• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

שופרסל - מוכרת מוצרים בתוקף קצר בחצי מחיר !?

• פותח הנושא A42
  • פורסם בתאריך
לא מבין מה הבעיה להשאיר בהקפאה גם שנה ויותר, אם הבשר מוקפא ומעולם לא הופשר שוב לאחר שנקנה, לא אמורה להיות בעיה.
תלוי מה.
חזות עוף למשל, או עוף טחון - הקפואים מקבלים תוקף קצר משמעותית מכרעיים לדוגמא.
עוף טחון במקפיא - עד חודשיים.
בפועל אולי אפשרי לצרוך קצת אחרי, אבל שנה - ממש לא.

אני חושבת שקצת התבלבלו פה,
חלק מהכותבים ונשמע שגם נשותיהם ;)

בהתאם לחוק, יש בסופר מוצרי בשר טריים - להם ניתן, למיטב ידיעתי, תוקף של עד 3 ימים.
ויש מוצרי בשר קפואים - להם ניתן תוקף של שנה ויותר.

לסופר יש מגבלה, הוא חייב למכור את הטרי בטווח הזמן שהוקצא לו, אסור לו להקפיא אותו, ולכן בראשון זה בחצי מחיר.
בשום מקום לא שמעתי שלצרכן יש מגבלה על כמות הזמן שהוא מקפיא אותו, לא פרקטית ולא מבחינת משרד הבריאות.
אז הפתרון הקלאסי הוא לקנות טרי ולהקפיא,
זה יכול לשבת בנחת במקפיא חודש למי שחשש, וגם יותר.
הפתרון של להשאיר במקרר שלושה ימים, להבנתי פחות מומלץ
לכן הנוסחא שלי: קונה טרי, לפעמים גם עם תוקף קצר בחצי מחיר, ומהסל של הסופר מכניסה לסיר או למקפיא.
וזהו.

בהצלחה!

פעם קניתי עוך ''תוקף קצר'' כזה והיה מקולקל. אבל מוצרים אחרים שמוזלים בלל פגם באריזה או ''יצא ממגוון הסניף'' אני קונה כל הזמן. אבל רק את מה שבאמת צריך ולא בגלל שמוזל. למשל, שימורים עם מכות או קורנפלייקס עם קמט.

לא מסבירים למה
כי זה יכול להעיד על פגיעה באטימות, שתגרום לכניסת אוויר פנימה ותבטל את אפקט השימור.
זו סיבה אחת.
סיבה נוספת היא שאם הציפוי נפגם, חומרים מהקופסא עלולים לעבור למזון.
מדובר על חומרים לא בריאים במיוחד, כך שזה לא מומלץ.

אם יש מגירה של 0 מעלות במקרר אז זה יכול להחזיק בכיףץ הרבה יותר זמן. אני אשמח אם היו יותר מבצעי "תוקף קצר" הרוב אצלי ממילא נגמר מהר.
מסכימה,
ורק עוד חצי מילה על מקרר.

בהגדרה, כשאומרים "מקרר" מתכוונים למקום שנפתח ונסגר כמה בפעמים בכל יום
במציאות, השימוש במקרר שונה בין דיירים במקומות שונים.

אני למשל גיליתי שטחינה מוכנה במקרר של ההורים בקושי מחזיקה מעמד ארבעה ימים, וכבר הריח.. נו, לא משהו
ובמקרר אצלי בבית גם שבוע וחצי היא נשארת פיקס.

לדעתי? כי בבית של ההורים יש הרבה יותר פתיחה של המקרר כדי לראות "מה חדש"
ואצלי... טוב, נו, באמת, יש גם, אבל בקצב מופחת...

מה שאני באה להגיד זה, אם אנחנו כבר בפורום הסולידית, תפעילו גישה של סוכנות, השתמשו בחמשת החושים, ואל תמהרו להניח הנחות..
בהצלחה!

בכללי, בישול אמור להרוג כל התפתחות חיידקית שנוצרה. הבעיה בעוף היא שלפעמים הבישול קצר יחסית ולא כל הבשר מגיע לטמפרטורה הבטוחה. מניסיוני, גם נוצר טעם לוואי לבשר שאפשר אמנם להסוות עם תבלינים או רוטב, אבל אם מכינים שניצל או חזה עוף זה יכול להיות מורגש.
2 דברים -
קודם כל, גם אם העוף נשחט לפני דקה חובה לבשל עד הסוף, זה לא כמו בקר כי הפתוגנים שכל חיה נושאת הם שונים. מוציאים חתיכה ובודקים שכבר לא ורוד או יותר טוב עובדים עם מדחום...
שנית, הבעיה היא לא עם החיידקים אלא עם הטוקסינים שהחיידקים מייצרים ואלו לא נהרסים בחום - עוף מקולקל אי אפשר לאכול גם אם שרפת לפחם.

