• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

תמיכה הדדית בתקופה אדומה זו

@noa877

אני חושב כמו שאורי אמר לך. יכול להיות שכל העניין הזה ייגמר ששווה לך לשנות מסלול.

בהיבט הרציונלי אני חושב שנסכים שבאופן כללי הכלכלה צפויה רק לגדול (טכנולוגיות חדשות, גדילת האוכלוסיה, תהליכים שמתייעלים ועוד). ככה שלא רק שלא יהיה משבר אלא גם המדדים כהרגלם ישברו שיא חדש.

בכל מקרה כל הכבוד שאת מחזיקה ככה זה ראוי להערצה!

הלוואי שיכולתי לקנות את Vxus או Vt דרך פפר אינווסט כרגע, במקום להיות תקוע עם Vti בלבד
פפר invest על הפנים ממש..
אפליקציה איטית ונתקעת הרבה, דמי ניהול מאוד גבוהים באיזור 1%, מעט ניירות יחסית(כמו שאמרת אין vti/vxus ועוד) וזה עוד אחרי שהוסיפו קרנות סל, אפשרות לקניה ומכירה אך ורק בסוף יום המסחר שזה ובכן.. בעייתי בדר"כ על אף שזה עשוי לעתים להועיל אם היית יודע בתיק שלך שאתה לא יכול לבצע פעולות אלא עד שעה מסויימת(יותר נכון הוראות יבוצעו בשעה מסויימת וגם זה אגב לא בדיוק, לא כל הניירות נרכשים או נמכרים בדיוק באותה השעה בגלל כמות ההוראות), ועוד חיסרון קטן אבל מפריע- עדכון השערים באיחור של חצי שעה, כאילו באמת כזה זה בסיסי לתת שערים שוטפים.

*שכחתי, עמלות הזויות באופן קטסטרופלי של המרת מטח מרווח של 0.5+/- אם כי בהיחלשות השקל, אם ברשותך דולרים זמינים זה מעט לטובתך אבל לא בטוח כמה משמעותי.

בקיצור חרא של דבר שירות על הפנים אין להם שירות טלפוני הכל באפליקציה גרפים עד שנה אחורה ומידע חלקי ומגמתי שהם בוחרים להציג.

• אהבתי
Reactions: ITS
בטיפשות, ביטחון מופרז,שורט, מינוף גבוה וחוסר מזל משווע בתזמון - הצלחתי להפסיד (ולא רק על הנייר) קצת יותר מ270,000 ש"ח וזה עוד לפני ימי המפולות של הקורונה בשבועיים האחרונים.
מה שהדהים אותי הוא גם הקצב המטורף שבו זה התרחש - שלושה חודשים בלבד. הציטוט המפורסם " איך פשטת רגל? בהתחלה לאט ואז בבת אחת" זה בדיוק מה שקרה.
עקרונית הגעתי למצב של איבוד של כל הכסף הנזיל שברשותי ומשתדל להתעודד מהעובדה שהתזרים חיובי וצפוי להמשיך להיות חיובי מאוד בשנים בקרובות.
הסיכון, הוא אמיתי - אין דבר כזה הפסדים על הנייר זו פיקציה. היכולת שלי לעמוד בסיכון שהתממש, היא טובה ממה שציפיתי. אני קצת שמח שהחזירות התחלפה בפחד קולקטיבי וכמובן שמחירי נכסים יורדים כך שכולנו נוכל לקנות בזול בעתיד.
מהבחינה הפסיכולוגית - לא פשוט להתמודד עם הפסדי עתק, אלפי דולרים יורדים לטמיון כל יום. בסוף, זהו סכום ששווה ל-3-4 שנות חיסכון אגרסיבי. (אין ילדים או משכנתא) היו לילות שקשה להירדם, היו מחשבות על לצאת מהטירוף הזה שמשפיע גם בריאותית, ולא שווה שום סכום של כסף.
אנחנו יצורים סתגלניים. זה אומר שהתחושות הקשות, בהנחה ולא משפיעות על חיי היום יום, נעלמות מהר. מבחינתי, הכסף הזה מעולם לא היה שלי כי לא ראיתי אותו ולא נהנתי ממנו.
מה הלאה? חשבתי על "לא מתקרב יותר לבורסה הזאת" מצד שני, אני צעיר עם כושר השתכרות גבוה וחוסך די הרבה ויש ברשותי נכס עם משמעות גדולה מדי מכדי לזרוק לפח - מגן מס בשווי של יותר מרבע מליון שקל.
שיעור יקר ומחשל. ובאמת באמת שבסוף - העיקר הבריאות.
בברכת קנה - החזק -אזן באש ובמים לא משנה מה ואל תתפתה לשטויות...
מזלך שאתה רווק. התנהגות כזו מפרקת משפחות.

