• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

הוצאה מוכרת - משמעות

Mister Ben

משתמש סולידי
דירוג
24
אהלן,

חיפשתי קצת ולא מצאתי הסבר באינטרנט. מה המשמעות של הוצאה מוכרת מבחינת המחוקק? למה לא פשוט לוקחים מס מכל הרווח?
(במילים אחרות, אם אני מקים מדינה חדשה למה לי לעשות מנגנון כזה בכלל?)

תודה

המס אמור להיות מוטל על מה שהרווחת ולא על הסכום שקיבלת (מחזור).
הרעיון הוא לקחת מס מתוספת העושר שלך ולא מהסכום ששילם לך מעביד / לקוח.

הוצאה מוכרת זו הוצאה שתכליתה הפעלת העסק

אתה מוכר חולצות?
אז כל המכירות שלך זה המחזור שלך וזו "ההכנסה"
אבל יש לך גם את עלות החולצות, את שכירת מקום העיסוק, את העלות של ניהול הניירת, הוצאות פרסומות, בקיצור הוצאות שונות שתכליתן קיום העסק, אלה הוצאות מוכרות.
כמובן גם העסקת עובדים, תשלומי מסים עירונים ועוד הרבה.

אחרי שתנכה מההכנסה את ההוצאה המוכרות, מה נשאר בסוף זו "ההכנסה החייבת" שעליה אתה משלם את המס.

הוצאה מוכרת זו הוצאה שתכליתה הפעלת העסק

אתה מוכר חולצות?
אז כל המכירות שלך זה המחזור שלך וזו "ההכנסה"
אבל יש לך גם את עלות החולצות, את שכירת מקום העיסוק, את העלות של ניהול הניירת, הוצאות פרסומות, בקיצור הוצאות שונות שתכליתן קיום העסק, אלה הוצאות מוכרות.
כמובן גם העסקת עובדים, תשלומי מסים עירונים ועוד הרבה.

אחרי שתנכה מההכנסה את ההוצאה המוכרות, מה נשאר בסוף זו "ההכנסה החייבת" שעליה אתה משלם את המס.

תודה רבה. הכוונה היא מה זה מעניין את המדינה? אני מוכר חולצות, מכניס 100 אלף, מוציא 50 אלף, משמע רווח של 50 אלף. מה מעניין את המדינה מה מההוצאות מוכרות?

מדינה- כגוף שהאינטרס שלו בדרך כלל זה לגבות יותר מסים

תודה רבה. הכוונה היא מה זה מעניין את המדינה? אני מוכר חולצות, מכניס 100 אלף, מוציא 50 אלף, משמע רווח של 50 אלף. מה מעניין את המדינה מה מההוצאות מוכרות?

ממש מעליב :)
האינטרס של המדינה הוא לגבות כמה שיותר מסים הוגנים.
אפשר להתווכח מה זה מס הוגן בהקשרים רבים (זו העבודה שלי בעצם), אבל ברור שמס על מחזור להבדיל ממס על רווח הוא מס לא הוגן, ולכן הוא יוטל רק במקרים נדירים מאד.

אני מוכר חולצות, מכניס 100 אלף, מוציא 50 אלף, משמע רווח של 50 אלף. מה מעניין את המדינה מה מההוצאות מוכרות?
הוצאה מוכרת חלקית היא, למשל, הוצאות רכב. למה חלקית? כי אם אפשר היה לחשב אותה כהוצאה מלאה - אנשים היו מעמיסים עליה את ההוצאות הנובעות מהחיים הפרטיים שלהם ולא לצורך תפעול העסק (טיולים לצפון ולדרום, תחזוקה בלי חשבון וכן הלאה).
אם אתה משלם שכ"ע לעובד, כל ההוצאה מוכרת (כולל הפרשות המעסיק) כי ברור שזאת לא הוצאה שזולגת לחיים הפרטיים (חוץ מאלה שהופכים את עובדיהם לעבדים).
אז המדינה קובעת במה היא מכירה ובמה לא כדי שבעלי עסקים לא יגזימו בהוצאות העסק, דבר שיפחית את הרווחים ולכן גם את המיסוי.

