• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

שנה וחצי של השקעות נדל״ן בחו״ל

ובאינפלציה...
גם אינפלציה זה דבר מתעתע, יש את האינפלציה הרשמית לפי סל הצריכה של הלמ"ס אבל היא תהיה שונה בוודאות מהאינפלציה האישית שלך.
דוגמא הפשוטה ביותר היא שכ"ד שמהווה כזכור לי כ25% לפחות מחישוב הלמ"ס כלל לא רלוונטי לצריכה שלך אם יש לך דירה בבעלותך.

,
תשואה היא אומדן תפקוד כלי ההשקעה שלך , אין מקום להוסיף שינוי שער כחלק מאומדן התפקוד שלו...

אני לא רואה סיבה שלא.
למעט כמובן מקרים בהם ישנן התחייבויות במטח והוצאות במטח, וכולי.

גם אינפלציה זה דבר מתעתע, יש את האינפלציה הרשמית לפי סל הצריכה של הלמ"ס אבל היא תהיה שונה בוודאות מהאינפלציה האישית שלך.
ברור. הקטע שאנשים נוטים לשכוח מהפרמטר של שחיקת הכסף.

אם הדולר נחלש (אינפלציה) אז כנראה שדמי השכירות שתגבה יעלו (כמובן שהתנועה לא תואמת 100% לאינפלציה הרשמית, אבל הקשר קיים וברור).
כנ"ל אם השקל נחלש כנראה שההוצאות שלך בשקלים יעלו.
אני לא רואה סיבה שלא.
למעט כמובן מקרים בהם ישנן התחייבויות במטח והוצאות במטח, וכולי.
הפוך.
מקרים שיש התחייבויות במטבע א והכנסות במטבע ב' הם המקרים היחידים ששע"ח רלוונטי. למשל חברה שימיבאת רכבי יונדאי, מתחייבת לקנות את הרכב לפי מחירון נקוב בטבע הקוריאני, אבל התחייבה למכור את הרכבים שלה לפי מחירון שנקוב בש"ח (כמובן שהמחירונים מתעדכנים כמה פעמים בשנה כדי לשקף את השינויים הללו, אבל עדיין יש להם חשיפה מסויימת לשע"ח בתקופות קצרות).

בכל מקרה אחר, שע"ח לא רלוונטי.

.

הפוך.
מקרים שיש התחייבויות במטבע א והכנסות במטבע ב' הם המקרים היחידים ששע"ח רלוונטי. למשל חברה שימיבאת רכבי יונדאי, מתחייבת לקנות את הרכב לפי מחירון נקוב בטבע הקוריאני, אבל התחייבה למכור את הרכבים שלה לפי מחירון שנקוב בש"ח (כמובן שהמחירונים מתעדכנים כמה פעמים בשנה כדי לשקף את השינויים הללו, אבל עדיין יש להם חשיפה מסויימת לשע"ח בתקופות קצרות).

בכל מקרה אחר, שע"ח לא רלוונטי.

לא הפוך.
זה בדיוק מה שרשמתי. פספסת את המילה" למעט".

זה בדיוק מה שרשמתי. פספסת את המילה" למעט".
נראה לי שאתה פספסת את מה שאני אמרתי.
אתה אמרת שאם ההכנסות וההוצאות שלך שניהם במטח זה המקרה היחיד שבו לא צריך לקחת בחשבון שינוי שע"ח (היו יותר מידי שלילות על שלילות בהודעה שלך ובציטוט שם, אבל זה מה שאני הבנתי לפחות).
אני אומר שזה לא המקרה היחיד. אני אומר שאם כבר, המקרה היחיד שבו כן צריך לקחת בחשבון שינויי שע"ח זה אם יש לך התחייבויות מידיות במטבע מסויים אל מול הכנסות צפויות במטבע אחר (לדוגמא אתה יבואן שמחויב לשני מחירונים במחירים שונים). בכל מקרה אחר (למשל אתה אזרח פשוט עם הכנסות שוטפות במטבעות שונים והוצאות שוטפות במטבעות שונים, בלי התחייבות למחירונים) אז שע"ח לא רלוונטי עבורך

ממש חבל על השרשור הזה, שבעיני היה שווה זהב
באיזה מטבע אתה מודד את שווי הזהב?
;)

אפשר בהחלט לחזור לנושא, ולעזוב את עניין התשואה והמטבעות לשרשור אחר.

