• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

ניהול ,תוכנה או התקדמות מקצועית

• פותח הנושא פותח הנושא קירכהוף
  • פורסם בתאריך פורסם בתאריך

קירכהוף

משתמש רגיל
דירוג
183
טיפה רקע .
אני ובת זוגתי בשנות ה20 המוקדמות בחיים (אחרי צבא) נמצאים בקשר כבר 7 שנים .
מגיל 15 קורא המון בנושאי כלכלה והתנהלות פננסית בבלוגים וספרים .
הצלחנו לחסוך עד עכשיו 210 אלף שקל( טיפה יותר) וצריך להיכנס לנו עוד סכום כסף של בערך כ-40 אלף בעוד מספר חודשיים, אנחנו מאוד סולדים ומחושבים, מרוויחים ביחד בערך 14-15 נטו , אני מרוויח 9 נטו +רכב עם דלקן מהעבודה.
מעל 90 אחוז מההכנסות שלנו אנחנו מצליחים לחסוך , גרים אצל ההורים ורוב הבלויים שלנו לא דורשים הוצאה כספית.
בזכות המקצועות שלנו יש לנו הכנסה צדדית שמסתכם בכמה מאות שקלים בחודש שאיתם אנחנו מתגלגלים בהוצאות השוטפות שלנו .
שתינו למדנו מקצוע נדרש בשוק (לא מדופלמים)
היא כרגע ממשיכה קורסים יותר רצינים במקצוע שבחרה והשכר שלה יכול בקלות להגיע גם ל- 10 נטו.
אני כבר שנים נמצא בבלוג הזה , עד לא מזמן עניין אותי יותר נושא של התנהלות פננסית והפסיכולגיה מאחורי צרכנות ורק לאחרונה התחלתי להתעמק בנושא השקעות , בקרוב מאוד מתכוונים להתחיל להשקיע בשוק ההון (קופת גמל להשקעה כהתחלה), מרגיש שצריך עוד טיפה להתבשל כדי להשקיע באופן עצמאי ולא מנוהל.

אני מאוד אוהב ללמוד ולקורא למרות שמכיתה ד אני לא נמצא במסגרת לימודים רגילה, יותר במסגרות מקצועיית דמוקרטית. אין לי בגרות בכלל .ורוב הידע שלי הושג דרך הרשת ,המקצוע שלי הושג אחרי לימודים של שנתיים תחת מהת.

יש לי מספר אופציות להמשך החיים וקריירה ואני מתלבט איזה כיוון הכי ראילי בשבילי .
האנגלית שלי ברמת הבנה גבוה מאוד בזכות חיבה לסרטים וסדרות שרובם אני רואה ללא תרגום, יש לי קושי לקורא באנגלית אבל מסתדר אחרי תרגול של מספר שבועות בקריאת ספרים. לא משקיע בזה מספיק , ולא בצדק...

בכתיבה ודיבור אני חלש מאוד וקשה לי ללמוד את זה דרך אפלקציות או ברשת .

כמה מהתלבטיות :
1. לעשות קורס של שפת תוכנה ולהיכנס לשוק הזה - החשש הוא שקורס של מספר חודשיים לא מספיק בשבילי בעיקר בגלל האנגלית שלא ברמה הכי גבוה וקורסים שמלמדים רק את הבסיס . יש בנוסף את העניין של חוסר מודעות לכמה אפשר להרוויח אחרי שעושים קורסים בסגנון הזה, אין לי זיקה לתחום אבל מבין את הפוטנצייל שקיים ומשם נובע החישבה לנסות להיכנס לשוק הזה.

2.יש לי אפשרות להמשיך להתקדם ברישיונות במקצוע שאני נמצא בו , לא רואה איך זה מקפיץ לי את השכר בהרבה , אבל זה האופציה שאני חושב שהכי ראלית מבחינתי , גם בהמשך הדרך אוכל להיות עצמאי והשמיים הם הגבול במקצוע כל כך מבוקש.

3. בעקבות סעיף 1 ו-2 ובנוסף לרצון פנימי להיכנס לתפקידי ניהול, חשבתי לעשות תואר בפתוחה (בגלל שאיו לי בגרות) או קורס בניהול. לא ידוע לי על קורסים בניהול שיכול לפתוח לי דלתות לתפקידם יותר בכירים, אשמח לשמוע עם מישהו מכיר קורס כזה במקום לעשות תואר של 5 שנים + בפתוחה.
יש לי אפשרות להתקדם גם עם וותק במקצוע שלי לתפקידים יותר בכירים ראש צוות, מנהל מחלקה וכו .. אבל בגלל שאני לא מדופלם דואג שתיהיה לי תיקרת זכוכית שלא אוכל לעבור בגלל החוסר בדיפלומה.