מה הכוונה מוציא 50 אלף? אתה אומר שאין הוצאות מוכרות, אז לפי זה המס צריך להיות על 100 אלף, לא?

דרך אגב, אל תשכח כל פעם שאתה מוכר מניה או מקבל משכנתא, המדינה גם צריכה לקבל מס על כל הסכום, הרי אין הוצאה מוכרת.

נערך לאחרונה ב:
מוציא 50 אלף..... מה מעניין את המדינה מה מההוצאות מוכרות?
א. איך המדינה תדע שהוצאת 50 ולא 30, אם לא תגיש כנגד ההוצאות הוכחות?

ב. מילא הוצאת 50 על מכונות לעסק שלך, אבל אם 20 מתוך ה-50 של ההוצאות הלכו על טיול לאיטליה אז המדינה לא תוותר על מס על ה 20, מכיוון שהן "רווח" של העסק... או במילים אחרות, לא הוצאה מוכרת

ממש מעליב :)
האינטרס של המדינה הוא לגבות כמה שיותר מסים הוגנים.
אפשר להתווכח מה זה מס הוגן בהקשרים רבים (זו העבודה שלי בעצם), אבל ברור שמס על מחזור להבדיל ממס על רווח הוא מס לא הוגן, ולכן הוא יוטל רק במקרים נדירים מאד.
שני המיסים האחרים, מע'מ וביטוח לאומי, להבנתי מתייחסים בעיקר למחזור של העסק.. לא?

א. איך המדינה תדע שהוצאת 50 ולא 30, אם לא תגיש כנגד ההוצאות הוכחות?

ב. מילא הוצאת 50 על מכונות לעסק שלך, אבל אם 20 מתוך ה-50 של ההוצאות הלכו על טיול לאיטליה אז המדינה לא תוותר על מס על ה 20, מכיוון שהן "רווח" של העסק... או במילים אחרות, לא הוצאה מוכרת
בזה יש הגיון. אבל עדיין לא מוצא את ההגיון בלתת הטבה על ההוצאה המוכרת.. בשונה מביטוח לאומי ומע'מ

שני המיסים האחרים, מע'מ וביטוח לאומי, להבנתי מתייחסים בעיקר למחזור של העסק.. לא?
לא. במעמ מנכים תשומות. בט"ל ככלל נשען על הגדרות מס הכנסה.

נערך לאחרונה ב:
ממש מעליב
לדעתי מול ההעלבות יש לשקול גם את נושא הפשטות, המאמץ וההוצאות לעמוד בכללי הדיווח. יתכן בהחלט שאם היו קובעים שיעור קבוע של הוצאות שהוא "ראוי" לעסקים עד סדר גודל מסויים (לפי תחום העיסוק) ומאפשרים לנישום להגיש (או לתת לנישום לבחור באופציה כזו מול אופציה של הגשה פרטנית של ההוצאות) זה היה מקל על הנישומים וגם על מ"ה. נראה לי גם (אני לא רו"ח ולא בתחום) שמ"ה מפעיל מנגנון כזה היום כאשר אין דיווח מסודר או שהוא מחליט לפי "מיטב השפיטה" שהדיווח לא נאות.

לדעתי מול ההעלבות יש לשקול גם את נושא הפשטות, המאמץ וההוצאות לעמוד בכללי הדיווח. יתכן בהחלט שאם היו קובעים שיעור קבוע של הוצאות שהוא "ראוי" לעסקים עד סדר גודל מסויים (לפי תחום העיסוק) ומאפשרים לנישום להגיש (או לתת לנישום לבחור באופציה כזו מול אופציה של הגשה פרטנית של ההוצאות) זה היה מקל על הנישומים וגם על מ"ה. נראה לי גם (אני לא רו"ח ולא בתחום) שמ"ה מפעיל מנגנון כזה היום כאשר אין דיווח מסודר או שהוא מחליט לפי "מיטב השפיטה" שהדיווח לא נאות.
ככל עסק זה שונה, אז אי אפשר לקבוע שיעור קבוע.
גם באותו עסק, כאשר יש לדוגמא התייעלות בלוגיסטיקה או פיטורי/העסקת עובד נוסף

בקשר למוטב השפיטה, אל תשכח שאם מגיעים למצב כזה ופוסלים ספרים, אז גם מדרגות המס פתאום מתחילות מ 31אחוזים במקום מ 10

לשקול גם את נושא הפשטות, המאמץ וההוצאות לעמוד בכללי הדיווח
לעניות דעתי אלו משניים אל מול המוטיבציה של המדינה.

