• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

רעיון שחשבתי עליו.

כל השאר בהחלט כתבה בסלע.
לא אוהב את הגישה ששווה להשקיע בקופגלה"ש בגלל שזה מאפשר לקיחת הלוואה זולה.

הלוואה לוקחים בשביל השקעה טובה (ובתנאי כמובן שזה מתאים לסיבולת הסיכון שלך), לא מתפשרים על השקעה בינונית בשביל הלוואה.

לא אוהב את הגישה ששווה להשקיע בקופגלה"ש בגלל שזה מאפשר לקיחת הלוואה זולה.
מסכים, אבל מדובר בהשוואה לשאר המוצרים וזה בהחלט נחיתות מסוימת...

roneng

כמו שאמרו, תשלם המון מס על מעבר כזה.
לא רק שהכסף שתשלם לא יצבור תשואה (הרי עדיף תמיד לדחות תשלום מס כמה שיותר) אלא שיכול להיות שאפילו תשלם יותר מס ככה, כי בIB אפשר למכור לפי lifo, מה שאומר שבשנות המשיכה הראשונות שלך המס אפסי

אשמח את ההסבר על lifo נשמע מאוד מעניין .

קראתי וניסיתי להבין את הנקודה של העברת חלקי תיק לאיזו תוכנית אחרת פטורה ממס.
אז אם אני ליימן זה נשמע פשוט להעביר כספים מכיס שמאל לכיס ימין או ההיפך ובסך הכול זה 0 למעט אולי מס רווחי הון ודמי טיפול בלה, בלה, בלה.
אני לא יודע אם בקופת הגמל יקבלו את המניות שלך ולכן אולי תאלץ למכור ולהעביר מזומן ויכול להיות שיהיה אירוע מס.

כוונתי הייתה שבעצם שלאחר שיש לך סכום גדול מאוד ואתה קרוב לגיל פרישה אתה מעביר אותו לקופת גמל להשקעה כן,אתה משלם דמי מס רווח הון 25% על מכירה ומימוש אבל לאחר הכסף יגיע כקצבה ללא מס רווח הון של 25 % עד יומך האחרון.

ידוע לי שהדמי ניהול פחות מפנקים מלהשקיע לבד לדוגמה בib
ידוע לי שהאפשרות לבחור מניה מחקה מדד היא פחות אפשרית ונוחה.
פשוט חשבתי לעצמי אם זה דבר שהיתרונות עולים בו על החסרונות.

כוונתי הייתה שבעצם שלאחר שיש לך סכום גדול מאוד ואתה קרוב לגיל פרישה אתה מעביר אותו לקופת גמל להשקעה כן,אתה משלם דמי מס רווח הון 25% על מכירה ומימוש אבל לאחר הכסף יגיע כקצבה ללא מס רווח הון של 25 % עד יומך האחרון.

אז תשלם 25% מס, אז למה להעביר אם כבר משלמים מס?
תשלם מס בלי להעביר ועמלות נספחות.
חבל על זמן מקלדת, תמתין לגיל 65-67, היום יש פטור קטן ממס לקשישים ולך תדע מה יהיה בעוד 20, 30 שנים.

1. כי חשבתי שעדיף לשלם פעם אחת מס ואז קצבה שתקבל עליה לא תשלם ...
2. האמת שכן הרבה ישתנה עד אז...

לא, לא משתמשים במילים כמו חרפה. מסבירים למה קופת גמל להשקעה הוא פשוט מוצר גרוע.
:roll:

מסבירים למי, באיזה הקשר? עבור אנשים מסוימים, להפקיד 100% מהחיסכון בקופת גמל להשקעה או בפוליסת חיסכון זה פתרון מעולה. יכולה לחשוב על מיליון ואחד דברים גרועים יותר שאדם יכול לעשות בכספו. לא כולם צריכים להשקיע בקרנות איריות ב-IRA ולהעביר את התיק ל-IB ולהגיש דו"חות שנתיים למס הכנסה והכל כדי לגלח עוד 0.1% מההוצאות, לפעמים הדיונים כאן מרגישים כמו הזנב שמכשכש בכלב.

