• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

הכנסת סכום משמעותי לשוק ההון בתקופה הנוכחית

הדבורה מיה

משתמש סולידי
דירוג
7
שלום חברים,

בשיחה עם חבר מהעבודה נשאלתי האם כדאי להכניס סכום יחסית גדול בתקופה התנודתית שבה אנו נמצאים. התשובה הראשונה שלי היתה ש"אין לי כדור בדולח, אבל יש לי גישה לקבוצת מומחים שבטוח יוכלו לתת עצה טובה", אז אני כאן...

קצת רקע: הבחור מושקע בשוק ההון, גם באופן עצמאי וגם דרך מקום העבודה (קה"ש, פנסיה) המסלולים שלו "בסיכון גבוה" (לא פירט יותר מדיי, להבנתי מדובר על מניות או מדדים. פחות דברים סולידיים)

"במקרה" הוא קיבל סכום יחסית גדול כמזומן במכה אחת (כ50 אחוז מתיק ההשקעות שלו). כולנו מבינים שלא יעזור לאף אחד - אנחנו לא יודעים לתזמן. מצד שני, התקופה מלחיצה ולהכניס סכום רציני לשוק זה קצת מטריד. אז:
1. האם זה יהיה צעד חכם להיכנס בתקופה הנוכחית? נזכרתי שפעם קראתי על המונח "סכין נופלת"

2. אם כן להיכנס, האם להיכנס בבת אחת או בחלקים (מיצוע)? האם יש היגיון לחלק את הסכום כך שחלק מהסכום להכניס בבת אחת והחלק הנותר בשיטת המיצוע?
כשהצעתי לו לבחור את המסלול לכניסה לשוק (בבת אחת, מיצוע, חצי-חצי) שיגרום לו לישון הכי טוב בלילה, הוא ענה ש"בתקופה הנוכחית אף אחד לא ממש ישן טוב בלילה"...

דעתכם?

מה טווח הזמן של ההשקעה? האם יכול להרשות לעצמו לאבד 30%/40%/50% מההשקעה?

בתקופה התנודתית שבה אנו נמצאים.
להיכנס בתקופה הנוכחית?
נשמע שאת, והוא, מוטרדים מאד ממה שקורה "בתקופה הנוכחית", ונשאלת השאלה, אותה מומלץ להפנות לחבר מהעבודה - מדוע? האם יש לו צורך בשימוש בכספים בתקופה הקרובה יחסית? מהו אופק ההשקעה הכללי שלו? האם יש לו תוכנית לטווח ארוך (ואם לא, זו השאלה שכדאי לדון בה)?
הוא ענה ש"בתקופה הנוכחית אף אחד לא ממש ישן טוב בלילה"..
הוא טועה.
למי שיש תוכנית ארוכת טווח אין צורך לקרוא את הכותרות המפחידות בעיתונות. הוא יודע בוודאות שיבואו תקופות טובות יותר ופחות. זה לא באג, זה פיצ'ר. מי שיחשוש כל הזמן ממה שקורה בתקופה הנוכחית ימצא את עצמו בחרדות תמידיות.
ממליץ לקרוא את הבלוג של הסולידית.

שלום חברים,

בשיחה עם חבר מהעבודה נשאלתי האם כדאי להכניס סכום יחסית גדול בתקופה התנודתית שבה אנו נמצאים. התשובה הראשונה שלי היתה ש"אין לי כדור בדולח, אבל יש לי גישה לקבוצת מומחים שבטוח יוכלו לתת עצה טובה", אז אני כאן...

קצת רקע: הבחור מושקע בשוק ההון, גם באופן עצמאי וגם דרך מקום העבודה (קה"ש, פנסיה) המסלולים שלו "בסיכון גבוה" (לא פירט יותר מדיי, להבנתי מדובר על מניות או מדדים. פחות דברים סולידיים)

"במקרה" הוא קיבל סכום יחסית גדול כמזומן במכה אחת (כ50 אחוז מתיק ההשקעות שלו). כולנו מבינים שלא יעזור לאף אחד - אנחנו לא יודעים לתזמן. מצד שני, התקופה מלחיצה ולהכניס סכום רציני לשוק זה קצת מטריד. אז:
1. האם זה יהיה צעד חכם להיכנס בתקופה הנוכחית? נזכרתי שפעם קראתי על המונח "סכין נופלת"

2. אם כן להיכנס, האם להיכנס בבת אחת או בחלקים (מיצוע)? האם יש היגיון לחלק את הסכום כך שחלק מהסכום להכניס בבת אחת והחלק הנותר בשיטת המיצוע?
כשהצעתי לו לבחור את המסלול לכניסה לשוק (בבת אחת, מיצוע, חצי-חצי) שיגרום לו לישון הכי טוב בלילה, הוא ענה ש"בתקופה הנוכחית אף אחד לא ממש ישן טוב בלילה"...

