• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

קרנות צוברות חדשות (ETF) של ואנגארד שמאוגדות באירלנד

תלוי איך אתה מגדיר "חזק".
תחשוב שאתה מגיע לשוק להתמקח
אני מתאר מצב שבו באתי לשוק מראש בלי להתמקח.
נתתי פקודות market כדי לקנות במחיר השוק. והן ישבו עשרות דקות עד שעות בלי להתבצע.
גם היום וגם שבוע שעבר. גם קניות וגם מכירות.

@מקבוק מתאר מצב שפקודות התבצעו לו כי נתן מחיר באמצע הספרד.
ואני אומר שלא רק שלא התעסקתי עם הספרד, מראש קיבלתי על עצמי את מחיר השוק, ועדיין לא הצלחתי לסגור ביצוע ולכן אני חושב שהניירות האלה לא נזילים בעליל.

• אהבתי
Reactions: ITS
מוזר מאוד, שכן אם נתת פקודת מרקט לפי הבנתי (ויש ask בשוק ) הקניה אמורה להיעשות מידית.
אשמח אם מישהו יוכל להסביר יותר

מוזר מאוד, שכן אם נתת פקודת מרקט לפי הבנתי (ויש ask בשוק ) הקניה אמורה להיעשות מידית.

פקודת מכירה מרקט תיפגש עם הקונה הכי ביוקר, משמע עם ה bid הראשון
פקודת קניה מרקט תיפגש עם המוכר הכי בזול, משמע עם ה ask הראשון

היי,

גם חשבתי לקנות את VHVE ו-VFEA, אבל מהבוקר לא רואה שיש בכלל תזוזה או מידע על הקרנות.
הן בבורסת לונדון, אבל למרות שהיא עבדה לא הייתה פעילות. אז חשבתי שאולי היא פועלת לפי זמן בורסת ניויורק, אבל הבורסה שם נפתחה ועדיין נראה שאין פעילות.
האם זה בגלל שאין קניה ומכירה של הקרן (ראיתי שיש במקסימום כמה עשרות פעולות קניה/מכירה בקרן)? או שאולי אני מפספס סיבה אחרת.
גם האתר של הקרן בואנגארד לא עובד אצלי

אני מפספס פה משהו אולי אבל VHVE ו-VFEA לא כולל מתפתחות לדעתי. למה משווים לצירוף IWDA ו- IMEI ?

האם עיקרון הפיזור שמתבטא טוב יותר ב-VT לא עולה על ערכו התשואתי מעל הפיזור הנמוך יותר של IMID ?

האם עיקרון הפיזור שמתבטא טוב יותר ב-VT לא עולה על ערכו התשואתי מעל הפיזור הנמוך יותר של IMID ?
מה ההבדל בפיזור בין VT ל IMID?
שניהם עוקבים אחרי מדד כל העולם, פשוט אחד עוקב אחרי מדד של MSCI והשני אחרי מדד של FTSE

לי לא היו בעיות בכלל בעת ביצוע פקודת קנייה בלימיט. לגבי מכירה נדבר שוב בעוד כמה שנים

שלום,
הייתי רוצה לדעת מספר פרטים כדי לסדר לעצמי את העיניינים בראש ואני רואה שיש פה אנשים שיודעים המון.
אני כעת לפני פתיחת חשבון בברוקר זר.
הבנתי שעל מנת להמנע מדיווח ושליחת דוחות למס הכנסה באופן זמני (עד שאצטרך למכור ניירות) אוכל לרכוש קרנות צוברות שיושבות באירלנד, השאלה שלי האם הקרנות האלו בעצם נסחרות בליש״ט או בדולר?
הברוקר אמור לקחת לי יותר עמלה מפני שאני קונה קרן כזאת (CSPX) לעומת קרן דומה בארה״ב?
מה ההבדל בין רכישות קרן באירלנד דרך ברוקר זר לרכישת קרן בארץ שעל פניו היא אותה קרן (iSFF702.TA)?
האם הקרנות האלו קיימות במתכונת של מנוטרלות מטבע?

