לקנות שורטים והופכיים... לא להאמין ... הביטקוין הייתה תיאוריה , שלא בהכרח היו מספיק נתונים. זה כלכך מעצבן לקנות משהו "כגידור" והוא ממש לא גידור, להפך.
הדברים היחידים שעבדו לי זה תעודת שורט ישירה על ת"א ומשהו שמכונה BTAL שעושה שורט על מניות עם בתא גבוהה ולונג על בתא נמוכה. אבל כאילו אם הוא עושה 1% ביום הכורי זהב יורדים כ26% ביום.
דכאון, גם מכיוון שההימור שלי היה שהשוק ייפול ואמורה להרוויח המון כאן..
המסקנה שלי, היא להכיר ולחקור בצורה מעמיקה את כל "הגידורים" ומהם בדיוק התנאים שהם מכסים. כך למשל "כורי זהב" יכולים לעבוד היטב במלחמת סחר, אך לא במגיפה שמשביתה עסקים.

בדיקות מסיביות יקטינו את אחוז התמותה, פשוט כי יכנסו לסטטיסטיקה המון אנשים שנדבקו אך הסימפטומים היו חלשים (מצד שני הם אלה שמפיצים כי הם לא נכנסים לבידוד).
זה יעזור גם לאחוז התמותה כי אותם אנשים חולים אך עם סימפטומים קלים יכנסו לבידוד ויפסיקו להסתובב בכל הארץ.
נכון, לא רשמתי את זה כי הנחתי שכולם מבינים פה את העניין שברגע שיגלו יותר חולים שהם לא מתים כמובן האחוז ירד, אבל עדיין אם יגילו בארהב או בארץ סדרי גודל ממה שציפו ויכניסו את המשק להסגר כמו באיטליה וסין יהיו המון ירידות(תאמת שבארץ פחות מעניין אותי כי השוק האמריקאי ותגובת טראמפ משנה הכל..)

המסקנה שלי, היא להכיר
כשתגיעי להכרה בזה שאת לא יודעת כלום תגיעי ליעד...
נ.ב לא רק את, כולנו.

ההיתי שניות מלעבור לאסטרטגיה שאני עוקב אחריה (TMF/UPRO 50/50) לא ביצעתי בסוף בגלל סיבה טכנית.
למחרת היא ירדה 15% ויום אחרי עוד 10%...

שלשום קיבלתי טלפון מידיד על זה שהוא עבר לSQQQ ואיזה רווחים זה יכול לעשות ושצריך לגדר עם PUT וכו'...
יום אחרי זה הפסד של 28%...

למה צריך תמיכה כאשר הסיכון שלקחנו ביודעין - מתממש?
אי אפשר לצפות רק לירוק ועל העליות שיקרו בשנה-שנתיים הקרובות, ידברו הרבה פחות, כי זה פחות רייטינג.

למה צריך תמיכה כאשר הסיכון שלקחנו ביודעין - מתממש?
אי אפשר לצפות רק לירוק ועל העליות שיקרו בשנה-שנתיים הקרובות, ידברו הרבה פחות, כי זה פחות רייטינג.
כי לא כולם העריכו נכון את סיבולת הסיכון, ולפעמים יש אנשים שצריכים עזרה לעבור את המשבר הראשון שלהם.

א. השווי של היחידות לא באמת משנה. מה שמשנה הוא כמות היחידות-וכל עוד היא גדלה ובזול, אני ממשיך.
משפט קצת מוזר. מה שמשנה זה שווי התיק, היינו כמות היחידות*מחיר היחידות. נראה לי שתעדיף לקבל יחידה אחת של AMZN ב1750$ מאשר 10 יחידות GMDA ב4.2$ כל אחת.