דעתכם?
טיב השינה של המשקיע תלויה בעיקר ב "מיינדסט" שלו ומאפייני האישיות, ולא בירידות או עליות בשוק/בבתיק. אני מכירה משקיעים שלא ישנים טוב בלילה גם כשהתיק שלהם ברווח פנטסטי, כי הם מוטרדים מהמחשבות האם למכור עכשיו או לחכות עוד קצת, ומה יקרה אם מחר תהיה מפולת, וכו' - והחרדה דווקא עולה יחד עם רווח התיק. מצד שני, המון משקיעים ישנים מצויין בלילה גם בתקופה הנוכחית, כשהתיק שלהם נצבע באדום.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
M צמצום חשיפה לפני הכנסת סכום גדול? שוק ההון 11
ל הכנסת סכום כסף גדול לתיק ההשקעות שוק ההון 14
oferM איך תשפיע אי הכנסת עובדים מיו"ש לישראל ? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 0
P הכנסת הפקדה עצמאית של קרן השתלמות בגליון הוצאות/הכנסות משפחתי? צרכנות פיננסית 3
NightStyle בקשה: הכנסת גרסאות האג"ח של מייק, המשקיע המתחיל שוק ההון 1
T הכנסת REIT לתיק השקעות שוק ההון 5
ב אלימות כלכלית - הצעת חוק חדשה על שולחן הכנסת אוף טופיק 254
S איך להצהיר על הכנסת אשתי הסטודנטית בטפסי מס מיסים 2
A מכירת ESPP ללא מידע על סכום מכירות מיסים 5
מ איך לשלם למס הכנסה סכום קטן כמס על ריבית בפיקדון בחו״ל? מיסים 1
S שדרוג דירה - התייעצות האם לקחת משכנתא ובאיזה סכום נדל"ן 13
I אופציות - מה האסטרטגיה שלכם לחיסכון/השקעת סכום המימוש? שוק ההון 5
Y העברה בנקאית או צ'ק האם יש הבדל בין דרכי העברה? סכום של 80 אש"ח נדל"ן 7
M מקסום סכום מושקע בקרנות IRA? (נראה שמפסידים את היתרון בדמי ניהול בהפסד תשואה) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
tomchoook סכום לא מסתדר בתשלום 10% על השכרת דירה מיסים 27
כ משיכה של פוליסה עם סכום קטן - מס? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
B השקעה של סכום מזומן לטווח קצר (1-3 חודשים) ב- US Treasury bills שוק ההון 5
J חיסכון של סכום גדול בקרן כספית שוק ההון 4
Homer הפקדת סכום גדול בפנסיה לפני פרישה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
D חישוב סכום קצבה בפרישה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 19
ת העברת סכום גדול מבנק אמריקאי לבנק בישראל השייכים לאותו אדם צרכנות פיננסית 27
ה השקעת סכום לסגירת מסלול משכנתא - עכשיו או לחכות נדל"ן 7
א השקעה סכום גדול שמיועד לרכישת נכס שוק ההון 5
M האם יש סכום שממנו ״כדאי״ לפצל את התיק? שוק ההון 21
ה בהשקעת סכום גדול - עדיין עדיף בארץ? שוק ההון 25
י פיזור סכום כסף גדול בפקדון שוק ההון 3
K איך אני חוסך סכום X בY זמן? התפתחות אישית 2
E שאלה לגבי סכום דולרי גדול ומה לעשות איתו שוק ההון 52
K השקעה כקבוצה בקרן על מנת לעבור סכום מינימום - דרך חוקית? שוק ההון 2
ח התייעצות | תחילת הדרך עם סכום כסף משמעותי יומני מסע אישיים 9
P איפה להשקיע כל חודש סכום יחסית גבוה ומה לעשות עם הגמל, קה"ש ופנסיה הנוכחיים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
S סכום להשקעה- אשמח לחוות דעתכם שוק ההון 1
ש מה הדרך הכי טובה וזולה להעביר סכום כסף לחו'ל שוק ההון 4
I סכום מינימלי למשכנתא? נדל"ן 6
T סכום אינפלציוני - טופס 1399 (הגשת דוח שנתי) מיסים 0
N האם יש בעיתיות להשאיר סכום כסף מזומן בחשבון ההשקעות? שוק ההון 21
B פתיחת סכום העסקה בשלב הטיוטות נדל"ן 31
U קופת גמל בניהול אישי - סכום הפקדה ראשוני פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
D איך לשלוח סכום קטן לאירופה? צרכנות פיננסית 26
ת מנפיקי קרנות הסל הישראליות "גונבות" מהציבור סכום של מעל 150 מיליון ש"ח בשנה שוק ההון 13
M המרת סכום מט"ח גדול בפעם אחת בIB? שוק ההון 11
A סכום ההוצאות החודשי למשפחה - בהמשך לציוץ הסולידית מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 56
O השקעת סכום גדול בבת אחת או באופן הדרגתי שוק ההון 7
ב היי שלום,אני בן 57,מעוניין להפקיד סכום הוני,בכדי ליצור לי קיצבה לפנסיה מגיל 60. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 23
ל השקעת סכום שמיועד לתשלום לקבלן שוק ההון 2
M הטבות שאפשר לקבל עם סכום גדול בעו"ש צרכנות פיננסית 7
Michel הגבלת סכום קצבת פנסיה כדי להשפיע על גודל הכנסה לצורך חישוב תשלומי ביטוח לאומי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
ז סכום מצטבר שוק ההון 5
A האם יש הגבלה על סכום כסף שאפשר להעביר לתיק IRA בתור עצמאי? שוק ההון 28
י השקעת סכום כסף לטווח קצר שוק ההון 3

נושאים דומים

Back
למעלה