בנוסף ולא כלכך קשור יש לנו זוג חברים שקיבל אדמה בחינם בגולן, תשתיית הקרקע עלתה להם 75 אלף והם קיבלו חצי מהסכום כמענק על דירה ראשונה + מענק של 10 אלף למדד , עשו יציקה בטון + ממד ושמו קרווליה באיכות גבוה , נראה ממש כמו בית רגיל מבחוץ וגם מבפנים.
הם סגרו את הכל בפחות מחצי מליון(לא כולל ריהוט ושאר האביזרים, מאמין שאפשר להשיג הכל דרך מכרים משפחה ויד 2 במחיר סבבה)
אנחנו שוקלים לבצע את המהלך הזה גם .
הסיבה העיקרית שאנחנו רוצים זה לנו אפשרות לעשות את זה בלי לקחת שקל משכנתא או הלוואה בעוד תקופה קצרה יחסית ולשים מאוחרי את ההוצאה הכי כבדה בחיים , בגיל יחסית צעיר.
יש לי גם משפחה קרובה שגרה באיזור.
מבחינת עבודה בגולן והאיזור יש ביקוש למקצועות שלנו, לוקחים בחשבון שהסכומים זה לא הסכומים שנרוויח במרכז, ושיהיה צורך להיות מבודל משאר הקולגות כי השוק יחסית קטן, לא משהו שמדאיג אותנו.
בנוסף יש בגולן הטבת מס שיכולה להיות מתורגמת לכמה אלפי שקלים בחודש ואנחנו מתחברים מאוד לאורח חיים בגולן.
כנראה נבצע את המעבר לשם בעוד שנה+ נצבור בנתיים עוד ניסיון מקצועי וכסף במרכז. נתחיל בשכירות בגולן ורק אחרי שנמצא עבודה מוסדרת ונתמקם נקנה אדמה.
אולי יש משו שאני לא רואה אשמח לשמוע את דעתכם.

עד כמה שידוע לי, רמת הגולן והסבה לתוכנה פחות מסתדר.

בענין ההסבה: אם אתה גם לא אקדמאי, וגם לא עם נסיון בתחום(למשל צבא), רוב הסיכויים שקורס לא יביא אותך רחוק.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
L דמי ניהול אל מול תשואה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
S חיפוש חלופה ל SGOV שהעלתה לאחרונה דמי ניהול שוק ההון 11
L מורים -קרן השתלמות, קופ״ג, דמי ניהול קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
L האם ויתור על סוכן פנסיוני - השתלמות וגמל - יכול להוריד דמי ניהול פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
D דמי ניהול קופוג מסלול אינדקס במנורה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
C תשלום דמי ניהול קופג IRA ללא הפקדות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
M המלצות לספרים/קורסים אינטרנטיים/הרצאות על ניהול משא ומתן? התפתחות אישית 3
U ניהול תיק ניעז בחברת השקעות שאינה בנק ברוקרים ופלטפורמות מסחר 34
Peace טבלה מסודרת עם דמי ניהול מצבירה והפקדה לפנסיה מקיפה ומשלימה - קיימת? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
M דמי ניהול תיק ממוסה לעומת IRA שוק ההון 0
א כיצד מחושב דמי ניהול על מדד s&p 500 שוק ההון 4
unrealx דמי ניהול בקרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
מ דעה לגבי דמי ניהול פנסיה+קרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
N גלובלנט גביית דמי ניהול - חוסר עקביות סוג תנועה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
NeonDrift האם יש כלל אצבע בנושא של דמי ניהול של קרן סל? שוק ההון 4
J דעה לגבי דמי ניהול פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
ס דמי ניהול לסטודנט פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
מ MTF מחקה DAX - דמי ניהול אפס ? שוק ההון 0
R קרן השתלמות IRA בדמי ניהול של 0.5, האם כדאי? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
ט מזעור דמי ניהול ומיסוי במדד עולמי שוק ההון 38
צ העלאת דמי ניהול בשינוי מסלול השקעה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
ה ביטוח מנהלים ישן עם מקדם נמוך בדמי ניהול גבוהים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
מ סיוע בהשוואת הצעות לדמי ניהול בפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
עידו ג הבדלי דמי ניהול בקרן אירית - כדאיות שוק ההון 6
מ התלבטות בין שתי הצעות לדמי ניהול בפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
T ניהול כספים והשקעות עבור הורים צרכנות פיננסית 1
ס דמי ניהול לבחור צעיר בפנסיה וקרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
ש יש מצב שהדמי ניהול באמריקאית מחלקת זה רק מהדיבידנדים שוק ההון 1
L פיטורים ושימור דמי ניהול בקופת גמל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
ש דמי ניהול ועמלות בבנק - תיק השקעות שוק ההון 5
R שמירת דמי ניהול בקרן פנסיה לאחר עזיבת מקום עבודה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 27
ס דמי ניהול באקסלנס טרייד שוק ההון 3
ר שאלה על דמי ניהול שוק ההון 4
I שאלות לגבי ניהול השקעות בקרנות למשקיעים עם אזרחות אמריקאית שוק ההון 5
S חישוב רווח: קופגל"ה מול ניהול עצמי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
M מקסום סכום מושקע בקרנות IRA? (נראה שמפסידים את היתרון בדמי ניהול בהפסד תשואה) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
M התייעצות - האם כדאי למכור תעודות סל ישנות עם דמי ניהול גבוהים? שוק ההון 14
E האם דמי ניהול שאני משלם הם סבירים ומה לעשות עם כל המסלולים? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
ס דמי ניהול בעבודה ראשונה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
R דמי ניהול פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
U דמי ניהול קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
עידו ג ניהול תיק קהילתי - עצות והמלצות שוק ההון 8
R דמי ניהול קרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 182
שם משתמש בעייתי "מיטב כספית ניהול נזילות" מעלה את דמי הניהול שוק ההון 26
M ניוד מהפנסיה לקופ"ג - דמי ניהול פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
א תשואות מפורסמות של קופג וקהש - לפני או אחרי הוצאות ניהול השקעות ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
א הבנת דמי ניהול פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
N דמי ניהול תיק ממוסה לעומת IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 12
IAmSam ניהול כולל של קה״ש IRA + תיק השקעות ב-IB ופנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
עידו ג ניהול השקעות כברוקר עבור זרים התפתחות אישית 4

נושאים דומים

Back
למעלה