לא כולם צריכים להשקיע בקרנות איריות ב-IRA ולהעביר את התיק ל-IB ולהגיש דו"חות שנתיים למס הכנסה
יש מרחק גדול מאוד בין קופגל"ה ופוליסת חיסכון לבין חשבון ב IB.
מסכים שיש אנשים שקופגלה יכולה להתאים להם, אבל למי שמסוגל להשקיע בעצמו (אפילו דרך בנק/בית השקעות ישראלי) אין מה לחפש בקופגלה.
במיוחד שלפות"ש כבר יש חשבון בIB בכל מקרה

אבל כשאתה קרוב לפרישה ומעביר את הכסף לקופגלה יש שתי בעיות
1. קודם כל אתה מוגבל ל70 אש"ח בשנה
2. לא יהיו רווחי מס כמעט שתצבור בשנים האלה ככה שישתלם למשוך כקצבה
3. למכור תיק שחסכת כל החיים בפעם אחת ולשלם 25% מס זה מכה נוראית

אבל עד כמה שידוע לי בנוסף לכל אלה, אין מגן מס על הפסדים. כלומר הפקדת 70k לקופגל"ה ולאחר שנתיים נשאר 60 ומשכת, ובמקביל הרווחת 10k בגמל להשקעה נוספת שפתחת או אפילו סתם בחשבון השקעות - אתה לא יכול לפדות הכל ולקזז את המס.
בהנחה שלא עשית משהו לא חוקי (כמו להפקיד בשנה מעל 70K במצטבר), כשמדובר על שתי קופות גמל להשקעה, למיטב הבנתי, אתה יכול לקזז רווחים ביניהן.
בין קופת גמל להשקעה לבין חשבון השקעות, אכן אין את הקיזוז הזה למיטב ידיעתי.

ככלל, אם מדובר על כספים שאתה מעוניין לקבל אחרי גיל 60, ובאופן של קצבה, אתה יכול להשתמש בקופת גמל (או בשם המלא קופת גמל לתגמולים). זה מוצר טוב יותר לדעתי למטרה הזו.

יש לך סימוכין?
להבנתי זה נחשב ריבית ואז הפסד הוא לא בר קיזוז.
טוב, אולי אני מפספס.
אני הבנתי שבגלל שזה ריבית, זה לא בר קיזוז עם רווחי הון, אבל כן עם דברים אחרים שנחשבים ריבית (וממוסים באותו שיעור).
אני טועה? ריביות לא מתקזזות זו עם זו?

מסבירים למי, באיזה הקשר?
לפחות למי שיש כח לקרוא את המגילה שם. זה סנן מספיק טוב.

עבור אנשים מסוימים, להפקיד 100% מהחיסכון בקופת גמל להשקעה או בפוליסת חיסכון זה פתרון מעולה.
מסכים.
עם זאת, השקעה ללא הבנה, יכולה בקלות לגרור מימוש הפסדים במשבר הבא, ומעבר לאחת מהאופציות הגרועות יותר. לכן, הבנה יכולה להוביל אנשים לפחות ללפתוח תיק חייב סטנדרטי, ששם הם ייאלצו לבחור את אפיקי ההשקעה, וממילא לשמר קצת יותר על הביטחון בבחירה שלהם במצבים קשים.
אגב, גם בעיות הרגולציה הנוראיותשיש במוצר הזה יכולות בעקיפין לגרור אנשים לחזור בהם מהשקעה, ולעבור לאפיקים גרועים.

הכל כדי לגלח עוד 0.1% מההוצאות
יותר כמו לפחות 0.7%
ויכול גם לעבור את ה1% ומעלה....

לא כולם צריכים להשקיע בקרנות איריות ב-IRA ולהעביר את התיק ל-IB ולהגיש דו"חות שנתיים למס הכנסה והכל כדי לגלח עוד 0.1% מההוצאות, לפעמים הדיונים כאן מרגישים כמו הזנב שמכשכש בכלב.
ראיתי את זה קורה להרבה אנשים שכותבים על התחום. אנשים שהאמינו בחינוך פיננסי, מתייאשים מהציבור, ומעדיפים פטרנליזם ממשלתי בעוצמה כזו או אחרת, או פתרונות שהם באמת לא משהו, העיקר שאנשים ישקיעו.
האפשרות לשנות את רוב הציבור, בטח בטווח זמן קצר יחסית, נמוכה מאוד. בד"כ יש עלייה גדולה באיזשהו טווח בהתחלה, אחרי שיש מספיק פרסום, מגיעים לכל אלו שמכתחילה היו מוכנים (בעיקר נפשית) לשמוע וללמוד על העניין, ואח"כ זה הרבה יותר זוחל.
את אולי חושבת שלא שינית הרבה, אבל הזזת, ולו במעט, הרגלי השקעה וצריכה של הרבה יותר אנשים ממה שרשומים לפורום, או אפילו קראו תכנים שלך ישירות. זה נכון שאת עדיין רחוקה מרוב הציבור בארץ, אבל זו לא סיבה להתייאש ממנו.

