• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

שיווק קרנות Blackrock בישראל

כן, איזור ה10 דקות לפני סוף מסחר.
זה במכרז נעילה - יש בערך 10 דקות (מ-17:15 עד 17:25) שבו אין מסחר רציף אלא כולם שמים פקודות ומחושב מחיר אשר מנסה למקסם את הכמות (ולמזער את התנועה) וזה העסקה האחרונה ביום. במהלך המכרז פקודות קניה יכולות להיות יותר גבוהות מפקודת מכירה.

כן, איזור ה10 דקות לפני סוף מסחר.

אז בדקות האלו מי שמציע גבוה נועד רק כדי להגיד - אני קונה בכל מחיר בו ייסגר.
מי שמבקש נמוך אומר - אני מוכר בכל מחיר בו ייסגר.

אף אחד משני הצדדים לא מתכוון ברצינות למחיר אותו הוא כותב.

אוספים בסוף את כל ההיצעים והביקושים ומהם נוצרת עסקה (נדמה לי שהעסקה נעשית בסכום המקסימלי בו ניתן לעשות עסקה).

וגם יש קטע מעצבן שמישהו שם מחיר גבוה ב30% לקניה או נמוך ב30% למכירה, ומשנה אותו 10 שניות לפני שננעל.

וגם יש קטע מעצבן שמישהו שם מחיר גבוה ב30% לקניה או נמוך ב30% למכירה, ומשנה אותו 10 שניות לפני שננעל.
זה העושה שוק קונה כרטיס לוטו, למקרה ותהיה תנודתיות גדולה

אז בדקות האלו מי שמציע גבוה נועד רק כדי להגיד - אני קונה בכל מחיר בו ייסגר.
מי שמבקש נמוך אומר - אני מוכר בכל מחיר בו ייסגר.

אף אחד משני הצדדים לא מתכוון ברצינות למחיר אותו הוא כותב.

להבנתי, טכנית זה נכון תמיד. השוק מחויב לתת לך את העסקה הכי טובה שקיימת ברגע הביצוע, בלי קשר למחיר בו נקבת. כלומר אם אמרת שאתה מוכן לקנות ב-1000 אבל מישהו מוכר ב-500, אתה תקנה ב-500.

כלומר אם אמרת שאתה מוכן לקנות ב-1000 אבל מישהו מוכר ב-500, אתה תקנה ב-500.
כלומר השוק תמיד דופק את המוכר?
למה אם אני רוצה למכור ב 500 אבל מישהו מוכן לקנות ב1000 אני זה שידפק ולא הוא?

כלומר השוק תמיד דופק את המוכר?
למה אם אני רוצה למכור ב 500 אבל מישהו מוכן לקנות ב1000 אני זה שידפק ולא הוא?
נקודה טובה, נראה שטעיתי:
במקרה בו יש מוכר נמוך – רוצה למכור ב-980, מול קונה גבוה – רוצה לקנות ב-1000 -> במצב כזה יש עסקה, כאשר השער יהיה השער של הראשון שנכנס, אם המוכר היה ראשון – העסקה הייתה מתבצעת ב-980, אם הקונה היה נכנס ראשון – המוכר היה מוכר את המניות בשער של 1000. ברגע שיש עסקה הקונה והמוכר לא ידעו בכמה הם השני ביקש לקנות/למכור.

כלומר מה שאמרתי נכון רק אם בעסקה מתבצעת ברגע בו הזרמת את הפקודה. במקרה שלי זה פחות או יותר תמיד המצב כי אני נותן לימיט מעבר לזה שיבטיח ביצוע (עד כדי RACE CONDITION לא סביר).

נראה שמחזורי מסחר בקרנות בלאקרוק העקריות (קודם כל S&P500) עלו שזה בהחלט חדשות טובות. המחזור הממוצע במרץ בקרן S&P היה 4.6 מ' ש"ח וביום חמישי אחרון למשל זה הגיע ל-10.6 מ' ש"ח. יש עדיין הרבה קרנות ללא אף עסקה אבל יש תחושה שבקרנות "מיינסטרים" המצב קצת משתפר. כמובן אין מה להשוות את נזיות אצלנו ובבורסת לונדון אבל הנוחיות של קנייה דרך מערכת מסחר שזמינה לכולם (ולא דרך הטלפון) ללא התעסקות בהמרות מט"ח כנראה מושך יותר ויותר אנשים. חסרה IWDA כאופציה לחשיפה עולמית זולה (הקרן העולמית שהביאו הינה יקרה להחריד - 0.6% והורגת את כל היתרונות של קרן אירית שנהנת ממיסוי דיבידנד מופחת).

