• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

שיחות על השקעות לא כל כך סולידיות

צר לי במובן המטפורי, אני חושב שכל בן אדם שמשקיע בשוק ההון צריך להיות בעל גמישות מחשבתית (נכון גם לחיים באופן כללי), לכן אני לא מאמין בקונספט של ללכת בדרך אחת. אפשר גם להאמין במדדים וגם להאמין שניתן להכות אותו, הכל תלוי נסיבות. הנסיבות שנוצרו שנה שעברה היו הזדמנות מושלמת. מבחינת השקעות, אני יכול להעיד רק על penny stocks. הטרנדים הבולטים של השנה שעברה היו חברות של אנרגיה ירוקה ופארמה. הטרנדים של 2021 נכון לעכשיו הם קנביס, תעופה וחלל ומתכות.

חיובי. באופן כללי בכל רגע נתון כ60-70% מהתיק במזומן
ראשית, מברוק. עושרך הוא עושרנו.
דבר שני, תאר לך שהייתי אומר לך:
צר לי עליך במובן המטפורי כי עשיתי 10000% בהשקעה בטסלה/בביטקוין/דני אבדיה. אפשר גם להאמין בפני סטוקס אבל כבר מימשתי 700%. הטרנדים של 2021 נכון לעכשיו הם X Y Z. הכל שאלה של פרספקטיבה לא ?
ב-20 / 19 / 18 גם זיהית תהליכים ?

[סתם זה נראה לי קצת חכמת הבדיעבד. כמובן יש מצב שאני טועה וכל מי שבפורום צריך לזהות טרנדים כאלו או אחרים...]

מי שעשה הון בביטקוין\טסלה\GME, כל הכבוד לו, ניצל את הסיטואציה והרוויח. אני עובד בצורה יותר סדורה (אף פעם לא נכנסתי ביותר מ-5% מהתיק לתוך מנייה אחת) שמפצה על הסיכון המאוד גבוהה של מסחר במניות small cap (עשיתי מעל 200 עסקאות ק\מ ב2020). גם ב18\19
עקפתי את המדד, אבל דיברתי ספציפית על 2020 בתור שנה ייחודית שכמו שאתה רואה, גם אנשים בלי שום הבנה בשוק ההון עשו מיליונים.

מעדכן שסיימתי את 2020 עם תשואה של 250%, בלי לקנות טסלה\ביטקוין\GME.
צר לי על אלה שלא השכילו לראות שנוצרו נסיבות של פעם במאה שנה מבחינת תנודתיות והזדמנויות בשוק ההון.
הצעירים שבינינו (שעדיין יכולים לספוג הפסדים) וטמנו את ראשם בחול הסולידי, פספספו הזדמנות להקדים את הפרישה שלהם בעשור לפחות.
בוא תרד שניה מעץ שטיפסת עליו, ותאמר לי:
עד כמה ערוך אתה לאפשרות שהתיק שלך יחתך פתאום בחצי או יותר ולא ישתקם מזה?
תאמר לי מה הייתה התשואה הנמוכה ביותר שהתיק שלך הגיעה אליה (מספר שלילי דו ספרתי אני מקווה) ואיך התמודדת עם זה. התשואה הגבוהה ביותר שקיבלת לא מעניינת בכלל.

לא מכיר אותך, ייתכן שיש לך מור"קים לספר מהשקעות שעשית בזמן בועת הדוט-קום או משהו. אבל אני מנחש שאתה פשוט מייצר פה הטיית השרדות קלאסית.

עד כמה ערוך אתה לאפשרות שהתיק שלך יחתך פתאום בחצי או יותר ולא ישתקם מזה?

תרד אתה מהעץ ותטרח לקרוא את ההודעה שלי בעמוד הקודם, אתה מתאר מצב שלא אפשרי.

תאמר לי מה הייתה התשואה הנמוכה ביותר שהתיק שלך הגיעה אליה (מספר שלילי דו ספרתי אני מקווה) ואיך התמודדת עם זה. התשואה הגבוהה ביותר שקיבלת לא מעניינת בכלל.