עבור אנשים מסוימים, להפקיד 100% מהחיסכון בקופת גמל להשקעה או בפוליסת חיסכון זה פתרון מעולה.
אם הכיוון זה אוטומציה אז videa הרבה יותר מותאם לפרופיל הסיכון של המשקיע שלא רוצה להשקיע בבנית התיק שלו ;)
סורי אם זה עובר על חוק פרסום, הם פשוט היחידים בארץ כרגע שמציעים משהו כזה.

בסוף כל בלוג שאני קורא בעברית, יושב @ביולוג ירושלמי עם נרגילה וכותב תגובה.
לגמרי צודק ואני הראשון שיודה בכך :lol:
קודם כל אםפרגן לעצמי שאני קורא מפרגן, מגיב, מחווה דעה, מעלה רעיונות, מעודד, מוחא כפיים ובעיקר בעיקר תומך.
שנית כל, תחשוב על אדם עם OCD חמור - זה אני. אני חסר כמעט כל זיכרון מינימלי למה קראתי בעבר ואיפה ואיך (אני קורא הרבה), ולכן אם אין לכותב הבלוג כפתור "Like" שאני יכול לסמן לעצמי שהנה הייתי פה קראתי וחיבבתי, אני נאלץ להגיב בכדי "לסמן" לעצמי שכבר הייתי בפוסט הזה וקראתי אותו (בלי זה אני יכול לקרוא את אותו הדבר 50 פעם ולא לזכור שקראתי כבר). זו הצורה היחידה שעולה על דעתי שאני יכול לסמן לעצמי בוודאות שכבר קראתי משהו - להגיב.

אתה לא אמור לשבת באיזה מעבדה ולרקוח דברים?
לא o_o
אני לא כימאי, לא רוקח, לא הומואופת ולא מעבדן תרופתי.
אם כבר אני יושב באיזה מעבדה עם חלוק, פיפטור, פלטת 96 באריות, נוגדנים ובודק האם תאי גזע מזנכימליים מבטאים על גבי קרום התא שלהם חלבון שאני מצפה שיהיה שם או שלא. ועדיף לו שיהיה שם.

זהו. אני מרגיש שתרמתי את כל מה שיש לי לשרשור :$
אגב, זה מרגיש לי כמו שרשור מאוד דומה מלפני שנתיים, או שלוש, או חמש. זה נהיה אותו הדבר בסופו של דבר.

הכיוון הגיוני. הבעייה היא שמינימום דמי ניהול בקופת גמל להשקעה הם 0.5% וזה נוגס בתשואה. לעומת זאת, בתיק ממוסה אין דמי ניהול כלל (רק כ 20 שח דמי תפעול).
כדאי יותר (למי שיכול) לפתוח ק.גמל לפי תיקון 190 על שם הורה שכבר בפנסיה ולהפקיד אליה. בקופת גמל כזו ניתן גם להגיע לדמי ניהול של פחות מרבע אחוז ויש גם אפשרות לניהול עצמי של הכסף במתכונת IRA.
אם משווקי הגמל להשקעה היו מורידים דמי ניהול ל 0.2 אחוז ופחות המסלול הזה היה כדאי הרבה יותר. כיום...לא בטוח.
אני יוצא מתיקון מאה ותשעים עם שתי עשיריות האחוז בIRA כי זה חמש עשרה אחוז מס נומינלי ויש סיכון לאינפלציה ובחשבון רגיל עם מיסוי מלא לאורך זמן החיסכון בדמי ניהול יעלו על הטבת המס והאינפלציה