(הקרן העולמית שהביאו הינה יקרה להחריד - 0.6% והורגת את כל היתרונות של קרן אירית שנהנת ממיסוי דיבידנד מופחת).
לפי החישובים שעשו כאן לפני מספר לא ידוע של עמודים זה לא בטוח, במיוחד כי לחלופה TTF יש דמי ניהול יחסית גבוהים גם.
אם לא תמצא את הפוסטים הרלוונטיים מאמין שאוכל לאתר לך.

לפי החישובים שעשו כאן לפני מספר לא ידוע של עמודים זה לא בטוח
מה שאני התכוונתי שבדמי ניהול 0.6% אין טעם להיחשף עולמית דרך הקרן הזאת. הרבה יותר ישתלם שילוב של IWDA + EIMI (למרות אי נוחיות של מסחר בבורסת לונדון) או כל מיני שילובים של הקרנות שכן נסחרות בארץ שיתנו קירוב יחסית סביר בדמי ניהול משמעותית יותר נמוכים. לפי הסימולציה שלי דמי ניהול 0.6% מנטרלים משמעותית את יתרונות של קרן אירית.

מה שאני התכוונתי שבדמי ניהול 0.6% אין טעם להיחשף עולמית דרך הקרן הזאת. הרבה יותר ישתלם שילוב של IWDA + EIMI (למרות אי נוחיות של מסחר בבורסת לונדון) או כל מיני שילובים של הקרנות שכן נסחרות בארץ שיתנו קירוב יחסית סביר בדמי ניהול משמעותית יותר נמוכים. לפי הסימולציה שלי דמי ניהול 0.6% מנטרלים משמעותית את יתרונות של קרן אירית.
לגבי מסחר בבורסת לונדון אני לא יודע להגיד (roneng הוא הסמכות לדעתי), אבל בארץ כאמור לא ברור מה עדיף.
על אלו שילובים אתה מדבר? אני השוותי לפני כמה פוסטים ל-MSCI WORLD TTF:
מדובר ב 2.24% * 21% = 0.47% וכשמוסיפים לדמי הניהול + נאמן של MSCI WORLD TTF מקבלים 0.31%+0.03%+0.47%=0.81%.
זה 0.21% גבוה יותר מדמי הניהול של ISHARES MSCI ACWI UCITS ETF, מה שלכאורה מצביע על הכדאיות של האחרונה, למרות הנחיתות בדמי הניהול גרידא.
אני יודע שהן לא עוקבות בדיוק אחרי אותו מדד, אבל נראה שהם מאד דומים: https://thoughtfulfinance.com/2019/01/31/msci-world-vs-msci-acwi/.
נשמע הגיוני?
כאשר המדד של בלאקרוק מבחינתי עדיף כי הוא כולל את כל העולם, לעומת TTF שמכילה רק מדינות מתפתחות.

א. יש דחיית מס, כלומר את ה15% אתה משלם מיידית ואת ה25% אתה משלם רק במכירה, מה שאומר שה10% שחסכת (לעומת קרן אמריקאית מחלקת) עושים לך עוד כסף בזמן הזה. על טווח זמן ארוך מספיק אתה מרוויח מזה.
@roneng מחישוב שעשיתי לגבי כדאיות החזקת קרן אמריקאית לעומת אירית בחשבון ממוסה, המסקנה היא שרק אחרי 35 שנות החזקה יש עדיפות לאירית. לאחר 10 שנים יש לאמריקאית יתרון של 3.1%, ואילו אחרי 40 שנה לאירית יתרון של 0.9%. (הנ"ל בהנחה שהתשואה השנתית של S&P500 עומדת על 5% + דיבידנדים 2%)
אז נכון שלטווח ארוך יש יתרון לאירית, אבל הטווח הוא ארוך למדי...

נערך לאחרונה ב:
מישהו יודע למה הקרנות של בלאקרוק לא מופיעות ב funder? מה אני מפספסת פה?

התכוונתי כמובן לקרנות של iShares :)

מישהו יודע למה הקרנות של בלאקרוק לא מופיעות ב funder? מה אני מפספסת פה?
באתר הבורסה הן מופיעות תחת הגדרה יחודית של קרנות סל זרות. אולי לא נתמך