חודש אוגוסט 2020 היה מכה למניות הsmall caps, כל הכסף זרם למניות הגדולות ובראשן טסלה שאז התחילה את הריצה שלה. איבדתי בערך 20% בפרק זמן של שלוש שבועות. בזכות ניתוק רגש, ניהול סיכונים ופוזיציות נכון, החזרתי הכל תוך זמן קצר.

אני עובד בצורה יותר סדורה (אף פעם לא נכנסתי ביותר מ-5% מהתיק לתוך מנייה אחת) שמפצה על הסיכון המאוד גבוהה של מסחר במניות small cap (עשיתי מעל 200 עסקאות ק\מ ב2020). גם ב18\19
עקפתי את המדד, אבל דיברתי ספציפית על 2020 בתור שנה ייחודית שכמו שאתה רואה, גם אנשים בלי שום הבנה בשוק ההון עשו מיליונים.
כול הכבוד ובהצלחה בהמשך.
איך אתה עובד מבחינת מס,תשלום אחרי כול עסקה או בסוף שנה?

תרד אתה מהעץ ותטרח לקרוא את ההודעה שלי בעמוד הקודם, אתה מתאר מצב שלא אפשרי.
אני תוהה אם ה-250% זה על כל ההון שלך או רק על ה-40% שהשקעת במניות.
אם זה על כל ההון אז החלק המנייתי בלבד אצלך עשה 625%, שזה הרבה :)
חודש אוגוסט 2020 היה מכה למניות הsmall caps, כל הכסף זרם למניות הגדולות ובראשן טסלה שאז התחילה את הריצה שלה. איבדתי בערך 20% בפרק זמן של שלוש שבועות. בזכות ניתוק רגש, החזרתי הכל תוך זמן קצר.
זה באמת מעורר השראה (בלי ציניות).
בזכות ניהול סיכונים ופוזיציות נכון,החזרתי הכל תוך זמן קצר.
בזכות יותר מזל משכל *

רק להבהיר, אני לא מזלזל בך בתור משקיע "לא סולידי". אתה פשוט מתנשא מעלינו, המשקיעים הסולידיים והתשואות "העלובות" שלנו, ("צר לי על אלה שלא השכילו לראות שנוצרו נסיבות של פעם במאה שנה...") ועל כך אני מרשה לעצמי לזלזל. זה נשמע שפשוט יצא לך לחוות את ה upside של השקעות ערך ועדיין לא חווית את ה-downside שלהם. תוחלת הרווח שלנו זהה, רק שאצלך סטיית התקן גבוהה יותר.

אז אל יתהלל חוגר כמפתח, כמו שאומרים...

אני תוהה אם ה-250% זה על כל ההון שלך או רק על ה-40% שהשקעת במניות.
אם זה על כל ההון אז החלק המנייתי בלבד אצלך עשה 625%, שזה הרבה :)

לא מסתכל על זה במונחים של "חלקים". יש X כסף בתיק בתחילת השנה ויש 250% יותר בסוף השנה.

בזכות יותר מזל משכל *
רק להבהיר, אני לא מזלזל בך בתור משקיע "לא סולידי". אתה פשוט מתנשא מעלינו, המשקיעים הסולידיים והתשואות "העלובות" שלנו, ("צר לי על אלה שלא השכילו לראות שנוצרו נסיבות של פעם במאה שנה...") ועל כך אני מרשה לעצמי לזלזל. זה נשמע שפשוט יצא לך לחוות את ה upside של השקעות ערך ועדיין לא חווית את ה-downside שלהם. תוחלת הרווח שלנו זהה, רק שאצלך סטיית התקן גבוהה יותר.
אז אל יתהלל חוגר כמפתח, כמו שאומרים...