אתה אמרת שאם ההכנסות וההוצאות שלך שניהם במטח זה המקרה היחיד
לא אמרתי שזה המקרה היחיד, ולא התכוונתי שזה המקרה היחיד. בגלל זה כתבתי "וכולי".
גם בעד להחזיר את הדיון לנושא המקורי.

תודה על השיתוף, מעניין מאוד.
כמה שאלות אם בא לך לענות:

1. מה המסקנות שלך לנכסים הבאים שתרכוש אחרי הניסיון שצברת עד כה?
2. אתה מתמקד בסוג מסוים של נכסים בארה"ב / אנגליה? (SFH בארה"ב, דירות קטנות באנגליה?)
3. לפי מה קבעת להשקיע דווקא במדינות האלה? והאם אתה מתכנן להמשיך להתמקד בארה"ב / אנגליה או חושב גם על שווקים נוספים?

אשתף מהניסיון שלי עד כה, אני מחזיק בנכס בארה"ב קרוב לשנתיים, קלאס C.
בשנה הראשונה חטפתי הפסדים די משמעותיים בגלל דיירת שלא שילמה והיא צריך לפנות אותה מהנכס + טעויות של החברת הניהול. בנוסף, כל תיקון קטן של 100-200$ פוגע לי יחסית משמעותית בתזרים החודשי מהנכס (ובתשואה).
מאז החלפת הדיירת טפו טפו אין בעיות, אבל יקח זמן עד שאני "אחפה" על ההפסדים שנוצרו מהדיירת הראשונה.
בינתיים אני נותן לזה עדיין צ'אנס אבל אם יש משהו שלמדתי זה שכל נכס עתידי שארכוש יהיה במינימום 100K$, גם בשביל הפוטנציאל לדיירים מעט יותר איכותיים וגם בגלל אותם התיקונים ו CAPEX שיגיע שיפגעו בתשואה הרבה פחות בנכסים יותר יקרים

@Ormor אני לא פועל על דעת עצמי, אלא נעזר במלווה, אבל מה שבעיקר מעניין אותי זה נכסים בבעלות ישירה שמניבים תשואה מכובדת, וללא סיכון מיותר לקרן עם פוטנציאל לעליית ערך. מה גם שבעלות ישירה על נכס מצריכה לא מעט מעורבות עם כל הגורמים בתהליך הרכישה (עו״ד, שמאי, מתווך, מוכר וכד׳), וגם בשוטף (חברת ניהול, תשלום מסים וכד׳), אז מבחינתי תנאי הכרחי זה שליטה בשפה המקומית (עבורי זה אנגלית, עברית ורוסית), ואני גם לא מעוניין בלהשקיע במדינות אקזוטיות אז כל המדינות הדוברות רוסית נפסלות, ומשאיר רק מדינות מערביות מפותחות דוברות אנגלית. זה לא המון אופציות. מעבר לזה יש שיקולים נוספים כמו מס, תשואה.

בהחלט משהו שלמדתי גם, בפרט בארה״ב, זה שהרבה עלויות גבוהות הן בכלל לא פונק׳ של עלות הנכס, ולכן יש עדיפות לנכסים יותר יקרים, כל עוד התשואה משכירות עליהם היא טובה. הנכסים שהתמקדנו בהם הם של 90-110K. וגם מתמקדים בדיירים יציבים, ולא מחפשים הרפתקאות.