המדינה מעדיפה שהאזרחים ישקיעו בעסקים מאשר שישקיעו בצריכה. ולכן היא ממסה צריכה (וגם הכנסה = רווח לטובת צריכה), אבל לא ממסה הוצאות לטובת פיתוח העסק.

לגבי קביעת שיעור ראוי של ההוצאות לעסק - הייתי מצפה שמה שהיה קורה זה שהמדינה תבחר בסכום מינימלי, כדי שלא יעקצו מיסים. וכך הרוב המוחלט ייבחר במסלול הפרטני. ואלו שלא אוטומטית ייבחרו בפרטני - האם מראש יוותרו על ניהול ספרים וחשבונות מבלי לתת לרו"ח הזדמנות להגיד להם בסוף השנה שיכלו לשלם פחות מס במסלול הפרטני?

יתכן בהחלט שאם היו קובעים שיעור קבוע של הוצאות שהוא "ראוי" לעסקים עד סדר גודל מסויים (לפי תחום העיסוק) ומאפשרים לנישום להגיש (או לתת לנישום לבחור באופציה כזו מול אופציה של הגשה פרטנית של ההוצאות) זה היה מקל על הנישומים וגם על מ"ה.
רוב העסקים בסוף קונים משהו ומוכרים אותו. ההפרש נשאר להם בכיס וזה הרווח.
אתה טוען שצריך להגדיר בחוק אחוזי רווח שמותר לעסק לקחת?
ואם מישהו רוצה להקים עסק ואומר "כולן לוקחים x% רווח. אני אנסה לקחת חצי מזה בתקווה שאני אמכור יותר וככה ארוויח מספיק", למה שהמדינה תמנע את זה ממנו (או תקשה עליו) ובעצם תמנע מהציבור הוזלת מחירים?

הטבה של הכרה לצרכי מס הכנסה, והפחתת המס
אין שום הגיון לשלם מס על הוצאה.
אם אני קונה מוצר בסיטונאות ב 100 ש''ח ומוכר אותו אצלי בחנות ב110 ש''ח, אין שום סיבה שאני אשלם מס על 110 ש''ח. המס יצא הרבה יותר מהרווח שלי.

נערך לאחרונה ב:
אין שום הגיון לשלם מס על הוצאה.
אם אני קונה מוצר בסיטונאות ב 100 ש''ח ומוכר אותו אצלי בחנות ה110 ש''ח, אין שום סיבה שאני אשלם מס על 110 ש''ח. המס יצא הרבה יותר מהרווח שלי.
המס ישולם על 10 שח, לא?

המס ישולם על 10 שח, לא?
לפי הדרישה שלך לא.
אם אין הוצאה מוכרת אז המס הוא על כל ה110 ש''ח.