אשמח אם תוכלו לענות לי על השאלות גם אם בקצרה...

השאלה שלי האם הקרנות האלו בעצם נסחרות בליש״ט או בדולר?
גם וגם.
וגם באירו. וגם בפרנק שויצרי, ואולי גם עוד כמה מטבעות ובורסות נוספות.
הברוקר אמור לקחת לי יותר עמלה מפני שאני קונה קרן כזאת (CSPX) לעומת קרן דומה בארה״ב?
אמור זה שם של דג.
כל ברוקר והמחירון שלו לפי בורסראות.
מה ההבדל בין רכישות קרן באירלנד דרך ברוקר זר לרכישת קרן בארץ שעל פניו היא אותה קרן (iSFF702.TA)?
קרנות איריות נסחרות בהמון בורסאות. חלקן גם בארץ. ההבדל בין הבורסאות השונות זה בעיקר עמלות, מטבע ומיסים מקומיים
האם הקרנות האלו קיימות במתכונת של מנוטרלות מטבע?
אתה מודע למשמעות של זה??
ממליץ לקרוא את כל השרשורים בנושא ולהבין למה גידור (או "נטרול") זה דבר רע.
בכל מקרה, אני מניח שיש גרסאות בריטיות שמוצמדות לפאונד (כלומר מגודרות מבחינת הבריטים)

אמור זה שם של דג ו״רומא״ בכתיב הפוך..
זה בדיוק מה שאני מנסה להבין, מבחינת רווחיות ולפי הנסיון שיש פה, האם עדיף לקנות דרך בית השקעות/בנק בארץ או לעשות עסקה באמצעות הברוקר הזר על קרן באירלנד?

@SexyMF
אם תצטט אותי או תתייג אותי אני אקבל התראה ששאלת אותי משהו, אז להבא רצוי. (לא כולם שורצים בפורום כמוני ורואים כל תגובה חדשה שיש לכל נושא).

זה בדיוק מה שאני מנסה להבין, מבחינת רווחיות ולפי הנסיון שיש פה, האם עדיף לקנות דרך בית השקעות/בנק בארץ או לעשות עסקה באמצעות הברוקר הזר על קרן באירלנד?
זה לא מה ששאלת, או לפחות לא מה שאני הבנתי מהשאלה המקורית.
בכל מקרה, זה מאוד תלוי בברוקר עצמו. על פי רוב אכן ברוקר זר יהיה יותר זול בפעולות בחו"ל מאשר ברוקר ישראלי, אבל אין התחייבות שזה יהיה תמיד המצב.

@SexyMF
אם תצטט אותי או תתייג אותי אני אקבל התראה ששאלת אותי משהו, אז להבא רצוי. (לא כולם שורצים בפורום כמוני ורואים כל תגובה חדשה שיש לכל נושא).

זה לא מה ששאלת, או לפחות לא מה שאני הבנתי מהשאלה המקורית.
בכל מקרה, זה מאוד תלוי בברוקר עצמו. על פי רוב אכן ברוקר זר יהיה יותר זול בפעולות בחו"ל מאשר ברוקר ישראלי, אבל אין התחייבות שזה יהיה תמיד המצב.

אני חושב שהצגת השאלה שלי לא הייתה ברורה, הקרן המקבילה נסחרת בישראל ם אני מבין נכון (באלטשולר), השאלה שלי הייתה האם יהיה יותר משתלם לרכוש קרן בחו״ל דרך ברוקר זר או באמצעות בבית השקעות/בנק קרן שעוקבת אחת אותו נכנס בסיס אבל נסחרת בארץ?