משפט קצת מוזר. מה שמשנה זה שווי התיק, היינו כמות היחידות*מחיר היחידות. נראה לי שתעדיף לקבל יחידה אחת של AMZN ב1750$ מאשר 10 יחידות GMDA ב4.2$ כל אחת.
אני אסביר את עצמי:
לי לא אכפת משווי התיק בשלב זה-שלב של החיים שלי בו אני צריך להשקיע בהשכלה, חיי חברה, יכולת ההשכרות, ובשווי הנקי שלי, כדי לממש אותם בעתיד למטרותיי
על כן, גם לא אכפת לי משווי התיק בנקודת הזמן הזו, כי היא לא רלוונטית
מה שרלוונטי, זה כמה יחידות של נכסים איכותיים*, יש לי
אני מעדיף להחזיק לטווח הארוך 10 יחידות של VT מאשר מניות בודדות מכל סוג, בכל מחיר, של כל חברה**, מתוך אמונה שהוא יהיה שווה יותר בעתיד

GM ו-GE נפלו. למה שאמזון לא תלך בעקבותיהם עוד 30 שנה?

*נכס איכותי לתפיסתי=Vti, Vt, Vxus, וכו'.
כרגע אני מוגבל ל-Vti בשל פפר אינווסט שדרכו אני משקיע. מחזיק גם כמה יחידות של VGT, כי מאמין שזה יהיה הקטר בעתיד. עדיין מתלבט לגביו.
המבחן שלי ל"נכס מנייתי איכותי" פשוט-אם הייתי מציע לך קרן/מניה אחת, שאני אביא לך בעוד 50 שנה מבין המבחר שקיים היום, מה תבחר?
אני הייתי בוחר בנכס שאהיה בטוח שימשיך לייצר כסף, ובעלות סבירות גבוהה שיעלה בשוויו עקב שיקוף של ההתפתחות האנושית-מה שמוביל אותי חזרה ל"כל קרן מנייתית מפוזרת וגדולה".
אני עדיין עובד על פיתוח תפיסה לקרן אג"ח איכותית, אם קיימת כזו. לכאורה אג"ח ממשלתי כללי יעשה את העבודה, אבל יש לי כמה מחלוקות על זה.

**זה לא אומר שאם אני לא מאמין שיש מניה של חברה איכותית במחיר כאסח לא אקנה. פשוט אקנה, אחזיק תקופה קצרה עד שאתרצה מהמחיר, אמכור ואקנה עוד VT, VTI וכו'.

ניסיתי להפנות את תשומת לבך שאתה מתעלם מרוב האוכלוסיה בסין, ומזה שיש סיבה שהם עדיין נחשבת מדינה מתפתחת.
איפה ההתעלמות? ציפית שאני אתייחס לכל מחוז בסין? אני מתייחס לסין כמדינה, מה זה משנה אם יש שם מיליארד עניים אם יש שם עוד 400 מיליון שהם חלק ממעמד הביניים ומעלה? (הערכה גסה של המספרים) הרבה יותר מכל אוכלוסיית ארה"ב שגם שם יש הרבה עניים, כנראה הרבה יותר ממה שאתה חושב. שוב, לא ברור מה הטענה שלך, זה שסין כרגע מוגדרת כשוק מתפתח אומר שהיא לא הולכת להוות חלק צומח וניכר מהכלכלה העולמית?

התרבות בארה"ב היא קפיטליסטית שמעודדת בעלי עסקים בניגוד להרבה מדינות אחרות שבהן שוררות תרבויות סוציאליסטיות ו/או קומוניסטיות.
יש סיבה מוצדקת לכך שארה"ב הציגה את התשואות הריאליות הטובות ביותר למשך הכי הרבה זמן
אני חולק עליך, כל חברה מספיק גדולה בארה"ב יש לה לוביסיטים שדואגים שהיא תצליח יותר טוב בתחרות מול שאר החברות. שלא לדבר שהנשיא והממשל דואגים לאינטרס שלהם כדי לקבל תרומות\ או כי הם חושבים שזה האינטרס האמריקני.
אשמח לדעת אם הגרף מוכיח שאין עזרה ותמיכה ממשלתית בחברות אמריקניות גדולות.

