• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

רמה מקצועית של נציגי שירות

גרהם

משתמש בכיר
דירוג
27,026
לא יודע למה אני כל פעם מתעצבן מחדש מ(תת) הרמה של נציגי שירות הלקוחות והיועצים במוסדות הפיננסים.
בנקאים שלא שולטים בפרטי הפקדונות של הבנק שלהם, נציגי שירות שלא יודעים מה דמי הניהול בפנסיה הכללית שהם מציעים ומהיום, יועץ בכיר עם תארים ורשיונות שכאשר אמרתי לו שיש לי קה"ש IRA הוא ניסה לטעון שהתשואה שלי היא תשואת האפיק המנייתי של קה"ש של אותו גוף פנסיוני.
שלא לדבר איך הם דוחפים מוצרים ביטוחיים מיותרים שלא נותנים שום מענה לתרחישי יום הדין עליהם הם מדברים.
אני אפילו לא כותב שמות, גם כדי לא לסבך את בעלת הבית וגם כי זה פשוט אצל כולם.
סליחה, חוץ מאשר הלמן אלדובי השם יקום דמם שכאשר שאלתי משהו יחסית מורכב את הנציג הוא בדק, חזר עם תשובה טובה ואחרי שעה עם חידוד לתשובה אחרי שהתייעץ שוב עם המומחה (אתם מנחשים לבד מי המומחה).

ומצד שני הם כל כך משכנעים ומשוכנעים שבאמת מסכנים הלקוחות שלרובם המכריע אין כלים אפילו לשאול את השאלות הנכונות, שלא לדבר על ביקורת על התשובות.
אין שורה תחתונה. רק פריקת תסכול מהבינוניות ותהיה איזה טעויות אני עושה בנושאים בהם אני פחות מבין (מישהו מכיר יועץ מוסכים?).

השתמשתי ביועץ רכב בקנייה האחרונה, סביר להניח שהוא מבין גם במוסכים, תפנה בפרטי אם רוצה את הפרטים שלו
תודה רבה יעקב.
זו היתה בדיחה, אבל מציאותית במקרה שלי.
בהחלט אפנה בפעם הבאה שאזדקק.

לא יודע למה אני כל פעם מתעצבן מחדש מ(תת) הרמה של נציגי שירות הלקוחות והיועצים במוסדות הפיננסים.
בנקאים שלא שולטים בפרטי הפקדונות של הבנק שלהם, נציגי שירות שלא יודעים מה דמי הניהול בפנסיה הכללית שהם מציעים ומהיום, יועץ בכיר עם תארים ורשיונות שכאשר אמרתי לו שיש לי קה"ש IRA הוא ניסה לטעון שהתשואה שלי היא תשואת האפיק המנייתי של קה"ש של אותו גוף פנסיוני.
שלא לדבר איך הם דוחפים מוצרים ביטוחיים מיותרים שלא נותנים שום מענה לתרחישי יום הדין עליהם הם מדברים.
סליחה, חוץ מאשר הלמן אלדובי השם יקום דמם שכאשר שאלתי משהו יחסית מורכב את הנציג הוא בדק, חזר עם תשובה טובה ואחרי שעה עם חידוד לתשובה אחרי שהתייעץ שוב עם המומחה (אתם מנחשים לבד מי המומחה).

ומצד שני הם כל כך משכנעים ומשוכנעים שבאמת מסכנים הלקוחות שלרובם המכריע אין כלים אפילו לשאול את השאלות הנכונות, שלא לדבר על ביקורת על התשובות.
אין שורה תחתונה. רק פריקת תסכול מהבינוניות ותהיה איזה טעויות אני עושה בנושאים בהם אני פחות מבין (מישהו מכיר יועץ מוסכים?).
העולם בהגדרה ממוצע...למרות שכנראה שלא תפגוש מישהו שיגדיר את עצמו ממוצע או מתחת לממוצע...הפתרון שלי למקרים כאלו הוא לנסות לצאת מתוך הנקודת הנחה הזו בהתקשרויות, לזהות מה הם התחומים שיש להם השפעה מהותית על חיי ורווחתי ובהם להבין ברמה גבוהה מספיק כך שלא אסתמך רק על צד שלישי...בתחומים שהם לא מהותיים פשוט לקבל את החוסר מקצועיות/רמה נמוכה כחלק מהחיים...
בנוסף, במקרים שציינת, לנסות ולהבין מה האינטרסים של הצד השני...ברוב המקרים זה למכור לי X...ולהבין שצריך להזהר...