היי @adamshalev ,
]]
בהחלט משהו שלמדתי גם, בפרט בארה״ב, זה שהרבה עלויות גבוהות הן בכלל לא פונק׳ של עלות הנכס, ולכן יש עדיפות לנכסים יותר יקרים, כל עוד התשואה משכירות עליהם היא טובה. הנכסים שהתמקדנו בהם הם של 90-110K. וגם מתמקדים בדיירים יציבים, ולא מחפשים הרפתקאות.
הנכסים שציינת ב 90-110K, אלו נכסים שרכשת בארה"ב או באנגליה ? האם תוכל לפרט עליהם טיפה יותר, אזור, מס' חדרים ובכמה מושכרים ?

כמו כן, בתור משקיע בנדלן באופן ישיר, אשמח אם תוכל לספר למה בחרת בהשקעה באחזקה ישירה על כל המשתמע מכך, על פני השקעה בקרנות ריט ?

כמו כן רציתי לשאול אותך שאלה בפרטי, אך משום מה אין לי אפשרות לשלוח הודעות פרטיות. לכן אשמח אם אתה תשלח לי הודעה :)

הנכסים שציינת ב 90-110K, אלו נכסים שרכשת בארה"ב או באנגליה ? האם תוכל לפרט עליהם טיפה יותר, אזור, מס' חדרים ובכמה מושכרים ?
זה בארה״ב. זה single family homes, מעדיף לא להכנס לפרטי פרטים, זה גם לא ממש משנה וגם אני לא זוכר כמה חדרים יש להם.
אני שנים רבות מאד נרתעתי מהכיוון הזה, אבל נפתחתי לרעיון כאשר מצאתי שותפים להשקיע איתם יחד, וככה לפזר סיכון על פני כמה נכסים, ועם איש מקצוע שילווה אותנו. לעשות את זה לבד, גם מבחינה כלכלית וגם מבחינת ידע זה קשה למדי ולא הייתי עושה את זה.
היתרונות מבחינתי הם תזרים חודשי גבוה יותר ממשהו כמו VNQ, פיזור השקעות וסיכונים מחוץ לשוק ההון (גם במובן הכלכלי - שקריסה בשוק ההון לא בהכרח תלווה בקריסה בערך הנדלן, וגם המובן הפסיכולוגי), השקעה בנכס ריאלי שלפחות ישמור על ערכו לאורך זמן (שלא כמו אג״ח, שאולי יניב תשואה דומה אם הולכים על אג״ח בסיכון גבוה, אבל לאורך זמן ערכו נשחק עם האינפלציה, ולא גדל). אז בקצרה זה באמת תזרים, שמירה וצמיחה של הערך, ופיזור סיכונים מחוץ לשוק ההון.

איך בחרת אותו?
כמה נהוג לשלם למלווה ?
האם הוא מלווה אותך גם לאורך חיי ההשקעה או רק במהלך העסקה הראשונית ?
מעדיף לא להכנס לפרטים.
מן הסתם שהכל תלוי במי שאתה עובד איתו.

תודה על השיתוף אדם, נהנתי מאוד לקרוא

תודה רבה על השיתוף! מאוד מאלף.
יכול להיות שפספסתי במהלך השרשור, אבל האם תוכל להתייחס לכמות הזמן/מאמץ שהשקעת?
האם טסת לשם כל כמה זמן? כמה זמן זה דרש ממך למצוא דייר או לעשות שיפוץ? וכו.

תודה רבה על השיתוף! מאוד מאלף.
יכול להיות שפספסתי במהלך השרשור, אבל האם תוכל להתייחס לכמות הזמן/מאמץ שהשקעת?
האם טסת לשם כל כמה זמן? כמה זמן זה דרש ממך למצוא דייר או לעשות שיפוץ? וכו.
לא טסתי לשם אף פעם. הכל נעשה מרחוק עם חברת הניהול, עו״ד, מתווך, שמאי וכד׳.
אני לא יודע עדיין מה הממוצע בנכסים שלנו, היו דיירים שהתחלפו, היו שלא. החוזים הם לשנה בכל מקרה.
בשוטף המאמץ הוא מינימאלי. מול חברת הניהול אתה בד״כ צריך לאשר הוצאה לכל היותר והם מטפלים בשאר.
במסביב אתה צריך לשלם מסי מחוז, ועד, פעם בשנה להגיש דוחות מס ולשלם מס, לעשות ולחדש ביטוח לנכס, דברים כאלו.
בתהליך הרכישה זה הרבה יותר מאמץ, כי הכל חדש לך ובפרט בהחלטה הראשונית של הנכס שאתה רוצה לקנות.
שיפוץ לוקח כחודש עד שהכל מוכן להכניס דייר, אבל תלוי בנכס, זה מה שהיה אצלנו.