מה הייתם אתם קונים?
בטח קונה - הכל (הכוונה למוצרים שאני צורך) חוץ מביצים, מיונז ובירה - שמסוכנים כפגי תוקף צעירים.
לא מבין את אלה שלא מוכנים לקנות קורנפלקס עם פגם באריזה ב80% הנחה. אוהב את הגישה הזו של שופרסל - חבל שאין אותה ברשתות האחרות.

עוף מקולקל אי אפשר לאכול גם אם שרפת לפחם.
אם שרפת לפחם גם הרעלנים של החיידקים נהרסו, לרוע המזל הפחם וחלק מהתרכובות שנוצרו לא מזינות ואף יכולות להיות רעילות, תלוי בטמ"פ ודרגת ההתפחמות.

מזון מהחי הייתי נמנע מלקנות עם תוקף קצר מאוד, במיוחד מכיוון שאני לא סומך על זה שהמוצר היה בקירור מתאים מתחילתו ועד לקנייה. מזון יבש או משומר אין בעיה, במקרה הגרוע תהיה ירידה בטעם או בטריות.
לגמרי מגדיל את הסיכוי שלקוח הביא לקופה, התחרט וכו' ועד שזה חזר שוב למקרר מי יודע כמה זמן עבר

לגמרי מגדיל את הסיכוי שלקוח הביא לקופה, התחרט וכו' ועד שזה חזר שוב למקרר מי יודע כמה זמן עבר
הבעיה שאת מתארת רלוונטית באותה מידה למזון עם תוקף ארוך.

הבעיה שאת מתארת רלוונטית באותה מידה למזון עם תוקף ארוך.
זה נכון, אבל עדין אני חושבת שמוצר למשל עוף טרי שנמכר ביום השלישי שלו יש סיכוי יותר גדול להיות מוכנס ומוצא מהמקרר מספר גדול יותר של פעמים מאשר אותו עוף שנמכר ביום הראשון שלו. ואגב עם בענייני סופר וטריות אנחנו אני ממליצה 1 ביצים רצוי לסמוך על תאריך אחרון לשיווק רגיל, לא זה של קירור אפילו אם הן במקרר, אתם לא באמת יודעים מתי הכניסו אותן למקרר וכבר ראיתי דברים 2 בדרך כלל זו בעיה יותר בסופרים קטנים (אבל לא רק) שדוחסים הכול לתוך מקרר אחד. מאכלי חלב, ירקות, עוף וכו' ואז חלק מהמוצרים על מדפים אבל חלק על רצפת המקרר בעגלות, ולמשל קורה שצריך מוצרי ואז מי שצריך לקחת ולסדר את החלב כדי שתהיה לו גישה מוציא את העגלות עם העוף החוצה וזה פשוט יכול לעמוד שם עד שמוציאים הכול ושוב מחזירים (וזה עוד מקרה טוב, יש גם מקרים שפתאום קראו לעובד או היה לו טלפון והוא בכלל שוכח להחזיר ועד שלא נכנס עוד עובד ושם לב זה נשאר בחוץ)