עוד לציין, הבנו שהם בקטע של מניות אבל אין אפשרות לאגחים קצת iei/bnd/edv

יתרון יחיד: אפשרות לסחור בשברי מניות בכפולות של 50 ש"ח
לא רלבנטי לאנשי הפורום.

@noa877
ככה שלא רק שלא יהיה משבר אלא גם המדדים כהרגלם ישברו שיא חדש.

!
ברור שיהיו עוד משברים. מישהו ידע או ניחש מתי זה יגיע, באיזו עוצמה ולמשך כמה זמן? הכל השערות הברבור אכן שחור וייתכנו גם אירועים נוספים בעלי משמעות פחותה יחסית לקורונה (כל אחד בפני עצמו) אבל האימפקט הכולל שלהם במיוחד אם מגיעים בסמיכות, תהיה ארוכת טווח ומורגשת

הדבר היחיד שאני יכול לייעץ זה שאם תחליט לשים כסף במניות אז קנה רק vti או נייר סנופי כלשהו.
Vxus זה נייר רעיל ומיותר. מחזיק אותו לפחות 5 שנים והוא לא סיפק את הסחורה.

אני מתכנן לקנות קרן סל או נאמנות ישראלית. כרגע אני מחזיק קרן נאמנות מחקה SP500 של קסם עם 0 דמי ניהול - היא לא צמודה לשקל אז העליה של הדולר קצת מנחמת (למרות שזה טיפה בים). העובדה שאי אפשר לסחור בה במהלך היום הסתברה כ-blessing in disguise.

קוריוז משעשע, בעקבות הדיון הזה קניתי קרן סל של תכלית CYBER בשער של 1000 בשעה 14:30 ומכרתי בשער של 1140 בשעה 16:25. הצטערתי ששמתי על זה רק 10K ועוד יותר הצטערתי כשגיליתי שאם הייתי מוכר את זה במסלול הקרן ולא במסלול הרצף, הייתי מכפיל את הרווח שלי :~

נערך לאחרונה ב:
בערך כמו להחליט שהביט יגדר את שוק המניות על סמך... בערך 5 שנים
הביט לא עמד מעולם במבחן כי הוא הומצא ב-2009 ונהיה פופולרי מספיק רק בסביבות 2011.

המבחן של הביט היה בשבועות האחרונים ולצערי הוא נכשל חד משמעית.

אני מתכנן לקנות קרן סל או נאמנות ישראלית. כרגע אני מחזיק קרן נאמנות מחקה SP500 של קסם עם 0 דמי ניהול - היא לא צמודה לשקל אז העליה של הדולר קצת מנחמת (למרות שזה טיפה בים). העובדה שאי אפשר לסחור בה במהלך היום הסתברה כ-blessing in disguise.
יש סיבה שאתה לא פותח פשוט חשבון באינטראקטיב?

יש סיבה שאתה לא פותח פשוט חשבון באינטראקטיב?

האמת שיש לי חשבון שם, מתישהו העברתי לשם 500 דולר מחשבון ETRADE שהצטברו בו כספי דיבידנד (ולא יכולתי לפתוח חשבון מסחר שם), קניתי בכסף הזה VTI ושכחתי מזה. מניח שיש שם עכשיו פחות מ-500 דולר :)
גודל התיק שלי לא מצדיק מבחינתי את ההתעסקות עם IB (העברת הכספים, דיווחי מס וכו'), הרבה יותר קל לי לסחור דרך הבנק שלי, בעמלות נמוכות מאוד.

