• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

שאלה על מס ירושה אמריקאי

• פותח הנושא zeev
  • פורסם בתאריך

zeev

משתמש רגיל
דירוג
50
האם כדאי לפתוח 2 חשבונות נפרדים ל2 בני הזוג. כדי שכל אחד יהיה מוגן ממס ירושה עד תקרה של 60,000$?

אין צורך.
בחשבון משותף כאשר אחד נפטר המס הוא רק על חצי משווי הנכס.

לא מתייחס למקרה ספציפי.

כאשר יש חשבון יחיד ואחד מבני הזוג על ערש דווי - אפשר אולי למכור את רוב התיק (לא להשאיר יותר מ120k דולר). זה לא מצב נעים.

כאשר יש שני חשבונות נפרדים ואחד מבני הזוג על ערש דווי, בן הזוג השני יכול, במידה שזה חוקי, להיכנס לחשבונו של בן הזוג הגוסס ולמכור את רוב התיק (לא להשאיר יותר מ60k דולר).

החיסרון בשני תיקים נפרדים הוא עמלות כוללות גבוהות יותר בדרך כלל. היתרון יכול להיות אולי במקרה של גירושין (?).

לא ממליץ ולא מייעץ בשום אופן. אין לי מושג אם משהו ממה שכתבתי חוקי או אפשרי וכל פעולה היא על דעת הקורא בלבד.

היתרון יכול להיות אולי במקרה של גירושין
מחלקים שווה בשווה את כל הנכסים שנצברו במהלך הנישואים (במידה ואין הסכם ממון למרות שגם אז זה יכול לקרות) אאל"ט.

לא מתייחס למקרה ספציפי.

כאשר יש חשבון יחיד ואחד מבני הזוג על ערש דווי - אפשר אולי למכור את רוב התיק (לא להשאיר יותר מ120k דולר). זה לא מצב נעים.

כאשר יש שני חשבונות נפרדים ואחד מבני הזוג על ערש דווי, בן הזוג השני יכול, במידה שזה חוקי, להיכנס לחשבונו של בן הזוג הגוסס ולמכור את רוב התיק (לא להשאיר יותר מ60k דולר).

החיסרון בשני תיקים נפרדים הוא עמלות כוללות גבוהות יותר בדרך כלל. היתרון יכול להיות אולי במקרה של גירושין (?).

לא ממליץ ולא מייעץ בשום אופן. אין לי מושג אם משהו ממה שכתבתי חוקי או אפשרי וכל פעולה היא על דעת הקורא בלבד.
כזכור לי, דולרים בחשבון בברוקר יהיו חייבים במס (כי ברוקר זה לא בנק). לכן כדי להמנע ממס לא מספיק למכור, צריך להמיר לשקלים או הכי טוב למשוך לגמרי מהברוקר.

מהרגע שאתה לא יכול להחליפו בזהב יותר אז נראה לי שלא.
אם כבר הפוך. פעם המטבע היה מגובה בזהב. כלומר לא חוב, אלא ייצוג של נכס ששוכב איפשהו.

היום הוא מגובה ע"י The full faith and credit של ממשלת ארה"ב. כלומר זה בעצם חוב של ממשלת ארה"ב (עם מח"מ 0)

היום הוא מגובה ע"י The full faith and credit של ממשלת ארה"ב. כלומר זה בעצם חוב של ממשלת ארה"ב (עם מח"מ 0)
לא מבין. פעם הם היו חייבים לך זהב, היום מה הם חייבים לך?

לא מבין. יש לך שטר של 1$, מה הממשל הפדרלי חייב לך בדיוק?
יש לך אגח ממשלתי על סך 50 דולר. מה הממשל הפדרלי חייב לך?
שטר מזומן של 50 דולר. אז מה בעצם הממשל חייב לך אם אתה מחזיק אגח שלו?

שטר של 50$ או רישום של 50$ בחשבון בנק שלי בזמן כלשהו בעתיד.

לא יודע, מה הוא חייב לי?
אז אם בשתי המקרים הוא לא חייב לך כלום, אז מה זה אגח בעצם? (אתה טוען שבמקרה של אגח הממשל חייב לך שטר שאין לו גיבוי)

אז אם בשתי המקרים הוא לא חייב לך כלום, אז מה זה אגח בעצם?
אג"ח אומר שאני אהיה חייב לך חתיכת נייר עם ציור יפה עליו שהודפס ע"י הבנק הפדרלי מתישהו בעתיד.
נייר זה מוסכמה חברתית שנתמכת ע"י הממשלה והבנק המרכזי, יש כאלה שמשתמשים במוסכמות אחרים כמו ביטקוין.
(אתה טוען שבמקרה של אגח הממשל חייב לך שטר שאין לו גיבוי)
כמעט לכל המטבעות היום אין גיבוי, FIAT MONEY
https://en.wikipedia.org/wiki/Fiat_money

נערך לאחרונה ב:
מנצל״שת עוד שאלה על מס ירושה - האם יש סיכוי שיבוטל ברפורמת המיסים שמקדם טראמפ בספטמבר

אג"ח אומר שאני אהיה חייב לך חתיכת נייר עם ציור יפה עליו שהודפס ע"י הבנק הפדרלי מתישהו בעתיד.
נייר זה מוסכמה חברתית שנתמכת ע"י הממשלה והבנק המרכזי, יש כאלה שמשתמשים במוסכמות אחרים כמו ביטקוין.