השאלה שלי הייתה האם יהיה יותר משתלם לרכוש קרן בחו״ל דרך ברוקר זר או באמצעות בבית השקעות/בנק קרן שעוקבת אחת אותו נכנס בסיס אבל נסחרת בארץ?
אכן שאלה טובה.
בשביל לענות עליה אתה צריך לבדוק מה עמלות הקניה שלך בארץ, מה עמלות הקניה שלך דרך אותו ברוקר זר בחו"ל, מה עמלות המרת המט"ח ומה הספרד בבורסות השונות.

בנוסף, צריך לקחת בחשבון כל מיני יתרונות/חסרונות שיש לעבודה עם ברוקר ישראלי מול זר (כמו למשל אפשרות לשינוי סדר מכירת המניות, או עניין הגשת הדוחות למס הכנסה וכו')

אכן שאלה טובה.
בשביל לענות עליה אתה צריך לבדוק מה עמלות הקניה שלך בארץ, מה עמלות הקניה שלך דרך אותו ברוקר זר בחו"ל, מה עמלות המרת המט"ח ומה הספרד בבורסות השונות.
הבנתי, אני אמנם לא אוהב לקבל תשובות ביתר קלות אבל שיערתי שאנשים עמדו בדילמה שיש לי לפני ויודעים לומר מנסיון

בנוסף, צריך לקחת בחשבון כל מיני יתרונות/חסרונות שיש לעבודה עם ברוקר ישראלי מול זר (כמו למשל אפשרות לשינוי סדר מכירת המניות, או עניין הגשת הדוחות למס הכנסה וכו')
עיניין הגשת הדוחות אינו מקבל כל תוקף כל עוד מדובר רק ברכישות ורק בכאלו של קרנות צוברות נכון?

הקרן המקבילה נסחרת בישראל ם אני מבין נכון (באלטשולר), השאלה שלי הייתה האם יהיה יותר משתלם לרכוש קרן בחו״ל דרך ברוקר זר או באמצעות בבית השקעות/בנק קרן שעוקבת אחת אותו נכנס בסיס אבל נסחרת בארץ?
אלטשולר היא נציגה ומשווקת של הקרנות, אך ניתן לסחור בקרנות האיריות המדוברות בכל ברוקר ישראלי.

- בברוקרים הישראלים עלויות הרכישה של רכישת קרן הסל האיריות בשקלים הן:
* עמלת קניה - באיזור 0.07%-0.09% מינימום 3 ש״ח
* 2/spread

- בברוקרים הישראלים עלויות הרכישה של קרן כזאת בבורסת לונדון למשל הן:
* המרת מט״ח לדולרים למשל - 0.5-0.1%
* עמלת קניה - תלוי במערכת המסחר: מינימום בין 5$ ל 30$
* 2/spread

- בברוקר זר כמו IB עלויות הרכישה של קרן כזאת היא
* המרת מט״ח - 1$ ( בהמרה של עד 100,000$)
* עמלת קניה - 1.75$
* spread/2

בסוף לאורך שנים דמי הניהול הרבה יותר משמעותיים מעלות הקניה והמרת המט״ח (שהן חד פעמיות)