אתה רק מחזק את הטענה שלי. השתמשת בכלי שמעולם לא הוכיח את עצמו ככלי לגידור, ועכשיו אתה מייעץ לוותר על ה vxus על סמך 5 שנים שהיו חצי כח (ביחס ל vti).
אתה לא רואה את המוטיב החוזר בפעולות שלך?
אני יודע שאני לא הגיוני. אני פועל לאחרונה לפי רגשות. זנחתי את חוזה המשקיע שלי מזמן.

vxus איבד את האמון שלי בגלל ביצועים עלובים על פני 5 שנים וביצועים עוד יותר עלובים בעת משבר.
הביט לא איבד את האימון שלי בכללי, אבל הפסקתי לראות בו כלי גידור.

כל כסף חדש שלא אשים בפק"מ, אני אשים בסנופי בלבד. לא ביט, ולא vxus.

אני מחפש גם מניות דיבידנד שירדו חזק (שליש מהתיק לפי החוזה, שכאמור זנחתי).

לתפישתי המשבר הוא הזמן הטוב, הזמן בו העיוותים מתוקנים והכלכלה חוזרת לפסים בריאים. להבנתי חלק גדול מהתופעות הרעות בעולמנו, כולל תרבות הצרכנות והשופוני, מרוץ העכברים והמרוץ לדירה, עסקים הורסי ערך (אובר,אמזון וי וורק) נוצרו מריבית נמוכה מלאכותית והרחבה מוניטרית באותן שנים אחרונות.לכן אני שמח שזה הולך לקרוס ולהסתיים
תתפלא, אבל יש סיכוי הרבה יותר גדול שזה יימשך מאשר ייפסק. כל הקברניטים של המערכת הפיננסית העולמית מפחדים פחד מוות ממיתון, אפילו שום רמז עליו ויעשו הכל על מנת למנוע אותו. אם צריך להוריד ריביות ל-0 לנצח? בבקשה. צריך להתחיל לקנות אג"חים ב-QE629 - קבלו (ד"א, ההודעה של פד מלפני ממש כמה שעות שהם התחילו לרכוש אג"ח בשוק היום לאורך כל העקום שזה QE לכל דבר). אז גם אני שותף לדעותיך על כל מה שעובר על העולם הכלכלי והפיננסי בעשור האחרון אבל יש כל הסימנים שחגיגה לא תיגמר כל כך מהר.

אז גם אני שותף לדעותיך על כל מה שעובר על העולם הכלכלי והפיננסי בעשור האחרון אבל יש כל הסימנים שחגיגה לא תיגמר כל כך מהר
זה יכול להימשך עוד עשרות שנים.
במאה ה-21 הומצא קונספט של הדפסת כסף ללא אינפלציה.

בגלל זה הביט לא תפס ולא יתפוס בזמן הקרוב.

במאה ה-21 הומצא קונספט של הדפסת כסף ללא אינפלציה.
בגלל זה, לדעתי הצנועה החזרה לנורמליות תתרחש רק דרך אינפלציה. נראה לי שזאת הדרך היחידה להחזיר קצת שפיות לשווקים וכלכלה בכלל. מה שכן, ההרס הסביבתי יכול להיות מאוד משמעותי אבל אולי פשוט אין ברירה ונצטרך לשלם את המחיר מתישהו.

תודה שאתה משתף.
וואוו, משתתף בבאסתך. כמו שאמרת, אתה בלי ילדים, משכנתא וכו'... יכולת ההתאוששות שלך גדולה (אני מרחם על כאלו שאולי עשו שטויות ויש להם ילדים, משכנתא וכו'...).
אם אתה מרגיש שהתחושות הקשות עוברות מהר זה סימן טוב שאתה חוזר לתפקד "נורמלי" ולהשתמש בראש.
שיעור חשוב, באמת - ואכן נשמע שחבל על מגן המס... אולי כדאי להפנים ביג-טיים את הסיטואציה ולהמשיך פשוט בשוק כאשר אתה חכם ומנוסה הרבה יותר וחווית מפולת על הבשר ולא תיאורטית...? תצא מחושל בסוף. (לא ממליץ/מייעץ...וכו')

מעניין להבין,
למה ההפסדים הם לא רק על הנייר?
(מעבר לכך שזה משפיע כמובן על הגמישות/עמידות כלכלית ויכולת ה"תזוזה הפיננסית" כשיש ני"ע מופסדים...).
הברוקר אילץ אותך למכור? מימוש ערבויות...

בכל אופן,
באמת שהעיקר הבריאות.