מישהו יכול להסביר לי למה לקנות קרנות של בלקרוק ישירות (לא ידוע בדיוק איך קוראים לזה אבל הכוונה שלי היא כאילו מבלקרוק עצמם שהן במט"ח) ובעצם לשלם עלמת המרת מט"ח ומרווח בשער המרה כמו גם עמלות קנייה ומכירה יותר גדולות כי זה קניה ומכירה של ני"ע זרים ולא את הקרנות פה של ISHARES של בלקרוק שנסחרות בשקלים וכל העמלות הללו נחסכות בעצם? מה אני מפספס פה?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
AlexNOSAM רוצה ללמוד פרסום, מכירות ו/או שיווק התפתחות אישית 0
א לימוד שיווק דיגיטלי התפתחות אישית 0
U שיווק שותפים (אפיליאט) אוף טופיק 0
אורי ג. שיווק אונליין / דיגיטלי אוף טופיק 2
F עולמות הפיתוח העסקי/מכירות/שיווק/ בהייטק- חייב עזרה מהייטקיסטים. התפתחות אישית 9
yossik רשת שיווק גדולה תמכור החל משישה סוגי פירות וירקות באריזות בלבד במקום בתפזורת מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 34
צ שיווק ומכירה התפתחות אישית 5
ק שיווק שותפים(לא פירסומת לשום דבר ספציפי) זה באמת משהו שווה אוף טופיק 6
נימוסין "מצאת זול" ועוד טכניקות שיווק מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 26
שודד הפינג פונג שיווק רב שכבתי (שר"ש) אוף טופיק 28
ג אשמח ללמד אותך שיווק דיגיטלי וורדפרס במקביל לעזרתך בהעשרת הידע והניסיון בשוק ההון התפתחות אישית 0
ב קרנות נאמנות ישראליות מחקות בחשבון IRA שוק ההון 12
שושן צחור קרנות ישראליות, עושי שוק ושווי הוגן שוק ההון 8
B ערך קרנות ישראליות מחקות מדדים בינלאומיים בזמן המלחמה שוק ההון 5
י קרנות בארץ/אירלנד שדומות ל VUG, VHT, SOXX, VFH, ITA שוק ההון 11
T קרנות מונטרו השקעות אלטרנטיביות 3
ר השפעת יחסי ישראל-אירלנד על קרנות איריות שוק ההון 21
מ שוקל העברת תיק השקעות לIB, העברה של קרנות שקליות ותהיות לגבי התיק שוק ההון 7
MaorRocky שאלות על קרנות אמריקאיות ומס ירושה עבור אזרח ישראלי מיסים 6
Gari קרנות סל על מדדים סקטורים\מדדים דפנסיביים בשלב המשיכה כדי למזער נעילת הפסדים בשוק דובי שוק ההון 34
א קרנות ביטקוין לא מספקות את מלוא התשואה השקעות אלטרנטיביות 7
T האם יש קרנות ישראליות בGoogle finance? אוף טופיק 1
N קרנות מומנטום שוק ההון 0
ה מסחר עצמאי - קרנות סל שוק ההון 5
JaywalkerPenguin קרנות מחקות ישראלית למדדי חו"ל שוק ההון 5
D מעקב אחרי קרנות השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
simple בעקבות הורדת הדירוג קרנות כספיות לאן ? שוק ההון 3
I נזילות קרנות ישראליות שוק ההון 1
M מקורות לחיפוש קרנות/ני"ע והשוואה שוק ההון 2
א מס ירושה על קרנות וואנגארד שנקנו בבנק ישראלי שוק ההון 12
מ קנית קרנות סל ביטקיון באינטראקטיב ברוקר השקעות אלטרנטיביות 16
J קרנות ממונפות שוק ההון 100
H קרנות בלאקרוק - נוהל קניה חודשית שוק ההון 1
ס מס עיזבון על קרנות של בלאקרוק מיסים 4
tomchoook איך משווים בין קרנות כספיות? שוק ההון 3
ס קרנות הסל שעוקבות ביטקוין הן בשורה? השקעות אלטרנטיביות 1
The Thinker רשות ניירות הערך האמריקנית אישרה קרנות סל מחקות ביטקוין השקעות אלטרנטיביות 99
U קרנות סל/קרנות מחקות אחרי מדדי הבנקים פוסטים מאיכות נמוכה 1
א קרנות פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ב קרנות ריט ב IRA שוק ההון 6
B הוצאת קרנות השתלמות לטובת תשלום משכנתא? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ש קרנות השתלמות של מורים פדיה והעברה למדדי מניות מובילים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 22
א קרנות סל לבעל אזרחות כפולה אוף טופיק 3
כ הקלות מס רווחי הון מעל גיל 60 - כולל קרנות נאמנות? מיסים 35
א קרנות כספיות דולריות ? שוק ההון 3
N IRA - איחוד קרנות השתלמות וקופות גמל - קושי במעקב פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
L קרנות איריות בחשבון IRA שוק ההון 6
א אילו קרנות כספיות כרגע לא "חסומות"? שוק ההון 5
N שיקולים במעבר בין קרנות סל שוק ההון 2
F האם קרנות הפנסיה כרגע בירידה בשל המצב? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1

נושאים דומים

Back
למעלה