כרגע מופסד ב 75 אחוז, אחרי שהייתי מופסד ב 97 אחוז כבר ולא מכרתי. בלי קשר מדובר בהימור צד קטן, הכסף הגדול (שלא בנדלן) במזומן ובזהב.
אני חושב שכל מי שהתייחס ל VIX כפוזיציה לטווח בינוני עשה טעות קשה....

אפשר להרוויח מהVIX או כהימור קצר טווח על volatility...
או פשוט מהגילגול... אבל זה קצת כמו למכור/לקנות call ...

הקורונה והבורסה, הבורסה ואנחנו, לא קל... לא קל
"הבורסה נפלה
אנשים קופצים מהגג
גם משיח קפץ
והודיעו שהוא מבודד...
משיח לא בא
משיח גם לא מאזן"
צריך בידוד מחדשות הקורונה למעט עדכוני משרד הבריאות, וגם מחדשות מהבורסה עד שתתיצב המגפה

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
מ יש צוות תמיכה לפורום? פוסטים מאיכות נמוכה 2
cypriano de rore תמיכה פשוטה בעסקים בעת משבר הקורונה אוף טופיק 57
W תמיכה אחד\ת בשני\ה -כשהסביבה לא מבינה אתכם\ן התפתחות אישית 7
ד תמיכה נפשית לפניי קניה ראשונה :) שוק ההון 12
R מתנות - אני יודעת שהסולידית כתבה פוסט על זה אבל - תמיכה נפשית מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 23
L צריכה תמיכה מנטלית וגם פונקציונלית... יומני מסע אישיים 47
C זיכוי מס הכנסה \ נקודות זיכוי בשל תמיכה בהורה נכה צרכנות פיננסית 5
ETL תמיכה בבלוג\פורום אוף טופיק 1
ש קרן יחד - קרן ערבות הדדית אוף טופיק 60
S איך אתם משקיעים באג״ח בתקופה הנוכחית שוק ההון 1
צ האם לקנות אג"ח בתקופה של העלאת ריבית - ועוד שוק ההון 2
Z-Matrix מה לעשות עם קופות הגמל להשקעה בתקופה שהבורסה יורדת? שוק ההון 5
הדבורה מיה הכנסת סכום משמעותי לשוק ההון בתקופה הנוכחית שוק ההון 6
tomchoook מה לעשות עם העו״ש בתקופה הזו? צרכנות פיננסית 16
E קופת גמל להשקעה - האם לשנות מסלול בתקופה של ירידות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
א מה צפוי בתקופה הקרובה? שוק ההון 6
P אכ"א בתקופה שמעסיק לא הפקיד לפנסיה חודשים רבים? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
E רוצה להעביר 70 אלף שקל לקופות גמל להשקעה. כדאי בתקופה הזו ומה הדמי ניהול? שוק ההון 61
S איך הייתם משקיעים בתקופה זו 1M ש"ח במידה ונדרש תזרים חודשי שוק ההון 84
T פתיחת תיק השקעות בתקופה תנודתית שוק ההון 6
N השקעה בא"גח - בתקופה כזאת זה לא הימור? שוק ההון 20
L (אי) תשלום חשבון מים בתקופה הזאת (שואלת לא עבורי) - ריבית פיגורים יומית צרכנות פיננסית 10
N התייעצות לגבי השקעה בתקופה זאת נדל"ן 15
G שמירה על שפיות בתקופה זו אוף טופיק 33
מ האם כדאי להשקיע בתקופה הזו שוק ההון 37
ע הפסדים משמעותיים בתקופה קצרה בעת ניוד כספי קרן פנסיה צרכנות פיננסית 16
א הארי בראון - אג"ח ארוכות - מה ההגיון בתקופה זו? שוק ההון 6

נושאים דומים

Back
למעלה