מרג'ין קול אינסופי.

• אהבתי
Reactions: ITS
s50.png

רבע שעה אחרונה בסגירה
יום שישי ה 13.

איזה כיף להפסיד יום כזה בגלל עיכוב בשיוך הכספים של פסגות...
איכס.

איזה כיף להפסיד יום כזה בגלל עיכוב בשיוך הכספים של פסגות...
איכס.
גם אצלי אלטשולר למעלה משבוע מתעכבים, לא סכום גדול ואולי לא משמעותי לאורך זמן, אבל בהחלט מבאס

[SPOILER="
רבע שעה אחרונה בסגירה
יום שישי ה 13.
[/SPOILER]
מדהים לראות, בהחלט לא נורמלי

טראמפ זרק מספר תמריצים כלכליים
מעניין לראות שהשווקים הגיבו לתמריץ פיסיקלי (הגדלת תקציב של עד 50 מיליארד דולר) יותר מלתמריץ מוניטרי (QE והזרקת 1.5 טריליון דולר לשוק הריפו).

אני לא חושב שהסיפור כולו מאחורינו, ויש לי חששות שהרע עוד לפנינו, אבל ללא ספק היסטוריה.

אגב, עדכון קטן:
יחד עם קנייה של vti בעוד 1020 ש''ח היום בשעה 9:00, התיק שלי הגיע היום למינוס 0.02 אחוזים!
אין כמו לחזור לנקודת ההתחלה חחחח

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
מ יש צוות תמיכה לפורום? פוסטים מאיכות נמוכה 2
cypriano de rore תמיכה פשוטה בעסקים בעת משבר הקורונה אוף טופיק 57
W תמיכה אחד\ת בשני\ה -כשהסביבה לא מבינה אתכם\ן התפתחות אישית 7
ד תמיכה נפשית לפניי קניה ראשונה :) שוק ההון 12
R מתנות - אני יודעת שהסולידית כתבה פוסט על זה אבל - תמיכה נפשית מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 23
L צריכה תמיכה מנטלית וגם פונקציונלית... יומני מסע אישיים 47
C זיכוי מס הכנסה \ נקודות זיכוי בשל תמיכה בהורה נכה צרכנות פיננסית 5
ETL תמיכה בבלוג\פורום אוף טופיק 1
ש קרן יחד - קרן ערבות הדדית אוף טופיק 60
S איך אתם משקיעים באג״ח בתקופה הנוכחית שוק ההון 1
צ האם לקנות אג"ח בתקופה של העלאת ריבית - ועוד שוק ההון 2
Z-Matrix מה לעשות עם קופות הגמל להשקעה בתקופה שהבורסה יורדת? שוק ההון 5
הדבורה מיה הכנסת סכום משמעותי לשוק ההון בתקופה הנוכחית שוק ההון 6
tomchoook מה לעשות עם העו״ש בתקופה הזו? צרכנות פיננסית 16
E קופת גמל להשקעה - האם לשנות מסלול בתקופה של ירידות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
א מה צפוי בתקופה הקרובה? שוק ההון 6
P אכ"א בתקופה שמעסיק לא הפקיד לפנסיה חודשים רבים? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
E רוצה להעביר 70 אלף שקל לקופות גמל להשקעה. כדאי בתקופה הזו ומה הדמי ניהול? שוק ההון 61
S איך הייתם משקיעים בתקופה זו 1M ש"ח במידה ונדרש תזרים חודשי שוק ההון 84
T פתיחת תיק השקעות בתקופה תנודתית שוק ההון 6
N השקעה בא"גח - בתקופה כזאת זה לא הימור? שוק ההון 20
L (אי) תשלום חשבון מים בתקופה הזאת (שואלת לא עבורי) - ריבית פיגורים יומית צרכנות פיננסית 10
N התייעצות לגבי השקעה בתקופה זאת נדל"ן 15
G שמירה על שפיות בתקופה זו אוף טופיק 33
מ האם כדאי להשקיע בתקופה הזו שוק ההון 37
ע הפסדים משמעותיים בתקופה קצרה בעת ניוד כספי קרן פנסיה צרכנות פיננסית 16
א הארי בראון - אג"ח ארוכות - מה ההגיון בתקופה זו? שוק ההון 6

נושאים דומים

Back
למעלה