כמעט לכל המטבעות היום אין גיבוי, FIAT MONEY
https://en.wikipedia.org/wiki/Fiat_money
אכן כסף אינו התחייבות לכלום.
יובל נח הררי בהיסטוריה של האנושות עושה ניתוח מענין של אמונות בתקופות שונות בהיסטוריה. כוחו וערכו של הכסף נובע רק מהמוסכמה החברתית לגביו לפיה בעתיד אנשים יכבדו אותו.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
S שאלה על אופן חישוב מס ירושה אמריקאי למשקיע ישראלי עם מינוף מיסים 2
נ שאלה בנוגע להחזר מס רווח הון מיסים 3
א שאלה נישתית לגבי מס רווחי הון מיסים 17
S שאלה על קיזוז מגן מס משנה קודמת עם רווחים משנה נוכחית מיסים 0
T שאלה על מס שבח נדל"ן 9
ריש-לקיש שאלה בסיסית - מגן מס מיסים 15
N שאלה קצרצרה על דיווח מס ב-Ib מיסים 3
M שאלה לגבי מס בתיק מניות מיסים 7
A החזר על מס רכישה - שאלה מיסוית נדל"ן 5
L שאלה בקשר למגן מס מיסים 6
ב שאלה בנוגע לקיזוז מס כנגד דיבידנד שהתקבל בדולרים מיסים 3
O שאלה לגבי מס מחושב בנייר ערך בארה"ב שוק ההון 2
R שאלה של מתחילים על עמלות ותשלום מס על רווחים מיסים 6
N שאלה| יש איזו דרך להימנע מתשלום מס הכנסה במידה וההכנסות מגיעות מחו"ל (ארה"ב) מיסים 2
O שאלה בנוגע לתשלום שומת מס על שנת 2020. מיסים 18
O שאלה בנושא מגן מס בשוק ההון מיסים 5
W שאלה טכנית - איך למשוך קופת גמל להשקעה מבלי לשלם מס ע"י קיזוז מול נקודות זכות מיסים 1
ב שאלה לגבי סעיפי "הרווח הריאלי" בטופס 1399 - עסקת מס שבח. מיסים 1
O שאלה לגבי מס על ריבית בארה"ב. מיסים 40
E שאלה היפותטית לגבי חבות מס הכנסה + בט"ל למי שעובד חלק מהשנה מיסים 5
stamEhad שאלה על תשלום מס יסף (מילוי טופס 135 - דו"ח מס שנתי מקוצר) בעקבות מימוש אופציות. האם אני חייב? מיסים 13
S שאלה על מס דיבידנד המשלמת חברה בע"מ המחזיקה בחברה שחילקה דיבידנד שוק ההון 0
O שאלה טכנית לגבי טופס 1301 מקוון: דיווח מס הכנסה ליחיד מיסים 1
Sp0 שאלה לגבי מס רווחי הון מיסים 2
A שאלה טכנית על טופס 1301/135: איפה לרשום מס שנוכה במקור מדיבידנדים? מיסים 4
H שאלה בנושא מס שבח על דירה שניה נדל"ן 2
S שאלה על מס רווחים שוק ההון 3
I שאלה- דיווח מס על שנת העסקה או שנת התשלום? צרכנות פיננסית 0
Ramos שאלה | חיסכון על חשבון החזרי מס? מיסים 2
N שאלה לגבי החזרי מס? צרכנות פיננסית 5
M שאלה בנושא מס רכישה נדל"ן 2
C שאלה - האם מצויין בחוק בתוך כמה זמן מס הכנסה צריך להחזיר שומת מס אחרי הגשת מסמכים? צרכנות פיננסית 8
unrealx שאלה לגבי מגן מס שוק ההון 4
T שאלה לגבי מגן מס בפסגות טרייד שוק ההון 3
A שאלה חשבונאית על מס הון שוק ההון 4
G שאלה על ההטבות מס בפריפריה. אוף טופיק 41
Z שאלה אודות קיזוז רווח/הפסד משנה לשנה לעניין מס ייסף שוק ההון 2
ש שאלה לגבי קיזוז מס שוק ההון 5
unrealx שאלה לגבי מגן מס בבית השקעות ישראלי \ בנק שוק ההון 1
G בקשה להחזר מס- שאלה צרכנות פיננסית 1
I שאלה לגבי טופס 0135 החזר מס, לגבי שכר דירה נדל"ן 13
E שאלה בקשר להגשת דוח מס שוק ההון 17
א שאלה קטנה על ניכוי מס במקור על דבידנדים שוק ההון 21
U שאלה בקשר לקיזוז מס ני"ע שוק ההון 8