אם המוצר הטרי באריזה סגורה מבית המטבחיים/מפעל ומדובר במוצר גולמי ללא תבלינים והריח תקין, אין בעיה, אם המוצר נמצא בתבנית של הסופר ונארז על ידו, זה עלול להיות יותר מסוכן.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
hommie שופרסל מתייעלת? אוף טופיק 11
ת כרטיס אשראי "שופרסל" לא נתמך באפליקציית Google Pay? צרכנות פיננסית 18
ת לא מצליח להזמין כ.אשראי לאימי. ספציפית אשראי "שופרסל" צרכנות פיננסית 18
מ שופרסל תפצה בינואר-פברואר את לקוחותיה בהנחה של 4 שקל על קניה מעל 25 שח מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 69
א שופרסל cal מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 11
M פחת על דירה כהוצאה מוכרת לעצמאי שעובד מהבית - רעיון טוב או לא? מיסים 6
ש משהו לא מובן בשיעור התקרה לגבי קיצבה מוכרת פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
D שכר דירה כהוצאה מוכרת נדל"ן 6
י הוצאה מוכרת invoice מחו"ל מיסים 0
כ הוצאה מוכרת דרך השקעות במניות או נדל"ן וכו'? (תכנון מס) (איך טראמפ עושה את זה?) שוק ההון 0
ע האם החזר הצמדד מדד הוא הוצאה מוכרת לניכוי בעת חישוב מס שבח? נדל"ן 0
M הוצאה מוכרת והכנסה חייבת מיסים 13
M הוצאה מוכרת - משמעות מיסים 24
פסיוני הוצאה מוכרת- אלי אקספרס מיסים 19
D הוצאה מוכרת בגין רכישת ביטוח מפני אובדן כושר עבודה (אכע) לשכירה מיסים 6
P רכב - תמיד הוצאה מוכרת? צרכנות פיננסית 8
Michel קצבה מוכרת/קצבה מזכה. הסדרת הנושא עם חברת הביטוח פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 155
O האם יש סיכון ברכישת ETF קטנה ופחות מוכרת? שוק ההון 0
S תואר במכללה לא מוכרת התפתחות אישית 11
R צביעת קצבה מוכרת כשיש תשלום מעסיק על אובדן כושר עבודה צרכנות פיננסית 1
פסיוני הוצאה מוכרת צרכנות פיננסית 12
A קצבה מוכרת לעומת קצבה מזכה פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 4
D החזר מס-תרומה לעמותה מוכרת צרכנות פיננסית 5
C קרן הפנסיה הפאסיבית של הפניקס מוכרת מניות ושומרת מזומן - למה? שוק ההון 55
ר משהו שלא מסתדר לי... אם אני משלמת מס רווחי הון בכל מקרה, מה זה משנה מתי אני מוכרת? שוק ההון 16
י תשלום לרו"ח עבור החזר מס - הוצאה מוכרת? צרכנות פיננסית 14
breezblock טראמפ מוביל - עדיין לא מוכרת. שוק ההון 59
yanosh34 קצבה מזכה מול מוכרת בדוחות הפנסיה החדשים צרכנות פיננסית 26
ד הפרשה לחיסכון מוכרת כהוצאה למס? שוק ההון 5
-michael- ניהול מוצרים פנסיונים לאחר ירידה מהארץ פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
ס מיסוי על מכירות של מוצרים דיגטיליים באינטרנט מיסים 1
ס מיסוי על מכירות של מוצרים דיגטיליים באינטרנט מיסים 0
A תשלום מראש על שירותים/מוצרים כגידור מאינפלציה פוסטים מאיכות נמוכה 11
S קנית מוצרים לבית בסיטונאות מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 42
P ביטוח מוצרים בבית - כדאי כִּכְלָל או סתם חבל? צרכנות פיננסית 11
P האם יש מוצרים ישנים בהם המס הוא 25% ריאלי? מיסים 4
ז מתי הזמן המתאים לרכוש מוצרים בזול? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 0
M כתבה שמעצבנת אותי על סל מוצרים ויוקר המחייה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 99
לאץ' רכישת מוצרים משומשים לבית מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 21
מ קריטריונים לבחירת מוצרים פנסיונים וגמל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
J מוצרים פיננסים עם סיכון ותשואה גבוהים שוק ההון 14
R סלייס - תשואות מוצרים עוקבי S&P500 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 57
A למה מוצרים מחקי מדד נקובים במטבע? שוק ההון 40
אשר השקעה במוצרי בבלאק רוק - ACWI או תהמיל של מספר מוצרים שוק ההון 9
L קניית מוצרים יבשים מסיטונאים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 0
ר באלו מוצרים פיננסים אפשר להגיע לחוב שעולה על ההשקעה? שוק ההון 15
R מוצרים שעדיף לקנות באמריקה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 44
E המלצה על חברה המבצעת שילוח של מוצרים ממחסניה בארה"ב לישראל. מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 23
ביולוג ירושלמי שרשור צרכני - מוצרים ישראלים (בלבד!) תוצרת ארץ ישראל. אוף טופיק 13
A תינוק - קניה בזול של מוצרים נצרכים רבות מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 16

נושאים דומים

Back
למעלה