מזל זה להשקיע בGME (לשים מספר על הרולטה), כשאתה מבצע עסקה כמעט כל יום, המזל בהגדרה נגדך, אז לא ברור על מה אתה מדבר. הסברתי לך בהודעה קודמת שבזמן קצר איבדתי סכום של 6 ספרות מהתיק, מבטיח לך שחוויתי יותר downside ממך במרוצת השנים. ציינתי גם שניתן גם להאמין במדד וגם להאמין שניתן להכות אותו, ההתנשאות מגיעה מהצד שלך, שאתה חושב שהרווח שלי ושלך זהה. מה שאתה מפספס זה שמשקיע סולידי צריך לעקוב אחרי המדד במשך 30-40 שנה בשביל לפרוש, בעוד שמשקיע אקטיבי צריך להכות אותו רק במשך מספר שנים מצומצם בהרבה בשביל פרישה (ולצאת עם סכום כסף גדול בהרבה)

אז לא ברור על מה אתה מדבר.
שוק ההון נתן תשואות יפות מאוגוסט ועד כה באופן כללי. להאמין שהתשואות שקיבלת הן תוצאה של בחירות שביצעת זה כמו אלה שממלאים בלוטו את תאריך יום ההולדת של חמותם ובטוחים שזה משנה משהו.
ההתנשאות מגיעה מהצד שלך, שאתה חושב שהרווח שלי ושלך זהה.
תוחלת הרווח *
וזה לא נקרא להתנשא.
מבטיח לך שחוויתי יותר downside ממך במרוצת השנים.
אין לי ספק שהתיק שלך ראה זוועות שאני משתדל לגדר כנגדם.
מה שאתה מפספס זה שמשקיע סולידי צריך לעקוב אחרי המדד במשך 30-40 שנה בשביל לפרוש, בעוד שמשקיע אקטיבי צריך להכות אותו רק במשך מספר שנים מצומצם בהרבה בשביל פרישה (ולצאת עם סכום כסף גדול בהרבה)
7-9 שנים עד שאוכל לפרוש (לפי כלל 3% וגובה ההוצאות שלי) ולא 30-40 שנה.
ומשקיע אקטיבי אכן יגיע מהר יותר לפרישה, אם הוא יגיע לפרישה.
אם אני נוסע מתל אביב לחיפה במהירות 120 קמ"ש ואתה נוסע במהירות 480 קמ"ש - אתה תגיע לחיפה ברבע מהזמן, אם תגיע.

שוק ההון נתן תשואות יפות מאוגוסט ועד כה באופן כללי. להאמין שהתשואות שקיבלת הן תוצאה של בחירות שביצעת זה כמו אלה שממלאים בלוטו את תאריך יום ההולדת של חמותם ובטוחים שזה משנה משהו.

סנופי עשה 18% מאוגוסט עד עכשיו. אם עשיתי יותר, כנראה שזה בגלל הבחירות שלי לא?

7-9 שנים עד שאוכל לפרוש (לפי כלל 3% וגובה ההוצאות שלי) ולא 30-40 שנה.
ומשקיע אקטיבי אכן יגיע מהר יותר לפרישה, אם הוא יגיע לפרישה.
אם אני נוסע מתל אביב לחיפה במהירות 120 קמ"ש ואתה נוסע במהירות 480 קמ"ש - אתה תגיע לחיפה ברבע מהזמן, אם תגיע.

שמח שנתת לי את עצמך בתור דוגמה, אבל דיברתי לכלל המשקיעים הסולידיים שמתחילים לחסוך בגיל 20 במקרה הטוב.

סנופי עשה 18% מאוגוסט עד עכשיו. אם עשיתי יותר, כנראה שזה בגלל הבחירות שלי לא?
אתה טוען שהתוחלת של הבחירות שלך גבוהה יותר ורבים כאן טוענים שזו סטיית התקן.
אתה ממשיך להתווכח מבלי להתייחס לטיעון הנ"ל. לא הראית למה יש לך יכולת לבחור מניות ולתזמן את הבחירות כך שתשיג תשואה עודפת פרט לכך שלטענתך יש הזדמנויות ואפשר לנצל אותן.
הנסיון שלך מראה כך אבל הנסיון הקולקטיבי שאסף נתונים מעוד כמה מליוני אנשים מראה אחרת.
יכול להיות שאתה יותר חכם/שקול מנוסה מהם או סתם יותר בר מזל, בכל מקרה לא הראית אחרת חוץ מנסיונך על תקופה קצרה יחסית.