ספציפית אתה מתייחס לעולם הפיננסים, שיש לו רמת מורכבות די גבוהה(רוב הפעמים לא בצדק ובשל אינטרסים שונים)...אם אתה יודע מה אתה עושה, אז אתה יכול להתנהל ואם לא...אז אתה תהיה טרף לכל "העוזרים" שבדרך...
תראה כמה אנשים עובדים בתעשיית הפיננסים? כמה מתוכם באמת צריכים אם היו מחליטים פשוט ליישם "פתרון אידיאלי" לניהול הון וכו...(הממשלה מוציאה החלטה שמותר להשקיע רק בתעודת סל או בתעודת אג"ח או בפקדונות..זהו לכל מי שלא נגיד לקוח כשיר).
מה היה קורה לכל חברות ההשקעה? קרנות הנאמנות? לכל "יועצי ההשקעה"(סוכני המכירות) של הבנקים? ל family office וכו וכו...זו תעשיה שחיה על בורות של הציבור.

לא יודע לגבי ענף הפיננסים והגמל, אבל באופן כללי אני משתדל להתנהל בכתב (מייל או פתיחת פנייה) ולא בטלפון מול גורמי שירות. מניסיוני מדובר לרוב בנציגים יותר ותיקים וגם לחברות יותר חשוב שהמידע הנשלח בכתב יהיה נכון (למרות שגם שיחת טלפון יכולה להפיל אותם אם זה יגיע לבית המשפט).

עברתי קרן פנסיה לפני שנה.

ההעברה התעכבה בחודשיים, מרץ-מאי והיה את עניין הפרשי התשואות.
במהלך מאי-יולי הייתי בקשר רציף איתם.

הכרחתי אותם להיות במעקב צמוד: בהתחלה מנהלת התקשרה לעדכן אותי כל שבוע. בשבוע של החתונה ביקשתי שלא יתקשרו, אבל שיחזרו למסלול בשבוע שאחרי.
הם לא התקשרו אלי שלושה וחצי שבועות אז התקשרתי כדי שתחזור אלי המנהלת עם "אוי, בדיוק תכננתי להתקשר אליך היום!" (כן בטח), אז הכרחתי אותה להתקשר אלי כל בוקר ב9.

כשהיא לא התקשרה יום אחד, המנהלת שלה עברה להתקשר אלי כל בוקר ב9:30. לקח לה עוד חודש לעשות את החישוב של הפרשי התשואות וגם אז הוא לא נעשה כמו שצריך...

היום שלחתי שאילת לבנקאי הווירטואלי.
חזרו אחרי אחרי שעה שזה טוב יותר מבסדר,
אמהמה, זה לא היה בנקאי, זה היה עובד מיקור חוץ שעל כל שאלה שלי אמר ׳אני צריך להתייעץ׳
וכן, שמעתי את הילדים שלו בבית ברקע...
ביום ראשון אדרוש לדבר עם הבנקאי הפרטי שלי.

מה הבעיה בזה?
זה לא אומר שהוא לא יכול לתפקד במצב הזה.
אין לי בעייה עם זה וגם לא הפנמת את מה שכתבתי - על כל שאלה הוא צריך להתייעץ וחוזר אלי אחרי שעה,
אז לא קיבלתי תשובה על אף שאלה.

אין לי בעייה עם זה וגם לא הפנמת את מה שכתבתי - על כל שאלה הוא צריך להתייעץ וחוזר אלי אחרי שעה,
מה הילדים ברקע קשורים?
לא הפנמתי כי הם לא קשורים לבעיה שאתה מתאר.

מה הילדים ברקע קשורים?
לא הפנמתי כי הם לא קשורים לבעיה שאתה מתאר.
לא הבנת עדיין, זה לא היה בנקאי, זה היה איזה מנתב שיחות שקרא מדף מסרים שעובד מהבית.
.

כרגע אין משהו ספציפי.
לא משנה מה אני צריך, אני מרגיש שאין לי שום כלי להבחין בין צדיק לנוכל בתחום הזה ואין לי הכרות עם מישהו שאני סומך עליו.
כולם נוכלים. שמחתי לעזור.