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
S רעיון שחשבתי עליו להשקעת הכסף ישר אחרי המרת המטח לקראת השקעה ואבקש את דעתכם כמה הרעיון הגיוני ונכון? שוק ההון 47
M פחת על דירה כהוצאה מוכרת לעצמאי שעובד מהבית - רעיון טוב או לא? מיסים 6
צ עצמאי האם להפקיד לפנסיה את המינימום ושאר הסכום בגמל להשקעה או רעיון אחר? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
Bonfire רעיון לפורום חדש: חומר הלימוד בכלכלה/חשבונאות/מנהל עסקים אוף טופיק 13
3 תשלום שכר דירה לשנה מראש - רעיון טוב? נדל"ן 15
K השקעה רק בNasdaq100 = רעיון רע ¿ שוק ההון 60
L למישהו יש רעיון מה אפשר לעשות עם שעות פנויות וידע בתכנות אוף טופיק 8
ה מחפש רעיון להכנסה נוספת יומני מסע אישיים 3
Y מישהו עדיין חושב שBitcoin זה רעיון טוב? השקעות אלטרנטיביות 788
ל רעיון עסקי לחברות התפתחות אישית 2
deussex רעיון לחלק מהתיק (10%) כמניות דיבידנד שוק ההון 10
ה דיון ו(אולי)רעיון לפוסט בבלוג: האם נכון שבעוד מס' עשורים יהיו בישראל לא מעט מיליונרים? אוף טופיק 24
D שאלה/רעיון פוסטים מאיכות נמוכה 1
סול קרנות ממונפות - רעיון שוק ההון 2
D יש לי רעיון מנצח לאפליקציה, מה עכשיו? אוף טופיק 39
dunya_tatlisi נתח מזומן גדול יותר כתחליף לאג"ח ממשלתי זר - רעיון טוב? שוק ההון 0
4 רעיון חלקיות הלוואה לצורך השקעה התפתחות אישית 1
abby1994 רעיון לאפליקציה יש מה הלאה? התפתחות אישית 12
ס התחלת תואר בפתוחה, רעיון טוב? התפתחות אישית 11
נ אוליי למישהו יש רעיון כיצד ניתן לאמוד מה יהיה מקדם קצבה בגיל פרישה??? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 2
נ למישהו יש רעיון איך ניתן לאמוד מה יהיה מקדם קצבה בגיל פרישה??? צרכנות פיננסית 1
י רעיון להשקעה באיזורי תמא 38/2 נדל"ן 4
Fitch תשלום הארנונה על כל השנה מראש - רעיון טוב? צרכנות פיננסית 29
י שוק חופשי מדומה - רעיון לכלכלה טובה יותר אוף טופיק 193
B רעיון לחברת ניכיון המחאות אוף טופיק 18
yanosh34 רעיון למוצר פנסיוני לפרישה מוקדמת פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 2
yanosh34 רעיון לתכנון (הקטנת) מס בניירות ערך זרים מיסים 52
I מחפש רעיון יצירתי (case study) שוק ההון 27
kaligola הפרדת חסכונות לילדים - יש רעיון? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 23
S החלטתי לפתוח תיק וירטואלי עם שיטה שחשבתי עליה ונראה מה יהיה עוד שנה שוק ההון 36
S סתם חישוב היסטורי שחשבתי עליו אחרי פחדים מהקריסה הבאה שוק ההון 1
S שיטה שחשבתי עליה שמשלבת השעה פסיבית במדדים עולמיים עם מצבים של מינוף כשצריך שוק ההון 76
N דעתכם על תמהיל משכנתא שחשבתי עליו צרכנות פיננסית 2
amidar תיקון קונסולת game gear... מי יודע איפה יש מקום שאפשר לסמוך עליו...? אוף טופיק 0
R המרה לדולרים בברוקר זר זה משהו שצריך לדווח עליו למס הכנסה? מיסים 2
ל קורס זמן לנדל"ן - מישהו עשה ויכול לחוות דעה עליו? נדל"ן 1
adamshalev קניית רכב עם שעבוד עליו אוף טופיק 20
ק מה עושים כשרוצים מינוף על נייר זניח ואין עליו אופציות שוק ההון 24
תמיר כיצד לחסוך בביטוח דירה? האם אפשר לוותר עליו? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 11

נושאים דומים

Back
למעלה