אתה טוען שהתוחלת של הבחירות שלך גבוהה יותר ורבים כאן טוענים שזו סטיית התקן.
אתה ממשיך להתווכח מבלי להתייחס לטיעון הנ"ל. לא הראית למה יש לך יכולת לבחור מניות ולתזמן את הבחירות כך שתשיג תשואה עודפת פרט לכך שלטענתך יש הזדמנויות ואפשר לנצל אותן.

לא ידעתי שזה ראיון עבודה שבו אני צריך להראות יכולת. הצגתי את המציאות, כנראה שמה שאני עושה עובד. בכל תחום יש את האחוז שמצליח ומיליוני אנשים שלא, אז לא ברור לאיזה תשובה אתה מצפה.

לא ברור לאיזה תשובה אתה מצפה.
רק ניסיתי כצופה/משתתף להסביר לך ולי למה הדיון ממשיך לנוע במעגלים.
אני מצפה לתשובה משכנעת ואז אני אלמד משהו ממך :)

משום מה לאנשים אין בעיה לקבל את זה שיש אנשים שמצליחים בעסקים\מתקבלים לגוגל\מבשלים במסעדות מישלן\פותרים בעיות טכנולוגיות מורכבות\מוכרים באמאזון במיליונים\[הכנס כל הישג אחר] ועל כל אלה יש מיליוני אנשים שמנסים אותו דבר ולא מצליחים. אף אחד לא בא לאלה שמצליחים ואומר להם "יש לי ניסיון קולקטיבי של 100 שנה שמוכיח שהרוב נכשלים, לא האכלת אותי פה בכפית על הנוסחה להצלחה". פתאום כשמדובר בשוק ההון, כל הסוחרים האקטיביים הם ברי מזל.

@susdujc לא רק זה אלא אפילו בנדל"ן!

משום מה לאנשים אין בעיה לקבל את זה שיש אנשים שמצליחים בעסקים\מתקבלים לגוגל\מבשלים במסעדות מישלן\פותרים בעיות טכנולוגיות מורכבות\מוכרים באמאזון במיליונים\[הכנס כל הישג אחר] ועל כל אלה יש מיליוני אנשים שמנסים אותו דבר ולא מצליחים. אף אחד לא בא לאלה שמצליחים ואומר להם "יש לי ניסיון קולקטיבי של 100 שנה שמוכיח שהרוב נכשלים, לא האכלת אותי פה בכפית על הנוסחה להצלחה". פתאום כשמדובר בשוק ההון, כל הסוחרים האקטיביים הם ברי מזל.

על זה נאמר, אל יתהלל חוגר כמפתח.
תפגוש את הסולידיים עוד 5-10 שנים ותשווה.
אני יכול לקחת את עצמי כדוגמא, הגעתי ל170% תשואה כמה חודשים אחרי תחילת המשבר, משם צללתי ל20%-, ובסוף היום אני על כ100%.
ישנו סיכוי לא רע שתאבד חלק גדול מהכספים שלך בשנים הקרובות וכשאתה משקיע אקטיבי יש כאן אלמנט גדול מאוד של מזל וסיכון.
אז.... אל תחשוב שאתה גאון גדול. כי אתה לא. אתה לוקח סיכונים גדולים יותר בציפייה לתשואה גבוהה יותר, לפעמים זה מתממש, הרבה פעמים לא.
אין מתנות חינם בשוק ההון.