כרגע אין משהו ספציפי.
לא משנה מה אני צריך, אני מרגיש שאין לי שום כלי להבחין בין צדיק לנוכל בתחום הזה ואין לי הכרות עם מישהו שאני סומך עליו.
בערך, לרכב סטנדרטי כמו קיה:
ברקסים - 300-400 לצד.
כיוון פרונט - 100-150.
צמיגים - 200-300 לצמיג (בלי עבודה) יתן תמורה מעולה.
ואם מציעים לך טיפול + טסט בפחות מ450-500, קח שניים.
משולשים / תפוחים - 150-200 לגלגל.
כל מה שנוגע במנוע ו/או מערכת טעינה (אלטרנטור) מאוד יקר.
כל מה שנוגע בגיר - כבדהו וחשדהו. יקר ורוב המוסכניקים לא מבינים בזה ויכולים לקלקל ככה שלא תצא מזה. הייתי שוקל למכור את הרכב.

כמובן שהמחיר, האיכות והאמינות משתנים לפי רכב, איזור גיאוגרפי ושפת המקום.

חבר של אבא שלי טחן לו את הג'יפ כמה חודשים כדי שבסוף הוא ימצא, דרך פורום ג'יפים, מוסך עלום באשקלון שיפתור את הבעיה בשעה ו500 שקל.

ותהיה איזה טעויות אני עושה בנושאים בהם אני פחות מבין (מישהו מכיר יועץ מוסכים?).
כל עולם העבודה בנוי על "שפה" שלא תהיה מובנת להדיוט מבחוץ. אתה חושב שקל להבין את הסוגיות המשפטיות? את השפה המזעזעת (לא פחות משפת הביטוח, הפנסיות, ההון, הרכבים, הרפואה החשבונאות וההייטק)?
מבחינה מעשית - אני הפכתי ל"מומחית" במשפחה לענייני שפת הביטוחים וההון (מודה שעם הנושא של הפנסיות אני עדיין גורסת חצץ אבל משתדלת) ובן הזוג הפך "מומחה" לרכבים, חשמלאות, נגרות, בניה ואינסטלציה. שנינו מחזיקים בהבנה טובה בענייני גינון ובישול. זה חוסך הרבה מאד כסף כשמבינים יותר, אבל יש כאלה שמעדיפים להתעמק פחות ולשלם יותר.
לעניין חוסר הידע של נציגי השירות - אני לא מבינה למה אתה מצפה מהם לדעת. הם יודעים לתת את התשובות לשאלות הכי פופולאריות (יש להם דפי תשובות), ושאלות נדירות הם פונים לבעלי המקצוע/מנהלים בחברה כדי לקבל תשובות.