רציתי לשתף קצת תוצאות של ההשקעות נדל״ן שלי בחו״ל.
על החוויה של להשקיע בחו״ל כבר סיפרתי בהדועות מפוזרות בשרשורים שונים, אבל למי שפספס האמ;לק הוא שזה די כאב ראש, בעיקר בהתחלה, אבל יש גם טפטוף קבוע של כאב ראש בשוטף.

כעת למספרים.
אני לא אכנס למספרים אבסולוטיים, אלא רק לאחוזים.
המספרים הם על כשנה וחצי של פעילות, פלוס מינוס, זה לא מנורמל לשנה.

כמה הגדרות:
כסף שהוצאנו מהכיס: כסף ששלחנו מישראל לחו״ל. הוצאות שנעשו בחו״ל מכספי השכירות לא נספרות כאן.
עלות רכישה: המחיר שהמוכר ביקש על הנכס, לא כולל עלויות עסקה אחרות.

ארה״ב
- עלויות עסקה - הפסד של כ-4% ביחס לעלות הרכישה.
- סך השכירות ברוטו שקיבלנו ביחס לסך הכסף שהוצאנו מהכיס - 16.2%.
- סך הכסף שקיבלנו ממנהל הנכסים לחשבון בנק בבעלותנו, ביחס לסך הכסף שהוצאנו מהכיס - 9%.
חבות מס בחו״ל ובארץ לשנת 2018 - אפס, ולשנת 2019 כמעט בוודאות גם אפס. בעיקר בגלל הוצאות ראשוניות גבוהות בעלויות של לשפץ ולהכניס דייר.
- עליית ערך של הנכסים - כ-22%. עליית ערך הכוונה שווי הנכס הנוכחי ביחס לעלות הרכישה. זה מחושב בעזרת אתר זילו, אבל לא לפי הערכת השווי של זילו לנכסים הספציפיים, זה נתון מאד רועש, אלא מחושב לפי מחיר נכס ממוצע היום ביחס למחיר נכס ממוצע כאשר הנכס נרכש. משמע - מחיר נכס ממוצע בזילו בערים הללו עלה ב-22% בשנה וחצי. האם זה אומר ששווי הנכסים שלנו גם עלה ככה? לא יודע, אבל זה הנתונים המדוייקים ביותר שיש לי לעבוד איתם להערכת שווי שוטפת.
- סך רווח והפסד מהתפעול השוטף של הנכס (לא כולל שינוי שווי ולא כולל עלויות של עסקת הרכישה) - הפסד של 1.3% ביחס לסך הכסף שהוצאנו מהמכיס. זה בעיקר בגלל עלויות ראשוניות גבוהות של שיפוצים בנכס והכנסת דייר, אני לא סופר את זה בעלויות העסקה.
- בכולל (עליית ערך וכלל הוצאות והכנסות) הרווח הוא 15% על הכסף שהוצאנו מהכיס.