על זה נאמר, אל יתהלל חוגר כמפתח.
ישנו סיכוי לא רע שתאבד חלק גדול מהכספים שלך בשנים הקרובות וכשאתה משקיע אקטיבי יש כאן אלמנט גדול מאוד של מזל וסיכון.
אז.... אל תחשוב שאתה גאון גדול. כי אתה לא. אתה לוקח סיכונים גדולים יותר בציפייה לתשואה גבוהה יותר, לפעמים זה מתממש, הרבה פעמים לא. אין מתנות חינם בשוק ההון.

תודה לך על ההסבר על שוק ההון ורמת הסיכון הנלוות למסחר אקטיבי. מבטיח לעדכן פה מדי פעם בהתקדמות.

תודה לך על ההסבר על שוק ההון ורמת הסיכון הנלוות למסחר אקטיבי. מבטיח לעדכן פה מדי פעם בהתקדמות.

בתור מישהו שגם משקיע במניות ספציפיות גם אני חושב שמה שמעורר אנטגוניזם להודעות שלך הם הנקודות הבאות : אם תוכל להתייחס אז אחלה
1. להגיד באופן כללי שאתה משקיע בpenny stocks בתחומים חמים מבלי לפרט אפילו קצת באילו חברות, מה הרציונל, הפוטנציאל וכדומה זה לא הכי רציני לדעתי. אם תוכל לפרט קצת על זה אני חושב שזה יהיה נהדר
2. זה שעשית 250% ב2020 לא אומר כלום גם. מה החלק של מה שאתה משקיע מתוך סך ההון שלך? האם אתה מספיק בטוח בחברות שלך ובשיטה שלך בשביל להשקיע בזה חלק נכבד בהון שלך או שאנחנו מדברים פה על 10 אלף שקל שהפך ל25 אלף שקל?
3. אתה צריך להוריד קצת את האף לדעתי. לא יודע כמה שנים אתה משקיע אבל אם לא מדובר ב5-10 שנים לפחות שבהן אתה עוקף את תשואת השוק כל שנה אני לא חושב שאתה יכול להטיף פה למישהו על השקעות סולידיות כן או לא. יש פה בפורום אנשים שהרוויחו מיליונים על טסלה והם לא מתחילים להטיף פה לאף אחד ולדבר על זה שהם יכולים היו להקדים את הפרישה שלהם בעשור.

מצטער אם זה יצא קצת אגרסיבי אבל לצערי אתה מוציא לרעה את השם של השקעות במניות ספציפיות על פי ההודעות שלך עד עכשיו

מעדכן שסיימתי את 2020 עם תשואה של 250%, בלי לקנות טסלה\ביטקוין\GME.
צר לי על אלה שלא השכילו לראות שנוצרו נסיבות של פעם במאה שנה מבחינת תנודתיות והזדמנויות בשוק ההון.
הצעירים שבינינו (שעדיין יכולים לספוג הפסדים) וטמנו את ראשם בחול הסולידי, פספספו הזדמנות להקדים את הפרישה שלהם בעשור לפחות.
כל הכבוד על ההצלחה שלך.
אבל אין לך מה להצר עלינו, אנחנו פשוט לא עילויים כמוך בבחירת מניות ובתזמון שוק.
כמו שאמרת, אתה אחד ממיליון.

ממש לא כל הסוחרים האקטיביים הם ברי מזל, רוב הסוחרים האקטיביים לא מצליחים להכות את השוק (אם הם בכלל מצליחים לסיים עם רווח ריאלי, או אפילו נומינלי).

קראתי עוד קצת את השירשור וראיתי שמדובר במישהו שהתחיל להשקיע לפני שנה בלבד... בחייך זה לא רציני. כל הכבוד לך וסחטיין על הרווחים אבל באמת שאתה לא יכול להטיף לאף אחד כלום