כל עולם העבודה בנוי על "שפה" שלא תהיה מובנת להדיוט מבחוץ. אתה חושב שקל להבין את הסוגיות המשפטיות? את השפה המזעזעת (לא פחות משפת הביטוח, הפנסיות, ההון, הרכבים, הרפואה החשבונאות וההייטק)?
עורך דין טוב יודע לתווך את המצב המשפטי לשפת בני אדם, ואכן לא כולם טובים.
הלוואי והבעיה היתה רק שנציגים זוטרים אומרים שהם לא יודעים וצריכים להתייעץ. אני מדבר על זוטרים ובכירים שמדברים שטויות שנובעות ומפגינים חוסר ידע בתחום העיסוק שלהם.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
M "מעל מחצית מהמשכנתאות שניטלו באפריל היו במינוף של מעל 60%-רמה שלא מצאנו בכל ההיסטוריה" נדל"ן 8
N הסבה מקצועית בגיל 50 פוסטים מאיכות נמוכה 45
Omerman החזר מס לשכיר - השתלמות מקצועית בחו"ל מיסים 3
M דילמת חיי - חוויה סטודנטיאלית או התקדמות מקצועית וחיסכון של כסף? התפתחות אישית 44
S סיום עבודה והתחלת הכשרה מקצועית-מה כדאי לדעת בנוגע לקרן הפנסיה ולקרן ההשתלמות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
S מצלמה ׳׳מקצועית׳׳ וסולידית? צריך בכלל? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 49
מ הסבה מקצועית למדעי הנתונים / מערכות מידע התפתחות אישית 5
P המלצות לעו"דים לרשלנות מקצועית של עו"ד? פוסטים מאיכות נמוכה 2
ז התלבטות מקצועית לגבי ניסיון התפתחות אישית 1
א בקשה לסיעור מוחות בנושא הסבה מקצועית התפתחות אישית 22
R הסבה מקצועית בגיל מאוחר התפתחות אישית 5
ש הסבה מקצועית (הייטק ובכלל) התפתחות אישית 0
U להתפתח מקצועית בגיל 45 התפתחות אישית 16
jack kapt התקדמות מקצועית התפתחות אישית 4
ב מחפש הסבה מקצועית התפתחות אישית 9
קירכהוף ניהול ,תוכנה או התקדמות מקצועית התפתחות אישית 2
F נמצא בפרשת דרכים מקצועית-מתבלט לאיזה כיוון עליי לפנות התפתחות אישית 53
ח מבקש רעיונות לקורס שיכול לקדם מקצועית בתחום מערכות המידע התפתחות אישית 3
ע מקצועית ב' התפתחות אישית 0
shlomi171 עוד שרשור על הסבה מקצועית התפתחות אישית 2
ש הסבה מקצועית אוף טופיק 6
I הוצאות מוכרות למס - ספרות מקצועית צרכנות פיננסית 14
ק שוקל הסבה מקצועית אוף טופיק 20
Fitch קורס מקצועי / הסבה מקצועית / העשרת השכלה התפתחות אישית 37
S קריירה והתקדמות מקצועית התפתחות אישית 23
I ״עלייתה ונפילתה של תיאוריית העושר״ - עשור של תובנות על אורך החיים הסולידי יומני מסע אישיים 2
A חובת הגשה של טופס 134 בדוח השנתי מיסים 0
B תשואות של מסלול פנסיה לפי חודש (מחקה מדד s&p 500) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
G נייר ערך של 50 החברות הגדולות ב-s&p שוק ההון 6
K האם שוק המניות לא יכול להיות מימוש של מעבר פשוט בין סוגי משאבים שוק ההון 47
ק המלצה: "כסף קטן" - ספרוני חינוך פיננסי לילדים של בנק ישראל התפתחות אישית 0
R לא מוצא את ZPRX במערכת ספארק של מיטב שוק ההון 4
ש התנהלות של עוסק פטור כלפי מס הכנסה מיסים 8
J גלגל החיים (או הפרמידה) של הפנסיה, ו-IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
S מיטב טוענים שכדי לסחור ב - IB דרכם צריך תיק של לפחות 25K דולר, האם מישהו מכיר את ההגבלה הזו והאם יש משהו לעשות בנידון? שוק ההון 5
E האם קרן אירית של בלקרוק משלמת מס רווחי הון מקוזז אינפלציה או מקוזז הפרשי שערי מט"ח? שוק ההון 3
T מהי "שָנָה" בהגדרת תושב חוזר ותיק, טופס 113 של מס הכנסה מיסים 3
Z אם מתחרטים יום אחרי על מכירה של מנייה שהוחזקה שנים שוק ההון 4
P להיות הגירסה הכי טובה של עצמך. התפתחות אישית 14
ה הפסיכולוגיה של הכסף - הספר צרכנות פיננסית 2
S חבות מס של ידועים בציבור כשלאשה אין הכנסה חייבת במס מיסים 2
I משיכת פנסיה - עניין של מיסוי אוף טופיק 4
עלילה מסלול חוות דעת על תמהיל של יועץ נדל"ן 24
Y שאלות של מייק מתחיל לגבי קרן השתלמות ופנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
Y העברה בנקאית או צ'ק האם יש הבדל בין דרכי העברה? סכום של 80 אש"ח נדל"ן 7
S האם יש ETF-ים של מגוון רחב של מטבעות קריפטו - ולא רק ביטקוין? השקעות אלטרנטיביות 10
K התחשבות במיסוי בשיקול מכירת נייר ורכישה של אחר? שוק ההון 2
Y שאלות של מייק מתחיל לגבי תיק השקעות פשוט שוק ההון 33
ה מה היתרון של קרן אג"ח ממשלתית לעומת קרן כספית? שוק ההון 12
Yuvalbuz3 הנהירה של כל צעירי ישראל ללימודי מדעי המחשב התפתחות אישית 57

נושאים דומים

Back
למעלה