אנגליה
- עלויות עסקה - הפסד של כ-8% ביחס לעלות הרכישה.
- סך השכירות ברוטו שקיבלנו ביחס לסך הכסף שהוצאנו מהכיס - 5.2%. השכירות עצמה היא בממוצע כ-7-8% ביחס לשווי הנכס. הסיבות שעד כה אנחנו במספר נמוך מזה היא: א. עלויות העסקה באנגליה גבוהות יותר (מס רכישה ודמי תיווך בעיקר). ב. לא קיבלתי דוחות על כמה חודשי שכירות אחרונים עדיין.
- סך הכסף שקיבלנו ממנהל הנכסים לחשבון בנק בבעלותנו, ביחס לסך הכסף שהוצאנו מהכיס - 4.4%.
- חבות מס לשנת 2018 - הלכנו על מסלול 15% שהיה משתלם יותר והיה סכום מזערי, ב-2019 לא בדקתי עדיין מה יצא יותר משתלם אבל אם הולכים על 15%, בניכוי פחת אמור לצאת כ-11% מהברוטו, כלומר כ-0.8% בתשואה. זה רק בארץ, באנגליה אין חבות מס בסכומים שלנו.
- עליית ערך של הנכסים - כ-1%. מחושב על בסיס אינדקס מדד מחירי נדל״ן למגורים בכל אחת מהערים, לפי השינוי בערכו מתאריך הרכישה ועד היום.
- שינוי בערך הפאונד ביחס לדולר (אני מודד תשואה של כל התיק על בסיס דולרים) - הפסד של כ-1%.
- סך רווח והפסד מהתפעול השוטף של הנכס (לא כולל שינוי שווי ולא כולל עלויות של עסקת הרכישה) - רווח של כ-2.8% ביחס לסך הכסף שהוצאנו מהכיס.
- בכולל (הוצאות עסקה, עליית ערך וכלל הוצאות והכנסות) - הפסד של כ-5% בעיקר בגלל עלויות עסקה גבוהות.

היי,
אני חדש פה,
שמי אמנון ואני בוחן כרגע השקעת נדל"ן מעבר לים - צפון אנגליה ו/או ארה"ב. ניסיתי לחפש את הפוסטים הקודמים שלך על הנושא ולא מצאתי.
אשמח לקישור.
האם יש לך מסקנה כלשהי ממה שהשגת עד עכשיו בשווקים השונים?
אשמח לכל פרט מידע