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
א קבלת שיחות בחול למספר ישראל פוסטים מאיכות נמוכה 2
A שיחות חברים על פרישה מוקדמת מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 49
G שיחות שימור-כל הביצים בסל אחד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 18
P מספרי כוכבית-4-ספרות בפירוט שיחות אוף טופיק 0
P שיחות בנושא יזמות באנגלית אוף טופיק 0
ל שיחות טלפון מוזרות אוף טופיק 22
משה מה הופך שיחות למעניינות? התפתחות אישית 12
mudale222 גלישה\שיחות\סמסים ללא הגבלה ב29 ש"ח צרכנות פיננסית 5
שמוליק קיפוד שיחות שימור צרכנות פיננסית 31
yossik שיחות בחו"ל - איזה SIM הזול והנוח ביותר? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 6
M חיסכון לילדים או תיק השקעות מרוכז שוק ההון 3
ח מחפש אקסל למעקב אחרי תיק השקעות אוף טופיק 1
R שאלה של מתחיל לגבי השקעות בS&P500 שוק ההון 1
L השקעות ערך שוק ההון 17
ג השקעות ערך - מחקר שוק התפתחות אישית 1
NightStyle העברת תיק מ-IB לבית השקעות ישראלי שוק ההון 0
א החלק השקלי בתיק השקעות לאזרחית אמריקאית שוק ההון 1
F סיכון בקריסת בית השקעות ibi למשל פוסטים מאיכות נמוכה 14
O תיק השקעות משפחתי שוק ההון 11
מ שוקל העברת תיק השקעות לIB, העברה של קרנות שקליות ותהיות לגבי התיק שוק ההון 7
C מיסוי ריאלי ותיק השקעות בבנק מיסים 1
C הייטקיסטים - איך אתם מתמודדים עם תיק השקעות ריכוזי בעקבות RSU? שוק ההון 12
T ניוד תיק השקעות ודיווח שנתי מיסים 11
K גורם מייצב לתיק השקעות שוק ההון 13
S השקעות דרך חברה בע"מ יזמות והגדלת הכנסות 13
ס השקעה ב-SCHG בעקבות הפוסט על השקעות לילד דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 11
א חסכון אפוטרופוס לילדים בבית השקעות ישראלי (בהמשך לפוסט האחרון) דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 0
M איחוד תיקי השקעות צרכנות פיננסית 8
Y שאלות של מייק מתחיל לגבי תיק השקעות פשוט שוק ההון 33
מ העברת מט"ח מחשבון ישראלי לחשבון השקעות ישראלי שוק ההון 1
א תיק השקעות או תוכנית חיסכון בחברות הביטוח שוק ההון 1
A כלי למעקב אחר תיק השקעות שוק ההון 1
ש דמי ניהול ועמלות בבנק - תיק השקעות שוק ההון 5
Y ייעוץ לגבי תיק השקעות - בן 28, רווק שוק ההון 18
מ איפה המקום הכי מומלץ ללמוד יעוץ השקעות התפתחות אישית 6
ה הקטנת חשיפה בתיק השקעות פרטי שוק ההון 5
T העברת תיק השקעות, למכור או להעביר? שוק ההון 4
ה העברת תיק השקעות מהארץ לIBRK שוק ההון 1
T חוות דעת על ייעוץ שקיבלתי מיועץ השקעות בבנק שוק ההון 9
Y מעבר בין בתי השקעות וטופס 867 שוק ההון 6
K מסחר/השקעות אקטיביות שוק ההון 29
H ולמה זה רע? - דיון תאורטי על השקעות הדיוטות במדדים אוף טופיק 6
littleSeal QA לתיק השקעות ראשון שוק ההון 1
W משקיע מתחיל - תיק השקעות שוק ההון 2
? עובר לאיטליה, למכור תיק השקעות פשוט? שוק ההון 12
E פיזור השקעות - הצד הסולידי. אשמח לדעתכם שוק ההון 10
F האם ניתן לחזור מ-IRA לבית השקעות "רגיל"? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
I שאלות לגבי ניהול השקעות בקרנות למשקיעים עם אזרחות אמריקאית שוק ההון 5
E אם אני קונה מחקה מדד - 1159250 בבנק או בבית השקעות זה אותה תשואה בדיוק או שיש סטיות? שוק ההון 3
T התיעצות לאיזון תיק השקעות שוק ההון 3

נושאים דומים

Back
למעלה