עיניין הגשת הדוחות אינו מקבל כל תוקף כל עוד מדובר רק ברכישות ורק בכאלו של קרנות צוברות נכון?
עד שתעביר בשנה קלנדרית אחת מעל חצי מיליון שח, או שהצבירה שלך מתישהו במהלך השנה (בכלל החשבונות הזרים שלך) תגיע ל1.92 מיליון שח.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
flower תקנות חדשות - מיסוי קרנות NTR,צוברות, מדדי חו"ל ישראליים מיסים 2
קפה שחור קרנות אמריקאיות צוברות דיבידנד חדשות עם טוויסט שוק ההון 4
S קרנות מחלקות/צוברות אשמח לעזרה בבקשה שוק ההון 28
A קרנות איריות מחלקות לעומת איריות צוברות שוק ההון 5
F מחשבות כפירה על קרנות צוברות שוק ההון 10
Gari קרנות סל צוברות (ETF) שוק ההון 1
ת היתרונות של קרנות אג״ח ארה״ב צוברות (בלאקרוק) שוק ההון 9
Jtm קרנות צוברות ישראליות שוק ההון 4
M האם כל קרנות וונגארד (ETF) הן איריות צוברות ? שוק ההון 3
ק קרנות איריות צוברות שוק ההון 28
מתכנת Vanguard קרנות סל צוברות (ETF) שוק ההון 3
bobby קרנות איריות צוברות בקרן השתלמות IRA - איזה אופק השקעה? שוק ההון 65
K קרנות צוברות דיבידנד שוק ההון 5
קפה שחור קרנות סל קנדיות צוברות שוק ההון 16
someone235 למה בארה"ב אין קרנות צוברות דיוידנט? שוק ההון 6
Jane Doe קרנות צוברות/מחלקות - תקציר מנהלים שוק ההון 2
Yevgeny גליון השוואת תשואה - קרנות צוברות מול מחלקות שוק ההון 21
ב קרנות נאמנות ישראליות מחקות בחשבון IRA שוק ההון 10
שושן צחור קרנות ישראליות, עושי שוק ושווי הוגן שוק ההון 8
B ערך קרנות ישראליות מחקות מדדים בינלאומיים בזמן המלחמה שוק ההון 5
י קרנות בארץ/אירלנד שדומות ל VUG, VHT, SOXX, VFH, ITA שוק ההון 11
T קרנות מונטרו השקעות אלטרנטיביות 3
ר השפעת יחסי ישראל-אירלנד על קרנות איריות שוק ההון 21
מ שוקל העברת תיק השקעות לIB, העברה של קרנות שקליות ותהיות לגבי התיק שוק ההון 7
MaorRocky שאלות על קרנות אמריקאיות ומס ירושה עבור אזרח ישראלי מיסים 6
Gari קרנות סל על מדדים סקטורים\מדדים דפנסיביים בשלב המשיכה כדי למזער נעילת הפסדים בשוק דובי שוק ההון 34
א קרנות ביטקוין לא מספקות את מלוא התשואה השקעות אלטרנטיביות 7
T האם יש קרנות ישראליות בGoogle finance? אוף טופיק 1
N קרנות מומנטום שוק ההון 0
ה מסחר עצמאי - קרנות סל שוק ההון 5
JaywalkerPenguin קרנות מחקות ישראלית למדדי חו"ל שוק ההון 5
D מעקב אחרי קרנות השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
simple בעקבות הורדת הדירוג קרנות כספיות לאן ? שוק ההון 3
I נזילות קרנות ישראליות שוק ההון 1
M מקורות לחיפוש קרנות/ני"ע והשוואה שוק ההון 2
א מס ירושה על קרנות וואנגארד שנקנו בבנק ישראלי שוק ההון 12
מ קנית קרנות סל ביטקיון באינטראקטיב ברוקר השקעות אלטרנטיביות 16
J קרנות ממונפות שוק ההון 100
H קרנות בלאקרוק - נוהל קניה חודשית שוק ההון 1
ס מס עיזבון על קרנות של בלאקרוק מיסים 4
tomchoook איך משווים בין קרנות כספיות? שוק ההון 3
ס קרנות הסל שעוקבות ביטקוין הן בשורה? השקעות אלטרנטיביות 1
The Thinker רשות ניירות הערך האמריקנית אישרה קרנות סל מחקות ביטקוין השקעות אלטרנטיביות 99
U קרנות סל/קרנות מחקות אחרי מדדי הבנקים פוסטים מאיכות נמוכה 1
א קרנות פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ב קרנות ריט ב IRA שוק ההון 6
B הוצאת קרנות השתלמות לטובת תשלום משכנתא? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ש קרנות השתלמות של מורים פדיה והעברה למדדי מניות מובילים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 22
א קרנות סל לבעל אזרחות כפולה אוף טופיק 3
כ הקלות מס רווחי הון מעל גיל 60 - כולל קרנות נאמנות? מיסים 35

נושאים דומים

Back
למעלה