היי,
אני חדש פה,
שמי אמנון ואני בוחן כרגע השקעת נדל"ן מעבר לים - צפון אנגליה ו/או ארה"ב. ניסיתי לחפש את הפוסטים הקודמים שלך על הנושא ולא מצאתי.
אשמח לקישור.
האם יש לך מסקנה כלשהי ממה שהשגת עד עכשיו בשווקים השונים?
אשמח לכל פרט מידע
אין לי קישור, זה מפוזר בכל מני שרשורים בנושא נדלן, אבל אתה יכול מלהתחיל לקרוא את השרשורים בפורום נדלן ולשמוע מהנסיון של כל מי שכותב שם.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
E אני מתעד בהוצאות כל שקל כבר מעל שנה וחצי וזה מתחיל להתיש קצת. מה לעשות? להמשיך? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 21
J פטור ממס שבח - שנה וחצי מרגע חוזה, או מרגע קבלת הדירה? (דירה יד 2) נדל"ן 1
תפוזינה אם מישהו מצהיר שהוא הולך למכור את הדירה הראשונה בתוך שנה וחצי פוסטים מאיכות נמוכה 4
P סיימתי תואר לפני שנה ולא מוצא עבודה התפתחות אישית 19
M עד לפני שנה לא ידעתי מה זו מניה. בהצלחה לי יומני מסע אישיים 6
ד משכנתא במטרה לפרוע תוך שנה נדל"ן 13
G אם היו לי הפסדים גדולים שנה שעברה, אבל בשנה הזאת הרווחתי קצת - אני צריך לשלם מס כרגיל? מיסים 3
Y מתלבט איזה מדד לבחור בין 3 מדדים ל-20-30 שנה הבאות שוק ההון 3
B כסף בקופ"ג שמיועד לדירה בעוד שנה. לאיזה מסלול להעביר? צרכנות פיננסית 1
B כסף בקופ"ג שמיועד לדירה בעוד שנה. לאיזה מסלול לעבור בינתיים? צרכנות פיננסית 0
א הפקדה לקהש ביום האחרון בשנה - ולקבל רווחים של שנה שלמה? שוק ההון 9
V מגן מס סוף שנה מיסים 1
B התלבטות בין S&P500/כספית/העברה מט״ח שקל לדולר - לטווח של כחצי שנה שוק ההון 7
Y מגן מס לעומת החזר מס מהכנסה על שנה קודמת. מיסים 1
stamEhad קצת סדר בראש לגבי האימרה ״סנופי עשה ~7% תשואה שנתית ב50 שנה האחרונות״ שוק ההון 10
D קיזוז הפסד הון אל מול רווח ממישוש RSU לפני תקופת החסימה (שנה לאחר הענקה) מיסים 1
M דוח שנתי - רווחי הון שהתקבלו כעבור שנה ממועד המכירה מיסים 4
U גלגול מגן מס על שנה שכבר הגשתי טופס מיסים 3
D לימודי רפואה סוף שנה שלישית- מחשבות על העתיד התפתחות אישית 16
M הוראת קבע שגר ושכח ל 20 שנה - לקניית MSCI WORLD או מוצר מחקה MSCI WORLD פוסטים מאיכות נמוכה 3
O המעסיק עדיין לא מפריש לי פנסיה כי כבר חצי שנה אין לי קרן פנסיה פעילה האם לפי תיקון 190 אוכל להפקיד בעצמי או שצריך לחכות? פוסטים מאיכות נמוכה 1
Z האם נישום יכול לבחור שנה אחת לדרוש הוצאות על תיק ההשקעות ואז לשלם 30% מס על רווח הון ושנה הבאה לא לדרוש מיסים 0
קרמיט מאפס למיליון תוך חצי שנה יומני מסע אישיים 30
A משיכת קופת גמל עצמאית עם וותק גדול מ 15 שנה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
A טיול ארוך בחו"ל - שנה סביב העולם (עם ילדים קטנים) פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 50
ש הוצאות מוכרות - סוף שנה מיסים 3
פיש נסיון להבין קורלציה בין מחיר אג"ח ממשלתי שקלי ל-30 שנה לאינפלציה שוק ההון 11
S השקעה לטווח של מספר חודשים - שנה - קרנות כספיות שוק ההון 1
R שנה שנייה במדעי המחשב התפתחות אישית 7
R האם לשים את כל החסכונות על משכנתא או להשאיר חלק מהחיסכון ולהשקיע במדד ל30 שנה שוק ההון 3
S עדיף דקה ביום מאשר שעות בסוף שנה :) מיסים 1
Shnizelia שאלות לגבי מעבר מ-PC ל-MAC אחרי 30 שנה עם PC אוף טופיק 56
unrealx התלבטות לגבי משכנתא על דירה שנכנס אליה בעוד שנה נדל"ן 11
D מס הכנסה מאמצע שנה מיסים 7
D האם יש שם רשמי למפולת של החצי שנה האחרונה? פוסטים מאיכות נמוכה 17
M הוצאות 'סוף שנה' של אלקטרוניקה ופחת מיסים 4
E שינויים במסמכי ניכוי סוף שנה של הבנקים הישראלים מיסים 7
E רכישת אופציות אחרי שנה בסטארט-אפ מיסים 6
I לא שילמתי ועד בית שנה אוף טופיק 1
S החזר מס אחרי סוף שנה על השקעות מיסים 1
T קה"ש מנייתי או כללי - תקופה של 15 שנה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
בייניש עברה שנה מאז פתיחת תיק ההשקעות שלי, איפה והאם אני יכול לייעל? שוק ההון 5
N תמהיל תיק ל 15 שנה לפחות מחקות מדד שוק ההון 0
א הפקדה של מקסימום בתחילת שנה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
Z משכנתא לתקופה קצרה שנה עד מקסימום שנתיים. נדל"ן 18
B הפקדת רטרו לקרן השתלמות עבור שנה שעברה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
F מתכנן לחסוך ל 20 שנה בשביל אפקט ריבית דריבית שוק ההון 11
גראהם שנה של למידה - מה עכשיו? יומני מסע אישיים 27
maverick ניוד צבירה מקרן הפנסיה לקופת גמל ira בכל שנה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
ת לקחת הלוואה לדחות את ההחזר בחצי שנה ואז להחזיר צרכנות פיננסית 3

נושאים דומים

Back
למעלה