אם אתה מכיר ב100 ש''ח כהוצאות אז אכן הרווח הוא רק 10 ש''ח ורק הוא ימוסה.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
י הוצאה מוכרת invoice מחו"ל מיסים 0
כ הוצאה מוכרת דרך השקעות במניות או נדל"ן וכו'? (תכנון מס) (איך טראמפ עושה את זה?) שוק ההון 0
ע האם החזר הצמדד מדד הוא הוצאה מוכרת לניכוי בעת חישוב מס שבח? נדל"ן 0
M הוצאה מוכרת והכנסה חייבת מיסים 13
פסיוני הוצאה מוכרת- אלי אקספרס מיסים 19
D הוצאה מוכרת בגין רכישת ביטוח מפני אובדן כושר עבודה (אכע) לשכירה מיסים 6
P רכב - תמיד הוצאה מוכרת? צרכנות פיננסית 8
פסיוני הוצאה מוכרת צרכנות פיננסית 12
י תשלום לרו"ח עבור החזר מס - הוצאה מוכרת? צרכנות פיננסית 14
M הוצאה על סמך קבלה בלבד מיסים 1
T הוצאות דמי ניהול - הוצאה? מיסים 4
H דירה עם צו עיקול של הוצאה לפועל נדל"ן 10
א הוצאה חודשית לרך נולד מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 8
Wonko האם החזר הלוואה הוא הוצאה? צרכנות פיננסית 16
רוטב פיצה פיצויים אחרי הוצאה לחלת- כמה שאלות אוף טופיק 4
נ הוצאה מתוכננת מראש המגיעה בזמן טלטלה בשוק שוק ההון 15
S הוצאה מתיק השקעות קיים על מנת ״לפתוח דף חדש״? שוק ההון 30
E גישה של הוצאה לפועל לחשבון בבית השקעות שוק ההון 9
adamshalev קיזוז מוצרי חשמל וריהוט בנדלן - מה עדיף פחת או הוצאה חד פעמית? נדל"ן 7
Meni3 ביטוח, השקעה משתלמת או הוצאה מיותרת? צרכנות פיננסית 7
ד הוצאה נכונה על חתונה צרכנות פיננסית 52
N איך לומדים לבד ובמינימום הוצאה התפתחות אישית 21
ש משהו לא מובן בשיעור התקרה לגבי קיצבה מוכרת פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
D שכר דירה כהוצאה מוכרת נדל"ן 6
A שופרסל - מוכרת מוצרים בתוקף קצר בחצי מחיר !? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 36
Michel קצבה מוכרת/קצבה מזכה. הסדרת הנושא עם חברת הביטוח פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 155
O האם יש סיכון ברכישת ETF קטנה ופחות מוכרת? שוק ההון 0
S תואר במכללה לא מוכרת התפתחות אישית 11
R צביעת קצבה מוכרת כשיש תשלום מעסיק על אובדן כושר עבודה צרכנות פיננסית 1
A קצבה מוכרת לעומת קצבה מזכה פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 4
D החזר מס-תרומה לעמותה מוכרת צרכנות פיננסית 5
C קרן הפנסיה הפאסיבית של הפניקס מוכרת מניות ושומרת מזומן - למה? שוק ההון 55
ר משהו שלא מסתדר לי... אם אני משלמת מס רווחי הון בכל מקרה, מה זה משנה מתי אני מוכרת? שוק ההון 16
breezblock טראמפ מוביל - עדיין לא מוכרת. שוק ההון 59
yanosh34 קצבה מזכה מול מוכרת בדוחות הפנסיה החדשים צרכנות פיננסית 26
ד הפרשה לחיסכון מוכרת כהוצאה למס? שוק ההון 5
S האם יש משמעות לכלל 3-4%? פוסטים מאיכות נמוכה 72
tomer111 האם יש משמעות לאיזה קרן פנסיה מבחינת חברה נמצא בה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
ד משמעות השדות כשעושים העברה מחשבון בנק בישראל ל IBKR פוסטים מאיכות נמוכה 11
T נקודות מדד - משמעות שוק ההון 4
F משמעות של הבדל מ"ר בין נסח טאבו למציאות ? נדל"ן 10
P משמעות אחוז משרה בעבודה חלקית? מיסים 4
ס משמעות היפוך עקום התשואות 2022 שוק ההון 2
M מסודר כלכלית ואלהורי - מתקשה למצוא משמעות בחיים התפתחות אישית 86
W משמעות של שווי קרן סל שוק ההון 2
ע משמעות של מספר חשבון בנק אוף טופיק 3
K מכירת RSU - האם יש משמעות ל-Capital Gains Status? מיסים 5
S השקעה במדד SMEA- האם יש משמעות דרך איזו בורסה? שוק ההון 2
1337justme משמעות של מחזור מכירות מני"ע בדוח השנתי מיסים 8
פ S&P 500 שאלות: חסרונות המדד, משמעות המדד, פיזור המדד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1

נושאים דומים

Back
למעלה